Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#135201) phobeus


phobeus
aktív tag

sziasztok!

Alienware gepekre nem tudjatok lehet e garit boviteni? Szamla nelkul?

LG Nexus™ 4

(#135202) spyduck válasza phobeus (#135201) üzenetére


spyduck
nagyúr

Sajnos nem, nagyon megszigorították.

(#135203) phobeus válasza spyduck (#135202) üzenetére


phobeus
aktív tag

Koszonom

LG Nexus™ 4

(#135204) Tikakukac válasza phobeus (#135201) üzenetére


Tikakukac
titán

Valamikor a háborúk idején orrba-szájba ment százas tétellel az üres honosítás. Azóta tippre olyan tízezer SSD és egyéb cucc került fel apróra 50%-ba, az ajtót rendesen beverték vele aztán most van az ami. EU-s gépet nem bírok simán garin áttolni, csak okosítással. Így tartunk most ott, hogy a kisember szív én meg bujkálok a lugasban, mert vettem céges gépet, számlával, csak nem eredeti tulajtól. Így ugrott minden és önmagát tolja a rendszer a fehérből a szürke és fekete részre. :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135205) PandaMonium válasza Tikakukac (#135204) üzenetére


PandaMonium
őstag

Lassan eljutunk oda, hogy semmit nem ér a garancia ha használtan veszel gépet (vagy akár újonnan, ha a Lenovo konzumer szervizét nézzük)...

What I cannot create, I do not understand

(#135206) Tikakukac válasza PandaMonium (#135205) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez nagyjából igaz. A gond itt ugye a tonna céges gép és a sokszor megvezetett vásárló, nem utolsó sorban a sumák bolt, akinek ha combosabb a javítás ára és nem tudja elrendezni az elosztóval akkor indul a simli. Vannak gyöngyszemek, amik papírosak és magyar lok.-ra jöttek, ott nincs gond. Azok, mint kés a vajban. De ami kintről jön, az nálam már inkább ment zsebből, mint hallgassam a "miért nem" maileket.
TP-k még kivételek, esetleg az elitebookok. Még ott csak-csak megoldasz mindent halandóként is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135207) PandaMonium válasza Tikakukac (#135206) üzenetére


PandaMonium
őstag

Elég ha annyit mondok, hogy a Dell XPS 9350-emet háromszor küldtem vissza alaplap cserére mire működő állapotban kaptam vissza. Hangsúlyozom, nem tökéletes, működő. És minden visszaküldésnél nekem kellett videóval bizonygatnom, hogy "de b*szdmeg, látod, hogy hibás"...

What I cannot create, I do not understand

(#135208) SOAD19


SOAD19
addikt

Sziasztok!

Egyik rokonom szeretne venni egy notebookot a két gyerkőcnek 80-100k eleje környékén. Elsősorban netezésre, multimédiás tartalmakra, office-ra és játékra lenne használva gondolom. Telefonban mondtam neki, hogy lehet használtban érdemesebb lenne gondolkozni. Milyen webshopot ajánlanátok, ahol használtakat is árulnak, és tűrhető áron vesztegetik a portékát? Esetleg ha van köztetek debreceni, akkor hol érdmes szétnézni a városban? Ezek jó vételek lennének?:
[link]
[link]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#135209) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Szeretnék tőletek tanácsot kérni, két laptopot szemeltem ki 100k mind a kettő, az egyik egy y510p a másik egy y580 itt aprón találhatóak meg, az y580 felszereltségben gazdagabb erősebb a procija annyiban hogy nem i5 hanem i7 van benne és 16gb ram(generációs különbség az ugye megvan). Ips kijelzős mindkettő, 1920x1080p felbontásúak, bár ez annyira nem fontos mivel külső monitorra lesz kötve ami 100x jobb náluk a külső monitor is full hd(dell 2312h). A vga kártyák között sem tudom igazán a különbséget az egyik egy gtx660m míg a másikban egy gt755m van, nekem igazán két játék 50-60fpsel médium esetleg high grafikán való futtatására kellene az a wot és wows, meg régebbi játékok nem a mostani csilivili, esetleg stratégia körökre osztott, vagy realtime.

