Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#135251) devilzero


devilzero
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
160.000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Programozás második gépen
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem szerenték rajta játszani
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
FullHD, panel típusból tudok engedni :D
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem fontos tényező
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Semmi
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD-m van amit utólag be tudok szerelni, RAM: legalább 8GB, optikai meghajtó ha van is benne akkor optibay kerettel HDD-t raknék bele, ha nincs akkor nem probléma
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Ha használt akkor garis legyen

Köszönöm szépen előre is! :R

(#135252) PandaMonium válasza Kbali (#135250) üzenetére


PandaMonium
őstag

Esélytelen. Ahogy írtam USB adapterekkel sem akarok sz*rakodni, nem hogy még egy mifit hordjak magamnál. Bepattintom a SIM kártyát a gépbe és menjen a net, épp elég a lapost magammal hurcolni mindenhova.

What I cannot create, I do not understand

(#135253) yuing


yuing
őstag

Üdv!

Az új Acer Aspire 5-ös szériával esetleg van valakinek már tapasztalata?
Nálunk is egyre több helyen kapható. IPS kijelzős, új geforce MX150 videokarival van szerelve. Memória és SSD függvényében kb 220-230k.
A procija nem tudom mire elég i5-7200U.

Még egy Lenovo Ideapad 700-ason gondolkozom, nagyjából ez az árkategória (akciósan), erősebb hardverrel talán.
De a gariztatás miatt nem ajánlott a Lenovo ahogy itt olvasgatom.

Na most legyek okos. :D

(#135254) dangerzone válasza Khelben (#135243) üzenetére


dangerzone
addikt

Es egy Lenovo E560-ról mi a vélemény? Egy ismerősöm 200.000-ért 2 év garanciával odaadná.

Van benne egy R7 370, amiről nem tudok sokat, remélem nem kész kazán, de talán a videószerkesztés jobban menne vele.

(#135255) B-Clone válasza dangerzone (#135254) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Videó szerkesztéshez tök fölösleges. Nem támogatja szerintem egyik szoftver sem, azt a radeont. de Adobe csomag tutira nem. Videózáshoz 1050 ti-tól felfelé, valamint egyes Quadro és FirePro lártyákat van értelme nézegetni.
Amúgy meg egy bitang gyors SSD meg egy olyan proci ami minél több szálon képes működni minél magasabb órajelen.

Radeon R7 + i7u kombinációval a hajad befonod mire valamit ki renderel a cucc.

(#135256) B-Clone válasza yuing (#135253) üzenetére


B-Clone
aktív tag

Mindkét gép ócska. Ha kell a dedikált vga teljesítménye, ebben az árban egyedül a HP Pavilion 15 amiért megéri pénzt adni. i7u + 940mx + IPS + normális ház + normális Gari.
amúgy az mx150 takkra ugyan az mint a 940mx, csak át lett nevezve és kapott egy kis felárat.

(#135257) #91905024


#91905024
törölt tag

Sziasztok!

16 éves öcsémnek kellene hobbi videovágásra minimális effektekkel, képszerkesztésre egy használt laptop. 150.000 Ft van erre a célra.

Nézegettem hardveraprón, a következő 2 gép tűnt szimpatikusnak. Ti melyiket javasoljátok? Esetleg ha egyéb verziót mondotok, azt is elfogadom.

Dell E5540 - 15.6" Full HD, i5 4300U, GT 720M, 12GB RAM 128GB SSD, 500GB HDD @ 120k
Dell E7440 - 14.1" Full HD, i5 4310U, HD4400, 8GB RAM, 256 SSD @ 140k

Az E7440-es Dell, így hogy nagyobb a sorozatszáma, mennyivel megbízhatóbb, emnnyivel jobb minőségű?

[ Szerkesztve ]

(#135258) yuing válasza B-Clone (#135256) üzenetére


yuing
őstag

Egy picit kifejtenéd bővebben, hogy miért ócskák az említett gépek. Köszi! Rohadtul nem egyszerű egy normális gépet találni ebben az árkategóriában úgy tűnik, pedig ahogy olvasgattam angol nyelvű teszteket is, ezekkel nem volt probléma. Sőt kifejezetten ajánlották mindkettőt.

Ránézek a HP Pavilion gépeire is azért.

