Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#135551) Tikakukac válasza vhooper (#135550) üzenetére


Tikakukac
titán

Nyilván kérdéses milyen panel lenne beledobva.

Maga a kijelző ha nem számlázott gyári panel akkor plafon 20k a többi ugye profit és munkadíj. Ami nyilván nekem sok, mert 2 perc alatt cserélgetem a legtöbb kijelzőt, utcai embernek még fair is lehet. Ezt nem tudom, a 20k-s óradíj az mondjuk bőven márkaszervizes ártábla duplája.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135552) vhooper válasza Tikakukac (#135551) üzenetére


vhooper
tag

15.6" Full HD IPS (1920x1080) eDP IPS LED laptop Slim kijelző (csatlakozó: 30 pin - jobb)
S 2 év garancia, vagy ez a típus nem mond semmit? :D

(#135553) Tikakukac válasza vhooper (#135552) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez az, amit álmomból felkeltve is elmondanék neked ha N552-be kéne IPS. ;)

Basszus, lehet nem volt egyértelmű. Tehát ez az infómennyiség eddig egy nagy nulla. Ha így jobban átmegy :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135554) vhooper válasza Tikakukac (#135553) üzenetére


vhooper
tag

Szuper,köszi a rám fordított időd! :R

(#135555) Frawly


Frawly
veterán

Na, lassan nálam is aktuális lesz egy új laptop. Ahhoz igazítom a keretet, amit mondtok. Első körben 300-400 ezret szántam rá, de ha a legésszerűbb alternatívák drágábbak, akkor megtoldom reális keretek között, amennyivel kell.

A gép elsősorban játékra lesz, GTA V, Far Cry Primal, hasonló Openworld illetve FPS játékokat tolnék rajta kocagamer szinten, maximális részletesség nincs elvárva. Nyilván ehhez dedikált videokártya kell, de nem ismerem a mobilos kártyákat. Szerintem egy 1050 hozná azt, amit elvárok, ebben az ársávban talán 1080-asat nem kapok. Játék mellett csak filmezés meg böngészés menne rajta, munkára vannak más gépeim.

Kijelzőméretben, felbontásban abszolút rugalmas vagyok, de a FullHD jó lenne, ahogy az IPS is, de ha annyira jó gép, és nem teljesen sz*r fajta TN van benne, az sem kizáró ok. Lehetőleg matt kijelzős legyen.

Mindenképpen valami újabb generációs i7-re gondoltam (abból is nem ilyen vérszegény, 15W TDP-s U-sra, mert az max. irodai felhasználásra és böngészésre jó), min. 8 giga RAM. OS nem kell rá, van hozzá legális 64 bites Win10 Prom. SSD sem muszáj bele, van egy 1 TB-os SATA3 SSD-m hozzá. ODD nem kell bele, de ha van benne, elfér.

Hordozdi nem hordoznám, utazás közben sem lenne használva. Súly, méret, vékonyság, akkuidő, zajosság nem érdekel. Csak azért lesz laptop, mert az albérletben nincs hely desktop gépnek vagy konzolnak külön kijelzővel, meg azokat hurcolni sem tudnám, ha költözni kell.

Opcionálisan nem lenne baj, ha a Linuxot is normálisan támogatná, de a játékok miatt elsődlegesen Win10 menne rajta.

Akár használt gép is szóba jöhet (ha használtban van DDR3-as, akkor ahhoz van pl. elfekvőben 2×4 GB 1333 MHz-es DDR3 RAM-om), nem ragaszkodok az újhoz. Akár játékra is alkalmas nem gamer gép is szóba jön. Angliában venném, Amazonról vagy eBayről vagy hasonló helyről rendelve. Nem ártana, ha az újnak olyan nemzetközi garija lenne, ami esetleg M.o.-on is ér valamit, arra az esetre, ha hazaköltöznék idővel, a használt géptől ilyet nem várok el, csak akkor legyen mondjuk relatíve könnyen szerelhető, meg jó alkatrészellátottságú.

