Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#135501) moklys1 válasza Khelben (#135490) üzenetére


moklys1
aktív tag

En azert kiprobalom 😀
Volt UX303U laptopom es nagyon megvoltam vele elegedve!

(#135502) Chaser válasza zsolt19900 (#135500) üzenetére


Chaser
titán

Ha uj fel millas.gepet veszel az is barmikor meghalhat, akar 1 honaposan, egyik gyarto sem fogja ezt.neked garantalni, max adhatnak olyan premium supportot a gephez ami leheto leggyorsabban igyekszik megoldani a problemat
Hatterpilacsos ivy gep kicsiben delltol e6230, lenovotol x230, ezeknel vidzont a magyaritas draga ha minosegit akarsz, egyszrubb eleve magyar pilacsosat venni jozza, sokan arulnak ezekhez erre ujan is
Nem ugy mukodik az it apar mar reg, h vigyazol valamire v nem, ahogy epp a csillagok allnak leginkabb, de %os eselye egy regebbi uzleti gep meghibasodasanak meg mindig joval kisebb, mint egy mai belepo 100esnek, de akar mondhatnek sokkal dragabbat is, minoseguk pedig klasszisokkal jobb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#135503) Libretom válasza Khelben (#135487) üzenetére


Libretom
aktív tag

Érdekelne, hogy fotó szerkesztésnél jelent-e előnyt az i5-os processzor az i3-al szemben. Arra gondolok, hogy az 5-ös "csak" négy szálon tud dolgozni, meg a 3-as is. (Nem értek hozzá, de [itt] olvasom). Van-e más előnye az 5-ösnek a 3-assal szemben egy átlagos felhasználónak?

(#135504) Khelben válasza Libretom (#135503) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha U-s processzorokról beszélünk, akkor kb annyi előnyt jelent, amennyivel magasabb az órajele.

(#135498) zsolt19900 : nagyon rosszul látod. Bármelyik 60k-s második generációs használt üzleti gép kenterbe veri teljesítményben és tartósságban is a 100k körüli új gépeket. Egy 2450M-es cpu kb. az i3-7100U szintjét hozza teljesítményben. A tartósságról meggyőződhetsz, ha kézbe fogod őket. Új gépből 300, sőt, 400k felett kapod meg a fém házat (mármint ami belül is fém, nem csak fémmel borított műanyag), egy HP 8460p pedig kívül belül fém.

[ Szerkesztve ]

(#135505) Kbali válasza zsolt19900 (#135498) üzenetére


Kbali
nagyúr

Erre inkább egy jobb tabletet vennék.

(#135506) zsolt19900 válasza Kbali (#135505) üzenetére


zsolt19900
őstag

kell a billentyűzet az irodai felhasználásra, ezért is lőttem ki a tabletet :) de köszi

többiek: köszi a segítséget, körbenézelődök ezek között akkor, és akkor az a javaslatotok hogy valami minimum i3-i5 procis és 4gb memóriás (későbbiek folyamán ssdt is raknék bele) géppel nem fogok mellényúlni?

a törődés meg ilyesmit arra gondoltam, hogy tokban, hordtatyóban lesz hordva és szeretnék a lehető legjobban odafigyelni rá, akkut meg max veszek hozzá egyet tarcsiba és akkor tökéletes lesz az üzemideje is a masinának

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#135507) Tikakukac válasza zsolt19900 (#135506) üzenetére


Tikakukac
titán

Ütés-vágás miatt nagyon kevés hibás gép van nálam. Nem abba halnak bele, maximum a kijelző törik. Elektronikai jellegű a hibák nagyon nagy többsége. Amire a vigyázás és szenteltvíz kevés. Ezért szoktam mondani, hogy a 30k-s tasi és 3000 forintos semmitmondó tisztítólötyik helyett vegyen mindenki jobb gépet. Annak van értelme.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135508) Khelben válasza zsolt19900 (#135506) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nagyon mellé tudsz nyúlni például egy Lenovo vagy Acer belépő géppel. HP 15-öt, HP 250-et vagy Dell gépeket érdemes venni a 150k alatti kategóriában, a többi nagyon gagyi.

