Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#134751) Paoloo válasza Gaben92 (#134750) üzenetére


Paoloo
tag

Köszönöm!

(#134752) Gaben92 válasza adriena (#134748) üzenetére


Gaben92
őstag

Mindkét modell messziről kerülendő szóval egyik sem.

Ha új gép játszik csak akkor a HP 250 G5 a legelső amit szabad megvenni. Ha használt is játszik akkor meg már értelmes gépet is lehet kapni ennyi pénzért.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134753) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!
Teszek egy próbát, de nem sok reményt látok:

Szóval van nekem egy pc-m, azon gondolkodom, hogy laptopra cserélem ráfizetéssel. Elég sokat ingázok és mindenhol csak 2-3 napot vagyok, így a pc-mhez nagyon ritkán férek hozzá.

Létezik olyan laptop, ami nagyjából ugyanerre a teljesítményre lenne képes játékokban full hd-ben(monitorra kötve) de 300-400 ezerben? Gondolom nem :(

VGA: Gtx 970 4gb
ram:8 gb ddr4 2400mhz
proc:i5 6500
ssd+hdd

[ Szerkesztve ]

(#134754) Khelben válasza tepenzed (#134753) üzenetére


Khelben
nagyúr

1060-as vga kellene neked négymagos i7-tel. Lenovo Y720 jut eszembe hirtelen, de ugye ennek rizikós a garanciája (telemaxos horrorsztorikra rá tudsz keresni a neten). Ha ezt bevállalod, akkor maga a gép jó.

(#134755) zsoky válasza Gaben92 (#134750) üzenetére


zsoky
csendes tag

2 db 23' FHD IPS monitoral használnám otthon csak egyetemre/laborba kellene a noti funkciója és nem tudom fejlesztésre menyire ajánlott a 15+ inch
Márkahűség :D

[ Szerkesztve ]

Üdv M. Zsolt (Zsoky)

(#134756) psg5


psg5
veterán

Ez a Dell ilyen áron jobb, mint a HP 250 G5?

F.K.T.

(#134757) mike1334


mike1334
veterán

Üdv és előre is köszönöm!
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Pár hét, 1 hónap...
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
60-70e (garanciától is függ, de nyilván ha van olcsóbb ami a célnak megfelel, az se baj..)
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Játék, de nem mai játékok (3-4 évvel ezelőttiek ha mennek medium beállításon már jó), ha meg maiak, akkor egyszerűbb indie játékok (darkest dungeon, stardew valley stb...).
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Lásd előző pont, hd felbontás elég.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13 col felett kicsivel (13,3 azt hiszem az elterjedt méret), jó ha IPS, de nem létfontosságú, felbontás 1200x-1300x körül elég, ha full hd az se baj, de ennyiért nem hiszem, hogy lenne.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Minimális, kanapén/ágyban lenne használva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem fontos.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD jó lenne (olyan 128gb), de sima hdd is jó, ha nem fér bele...RAMból jó lenne 8 gb körül.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nincs. Max jó lenne, ha csendes lenne és nem fűtene annyira mint paks..ja meg akksi se lenne rossz, ha bírna 4 órát egyhuzamban és olcsó lenne, hogy 2-3at tudjak venni hozzá később.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak használt, számla nem kell, garancia nagy plusz.

Igazából kettő az egyben tableteket néztem, de ott az értelmesek 90e körül kezdődnek újonnan...és nem olyan stabilak mint egy egy subnotebook...

Köszönöm!

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#134758) TheNewDawn


TheNewDawn
addikt

23napja várok hogy végre jóváhagyják a rendelésem ami az MSI laptopot illeti, de még semmi.... Szóval holnapig várok, és lehet vissza kell vonjam....
Közben kinéztem egy új gépet, sajnos a boltot nem ismerem :( Asus fx502vm 1060 as videokártya.

[link]

Szóval mind a gépről, mint a boltról kérnék véleményt. (És közben azért bizom benne hogy nem lesz rá szükség és holnap postázzák az MSI met.

[ Szerkesztve ]

(#134759) Khelben válasza TheNewDawn (#134758) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha egy gépet az egész országban csak egy bolt árul, akkor elég gyanús. Ha az adott gépről a magyar Asus weboldal nem ad ki semmit, az meg főleg.

