Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#134701) Chp válasza B-Clone (#134700) üzenetére


Chp
őstag

Rossz hírek. Lehet akkor benevezek majd inkább egy 960-as masinára ha aktuális lesz számomra. Nem egy műanyag vackot szeretnék majd venni, hanem egy minőségi gépet. Az talán már ki fog jönni 250 körül, s ahogy az összefoglalót nézem, esélyes a dolog. Kösz mindent!

(#134702) Yany válasza Chp (#134701) üzenetére


Yany
addikt

Lista

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#134703) Paoloo


Paoloo
tag

Sziasztok!
Egy lányismerősnek kellene egy jó kis gép,ami jó pár évig kiszolgálná,ennek kiválasztásában kérném a segítségeteket.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most

(2) A gépre szánt összeg forintban?
150,max 170e ft

(3) Felhasználás?
Általános otthoni használat,minimális munkával. Egy youtube videótól ne feküdjön meg :)

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem játszana vele

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,4

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lenne hordozva

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Jó lenne ha lenne hozzá Windows. De ha lenne egy tuti vétel a megadott összegért op rendszer nélkül,akkor rakunk rá valamit.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Mindegy

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Két kívánság van....ne akadoznak a videók,és legyenek jobb oldalon számbillentyűk.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Újat szeretne.

(#134704) Khelben válasza Paoloo (#134703) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP 250 G5 vagy ugyanez windows nélkül. Esetleg erősebb cpu-val, bár az ő felhasználásához elég az i3 is. Ugyanez Dellből. A következő szint egy ips kijelző lenne, de az már jóval drágább.

(#134705) Paoloo válasza Khelben (#134704) üzenetére


Paoloo
tag

Köszönöm a segítséget!
Továbbítom a leányzónak,majd Ő választ.
Én még ezt néztem ki,ehhez mit szólsz? https://www.notebook.hu/hp-probook-450-g4-y8a50ea
Csak hogy több közül is lehessen választani.....

(#134706) Khelben válasza Paoloo (#134705) üzenetére


Khelben
nagyúr

Elég jó ajánlat, máshol jóval drágább ez a gép.

(#134707) Paoloo válasza Khelben (#134706) üzenetére


Paoloo
tag

Köszönöm a válaszokat!

(#134708) #49155328


#49155328
törölt tag

Sziasztok!

Apósomnak keresnék valami használt üzletit.
Keret 50000 ft.
Internetezésre, videók nézésére kellene.

Várom az ötleteket.
Köszi!

(#134709) Stylerr válasza Khelben (#134589) üzenetére


Stylerr
addikt

A HP tök jó lenne, viszont beszéltem a bolttal, és azt mondták, hogy nincs lehetőség a 4gb RAM bővítésére. Ez azért elég nagy probléma.

(#134710) atti29


atti29
tag

Sziasztok Urak/Hölgyek.
Barátnőmnek kellene egy notebook munkához (új munkahely),ezért sokat fog repülni külföldre és belföldön is utazni,nem akar laptopot cipelni,ezért egy könnyű strapabíró (vigyáz mindenre,nem amortizálja le de mégis viszi majd konferenciára stb) és gyors az általam megadott paraméterekhez!
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket előre is ! :R
Remélem nem hagytam ki semmit! :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Mától!
(2) A gépre szánt összeg forintban? 100k.
(3) Felhasználás? Internet használat munkához,irodai programok meg persze youtube,face stb.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Nem vagyok képben e témában,ezért rátok hagyatkozok!
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Sokat és főként azért kell,párom sokat jár külföldre és egy könnyű gyors gép kellene!
(7) Operációs rendszer? Windows mivel azt használ és megszokta.
(8) Tárhely mérete és típusa Ha belefér az SSD (128gb?),4gb ha belefér 8gb,O meghajtó nem kell,elég neki az USB.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? -
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Lehet használt is számlával garanciával.

[ Szerkesztve ]

(#134711) Pyrandus válasza atti29 (#134710) üzenetére


Pyrandus
tag

100k? Nem kevés ez?

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#134712) Gaben92 válasza atti29 (#134710) üzenetére


Gaben92
őstag

100k-ért új gép ami normális nincs. Használtból már akad 1 év garival.

Gyors kell vagy könnyű? Elitebook 8470p plusz egy SSD megvan 100k-ból, de az több mint 2kg, cserébe az SSD sokat dob rajta. Az utód 840 G1 másfél kiló körül van, viszont az SSD nélkül mozog 100k környékén.