(#135509) zsolt19900


zsolt19900
őstag

okés akkor nézek valami használt üzletit, kimaxolom a garit aztán úgy járok a legjobban

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#135510) Chaser válasza zsolt19900 (#135506) üzenetére


Chaser
titán

legtöbb gép alaplaps szokott lenni, de gagyi gép hordozást se bírja, kb akármibe rakod nem lesz stabil, ha csak nem a saját dobozába hungarocell ágyba:) de használat közben is tud nyomódni, ezeknek a gépeknek nincs stabil billzetük, bármilyen gépet veszel kezdd azzal megnyomogatod a billzetet, aztán csodálkozz mikor némelyik fél-1cm-t hajlik középen
i3 neked bőven elég lenne, de legtöbb üzletiben i5 van legalább, amiket mutattam bőven jók hétköznapokra, 8gb ram legyen,+4gb 4-5e apróról, ssd meg később ha belefér
meghalhat bármelyik mint mondtam, de nem mindegy h egy minésgi géppel dolgozol, vagy olyannal amit legszívesebben elő se vennél
lányokra kell odafigyelni, nem egy gépre, én nemrég ráléptem az enyémre ( : egy tesco gazdaságosnak valszeg ott lett volna vége

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#135511) zsolt19900 válasza Chaser (#135510) üzenetére


zsolt19900
őstag

okés nézelődök most már ebben a 3-4 típusban, nincsen nekem problémám a használt gépekkel csak tényleg legyen mögöttük a support -bolt- ha baj van vele.... mondjuk amennyire néztem a swift 1 es acer is teljesen jó megjelenését illetően számomra :)

de maradt a dell, hp vagy lenovo üzleti megoldása, majd keresek kutatok üzleteket stb stb ahol értelmes garival és értelmes minőségben árusítják ezeket

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#135512) Chaser válasza zsolt19900 (#135511) üzenetére


Chaser
titán

tedd egymás mellé a csoda acert meg a másikat és melléjük azokat amiket mondtam, majd akkor átgondolod ezt a megjelenést újra... ( :
egyébként sztem nem megjelenéssel fogsz gépelni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#135513) csanady97 válasza csanady97 (#135361) üzenetére


csanady97
tag

Nem nagyon érkezett válasz a kérdésemre, de nézegettem gépeket.

[ASUS X550VX GO631]

[ASUS Vivobook]

[Acer Aspire E5]

Ezek közül melyik lenne érdemesebb? Vagy tudtok mást ajánlani?

(#135514) bok92


bok92
addikt

sziasztok! Hamarosan laptopot szeretnék venni, így egy kis segítségre lenne szükségem.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Egy hónapon bellül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
bruttó 350-400k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Egyetemre kellene. Word, Prezi,böngészés, filmezés...
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem játszom .
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
12-14 inch, IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Naponta hordoznám, max 1,5kg legyen.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
windows 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
128 GB SSD is elég, 8 GB RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
-
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új.

Egy gépet már kinéztem: Asus Zenbook 3 UX390UA Fontos lenne, hogy minőségi legyen a ház, relatív jó akksiidő, korrekt billentyűzet és touchpad. Csak ennyi. :)

(#135515) TheNewDawn válasza Khelben (#135475) üzenetére


TheNewDawn
addikt

De ezt hogyan kell ? Mármint gép hhd jét nem rakhatom laptopba, + ha ilyesmiket csinálnék gondolom kapásból bukó a garancia. Közben próbáltam máshol is segitséget kérni, sehol semmi, most vagyok ott hogy tökönszurom magam kb és ötletem sincs hogy pakoljam fel rá az windowst :(

[ Szerkesztve ]

(#135516) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Manapság milyen dokkolható üzleti Ultrabook ajánlott 12-13"-as méretben, ami fogad 2,5"-ös HDD/SSD-t?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#135517) Khelben válasza Tothgera30 (#135516) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP 820, Dell E5270 pl.

(#135515) TheNewDawn: ezt próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#135518) Moleman


Moleman
addikt

Sziasztok, kicsit speciális esettel fordulnék hozzátok.