y510p:
-i5 4200M
-GeForce GT755M 2GB Single
-8GB DDR3 1660MHz RAM
-1TB+8GB SSHD
-15,6' kijelző
-FullHD 1080p IPS anti glare
-CD/DVD Reader in SLI slot
stb
karcolás, ütődés mentes, hűtőpadon használt

y580:
Intel Core i7 3630QM 2,4 GHz CPU
Intel HD Graphics 4000
Nvidia Geforce Gtx 660M 2GB VGA
16 GB RAM
15,6" 1920x1080 IPS kijelző
1TB HDD
DVD író/olvasó
Webkamera
Kártyaolvasó
2x USB2
2x USB3
Bluetooth
Billentyűzetvilágítás
JBL hangszórók
HDMI, VGA, RJ45 csatlakozók
Nem mozgatott hűtőpadon használt, patika állapot

Melyiket vegyem, persze megtekintés kipróbálás alap nálam, a fenti játék igények figyelembevételével. Üzletit használok munkára, és kellene egy a szórakozásra is. :R

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#135210) Dhampir válasza Tikakukac (#135193) üzenetére


Dhampir
félisten

Uff, melyik bolt?

(#135211) Tikakukac válasza PandaMonium (#135207) üzenetére


Tikakukac
titán

Szegény XPS tulajokról valamiért nekem is sok elég cudar sztorim van, pedig elvben ők fizetik a legdurvábban a prémium életérzést. :B :N

Mirr Murr: Ez most egy emagos sztori volt pont. Megnéztem és tényleg tiszta volt a dolog, magyar gép, semmi trükk.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135212) #72487936 válasza Tikakukac (#135211) üzenetére


#72487936
törölt tag

Remélem, hogy egy használt üzleti laptopot továbbra sem kockázatos megvenni az itt sokat linkelt boltból (LSZ)? :U

(#135213) Chaser válasza #72487936 (#135212) üzenetére


Chaser
titán

nem az, mint bármelyik boltnál ott is előfordulhat gixer, az nem mindegy hány %-ban, és náluk biztos kevés, ahogy a többi ajánlott boltban is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#135214) #72487936 válasza Chaser (#135213) üzenetére


#72487936
törölt tag

Köszönöm a megnyugtató választ. :)

(#135215) Tikakukac válasza #72487936 (#135212) üzenetére


Tikakukac
titán

Boltot mindenkire rábízom, elkerülendő, hogy a napi 10 privátra kapjak még 50-et, nyilván freetime kéne ezt kezelni, ami sok. Nagyon.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135216) #72487936 válasza Tikakukac (#135215) üzenetére


#72487936
törölt tag

Értem.

Viszont csak a szakik tanácsára tudom rábízni magam mert enélkül a sötétben tapogatóznék. :R

(#135217) Tikakukac válasza #72487936 (#135216) üzenetére


Tikakukac
titán

Tett érte pár ember, hogy ne engedjek meg magamnak ilyen luxust :B Az a baj, hogy ha mondok xy-t, leegyezteti az eladóval a kedves vevő mit szeretne és mi van, elkocsikázik oda-vissza 10k-t benzinbe plusz az idő és mikor megérkezik a boltba és a gépek minősíthetetlenek annak ellenére, hogy én is kezeskedtem érte látatlanban is... na ebből elég volt. Továbbra sem fizet senki semmiért, hogy itt kopogtassam a billzetet, oldja meg mindenki magától. Egyszer lehet eljátszani a bizalmat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135218) Tikakukac válasza Razermazer (#135209) üzenetére


Tikakukac
titán

Lutri mindegyik. A padon volt, meg szentelvizes alkohollal tisztogattam nem sokat ér, max akkor amikor elbontja az ember. Nyilván erősebb grafika jobb, de ezek gari időn belül vételek, utána tökösgyerekeké a terep.

SOAD19: 8570p elég batár dolog, ha lesz küldve neki rendesen, azt vehetitek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135219) tennis


tennis
tag

Sziasztok!