(#135556) Khelben válasza Frawly (#135555) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell 7567-et nézd meg. Egyetlen hibája az ips kijelző hiánya. Ha mindenképp ips kell, akkor feljebb kell menni árban, HP Omen 15 sem sikerült annyira rosszul, kicsit gyenge már a hűtése a hardverhez, de még az "elmegy" kategória (vagyis inkább úgy mondom, hogy nincs jobb).

(#135557) Mikulásbá válasza Frawly (#135555) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pl.

(#135558) Prowler válasza Frawly (#135555) üzenetére


Prowler
senior tag

Dell UK oldalán most minden laptopra 10% kedvezmény van szerdáig. Ha jól emlékszem a 7567 1000 font körül volt legutóbb 8 GB RAM, 256 SSD, 1050 Ti kiszerelésben.

Habár most már a 7577 is fenn van az oldalukon (New Inspiron 15 7000 név alatt) , az meg alapból GTX 1060-al meg IPS kijelzővel jön, én rájuk írnék és megkérdezném.

[link]

Veremivadék Undorkutya

(#135559) Mikulásbá válasza Prowler (#135558) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A 1060-as Max-Q ha jól emlékszem-én inkább kihagynám,akkor inkább 1050 Ti.

(#135560) SoBa válasza Khelben (#135435) üzenetére


SoBa
újonc

Tisztelt Khelben! Köszönöm a válaszodat. Most jutottam gép elé. Amit linkeltél ahogy elnézem elfogyott, esetleg másik notebookot tudnál ajánlani hasonló paraméterekkel? [link] SoBa

[ Szerkesztve ]

(#135561) Khelben válasza SoBa (#135560) üzenetére


Khelben
nagyúr

Gyakorlatilag bármelyik 2. vagy 3. generációs gép jó lenne neked: HP 8560p, 8570p, Dell E6520, E6530, Lenovo T520, T530. Általában az 1366x768-as felbontásúakban nagyon gyenge a panel és minél nagyobb a felbontás, annál jobb a kijelző is, ezért érdemes olyat keresni. Ram, SSD, HDD mind bővíthető utólag, az szerintem ne legyen szempont a választásnál. A billentyűzet meg matricázható, csak arra kell figyelni, hogy EU-s kiosztás legyen.

(#135562) moklys1


moklys1
aktív tag

Ma lattam MM-ban egy Dell inspiron 7560-226302. Nagyon szep olyan mint a macbook retina kijelzoje volt :))
Mi a velemenyetek a keszulekről?

(#135563) moklys1 válasza moklys1 (#135562) üzenetére


moklys1
aktív tag

A DELL-nek nem a legjobb a magyarországi garija?

(#135564) Dhampir válasza moklys1 (#135563) üzenetére


Dhampir
félisten

Szerviztől függ, itt olvasható egy negatív példa.

(#135545) Prowler

:)

[ Szerkesztve ]

(#135565) Raga


Raga
senior tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

1. Még ebben az évben.
2. 300 ezer körül maximum.
3. Játék kizárólag. (WOT, CS GO, PUBG, H1Z1, FIFA, PES meg ami jön amit bír, ami megtetszik.
4. A fenti játékokat játszom rendszeresen minél szebb beállítások mellett szeretek játszani.
5. Minimum 15 col ami az átlag.
6. Rendelkezem egy Asus N551JM laptoppal amit három éve vásároltam azt hordanám, az új maradna asztalon. A régi paraméterei I5 4200H, 8 giga RAM, GTX86M PUBG-re kevéske low beállítással 25-35 FPS ettől több kell nekem.
7. Kizárólag Win 10 Pro.
8. Szeretném ha lenne benne egy 256 giga SSD minimum alapból illetve legalább 1TB HDD.
9. Semmi.
10. Új gép csak!