Kezd kipusztulni a közel 6 éves Acer 5755G-m (i5, GT540M, 4 giga ram, 768p) billentyűzete (plusz lassú is, a 1080p videók még ssd-ről is szaggatnak), költeni már nem szívesen költenék rá, érik a csere. 3 évesen, a garancia utolsó lehelletével cseréltek benne alaplapot, hűtést, vinyót, akksit, képernyőt, de a billentyűzet sajnos kimaradt, azóta kezdett komolyabban rosszalkodni.
A szívem mélyén már 10 éve komoly asztali gépet szeretnék, pillanatnyilag GTX1070-nel, de fél milliót egyben képtelen vagyok kidobni az ablakon. Ezért is lett 6 éve az Acer, és ki is szolgált, a GTA5 is futott minimumon 36 fps-sel, elégedett voltam vele.
A következő gondolatom is egy hasonló laptop, költséghatékonysági megfontolásból, hogy újabb 5-6 évvel kitolhassam az asztali gép vásárlását. :)

Egy új, felső-középkategóriás konfig lenne az elképzelés (minimum i5, GTX950M, 8 giga ram, 15.6" FHD, OS nélkül), nem gamer, mert nem bírom a sok piros betétet meg a túltolt formatervet. Egyelőre ezt az Acer F5-573-at találtam, ami minden kritériumnak megfelelt, a matt kijelző és az m2 ssd még nagy pluszpont is, így nem kéne optibay. Ez a 230k már nagyon a plafon, jobban örülnék, ha meg tudna állni 200 alatt, de nem sok esélyt látok rá. Néha magammal viszem a wc-re, de az asztalon élné le az életét, így a hordozhatóság/akkukapacitás egyáltalán nem szempont. Win7 támogatás jó lenne, de úgy láttam már ez az Acer is Win10 only, a drivereket tekintve. :(
Nem tudom, mit tud egy ilyen konfig az új játékokban FHD-ban, a mostaninál kb ötször erősebb a GPU, ami nem hangzik rosszul. De túl sokat nem játszom, leginkább Assetto Corsa és World of Tanks, élvezném, ha fullon menne FHD-ban, mert most minimumon játszom. :DDD Emellett külső hangkártyával zenélésre is használnám, DAW, több párhuzamos élő erősítőmodellezés, de ez a réginek sem okoz problémát.

Vagy teljesen rossz ajtón kopogtatok, és lehet ennél erősebb, használhatóbb asztali gépet építeni 200 körül (háttértár nélkül)?

Előre is nagyon köszi!

(#135519) Khelben válasza Moleman (#135518) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az F5 az egyetlen Acer gép, amire azt mondom, hogy szükségmegoldásnak megfelel. Viszont a 950M már sok a hűtésének. 940M-mel jobb választás lenne. Nem lenne gyengébb sem, mert a 950M-mel pont annyi órajelet dob el a túlmelegedés miatt, hogy kb. egy szintre kerül a 940-nel.
Viszont ha 940M, akkor meg már a HP Pavilion bj001 jobb választás, mert IPS a kijelzője.

[ Szerkesztve ]

(#135520) Sordoran válasza Moleman (#135518) üzenetére


Sordoran
addikt

Nem igazán értem, miért ragaszkodsz laptophoz, ha a játék ennyire fontos, és a mobilitás kevésbé? A 950M nagyon határeset, lehet vele játszogatni, de ennyi. Asztaliba 1070-et akarsz, de laptopba a tört része se kell? Illetve egy 1060-as is bőven jó játékra, az pedig 200 alatt is akad előre összerakott konfigokban is, de ez nem ennek a topiknak a témája.
Ha viszont laptop kell, akkor feljebb kell tolni a keretet, használható, játékra is alkalmas gép többe kerül. 960M, vagy az újakból a 1050 a belépő, ezek pedig 250 fölött kezdődnek. A 950M inkább csak játék(ocskák)ra is használható kategória, de abból 1-2 éve az Asus K501 volt ajánlott ennyiért, most nem tudom mi jó ebbe a kategóriában.
Ott a hozzáértőbb válasz. ;)

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#135521) Moleman válasza Khelben (#135519) üzenetére


Moleman
addikt

Köszi a tippet! A 940-es gépek jellemzően olcsóbbak is, olyat sokat találtam.