(#135259) Brandynew válasza yuing (#135258) üzenetére


Brandynew
őstag

Bár nem nekem szólt a kérdés, de a válasz egyszerű. Szinte minden gyártónak vannak olyan szériái, amelyek a laikus számára a teljesítményükhöz képest gyanúsan olcsó gépeket kínálnak.

Ilyen pl. az Asus X és GL-es sorozat, a Lenovo Ideapad, az Acer Aspire (az Acernek jelenleg csak 1-1 modellje van, ami nem az "ócska" kategória) stb.

Ha összehasonlítasz pl. egy azonos hardverű "GL"-es és egy azonos hardverű "G"-s Asust, akkor azt látod, hogy ugyanaz a teljesítmény a "G"-s Asusnál sokkal többe kerül, mint a "GL"-es Asusnál.

Ez azért van, mert a laptop más elemein spóroltak: a gyenge műanyag miatt a gép deformálódik, hajlik; a gyenge hűtés miatt folyamatos throttling van, tehát hiába van "bika" processzor/VGA, a BIOS visszaveszi az órajelet; a billentyűzet hullámzik, nem vesz be minden leütést; a monitortartó zsanér nem bírja tovább 1-2 évnél, reped, törik, esetleg nyikorogni kezd; a kijelző színei torzak, nem a valóságot tükrözik stb.

Nem tudom, hogy hol ajánlották neked ezeket a gépeket, azt tudom elképzelni, hogy valamelyik áruháznál, ahol a legnagyobb árrésű gépeket próbálják eladni, esetleg valami pistike-féle oldalon, vagy a szomszéd informatikus srác.

(#135260) Khelben válasza #91905024 (#135257) üzenetére


Khelben
nagyúr

Amelyikre több a garancia. Garancia nélkül ne vedd meg semmiképp. Nagyon jó gépek, de szeret meghalni bennük az alaplap, ami gari nélkül elég nagy szívás anyagilag.

(#135261) yuing válasza Brandynew (#135259) üzenetére


yuing
őstag

Lenovo

http://laptopmedia.com/review/lenovo-ideapad-700-15-review-the-chinese-powerhouse-gives-asus-a-run-for-its-money-with-the-new-slim-and-powerful-multimedia-notebook/

http://techaeris.com/2016/06/02/lenovo-ideapad-700-review-improved-performance-reasonable-price/

Acer

https://www.notebookcheck.net/Acer-Aspire-5-A515-51G-7200U-MX150-FHD-Laptop-Review.240090.0.html

http://www.ultrabookreview.com/15876-acer-aspire-5-a515-51-review/#a9

Részletes tesztelés után mindkettőről abszolút jó véleménnyel vannak. Nyilván vannak hibáik, 230.000 Ft-ért nem is lehet olyat kapni, aminek nincs.
Ezek a legmeggyőzőbbek ebben a kategóriában szerintem, most már lassan 2 hete olvasok a témában.
HP ilyen teljesítménnyel 280-300k.
Azért is kérdeztem rá, hogy esetleg valami durva hibával találkoztatok-e ezekkel a típusokkal kapcsolatban.
Ez a 2 maradt a kalapban úgy néz ki. Számomra a Lenovo szimpatikusabb, arról még pozitívabban írnak.

(#135262) Tikakukac válasza yuing (#135261) üzenetére


Tikakukac
titán

Egyfelől régiós teszteket nézel.

Másfelől ezek a tesztek sosem néznek hosszabb távra és tartós használatra.

Ha szerinted jók, akkor meg kell venni, ennyire egyszerű.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135263) #91905024 válasza Khelben (#135260) üzenetére


#91905024
törölt tag

Egy ilyen Dell , uzleti laptop ilyen könnyen meghal? Hmm...Csak mert a legtobb csak fel ev garival van..HP 840-ek vagy a Lenovo T/E szeriak jobbak? Mit "erdemes" venni hasznaltan?

[ Szerkesztve ]

(#135264) yuing válasza Tikakukac (#135262) üzenetére


yuing
őstag

Épp ez az, hogy vártam volna megerősítést, hogy ezek jó választások ebben a kategóriában. Végkifejlet sajnos a szar meg ócska lett. :)
Nem értek a laptopokhoz, nem is próbálok okosnak tűnni. Ebben a rövid időszakban, amely alatt utánaolvastam ennek a kategóriának én nem találtam az említetteken kívül más versenyzőt.
Ezekről azt írják, hogy jó a kijelzőjük, jó a hűtésük, korrekt a hardverük, és még szét sem esnek.
Hátha valaki használ ilyen laptopokat, és felvilágosít, mert eddig csak általánosságban kapom a negatív véleményeket.