Kb ugyanez érvényes a 12,5"-es modellekre is (2570p és 820 G1) -10k HUF árban kb.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134713) atti29 válasza Gaben92 (#134712) üzenetére


atti29
tag

• Gyártó: HP • Család: Elitebook • Processzor típus: Intel® Core™ i5 Processzor • Számozás: 4200U • Memória méret: 8 GB • SSD / Flash meghajtó: 128 GB SSD • Bővíthetőség: M.2 2242 SSD foglalat • Kijelző méret: 12.5" • Felbontás: 1366x768 • Tipus: Matt • Videokártya típusa: Intel® HD4400 • Csatalkozók: 820 G1 - VGA, 3x USB 3.0, SmartCard, DisplayPort, LAN
114k ?
Számlás ,garanciás az általad leírtak alapján ez jónak tűnik ,tudom több ,mint amit írtam de ha nem akar ennyit adni kipótolom én de normálisat vegyen!

[ Szerkesztve ]

(#134714) #49155328


#49155328
törölt tag

(#134715) Gaben92 válasza atti29 (#134713) üzenetére


Gaben92
őstag

Ha elég a 12,5" és nem zavar, hogy a billentyűzet nem magyar (de magyarnak megfelelő, és átmatricázható) akkor simán vehető szerintem. Nézz be hozzájuk ha tudsz, megmutatják a gépet szívesen, és mivel PH-s vagy még kapsz plusz fél év garit is ha szólsz nekik. :K

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134716) zeee válasza zeee (#134662) üzenetére


zeee
senior tag

134662-re valaki segítene?

(#134717) Gaben92 válasza zeee (#134716) üzenetére


Gaben92
őstag

Röviden: Mindkettő egy kalap sz@r. (Hosszabban már ki lett fejtve sokszor)

Ha mindenképp játszani akar notin és nem szakadt rá a bank akkor Dell 7567 (de itt nincs IPS), vagy ASUS G752. Esetleg ha nem érdekli, hogy a magyar gari olyan mint ha nem lenne akkor Lenovo Y720 de csak végső esetben.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134718) atti29 válasza Gaben92 (#134715) üzenetére


atti29
tag

Sztem is az lesz a legegyszerűbb ha elmegyünk szétnézünk!
Köszönöm a válaszodat! :R
További szép napot! :)

(#134719) sid87


sid87
senior tag

Már egy ideje (a kérdésem óta) olvasgatom a topikot, és gyakran merül fel hasonló igény.

És kb minden laptop kalap szar valamiért, kivéve egy kettőt. A leszarozott Lenovo IdePad 520-at megnéztem élőben nem rég. Nem tudom mi baj van vele, nagyon jó fémből van, szép, vékony, ujjlenyomat olvasó, Type-C, stb.

Helyette kaptam ajánlásba a Fujitsu A557-et, ami meg úgy néz ki mint egy 20 éves őskövület. Batár vastag, gusztustalan műanyagból. Mégis az az ajánlott.

Nem értem.

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#134720) Gaben92 válasza sid87 (#134719) üzenetére


Gaben92
őstag

A nagyon jó fém azon a gépen kb esztétika, a lényeges elemek műanyagok. Normális gépeken a magnézium belső kap műanyag borítást általában.

Mellesleg Lenovo-t gari miatt nem ajánl senki, mert olyan mint ha nem lenne rá kb. Az A557 valóban rusnya darab, cserébe minőségi és IPS.

Nem minden van leszólva, csak az esetek nagy részében az ajánlott gépek jobbak a felmerülők bármelyikénél, emiatt is ajánlottak.

Amik mindig le vannak szólva (joggal) a nagy teljesítményű tejfölösdobozok, mert hiába van bennük brutál hardver, nem bírja a hűtés emiatt nem lehet kihasználni a teljesítményt, cserébe drágák. (lásd a korábban linkelt GL ROG vagy az Y520).

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134721) Dhampir válasza Gaben92 (#134720) üzenetére


Dhampir
félisten

Mellesleg Lenovo-t gari miatt nem ajánl senki

Pontosabban IdeaPad-et, a Lenovo ThinkPadnek más szervizlehetőségei vannak.

(#134722) sid87 válasza Gaben92 (#134720) üzenetére


sid87
senior tag

Ezt meg is értem. Viszont ha az ember vesz egy új laptopot, akkor a külső eléggé az egyik legfontosabb tulajdonság, hisz minden nap néznie kell. Ezért hiába jó a Fujitsu, mivel ocsmány nem venném meg. Szóval ha a Lenovo off, akkor nincs más alternatíva? :(

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#134723) WinZol válasza Khelben (#134290) üzenetére


WinZol
aktív tag

Üdv!

