Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75801) Acheron válasza runner 125 (#75797) üzenetére


Acheron
őstag

Sosem bántanám ezt az autót és ezt a motort :N Pont azt mondtam a minap a feleségemnek, hogy minimum ilyen jót kell keresnünk, ami hat év alatt a rendszeres, tervezett karbantartáson kívül sosem kívánt mást. A hangja dízel fronton az egyik legjobb, amit hallottam (össze sem hasonlítható a négyhengeres kerregéssel- ). Szóval szép a hangja, de nem csendes - néha picit már zavar, de persze ez személyes probléma, nem a motoré :)

(#75800) MunezXBK: Igen, tudom, teljesen igazad van, főleg, hogy 20 - 30e km -t tekerek le egy évben. De most egyszerűen másra vágyom - ezt is ki kell próbálni. Nincs kizárva teljesen a dízel, de most sokkal inkább a másik oldal tapasztalatai érdekelnek (a D5 tudásáról van némi fogalmam, sőt :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#75802) blt.62 válasza MunezXBK (#75800) üzenetére


blt.62
őstag

Erről valami vélemény?

[link]

MegtorloXp

(#75803) runner 125 válasza blt.62 (#75799) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mindhárom motor rendben van. Tippem szerint a 2.4 D5-höz illesztett automata biztosan megegyezik az S60-ak automatájával, a benzinesek automatájáról nem tudok nyilatkozni.
Index-en és wiw-en is alig van S80 tulaj benzinmotorral.
Tippem szerint ugyanaz lehet a helyzet, mint a diesel automataknál. Kényes az olajra, és 200.000km környékén rá kell locsolni némi pénzmagot.

Acheron

:))

Ha, mégis maradsz a diesel-nél, az új D5 már alapból is 205 lovas, módosítással biztonságos határokon belül 225-ig módosítható, ami már lendületes haladásra abszolút alkalmas. Index-en van egy srác akinek az összes diesel Volvo-ja módosítva volt, és soha nem volt ebből származó problémája.

A 3.2 AWD meg nagy élmény, főleg az AWD miatt.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#75804) MunezXBK válasza blt.62 (#75802) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ezt már kérdezted. A 138.000 a hónap vicce...másik meg a 4 gangos automata.

Vagy elírás, vagy nem értem.

(#75805) runner 125 válasza MunezXBK (#75804) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az a kormány nagyon komoly.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#75806) TaaT válasza MunezXBK (#75804) üzenetére


TaaT
veterán

Gugli szerint van 4gangos automata paszúly, mondjuk csak benzinest találtam ilyennel. [link]

Give them hell Ukraine!

(#75807) MunezXBK válasza runner 125 (#75805) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Meg se néztem. :D Enyém 300.000 felett is fényévekkel szebb.

TaaT: sose hallottam róla, biztos gazdaságos. :DD

[ Szerkesztve ]

(#75808) Acheron válasza runner 125 (#75803) üzenetére


Acheron
őstag

Ez az automata kérdés engem is érdekel - az elkényelmesedés velejárója, hogy az automaták felé is elkezdtem kacsingatni (a nézett típusok között van, aminek nincs is kéziváltós kivitele). Mennyi lehet a "locsolgatnivaló" egy ilyen Volvo automatánál? Ismerve az alkatrészáraikat, gondolom nem kevés :F

Módosítani nem akarnám (bár tudom, hogy te most ebben élsz :DD ), nekem a 163 ló is pont elég volt, úgy vagyok vele, hogy ha annyira tervezték, úgy biztosan jó lesz.
Az AWD nagyon bejön, régebben igen sokat nézegettem, bár tartok tőle, kihasználni nem tudnám (nem a motor erejét, hanem a négykerékhajtást).

[ Szerkesztve ]

(#75809) -v- válasza Acheron (#75808) üzenetére


-v-
addikt

Outback? :)) Összkerék, automata, és szépen szól a 6 hengeres boxer :K
No meg elég jól viszi a kasztnit.