(#135265) Brandynew válasza yuing (#135264) üzenetére


Brandynew
őstag

Menj be egy boltba, és tapogasd meg azt a 700-as Lenovot. Teljes mértékben az olcsó gagyik benyomását kelti, már tapintásra is érződik rajta, hogy a gépház nem bírna ki egy asztalról leesést. Hullámzik a billentyűzete és nagyon pocsék a touchpadja. És természetesen a gagyi anyaghasználat nem csak a gépház külső borítására vonatkozik.

De természetesen, ha Te nem így látod, akkor minden korábbi nélkül megveheted, senki nem fogja kivenni a kezedből :)

[ Szerkesztve ]

(#135266) #72487936 válasza yuing (#135264) üzenetére


#72487936
törölt tag

"Nem értek a laptopokhoz"-épp ezért érdemes a helyi szakértők tanácsát meghallgatni és megfogadni. Én hónapok óta olvasgatom ezt a blogot és sok értékes információt olvastam itt. :)
Ma már teljesen más irányba keresgélek.

(#135267) Tikakukac válasza yuing (#135264) üzenetére


Tikakukac
titán

Teljesen mindegy, hogy akkor mit mondunk, mert az igényeidet kényszerből szült gép fogja úgyis kielégíteni, ami valahol mindig elbukik. Hogy ez éppen egy jobb alsó 3 csavarból kitépős zsanér, egy éppen típushibára befutó venti vagy egy I/O panel lehalás az lényegtelen.

Jó kijelző, jó hűtés, korrekt hardver és bika ház. Nyilván. Én meg szívok az alaphardveres fél milkós gépekkel, mert még ezek sem bírnak normálisan legyártódni :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135268) Pyrandus


Pyrandus
tag

Saját példa: 2011 április elején betörtek a lakásomba, és elvitték az akkori, használt, nem sokat érő régi Asus-gépemet. Venni kellett, újat választottam: szakboltban Dell Vostro 3500. Itt a topikban sokat ócsárolták a Vostrókat. Nekem bevált. Sajnos, háromszor (!) is leeljtettem asztalról parkettre, kétszer működés közben. Kívül megsérült, belül nem, ma is erről írok, a törött zsanér csak a küllemben zavar. 6 és fél év alatt egyszer kellett tisztítani. - Igaz, csak: Internet, Youtube, filmek, szövegszerkesztés, sakk-elemzés.
Szeretem a Dell-t. :C

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#135269) Pyrandus válasza yuing (#135261) üzenetére


Pyrandus
tag

Bízz a választásodban.

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#135270) Chaser válasza Pyrandus (#135268) üzenetére


Chaser
titán

hány ezer darabot vettél belőle? vagy csak egyre nyílt rálátásod? lehet ám, hogy ezt a hatalmas statisztikát innentől örökérvényűnek kell tekinteni az összes vostrora és dellre...jaaaa nem kell annak tekinteni ((( : mázlid volt, matekon meg gondolkozz el
itt legtöbben nem 6 évente látunk egy gépet, hanem 1 héten akár 60-at...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#135271) yuing válasza Pyrandus (#135269) üzenetére


yuing
őstag

Köszi srácok!

Majd élőben megtapogatom őket, és kiderül mire jutok velük kapcsolatban.

Az én jelenlegi gépem egy alsókategóriás Acer. Lassan 4 éves, még sosem volt karbantartva, de akksiján kívül jól működik. Nyilván már lassú a mai igényekhez mérten. Kb úgy is lett anno kiválasztva, hogy az első meglátott gép a Corában. :D
Szóval extrém igénybevétel nem érte, mondjuk lehet szerencsém volt vele, hogy eddig húzta.

(#135272) Dhampir válasza Pyrandus (#135268) üzenetére


Dhampir
félisten

Az akkori Vostro-k még más világot képviseltek. Előfordult náluk illesztési hiba, ventiszabályzás probléma is egyes típusoknál, de talán masszívabb gépek voltak, mint a jelenkori Latitude notik.