Szeretnék venni egy IPS-es Fujitsu A557-et.
A mysof-nál a Fujitsu Lifebook A557-nél nem hoz ki IPS-es modellt.
Felhívtam a számot, ahol azt mondták, ha nem hoz ki akkor nincs.
azaz az A557 nem IPS-es.

Akkor most hogy van?

Köszi

WinZol

(#134724) Pyrandus


Pyrandus
tag

70ezerért kínálják: vélemény?

https://hardverapro.hu/apro/asuspro_essential_pu301la_elegans_uzleti_ultrabook_garanciava

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#134725) Mikulásbá válasza WinZol (#134723) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Mindegyik Fujitsu A557 IPS paneles-azaz nem IPS a neve,de ugyanaz.

sid87 : A Lenovo fekete műanyag burkolata is ugyanolyan szép vagy ocsmány,mint a Fujitsu-é.Nem nézegetni kell,használni.

[ Szerkesztve ]

(#134726) Dhampir válasza sid87 (#134722) üzenetére


Dhampir
félisten

A pontos igényedet korábban nem olvastam, de IPS kijelzővel akad még Dell Inspiron 5559 is, mert azért nem mindegy, hogy mit néz az ember, a konfiguráció többi része viszont kompromisszumos lehet.

(#134727) WinZol válasza Mikulásbá (#134725) üzenetére


WinZol
aktív tag

Mindegyik Fujitsu A557 IPS paneles-azaz nem IPS a neve,de ugyanaz.

Az FHD és a HD is?

Az FHD és a HD miért van egy árban, vagy valamit benéztem.
mysoft

WinZol

(#134728) Mikulásbá válasza WinZol (#134727) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Fujitsu A557 csak full HD-s van,az pedig IPS panel.
Legalább is én így tudtam,ezek szerint nem...... :U (szerintem valami hiba van az oldalon)
A HD nemigen IPS.

[ Szerkesztve ]

(#134729) Gaben92 válasza sid87 (#134722) üzenetére


Gaben92
őstag

Ami 15,6" FHD IPS, SSD+HDD kombós, 8GB RAM-mal, nem A557 és IdeaPad azt úgy hívják hogy Asus UX510UX 300k-ért, vagy Dell 7559 320k-ért (amíg még van készleten). Legalábbis én nekem eddig ennyit sikerült találnom, aztán mivel hányingert kaptam a 7559 "gémerpirosától" megvettem az UX510UX-et. Konzumer ez is, de legalább gariztatható ha szétmegy. Hűtés miatt paráztam kicsit de ahogy én használom 90%-ban passzívan megy, a maradék 10%-ban meg alacsony fordulaton és akkor is csak a CPU hűtő. GPU hűtő sose ment még, sose fog szerintem.

Ja vettem egy UX510UX-et. :U Ha valakit érdekel mesélek, de feleslegesen nem offolom a topikot.

@Mirr Murr: Jogos :B Bár elég ritka, hogy valaki új ThinkPad-ről kér véleményt ahogy láttam. :DDD

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134730) ThePapóóó


ThePapóóó
újonc

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni laptopvásárlás terén!

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hónapon belül

(2) A gépre szánt összeg forintban?
200-220.000 Ft (de persze a tűréshatáron belül +15-20.000 még jó)

(3) Felhasználás?
Leginkább netezésre, illetve online gamekre (WoW, Mobák, HS, stb.)

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Örülnék neki, ha a WoW minél részletesebben futna, de egy full HD 60 fps-nek örülnék a legjobban.Más játékok nem futnának rajta, arra ott az XBox.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,4"

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nagyon ritkán lenne, az is helyzettől függne.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Ha nincs az sem baj.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Ramba egy 8 GB jó lenne, illetve SSD legyen benne, mert egy laptopba való 1 TB-os SSHD-t be tudnék tenni az optikai meghajtó helyére ha lehetséges

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
nincs

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Nem riadok vissza a használttól sem, de legyen rajt még garancia, illetve számlák, stb legyenek mellé csatolva

Előre is köszönöm hogy időt szakítottatok rám és további szép napot!

(#134731) angyall


angyall
tag

Helló! Egy Lenovo Yoga 500-as 14-es kijelzővel, illetve i3-as proci, 128 GB SSD-vel (esetleg 500 HDD), reális 85-ezerért? Kösz a válaszokat!