(#134760) TheNewDawn válasza Khelben (#134759) üzenetére


TheNewDawn
addikt

USA meg UK ban elég sokat találtam, meg annyira nem rosszak a tesztek sem amiket olvastam, nyilván 1060 as kártyával nekem a kategória legalja férne csak bele , ha lenne 500 am akkor nem lenne nehéz választani :)
Akkor tényleg nem tudom :D :) :(

(#134761) Gaben92 válasza TheNewDawn (#134758) üzenetére


Gaben92
őstag

Egy nagyon keveset olvastam a gépről, és lényegében ez egy jóárasított GL502VM ami nincs ROG köntösben és állítólag kicsit "gagyibb az anyaghasználata" gyengébb a kijelzője (nem IPS hanem TN), nincs rajta USB3.1 és Thunderbolt stb...

Szóval egy fapad ROG GL502VM ami viszont alapból nem ajánlott modell... Bízz az MSI-ben szerintem. :U

annyira nem rosszak
De.. ennyi pénzért meg főleg... :U

Amúgy csak kíváncsiságból és tényleg nem kötekedésből... Értem én, hogy az 1060-as kártya jól hangzik, de mikor thermal throttling miatt a gép teljesítménye egy PDC szintjére szabályoz fél percenként akkor mit érsz vele? :F

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134762) TheNewDawn válasza Gaben92 (#134761) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Persze hogy bízom, az 230 ért no brainer lenne, igaz hogy pici és nem bővithető szinte, meg csak 1050 es, és picikét a hutése is hangosabb, és a többi modellel ellentétben azt nem is gamernek írják, de attól még nekem a Dell mellett az volt messze a legszimpatikusabb a 300 alattiak közül.

(#134763) Baggio04 válasza Khelben (#134450) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Szia.
Akkor eljutottunk ahhoz amit ajánlottál, ez így megfelelő lesz ugye?
hp pavilion + 4gb ddr3l
Ramot simán csak bepattintom miután leszedtem a hátulját a laptopnak?
Nincs semmi matrica ami garancia vesztést okozna ha sérül ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

Baggio

(#134764) Khelben válasza Baggio04 (#134763) üzenetére


Khelben
nagyúr

Matrica nincs, de apró pöckök vannak, amiknek a törése garanciavesztéssel jár.

(#134765) Stylerr válasza Khelben (#134764) üzenetére


Stylerr
addikt

Nekem is ezt a laptopot ajánlottad, de Laptopszalonban azt mondták, hogy nincs lehetőség +4gb RAMmal bővíteni? Ez hogy van akkor?

(#134766) Khelben válasza Stylerr (#134765) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem tudom, miért mondták ezt. Két memóriahely van benne, gyárilag 4 GB-ot egy modulként szoktak a gépbe tenni, tehát biztosan van még üres hely. Lehet, hogy arra gondoltak, hogy otthon nem tanácsos szétszedni, mert nehéz.

(#134767) Gaben92 válasza Khelben (#134766) üzenetére


Gaben92
őstag

A legtöbb gép használati utasításába bele van írva, hogy mik az úgynevezett CRU-k az adott gépben. Ezeket cserélheti otthon a user garanciavesztés nélkül. Általában ez a HDD, SSD, RAM, WiFi kártya szokott lenni mert ezekhez férsz hozzá a gép megbontása nélkül, leggyakrabban maximum 1-2 csavar kiszedésével az alsó burkolat egy részének levételével.

Viszont a mai gépekről a vékonyítás miatt már sokszor lehagyják ezt/ezeket és ha hozzá akarsz férni valamihez kb atomjaira kell szedni a cuccot,ami garanciavesztéssel jár, így ezekben a RAM nem CRU.

Valószínzlűleg erre gondoltak.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134768) Pyrandus


Pyrandus
tag

Üdv-
ASUS-PRO Essentiels gépről vélemány? Kösz.

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

(#134769) Tikakukac válasza Gaben92 (#134767) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha minden ilyen előírás be lenne tartva 3 dolog történne: a kiskerek megpusztulnának a kiesett bevétel miatt, az ügyfél agyfalloszt kapna, hogy mindenért márkaszervizbe kell vinni a gépet egy vagyonért, a márkaszervizek is meghalnának, mert tízszer több dolguk lenne. Van így is épp elég terheltség.

