Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#134051) Alg válasza Stylerr (#134049) üzenetére


Alg
veterán

X-es Asus :(

Barátnőm X555-e 2 év alatt: kihullott belőle egy fél tucat csavar, emiatt a tejfölöspohár műanyag burkolat mindenfelé jön szét, a töltőcsatlakozó egyszerűen elolvadt, a kijelző valószínű szalagkábel-törés miatt halálozott el.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#134052) Stylerr válasza Alg (#134051) üzenetére


Stylerr
addikt

Ez hogyan lehetséges? Ennyire rossz?
Tudnátok akkor ajánlani mást?

(#134053) Alg válasza Stylerr (#134052) üzenetére


Alg
veterán

Ha jól tudom ebben a méret-és árkategóriában a Fuji A557 ajánlott, bár az nem tudom mennyire fog játékkal boldogulni - majd jön nálam jártasabb kolléga is talán és tud segíteni többet.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#134054) Stylerr válasza Alg (#134053) üzenetére


Stylerr
addikt

(#134055) Gaben92 válasza Fizzlebang (#134047) üzenetére


Gaben92
őstag

Külföldi fórumokon ezt olvastam:

Az 5767 alapból TN-el volt szerelve és abszolút nem volt IPS-es változat FHD-ból. Mostmár ha hivatalos oldalon veszed akkor plusz $50 az IPS felár, viszont kizárólag a legdurvább kiszereléshez adják állítólag, a piros billentyűzetes, piros háttérvilágításos modellekhez amik US billentyűzetesek. Azóta nem tudom változott-e valami mert ez egy fél éves poszt volt.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134056) imis válasza Mikulásbá (#134022) üzenetére


imis
senior tag

Köszi, megnézem.

(#134057) Khelben válasza Stylerr (#134049) üzenetére


Khelben
nagyúr

Csak Ipon játszik? Onnan ezt a HP-t venném ilyen felhasználásra. Két nagyságrenddel jobb minőség, mint az X-es Asus és ips kijelzős. Esetleg még ezt az Asus K501-et, de ez TN paneles.

(#134058) Fizzlebang válasza Gaben92 (#134055) üzenetére


Fizzlebang
újonc

7567-es model, félreolvastad :D

(#134059) Tatus88 válasza Khelben (#133944) üzenetére


Tatus88
csendes tag

Üdv,

Tegnap egy paviliont javasoltál 200k max keretre. Valamint egy ASUS N551JW-CN212D, ha egy kicsit keret fölé tudok menni.

Ha már fölé megyek, Itt találtam egy másik paviliont ami elég szimpatikus nekem: HP Pavilion 15-cc509nh
Ez ajánlott kategória? Az N551J-hez képest anyaghasználatban, összeszerelésben hogy szerepel?
Ha felejtős akkor marad az Asus N551J, teljesen jó az nekem csak egy SSD és egy kis RAM kell bele később. Jól látom hogy mindkettő megoldható?

(#134060) Stylerr válasza Khelben (#134057) üzenetére


Stylerr
addikt

Ez a HP jobb amit én néztem, nem? +4gb RAM, ráadásul DDR4, proci is jobb.

(#134061) dugo_ válasza Stylerr (#134060) üzenetére


dugo_
veterán

A bj001nh verzió IPS panelt kapott, az au112nh csak normál TN-es. Előbbi éri meg. Proci, ram teljesen elhanyagolható.

(#134062) Stylerr válasza dugo_ (#134061) üzenetére


Stylerr
addikt

Micsoda? 4 gb-nyi RAM elhanyagolható? Ne csináljátok már.. :)

(#134063) dugo_ válasza Stylerr (#134062) üzenetére


dugo_
veterán

Kisebb meló 4GB ramot venni 3-4ezerért és belepattintani otthon, mint kijelzőt cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#134064) B-Clone válasza Stylerr (#134062) üzenetére


B-Clone
aktív tag

4 giga ramot bármikor belecsavarhatsz utólag is 1 perc alatt. Jobb kijelzőt belepakolni viszont alsó hangon is macerás és drága.

