Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81651) pető bá' válasza hobizoli (#81650) üzenetére


pető bá'
őstag

akkor a motorolaj cserénél ezt is megnézetjük, mert bár el lehet találni a fokozatokat, és be is veszi, de tényleg, sebességbe téve ilyen 2-4 cm tere van lötyögni..
köszi a tippeket :R

"... and I hope you have a great day!"

(#81652) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Szerintetek? [link]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#81653) neduddki válasza pető bá' (#81651) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

atesz a zopel totyikba es megkerdeazed a jol beajratott modszert hogy mit kell kenegetni hogy szoliduljon a valto /az aszinkrot emegetoket hangosan rohogd ki, de lesz akitol valszt foxkapni:- )/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#81654) pető bá' válasza neduddki (#81653) üzenetére


pető bá'
őstag

az olajcsere miatt úgyis megy a szervizbe, akkor megnézik a srácok ezt is, ennél mélyebben nem avatkoznék a dolgokba, eléggé nagyon nem értek hozzá :B :) :R

nem írtam, de ha már így hozzászóltam: a fényszórók tényleg szarul voltak beállítva, bemérték-beállították, az izzók maradtak, és azóta látunk éjjel is. :K

"... and I hope you have a great day!"

(#81655) runner 125 válasza Mr.Grincs (#81641) üzenetére


runner 125
nagyúr

autouncle.de - itt is elég sok van még.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#81656) raczger


raczger
őstag

[link]

Véleményezést kérnék, ha lehet, délután megyek megnézni.

Egyetlen aggasztó dolgot mondott csak telefonon, 20k km alatt 2-2.5 liter olajat megeszik. Állítólag normális, hogy ez a 2.3-as eszi az olajat, na de ennyire? Autószerelő haverom azt mondta, hogy egyes típusoknál lehetséges, hogy ez így normális. Elvileg szervizbe átvizsgáláskor ki lehet jó eséllyel deríteni, hogy van-e ilyen jellegű problémája az autónak.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#81657) hobizoli


hobizoli
nagyúr

a Lurdy parkoloja, most pentek este :DDD

több drón kell ;P

(#81658) neduddki válasza raczger (#81656) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem nmetmotor ezhogyelhogyem ezt olajfogyasztast, azhiogyezannyotegyenhajtanikellmint azalaltv.pedig szarravankopva
perszehogysuergoesne eladonmekarjaugyuruzteni medagmitna dog...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#81659) raczger válasza neduddki (#81658) üzenetére


raczger
őstag

Máshol mazdások pedig ezt írják
[link]
Még eléggé bizonytalan vagyok, egyelőre megnézem, legalább látok mégegy ilyen mazdát, legalább a következőnél okosabb leszek.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#81660) akos727


