Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#135101) borix válasza khalox (#135100) üzenetére


borix
őstag

Pl Dell E6540,Fujitsu A557

(#135102) khalox válasza borix (#135101) üzenetére


khalox
őstag

Notebookcheck-en alaposan ki van tárgyalva mindkettő, össze is tudod hasonlítani, amit leméricskéltek, de a vége úgyis az, hogy el kell ballagni megnézni... Illetve eldönteni, mi a fontosabb, mire akarod használni.

(#135103) Tikakukac válasza borix (#135101) üzenetére


Tikakukac
titán

Paramétereket és egyebeket most hadd ne linkeljem át, gugli mindent kiad neked is majd. 15"-ra az elmúlt 2 évig bezárólag, de még szinte utána is többségében hulladék panelek vannak a 2 csilliárd forintos üzleti gépekben is. Tisztelet a kivételeknek, munkaállomásokból néhánynak és fehér hollóknak. 14" ami eDP az már szinte mind IPS panelezhető.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135104) Tikakukac válasza znani (#135097) üzenetére


Tikakukac
titán

Más liga, egyik egy baltávalé faragott klasszikusabb némi üzleti vénás gép, másik egy szebben konfigolt igazi eye-candy gép. Bontottam kettőt a héten és hát azért nézd meg inkább mert sokan mondják a Fujit fapadnak, hát a HP még igyekvőbb ezen a téren. Negatív irányban.

neonyte: Ha fém burkolat kell, nyugodtan elfelejheted, sem most, sem karácsonyra nem lesz ilyen gép. Az teljesen más liga.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135105) Khelben válasza neonyte (#135098) üzenetére


Khelben
nagyúr

700k körül már vannak ilyen gépek, bár a játék ott is necces.

(#135097) znani : HP 15 = HP 250. Belépő gép, de azok közül a jobbik fajta. A Fujitsu az IPS kijelző miatt jobb választás lenne, plusz sokkal egyszerűbb házilag bővíteni.

[ Szerkesztve ]

(#135106) borix válasza Tikakukac (#135103) üzenetére


borix
őstag

Kicsit jobban utánanézve úgy látom,hogy a 7200u proci ereje elég lenne nekem árban egy árban vannak 180k.A Dell használtan fél év garival a Fujitsu 3+1év garival lenne.

(#135107) Calibos válasza Khelben (#135076) üzenetére


Calibos
addikt

jó ,
de az iponon jót îrnak róla :)

(#135108) Khelben válasza Calibos (#135107) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szakácsból sem láttam még olyat, aki szidta a saját főztjét.

(#135109) znani válasza Khelben (#135105) üzenetére


znani
újonc

Köszi! Úgy döntöttem, a keretet felemelném 250k HUF-ig, ebben a kategóriában van még más javaslat is a leírt használathoz?

(#135110) zsb912 válasza zsb912 (#135060) üzenetére


zsb912
csendes tag

Nem akarok türelmetlennek tűnni, csak félek, hogy eltűnök itt a nagy témázgatásban. Légyszi nézzetek rá erre is. Nézegettem pár oldalt, a lenovo-outlet.hu-t ismeritek?

Link 1

Link 2

Link 3

Ezek megérhetik az árukat? Használtan is fogja nekem bírni az aksi hosszú órákon át? Vagy hol lenne érdemes keresnem?

Illetve privátban kaptam erről egy üzenetet hogy ez tök jó lenne nekem: link. Viszont a Dell laptopokról egyelőre nincs jó tapasztalatom. Ez érdemes lehet, vagy ebben az árkategóriában tudnék szerezni jobbat is?

Tudom, hogy analfabéta vagyok a témában, légyszi szánjatok meg egy kis segítséggel. Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#135111) htomi85


htomi85
tag

Asszony ASUS Transformer T100-asában haldoklik az akksi.
Ipadre próbáltam rábeszélni (95 ezerbe kerül) de mindenképp akar billentyűzetet.
A jelenlegi kínálatban láttam Lenovo y300-at, de notebookcheck lefikázta.
Mit lehetne venni?