(#135566) Tikakukac válasza moklys1 (#135563) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha nem szervizgariról van szó és NBD akkor nagyjából igen.

Általánosságban beszélek, volt már olyan, hogy 1 hétre jött így is cucc valamihez, mert csak. Maradjunk annyiban, hogy sok más helyen 3-4 nap után kerül a géped az asztalra a polcról és onnan indul a 2 hét mire beérnek a cuccok és utána be is rakják. Rémsztorik és egyebek nem kellenek, bőven túl sok gépet látok gariba menni és akár hozok is, pedig nem nagyon kéne már ezzel foglalkoznom. Általánosságban a legerősebb nekifutás egy NBD gari. A 7560-ra nem ilyen van. Retinás Mactől meg mondjuk minden szinten 3 másik háztömb a táv. Kijelzőben is Föld-Hold a táv :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135567) pocketpairpp válasza pocketpairpp (#135523) üzenetére


pocketpairpp
csendes tag

valaki? :)

(#135568) moklys1 válasza Tikakukac (#135566) üzenetére


moklys1
aktív tag

Huuu... hát én már biztos voltam az ASUS UX510UX-ben, hogy azt veszem... Nadeeemost.... Ennek nagyon szép kijelzője van... :((( :(( :U :U :U nem tudom mit csináljak :F :F

(#135569) Gaben92 válasza moklys1 (#135562) üzenetére


Gaben92
őstag

Én is majdnem vettem egyet olyat, pedig a numpad hiányzott volna. Viszont rátettem a kezem és kb szétvágta a csuklómat a cucc olyan éles a gép körben. Aki tervezte azt arra kéne ítélni, hogy azon írjon élete végéig, ami így se lenne nagy/hosszú bünti mert az első rossz mzdulatra felvágná a gép az ereit.

De amúgy frankó cucc. :DDD

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#135570) Tikakukac válasza moklys1 (#135568) üzenetére


Tikakukac
titán

Gépre nem mondtam én semmit, gariról volt szó. Asusnál változó a dolog, 3 nap és 1 hónap között is volt már mindenem. De nem 1-2 gép amikor széthullott az Isteni X series és azt mondták a user a hülye.
Tegnap volt itt húgom és barinője renderelni házit, rakni kellett egy szoftvert a gépére, nagy nehezen felszenvedtem csuknám le, mondom hoho. Óvatosan lecsukom, egyik fele hátul égben áll, eleje meg lent. Felveszem az asztalról, megrázom, hallom a műanyagdarabokat odabent repkedni. Kérdeztem tőle mi a helyzet, mert ez a gép hamarosan ki fogja tépni a burkolatból a zsanérokat. Ja igen, hát lehet még garis, van egy barátja akinek ugyanilyen X-e volt, neki a kezében maradt a topcase-zsanér-kijelző, gazdasági totálkáros lett a gép, az sem ment át garin.
Csak egy oldalsó jegyzet a margóra most, hogy mennyire gazdaságos ilyeneket venni. És a baráti köröm tömve van ezekkel. Hiába rimánkodok, nem. Bezzeg mikor taknyolni kell, csak 5k-ból legyen meg, az már más.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135571) Khelben válasza Raga (#135565) üzenetére


Khelben
nagyúr

1050Ti-s Dell 7567-et kapsz ennyiből. Win10 Pro-t viszont nem fogsz kapni játékos géphez szerintem.

(#135572) Tikakukac válasza pocketpairpp (#135523) üzenetére


Tikakukac
titán

Kéne valami hardveres megoldókulcs, mert az adatbáziskezelés az lehet U-s i7 és lehet 4 magos i7 szint is :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135573) moklys1 válasza Tikakukac (#135570) üzenetére


moklys1
aktív tag

Milyen gépről beszélsz? :D

(#135574) Raga válasza Khelben (#135571) üzenetére


Raga
senior tag

Akkor félre értettem a Win 10 megoldom nem kell oprendszer

(#135575) Tikakukac válasza moklys1 (#135573) üzenetére


Tikakukac
titán

Én most X szériáról, így nagyon konkrétan.