akos727
senior tag

Sziasztok, a véleményetekre lennék kíváncsi, mit ajánlotok.
Autót keresünk anyukám részére(nem gond, ha nőies, 2-3 havonta én is vezetném 1-2 heteket, keret 600, nagyon max 650-700 ezer egység. Javarészt egyedül vagy ketten, ritkán 3-4-en ülnénk benne. Havi kb 1000km, így maradnánk a benzinesnel. Eddig egy '05-ös dizel Mondeonk volt, túl nagynak bizonyult a városban, a hölgy sofőrnek. Erő annyi legyen benne, hogy városban elgurulgasson, illetve néha pályán ne 130-nál tiltson, legalább 160 környékén :DDD . Tehát lényeg, hogy 2-en kényelmesen, igény esetén 4-en elférjenek benne, illetve, hogy én beférjek a kormány mögé a 196 centimmel. Márka megkötés nincs, csak annyi, hogy ne legyen 100%-ig közömbös (mint pl. Nissan Almera), alacsony fenttartási költség és persze megbízhatóság a főbb szempontok, illetve, hogy feltétlen legyen benne ABS és Klíma, E. ablak elöl. Amiket eddig néztem: VW Lupo '98-03, VW Golf IV '98-02, Seat Arosa(újabb karosszériás), Seat Ibiza '04, Fiat Stilo '04, Citroen C3 '02, Peugeot 307 '03, Ford Puma '98-01, Skoda Fabia. Ezeknél idősebb, öregebb stílusú autót nem szeretnénk. Érdekes, hogy pl. 206-osban nem igazán tudok kényelmesen elhelyezkedni a volán mögött, de egy Lupoban igen, mögöttem nem be passzírozva egy 176 magas szemely. Ami nagyon tetszik az a Puma, akár 1.4, csemege lenne az 1.7-es, csak nagy kérdés a méret. Lupo szimpatikus a mérete, illetve ritkasága miatt. Ibizának bejön a formája. Stilo tetszik a 6. sebesség megléte miatt. C3- ból van szép, gázos(ez mennyire éri meg?). Opel, Daewoo, Chevrolet triot kihagynánk érzelmi alapon. Van még más alternatíva? Japán gépekből sajnos elég oldschoolokat találtam csak.
Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#81661) neduddki válasza raczger (#81659) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nemetiskolalahun 1Mm-re 1lelfogaadhato japonal ez nemjelmezo sot, vidd elemissziora merj kompressziot es aztse hiddelemitkerdez /bojjgo dugatjudastmegnekeverjuk ide/

udv

neduddki

mod: akos727: nemiscsodalomhogy 206 mindeniranyba elcseszett rendszere nemgeyrebem, enaszondom buzuki

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#81662) Karex


Karex
senior tag

"D" típusú, azaz matrica-rendszám igénylésről van valakinek tapasztalata?

Ez vajon mennyire aktuális még? Már persze nem az árak, hanem a folyamat...

(#81663) runner 125 válasza Tothgera30 (#81593) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az első automata, de az állapota korrekt.

Kocka Vitara-ról szépen lassan, de letettem. Egyik fő ok, h sajnos a műanyag oldaelemek alatt garantáltan az összes szét van rohadva és komfort szempontjából is erősen eljárt felettük az idő, hiszen nagyjából a '80-as években fejlesztett technikáról és formáról van szó.

Hjah, a G Class komoly terepjáró, erre abszolút nincs szükségem. Ráadásul valljuk be, bármennyire örök élet + 1 napra tervezték, a korrózió egy ennyi idős autónál szinte bármikor felütheti a fejét és komfort tekintetében is fapad. Ha, erdőre járnék fát kitermelni napi szinten 4 kollégával, biztos befutó lenne, de nem erre kell.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#81664) tomiii. válasza runner 125 (#81663) üzenetére


tomiii.
aktív tag

haverom kocka vitaráját most kasztnizták 200.000ft magasságában, picivel többért, és kell még egy telifény, bár tény, hogy direkt ilyet vett 700k-ért, hogy majd ő megcsinálgatja, erdészeti autó volt, de műszakilag eddig hibtálan, az elmúlt 3 évben, csak csupa karc kívül belül, és tényleg elég komfortalan, hátul meg a kényelem szót inkább ki se ejtem

[ Szerkesztve ]

(#81665) TaaT válasza Karex (#81662) üzenetére


TaaT
veterán

Úgy hallottam hogy már nem adnak ki matrica rendszámot, de ez közel sem 100%. :)

Give them hell Ukraine!

(#81666) hobizoli válasza TaaT (#81665) üzenetére


hobizoli
nagyúr

kis meretut biztos nem adnak ki mar evek ota

több drón kell ;P

(#81667) mukibuci válasza TaaT (#81665) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

pár éve voltam ez ügyben, csak normál méretben adják és csak akkor, ha az első lökhárítón nincs helye rendes rendszámnak - gyk nincs mélyedés a műanyagban

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#81668) TaaT válasza hobizoli (#81666) üzenetére


TaaT
veterán

A kicsiben biztos voltam, a nagyban már nem annyira :B

mukibuci: Mondjuk a németeknél nincs ilyen probléma, olyan rendszámot kap az ember amilyet akar/kifizet, persze az itthoni árak töredékéért. :(((

Give them hell Ukraine!