Motorola Edge 40 , IPad 2021, Baseus Bowie M2s

(#134732) sid87 válasza Mikulásbá (#134725) üzenetére


sid87
senior tag

Én azért nézegetném is. :D Ennyi erővel mindegy milyen cipőt vagy ruhát veszel fel, hordani kell azt kész. Nem :N

Lenovo fém, szóval az nem olyan műanyag mint a Fujitsu. De elég új laptop, hogy van már ennyi rossz tapasztalat róla? A garancia hogy lehet rossz? Oda van írva hogy x év, mi a gond? Szerintem ha ezekre és hasonló kérdésekre is kitérne a leírás, akkor nem kérdezném meg én se, hogy egy egy márkát/típust miért szaroztok le, hanem megértjük. /szvsz

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#134733) Gaben92 válasza sid87 (#134732) üzenetére


Gaben92
őstag

A Lenovo NEM fém. De legalábbis nem az a fajta amire rá lehet mondani, hogy ér is valamit a fém benne. Konkrétan a palmrest és a "bézel" fém a gépen. Ettől még maga a cucc nem fémvázas. Belső műanyag házon van egy réteg esztétikai alumínium. Belülről full műanyag minden teherviselő elem (pl.: zsanérok befogatási pontjai) És mint mondtam, azért nem ajánlott mert IdeaPad és ha gariztatni kell akkor a jóisten mentsen meg téged...

Nem a garancia rossz hanem a szerviz maga. Elküldöd a gépet, visszajön azzal, hogy nincs ennek baja, mert ők nem tudták reprodukálni a hibát. Megint előjön, levideózod, csatolod, elküldöd javításra, kicserélnek valamit és visszakapod azzal, hogy javítva, de előjön ugyanaz a probléma megint. Ez megy addig amíg véletlenül el nem találják, hogy mi volt a gép baja, vagy míg le nem jár a gari és onnantól nem foglalkoznak veled. Jó esetben csak 2-3 hétre maradsz gép nélkül, de volt egy G580-as Lenovo ami 5 hónapon keresztül járta a szervizt oda-vissza, mert nem cseréltek benne alaplapot a delikvensnek ugyanis szerintük jó volt, aztán lejárt a gari és a gép még mindig rossz... Pedig a G580 jó széria volt, csak abból is akadt problémás darab.

De ha visszakeresel a fórumban ezt amit most leírtam mind megtalálod leírva többször is.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134734) Mikulásbá válasza sid87 (#134732) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A garancia nem annyiból áll,hogy oda van írva x év és kész.A Lenovo szervízével és supportjával a gond,csak ebben a topikban is pár van százszor említve,alapozva a neten található sztorikról.
Én nem akarlak sem rá-sem lebeszélni semmilyen gépre,azt veszel,amit akarsz.Aztán vagy bejön az a pár százalék vagy nem.

(#134735) OPiiPO válasza sid87 (#134732) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Szerintem ha ezekre és hasonló kérdésekre is kitérne a leírás, akkor nem kérdezném meg én se"
- szerintem meg ha használnád a keresőt, akkor még ennyit sem kellene kérdezned, mert mindent megkérdeztek már elötted az elmúlt egy évben. Szerintem ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#134736) TheNewDawn válasza B-Clone (#134700) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Miért ne lenne ???? Lenovo Y520 már most is 250-260 körül van , Acer V15 meg Asus ROG szintén 1050ti vel 280-290, de még Dell 7567 is már 300 körül elérhető, szóval a 350-400 túlzás kicsit szerintem.

(#134737) psg5


psg5
veterán

Feltoltam 150k-ig a keretet. Elfogadtam, hogy ne legyen 2in1.
Továbbra is alapfeladatokra kell.
Nagyon max 15"-ig. Mi jöhet szóba kizárólag újonnan ami már vállalható i3-as?
Mysoft-on nézegetem, de ott bőség zavara van még szűréssel is.
Tömege azért maradjon valahol a 1,5kg-2 kg között.

F.K.T.

(#134738) Gaben92 válasza TheNewDawn (#134736) üzenetére


Gaben92
őstag

Az első értelmes ROG a G752, legolcsóbb kiszerelésben 330-340k-ért. A 7567 árának is ez a vége kb. Max kiállítási darabok lesznek akcióban, de ugye ott nincs IPS. Nézd meg mennyibe mennek a 7559-ek amikből alig van már eladó az országban (és az nem 1050-es még).