De van még ott mire nézni, elnézve a belsejét, hogy már felszívtam magam, fog ott hullani az N is sajnos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135576) pocketpairpp válasza Tikakukac (#135572) üzenetére


pocketpairpp
csendes tag

Semmi durvát nem akarok kezdeni vele, csak van egy program, ami postgres db-ből olvas adatokat folyamatosan és emellett párhuzamosan futnak random programok is. Behatárolni nem tudom a dolgot, az biztos, hogy i7 felső kategóriára nincs szükség :)

(#135577) Tothgera30 válasza Khelben (#135517) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerkezetileg/mechanikailag ezek közül eléri valamelyik az E6230-as szintjét? Teljesítmény nem fontos, főleg netezésre lenne használva.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#135578) Tikakukac válasza pocketpairpp (#135576) üzenetére


Tikakukac
titán

5580-as Latit kapsz már egész jó árban 280k-ért kis SSD-s konfigot is, de ebből i7-es procival mire eljutsz az szerintem csillagászat lesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135579) #90931968


#90931968
törölt tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

1. Még ebben az évben.
2. 250 ezer körül maximum.
3. Játék kizárólag. (old republic,battlegrounds,prototype 2 )
4. A fenti játékokat játszom rendszeresen minél szebb beállítások mellett szeretek játszani.
5. Minimum 15,6 esetleg 17.3
6. hetente 2-3 alkalommal hordoznám.
7. Kizárólag Win 10 Pro.
8. Nem lenne rossz egy 128 gb ssd.
9. Semmi.
10. Új gép csak!

(#135580) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Üdv, laptopot keresek 150 ezer alatti árban

Kitétel: i3-as legyen minimum, mindegy melyik generáció
120-128GB-os SSD-vel szerelve.
4-8GB memória elegendő

13,3-14-es méretben lenne ideális.

Filmezés, office, netezés, semmi másra nem lenne.

Néztem pár gépet, hölgynek lenne ,tehát fehér, szürke, esetleg színes fedlapos verzió előny.

Win nem kell

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#135581) tim3xo


tim3xo
csendes tag

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Mostantól bármikor

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

100-200 között, attól függően, hogy megérje a felárat.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

online stream akadásmentesen, filmek hdmiről uhd tvre, több nagyterjedelmű excel egyidejű gyors futása, böngészés, letöltés

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem jatszok
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

15" megfelelő lenne, de nem a méret a lényeg

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

utazás közben nem, hordozva havi 1-2szer

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

windows

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

jó lenne ssd de nem létszükség, 8gb ram

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

hdmi

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

ha még jó pár évig használható a masina, akkor használt is, a lényeg hogy 5évig ellegyek vele legalább

Köszi a segítséget!

(#135582) tejeszacskó válasza Khelben (#135541) üzenetére


tejeszacskó
tag

Köszi a javaslatot! :) Az Asus UX305-ről mi a közálláspont?

(#135583) B-Clone válasza #90931968 (#135579) üzenetére


B-Clone
aktív tag

250 ből nincs gép ami az említett játékokat különösebben élvezhető minőségben futtatná úgy hogy jól is néz ki, pláne olyan ami nem sül meg vagy nem hullik szét. Játékos gép 300 alatt abszolút nincs ajánlott, de ha normális kijelző is kell mellé akkor 350 az alja.

(#135584) Frawly válasza Mikulásbá (#135559) üzenetére


Frawly
veterán

Az 1060 non gti gyengébb, mint az 1050 gti?