(#75810) DeFranco válasza -v- (#75809) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Havi 127k értékvesztés :Y

(#75811) blt.62 válasza MunezXBK (#75804) üzenetére


blt.62
őstag

Tudom. De pont a kormány alsó része van kikopva a sok fogdosástól. Szerintem is több km lehet benne. Csak nyaggatott a kereskedő,mert 1,1-ért adná és először 750 ezerbe számította volna be a picassom, 1 hét múlva 800-ba, tegnap utolsó ajánlatként 880-at mondott. Az biztos, hogy a 4-es váltóval 9-10L gázolajat beránt. Akkor inkább nyomogatom a fájós lábammal a kuplungot a picassoban, átlag 6L-es fogyasztással.
Azért ha lesz itt olyan fórumtárs aki elcserélné az automata váltós megkímélt kocsiját egy megkímélt 2,0HDI Picassora akkor szóljon.

MegtorloXp

(#75812) Zewa válasza w333 (#75780) üzenetére


Zewa
senior tag

IS250 nagyon jól megy?! Oké, oké van benne erő de a nagyon jól megytől igen messze van...

Teljesen megértelek hogy azt szeretnéd hogy kuss legyen. Ha megteheted akkor hagyd a dízelt a 'csába. Én egyéretelműen a Lexusnál keresem a boldogságot. GS450h-t mindenképp próbálj ki és könnyen lehet meg fogsz térni! :)

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#75813) Kornel válasza MunezXBK (#75791) üzenetére


Kornel
veterán

Igazad van, Én is csak 10.000-et megyek vele egy évben.

Tehát ebből az következik, hogy a 10 éves (dízel) autók többségében 100.000 km van.

(#75814) MunezXBK válasza Kornel (#75813) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem. Csak nem törvényszerű, amit itt sokszor kijelentetek. ;)

(#75815) bitpork válasza MunezXBK (#75804) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Az a kulissza tényleg 4 gangos. Ez még a IV golfból van.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#75816) MunezXBK válasza bitpork (#75815) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Remek.

(#75817) Kornel válasza MunezXBK (#75814) üzenetére


Kornel
veterán

itt már a kérdező is leírja a frankót.
ha egy 8 éves swift-be van átlagosan 200+k, akkor egy hdi-be kevesebb lesz vajh'? :U

(#75818) Acheron válasza Zewa (#75812) üzenetére


Acheron
őstag

Yepp, a 450h, na az tényleg jól megy. :K De nem családi autó, sajnos. Ha kicsit nagyobb lenne a csomagtér, nekem pl nem lenne kérdés, mit keressek. De egy gyerek mellett erősen határeset.

(#75819) Typhoon47 válasza Acheron (#75818) üzenetére


Typhoon47
őstag

Na bazzeg egy lendülettel most rákerestem a 450h-ra, kiváncsiságból mennyibe mennek.

Hát mit találok?

először
másodszor

Gyors meg is lehet tudni mennyit ér 60k km :K

"Education is important but big biceps are importanter"

(#75820) Zewa válasza Typhoon47 (#75819) üzenetére


Zewa
senior tag

:DDD Az egészen korrekt.

Igen a fektetett akkupakk miatt sajnos elég szerény 300literes csomagtartója van, bár egy gyerkőccel azért vállalható szerintem.

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#75821) MunezXBK válasza Kornel (#75817) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mondok 1 példát, mert nem értesz.

Itt a telepen áll egy S80, 2.4 D5. 1 hónapból 3-3.5 hetet áll itt, kamionos a gazdája. Nyilván abban a max. 1 hétben, naponta megy 2.000km-t, hogy behozza a lemaradást. :U

Egyébként rá akartam már ugrani a Volvo-ra, de nem eladó. Biztos azért, mert sok benne a méter...