(#135112) Gaben92 válasza htomi85 (#135111) üzenetére


Gaben92
őstag

iPad-et és hozzá egy billentyűzetet ennyiből. Mást nem nagyon érdemes.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#135113) Tikakukac válasza Calibos (#135107) üzenetére


Tikakukac
titán

Én tudok egy komplett tesztoldalt, ahol van több száz "teszt" és rossz gép ott még sose volt. Most hadd mondjam, hogy ez hogyan lehetséges :B

zsb912: Hát gondolom valamelyik aprósnak a boltja és fordítva. Az biztos, hogy fő foglalkozási körük a hús és hentesáru, mert 3 gépből 2 kapásból sosem létezett, nem is fog.
Az az E5470 so-so áron van, én bealkudnám azért a rendes panel árát, nem volt az rossz árában a tulajának :B

htomi85: Ha a T100-as tanulópénz kifizetése egyszer nem volt elég, akkor nincs mit tenni. Egyébként ott a megoldás, kell egy rendesebb tab mellé billzetes tok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135114) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Segítsetek nekem Srácok!

Ismerősömnek keresek laptopot.

Lenovo ideapad 510,520
HP 15,Pavilion
esetleg Acer E5,F5 mi a különbség?

Ezek a modellek jönnek számításban.

FHD matt kijelzővel,7th gen i3-i5
Jó lenne SSD+HDD,de ha csak az egyik és bővíthető az nekem már jó.
RAM szerelőnyílás szintén jó lenne.

A fentiekre esetére melyik felel meg a legjobban ha a minőség/ár arányt figyelembe vesszük?

Előítéleteim vannak még régről az Acerrel szemben.Jogos még ma is?

Jah még valami! Jó lenne 200 alatt megúszni!

Köszi előre is!

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#135115) Khelben válasza Stukker1987 (#135114) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ki kellene tölteni az összefoglalót, de már most megmondom, hogy a Fujitsu A557en kívül egyik sem fog megfelelni. RAM és SSD alapján nem érdemes gépet venni, mert mindkettő cserélhető, bővíthető, ellentétben más, fontos dolgokkal, mint hűtés, billentyűzet, kijelző.

[ Szerkesztve ]

(#135116) Stukker1987 válasza Khelben (#135115) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Nincs értelme,visszaolvasva látom,hogy HP gép lesz ajánlva vagy Fuji.
Ne érts félre céges környezetben Fujit használunk a HP-ról meg én is jó véleménnyel vagyok...

SSD+HDD egyszerre lenne jó idővel..

Egyébként nem kaptam a kitöltéshez szükséges infókat meg....

[ Szerkesztve ]

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#135117) somasz


somasz
addikt

Üdv!

Ismerősnek kéne laptopot ajánlani, AutoCAD 2018, Allplan, Axis VM a felhasználási kör. Nem is tudom, mennyire használnának ki mondjuk egy 8 szálas procit, vagy mennyire vga igényesek.
Újonnan ezt ajánlották neki: HP Pavilion 15-cc512nh.
Nem vagyok HP-s, fogalmam sincs, hogy milyen. Akinek volt már a kezében, ajánlaná? Vállalható már a Pavilion széria? Vagy van jobb új vétel ennyiért adott célra?

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? most
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) kb. max 280e
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) munka: AutoCAD 2018, Allplan, Axis VM
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nem
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? FullHD, de nem feltétel az IPS.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Sokat, de útközben nem.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) mindegy
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD feltétel, 16gb ram, akár egy vinyó háttérbe.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Újakban nem vagyok otthon, így erre keresek ajánlást. Használtban a Dell E6540-M2800-M3800-M4800 vonalon tudok ajánlani.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#135118) Khelben válasza somasz (#135117) üzenetére


Khelben
nagyúr

Új gépből ennyiért nem fog kapni megfelelőt. Maradjon a használtnál.

(#135119) r6man123


r6man123
senior tag

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 2018 eleje
(2) A gépre szánt összeg forintban? 200-300ezer forint
(3) Felhasználás? Pc mellé, "kiküldetésben" szövegírás / tárgyalásrajárás, jegyzetelés
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Min 13col, full hd , matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Heti egyszer-kétszer
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Nem kell os
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD előnyben, nem fogok rajta sok adatot târolni, optikai nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) jó billentyűzet, "jó megjelenés", akadásmentes
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) lehet használt is

(#135120) rTECH


rTECH
csendes tag

Sziasztok!
Döglődő laptopom helyett vennék megbízható, strapabíró gépet, ebben kérném a segítségeteket!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Sajnos attól függ, meddig bírja a jelenlegi gépem, de kb fél éven belül.

