Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jerry311


jerry311
nagyúr

1599 dollár is lehet egy iPhone

A legujabb cuccok sosem voltak olcsok. :U

(#2) azbest


azbest
félisten

Mióta van kommunizmus hatósági árakkal az usában?
A samsung telefonjainak vagy xiaomi telefonjainak ára nem abszurd?

Szerintem a samsung nagyon sok politikust megkent lobbizott mindenfele.

A vállalkozás létezésének célja a profit, nem jótékonykodás. A többi gyártó miért nem ad olcsóbban telefont, miért emeli iphone szintre a készülékei árát?

Lenne mit számonkérni az apple-n (right to repair, copyright és szoftverszabadalom visszaélésszerű használata a javítás ellehetetlenítésére), de bakker akkor azért vegyék elő.

(#3) joey04


joey04
titán

az Apple arra használja a piaci fölényét, hogy még több pénzt szedjen ki a fogyasztókból, a fejlesztőkből, a tartalomgyártókból, a művészekből, a kiadókból, a kis cégekből és a kereskedőkből.

ezért létezik minden cég. :)

(#4) cog777


cog777
senior tag

Azt hogy vegre az USA a kormere nez a nagy cegeknek, ez becsulendo, ugyanakkor tobb kerdesem is lenne.
- hol a pikulaban voltak az elmult evtizedben mikor sok nagy ceg kiepitette a maga keresztfinanszirozott monopoliumat???? Felelosok esetleg?
- ha egy ceg pl Google a reklambeveteleibol keresztfinansziroz egy masik teruletet pl videomegosztas es ingyen kinalja azt, igy kiszoritva az adott terulet rivalisait, akkor nem kellene levalasztani azt, es kenyszeriteni hogy kulon ceg jojjon letre? Esetleg penzt kellene kerni az adott szolgaltatasert es igy verseny alakulhatna ki...
- az adozasi kedvet is meg kellene nezni, hiszen az a penz visszaosztva az adott tarsadalome, allamhaztartase. (ez az Apple-re is igaz...)
- Apple-re is visszaterve ez furcsa: "árt a kisebb riválisoknak és szándékosan felverte az árakat." mert ha felveri az arakat, akkor az a rivalisoknak jo nem? Ok olcsobban es versenykepesebben tudnak kinalni a termekeiket ha azok jok...
En telefon ugyben elegedett vagyok az Apple-val, iphone Xr (ami 6 eve jott ki) meg mindig megkapja a legujabb frissiteseket, es az androidos telefonomhoz kepest egy villam.

HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

(#5) szmörlock007


szmörlock007
aktív tag

Egyszer elárulhatná nekem valaki, hogy mióta monopólium az ha közel fele-fele arányban osztoznak az Apple és Android telefonok az USA-ban. Lehet venni sokkal olcsóbb Androidos telefonokat is amúgy, ha zavar valakit az ár.

[ Szerkesztve ]

(#6) aprokaroka87 válasza szmörlock007 (#5) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Lehet hogy ott már 51%-tól annak számit.
De ahogy nézem kint USA területén az iOS is 50% és maga telefon is 50% felett van.

[ Szerkesztve ]

(#7) etnies válasza azbest (#2) üzenetére


etnies
senior tag

"Mióta van kommunizmus hatósági árakkal az usában?"
Szalmabábos érvelési hibával kezdeni sosem jelent sok jót.

"A samsung telefonjainak vagy xiaomi telefonjainak ára nem abszurd?"
Konkrétan melyiké? A Samsungnak többféle telefonja van, az olcsótól a drágáig, mindenki tud választani. A Xiamomi is gondolom hasonló.
Apple is van több féle: drága, k drága és gc drága.

"A többi gyártó miért nem ad olcsóbban telefont, miért emeli iphone szintre a készülékei árát?"
USA-ban kialakult egy monopol piac, ezért kell beavatkoznia az államnak. Európában szerencsére még nem tartunk itt

"önmagam hite vagyok magamban"

(#8) etnies válasza joey04 (#3) üzenetére


etnies
senior tag

És ezért van az állam, hogy a monopolpiac kialakulását megakadályozza, a kialakultakat pedig felszámolja!

"önmagam hite vagyok magamban"

(#9) szmörlock007 válasza etnies (#7) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

"USA-ban kialakult egy monopol piac, ezért kell beavatkoznia az államnak. Európában szerencsére még nem tartunk itt"

Miért, Európában más okostelefonokat árulnak a boltok polcain?