(#75822) bitpork válasza Typhoon47 (#75819) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én is nézegettem ezeket. De valamiért nem érzem azt a viszketést a gyomromban mint egy koromokádó esetében :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#75823) Acheron válasza Typhoon47 (#75819) üzenetére


Acheron
őstag

Jah, én is nézegettem, a ketteskében ültem is. Onnan tudom, hogy passzentos :D
(#75820) Zewa: Erről én is győzködöm magam, de most karácsony körül volt pár alkalom, amikor a 420 liter is épp elég volt :( Kiránduláshoz minimum tetőbox kell. A negyedik generációs GS már vállalható csomagterű, de az még pár év, míg meg bírom fizetni :B
Akkor már inkább egy RX családinak, csak az meg nem tetszik annyira, nem vagyok oda a SUV -okért. :(

[ Szerkesztve ]

(#75824) Zewa válasza MunezXBK (#75821) üzenetére


Zewa
senior tag

Persze, van ilyen is de ritkább mint a fehér holló. Ezek rendszerint nem eladók, vagy ha mégis, az nagy eséllyel talál új tulajdonost az ismerősök között, a hahu-t messziről sem látja. Ez mellett pedig van csillió külföldről behozott, többször visszatekert órás, csillogósra nyalt rom. :(

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#75825) MunezXBK válasza bitpork (#75822) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nálad most mi az aktuális projekt?

(#75826) Qru válasza -v- (#75809) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vegyen hozzá benzinkutat is. :D Nekem a 2,5-ös benyel 9-10-et lazán kímélve vegyesben manuális váltóval.

#nincsbennetarcsi

(#75827) Zewa válasza Qru (#75826) üzenetére


Zewa
senior tag

Effff.

Oszt akkor mivan ha bekér 10-t? Csillió km-nél dízel oké. De egy sz@ros 1.6-os benzines is bekér 8-t. havi szinten +10k, éves 15k-s futásnál.. nem értem miért vágják az emberek nagyrésze fel az ereiket ha 2számjegyű fogyasztás kerül szóba. :F

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#75828) bitpork válasza MunezXBK (#75825) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

allroad
Túlélés
meggazdagodás
a világ arczon huggyozása
ebben a sorrendben :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#75829) -v- válasza Zewa (#75827) üzenetére


-v-
addikt

A 3.0R az bekér 15-öt :)) Ha nem sietsz :C

(#75830) w333 válasza Zewa (#75812) üzenetére


w333
félisten

Próbáltam ... nekem nem jön be a GS450h valahogy túl súlyosnak érzem azt az autót és kicsit csúnya is, az IS250 -el van 3 hónap tapasztalatom ... szerintem nagyon dinamikus, kényelmes, sportos, nagyon jó az aut. váltója és az a 208LE a városi 9-10L fogyasztással szerintem teljesen rendben van :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#75831) bitpork válasza -v- (#75829) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Éppen néztem próbaúton a 3.0 tdi allroadot h 180-nál még 9 liter magasságában volt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#75832) runner 125 válasza Acheron (#75808) üzenetére


runner 125
nagyúr

Volvo-nál egy 5-600k-val alaphangon számolhatsz, ha fel kell újítani az automatát.
S80-ban nagyon nagyon ritka a kézi.

"..nekem a 163 ló is pont elég volt, úgy vagyok vele, hogy ha annyira tervezték, úgy biztosan jó lesz."

Az megvan, h gyakorlatilag 99%-ban megegyezik a mai D5 motor a legelső generációval? :) Minimális változásokon estek át. Vovo VIDA 2013-ban összenéztük a két eltérő teljesítményű (126 és 185LE) D5 motor alkatrészeit cikkszámok szerint, a váltóig minden megegyezett.
Szoftveres a különbség, bármennyire is meglepő, nem véletlenül volt már jó néhány pere a Volvo-nak a különböző minőségibb optimalizáló cégekkel.