(2) A gépre szánt összeg forintban? 230k körül

(3) Felhasználás?
Programoznék rajta (Visual Studio és Android Studio, utóbbi nagy ram zabáló) + virtualizálás (főleg mobil eszközök) programozással egy időben; ez lenne a fő
játszanék is rajta, de nem kell, hogy minden max grafikán menjen, elég ha eldöcög rajta pár újabb játék medium beállítással min. 1366-768-as felbontással

(5) Kijelző mérete
Igazából 15-16" fölött bármi jó, 1080p, inkább IPS de nem muszáj

(6) Mennyit lesz hordozva a gép?
Kollégiumba vinném hetente, de nem vagy csak ritkán használnám utazás közben.

(7) Operációs rendszer?
Nem kell, szerzek rá.

(8) Tárhely mérete és típusa, RAM
500GB-1TB HDD, SSD-m van, azt jó lenne a lemez meghajtó mellé betenni. Virtualizáció miatt jó lenne 16GB RAM.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? HDMI, Webkamera, magyar billentyűzet
(10) Mindenképpen új gépet szeretnék venni

Igazából már kinéztem egy gépet korábban, erről is érdekelnének vélemények: [HP 15-AY015NH X5C90EA ]
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#135121) Khelben válasza r6man123 (#135119) üzenetére


Khelben
nagyúr

HP Probook 430 G4-et neked találták ki. De hogy 2018 elején mi lesz a piacon meg mi nem, azt senki nem tudja most megmondani.

(#135120) rTECH : ha lemondasz a játékról, akkor Fujitsu A557. Ha mindenképp kell játék, akkor a programozásra alkalmas billentyűzetről és a hordozást kibíró házról kell lemondani és lehet venni HP Pavilion bj001-et.

[ Szerkesztve ]

(#135122) TheNewDawn


TheNewDawn
addikt

Ugye a Dell Alienware sorozat alapvetően jónak számít? Miután ismerősöm első nekifutásra nem talált megfelelő gépet, elkezdett gondolkodni a használton is, na most ugye az új R3 és R4 es modellek csillagászasti áron vannak (500-600 alatt nem nagyon láttam) ezért szerintetek megérheti az ár kb feléért egy használt R1 vagy r2 es alienware ?
Szóval ha valaki sok más mellett játékra is akarja használni a masinát, akkor egy új 1050es modell éri meg jbbban 300 ért ( pl ugye a dell 7567) vagy egy akár használt, 1 vagy 2 éves Alianware ? ( ha jól olvastam akkor újonnan igencsak strapabírónak számit )

(#135123) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Ugyan nem notebook, hanem új monitor (szállítással is olcsóbb, mint idehaza boltból, nálunk még nem is nagyon kapható ráadásul kint 3 év garit adnak 2 helyett: port vs. kereső), de mivel a vonatkozó topikban nulla a kapcsolódó hsz, és mivel tudom, hogy itt többen rendeltek használt notit Cyberport-ról, ezért kérdezném, hogy mennyire biztonságos/ajánlott ez a webshop?

Gariztatás hogyan megy? Nekem kell fizetnem a visszafutárt?
Pixelhiba esetén elállhatok?
A szállítmányozás nem barbár módon történik? (Ismerős dolgozott külföldre szállítócégnek, és mesélt horror sztorikat a nagy lapostévék kezeléséről...)

Bocs az OFF-ért, de nem tudom, hol tudnék még ezekre rákérdezni! :R

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#135124) Tikakukac válasza TheNewDawn (#135122) üzenetére


Tikakukac
titán

Ugye a Dell Alienware sorozat alapvetően jónak számít?

Alapvetően igen. Nem alapvetően meg bármikor bepöröghet 3-4 alaplap és vidkari a gépbe 1 éven belül, ha épp olyan a refurbozás.

Ha valami más kell, akkor AW. Ha viszonylag gyorsan akarsz garit és elég sokáig nyugodtan ülni akkor nyilván nem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135125) Tikakukac válasza AxBattler (#135123) üzenetére


Tikakukac
titán

Gariztatás hogyan megy? Nekem kell fizetnem a visszafutárt?

Ha külön nem kapsz rá ilyen futáros garit, amit 1-2 cég bevállal némi plusz pénzért, igen.

Pixelhiba esetén elállhatok?