(#134065) Gaben92 válasza Fizzlebang (#134058) üzenetére


Gaben92
őstag

Nem félreolvastam, hanem félreírtam. :)
7567-et akartam írni, csak telefonról írtam és nem néztem át. Bocsi, ha megkavartalak.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134066) Markizmark válasza Yany (#134017) üzenetére


Markizmark
addikt

Itt azt írják a leírásban (a marketing szövegben), hogy IPS.

Felbontásból jeles: A full HD felbontású (1920×1080), tükröződésgátló bevonattal ellátott, nagy látószögű IPS panellel kimagasló képminőséget élhet át.

Kiderül, ha megjön.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#134067) Stylerr válasza B-Clone (#134064) üzenetére


Stylerr
addikt

Értem, köszönöm! És ennyire nagy az eltérés a 2 panel között, hogy +4gb ddr4 ram, illetve jobb proci és vidikari helyett is az IPS panelt ajánljátok?

(#134068) Tikakukac válasza Markizmark (#134066) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerintem már sejted milyen panel lesz benne :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#134069) Yany válasza Stylerr (#134067) üzenetére


Yany
addikt

Erre csak te tudod a választ. Nálam egy tn film showstopper, neked meg lehet totál mindegy hogy mit látsz a képernyőn. A két panel két külön liga, egy picit lassabb proci meg napi 1 sec áldozat a kedvenc weboldalam betöltésekor. A RAM meg bármikor bővíthető, ahogy írták is. A kérdést egyedül neked kell megválaszolnod.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#134070) Stylerr válasza Yany (#134069) üzenetére


Stylerr
addikt

Értem, köszönöm! Esetleg tudnátok akkor olyat mutatni, amiben 8GB RAM van, 940M-es kártya, és vállalható proci, na és persze az IPS panel. :)

(#134071) Khelben válasza Tatus88 (#134059) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Pavilion a 170-200k-s kategóriában jó vétel. Az N551 250-300k volt, mikor kijött, ennyivel jobb az anyaghasználata, minősége, teljesítménye. Most leakciózva 215k-ra nagyon alkalmi vétel, nincs versenytársa ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#134072) Markizmark válasza Tikakukac (#134068) üzenetére


Markizmark
addikt

Megmondom őszintén nem hoz lázba. 22"-es LG IPS lesz még rádugva.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#134073) Fizzlebang válasza Gaben92 (#134065) üzenetére


Fizzlebang
újonc

Semmi gond! :)
S esetleg tudsz ajánlani IPS panelt cserére? Mert nagyon nem értek hozzá, csak itt olvastam, hogy volt aki utólag rakatta be.

(#134074) silboy


silboy
aktív tag

Szerintetek melyik a jobb ár-érték arányú?

HP 15 ay039nh 1BW03EA#AKC

vagy

Dell Inspiron 5567 INSP5567-46

[ Szerkesztve ]

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#134075) Gaben92 válasza Fizzlebang (#134073) üzenetére


Gaben92
őstag

Nem tudom milyen panel van gyárilag az FHD IPS modellben. Amazonon $120 körül megy a képernyő, ebay-en van olcsóbban is, de egyfelől érkezzen meg egy darabban, plusz ha te nem értesz hozzá akkor találj olyat aki beszereli... macera...

Továbbá ha utólagosan cserélsz a gépben képernyőt akkor ugyebár ugrik a garid is pikk-pakk, ezt azért érdemes átgondolni.

Szerintem jobban járnál ha kitöltenéd az összefoglalót, akkor hátha kapsz alternatívát a 7567 helyett. :K

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134076) Stylerr válasza Yany (#134069) üzenetére


Stylerr
addikt

Akkor ez a Lenovo jobb választás lenne ennél a HP-nál?
Sűrgős lenne a válasz, minél hamarabb meg szeretnénk vásárolni. Köszönöm! :)

(#134077) dugo_ válasza Stylerr (#134076) üzenetére


dugo_
veterán

Amíg a Telemax szervizel itthon, addig tekinthezed garancia nélkülinek a Lenovot. A HP-t legalább megjavítják, ha elromlik.