(#135520) Sordoran
Azért nyúltam újra a laptophoz, mert egyszer már bevált, mint szükségmegoldás. Nagyon sokan ellenzik a gyengébb asztali gépeket, de most gyorsan megnéztem, egy i3-7100 pl erősebb mint az i5-7200, úgyhogy talán mégis van remény, GTX1050-nel mindenképpen, de talán még egy GTX1060 is belefér a keretbe, összedobok valami konfigötletet, aztán megyek a másik topikba. A kész konfigok nem vonzanak, mert pl HDD-re nincs szükségem, de akár az is megérheti, ha annyival olcsóbban adják. Köszi!

(#135522) Dani3457


Dani3457
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok , hogy kint pl Ausztriában érdemes-e használt üzletit venni? Ha igen akkor hol keressek?

Válaszokat Köszönöm! :R

(nem biztos hogy jó helyre írok)

(#135523) pocketpairpp


pocketpairpp
csendes tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

A napokban.

(2) A gépre szánt összeg forintban?

300-350k

(3) Felhasználás?

adatbázisok kezelése, több progi futtatása egyidőben, filmezés

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

Mindenképpen full hd, és 15"+, ha IPS megoldható akkor az

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Néha lesz hordozva és jó lenne, ha minél könnyebb lenne.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Windows

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

SSD (lehetőleg 250gb+), min. 8gb ram, optikai meghajtó nem kell

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

HDMI csatlakozó, jó hűtés, ne legyen baromi hangos, legyen numerikus billentyűzet, i7-es proci gondolom szükséges az adatbázisok miatt

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

bármi jöhet, de főleg újban gondolkodom

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#135524) Chaser válasza Dani3457 (#135522) üzenetére


Chaser
titán

Ezt sztem ausztriai forumon kerdezd...:)

Szerk: Moleman rossz hirem van, egy hts pentium is erosebb nala:), sot, g4560 jatekokban kb 7100, egyrbekben 10%kal marad el, vagy ott a g4600 ami mar olcsobb elozonel de gyorsabb egy kicsit
1050ti v 3 gigas 1060 jelenleg sztem, 6 gigasoknak elszallt az ara nagyon, felette meg 1070 nem eri meg, 1080 10-20erel dragabban mar van

szerk2: mondjuk ha ram hallgatsz ryzen, abba mar most is tehetsz kesobb 8 magos dogot, jelenlegi inteleknek 4 a vege, olcso cpu mostanaban nem valoszinu h lesz beloluk, se alaplap, es az is max 1-2 gent kezel majd, mostani amdbe pedig lehet meg egy darabig pakolni, igp nincs bennuk de ha lesz diszkret vga akkor mibdegy, legkisebb 4 magos 30-32e zenbol

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#135525) Chaser válasza Moleman (#135518) üzenetére


Chaser
titán

Arra meg ne epits, h a kovetkezo notebookod v barmid 5-6 evet elketyeg, mazlid volt, de egyszer elfogy:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#135526) lived1986


lived1986
csendes tag

A segítségeteket szeretném kérni.

Laptopot szeretnék vásárolni a közeljövőben (2 hónapon belül).
Első sorban játékokra használnám.
Ami(ke)t kinéztem magamnak azok egy árban vannak, szinte mindenben megegyeznek két kivételével ez a cpu és a gpu.
Fontosabb paraméterek azért:
-FullHD kijelző 15,6"
-128 GB SSD + 1TB HDD
-8 GB Ram

A két laptop között a különbségek
1.laptop
- i7 7700HQ
- GTX 1050 Ti

2.lapto
- i5 7300HQ
- GTX 1060

Sajnos nem tudok dönteni hogy az erősebb CPU-s legyen a gyengébb VGA-val, vagy pedig a gyengébb CPU-s az erősebb VGA-val.

A segítséget előre is Köszönöm!