Van 1050-es gép 300 alatt is, de minőségiről van szó ami le is tudja hűteni a fullra hajtott GTX1050-et meg a HQ procit... :U

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134739) szatomi30 válasza szatomi30 (#134697) üzenetére


szatomi30
tag

Sziasztok! Erre tud valaki válaszolni? :R

(#134740) TheNewDawn válasza Gaben92 (#134738) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Most pár napja volt pl laptopszalonba ( szóval nem is holmi extreme digital vagy emag) 284 ért Dell 7567 es:)
Aztán Mall.hu n van 325 ről 260 ra leértékelt MSI 1050 es ( ill gondolom már nincs de pár napja volt ) Jó tudom a Lenovo szerviz olyan amilyen, de attól még annyi az ára és nem rossz model, és még fel se soroltam a HP Omentol kezdve kb még 10 szériát, amik szintén 300 alatt/körül vagy picivel felette vannak.

(#134741) Khelben válasza TheNewDawn (#134740) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez az az Omen, aminek 50 fokos a billentyűzete és 99 fokos a cpu-ja terhelés alatt? :)

(#134742) sid87 válasza Gaben92 (#134733) üzenetére


sid87
senior tag

A külseje érdekes számomra hogy fém érzete van, a belső full mindegy. De értem amit mondasz. Én még nem garanciáztattam számítógépet soha, szóval nem nagyon tudom átérezni.

(#134734) Mikulásbá
Tehát akkor Lenovo nagyon szar szervizben, a Fujitsu jobb. Felírva. :)

(#134735) OPiiPO

Igen, de te is tudod hogy holnap ugyan ezt meg fogja kérdezni valaki. Gondoltam felvállalom a boxzsák szerepet, hátha akik csak olvasgatnak és nem keresnek, látják miben és miért rossz az amit itt nem ajánlottnak neveznek.

De mindezek által tehát fel kell áldozni a designt a strapabírás és tartósság oltárán. Szomorú :(

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#134743) yohnsee


yohnsee
tag

Sziasztok! Ehhez kérnék tőletek egy kis segítséget:

(1) 1 hónapon belül lenne esedékes a vásárlás
(2) 340 ezer forintot szánnék rá
(3) Photoshop és Coreldraw, word, alkalmanként videóvágás (ez utóbbi ritka)
(4) Játékra nem használom
(5) A kijelző fontos, hogy 17" vagy nagyobb legyen.
(6) Hordozva nagyon ritkán lesz. Útközben nem használom.
(7) Operációs rendszer nem kell, de legyenek hozzá windows driverek
(8) Ha alapból nincs benne hdd vagy ssd, nem gond, de bele lehessen tenni optibay nélkül egy ssd-t és egy hdd-t egyszerre. Odd legyen benne vagy hozzá
(9) Spéci igény: mindenképpen magyar billentyűzetes kellene. Az plusz pont, ha világít is.
(10) Ennyi pénzért főleg használtra gondoltam, de mindenre nyitott vagyok.
Köszi

AVR

(#134744) TheNewDawn válasza Khelben (#134741) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Lehetséges, a HP kat bevallom őszintén nem nagyon nézegettem :)

(#134745) OPiiPO válasza sid87 (#134742) üzenetére


OPiiPO
addikt

ok

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#134746) Mikulásbá válasza sid87 (#134742) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Kis pénz,kis foci.400 ezer fölött már komolyabb minőséget is elvárhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#134747) Paoloo válasza Khelben (#134706) üzenetére


Paoloo
tag

A leányzó ezt választaná.
Jól látom hogy ehhez csak Win10 driverek vannak,tehát csak azt lehet feltelepíteni rá?

(#134748) adriena


adriena
újonc

Online filmnézéshez és tanuláshoz az ASUS X541UA-GO1622R vagy a lenovo ideapad 310-15IKB a jobb ?

[ Szerkesztve ]

(#134749) zsoky


zsoky
csendes tag

Sziasztok!
Egyetemre/fejlesztésre keresek Lenovo ThinkPadet.
Ár:100-150k Ft.
Kijelző:Szerintem kell 15,6 jegyzeteléshez.
Programok amit futtatnék:Visual Studio 2017, NI LabWIEW, NI multisim, Eclipse.
Legyen rajta dokkoló.

Köszi Zsoky

U.i:Thinkpad T420 néztem eddig de nem vagyok biztos benne hogy mindent vinne.

Üdv M. Zsolt (Zsoky)

(#134750) Gaben92 válasza TheNewDawn (#134740) üzenetére


Gaben92
őstag

"Ez a vége" alatt arra a 280-290-re gondoltam amit írtál, illetve arra is érvényes a "kiállítási/visszaküldött darabok akciósan" kitétel.

@Paoloo: Az új gépekre már csak Win10 támogatás van, mindegy milyet veszel kb.

@zsoky: Döntsd el, mert a T4xx modellek 14"-esek. A T5xx 15,4". De miért csak kizárólag TP játszik?

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.