(#81669) Karex


Karex
senior tag

Köszi mindenkinek a válaszokat!

A problémám a képen látható: mx-5 nbfl lökhárító

A rendszám jelenleg úgy van felfogatva, hogy a motor számára hasznos levegő nagy részét felfogja. Ráadásul anélkül sokkal szebb lenne a pofája is. valahogy így :) Úgy tudom, esztétikai/teljesítmény okokra lehet hivatkozni...

(#81670) raczger válasza neduddki (#81661) üzenetére


raczger
őstag

ok, mindképp viszem szervizbe, mielőtt megvenném, ezt már autószerelő haverommal beszéltem :)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#81671) TaaT válasza Karex (#81669) üzenetére


TaaT
veterán

Emeld feljebb a rendszámot és hajlítsd meg ívesre (ehhez persze más keret kell)

Vagy ott van még a B-s rendszám, amit a kocsi vezető oldalán is el lehet helyezni.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#81672) hobizoli válasza Karex (#81669) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a rendszam az auto elejen es fuggoleges helyzetben a menetiranyatol balra is elhelyezheto 30-150cm magassagban

több drón kell ;P

(#81673) Balupapa válasza hobizoli (#81657) üzenetére


Balupapa
senior tag

kicsi a világ :))

_-=*WheelWhores*=-_

(#81674) capulet75 válasza Karex (#81669) üzenetére


capulet75
addikt

Azt a picike matricarendszámot már nem lehet?

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#81675) hobizoli válasza Balupapa (#81673) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en nem voltam ott hetek ota, csak a facebook-n raktak be egy kepet errol egy csoportban

több drón kell ;P

(#81676) mukibuci válasza capulet75 (#81674) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

:N

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#81677) TaaT


TaaT
veterán

El is felejtettem hogy nekem így van felrakva. :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#81678) capulet75 válasza mukibuci (#81676) üzenetére


capulet75
addikt

Why?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#81679) mukibuci válasza capulet75 (#81678) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

trafipaxon nem látszik elég messziről ;]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#81680) capulet75 válasza mukibuci (#81679) üzenetére


capulet75
addikt

Ez most komoly? :Y

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#81681) nesa


nesa
veterán

Ilyet hasznal valaki?

(#81682) DeFranco válasza nesa (#81681) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(#81683) TaaT válasza capulet75 (#81680) üzenetére


TaaT
veterán

Én simán kinézem belőlük. :U

nesa: Mondjuk a négyesgolf gyári könyöklője mellé egy 2x ilyen hosszú kéne hogy kényelmesen lehessen becsatolni. Csak e miatt nem vettem eddig gyári stílusú after könyöklőt a kocsimba. :)

Give them hell Ukraine!

(#81684) -v- válasza nesa (#81681) üzenetére


-v-
addikt

Ezmiez?

(#81685) TaaT válasza -v- (#81684) üzenetére


TaaT
veterán

"hosszabító"

Give them hell Ukraine!

(#81686) hdman válasza nesa (#81681) üzenetére


hdman
őstag

régi bankkártya :)

Sopron city :)

(#81687) nesa válasza hdman (#81686) üzenetére


nesa
veterán

Nem azert kell hogy ne csilingeljen a kocsi, hanem a gyereket konnyebb legyen bekotni.

#81683) TaaT

Van legalabb 10 lepcso 30cm ig es majd mindbol van merev, es sima verzio is, nekem ez a legrovidebb is mar eleg lenne, persze lehet a 10 cm es megjobb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#81688) Cheesy


Cheesy
őstag

Tegnap 20:00-kor még fent volt a hirdetés. Ma délután nézném, erre... :W De nem szólt még a fickó, hogy a holnapi találka nem aktuális. De le van mentve a hirdetés pdf-be és ki is van nyomtatva. :DDD

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#81689) MunezXBK válasza Cheesy (#81688) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Lehet, hogy csak lejárt.

