Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#134101) Yany válasza Tikakukac (#134096) üzenetére


Yany
addikt

Tika, Chaser, jaja, hasonlovak a gondolataim. Mindenesetre én eléggé vállalkozó szellemű vagyok, ha úgy hozza a sors, lehet, hogy egyszer bepróbálok egy ilyet (mindenképpen közvetlen egy 7480-as megtapogatását követően), ha másért nem is, egy rövidtávú tapasztalatszerzésre és bemutatásra, mert ahogy írod is, nem túl nagy a múltja, nem is igazán tudni, mire képes, vagy sem hosszú távon, de még röviden se. Ha nincs is több mögötte, azt azért látni, hogy az Asus tudja, hogy mire kell figyelni egy notebooknál, a promóanyagaik ki is emelik szépen tételesen őket. Az más kérdés, hogy mennyire sikerült a tartós valóságba átültetni őket.

Szerk.: nemrég a bányászattal kapcs csináltam egy cikk minisorozatot, amit magabiztosan linkelgettem is olyan kezdő embereknek, amilyen én is voltam a cikkek megírását megelőzően, mert pont olyan anyagot csináltam, amire nekem is szükségem lett volna. Ugyanilyen nagy segítség lenne most pl. a ZenBook Pro-król valami összefoglaló bemutató, ami a 410-esemhez hasonlóan átmegy a billentyűzetén, hűtésén, meg a többi nyavajáján. Persze abból sem derül ki, hogy egy lepkefingtól kitörik-e a zsanér, de mégis többet tudnánk, mint most. :)

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#134102) sid87


sid87
senior tag

Akkor leírom így is. :P

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Közeljövőben
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max 200, de csak olyan gép jöhet szóba ami kapható olyan boltban, ahol 0% THM vásárlási lehetőség van.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Netezés, fotószerkesztés, film nézés
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
max 15,6 jó lenne fulHD és IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nagyon ritkán, de jobb ha minél vékonyabb, CD olvasó se kéne.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Semmi
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD mindenképp, de lehet mellette +HDD
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#134103) Markizmark válasza Tikakukac (#134081) üzenetére


Markizmark
addikt

Hol van ugyanez a hardver 5k-val drágábban IPS panellel?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#134104) Khelben válasza hka629 (#134100) üzenetére


Khelben
nagyúr

A HP Probook 430 G4-et neked találták ki. A HDD mellé be tudsz tenni egy m.2 ssd-t. A Zenbook szép gép, csilivili, jól mutat egy stúdiólakásban, de nem arra tervezték, hogy minden nap cipeld és hogy az intenzívebb használatot elviselje.

(#134102) sid87 : 15,6-os IPS-es gép 200k alatt egy van, ami normális, a Fujitsu A557.

[ Szerkesztve ]

(#134105) #21715712 válasza Khelben (#134104) üzenetére


#21715712
törölt tag

Hello!

Hol kaphato 200 alatt az a557?

Mindenhol 220tol indul, vagy nincs raktaron.

(#134106) Khelben válasza #21715712 (#134105) üzenetére


Khelben
nagyúr

Jó kérdés, 175k volt az alapváltozat, mikor utoljára néztem, de azt most nem látom. Várni kell rá, mert elfogyott mindenhonnan.

(#134107) Tikakukac válasza Markizmark (#134103) üzenetére


Tikakukac
titán

A pénzügyesek kukájában valószínűleg. De mivel őket nem érdekelte, hogy ennyiért már az előző verzió is IPS volt és ez így fillérb@szás, nyugodtan rámentek arra, hogy csak TN-t honosítsanak :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#134108) Tatus88


Tatus88
csendes tag

Szevasztok.