Erről a gépről a szakértőktől egy rövid véleményt kérhetnék,
Előre is köszönöm!

http://www.laptop.hu/hp-15-ay108nh-1an84ea-silver-fd-3y?gclid=CKGKuvLtsdYCFU2NGwod6gkAng

(#135220) Razermazer válasza Tikakukac (#135218) üzenetére


Razermazer
őstag

Aha értem akkor ha elég tökös vagyok, inkább veszek egy üzletit quadróval vagy olyat amibe cserélhető a quadro sima gtx-re. Meg rakok hozzá a kitűzött összeghez, mert ennyiből nyasgem, esetleg itx kocka gépet összerakok ennyiből sandy, ivy kijön, az nekem elég.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#135221) Chaser válasza Razermazer (#135220) üzenetére


Chaser
titán

az a bak a kinézett gépeknél ha behal lap vagy vga annak csillió ára lesz, és ugye csak újan érdemes venni
amennyiben meg tudod oldani desktoppal mindenképp az a jó út

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#135222) Tikakukac válasza Razermazer (#135220) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát csak úgy a GTX csere nem megy :B Főőőleg nem lenne olcsó az, ami kraftot is lead. Ezek a projektek ebbe döglenek bele.
Ha ITX-re van lehetőség nyilván az a jobb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135223) SOAD19 válasza Tikakukac (#135218) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi! Ne nem igazán értem. :B A másik masina vga ill. cpu (vagy itt a nagyobb szám nem jelent erősebbet :F ) téren nem lenne erősebb? Ha jól gondolom az Acer-nél, nem csak integrált vga van.

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#135224) Tikakukac válasza SOAD19 (#135223) üzenetére


Tikakukac
titán

VGA-ban lehet, CPU-ban már szinte biztosan nem.

Játékra, mindkettő teljesen alkalmatlan, innen nézve meg akkor inkább olyan legyen amit nem tudnak szétverni 2 hónap alatt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#135225) Chaser válasza SOAD19 (#135223) üzenetére


Chaser
titán

néha olvasnátok el az összefoglalót
ez egy notebook, egy komplett rendszer, ha cpu-ból meg vga-ból állna egy nyomorult gép, mindegy lenne mit vennél, de _nem csak abból áll_
nem véletlen vannak gyártón belül is kategóriák, mindegyiknél vn legalja és top, és még a top fél millás gépekbe se nehéz belekötni
ház, hűés, billenytűzet, kijelző, touchpad, zaj, minőség érzet és lehetne sorolni, ezekből áll egy notebook a hw mellett, amiket nem lehet specben felsorolni meg adatbázisokból hasonlítgatni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#135226) Benir8


Benir8
senior tag

Sziasztok!
Barátomnak lenne szükség egy laptopra. Itt ajánlottak közül Dell 7559-es megfelelne neki. A kérdésem az lenne, hogy van-e különbség a linkek közül? Más-más sorozat számok vannak rajta, nem tudom melyiket szabad megvenni. Tudom nem lenne jó részletfizetésre, de ő ragaszkodik hozzá. Melyik boltban van lehetőség?
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#135227) Gaben92 válasza Benir8 (#135226) üzenetére


Gaben92
őstag

7559-nél nem az a kérdés, hogy hol lehet venni részletre hanem, hogy hol van egyáltalán még belőle. A modell kifutott, már csak a raktárkészletet adják el. MM-ban például 2 darab kiállított darab van az egész országban, mindkettő 320-ért. Az egyik a Westendben, a másik Debrecenben. Szerintem ez a két darab és a linkelt oldalon lévők kb kimerítik az országban még raktáron lévő 7559 készletet.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#135228) Benir8 válasza Gaben92 (#135227) üzenetére


Benir8
senior tag

Hm akkor kifogyóban van. :(
Tudsz más laptopot ajánlani? Például Asus G típusból melyik az ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#135229) Gaben92 válasza Benir8 (#135228) üzenetére


Gaben92
őstag

G-ből a G752VT a legolcsóbb vehető. A VY már drágább. A GL-ek kerülendőek a hűtés és maga a kasztni miatt. A 7559 utódja a 7567 viszont annak az FHD verziójából kispórolták az IPS kijelzőt és csak a 400k-s UHD modell kapható IPS-sel...

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#135230) Razermazer válasza Chaser (#135221) üzenetére


Razermazer
őstag

Köszöntem mindkettőtöknek a tanácsot, már meg is van a kiszemelt, komplett itx kocka házzal, vga-val, rammal, cpuval, táppal 110k ez kell is. Negyedik generációs i7 dorombol benne vétek lenne otthagyni.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#135231) Dhampir válasza Dhampir (#135143) üzenetére


Dhampir
félisten

Délelőtt akciósan 125.999 Ft-ra csökkent a HP ProBook 455 G3 ára és délutánra máris "A termék jelenleg nem kapható!" felirat fogadja az érdeklődőket. Eszerint nem sok lehetett belőle készleten.