"Konkrétan melyiké? A Samsungnak többféle telefonja van, az olcsótól a drágáig, mindenki tud választani. A Xiamomi is gondolom hasonló.
Apple is van több féle: drága, k drága és gc drága."

És ezzel mi is a gond? Ferrari is csak drága autókat árul, de ezzel mi is lenne a probléma? Remélem nem azt akarod mondani, hogy az államnak kellene szabályozni, hogy egy szórakoztatóelektronikai gyártó mennyit kér a telefonért, amit maga fejleszt, gyártat és árul mert akkor kiégek :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10) joey04 válasza etnies (#8) üzenetére


joey04
titán

komolyan ennyire naív, hős nézeteitek vannak? ha megszopatják a céget, akkor a userek szopnak. a kieső bevétel vagy gyengébb minőségű terméket eredményez, vagy kevesebb fejlesztést, vagy szimpla áremelést. vagy ezek kombinációját.

[ Szerkesztve ]

(#11) aprokaroka87 válasza joey04 (#10) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Eddig is voltak áremelések, az Apple meg egyébként is nagy haszonnal adja el az iPhone termékeket.
Ha meg áremelés lesz, akkor az lehet megfog látszodni az eladási számokon...

(#12) etnies válasza cog777 (#4) üzenetére


etnies
senior tag

"En telefon ugyben elegedett vagyok az Apple-val, iphone Xr (ami 6 eve jott ki) meg mindig megkapja a legujabb frissiteseket, es az androidos telefonomhoz kepest egy villam."

Szeretem az ilyet, hogy "androidos telefonokhoz képest". Melyikhez? Mert az androidos flagshipek már simán hozzák bármelyik Apple sebességét, tudását. Jómagam egy 3 éves flagshipet használok és a mai napig csúcs gyors.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#13) etnies válasza szmörlock007 (#9) üzenetére


etnies
senior tag

"USA-ban kialakult egy monopol piac, ezért kell beavatkoznia az államnak. Európában szerencsére még nem tartunk itt"
Miért, Európában más okostelefonokat árulnak a boltok polcain?

Az én kijelentésem és a te kérdésed között milyen logikai összefüggés van?
Ha Londonban esik, akkor Budapesten süt a nap or what?

"önmagam hite vagyok magamban"

(#14) etnies válasza joey04 (#10) üzenetére


etnies
senior tag

Nem. A "megszopatás" alatt gondolom arra gondolsz, hogy felszámolnak/korlátoznak egy monopolpiacot, mely erősít/né a versenyt. A verseny pedig mindig a fogyasztónak jó, az ellenkezője pedig a részvényeseknek.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#15) szmörlock007 válasza etnies (#12) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

"Szeretem az ilyet, hogy "androidos telefonokhoz képest". Melyikhez? Mert az androidos flagshipek már simán hozzák bármelyik Apple sebességét, tudását. Jómagam egy 3 éves flagshipet használok és a mai napig csúcs gyors."

De ha az androidos flagshipek simán hozzák az Iphone-ok sebességét és tudását, akkor milyen piactorzító monopóliumról beszélünk :DDD
Ha az emberek többségében Iphone-t vesznek az azt jelenti, hogy egyrészt egyáltalán nem olyan drága a telefon különben egy olcsóbbat vennének az emberek, másrészt az Apple nagyon minőségi terméket tesz le az asztalra amit szeretnek az emberek. Egyikből se következik, hogy miért is kéne fellépni az Apple-el szemben bármiben is.
Ha az emberek kényelemből veszik kétévente az aktuális Iphone-t de azért sírnak az ár miatt az megint nem érv ebben a témában :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16) joey04 válasza aprokaroka87 (#11) üzenetére


joey04
titán

Majd tovább emelnek, ahogy a többiek is.

(#17) aprokaroka87 válasza joey04 (#16) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Így van, mert megtehetik...

(#18) szmörlock007 válasza etnies (#14) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

De amúgy te mit szeretnél látni akkor az állam részéről ami erősíti a versenyt a telefongyártók között? Másképp mondva, mi az ami most egy Samsungot vagy bármelyik konkurens telefongyártót akadályoz abban, hogy versenyezzenek az Apple-el?