Amúgy ez a Dell 7567 egész szimpatikus, IPS FullHD, 7. gen. i7 HQ, 1050 Ti. A 10%-os akcióval így 1029 fontba kerülne. Sőt, helyben a John Lewisban van 999 fontért is, csak undormány piros színben, 30 fontot nem olyan sok, hogy az ocsmány színt bevállaljam. A váráslói visszajelzések is dicsérik. Engem azért aggaszt egy-két dolog, nem is a géppel kapcsolatban, hanem a körítéssel. Az egyik a 16 giga RAM, kihasználják ezt az újabb játékok? Mert a munkagépemben a 16 gigát nem tudom kihasználni. A másik, hogy mindenhol Win10 Home-mal árulják a gépet, és nem vagyok oda érte, hogy újra OS-ért fizessek, ráadásul Home-ért. Másik oldalról az is igaz, hogy játékokhoz nem kell Pro, aláírom. Lehetne azt, hogy nem kérni rá OS-t? Ugyanez a helyzet a 1 TB-os HDD-vel, amit kötelezőleg adnak hozzá mindenhol, nem kell, úgyis megy a helyére az 1050 MB-os Crucial MX300 SATA3 SSD. Tisztában vagyok vele, hogy valószínűleg ez a két tétel elenyésző az árban, a mellőzésük nem tenné sokkal olcsóbbá a gépet, csak nem sok értelmét látom, ha egyszer nem kellenek. Ennek ellenére az ár is jó, meg ez a 10%-os akció is nagyon csábít, úgyhogy hajlok arra, hogy 1-2 napot aludjak rá és a héten megrendelem. Ahogy nézem, az akció november 1-ig tart, és magában foglalja az ingyenes kiszállítást is.

[ Szerkesztve ]

(#135585) dugo_ válasza Frawly (#135584) üzenetére


dugo_
veterán

Az 1060 30-40%-kal erősebb, mint az 1050Ti.
GTI pedig a VW Golfból létezik, nem a Pascal kártyákból. :D

(#135586) Khelben válasza tejeszacskó (#135582) üzenetére


Khelben
nagyúr

Amit ajánlottam, az egy munkagép, ami kibírja a hordozást. Az UX sorozat konzumer gép, amit arra terveztek, hogy néha egyik szobából átvidd a másikba. Ráadásul nem bővíthető, a vékony házban valószínűleg a hűtés sincs a helyzet magaslatán és csak 2 év garancia van rá. A kijelzőjét sem ips-nek írják.

(#135587) Mikulásbá válasza dugo_ (#135585) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igaz lenne,ha nem Max-Q verziós 1060 lenne. :U

Frawly: Nézz i5-el,elég lesz az is.

[ Szerkesztve ]

(#135588) dugo_ válasza Mikulásbá (#135587) üzenetére


dugo_
veterán

Megvan az a 30% Max-Q esetén is.
link

(#135589) #74018560 válasza Mikulásbá (#135587) üzenetére


#74018560
törölt tag

i5-öt senkinek nem lenne szabad vennie ha játék is a cél. :U

(#135590) hroberto


hroberto
veterán

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - A napokban.
(2) A gépre szánt összeg forintban? 100-110 ezer HUF
(3) Felhasználás? - főiskolás lánynak tanulás, office ilyesmi
(4) Ha játékra is használnád - nincs játék
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS - 14"-nál ne legyen nagyobb
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - Iskola miatt sokat lenne hordozva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) - nem lényeges
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD legyen mindenképp
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) -----
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) csak új, normális garanciával

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#135591) Soybex válasza B-Clone (#135583) üzenetére


Soybex
őstag

Ezek elég régi játékok.. az én i3-as gtx 950m-es asusomon maxon 60fps körül simán mennek..
Szerk : Battlegrounds az a pubg?

[ Szerkesztve ]

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#135592) Tikakukac válasza #74018560 (#135589) üzenetére


Tikakukac
titán

Kóráj 17-et facséra is!!!44!4!

Erősen indul a mai nap is, úgy látom.

hroberto: Nekem így hirtelen nem ugrik be olyan gép ami ezt lefedi.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135593) bok92 válasza bok92 (#135514) üzenetére


bok92
addikt

Valaki?