(#134078) Yany válasza dugo_ (#134077) üzenetére


Yany
addikt

+1

Mondjuk érdekelne, hogy az anyavállalat, vagy akár a magyarországi képviselet hogy hagyhatja ilyen hosszú ideig ilyen rossz hírben a Lenovot. Mégiscsak az ő piacuk szűkül az itt olvasható rossz vélemények miatt. :U

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#134079) Stylerr válasza Yany (#134078) üzenetére


Stylerr
addikt

Aham, akkor Lenovo kilőve. Úgy tűnik marad a HP.

(#134080) Fizzlebang válasza Gaben92 (#134075) üzenetére


Fizzlebang
újonc

Nem nagyon mondtak más abban az árkategóriában, de hogy TN panellal merik ajánlani, az nekem húzós :DDD
Hú azt nem tudtam,hogy így ugrik a gari, tényleg át kell gondolnom. Arra szerinted van esély,hogy itthon is forgalmazzák IPS panellel?

[ Szerkesztve ]

(#134081) Tikakukac válasza Markizmark (#134072) üzenetére


Tikakukac
titán

Hogy mi tüzel fel, azt én nem tudom. Az a kb. 5k különbség ami az IPS lenne ezen a szinten igen poén. IPS monitor mellett nézve pedig elég lelombozó is. De te tudod.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#134082) Gaben92 válasza Fizzlebang (#134080) üzenetére


Gaben92
őstag

Westend MM-ben van egy 7559 220-ért 280-ról leárazva. Utolsó darab, kiállítási, de nem nagyon baszgatják mert valaki lejelszavazta így nem lehet bekapcsolni és csak akkor foglalkoznak vele, ha valaki elviszi.
128GB SSD, 1TB HDD, 4GB RAM, valami 6. genes i5 vagy i7 HQ proci, és FHD IPS 3 év garival.

A többiek majd megmondják mi az általános vélemény a gépről, de ez volt a 7567 elődje.

Piacot nem ismerem nagyon, csak mostanában nézelődök sokat, meg talpalok a városban gépért. Bár utóbbi eddig tartott mert vége a szabimnak, holnaptól végre meló. :))

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134083) Mikulásbá válasza Gaben92 (#134082) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Még mindig ajánlott!

(#134084) Gaben92 válasza Mikulásbá (#134083) üzenetére


Gaben92
őstag

Fizzlebang akkor ugorj rá, mert én is nagyon gondolkodom rajta, hogy azt hozzam el vagy az UX510UX-et... :U

ps.: lejelszavazás alatt nem windows jelszót értettem amúgy, hanem BIOS félét. :B

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134085) Mikulásbá válasza Gaben92 (#134084) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Mielőtt eladják,fel kell oldaniuk.

(#134086) Gaben92 válasza Mikulásbá (#134085) üzenetére


Gaben92
őstag

Tudom csak beszéltem az egyik eladóval, hogy nem ők rakták rá a BIOS jelszót hanem valami idióta vevő, de nincs idejük foglalkozniuk vele, úgyhogy ha valaki meg akarja venni a gépet akkor előtte elviszik és kiütik belőle. Csak amiatt írtam, hogy ha valaki rohanna megvenni tudjon róla, hogy nem tudja egyből elhozni valószínűleg. :N

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134087) Yany


Yany
addikt

Khelben, Tika és a többi sokat látott ember, egészen őszinte és megalapozott véleményetekre lennék kíváncsi: A Zenbook Pro notik mennyire tekinthetők korrekt terméknek a biznic laposok közt. Mármint az ultrabookok közt, mint amilyen egy 7480 és társai. Mennyire garantált az alkatrészutánpótlás, mennyire megbízható a graiztatás? A kijelzőt, hűtést, csatlakozási lehetőségeket is figyelembevéve kérdezem. Konkrétan az UX550-esekre lennék kíváncsi a slim Thinkpad-ek, 7-es Latik és HP ultra gépek táborában.