Hétfőn kértem már tanácsot. A megbeszélt gépet sajnos elvitték tegnap este mire hazaértem, hogy megrendeljem.
Kicsit változik a keret meg pontosítok, ezért újra a segítségeteket kérném!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
jövőhét folyamán

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250k

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Mindenes gép általános használatra, kis játékra két gyereknek.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem a legújabb címek, nincs szükség max beállításokra. Jelenleg max Minecraftoznak.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Kijelző méret: 15.6, Felbontás: 1920 x 1080, matt

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkán /Szinte fixen otthoni használat, utazás közben sosem. (Csak hely hiány miatt nem asztali gép)

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Semmi, win 10 et telepítenék rá.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
120giga SSD(rendszernrek) és 500 giga HDD, 8 giga ram (A csak SSD van, de lehetőség adott HDD beépítésre az is jó)

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
nincs

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új

(#134109) Khelben válasza Tatus88 (#134108) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mediamarktból kifogyott az Asus N551, ahogy látom (bár nem lehetetlen, hogy visszajön még). De még azt mondom, hogy 245-ért is megéri, főleg hogy nincs jobb ennyiért.
A következő lépcső a Dell 7567 lenne, de az már 290k.

[ Szerkesztve ]

(#134110) customer114


customer114
senior tag

Sziasztok,

MSI PE70-ről mik a vélemények? Aprón van most fent egy 180e-ért. (gondolom gari nélkül)

Köszi,
Szép napot

[ Szerkesztve ]

(#134111) silboy válasza silboy (#134074) üzenetére


silboy
aktív tag

Sziasztok, legyetek szívesek segíteni a választásban. Köszönöm.

Olympus Stylus XZ-10, iPhone 13 128GB, TCL 75C805, Sony KD-60XF8305, LG 50UH635V, Xiaomi Yi Sport Cam, Longines Hydroconquest Ceramic, Tissot PRX Automatic, Citizen CB0010-88E, Bulova Accutron II 96B210, Bulova Precisionist 29B226, Orient Bambino II FAC0000CA, RHA S500, Tennmak IE800

(#134112) Khelben válasza customer114 (#134110) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ugyanaz, mint a többi konzumer használt gépről: garancia nélkül lutri megvenni.

(#134111) silboy : az összefoglaló kitöltése nélkül nehéz megmondani, hogy jó-e egyáltalán neked bármelyik a két gép közül. A két gép minőségre és teljesítményre is gyakorlatilag ugyanaz. Én a HP-t venném, mert abban fullhd a kijelző. SSD-t lehet utólag is beletenni, de kijelzőt nem lehet cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#134113) customer114 válasza Khelben (#134112) üzenetére


customer114
senior tag

Most elvonatkoztatva az aprós hirdetéstől kérdezem, de akkor gondolom nem igazán ismerős a típus vagy hogy mire kell figyelni a vásárlása előtt.

(#134114) borand válasza Gaben92 (#134093) üzenetére


borand
aktív tag

[link] Mysoft forgalmaz zsír újat.

Amúgy a Lenovok alapjáraton a garancia miatt nem ajánlottak vagy hulladékok a gépeik is? Nézegetem az Ideapad 520/520s-et is, de még nem nagyon van róluk semmiféle tapasztalat se. Kicsit megváltozott most a gépkövetelmény, mint amivel elindultam, mert nem nagyon megy a maszek melóm és lehet csak egy sima multimédiás gépet vennék.

(#134115) Khelben válasza borand (#134114) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az első konzumer Lenovo, ami normális minőségű az Y720. Az alatt hulladékok. Üzleti vonalon (Thinkpad) vannak jobb gépeik és ott a szerviz is más.

(#134113) customer114 : úgy általában az MSI-ről nem tudok sok jót elmondani, de konkrétan ezt a gépet nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#134116) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

ismerős szeretne notebookot venni.mit ajánlanátok?