[ Szerkesztve ]

(#19) joey04 válasza etnies (#14) üzenetére


joey04
titán

Eleve ellenzek minden olyan szankciót amit a nagy cégek ellen hoznak, legyen az usa vagy az eu, legyen apple, google, meta, ms. Egyrészt mert nem tartom korrektnek, ezek a cégek rengeteg pénzt, időt, munkát tettek bele abba, hogy ott legyenek ahol, másrészt nagy kockázatot vállaltak. Megérdemlik. Másrészt azt is leírtam sok kapcsolódó topikban, hogy majd az emberek reagálnak. Ha olyat tesznek ami kiveri a biztosítékot, majd nem veszik a terméket. Harmadrészt nincs monopólium. Negyedrészt ahogy írtam, a user fogja megszívni. Részemről zárom a gondolatot (és főleg veled a beszélgetést, mert fröcsögés az egész, a 20-asban be is bizonyítottad), részletesen kifejtettem több topikban. :R

[ Szerkesztve ]

(#20) etnies válasza szmörlock007 (#15) üzenetére


etnies
senior tag

"piactorzító monopóliumról "
Az Apple visz 50%-ot. A maradék 50%-on meg 10+ gyártó osztozik. Egyéb kérdés van-e?

Én elmondtam az érveket, az Apple vallásról nem szeretnék beszélgetni, nem vagyok teológus.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#21) etnies válasza joey04 (#19) üzenetére


etnies
senior tag

Jogod van mindent ellenezni, de attól a tények még tények maradnak.
Én is ellenzem a nyári korai napkeltét egyébként. Zavar az alvásban!

"önmagam hite vagyok magamban"

(#22) szmörlock007 válasza etnies (#20) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Apple vallásról én sem, mert Androidot használok mint ahogy a baráti körömben is mindenki egyetlen embert kivéve de ő sem elvakult, szóval személyesen nem ismerek hívőket.

[ Szerkesztve ]

(#23) joey04 válasza etnies (#21) üzenetére


joey04
titán

Ok, zárjuk, én a továbbiakban skippellek, te is tegyél így, ha kérhetem.

Jó fórumozást. :R

[ Szerkesztve ]

(#24) aprokaroka87 válasza joey04 (#19) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az állam kötelezte ezeket a cégeket hogy vagyonokat költsenek?

(#25) BaJaZo válasza szmörlock007 (#5) üzenetére


BaJaZo
tag

Akkor elárulom. Az Android 50%-án "ezer" cég osztozik. A másik 50%-ot meg egyetlen vállalat birtokolja... Ez lehetőséget teremt arra, hogy visszaéljen piaci fölényével. Az Apple ezt ki is használja, ez nem vitatható.

(#26) szmörlock007 válasza BaJaZo (#25) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Akkor a kérdés neked is adott.
Te mit szeretnél látni akkor az állam részéről ami erősíti a versenyt a telefongyártók között? Másképp mondva, mi az ami most egy Samsungot vagy bármelyik konkurens telefongyártót akadályoz abban, hogy versenyezzenek az Apple-el?

[ Szerkesztve ]

(#27) etnies válasza joey04 (#23) üzenetére


etnies
senior tag

Nem, sajnos minden hozzászólásra, ami véleményt állít be tényként, reagálni fogok a jövőben!

Písz!

"önmagam hite vagyok magamban"

(#28) aprokaroka87 válasza szmörlock007 (#26) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A törvény feladata az hogy a verseny tisztességes legyen.
Hogy adott esetben egyenlő feltételekkel induljon egy kisebb cég is egy nagyhoz képest.

(#29) etnies válasza aprokaroka87 (#28) üzenetére


etnies
senior tag

Az Apple a 30%-os cég, mindenkitől annyit szed be mindenre. És ha nem akarod megfizetni, akkor egyszerűen kibasz, lásd pl Fortnite.
És miután a bíróság is erre kötelez, még kekeckedsz

Értelemszerűen arra játszik az Apple, hogy elavuljon a Fortnite és ne kelljen visszarakni. Remélem, olyan bírságot és kártérítést akasztanak a nyakukba, hogy még egyszer nem merik ezt megtenni.
És utána neki lehet állni az Apple store-nak, a Icloudnak és egyéb royailtiknek, melyekkel kirabolják a kisebb cégeket.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#30) joey04 válasza etnies (#27) üzenetére


joey04
titán

Akkor jó harcot.

(#31) szmörlock007 válasza aprokaroka87 (#28) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Ez tökéletesen így is van, ezért is kérdezem, hogy jelenleg mi az amiben ez nem érvényesül egy másik gyártónak? (pl Samsung, Xiaomi vagy egy eddig ismeretlen szereplő aki most lép be).

[ Szerkesztve ]

(#32) aprokaroka87 válasza szmörlock007 (#31) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem tudhatjuk hogy mik történnek a nyilvánosság tudta nélkül.