(#135232) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!

13.3-14"-os gépet szeretnék vásárolni. Full HD felbontású kijelzővel. Amire leginkább használnám, az képszerkesztés, 2-5 perces videók vágása, effektezése.

Tudtok valamit ajánlani 200.000 ft alatt? Használt is szóba jöhet, de minimum 1 év garancia az kellene.

(#135233) laca.1


laca.1
aktív tag

üdv.
laptop, netbok, stb. nem érdekel a neve, szeretnék venni.
Használtan 100e ft ig.
Netezesre, filmezesre.
Ami fontos a kijelző nem akarom látni azt a fos kijelzőt amit nemej (sok) gép használ . tudom ips ebbe az árba nem fér, de ha lehet a jobb fajta kellene.
Hdd nem számít.
ram 4 vagy 8 gb (4 abban az esetben ha lehet bővíteni.)
Giabit lan. legyen
hdmi legyen.
egy pár lehetőséget irjatok már köszi.

(#135234) Benir8 válasza Gaben92 (#135229) üzenetére


Benir8
senior tag

Köszönöm a válaszokat, még gondolkozik rajta. :)

(#135235) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!

Általános üzleti felhasználásra (pc kiegészítésként), szövegírásra levelezésre, utazás közben minimális médiafogyasztásra melyiket ajánlanátok inkább?

[HP Probook 450 G4 - 289.900 Ft]

vagy

[DELL Vostro 5468 V5468-8 - 280.090 Ft]

(#135236) Khelben válasza r6man123 (#135235) üzenetére


Khelben
nagyúr

Először is román cégtől csak akkor veszünk gépet, ha Romániában élünk, különben szopni fogunk a garanciával.
Utazás közbeni használatra 13-asnál nagyobb gépet nem vennék. És 1366x768-as felbontással sem vennék gépet meg TN panellel sem. Ez IPS paneles 13,3-as gép.

[ Szerkesztve ]

(#135237) SOAD19 válasza Chaser (#135225) üzenetére


SOAD19
addikt

Szia!

Nem igazán értem a felháborodásod okát. Nagyjából az összes, az összefoglalóban lévő kérdésre adtam választ. Kb. ennyi infóval tudok szolgálni. Csupán webshopra kértem tippet, ahol használtakat is árulnak és ajánlott, mert jobban megérné nekik egy használtat venni ennyi összegért. Mutattam két gépet, ami jónak tűnt számomra laikusként és helyben lenne. Én úgy tudom, hogy egy gépnél a processzor és vga (játék miatt, valószínűleg inkább netes játékok) elég fontos alkatrész a teljesítmény szempontjából.

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#135238) r6man123 válasza Khelben (#135236) üzenetére


r6man123
senior tag

Köszi!

Esetleg üzleti felhasználásra még ?

[HP ENVY 15-as103nh ezüst notebook 1DM02EA (15,6" Full HD/Core i5/8GB/256GB SSD]

[HP Envy x360 ezüst 2in1 eszköz 2GH12EA (15.6" Full HD touch/Core i5/8GB/1TB HDD + 128GB SSD] - ebben látom a fantáziát, hogy ha megbeszélésen kell prezentálni, akkor kifordítom és érintőképernyőn tapicskolok.

(#135239) Khelben válasza r6man123 (#135238) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mindkettő nagyon messze van az üzleti gépektől.

(#135237) SOAD19 : "Én úgy tudom, hogy egy gépnél a processzor és vga (játék miatt, valószínűleg inkább netes játékok) elég fontos alkatrész a teljesítmény szempontjából."

Asztali gépnél igen. Notebooknál már nem iylen egyértelmű a helyzet, mert ha a hűtés szar, akkor hiába az erős cpu, amikor csak fél órajelen képes járni a túlmelegedés miatt. És a billentyűzetet sem lehet jobbra cserélni, ha épp alkalmatlan a gépelésre. De ez mind le van írva az összefoglalóban.

[ Szerkesztve ]

(#135240) Cddd


Cddd
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.Párom részére szeretnék venni egy laptopot. Jelenleg egy Dell Inspiron mini 1018-at használ, de lassúsága miatt már nagyon le akarja cserélni.Iskolában tanít és fontos lenne hogy projektort rá tudjon csatlakoztatni filmnézéshez, kivetítéshez. Ezen kívül netezés, szöv.szerk.irodai használat.
Csak új gép jöhet szóba. Vásárlás még szeptemberben. Öszzeg:150-200. Hetente néhány alkalommal hordozva lesz. Op. rendszer nem kell,( win7 menne majd rá) Jó lenne ssd is és IPS kijelző :)
Játék nem lesz.
Előre is köszönöm!