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- a napokban

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- 150-180k.a plafon ha nagyon szükséges 200k.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
-egyetem alatt netezésre,beadandók írására (tahát lényegében irodai felhasználás)

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
- nem lesz játék

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- full hd.tudtommal az ips jobb,de ezt majd eldöntitek,hogy melyik lenne a jobb választás.15-16 coll képernyőméret.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- lesz hordozva.ne legyen túl nehéz,mert egy lányka fogja cipelni.alighanem a vonaton is fogja használni.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- windows 10

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
- 1tb hdd és 120/128 ssd.8gb ram.odd legyen benne.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
- webcam legyen benne,meg szerintem egy hdmi is jól jönne

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- csak új jön szóba

köszi a segítségeteket előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#134117) sid87 válasza Khelben (#134104) üzenetére


sid87
senior tag

Köszönöm! Az a baj, hogy csak 4 giga ram van benne, és elég bunfordin néz ki. Lényegesebb hogy 8 giga ram és ssd legyen, a kijelző full hd, de használható. És hogy nézzen is ki valahogy, legyen vékonyabb mint a mostani batár HP-m. :)

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#134118) Gaben92 válasza borand (#134114) üzenetére


Gaben92
őstag

Blebotlottam közben én is de azért köszi, hogy szóltál. :K

Kicsit még utána akarok járni a zsanéros dolognak, mert nem igazán biztatóak ezek a képek. Fórumokon is írják több helyen, hogy 5-6 hónapos gépeknél is elenged a bal zsanér rögzítése (a műanyagba préselt fém persely kiszakad), a Dell viszont azzal védekezik, hogy a garancia nem érvényes a zsanérral kapcsolatos dolgokra. :U

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134119) Dhampir válasza Gaben92 (#134118) üzenetére


Dhampir
félisten

Erről régebben olvastam és videót is tettek fel a felső csavarok utólagos meghúzásáról. A probléma oka egyes esetekben a laza és hiányzó csavar.

Sokan használnak ilyen gépet és hasonló jellegű problémájuk nincsen, akár Brandynew fórumtársat is megkeresheted, aki legalább 1 éve használja a 7559-et.

[ Szerkesztve ]

(#134120) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? – Olyan 1 hónapon belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 70-80eFT közötti összeg.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Programozás tanulására szeretném használni, munka mellett.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? -
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14-15-os méretben gondolkodom. A hurcolászás miatt, inkább 14-jobb lenne a tömege miatt.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Heti többször lenne hordozva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Mindegy.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Tárhely mindegy, memória amennyire elég a programozás tanulásához, de legalább 4GB-ra gondoltam. Optikai meghajtó nem szükséges.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) Nincs.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) A hordozás miatt inkább használt (üzleti gépre gondoltam.) Ha új van ilyen árban, amit megéri megvenni, az is jó.

(#134121) betyarr válasza betyarr (#134116) üzenetére


betyarr
veterán

egy kis módosítás utólag:

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- 150-160k.ha nagyon megéri,akkor a plafon plafonja a 170k.

(#134122) bajbal


bajbal
tag

Sziasztok!
Egy kis tanácsot szeretnék kérni. Gondolkoztam, hogy lassan le kellene cserélni kissé rakoncátlankodó és néha-néha belassuló laptopomat egy újra, mivel a munkahelyen van lehetőség kedvezménnyel gépet venni.
Jelenlegi laptopom:

LENOVO IDEAPAD Z510

Intel® Pentium® 3550M (Dual-Core, 2.3 GHz) • FreeDOS • 4GB DDR3/1600MHz memória • 1TB HDD meghajtó • DVD RW meghajtó • 15.6" WXGA HD LED matt (1366x768) kijelző • NVIDIA® GeForce® GT 740M 2GB DDR3
Lejárt garancia

A választható gép pedig:

HP PAVILION
15-AU100NH
Y3V49EA

 Intel® Core™ i3-7100U - 8 GB DDR4-2133 SDRAM - 15,6" SVA csillogásmentes,
WLED-es hátsó megvilágítású 1920 × 1080 -
 NVIDIA® GeForce® 940MX - 1 TB HDD - Windows 10 Home 64 bit
3 év gari

A kérdésem az lenne, hogy van e egyáltalán értelme a cserének mert a cél nyílván az lenne, hogy egy picit jobb legyen. Erősebb e a HP mint a Lenovo vagy elenyésző a különbség? Nyílván jó pont, hogy a HP garis a másik meg már nem.
Otthoni felhasználásra lenne főleg netezés, letöltés. Ha esetleg időm engedi akkor World of Tanksot szoktam játszani. A régi gép mediumon megbírkozott vele de egyre jobban küzd vele... Esetleg egy két stratégiai játék lenne még ritkan.