Ha, elég a 163LE teljesítménye, akkor milyen célból nézel 3000-es benzinest?

AWD-ot nem úgy kell elképzelni egy ilyen autóban, h szántani fogsz vele és Somogybabodon a siratófalnak mész.
Az AWD jótékony hatása a mindennapokban is érződik, főleg nyálkás, vizes úton, de a legnagyobb előnye nyilván havas úton jön ki, akár emelkedőn is. Ráadásul a Volvo-knál a Haldex kuplung-ot használják, ami az egyik legjobb AWD megoldás, gyorsan reagál, és a legnagyobb előnye, h mindig a megtapadó kereket hajtja.
Sokkal stabilabb az autó, egyértelműbb a kanyarvétel, egyszerűen érezni, h az erő mind a 4 keréken jelentkezik, de erről Qru többet tud mesélni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#75833) hobizoli válasza runner 125 (#75832) üzenetére


hobizoli
nagyúr

A torsen-nel jobbat meg nem csinaltak.

A Haldex alapbol FWD, es ha elporog az elso kerek, akkor kapcsolodik be a hatso resze is

több drón kell ;P

(#75834) Acheron válasza Zewa (#75827) üzenetére


Acheron
őstag

Egy szintig OK ez, egy szint fölött meg már úri huncutság :) Én most 7 - 8 l gázolajról tervezek feljebb menni, tehát már a 10l is kb havi +15k az én futásteljesítményemmel. Még egyszer ennyin azért már el kellene gondolkodni, az már kb egy éves karbantartás költségeit jelentheti.
Egyébként kombiban nem gondolkodtunk, bár arra ott lenne még a Volvo V60 -asa, (a V70 nem tetszik a páromnak)

(#75832) runner 125: Persze, hogy megvan. Leginkább a turbókon változtattak az idők során, a motor az majd ugyanaz. A "munkásságod" meg követem az indexen, tudom én, miben mesterkedsz :DD Jól teszed :K
Igazad van, a 2,4 benzines is elég lehet a Volvo -ból, de pl Lexus -ban az én méretemre való autó nincs kisebb motorral. :B

(#75833) hobizoli: Igen, de pont ezért van jótékony hatása a fogyasztásra - csak akkor négy kerék, amikor szükséges

[ Szerkesztve ]

(#75835) bitpork válasza Acheron (#75834) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Meg amikor a haldexhez hozzá kell nyúlni :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#75836) zsolt19900


zsolt19900
őstag

ismerős ki szeretné cserélni az autójában a motorbolokkot, amint megtörtént ez az átalakítás, milyen költségek fogják terhelni, és milyen bejelentési kötelezettsége ill. teendői lesznek? van esetleg erről valami pontos leírás, vagy tudtok ti segíteni ebben és akkor továbbítom neki

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#75837) Zewa válasza zsolt19900 (#75836) üzenetére


Zewa
senior tag

Típus azonos motor esetén csak törzskönyv, forgalmi csere, 12k.

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#75838) zsolt19900 válasza Zewa (#75837) üzenetére


zsolt19900
őstag

88-91 ig gyártották (ez volt benne az alap), ami meg benne van az 92-96 ig gyártották, szóval nem hiszem, hogy típus azonos lenne, vagy ettől ez még típus azonos, hogy más az évszám?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#75839) runner 125 válasza hobizoli (#75833) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nah igen, az egy full mechanikus megoldás, elképesztő mérnöki munka lehetett a kifejlesztésében, s akkor még sehol nem volt pl. AutoCAD.