Ez csak érdeklődés, egyelőre semmiféle elhatározás nincs mögötte, de a különösen kellemetlen touchpad-et leszámítva orbitálisan kellemes meglepetés volt nekem az UX410, mint konzumer gép. Tudjátok mit éreztem a tesztelésekor? Mint amikor a Samsung 9-es szériáját fogtam kézbe: azon is lehetett fogást találni, de látszott a beletett lelkesedés és innovációra hajlam, ami habár kopik ki az Appleből is már, de még mindig tetten érhető. Szóval mintha az Asus a Zenekkel kezdene valamire ráérezni. Annyi ócskavashoz volt már szerencsém, hogy az is lehet, hogy csak az ingerküszöböm mászott le, de tényleg kíváncsi vagyok, na...

ps.: a toshiba acer és tsai után hajlamos az ember elsőre elítélni a csinos ultrabookokat, hogy ezzel a színjátékkal csalják el a laikusok figyelmét, de bizton állíthatom, hogy ennél jóval több van az UX410-ben, ezért is fogant meg a kérdésem. Előre is köszi. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#134088) XanD3R


XanD3R
aktív tag

Sziasztok, egy a kozeljovoben esedekes laptop vasarlashoz szeretnem kerni a segitsegeket.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 heten belul.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100-120k HUF

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok, bongeszo. Semmi komoly. Edesanyamnak lesz a netezos gepe :)

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Konkret elvarasom nincs. Meg ennyi penzert nem is igen lehet :D

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
A gep egyaltalan nem lesz hordozva. Fix helyen lesz.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell eloretelepitett operacios rendszer. Valoszinuleg valami konnyed linux disztro lesz rajta.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
A felhasznalashoz szukseges RAM mennyiseg. Tarhely: 300GB korul. Optikai meghajto kell.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
-
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Kifejezetten hasznalt gepet szeretnek, mert ebben az arkategoriaban eleg siralmas gepeket talaltam.
Ezert is lenne szuksegem a segitsegetekre. Viszont orulnek azert par honap garancianak.

(#134089) Gaben92 válasza XanD3R (#134088) üzenetére


Gaben92
őstag

HP Elitebook 8570p 1600x900-as változata. Laptopszalonnál szokott lenni használtan 100k-ért egy év garival. Most épp nincs, de keresett modell, tehát mindig van utánpótlás belőle.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134090) Khelben válasza Gaben92 (#134084) üzenetére


Khelben
nagyúr

7559 mellett egy percig sem gondolkodnék az UX510-en. Az elmúlt három évben a HP Probook 430 G4 mellett az egyetlen gép volt, amire azt mondtam, hogy ezt megvenném magamnak is.

[ Szerkesztve ]

(#134091) Gaben92 válasza Khelben (#134090) üzenetére


Gaben92
őstag

Annyival jobb minőségű a 7559? Tudom, hogy hűtésben köröket ver valószínűleg egy ultrabookra, de ránézésre egyáltalán nem tűnt masszívabbnak. Olvasgattam utána (nem sokat, mert azt hittem esélytelen beszerezni már), de belefutottam pár helyen, hogy a zsanérokkal van valami probléma és előfordulhat, hogy kiszakadnak a csavarok és konkrétan ketté tudod tépni a gépet.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134092) Khelben válasza Gaben92 (#134091) üzenetére


Khelben
nagyúr

Már azzal, hogy jobb a hűtése, gyakorlatilag mindenben jobb lesz. Nem fogja túlmelegedés miatt eldobni a fele cpu-erőt, nem fog rásülni a kezed és nem fog tönkremenni a garancia lejárta után 4 nappal. A háza a műanyagok közül a jobb fajtából való, a zsanérja is normális.

(#134093) Gaben92 válasza Khelben (#134092) üzenetére


Gaben92
őstag

Még a héten beugrom MM-be, alaposabban szemügyre veszem és lelövetem a BIOS jelszót. Egyedül amiatt parázom kicsit mert kiállítási darab, és valószínűleg jó ideje ott áll már. (A palmrest bal alján lévő matricán a szöveg 60%-a már lekopott.) De ha valahol az országban akadna egy új az eredeti 280-as áron akkor nem gondolkodnék. Azzal a kevés piros elemmel meg csak megbarátkoznék valahogy.... :U

Szerk: A zsanéros dolgot konkrétan a 7559-re írtam, nem pedig általánosságban. Fórumokon írták, hogy általános probléma a géppel, hogy a zsanér erősebb mint a műanyag és idővel kitépi a csavarokat, a Dell viszont nem vállalja a felelősséget emiatt.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134094) sid87


sid87
senior tag

Sziasztok!