(#135241) dugo_ válasza Cddd (#135240) üzenetére


dugo_
veterán

HP Probook 430 G4
Az alapkonfig kijön 200-ből, utólag bővíthető M.2 SATA SSD-vel.

(#135242) dangerzone válasza dangerzone (#135232) üzenetére


dangerzone
addikt

Erre valaki?

(#135243) Khelben válasza dangerzone (#135242) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#135244) bullseye


bullseye
addikt

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most
(2) A gépre szánt összeg forintban?
80k alatt, 100k, ha SSD-s
(3) Felhasználás?
Idősebb rokonnak net, levelezés, némi youtube és nagyon light játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Pandora's Box, kisebb Steam logikai vackok (nem a The Witness...), semmi komoly
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14", 720p minimum, inkább matt, meg IPS, de nem olyan fontos
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Egyáltalán nem, csak kicsi, kompakt, becsukható számgépnek kell asztalra
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Van dobozos Win10 Pro
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Optikai kell, RAM min. 4 GB, SSD (vagy majd cserélve lesz)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Legyen csöndes a hűtése
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt...

Előre is kösz!

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#135245) Chaser válasza bullseye (#135244) üzenetére


Chaser
titán

e6430, 8470p, igp-vel, hd4000 van bennuk, nezz utana neked megfelel-e, hd+ kijelzoseket nezz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#135246) PandaMonium


PandaMonium
őstag

LTE modult mennyire drága és macerás beszerelni olyan gépbe amiben nincsen, de fel van rá készítve (pl. Lenovo T560)? Kéne mobilnet, hogy akárhonnan tudjak dolgozni, és el szeretném kerülni az USB adapteres vackokat.

Szerk: Most látom, hogy eBay-en árulnak két T560-al kompatibilis WWAN kártyát is (pont magyarországról), 50gbp-s áron. Nem olcsó móka. :( Így igazából arra irányulna a kérdés, hogy inkább a Sierra vagy a Huawei WWAN kártyát érdemes megvenni, ha mindkettő egy árban van?

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#135247) Khelben válasza PandaMonium (#135246) üzenetére


Khelben
nagyúr

10-12k Ft egy USB-s LTE modem, ha árérzékeny a dolog.

(#135248) Gaben92 válasza PandaMonium (#135246) üzenetére


Gaben92
őstag

Ha a gép fel van készítve a WWAN fogadásra akkor 2 perc beszerelni. Kb mint ha a WiFi kártyát cserélnéd. Ha fel van készítve a gép akkor a kártya helyéhez el vannak vezetve az antennák és csak rá kell dugnod őket a kártyára. Ha nincs akkor be kell szerezni/szerelni az antennákat is.

A két kártya között bőven van különbség. Más a platform, másra képesek a kártyák.

A Sierra több frekvenciát támogat mint a Huawei, szóval azzal a világ minden táján netezhetsz. (Nézz utána, hogy a Huawei által támogatott frekvenciák nálunk játszanak-e)
A Huawei Cat.4-es, 150/50-et tud, a Sierra ezzel szemben Cat.6 és 300/50-et. Cserébe a Sierra nem képes 2G-re csatlakozni. Szóval ha nincs 3G vagy LTE akkor nincs net. A Huawei támogatja a GPRS-t és az EDGE-t is. Továbbá a Sierra-ban van GPS is.

Kb ennyi a különbség. De mielőtt döntesz töltsd le mindkettőnek az adatlapját, nézd meg a támogatott frekvenciákat, és hasonlítsd össze azzal amit a szolgáltatód használ.

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#135249) PandaMonium válasza Gaben92 (#135248) üzenetére


PandaMonium
őstag

Köszi a kimerítő választ, nem gondoltam volna, hogy ennyi mindenre oda kell majd figyelni. :)

What I cannot create, I do not understand

(#135250) Kbali válasza PandaMonium (#135249) üzenetére


Kbali
nagyúr

De ha nem akarsz kilógó cuccot, akkor vegyél egy mifit

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.