(#33) janeszgol


janeszgol
félisten

Oszinten mondom annak ellenere, hogy mindig is volt es lesz Apple eszkozom szeretem fikazni a ceget, ha jogosnak gondolom.
De ez a per ez nem jogos. 1600 dollar az 1 TB-os 15 PM, ami ma egy technologiai csucs.

1600 dollarert kapsz egy kozepes business laptopot. Vagy egy 4080-as kartyat. Egy VGA-t. A 4090 dragabb talan.

[ Szerkesztve ]

(#34) janeszgol válasza joey04 (#19) üzenetére


janeszgol
félisten

"Eleve ellenzek minden olyan szankciót amit a nagy cégek ellen hoznak, legyen az usa vagy az eu, legyen apple, google, meta, ms. Egyrészt mert nem tartom korrektnek, ezek a cégek rengeteg pénzt, időt, munkát tettek bele abba, hogy ott legyenek ahol, másrészt nagy kockázatot vállaltak. Megérdemlik."

Szent eg mekkora butasag. :U

(#35) jerry311 válasza szmörlock007 (#5) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hát attól monopólium, hogy csak Apple terméken lehet iOS. :DDD
Vagy nemtom, nem értek a lovakhoz.

(#36) szmörlock007 válasza jerry311 (#35) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Nyilván, mivel a saját termékük. :DDD :DDD :DDD

(#37) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

USA-ban hogy állnak a részesedések? A gugli pixel miért nem terjed? Nem rossz teló pedig.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#38) Dr. Akula


Dr. Akula
félisten

"Az Apple megkért egy bírót"

Úgy olvastam hogy megkent egy bírót. Ez mondjuk hihetőbb is lenne.

(#39) cog777 válasza etnies (#12) üzenetére


cog777
senior tag

"Mert az androidos flagshipek már simán hozzák bármelyik Apple sebességét, tudását."
IPhone XR nem flagship, masreszt melyik androidos flagship kap 6 even keresztul frissiteseket?

A csaladban minden kategoriaban kepviseltetve van az Android, nekem Huawei P20 Pro van, de mar kezd hasznalhatatlan lenni a lassusaga miatt. KB 3-4 evig kapott hellyel kozzel frissiteseket.

En a cikk alapjan emlitett okok miatt nem inditanek vizsgalatot. Mas okok miatt lehetne, pl nem enged be egy szolgaltatast a platformjara stb. de az hogy draga?? Hat, tamogatast is ad az Apple hozza.

HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

(#40) azbest válasza cog777 (#39) üzenetére


azbest
félisten

Mostanában kezd néhány komolyabb gyártó több éves frissítés és security vállalást tenni.
Pl samsung 4-5 évet, a kategóriától függően. Van amire havi, van amire negyedéves vagy ritkább. [link]

Előtte a google próbált különböző partner programot hirdetni, hogy a gyártó vállaljon frissítéseket, de például a samsung beperelte azért az euban, hogy a play csomag használat mellé ne kelljen frissítést vállalnia. Próbálta a google a fragmentációt csökkenteni a frissítések követelésével, de a gyártók nem akarnak pénzt költeni erre és erőfölénnyel visszaélés váddal elszabotálták. Az Android One program is ilyen volt, ahol segített a google nekik, de a gyártók rájöttek, hogy nem akarnak erre pénzt költeni és 3 év után, ahogy lejárt a vállalás, megszűnt a program.

Az más kérdés, hogy a régebbi android készülékekre nem olyan optimalizált rendszer jön, így érzetre hasonló nyers erővel rendelkező vas hajlamos laggolni. Úgy tapasztaltam (korábban, android app fejlesztőként), hogy némelyik gyártónál a verzióváltástól már valami külsős, olcsó csapattal gányolnak össze rendszert, amivel több probléma szokott lenni, bugok és teljesítmény tekintetében is.

A samsung ilyen téren egyelőre egész vállalható, bár nekem A52s van, ami nem alsókategóriás. De azért teljesítményben a mostani rendszere már közel sem olyan jó, mint a kiadáskori. A xiaomi mi a2 gyötrelmesen laggolt a3 év támogatás végére.
Egyébként nem is nagyon láttam samsungon kívül hasonló alternatívát 2.5 évvel ezelőtt, mert volt ami ígért támogatást, de gyatra telefona volt. Másik papíron jó, de volt már rossz tapasztalatom velük frissítések terén. A kínai márkáknál pedig nagy lutri, hoigy mikor tiltják ki őket, hogyan kavar be a politika, plusz sokszor eléggé módosított andorid van rajtuk. A samsung árai meg rendesen emelkedtek az utóbbi években.