(#135527) Chaser válasza lived1986 (#135526) üzenetére


Chaser
titán

A notebook cime nem milyen hwt vegyek, ajanlom elolvasni az osszefoglalot es kitolteni a kerdeseket
Ha _csak_ hw alapjan lehetne donteni erre a topikra nem lenne szukseg

Szerk: jatekra egyertelmuen utobbi konfig anjobb, 1060 kb 50%kal erosebb, de sokra megy vele ha gagyi a hutes es max fel gazon megy minden, osszefoglalo

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#135528) Geresics válasza Geresics (#135414) üzenetére


Geresics
addikt

Hali,
mai hírlevélben érkezett egy ilyen Asus ROG Strix GL553VD-FY033. A Linujxot nyilván leváltaná egy jogtiszta Win. Ezt leszámítva alkalmas a cucc a korábban leírtakra? (Photoshop+külső monitor)
:R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#135529) Csupingo


Csupingo
veterán

Sziasztok! Ismerősöm szeretne venni egy laptopot. Ezekkel én nem nagyon vagyok képben, ezért titeket kérdeznélek.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 100.000 Ft alatt.
(3) Felhasználás? irodai programok, netezés, levelezés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Játék nem lesz
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? ritkán lesz hordozva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) semmi, esetleg win 7 támogatás
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? ssd, hdd mindegy, memória 4 GB elég. Optikai meghajtó legyen
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) csak új gép

Párat néztem főleg ár alapján, ezekből esetleg vállalható valamelyik: 1, 2, 3, 4, 5?

Köszi előre is!

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#135530) B-Clone válasza Csupingo (#135529) üzenetére


B-Clone
aktív tag

A legolcsóbb gép amiért érdemes pénzt adni, az a HP 250 G5 minimum i3 procival. 110-120 körül startol. Ez alatt újonnan csak ipari hulladékok vannak amiknek egy összetettebb weboldal megnyitása is gondot jelent.

(#135531) B-Clone válasza Geresics (#135528) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Maga a gép is nagyon gyenge konstrukció, valamint román boltból csak akkor vásárolunk ha ott is élünk

(#135532) Moleman válasza Chaser (#135524) üzenetére


Moleman
addikt

Köszönöm, közben kovácsolódik a döntés, i5-7500 + GTX1060 tűnik a befutónak, ha addigra lesz normális áron, 6GB. :)

(#135533) Csupingo válasza B-Clone (#135530) üzenetére


Csupingo
veterán

Köszi a választ. Most nézegettem, 120 környékén van pár. Akkor se lehetne beférni a 100 ezres határba, ha tényleg csak levelezésre, word-del történő irogatásra lenne használva? Persze azért nem olyan áron, hogy bosszantóan lassú legyen. Amúgy erre gondoltál?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#135534) Khelben válasza Csupingo (#135533) üzenetére


Khelben
nagyúr

110-be már bele lehet férni. De ez már tényleg a legalja. Szerintem megérné kicsit hozzátenni a fullhd kijelző miatt. Azt utólag nem lehet módosítani.

[ Szerkesztve ]

(#135535) Csupingo válasza Khelben (#135534) üzenetére


Csupingo
veterán

Rendben. Akkor ezt majd megmutatom az illetékesnek. Köszi mindenkinek!

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#135536) tomiee85 válasza tomiee85 (#135491) üzenetére


tomiee85
senior tag

Vki ebben a nem könnyű kérdésben tudna segíteni ? :)

Köszönöm:)

(#135537) Khelben válasza tomiee85 (#135536) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem hiszem, hogy lesz ilyen gép. Normális kijelző csak egy használt workstation-ben lesz ennyiért, de azon meg nem fogsz tudni új játékokkal játszani. Valamiről le kell mondani.

(#135538) Zoleee83


Zoleee83
addikt

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Novemberben
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
140k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Multimedia, Film, Net, Játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Közepes felbontás, nem túl nagyrészletességel (ne akadjon)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Kizárólag Matt, FullHD előnyben
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Kizárólag új

Jelenlegi Lenovo G580-at váltana (I3, 8Gb, GF 630M, SSD+ 1 Tb HDD, fényes 1366*768)

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#135539) tomiee85 válasza Khelben (#135537) üzenetére


tomiee85
senior tag

És ha a profi kijelzőt egy külső monitorral oldom meg, úgy mi marad lehetőségként?