Köszönöm a válaszokat ha lesznek :)

Üdv
BB

(#134123) betyarr válasza betyarr (#134121) üzenetére


betyarr
veterán

még egy kis módosítás: oprendszer nem fontos rá,ha nélküle jobb gépet ki lehet hozni.

többet már nem fogok módosítani,ígérem... :B :N

(#134124) Gaben92 válasza Dhampir (#134119) üzenetére


Gaben92
őstag

A videót majd otthon megnézem, mert melóhelyen 1GB-ra van korlátozva a YT adatforgalom (mert régen kicsit túltoltuk :B ) és az enyém elfogyott már, de ettől függetlenül akkor is érdekes, hogy olyan gépek kerültek ki a gyárból amikből hiányoztak csavarok, vagy gyengén voltak meghúzva. :(

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134125) Tikakukac válasza Gaben92 (#134124) üzenetére


Tikakukac
titán

Mennyi ilyen fű alatt kitolt okosság van pedig, óóó :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#134126) Gaben92 válasza Tikakukac (#134125) üzenetére


Gaben92
őstag

Az a baj, hogy én PLC-khez vagyok szokva, ott meg nem nagyon történhet ilyen, mert abból dollármilliós botrány lenne. :B

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134127) Dhampir válasza Gaben92 (#134124) üzenetére


Dhampir
félisten

Néha üzleti Dell gépek is kikerülnek kihullott, eltört, hiányzó csavarokkal piacra (régebben premete fórumtárs Lengyelországban összeszerelt gépnél tapasztalt furcsaságokat, ha jól emlékszem), de például már több Latitude esetében szereztem tudomást csavar problémákról. Számarányokat nem tudok prezentálni, mert akkora rálátásom nincsen, de eszerint előfordulgatnak gondok üzleti vonalon is.

Régebbi (akkor még NBD garis) Vostroknál adódott olyan szériahiba (azt hiszem a 3560-nál), melyeknél csak házi tuninggal lehetett kiküszöbölni a hőmérséklet érzékelésének hibáját, különben repesztett a venti veszettül.

[ Szerkesztve ]

(#134128) Tikakukac válasza Gaben92 (#134126) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát nyilván minél szernzitívebb egy terület, annál kevésbé lehet ledugni az ügyfelek torkán az ilyeneket.

Mert mikor xy márkánál konkrétan százasával álltak a lapok, mert tudták, hogy sorozathibás az összes adott típusból? Visszahívás nem volt, stikában gyors csere inkább, mert még ez is olcsóbb volt. Ennyike. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#134129) Yany válasza Dhampir (#134127) üzenetére


Yany
addikt

A 9470m-nek is hasonló gondja volt: visít a venti alapon és terhelve is. Szerencsére volt rá egy program, ami visszafogta. Nem az volt a baj, hogy prögött ezerrel, hanem társult mellé egy nagyon szerencsétlen hangtónus is. A Vostro 5470 meg konstrukcióhibás, a hátlapja leárnyékolja a WiFi jelet (itt a hivatalos Dell NBD szervizes ölében van épp a gép és videózom, ahogy behal, amint csak közel rakod az alját. :DDD) Szóval minden gépnél vannak bajok és ez a zsanér sem hangzik túl jól, de érdemes esetleg megnézni, hogy hátha ez csak a korai darabokon volt bajos, hátha javítottak valamit rajta.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#134130) Gaben92 válasza Yany (#134129) üzenetére


Gaben92
őstag

(#134131) Yany válasza Gaben92 (#134130) üzenetére


Yany
addikt

Ó... akkor kár érte.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#134132) Mr.Manus


Mr.Manus
csendes tag

Sziasztok!
A kettő laptop közül melyiket ajánlanátok inkább, esetleg más alternatíva hasonló áron?
Netezős gépnek lenne nem kell semmi extra.
Előre is köszi a segítséget.

