Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76801) szőröscica válasza Khelben (#76800) üzenetére


szőröscica
addikt

Ez esetben vagy bízol az adatokban, vagy előjön a szokásos, nem km-t, hanem állapotot veszünk mondás.
Egyébként az E60-asokat Maszikáék ki tudják olvasni, kijön, ha mókolva volt az óra, szerintem egy ilyen újabb E90-esnél is.

(#76802) hdman


hdman
őstag

Tegnap keresgettem a Michelin Pilot Sport 3-akat, atlagban 35-37k volt darabja 225/45/R17-ben. Most talaltam 32 ert, ingyen szallitassal.

Gondoltam irok neki, hatha valami uberregi es amiatt occso.

Hat nem, 2013.49.heti :)

Asszem akkor megvan a gumim, meg is rendelem, aztan aprilis 16. an repul is fel :))

Sopron city :)

(#76803) -v- válasza hdman (#76802) üzenetére


-v-
addikt

Miért vársz addig? Sógoréknál is csak akkor kötelező ápr. 15-ig, ha téliesek az útviszonyok ... vagy olyan helyekre jársz?

(#76804) hdman válasza -v- (#76803) üzenetére


hdman
őstag

Addig kotelezo, haver tavaly marc vegen buntit kapott... :(

Semmi extra helyre nem jarok, csak Sopron-Becs napi szinten, raadasul azt is palyan...

Sopron city :)

(#76805) neduddki válasza hdman (#76804) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

emboremmbo egy jokis dachstein, schafberg ahhhhhh:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#76806) hdman válasza neduddki (#76805) üzenetére


hdman
őstag

Sik, mint az alfold ;))

Sopron city :)

(#76807) neduddki válasza hdman (#76806) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

abbukl itthon is van aze nemmegyun ecsezi, ill. de hisznem ott az alaltkert:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#76808) AMD Power válasza hdman (#76802) üzenetére


AMD Power
titán

Milyen szekérre is rendelted?:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#76809) Typhoon47 válasza TaaT (#76798) üzenetére


Typhoon47
őstag

Alap :K

"Education is important but big biceps are importanter"

(#76810) hdman válasza AMD Power (#76808) üzenetére


hdman
őstag

Astra H kombi

Sopron city :)

(#76811) neduddki válasza hdman (#76810) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mond csak nem fels zhogy ebbul is kagylos kopas leszen?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#76812) AMD Power válasza hdman (#76810) üzenetére


AMD Power
titán

Szép kis gép! :R Van benne kalória is ahogy elnézem. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#76813) Buster17


Buster17
addikt

Ennek az autómosónak mi a pontos neve? Rákerestem mindenféleképp, de nem találtam rá.

Megvan! EZ Wash... jó hogy easy vas néven kerestem... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#76814) Qru válasza hdman (#76810) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hany Nm a max forgatonyomateka?

#nincsbennetarcsi

(#76815) hdman válasza neduddki (#76811) üzenetére


hdman
őstag

no habla eszpanyol :D ( elromlott a dekoderem, segitene valaki? :) )

Qru: 320 nm

AMD Power: köszi, most már chipmentes, gyári 150 paci. Az opelben egy sw frissitéssel leirtották az extra lovakat.

Sopron city :)

(#76816) Akula válasza Khelben (#76800) üzenetére


Akula
őstag

a legjobb az lenne, ha minden eladott új autóra kötelező lenne a GPS-es nyomkövetés. már így jönnének ki a kocsik. akkor aztán mindet lehetne látni, mikor merre járt. pofonegyszerű és filléres. de lehet, hogy nem érdek, mert akkor sok nepper utcára kerülne. szegények :O :D

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#76817) AMD Power válasza hdman (#76815) üzenetére


AMD Power
titán

Elég az a 150Le is Bőven! :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#76818) hdman válasza Akula (#76816) üzenetére


hdman
őstag

Akkor nem lehetne boyracerkedni. Gondolj rvilikére is, még a végén épen maradnak a gumik :D

Sopron city :)

(#76819) Qru válasza hdman (#76815) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az szep.

Mit javitott a frissites a -20 lovon kivul?

#nincsbennetarcsi

(#76820) hdman válasza Qru (#76819) üzenetére


hdman
őstag

Mérve nem volt (legalábbis nálam nem, az eladó szerint volt 170-180 ló körül).

Amikor kihoztam az opeltől rögtön éreztem, hogy gyengébb. Csak a közhelyeket tudom mondani: fickósabbnak érződött és jobb volt a gázreakció, talán kicsit lentebbről tolt. De tényleg érzehető volt a +.

Viszont nonszensz, mert nálam chippel többet evett, mint most, plusz sokkal jobban füstölt... Most ugyanugy használva -0,5 liter kb, a füst pedig gyakorlatilag teljesen megszűnt, még igy dpf nélkül is.