Ezt konkrétan tudom, mert ilyen gépet vett haverom, amire dettó azt mondták márkaszervizbe kell vinni a vételi helyen, 2 hét alatt és valami combosabb pénzösszeg után lett is volna gépe. A fentebb említett boltba szépen beküldtem, mert nem értem rá és 3k valamint 20 perc eltelte után távozott a berakott plusz memóval.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#134770) sznandi77


sznandi77
csendes tag

Lenovo Yoga 910-eshez kérnék segítséget ki mit tud róla? i5 full hd verzió van kinézve.

(#134771) Gaben92 válasza Tikakukac (#134769) üzenetére


Gaben92
őstag

Nem is azt mondtam, hogy ez a gyakorlat csak, hogy ez a hivatalos. :B

Nekem is volt már olyan gariztatásom, hogy volt előtte szétkapva a gép takarítás miatt darabokra, mégse szólt a szerviz egy szót sem mert ember meg nem mondta volna, hogy szét volt szedve a gép korábban. Más kérdés, hogy tudni is kell úgy szétszedni és összerakni a cuccot, hogy gyári állapotúnak megfeleljen. Manapság annyi kis pöcök tartja össze némelyik gépet, hogy ha az ember nem figyel könnyen bukhatja a garit egy RAM bővítés miatt ha a hivatalos dokumentáciban nem CRU-ként van feltüntetve a RAM.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134772) sid87


sid87
senior tag

Meg szeretném fogadni a tanácsot, és egyre jobban tetszik a Fujitsu A557.

Viszont nem látom, hogy lenne billentyűzet világítás. :O Meg nekem 128 GB SSD + 1 TB HDD kéne, 8 GB RAMmal. DVD olvasó meg nem.

Plusz nem tudom játéknál a HD Graphics 620 mennyire közelíti a GeForce 940MX-et. :F

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#134773) Chaser válasza sid87 (#134772) üzenetére


Chaser
titán

nem látod mert nincs benne backlit
nekem is sok minden kellene ( :
most tanulod meg egy notebook kompromisszumokkal jár, még akkor is ha van rá csillió pénzed, ha meg nincs akkor hatványozottan

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#134774) Gaben92 válasza sid87 (#134772) üzenetére


Gaben92
őstag

Az igényeid kb azok mint az enyémeik voltak. 15,6" FHD IPS 128GB SSD+1TB HDD kombóval, 8GB RAM-mal, billentyűzetvilágítással, viszont én nem akartam játszani a cuccon.

Ezzel együtt, úgy hogy minden igény be legyen teljesítve, nekem 300k-ból sikerült kihoznom a Zenbook UX510UX-et. Nekem tökéletes mert nem terhelem, és a hűtés így nem kritikus pont. Ha játszani is akarsz és tényleg mindenre szükséged van amit leírtál akkor a Dell 7559 az egyetlen ami megfelel neked szerintem.

Westend MM-ben 320k a kiállítási darab akciósan 4GB RAM-mal, amit lehet bővíteni 8GB-ra 2 perc alatt garivesztés nélkül és megvan minden... Viszont ha jól emlékszem 200k kereted van. Szóval vagy rádobsz még 120k-t és megveszed a 7559-et (amíg még vannak utolsó darabok az országban), vagy valahol kompromisszumot kötsz. :U

@Pyrandus: Bár nem írtad milyen modell ha jól látom mind ugyanazzal a CPU-val van. 1,6GHz Celeron Dual Core... fincsi... ha alacsony a vérnyomásod jó vétel. Garantáltan fel fogja nyomni. Töltsd ki inkább az összefoglalót.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134775) PandaMonium válasza Chaser (#134773) üzenetére


PandaMonium
őstag

Így van. Az emberek jellemzően nem veszik figyelembe notebook vásárláskor, hogy nem csak egy számítógépet vesznek, hanem mellé monitort, webkamerát, akkumulátort és az összes szükséges beviteli eszközt is, úgy, hogy az lehetőleg egy jó mérnöki munka legyen, ergó ellenálljon a külső behatásoknak, ne legyen túlságosan nehéz és megfelelő hűtéssel rendelkezzen. Ennek összessége a látható árak. Az igényes és combos notebook sok-sok pénz. Akinek ez nem tetszik az valahol kompromisszumot kell hozzon.