(#135273) Tikakukac válasza Pyrandus (#135268) üzenetére


Tikakukac
titán

Benne van a leírásodban: 2011.

Úgy bízzál és úgy szeresd a márkát, hogy az elmúlt 6 év alatt történtek dolgok. Én pölö begariztattam többször az összes prémium moncsimat és alaplapos lett az összes listaáron fél milla felé tendáló üzleti gépem. Csak a margóra mielőtt nagyon elhiszed a szép világ elméletet :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135274) mateglaj


mateglaj
tag

Sziasztok! Nagymamámnak egy notebookra lenne szüksége, remélem, létezik ilyen konfiggal notebook. :D

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A közeljövőben
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
70-80 ezres árkategória
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Főként böngészésre, Skypera lenne használva.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lenne játékra használva.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Mérete legalább 15 colos, felbontás kompromisszum képes, elég a hd-s.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem nagyon lenne hordozva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Lehet free dos is.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
500Gb HDD elég, ha van, a ram kapacitása az árhoz mérten...
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Webkamera mindenképp legyen (bár nem nagyon láttam még olyan notebookot, amin nincsen)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Mindenképpen új.

Előre is köszönöm!

(#135275) Brandynew válasza Pyrandus (#135268) üzenetére


Brandynew
őstag

Háromféle ember van:

1. "Nekem 10 évig XY-om volt, így tudom, hogy az bevált, most is XY-t akarok!"

2. "Most egy XY-om van, de tönkrement, ezért már nem bízok az XY-ban, mást akarok!"

3. "Belátom azt, hogy minden gyártónak vannak jól és rosszul sikerült szériái, illetve a minőség ingadozik az évek folyamán, pl. lehet, hogy már rég felvásárolták azt a márkát, amit 10 éve használtam, és csak a neve ugyanaz. Nem márka, hanem konkrét típus alapján választok, mert 10 olyan emberre, aki azt mondja, hogy XY szar, jut 10 olyan ember, aki azt mondja, hogy XY a király."

Nagyon fontos: ha nem a 3. kategóriához tartozol, akkor itt ne kérj segítséget, mert úgysem lesz jó, amit ajánlanak, ezért nem szívesen fogod megvenni a gépet, és emiatt biztos, hogy találsz majd benne hibát. Az emberek elnézőbbek az olyan kütyükkel szemben, amit szívesen vásároltak meg.

[ Szerkesztve ]

(#135276) Sindare


Sindare
csendes tag

Sziasztok!

5 éve sikerült belefutni egy papíron jónak tűnő de valójában nagyon alja laptop megvásárlásába, ezért most a profi segítséget szeretnék igénybevenni :R

Gépre szánt összeg: 200.000 HUF
Felhasználás: általános, játékok csak nagyon ritkán, ha valami nem fut nem sírom tele a párnám
Kijelző: 15,6 col
Operációs rendszer: nem kell, megoldom
Memória: 8 GB
Processzor i3 - i7
Tárhely: ha SSD akkor mindegy, hogy mekkora, van nagy méretű külső hdd-m

Előre is köszönöm szépen a segítséget

(#135277) Khelben válasza mateglaj (#135274) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiért nem tudunk új gépet ajánlani.

(#135278) Chaser válasza mateglaj (#135274) üzenetére


Chaser
titán

110-120-ért már van értelmes gép, alatta felesleges pénzkidobás, tablet cpu-t kapsz a leggagyibb házban, vicc nélkül, a telefonom sokkal gyorsabb ezeknél, és nem csúcskategóriás, xiaomi note4, boltban 50-60e közt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#135279) Integreat


Integreat
tag

Sziasztok!

Asus k501-et szeretnék venni. Találtam itt, hardveraprón használtan. Érdemes használtan ilyen laptopot venni? Nem akarok linkelni, de egyébként 60-80 ezer forinttal olcsóbb, mint újonnan. Vagy ez zsákbamacska?

(#135280) mateglaj válasza Chaser (#135278) üzenetére


mateglaj
tag

Rendben, köszönöm!