Lenovo IdeaPad 110

https://www.emag.hu/lenovo-ideapad-110-laptop-intelr-coretm-i3-6006u-2-0-ghz-processzoral-15-6-hd-4gb-ddr4-500gb-intelr-hd-520-free-dos-magyar-billentyuzet-fekete-80ud00k7hv-hu/pd/DR7NH7BBM/

ASUS VivoBook Max X541UA-GQ525D

https://www.emag.hu/asus-vivobook-max-x541ua-gq525d-laptop-intelr-coretm-i3-7100u-2-4-ghz-es-processzorral-15-6-hd-4gb-ddr4-500gb-intelr-hd-620-free-dos-fekete-magyar-kiosztasu-billentyuzet-x541ua-gq525d-hu/pd/D6Y6DDBBM/?ref=prod_CMP-1153_1479_16008

[ Szerkesztve ]

(#134133) Gaben92 válasza Mr.Manus (#134132) üzenetére


Gaben92
őstag

Szia,

Összefoglalót töltsd ki, emag-tól nem vásárolunk, a linkelt két gép pedig messziről kerülendő. Ha nem kell új egy használt üzletivel sokkal jobban járnál, de ehhez tudni kell az igényeidet. :U

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134134) customer114 válasza Gaben92 (#134133) üzenetére


customer114
senior tag

"emag-tól nem vásárolunk"

Ezt kifejtenéd?

(#134135) Tikakukac válasza customer114 (#134134) üzenetére


Tikakukac
titán

Továbbra is román a székhely. Bármi komoly gondod van, mehetsz Isten hírével. Ezren megírták már, mekkora mélytorok lehet belőle. Így mérlegelje mindenki az 5k-val olcsóbb gépet, nemzetközi billeket és társaikat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#134136) Gaben92 válasza customer114 (#134134) üzenetére


Gaben92
őstag

Román szürkeimportos gépek, emiatt problémás a garancia (konkrétan kishazánkban nem tudod gariztatni, csak a szomszédban), itthon nincs boltjuk sem, ha bármi gebasz van a géppel hetekig/hónapokig elbúcsúzhatsz tőle míg megjárja Romániát, ha elállnál a vásárlástól elfelejtik visszautalni a pénzt (volt rá példa), ha nincs feltüntetve, hogy magyar a billentyűzet akkor valószínűleg nem az de ha az van írva, hogy magyar akkor is simán kaphatsz átmatricázott németet, de légyszi ne kelljen tovább sorolnom, mert a fórum minden oldalán van szinte egy emagos poszt... :U

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134137) customer114 válasza Tikakukac (#134135) üzenetére


customer114
senior tag

Hmm, kíváncsivá tettél vajon mit kezdek a hűtőmmel és porszívómmal, ha gariztatni kell. Mindkettő tőlük van.
Megyek utána olvasok. :))

(#134138) Gaben92 válasza customer114 (#134137) üzenetére


Gaben92
őstag

Jó olvasást.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134139) Tikakukac válasza customer114 (#134137) üzenetére


Tikakukac
titán

Én 3 tételt küldtem már vissza. Egyfelől simán ment, másfelől 5k-ig annyira nem zavart. Y520-at majdnem átcseréltettünk most akció miatt, de egyszerűen nem fér bele.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#134140) customer114 válasza Gaben92 (#134138) üzenetére


customer114
senior tag

Na, az ilyen "független" oldalakról és írásokról megvan a saját - nem pozitív - véleményem, amit sem a topikban sem máshol nem fejtenék ki. Köszönöm, de ezt nem olvasom végig. :U