(#81690) raczger


raczger
őstag

No megnéztem, elsőre jónak tűnt minden, ha minden igaz a héten eljön vele és elvisszük szervizbe egy alapos átnézésre.

Két dolgot biztosan kell majd javítani, de van keret rá, szóval ennyi még nem gáz.
Az egyik a hátsó csomagtér ajtó alja rozsdásodik, a másik pedig, a CD-tár mechanikája nem működik. Indításkor füst nem volt, mondjuk nem volt teljesen hideg a motor, próbaút során semmi különösebb dolgot nem véltem felfedezni. Belső tér állapota elég jó, szóval valószínűleg valós a benne lévő 260k km.
1.1-re sikerült lealkudnom, ha rendben lesz, szerintem jó ár lesz érte.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#81691) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Kicsit elkalandoztam a Jazzről más típusok felé gondolatban, és elméletben a vásárlásra fordítandó keretet is jelentősen kibővítettem.

A kérdésemet ápdételve így tenném fel hozzátok:

Mit vennétek családi kocsinak automata váltóval 4-4,5M-ért? (ennyi egy zsír új Honda Jazz...)

(#81692) Dany007


Dany007
veterán

Úgy néz ki, kicsit feljebb kellett vinni a limitet - ahogy Defranco is mondta -, hogy normális autót találja.
Most ez az új kiszemelt: [link]vélemény?

(#81693) -v- válasza zsoltee10 (#81691) üzenetére


-v-
addikt

Mit vennétek családi kocsinak automata váltóval 4-4,5M-ért?

[link] ;]

(#81694) zsoltee10 válasza -v- (#81693) üzenetére


zsoltee10
addikt

:D

Maradjunk azért a realitás talaján. Mondjuk akkor ne egyen többet 7L/100km-nél. :D

(#81695) runner 125 válasza zsoltee10 (#81691) üzenetére


runner 125
nagyúr

Minden bizonnyal csak én vagyok így, de egy tipikus városi kompakt autóért - mint pl a Jazz - biztosan nem adnék soha többet, mint 2 - 2,2m.
Bár nálam elv, h új autót soha nem veszek, így amondó vagyok, h ha továbbra is a fent leírt célokra keresel a párodnak autót, akkor tökéletes egy pár éves használt Jazz a fenti összegért, - vagy ha új fétised van, nézz belőle újat.
Ha, viszont még városban is használható, de nagyobb autó kell, akkor pl Civic.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#81696) capulet75 válasza zsoltee10 (#81694) üzenetére


capulet75
addikt

Ezt.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#81697) zsoltee10 válasza capulet75 (#81696) üzenetére


zsoltee10
addikt

Jajjmár :D

Runner 125: Az új autónak is megvan a varázsa és ha hosszútávon akarja az ember megtartani, akkor az értékvesztés párba állítható egy használt magasabb fenntartási költségeivel. Most még azt se tudom eldönteni, hogy vegyek egy használtat 4-5 évre, hátha nem nyúlok bele egy betegágyba (nincs szerencsém a használt dolgokkal..), vagy vegyek újat 10+ évre?

(#81698) neduddki válasza zsoltee10 (#81691) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

bof
habar en csaldi otonak d liftbek/kombit tudok elkepzelni

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#81699) zsoltee10 válasza neduddki (#81698) üzenetére


zsoltee10
addikt

Köszi. :)
Szedánt én se akarok, egyterű, kombi, ferdehátú, jaja.

(#81700) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Ez k jó! :D

Scenic "LEGÚJABB EDC FOKOZATMENTES TIPTRONIC AUTOMATA VÁLTÓVAL" :D :D :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.