És még mindig azt mondom, hogy aki nem, vagy csak nagyon ritkán hordozná a notit az vegyen inkább asztalit, mert fényévekkel olcsóbb és erősebb, plusz vegyen mellé egy olcsó használt üzleti notebookot.

What I cannot create, I do not understand

(#134776) Stylerr válasza Khelben (#134766) üzenetére


Stylerr
addikt

Akkor ha személyesen vásárolom meg a boltban, és ha kérem akkor ők belerakják a +4BG-t?

(#134777) Chaser válasza PandaMonium (#134775) üzenetére


Chaser
titán

En is ezt szoktam tanacsolni, utosvagos notebook, ha jatek es wros cpu akkor asztali
Notebook meg lehetoleg legyen kihegyezve minosegi panelre es beviteli eszkozokre, egy uj notebook arabol ami 300k egy nap alatt megvan 50k bulta, ami mar eleg 12-14" uzleti ivy gepekhez, maradek 250bol meg egesz jo desktopot lehet osszerakni meg jatekra is - jo, miota elszalltak 1070 arak annyira nem, de 1080 ara nem valtozott, 1060 nem sokat emelkedett, 1050 maradt ahol van es 1050es notebook se nagyon van 300e alatt, desktop vga meg 50e alatt is belole -
Es nem utolso sorban desktoot tele lehet tolni rammal, cput cserelni ha ugy adodik, es mindenre julon van 3 v tobb ev garancia - nyilvan nem szurke importos helyrol kell vasarolni ahol 1-2 evek vannak -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#134778) Chaser válasza Stylerr (#134776) üzenetére


Chaser
titán

Neten rendeld meg, szemelyesen vedd at, igy el a 14 napos elallas lehetosege, ha rendeles nelkul szemelyesen veszed meg akkor nem
Jol johet ha gyari hibas es 3 napon tul veszed eazre, nem kell szervizzel vackolni, penz vissza es veszel masikat

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#134779) mike1334


mike1334
veterán

Valaki erre? Vagy valamit nagyon félrenéztem és irreális, amit írtam?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#134780) Chaser válasza mike1334 (#134779) üzenetére


Chaser
titán

13,3as gep nem sok van, ujabbol nem is remlik ha haaznalt uzletiket nezem, 14,1bol hp 8470pt mar kapsz ennyiert, dell e6430at is, akar itteni szamlas kereskedoktol is ki lehet fogni, utobbi gepnel megoldhato vilagitos billzet is

Szerk: mindenkepp hd+ 1600*900as panellel vennem a gepet

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#134781) Gaben92 válasza mike1334 (#134779) üzenetére


Gaben92
őstag

Elég irreális igények... 13,3"-et add fel és nézd a 14"-es gépeket.

60-70k keret az kb a 8470p, E6430 kettősben merül ki, illetve ezek elődjeinél (8460p és E6420).
IPS és SSD nem lesz (ahhoz egy 100k-val még meg kéne toldani), 8GB is karcos de még beleférhet, viszont utólag bővíteni kb 2 perc és gyerekjáték.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134782) mike1334 válasza Chaser (#134780) üzenetére


mike1334
veterán

és Gaben92
Köszönöm!

Akkor csak az IPS (az nem s volt fontos) ugrik meg a méret...SSD ahogy nézem már van +15eért, a 8gb ram meg ráér később, ha bővíthető, meglátom mit tud néggyel.