(#135281) PandaMonium válasza Integreat (#135279) üzenetére


PandaMonium
őstag

Neked kell eldönteni, hogy megér-e neked ennyi spórolás ennyivel kevesebb garanciát (feltéve, hogy van még), és hogy lehetnek rejtett hibái a gépnek. Pl. ha leejtették és törött valahol onnantól simán mondhatja a szerviz, hogy nem megfelelő felhasználás miatt ugrott a gari. Persze az is lehet, hogy semmi baja és jó vásárt csinálnál, csak érdemes alaposan megnézni mit veszel.

What I cannot create, I do not understand

(#135282) Brandynew válasza mateglaj (#135274) üzenetére


Brandynew
őstag

Ennyiért még mobilból is csak a középkategória aljánál tartunk.

(#135283) #91905024


#91905024
törölt tag

Sziasztok!

A Dell 7559 gépekről mi a vélemény? Mennyire számítanak tartósnak? Papíron elég erősnek tűnnek, de a gyakorlatban nem tudom mennyire azok.

(#135284) Khelben válasza #91905024 (#135283) üzenetére


Khelben
nagyúr

Jó gép volt, míg ki nem futott.

(#135285) #91905024 válasza Khelben (#135284) üzenetére


#91905024
törölt tag

Használtan, fél év garival, 170.000-ért tudnék szerezni egyet. Mennyire éri meg szerinted? Ez is fél évenként alaplapcserés mint az üzleti Dell-ek?

(#135286) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Sziasztok, ismerős keres laptopot egyetemre (lány). Fő szempontok gyors, könnyű, kicsi, vékony, szinte csak tanulásra. Lényegében egy Macbook air-szerűségre gondolt Windows-zal.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
mostanában
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250-300k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
tanulás, irodai programok
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Gondolom erre a célra a 14 colos a legfelelőbb. Nem tudom ekkora méretben van-e értelme a full HD-nak.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat hordozva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Jó lenne win10, de nem muszáj.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD mindenképpen
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#135287) Pyrandus válasza NyxNyxNyx (#135286) üzenetére


Pyrandus
tag

13,3"-as kijelző miért nem volna jó?

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#135288) Brandynew válasza #91905024 (#135283) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

Nekem több, mint 1 éve van ilyen gépem, maximálisan meg vagyok vele elégedve, sokáig napi szinten vonatoztattam.

Az egyetlen negatívuma, hogy a burkolata nagyon-nagyon ujjlenyomatmágnes.

(#135289) NyxNyxNyx válasza Pyrandus (#135287) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Az is jó.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#135290) Tikakukac válasza #91905024 (#135285) üzenetére


Tikakukac
titán

Az biztos, hogy ha cserés a lap, akkor az zsebes sztori lesz.

Amúgy nem csak az üzleti Dellek eszik a lapokat. Mutatok HP-t is ami itt csücsül mellettem és szinte kívánja, hogy vigyem Alohába egy újabb menetre. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135291) ZiD válasza Khelben (#135078) üzenetére


ZiD
tag

Sziasztok,
Itteni ajánlás(ezúton is köszönöm :R )meg olvasgatást követően megrendeltünk, illetve azóta át és birtokba vettünk egy Fujitsu Lifebook A557-et, ebben a konfigurációban. Szerencsére még kicsit olcsóbb volt mint most :)

Amire a választ írom, abban szerepel egy teszt, amivel kapcsolatban pár dologra "írnék". (és itt jegyzem meg, hogy nincs tapasztalatom, összehasonlítási alap csak a céges laptop, egy Lenovo Thinkpad 440, nyilván nem egy kategória)

- Kinézet: nem is annyira vészes, mint a leírás alapján gondoltam, az előbb említett cégesnél semmivel nem rosszabb(1 apróságot kivéve, az SSD-nél kis "lukat" leszámítva) Teljesen elfogadható, csajoknak pár matrica, és done :)
- hűtés: csak úgy, hogy be volt kapcsolva, ezen felül nem ment semmi, már bekapcsolt a hűtés. Nem nagyon hangosan, de az asztali PC-hez szokott fülem azért bőven kihallja. Kicsit másra számítottam.
Anyaghasználat, minőség terén azonban kicsit vitatkoznék.
- összecsukott állapotban a kijelző feletti rész egész könnyen benyomható.
- a billentyűzet alatti takaró lap(ha jól írom) pedig mozog, és nem is egy síkban van, és a billentyűzet merevítése is elmarad a Thinkpadtól, bőven. Maga a billentyűzet ezeken kívül jól használható.