Köszi

(#135540) tejeszacskó


tejeszacskó
tag

Sziasztok!
Sulihoz, irodai melóhoz, utazáshoz szeretnék notebookot ill. ultrabookot vásárolni, ebben kérném a véleményeteket :)

(B)(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?(/B)
1-2 hónapon belül szeretném megvenni.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
Nettó 200e Ft körül.
(3) Felhasználás?
Irodai programok, tanuláshoz, filmezéshez, böngésző, esetleg könnyedebb photoshop munkák
(4) Játék nem.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

Maximum 13-14".
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat hordoznám, szeretném ha minél könnyebb lenne, jó üzemidővel, hogy ne kelljen töltőt cipelni. Utazás közben, vonaton, esetleg repülőn is használnám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win 7 vagy 10, mindkettőt szeretem.
(8) Tárhely mérete és típusa
SSD, 4-8GB RAM, optikai meghajtóra nincs szükségem.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Projektorhoz HDMI.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Újat szeretnék.

Előre is hálásan köszönöm a fáradságotokat :R

[ Szerkesztve ]

(#135541) Khelben válasza tejeszacskó (#135540) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#135540) tejeszacskó: HP Probook 430 G4, a fullhd kijelzősök ips-ek.

(#135538) Zoleee83 : ennyiért nincs játszós gép.

(#135539) tomiee85 : akkor tudsz venni egy Paviliont.

[ Szerkesztve ]

(#135542) Zoleee83 válasza Khelben (#135541) üzenetére


Zoleee83
addikt

Felmentem 160k környékére, ennyiért már látok pár újabb Lenovot, HP Paviliont, Dellt, R5-R7 VGA-val, Full HD Matt kijelzővel i3-i5-tel.
Talán meg is felelnek majd.
Köszi!

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#135543) Ulius80


Ulius80
tag

Sziasztok!
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A héten :)
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
80-90k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Általános felhasználás,netezés,skype,filmnézés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Esetleg a Mafia1 :)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Minimum 14" de lehet15,6",matt,nem kell IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
3 hetente járok haza egy hétre,utazás közben nem lenne használva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Legyen Win7 támogatás,de ha nincs,nem gond,megszokom a Win10-et
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Van külső vinyóm,így elég lenne egy 128gb ssd a gépbe,minimum 4gb ram,majd bővítem 8gbra,optikai nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI,webkamera,világító billentyűzet, üzleti gépben gondolkodom
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használtban gondolkodom..

Előre is köszönöm! :R

"A Jurassic Parkban NEM a T-rex üldözte a dzsippet. Chuck Norris üldözte a T-rexet, és a dzsippet!!"

(#135544) #74018560


#74018560
törölt tag

Mikor jönnek a Coffee Lake procis notebookok? :F

(#135545) Prowler válasza #74018560 (#135544) üzenetére


Prowler
senior tag

Nálunk az irodában már van pár, kollégák sikeresen meglocsolták a régi 5520-akat kávéval :DD

Veremivadék Undorkutya

(#135546) Khelben válasza Zoleee83 (#135542) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezekből egyedül a Paviliont merném megvenni és csakis Nvidia vga-val. A többivel szopás lesz, nem kicsit.

(#135547) vhooper


vhooper
tag

Ez kicsit off,de nem nagyon találtam az erre való topicot,így megkérdezem itt. Szóval megéri 40 ezer forintért IPS kijelzőt berakatni szervízzel TFT panel helyett? Kértem árajánlatot szakszerviztől, és ennyit mondtak. Ez reális ár érte? (Asus N552VW laptop)

(#135548) Zoleee83 válasza Khelben (#135546) üzenetére


Zoleee83
addikt

Dell-em , Lenovom van most is egyikkel sincs semmi baj, egyik 4+ a másik 3 éves, HP-m még nem volt.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#135549) Tikakukac válasza Zoleee83 (#135548) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha szerinted 1-1 gép 3 és 4 éves múlttal bármilyen szinten lapon említhető a mostani teljes palettával, akkor valóban mindegy lesz mit veszel, mert ez a topik ehhez kevés.

vhooper: Nyilván baromi drága, de hát ez ilyen szakma. Nem véletlen szoktam mondani, hogy egyes esetekben az utólagos tuning igen drága. Itt is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135550) vhooper válasza Tikakukac (#135549) üzenetére


vhooper
tag

Ha megéri, kifizetem. Csak nekem még soha nem volt IPS kijelzőjű notebookom, monitorom. Nagy ugrásra lehet számítani? Filmezek,játszom, szóval elég széleskörű használattal párosulna.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.