Egyedül a 14col fáj, mert a 12 kicsi lenne, de a 14 már lehet nagy lesz...ölbe véve nem biztos, hogy kényelmes hosszú távon, plusz nagyobb kijelző jobban is eszi az akksit...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#134783) Chaser válasza mike1334 (#134782) üzenetére


Chaser
titán

12,5et nezz meg, 2570p es e6230, ezek olcsobbak is szoktak lenni

Szerk: x230 ha kell ips, de nem minden modellben van es csak hd, ahogy a tobbi kicsi is

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#134784) HUNszabi90


HUNszabi90
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek meg szabadna venni egy ilyen laptopot?
https://www.arukereso.hu/notebook-c3100/acer/aspire-vx5-591g-71c5-lin-nh-gm4eu-003-p365801861/#

Acer mennyire necces garanciális ügyintézésben? Valamint mennyire megbízható?
(Mikor legutóbb acer laptoppal találkoztam ipari hulladék kategóriák voltak (~2009).)

Előre is köszi!
Üdv,
Szabi

(#134785) Mikulásbá válasza HUNszabi90 (#134784) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

:(

Még mindig inkább ez : [link]

[ Szerkesztve ]

(#134786) sid87 válasza Chaser (#134773) üzenetére


sid87
senior tag

A kérdéses garancia akkor a kompromisszum (lenovo). Amit vagy bevállalok vagy nem.

Én az asztali gépet szeretném kiváltani vele, ezért kell annyi tárhely.

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#134787) PSasa


PSasa
tag

Laptopot nézek fotószerkesztéshez (LR). Az alábbi két használt gép közül melyikben van több nyers erő? Az LR nem használ GPU-t a szerkesztéshez :-(
Külső monitort használnék hozzá HDMI-n keresztül.

1. i5-6300HQ; 16GB DDR4; GTX 960M

2. i7-4800MQ;16GB DDR3; HD8750

Mind a kettő fizikai 4 mag.

(#134788) Chaser válasza sid87 (#134786) üzenetére


Chaser
titán

Az eleg nagy kompromisszum ( :
Hattertarnak meg ozt az usb vagy lan v wifi, desktopot se vitted sehova megis hasznaltad, max nem lesz mindig elerheto

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#134789) HUNszabi90 válasza Mikulásbá (#134785) üzenetére


HUNszabi90
csendes tag

Sajnos kamionba lesz emiatt a töltő áramfelvétele 100w körül kéne, hogy maradjon. :(

(#134790) Dara


Dara
csendes tag

Sziasztok!

Elkezdtem keresgélni mostanában notebookot/ultrabookot.
Amire szükségem van most nála:
- AutoCAD 2D/ minimális 3D
- Kompakt méret/súly
-Aksija ne adja fel fél óra után
-Árban körülbelül 200.000ig férjen bele

Én EZT néztem ki egy lehetőségnek.
Szerintetek? :R :))

Nem tudom hogy ezek a "mai" integrált VGA-k mennyire veszik fel a versenyt az alap 3D rajzolással,rendereléssel.

[ Szerkesztve ]

Das Beste oder nichts

(#134791) Gaben92 válasza HUNszabi90 (#134789) üzenetére


Gaben92
őstag

Akkor nem leszel meg 350-ből, de 400k körül van minden igényedet kielégítő gép.

Dell Insipiron 7567-ből az UHD verzió IPS kijelzős.
128GB SSD és 1TB HDD
i7-7700HQ 2,8
GTX 1050Ti
8GB DDR4
És ha minden igaz 130W-os a töltője. Ennél lejjebb nem nagyon tudsz menni ilyen hardware mellett.

Ha lemondasz az IPS-ről akkor ugyanez FHD-ben TN panellel lényegesen olcsóbb.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134792) Chaser válasza PSasa (#134787) üzenetére


Chaser
titán

nem csak hw-t veszel, sokra mégy a nyers erővel ha a hűtés gatya és max fél gőzzel megy a cpu-d
a topik címe: milyen _notebookot_ vegyek, nem milyen hw-t

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#134793) Gaben92 válasza Dara (#134790) üzenetére


Gaben92
őstag

Azt nem tudom, hogy mennyi teljesítmény kell neked, de ha a kinézett gépé elég akkor HP Probook 430 G4 10k-val drágábban van, igaz csak 128GB SSD-vel és 4GB RAM-mal, de milliószor többet ér mint a kinézett gép. És mind az SSD mind a RAM 2 perc alatt cserélhető ha esetleg kevés.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134794) Dara válasza Gaben92 (#134793) üzenetére


Dara
csendes tag

Itt az anyagminőségre gondolsz,vagy Acert nem kedveled, vagy mi az oka,hogy a HP-t jobban ajánlod? :D

Das Beste oder nichts

(#134795) yuing


yuing
őstag

Üdv!