Összességében viszont, minden másban hozza amit reméltem tőle, a kijelző tényleg nagyon frankó, gyors mint a veszedelem(szűz op rendszerrel SSD-vel persze legyen is), és remélem általános felhasználásban hosszú ideig hű társ lesz. Aki szintén hasonlóra keresget, részemről - egyenlőre - abszolúte ajánlott, a fentieket figyelembe véve.

(#135292) Khelben válasza ZiD (#135291) üzenetére


Khelben
nagyúr

a billentyűzet merevítése is elmarad a Thinkpadtól, bőven

De az ára is elmarad egy Thinkpadtól, nem? Sajnos a ház merevítése olyan, amit ennyi pénzért várni lehet, de még így is stabilabb egy X-es Asusnál pl.

(#135293) Tendd


Tendd
tag

Sziasztok!

GYORS segítségre lenne szükségem, mivel holnap kellene egy notebookot vennem. Kizárólag netezésre, semmi játék vagy komoly program futtatás nem lesz rajta. Youtube menjen rajta magas felbontáson is zökkenőmentesen, illetve előre telepített Windows10 kell. Nagyjából ez a kritérium.
Nem vagyok képben a mai notebookok milyen hardverrel jönnek és mire elegendőek a belépő szinten. 120 000 - 130 000 a plafon, amit rászánok, de ha böngészésre egy 100 000ft-os ugyanúgy megteszi, akkor nem költenék többet.
Amit kinéztem: HP Notebook - 15-bw049nc
Esetleg ez is elegendő lenne?: Acer Aspire ES1-533-C212

(#135294) Khelben válasza Tendd (#135293) üzenetére


Khelben
nagyúr

Sikerült megtalálni a lehető legrosszabb gépeket :)
Ez most a legolcsóbb gép, amin van Windows és érdemes érte pénzt adni: HP 250 G5. De használtan sokkal jobb gépet kapnál ennyiből.

[ Szerkesztve ]

(#135295) Tendd válasza Khelben (#135294) üzenetére


Tendd
tag

Köszi! A HP 250-el az a gond, hogy kicsit már magas az ár, illetve a fővárosban van én pedig max Győrig tudnék menni érte. És mivel holnap kell, ez sajnos kiesik ilyen szempontból.
Az Elitebook szimpatikus, viszont használt és 14" "csak" a kijelzője. De Győrben van, szóval esélyes hogy megnézem.
Egy kis fejtágítás keretében leírnád milyen paraméterekben véreznek el az általam kinézett gépek?
Az anyagminőség nem szempont.

(#135296) Andapace


Andapace
tag

Sziasztok!

70-90e forint körül vásárolnék netbookot, most lenne esedékes a vásárlás és filmnézésre valamint böngészésre használnám. Win 10el.

(#135297) Khelben válasza Tendd (#135295) üzenetére


Khelben
nagyúr

Pont az anyag minőség a legfontosabb, mert attól függ a használhatóság, a tartósság, a megbízhatóság. Vacak gépen vacak a billentyuzet, a touchpad, a kijelző, melegszik, kényelmetlen használni.

(#135298) Chaser válasza Andapace (#135296) üzenetére


Chaser
titán

ez notebook topik, netbook külön van
de ha jót akarsz magadnak nézel használt, garanciás 2570-et pl

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#135299) Tendd válasza Khelben (#135297) üzenetére


Tendd
tag

Értem. Ha az általad ajánlott HP EliteBook 840 G1-et választom (jelenlegi állás szerint holnap megnézem élőben), mire figyeljek vásárlás előtt, van egyáltalán valami rejtegetnivaló egy boltban vásárolt használt notebookban? Ha az előélete után érdeklődöm, fogok kapni valós infókat? Akkumulátor állapot, mennyit használták, mikor vásárolták, ki volt a gazdája... stb.
Valamint a hardvert illetően Youtube 4k-val megbirkózik? Köszi előre is.

(#135300) Tendd válasza Tendd (#135299) üzenetére


Tendd
tag

Most nézem, hogy nincs optikai meghajtó... Sajnos így kiesik a listáról, pedig rendben lett volna.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.