Jogászt keress. Kinti céggel, másik országgal állsz kapcsolatban. Az itthoni gyakorlattal ellentétben azért vannak csavarok. Lásd emagozás és társaik.

A szállítmányozás nem barbár módon történik?

Ha kifizeted a fullos DHL-t, akkor nyilván nem. Ha nem, akkor te is kaphatsz 3 milis vaskeretet beázva és meghajlítva másoktól. Egy saját sztori, vicces volt :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135126) AxBattler válasza Tikakukac (#135125) üzenetére


AxBattler
félisten

Elvileg DPD-vel jönne, szóval annyira nem mutyis megoldás.
Lehet dobok nekik egy angol mélt, röviden a legfontosabb kérdésekről, aztán meglátjuk...

Köszesz! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#135127) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!

Lehet kicsit off-topik, de milyen laptop hátizsákot érdemes venni ?
Esetleg ha itt nem tudtok ajánlani, tudtok erre megfelelő topicot ?

előre is köszi :R

(#135128) Brandynew válasza asuspc96 (#135127) üzenetére


Brandynew
őstag

Van itt olyan topik, hogy laptop táskák, de teljesen kihalt. Nem is csoda, mert kb. hetente cserélődik a kínálat, tehát konkrét típusokat nem igen lehet mondani.

Általánosságban az mondható el, hogy az a jó táska/hátizsák, akármi, ami nemcsak a karcolódásoktól véd, tehát nem valami puha, hajlékony anyagból van, hanem kemény borítású. A kemény borítás véd a nyomódástól, ütődéstől is.

Olyat vegyél, amiben nem lötyög a laptopod akkor sem, ha megrázogatod, de a másik véglet sem jó, amikor úgy kell belepasszírozni a gépet.

(#135129) Bluesummers válasza AxBattler (#135126) üzenetére


Bluesummers
őstag

Inkább néznék egy használt üzleti, profi IPS monitort, amit még pivotba is állíthatsz, több portja van, komplexebb, masszívabb. Ez eléggé szegényes, hiába új. Garancia monitorra meg szerintem felesleges. Első 1-2 hétben dől el, hogy szériahibás, elcsesztek valamit rajta. Ha nem, akkor mehet tovább. Ha már garival indulsz, akkor valami azt súgja Te se bízol meg ilyen hijja-mijjama csudában.
Itt nálam csücsül egy: DELL Ultrasharp U2413F, otthon meg egy Lenovo ThinkVision LT2452p, amit nem értek. Évente 2-szer használom pár napig (már amikor otthon vagyok).

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#135130) Bluesummers válasza asuspc96 (#135127) üzenetére


Bluesummers
őstag

Nekem egy Samsonite Laptop Pillow 2 Toploader 14"-os táska van. Memory foam[/B, s ezzel a "memóriás szivaccsal" mindent elmondtam szerintem. Kitölti a notebook körül a helyet, ütődéskor elnyeli a fizikai érintkezést. Még nem teszteltem, de egy 14"-os üzleti notit, 1 méterről simán le mernék ejteni benne.
Jó pár magyar boltban megtalálható, megéri az árát, ha drága notebookról van szó. Ha olcsó a noti, akkor is, legalább az első minimális zökkenésre nem törik be / hullik szét a teszkós tejfölös műanyag ;]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#135131) Tikakukac válasza AxBattler (#135126) üzenetére


Tikakukac
titán

Elvileg DPD-vel jönne, szóval annyira nem mutyis megoldás.

Megnyugodtam, a legmutyisabb sittes megoldással jönne akkor. Eddigi életem során csak DPD-vel volt csomagkárom és mentem is a pénzemért rendesen. ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135132) AxBattler válasza Bluesummers (#135129) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, de eléggé körbejártam a témát, tudom mit veszek. (Pl. ZR24w-m is volt már többek között, a mostanit meg asztali VESA állványról használom.)

(#135131) Tikakukac
Ez egyre jobb. Akkor marad a Wien Westbahnhof átvétel... :)
... vagy inkább megvárom, míg idehaza is elterjed.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#135133) Tikakukac válasza AxBattler (#135132) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt már neked kell tudnod.