(#135594) hroberto válasza Tikakukac (#135592) üzenetére


hroberto
veterán

[Ez pl?]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#135595) juarez21


juarez21
csendes tag

Üdv

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

1) 1-2 hónapon belül
2) 100-150 ezer Ft.
3) Irodai program, world, excel, vlc media, általános felhasználás, böngészés.
4) játékra egyáltalán nem kell
5) 12.1-15.6 között bármi, full hd nem indokolt, fényes is lehet de matt is, mindegy
6) Csak akkor kell leginkább ha megyek valahová, tehát mindig hordozni fogom, heti 1 alkalom kb.
7) Windows 10
8) hdd vagy ssd, minimum 4gb ram, optika lehet de nem feltétlen szükséges
9) hdmi kimenet,
10) új

(#135596) Tikakukac válasza hroberto (#135594) üzenetére


Tikakukac
titán

Micsoda gépeket találtok néha bakker, ámulok :B

Felejtsd el, akkor inkább vegyél vagy 3 darab T410-et, külön is erősebbek meg jobbak, mint ez.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135597) hroberto válasza Tikakukac (#135596) üzenetére


hroberto
veterán

A rászánt összeg azért erősen beszűkíti a lehetőségeket.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#135598) Tikakukac válasza bok92 (#135593) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem rosszak a felső kateges ultrák, de billentyűzet miatt nem tudnék neked sokat mondani, nézz össze pár gépet aztán valamit válogatunk, probook és latitude, esetleg thinkpad az, amire keress boltot ha van kirakva. Az biztos, hogy ezekben a konzumerebb ultrákban kőkemény nulla utas bill van. Ha tudsz úgy gépelni, hogy már a levegőben felhúzod az ujjaidat, talán nem lesz fájdalom 2 oldal után. És ez komoly, ezt én is eljátszom néha és nagyon nem vicces egy hétig félig görbült kézzel írni mechanikuson is, mert úgy fáj.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135599) Tikakukac válasza hroberto (#135597) üzenetére


Tikakukac
titán

Vehetsz valami szemetet nyugodtan, de olyan gép, amiért érdemes lerakni ennyi pénzt, főleg, hogy gondolom akkor nincs aranytojást tojó tyúk az udvarban nincs.

Fentebb olvasol értekeztem hogyan szoktam elsülni ezek a tuti vételek. Ha másképp vélekedsz, szíved joga, én szóltam. Ennyiből újban szemét lesz. Anyagra és hardverre is. Nem kicsit.

juarez21: Ott a 250-es HP, akár FHD-val is. Gari van, hardver is úgy-ahogy ha i3-at veszel még talán kis SSD is elfér árban. Heti 1 hurcit elbír.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135600) sanya1111


sanya1111
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbiban kérném a segítségeteket:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónap nem kapkodok
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max 300 ezer forint
(3) Felhasználás?
Munkára használom php, java programozás pár böngésző folyamatosan nyitva +ide
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem játszom úgyhogy nem fontos
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
matt ips(bár monitorral lesz használva) 13.3-15.6 inkább a súlyban legyen könnyű a hordozhatóság miatt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Napi szinten, két iroda között nap mint nap, 2 darab külső monitorral
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
semmi majd megoldom ami nekem kell
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
mindenképpen ssd m.2 minimum 256GB hogy a windows és egy virtulpc elférjen rajta, mnimum 8GB ram
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Szeretnék usb 3.0/3.1-es portot hogy azzal tudjam dokkolni mindkét helyen usb-s vgaval, lannal
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
ha lehet inkább új

Amit eddig néztem talán ár szerint növekvőben úgy gondolom mind jó lenne inkább a minőségben nem vagyok biztos:
- Acer Aspire V3-372-52HB
- HP ProBook 430 G4
- ASUS ZenBook UX310UQ
- macbook air de az ár miatt, és amiatti félelmemben hogy mire is használnám az osx-et nem vagyok biztos

Előre is köszi

Sanya

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.