Sopron city :)

(#76821) MunezXBK válasza Akula (#76816) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

GPS-es zavaró mond valamit? :U

(#76822) Qru válasza hdman (#76820) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A lovak zabbal mennek, jo h tobbet evett +20 loval.

#nincsbennetarcsi

(#76823) hdman válasza Qru (#76822) üzenetére


hdman
őstag

De én mindenhol azt olvastam, hogy a Classicus TDI csippelve csupán 2,8 litert eszik, (vagy már nem is emlékszem, lehet ezt a mennyiséget pluszban adta le a kúton tankolás helyett) akkor azt hittem az enyém is kevesebbet fog... :U

:DDD

Sopron city :)

(#76824) Kornel válasza hdman (#76823) üzenetére


Kornel
veterán

persze és a kartert is odaverték közben, és elfolyt az olaj, de a gép még úgy is ment!
most a suzuki fórumban fárasztotta a népet megint valaki ezzel a mesével :DD

(#76825) Qru válasza hdman (#76823) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A classicus chip mar a multe, elavult. Haladj a korral: http://prohardver.hu/tema/milyen_autot_vegyek_2/hsz_76686-76686.html

#nincsbennetarcsi

(#76826) bitpork válasza Akula (#76816) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Annyira nem kell összetojni magunkat. Amit Khelben írt már nem új dolog, csak mostanság került ki a köztudatba. Szimplán abba kell hagyni a csodavárást és rendesen megnézetni a kocsit. Értem én hogy egy 2-500k-s kocsinál ez elég nagy érvágás, de meglepetés és szopóálarc még nagyobb!
Ahogy a mondás tartja, a világ nem lett rosszabb hely az elmúlt 100 évben, csak a távközlés fejlődött.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#76827) hdman válasza Qru (#76825) üzenetére


hdman
őstag

Bazz, de őskövület vagyok, rohanok is egyet venni :D

Sopron city :)

(#76828) Qru válasza hdman (#76827) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1-et??? Rogton 3-at te kis flotta tulaj. ;) :))

#nincsbennetarcsi

(#76829) hdman válasza Qru (#76828) üzenetére


hdman
őstag

:B csendben, mert jön a nav :D

Sopron city :)

(#76830) Akula válasza MunezXBK (#76821) üzenetére


Akula
őstag

Persze.
De mindenre van megoldás, csak az a kérdés, megéri-e. Egy 300 ezres kadettre nem költenék egy kanyit se. de egy többtízmilliós verdára lehet, hogy megérné. nemtudom :(
amúgy nem az a legnagyobb baj, hogy nem lehet elkapni őket, mert simán el lehetne, hanem az, hogy azt mondja neki a bíró, hogy nem visszaeső és szegény megélhetésből csinálta. vagy ha minden kötél szakad, becsődöli a céget (az egyiket). ezért szerintem senkinek nem szúrják ki a szemét. sajnos

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#76831) AMD Power válasza Qru (#76828) üzenetére


AMD Power
titán

Akiknél jól megy! :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#76832) freaghill válasza Akula (#76830) üzenetére


freaghill
őstag

Haver 300 vagy 400 ezres kadettja.
Én azért költenék rá.

(#76833) Akula válasza freaghill (#76832) üzenetére


Akula
őstag

UP! neki! :C
szép

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#76834) neduddki válasza hdman (#76815) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem baj majd hottentottaul i smegfox tanulni ha bekovetkezik:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#76835) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Srácok egy féktárcsa mikortól számít vállasnak? Most megnéztem, van egy kis válla (a tárcsa peremén rücskös "lerakódás-szerű" cucc), talán egy milliméterrel nyúlik túl a tárcsán, talán annyival sem. Ez sok/azonnal cserés, vagy ez még elmegy egy darabig?

Tavaly szervizkor ránéztek, mondták, hogy ez várhatóan cserés lesz majd, akkor a szaki 15k-s futást becsült még rá, abból lement 12, de ugye 45% pálya 45% országút 10% város, nem igen koptatom a féket.

Persze ha cserés, cserés, nem érdekes, csak szeretnék tanulni, ezért kérdezem.

(#76836) Mágus2 válasza DeFranco (#76835) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

22mm széles hűtött tárcsának 3mm a megengedett kopás. Minimum 19mm szélesnek kell lennie, az oldalanként 1,5mm váll.

A következő betét cserénél cseréltesd ki a tárcsát is. ;)

(#76837) a_tesz válasza DeFranco (#76835) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Nekem a Swiftemen 17 mm vastag a féktárcsa gyári mérete, és 15 mm a határ, ameddig kophat. BMW-nél azt hiszem, 4 mm volt ez a különbség, szóval az elosztva kettővel (mert ugye a féktárcsa mindkét oldala kopik) 2 mm a "váll" mérete, valahol 1-2 mm között mozoghat a tiednek is a megengedett mértéke. Egy tizedet azért elég sok idő fogyasztani, főleg pályán, de majd egy szakember rámér (vagy ha van tolómérőd, te is megteheted). Az értékeket meg valami szervizkönyvből kilesheted.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#76838) TaaT válasza DeFranco (#76835) üzenetére


TaaT
veterán

"egy féktárcsa mikortól számít vállasnak?"