(#134141) Tikakukac válasza customer114 (#134140) üzenetére


Tikakukac
titán

És hány ember ment már bele így a pofonba. Én leírtam, elmondtam, saját tapasztalattal is és másokét akikre ráláttam. Ha nem érdekel vagy nem hiszed el és mindenképpen a saját károdból akarsz tanulni, arra egy mondása van a magyarnak, de az meg sértő :K

Ú, mennyi szürke. Na topik leírva ahol van válasz, OFF-ot hanyagoljuk akkor ezen a részen.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#134142) Gaben92 válasza customer114 (#134140) üzenetére


Gaben92
őstag

Semminek és senkinek sem kötelező hinni, de nyugodtan utánaolvashatsz a PH különböző topikjaiban ha arra jobban adsz. A pénz visszanemutalás is egy PH taggal esett meg.

A PH-n is van külön fórum az eMag-os tapasztalatokról, ránézhetsz arra is.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#134143) Dhampir válasza Gaben92 (#134130) üzenetére


Dhampir
félisten

(#134144) customer114 válasza Gaben92 (#134142) üzenetére


customer114
senior tag

:D De sok citromot ettetek ma. Én a konkrét linkről fejtettem ki a véleményem, amit kaptam, nem pedig a hozzászólásaitokról.

A PH-s topikot felkerestem, amit láttam hogy bibi van az emaggal. Köszönöm :U

(#134145) santhab00


santhab00
tag

Sziasztok, erről vélemény? Megérheti ez? Áltlaános felhasználás, kis játék.
Leginkább attól félek, hogy az erősebb vga a hűtés, meg a minőség rovására megy.
Köszi!

(#134146) kecsawi válasza santhab00 (#134145) üzenetére


kecsawi
senior tag

valami lemaradt... :R

(#134147) bajbal válasza bajbal (#134122) üzenetére


bajbal
tag

Erre esetleg valami vélemény?
Köszönöm!

(#134148) Khelben válasza bajbal (#134122) üzenetére


Khelben
nagyúr

Vga-ban nem fogsz sok előrelépést tapasztalni, a cpu valamivel erősebb viszont fele annyit fogyaszt, ez akkuidőben akár órákat is jelenthet. És a kijelző miatt én mindenképp cserélnék, az 1366x768 nem a 21. századba való.

(#134149) santhab00 válasza kecsawi (#134146) üzenetére


santhab00
tag

Hülye vagyok :)

http://www.laptopszalon.hu/lenovo/lenovo-ideapad-320-15isk-80xh007khv-laptop_28755-adatlap

(#134150) XXArcAngelXX


XXArcAngelXX
tag

Tiszteletem a szakértőknek!

A következő paraméterekkel keresnék notebookot:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?(B)

A következő 2 hónapon belül.

(B) (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)(B)

200 ezer forint a felső határ ha ez rá is megy az nem baj. Jó vétel esetén még egy 10 ezerrel hajlandó vagyok túllépni ezen.

(B) (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)(B)

Otthoni ügyintézes és munka( Word , Excel, Access stb), levelezés, és ilyen facebookos meg böngészős játékok. Néha filmnézés.

(B) (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?(B)

Böngészős játékok, facebookos játékok.

(B) (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?(B)

Full hd jó lenne, lehetőleg IPS de ha kissebb felbontású fér bele ebbe a keretbe akkor az se baj.

(B)(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?(B)
Nem lesz hordozva. Otthoni teddide teddoda gép lesz.

(B) (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)(B)

Windows-t majd én rakok rá. Win 7 a preferencia.

(B)(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?(B)

A háttértár ha meg van 500GB az már jó. 4 GB ram szerintem elég. Jó lenne ha dvd író lenne benne.

(B)(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)(B)

Nincs. Webkamera nem muszály.

(B)(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) (/B)

Csak új gép. Nagyobb márkákban jobban bízom.

Előre is Köszönöm a választ. :R

Ui: elnézést a kérdések akartak félkövérek lenni de most nem javítanám ki mert telefonról vagyok.

[ Szerkesztve ]

The brightest flame casts the darkest shadow... Let the Universe Burn!!! BattleTag: Gabriel#21210

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.