Acheron

Milyen nick-kel vagy ott? Ezzel biztos nem. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#75840) Acheron válasza runner 125 (#75839) üzenetére


Acheron
őstag

Nem, mert ezt már foglaltnak jelezte anno. Ron Oximo. Azt hittem rájössz a Lexus -ból. :) De ott is inkább csak olvasgatok, jó nézni, hogy sokaknak több az autó egy használati tárgynál - még ha magam nem is bütykölöm ilyen aktívan az enyémet :)

(#75841) DeFranco


DeFranco
nagyúr

[link]

A cikkhez nem találtam megfelelően bólogatós gifet, aztán tovább olvastam a hozzászólásokat... azok a legjobbak :D Ennyi fogalmatlan barmot :D

[ Szerkesztve ]

(#75842) MunezXBK válasza DeFranco (#75841) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mekkora. :D De sajnos ez a való világ.

(#75843) Kornel válasza MunezXBK (#75842) üzenetére


Kornel
veterán

inkább csak ez volt... de frankón ez volt annak idején.
nyugdíjra (a minimumra is) adtak autóhitelt... nem baj, hogy a kaja+a rezsi is épphogy kijön belőle.
egyébként nem csak a vevőket ekézném, a dílereknek is benne van a keze rendesen, boldog boldogtalanra tukmálták a devizahitelt, pedig volt forint is. úgy, hogy erre engedélyük se volt, ami nem tudom, hogy bűncselekménynek számít-e, de mindenképpen elgondolkoztató.

(#75844) Typhoon47 válasza DeFranco (#75841) üzenetére


Typhoon47
őstag

Hm. Emlékszem egy két suzuki kereskedő miket csinált anno a lufi tetején. A végén már olyan akció is volt, hogy elvihetted az új buzukit 0 önerőre karácsonykor és elég csak húsvétkor elkezdeni a törlesztést... őrület.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#75845) Kornel válasza Typhoon47 (#75844) üzenetére


Kornel
veterán

ja, ilyen is volt, tényleg. :W
meg a csapból is az folyt, hogy vegyél ingyen autót, a forint erős, majd mi megmutatjuk, hogy jobbak vagyunk, mint a svájciak, hisz a valutánk is erősödik az övékhez képest :U

(#75846) [rvilike]: casco ;]

[ Szerkesztve ]

(#75846) -v- válasza DeFranco (#75841) üzenetére


-v-
addikt

Baz tényleg mocskosul lopják most az autókat, facebookon is kb. minden nap megoszt valaki egy lopást :(((

(#75845) kornelka : nem aggódom nem azért, csak tényleg felszaporodtak..

[ Szerkesztve ]

(#75847) DeFranco válasza -v- (#75846) üzenetére


DeFranco
nagyúr

már mindenhol ez a téma, igen. persze én sem örülök.

őszintén: mit tudsz csinálni? kb. semmit. innen a fórumról is loptak már el teleriasztózott, teleimmózott octaviát fényes nappal.

érjen a kocsi 800-900-at, plusz 300 amiben benne van. mennyit költesz rá, hogy biztonságban tudd? reálisan max. 100, de inkább 80. abból pont kijön egy olyan szett, amit egy tapasztalt tolvaj pont áthidal, egy alkoholista alkalmi tolvajt talán megfog. riasztó pont semit nem ér, immo esetleg, váltózár-kormányzár valami de nem sok, rejtett kapcsoló nehézség de nem akadály.

és akkor még nem törted meg, nem volt jégkár, és ha viszik, bukod az egészet.

vagy veszel 600-ért valami 15 év körüli éppen még elmegy pár évet vasat, és nem sajnálod, de se nem megbízható, se nem biztonságos. ültesd bele a családot.

(#75848) Kornel válasza DeFranco (#75847) üzenetére


Kornel
veterán

(#75849) DeFranco válasza Kornel (#75848) üzenetére


DeFranco
nagyúr

200-zal betonfalnak, frontálisan... seems legit :U

túl sok kobretti 11-et nézel :P

amúgy igen, biztonságos.

[ Szerkesztve ]

(#75850) -v- válasza Kornel (#75848) üzenetére


-v-
addikt

Ezen a videón sose értem miért a szép kis gyári st felniket kellett összebaszni :(

Bár jobban megnézve nem az.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.