Utóbbit erősen kétlem. Egyik kolléga is várja 3 éve már a Giga notikat, hiába mondtam neki, hogy annak életben nem lesz forgalamazója :B Monitorból én mindig finnyás vagyok/voltam, de az biztos, hogy valami irgalmatlan combosnak kellene lennie, hogy merjek venni kintről. Ezer meg 1 okom van sajnos rá.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135134) AxBattler válasza Tikakukac (#135133) üzenetére


AxBattler
félisten

Az előző generációs, B1-es végződésű modell kapható idehaza, ill. ez a B3-as is, de utóbbi csak 2 év garival, nem a legbizalomgerjesztőbb boltokból, szóval nem lehetetlen, hogy elterjed.
Kérdés, hogy mikor?

Igen, olvastam, hogy szívtál a DELL-el, most meg egy AMVA-d van... olyat akarnék én is, csak kisebben.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#135135) Tikakukac válasza AxBattler (#135134) üzenetére


Tikakukac
titán

Ennek a márkának van itthon képviselete? Az kemény. Sosem láttam egyetlen disztrinél sem.

A mikrot főleg nem tudom, ha ennyire le vagyok maradva :B

Na, de OFFnak ez már sok :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135136) AxBattler válasza Tikakukac (#135135) üzenetére


AxBattler
félisten

Majdnem körbelőttek minket... köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#135137) nitro16


nitro16
senior tag

Srácok az ASUS Zenbook UX510UX-CN085T laposról mi a véleményetek??
Bent voltam ma a médiába és megnéztem milyen laposok vannak kint a fentebb említett Asus is ki volt állítva.
Nekem elég masszívnak tűnt a gép, jó anyaghasználat, gombok is kellemesen nyomódnak, touch padja eszmélet jó, illetve a kijelzője is baromi szép volt. A héten mindenképpen kellene már vennem egy laptopot igazából a HP ENVY 15-as104nh volt eddig kinézve (bár itt az ezüst fémburkolat véget félek nagyon koszolódna..illetve élőben sajnos nem tudtam megnézni se.) illetve most ha ez az Asus is ajánlott akkor lehet ez is bejönne a képbe.... mennyire könnyed a garanciáztatás az Asus gépeknél amúgy? köszi a segítséget

(#135138) rTECH válasza Khelben (#135121) üzenetére


rTECH
csendes tag

Köszönöm szépen, átnézem!

(#135139) Khelben válasza nitro16 (#135137) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mindkét gép azzal küzd, hogy feleakkora a hűtés, mint kellene, mert a vékony házba nem fér nagyobb.

(#135140) Gaben92 válasza nitro16 (#135137) üzenetére


Gaben92
őstag

Én pár hete vettem egy ilyen gépet i5-7200u-val. Ha nem akarsz játszani a gépen és erőforrást igénylő egyéb dolgokat csinálni nem kell parázni a hűtés miatt. Nekem itt van az ölemben a gép jelenleg, és passzívan megy. Néha bekapcsol a hűtés 5-10 mp-re aztán elcsendesedik. Ha nem akarod pörgetni csak tényleg casual felhasználásra kell (film és internet) mint nekem, akkor nem kell paráznod a hűtés miatt.

Ha érdekel a bővebb véleményem (pro-con) akkor írj egy privátot. Feleslegesen nem szemetelem tele a topikot. :U

Mindenesetre én nem bántam meg eddig. :B

Szerk.: Mellesleg én is filóztam az Envy-n, de az a kijelzőn támaszkodás dolog nagyon nemgyerebe. :(

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#135141) okros02


okros02
csendes tag

Sziasztok,

szerintetek melyik gépet válasszam?

Lenovo IdeaPad 310-15IKB laptop, Intel Core i5-7200U GHz-es processzor, 15.6", HD, 4GB RAM, 500GB HDD, Intel HD Graphics 620, Free DOS, Magyar billentyűzet, Fekete 128 ezer ft. Jobb proci, gyengébb képernyő. (Ema..)

ASUS VivoBook Max X541UA-DM867D fehér notebook (15,6" Full HD/Core i3/4GB/1TB/DOS). Jobb képernyő, gyengébb proci. (MediaM)

Első éves mérnök infó hallgató vagyok. Gyakorlásra kell. Jelenleg ennyire van pénz. Felbontást vagy a proci sebességet részesítsem előnyben?

Köszi.