[ Szerkesztve ]

(#41) arnyekxxx válasza cog777 (#39) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Adok egy címet, ajándékozd már nekem azt a használhatatlanságig lassult P20Pro-t.

(#42) etnies válasza janeszgol (#34) üzenetére


etnies
senior tag

Én is elcsodálkoztam ezen, de Joey inkább besértődött átgondolás helyett.
Joga van ezt gondolni, de attól ez még téveszme.

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#43) judas13


judas13
addikt

Lehet, hogy holnaptól ők fogják viszont perelni az igazságügyi minisztériumot a 15 állammal egyetemben, rossz hírbe hozás, valótlan rémhírterjesztés alapján.
Ebből a non profit társaságból simán kinézem ezt. :D

cog777

Mondjuk a Samsung 7 évet igaz nem az alap modellekre gondolom, meg ott a Google is detto 7 évvel..

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#44) A Molyember


A Molyember
tag

Ekkora baromsagot. Az Apple eleve csak es kizarolag a csucskategoriaban versenyez, ha ennek ellenere is 50%-os reszesedese van a piacon, az jelent valamit.

Ez a valami a minosegi cuccok mellett a zsenialis marketingben rejlik, abban meg aztan barki lehetne asz, csakhat ezekszerint senki nem az, rajtuk kivul. Lehet, hogy kompetens embereket kene alkalmaznia a tobbi gyartonak is. Senki nem tud ugy termeket eladni, mint az Apple.

(#45) Dr. Akula válasza A Molyember (#44) üzenetére


Dr. Akula
félisten

"Senki nem tud ugy termeket eladni, mint az Apple."

Az biztos. Ilyen túlárazós lehúzást még senki más nem mert meglépni rajtuk kívül, pedig a Samsung is eléggé felkészült a témában, legalábbis telefon téren.

[ Szerkesztve ]

(#46) jerry311 válasza Dr. Akula (#45) üzenetére


jerry311
nagyúr

Egy termék árát a kereslet és kínálat határozza meg.
iPhone-ból nincs hiány, mégis k. drága.
Ha így is van rá megfelelő kereslet, akkor ennek ennyi az ára.
Hogy ez mennyire illeszkedik a kelet-európai pénztárcákhoz, az már egy másik kérdés.

(#47) joey04 válasza jerry311 (#46) üzenetére


joey04
titán

Amúgy is hülyeség. Egy xiaomi is annyi mint az iphone vagy a samsung. Ez van.

(#48) Dr. Akula válasza jerry311 (#46) üzenetére


Dr. Akula
félisten

A védelmi pénzre is van kereslet, hiszen kifizetik...

(#49) etnies válasza jerry311 (#46) üzenetére


etnies
senior tag

"Egy termék árát a kereslet és kínálat határozza meg."

És mind a kettő befolyásolható törvénytelen vagy akár erkölcstelen eszközökkel is.

Pl a benzin ára nem azért annyi, amennyi, hanem azért, mert az OPEC országok karteleznek.

És mivel USA-ban kialakult egy monopólium, közbe akar lépni az állam. A monopóliumot ugyanis szinte lehetetlen megtörni már, mert a tőke a tőkéhez vándorol, kizsákmányolva a fogyasztót.

A helyzetet ahhoz hasonlítanám, amikor a kistérségi dílert elvinné a rendőrség: a sok drogfüggő nem annak örül, hogy végre tiszta lehet, hanem ragaszkodik az életét tönkretevőjéhez.

Apple-nél különösen megfigyelhető, ha jön egy cég számára negatív hír, azonnal megjelennek az egyház tagjai és védelmükbe veszik a céget még a teljesen egyértelmű helyzetekben.
Nekem Samu android van, nyugodtan lehet ekézni mind a kettőt, nem kezdem el megmagyarázni a megmagyaráhatatlan. Apple tulajdonos beleáll. És észre sem veszi magát.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#50) A Molyember válasza etnies (#49) üzenetére


A Molyember
tag

Meselj kerlek, hogy zsakmanyolja ki az Apple a fogyasztokat. Csak mert minden gyarto ugyanannyiert adja a csucskategorias hardvert, mint az Apple, legyen szo telefonrol, notebookrol, asztali geprol, vagy tabletrol.

De szerintem meg kiegeszitoben is talalnek hasonloan tularazott cuccokat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.