Notebookot keresek főként otthoni, egyetemi használatra. 200k környékén.
- SSD legyen
- Fifa, Football Manager elfut rajta nem lenne hátrány :)

Ezek a fő kritériumok. Nézegettem itt a hardveraprós hirdetéseket, de eddig sokra nem jutottam.
Ha tudtuk ajánlani valamit szívesen fogadom. Köszi előre is!

http://www.laptop.hu/lenovo-510-15ikb-80sv00tyhv-grey-nos-ssd
Találtam egy ilyet, erről mi a véleményetek?

(#134796) Gaben92 válasza Dara (#134794) üzenetére


Gaben92
őstag

Anyagminőség, billentyűzet minősége, képminőség, mindenféle egyéb minőség. Ha van lehetőséged tapogasd meg mindkettőt valahol és megérted. :K

@yuing: Lenovo gari zűrös, azt kerülném. Összefoglalót kéne kitölteni. :K

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134797) yuing


yuing
őstag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Közeljövőben, bármikor, ha megtalálom a megfelelőt.
(2) A gépre szánt összeg forintban? 200k környéke
(3) Felhasználás? Net, tanulás, film+sori, kevés játék.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Fifa, FM közepes beállításokkal mondjuk HD, fullHD.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Max 15.6, fényes, szerintem lényegtelen.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Lesz hordozva, nem sokat valószínűleg.
(7) Operációs rendszer? Nem árt ha Win10-es, de nem feltétel.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD, min 250 GB, 8 GB RAM, nem szükséges.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? Nincs.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Használt is jöhet, de 1 év garival minimum.

[ Szerkesztve ]

(#134798) yuing válasza Gaben92 (#134796) üzenetére


yuing
őstag

Oké, elkészült.

(#134799) oxalisz


oxalisz
tag

Egy ZENBOOK UX305UA esetében (i5-6200u, 8GB, 128GB m2 SSD, 13,3" 1920*1080, HD520, 56 Whr) milyen akku élettaratamra lehet számítani; tekintettel arra, hogy a csere nem olyan egyszerű, mint pl. egy A557 -nél? Ha valakinek van tapasztalata kérem ossza meg velem.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#134800) Neomien


Neomien
csendes tag

Sziasztok!

Feleségemnek, aki tanárnő, kellene egy tanításhoz, lótáshoz-futáshoz való gép a következők szerint:
Mostanság vennénk, szeptemberben.
Használtan 70-120k, inkább 100k körül, de ha minőségi ugrás lenne drágábban, kicsit több sem gond.
Új gépek ennyiért lehetetlen ótvar procival bírnak, ezért azok felejtő utca szvsz, de ha nem, cáfoljatok rám!
Használat: irodai programcsomag, ram-igényes könyvtárprogram, 30 weblap nyitva, kivetítés, filmezés
Kijelző minimum 13", felbontás minimum 900p (eddig csak 15,6"-osa volt, most meg a 48"-os TV-n dolgozik 100cm-ről... és kicsinyelte a 39"-ost... :O Itt a minősége lenne a fontosabb, hajlamos SOKAT nézni!
Bár utazás közben sosem használja a gépet, de minden nap óránként hurcolja a termek és épületek közt a városban.
Mac + OSX nem kell, egyéb op.rsz. meg van / suli licences.
HDD / ODD nem lényeg, van itthon winyó is, SSD-t meg tudok bele venni, ha kell.
Memória min. 4GB DDR3(/DDR4), és jó lenne, ha bővíthető lenne.

Min. 2 USB kell! Vagy VGA vagy HDMI kimenet kell kivetítők miatt!
Nem throttlingolhat facebook alatt, szóval nem egy szellőzhetetlen dobozba préselt Pentium Nxxx-re vágyunk. (Szerintem - kvázi-laikusként - már az i3-6100U is gyengus, az 5 éves Pentium G-m erősebb.) Jah: nem csiricsáré színű, mert az túlzóan vonzza a tapizó, gyermeki mancsokat...

Köszi előre is a tippeket!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.