Ez a gép ennyiért mennyire éri még meg?

HP 250 G5 X0Q98EA

Köszönöm előre is a segítséget. :R

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#134095) AxeDark


AxeDark
tag

A Mysoft.hu ajánlott bolt?

Mindenki laptopszalont hajtja, de ott a 7567 1050Ti-vel jóval drágább...

Erről lenne szó:
http://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=7567_226952

(#134096) Tikakukac válasza Yany (#134087) üzenetére


Tikakukac
titán

Az a baj, hogy gyökere nem nagyon van és nem is tudja mi akar lenni. Míg egy TP-hez azért mai napig olyan szinten dokumentált háttér és közösség van, hogy ihaj, itt ilyen nem nagyon van. Garit passzolom, szerintem ez is megy Óbudára a többihez, max kicsit gyorsabban hoznak hozzá cuccokat. Mint üthető vas nem tudom, együtt kellene vele élni sokat és kiderülne mi kopik és mennyire bírja a harcot.

A series 9 valóban baba gép volt, sokat néztem én is. Csak kevés lett eladva és ha garin túl kell hozzá valami az borsos és ritka. Volt ügyfél akinek billzet kellett volna, 35k-ba mérték és utángyártás meg ebay verzió nincs is. Valószínáleg ez is ilyen sorsa jut.

AxeDark: Akkor ott kell megvenni, nincs vele semmi baj. 3-4 gépet hozattam le eddig, a kisker részük is tök okés.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#134097) Chaser válasza Tikakukac (#134096) üzenetére


Chaser
titán

ha nem tévedek nagyot agyon integrált lapja van, ha behal teljes totálkár és anyagi csőd ( : ha csak cpu forrasztott kb akkor is:d ilyennel addig terveznék míg gari van, nem tovább, ha 1-2 évet még ráhúz az jó...

AxeDark sokszor felsoroltuk az ajánlott boltokat, mysoft is köztük van

szerk: sid87 vehető, de ennek a háza nem pro, 100e-s modellnek is ue. van, csak cpu-t és ssd-t fizeted meg
- sztem nem ips van benne, de majd rácáfolnak a többiek ha tévedek -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#134098) sid87 válasza Chaser (#134097) üzenetére


sid87
senior tag

A gyártó oldalon található leírásban ez van: 15.6" diagonal WLED FHD Anti-glare Slim (1920 x 1080) SVA

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#134099) Chaser válasza sid87 (#134098) üzenetére


Chaser
titán

igen, stimmel is, csak sok nagyker, disztri és a fél világ nem tudja, hogy hp-nál az sva a standard viewing angle-t jelenti, magyarul a legocsmányabb kijelzőit ( : nem az x_va technológiát

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#134100) hka629


hka629
újonc

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni notebook választáshoz!:)

(1) 2 héten belül.
(2) 250-270 ezer forint max.
(3) Játék, programozás, rendelés és tervezés: ezekre egyáltalán nem használnám. Fotószerkesztésre is csak hobbi szinten, ezenkívül tanulásra és netezésre. Szeretnék rajta filmeket nézni jó minőségben.
(4) -
(5) 13,3-15,6" , minél jobb felbontás, matt ,IPS jó lenne.
(6) Használnám utazás közben is, de főként otthon lenne. (kb. 70-30% arányban)
(7) mindegy
(8) 256 GB SSD, 8 GB RAM.
(9) -
(10) új

Szeretnék ezért az árért egy megbízható gépet vásárolni, ami kitart az egyetemi éveim során. Ami fontos számomra, az a jó minőségű kijelző és a hosszú üzemidő. Asus ZenBook-ok tetszenek, de sajnos nem tudom, hogy Magyarországon megéri-e ultrabook-ot vásárolni. Amazonon az ASUS ZenBook UX330UA-AH54 pl. 700 dollár, egy ehhez hasonló modell itthon jóval drágább lenne.

Előre is köszönöm a segítséget/tanácsokat!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.