(#135142) Gaben92 válasza okros02 (#135141) üzenetére


Gaben92
őstag

Töltsd ki az összefoglalót.
Használt nem játszik?
Lenovo gari miatt problémás, X-es ASUS-ok pedig magyon gagyik.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#135143) Dhampir


Dhampir
félisten

Csak érdekességképpen osztom meg. Nézegettem egy műszaki áruházban a HP ProBook 455 G3-at. Ezt a típust itt senki sem ajánlja, szolid gép, nem IPS kijelzős, ráadásul AMD konfigurációra épül (az ára 139.900 Ft, de a nyáron akcióban volt 125.000 Ft is, ebben a W10 Home is benne foglaltatik). Pár nap múltán visszatértem, hogy ismét "megsimogassam", hát már csak a hűlt helyét találtam, még a kiállított példány is elkélt. Viszi a nép, mint a cukrot.

(#135144) Khelben válasza okros02 (#135141) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha jót akarsz, egyiket se. Ha még jobbat akarsz, akkor ennyi pénzből veszel egy ilyet, a maradékból teszel bele egy ssd-t és ez kiszolgál a suli végéig.

(#135145) Gaben92 válasza Khelben (#135144) üzenetére


Gaben92
őstag

Vagy vár max 1 hónapot ha kell a 15,6". Akkorra elvileg lesznek 8570p-k. Abba is SSD azt jónapot.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#135146) Khelben válasza Dhampir (#135143) üzenetére


Khelben
nagyúr

Majd otthon rájönnek, hogy miért nem ajánlunk AMD hardverrel szerelt gépet.

(#135147) Gaben92 válasza Khelben (#135146) üzenetére


Gaben92
őstag

Amúgy mi ez a "dobjunk hozzá +5-öt" az AMD-s gépek típusához dolog a gyártóknál? :DDD

Annó a Lenovo is csinált a G580-ból AMD-set G585 néven, (volt Z585 is azt hiszem), G500 és AMD-s G505, stb. Erre most itt a Probook 455 is.

Ha hozzaadunk 5-öt az emberek azt hiszik, hogy jobb és megveszik? Komolyan nem értem.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#135148) Dhampir válasza Gaben92 (#135147) üzenetére


Dhampir
félisten

A típus számozása. Létezik AMD alapú EliteBook is, például a 755-ös vagy ott a 655-ös ProBook is, csak ide szándékosan nem hozzák be (a Laptopsystemnél volt az előbbiből), ámde a nyugatiaknak elérhető minden. Elég csak széjjelnézni egy külföldi közismert kereskedelmi honlapon (például Cyberport.de), ott fellelhető többféle Magyarországon nem forgalmazott variáns is.

(#135146) Khelben

Régebben dolgoztam AMD alapú ProBookon is, semmi hardveres-driveres gond nem volt azzal. AMD hater-faterből sok van, ez tény.

[ Szerkesztve ]

(#135149) Khelben válasza Dhampir (#135148) üzenetére


Khelben
nagyúr

Alapból az ugyanolyan áru inteles gépek jóval erősebbek és kevesebbet fogyasztanak, kevésbé melegednek. A driveres gondokat meg úgyis csak az érti, aki szopott már napokat vele és végül nem tudta megoldani. Nekem volt már nem egy ilyen.

(#135150) Dhampir válasza Khelben (#135149) üzenetére


Dhampir
félisten

A Carrizo már valamivel jobban sikerült. Érdekes ebben a tesztben, hogy megterhelve éppen az AMD alapú (A8 7410) modell kezelte jobban a hőt:

Up until now, there were no significant differences between the 455 G3 and 450 G3, but after we turned on the GPU stress test, things started to look different. Surprisingly, the AMD model handled both workloads, of the CPU and GPU, with ease while maintaining relatively low temperatures without signs of thermal throttling but the same cannot be said for the Intel variant. The GPU stress test took a toll on the system and the graphics chip started throttling at 88 °C (for the record, AMD’s variant kept the GPU at 73 °C). And while the notebook isn’t intended for such heavy workloads for long periods of time, it’s important to note that the AMD-powered model handles the heat better. Maybe this was kind of expected given the bigger “horsepower” the Core i5 CPU has to offer.

Az emberek meg az ára miatt választják, az elfogadható minőség (habár marha gyenge, szinte Pavilion színvonalra lebutított gyenge kijelző födém a korábbi típusokhoz képest) és a HP garancia miatt.

Régebben HP ProBook 4535s (AMD Llano A6-3420M) modellem volt, nem bizonyult erőgépnek, de office-ra elegendő volt.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.