:D [link]

Tárcsánál amúgy a min vastagságot kell figyelni, ez rá van írva.

Give them hell Ukraine!

(#76839) lsc válasza DeFranco (#76835) üzenetére


lsc
nagyúr

Autós webshopokban elég sok helyen írják a minimálméretet is. A tárcsát meg mérni kell, másképpen nem megy, ez az 1 mm vagy annyi sem nem egy pontos érték.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#76840) deicide válasza hdman (#76810) üzenetére


deicide
veterán

Azt nézegettem, hogy hatalmasnak tűnik az autó, de mégis csak 22cm-el hosszabb, mint a 3 ajtós H GTC, hol van a hely az enyémben? Mert a Tiédben biztos sok van. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#76841) hossszú válasza TaaT (#76838) üzenetére


hossszú
őstag

Akkor ez még használható :)
[link]

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#76842) TaaT válasza hossszú (#76841) üzenetére


TaaT
veterán

Ha a sztori igaz és ilyenek járnak közöttünk akkor én nem a hegesztett felnis sofőröktől félnék inkább. :B

Give them hell Ukraine!

(#76843) tomcsi23 válasza Mágus2 (#76836) üzenetére


tomcsi23
veterán

Azt azért hozzá kell tenni, hogy ezeknél a fékeknél a belső fele jobban kopik.

DeFranco: majd a kerékcserénél nézz rá, szvsz a mostani betéttel még kifut, utána meg együtt csere.

Tavaly szervizkor ránéztek, mondták, hogy ez várhatóan cserés lesz majd - ezt szerintem bárki, bármilyen fékre borítékolta volna. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#76844) DeFranco válasza Mágus2 (#76836) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A szerelő most fókafórumon (ott is rákérdeztem, csak nem jött válasz) azt nyilatkozta, hogy 22 a gyári méret, 20-tól cserés a gyári tárcsa.

@a_tesz: lásd fent :)

@TaaT: igen, közben kioktattak, de azt amúgy sem tudnám megmérni, sem karmos tolómérőm, sem nem férek hozzá

@lsc: nyilván nem pontos, csak nagyságrendileg becsültem valamit, hogy legyen írva egy hozzávetőleges érték. A neten 3-4mm-es vállakat írnak, ahhoz képest azért megállapítható, hogy nem annyi :)

@tomcsi23: na ez az, hogy most megyek éves szervizre... ha cserés akkor most csere, ha bírja még, akkor augusztusban műszaki előtt... de rámérnek ők majd, aztán megmondják mi legyen, csak kíváncsi természet vagyok :) Amúgy persze tudom, hogy nincsenek csodák, pénzből él minden szerelő, de egyelőre elhiszem nekik, hogy nem cserélik amit nem kell. Eddig nem húztak le, elvileg nem szokásuk.

(#76845) bitpork válasza DeFranco (#76844) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

3-4mm vállból?! Még a feketenéger is elpirulna szígyenében... :))

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#76846) Mágus2 válasza tomcsi23 (#76843) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem mindegyik. A mezei szívóbenzinesek kisebb fékhengerrel vannak szerelve, azok nem hajlítják kiflibe a féktárcsát egy combosabb fékezéskor. ;)

(#76847) neduddki válasza DeFranco (#76844) üzenetére


neduddki
nagyúr

hI!

nemko ittne parazni majd ha vas csuszik vason add ghagyd aflancba, asztrme gugysi meghallaod:- )

udv

neduddki

mod: Mágus2: ugya nkerlek fekhenger piha, esmeros i megasoznta minke az amikor a porscerbl kimutott aprocska fektatcsat-fekhengert feltette a golfra nem is ertette me esik bejafek;- )))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#76848) -v- válasza Mágus2 (#76846) üzenetére


-v-
addikt

Szerintem minden úszó féknyerges féknél jobban kopik belül, de lehet hülyeséget mondok.

(#76849) Qru


Qru
MODERÁTOR

Ismerős keres autót. 4 nagyon max 4,5 milla van vásárlásra (plusz tartalék az esetleges egyéb költségekre). 2-4 személynek kéne kevés csomaggal (tehát feleslegesen nagy nem kell), főleg vidékre járni néha külföld évi 1-2x. Ne legyen horror a fentarthatóság és ne legyen pénztemető.

Elsősorban benzines német vagy japán van célkeresztben. Tippek?

#nincsbennetarcsi

(#76850) bitpork válasza Mágus2 (#76846) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Na szasz! Reporting in. Fél tank öccáz km. Olajból látható mennyiség nem fogyott. Mán mönnék haza :)

Qru: allroad :))

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.