Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75301) szokeherceg válasza MunezXBK (#75300) üzenetére


szokeherceg
tag

Te is idevalósi vagy? :D

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#75302) MunezXBK válasza szokeherceg (#75301) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem, kíváncsi. :D

(#75303) jegenye77


jegenye77
addikt

Hi!
Mi a véleményetek a Xsara Picassoról?
Olyan 900000ft körül de inkább ig keresek autót.
Golf IV volt a kedvenc de ennyiért nem igazán találok vagy merek venni TDi-t és arról lemondtam.
Merci A140 ami még tetszik csak abban meg nem valami izmos a motor.Dieselt meg A osztályosból nem szeretnék.
Így jutottam el a picasso-ig.2004 utánikat néztem 1.6-2.0HDI motorosakat.
Most nem a külső érdekel mert az ugye megosztja az embereket de ez bármelyik autóra igaz.
Motor,elektronika és úgy általában véve jó autók ezek?
Évente 3-4x Németország és vissza is autózok tehát az is szempont,hogy kényelmes legyen és ha kell pakolni is lehessen bele.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#75304) MunezXBK válasza jegenye77 (#75303) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Blt.62-nek van, azt hiszem el is adná. Próbálj rá.

Ha meg A4 kell, keress meg. :D

(#75305) Dare2Live válasza jegenye77 (#75303) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Relatív kényelmes + csomagtere is van. Dízelre meg majd mond vki vmit, hogy melyik nem szoporoller ebben az árkategóriában.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#75306) jegenye77 válasza Dare2Live (#75305) üzenetére


jegenye77
addikt

Valamiért a diesel szimpatikusabb ebben a típusban.
Benzines gondolom szippant is rendesen.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#75307) Antonio válasza jegenye77 (#75306) üzenetére


Antonio
senior tag

hány km/éves futásra vennéd? (város - autópálya?)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#75308) jegenye77 válasza Antonio (#75307) üzenetére


jegenye77
addikt

Olyan 12000 km. Ebből minimum 8000 pálya.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#75309) Kornel válasza jegenye77 (#75308) üzenetére


Kornel
veterán

arra jó lesz a benzines is.
de ha a dízel tetszik, akkor olyat kell venni (by bitpork)
csak kalkuláld hozzá akkor, hogy esetleg többe kerül a szervizelése, mert olyan alkatrészek vannak benne, amik egy szívó benzinesbe nincsenek.

(#75310) Dare2Live válasza jegenye77 (#75308) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

akkor mért akarsz dízelt?

Ha jól emlékszem ezekbe a Ford/PSA féle CR dízelek vannak, ha mindenképp dízel olvass utána a problémáinak, mert simán rákölthetsz egy félév+nyi benzinpénzt.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#75311) !Overdose! válasza neduddki (#75290) üzenetére


!Overdose!
őstag

Személyesen nem ismerem, de ha jól tudom van valami Szakál-Metálos kötődése.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#75312) Kornel válasza Dare2Live (#75310) üzenetére


Kornel
veterán

ezt itt így leírni szentségsértés, mert van olyan, akinek soha semmit nem kellett cserélni a dízelében, úgyhogy csak halkan lehet megjegyezni ;] :U

(#75313) zolikaDB válasza bitpork (#75250) üzenetére


zolikaDB
veterán

Akkor kevertem. Vhol nepiteletben irta vki, h igen, az egyiket kva nehez pl vezerlescserenel szerelni.
Mondjuk ez a vas eleg szep:

Audi A8 2.5 TDI quattro Scheckheft voll 21 Einträge!! für 2 950 € bei mobile.de: http://mobile.de/21LT13

(#75314) Dluinet válasza Kornel (#75312) üzenetére


Dluinet
nagyúr

és évente több olyan ember is akad, aki megnyeri a lottó ötöst, de sohasem én

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#75315) Dare2Live válasza Kornel (#75312) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Elsőre utána kéne nézni milyen dízel van benne, de ha jól emlékszem a Ford/PSA féle az pedig emlékeim szerint nem sok jót jelent. :(

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#75316) Kornel válasza Dare2Live (#75315) üzenetére


Kornel
veterán

vágom, csak kicsit trollkodtam :DD

(#75317) Antonio válasza jegenye77 (#75308) üzenetére


Antonio
senior tag

Igazság szerint én dízelt csak újonnan vennék, és csak akkor ha a dízel felárat bőven visszahozná fogyasztásban még 150-200 e km előtt (CR dízelek -használattól fűggően 150-250 ek km től -hivatalból- nagyszervízre vágynak 300-400 eFt ... min,

Használtan, ennyi éves futásra -éppen nagy szerviz előtti- idősebb CR dízelt nem vennék.

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#75318) jegenye77 válasza Dare2Live (#75315) üzenetére


jegenye77
addikt

Nem tudom, hogy az van e benne de lehet ezért sincs árban túl nagy különbség a benzines és diesel között?2004-2006 évjáratra gondolok.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#75319) Kornel válasza jegenye77 (#75318) üzenetére


Kornel
veterán

így van.
ez is benne van elég erősen.

(#75320) TaaT válasza bitpork (#75284) üzenetére


TaaT
veterán

Most nézem hogy ja, eladó :DDD

Give them hell Ukraine!

(#75321) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Muhahahaha...még hogy a csórók autója a dejzel :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#75322) tresh válasza MunezXBK (#75304) üzenetére


tresh
addikt

Ennyire nem akarják elvinni az az A4-et ? Akkor parkolj le zuglóba valaki csak elviszi igaz pénzt nem fog ott hagyni ;]

(#75321) bitpork: Azt is megtapsolom aki ilyen verdából dájzelt vesz... :U

(#75323) kornelka: nem hülyeség :C ( a felniket stipi stopi, pont jó az enyémre :D )

[ Szerkesztve ]

(#75323) Kornel válasza tresh (#75322) üzenetére


Kornel
veterán

jó ötlet, de előtte kössön casco-t :D

bitpork majd megveszi 10 évesen használtan ;]

[ Szerkesztve ]

(#75324) fefe9


fefe9
tag

Ha már dízel kontra benzin, Totalcar is előhúzta a témát:

http://totalcar.hu/magazin/velemeny/2014/02/04/benzinest_hulye_vagy/

#75302 MunezXBK: ezen besírtam :D

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#75325) boogie84


boogie84
veterán

Ez mi lehet urak? :F Csak ennél a topiknál jelez. :U

[link]

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#75326) Kornel válasza boogie84 (#75325) üzenetére


Kornel
veterán

valaki belinkelt ide valami smile-t, amit nem kellett volna, nekem is dobálta ezt az ablakot az avast.

(#75327) boogie84 válasza Kornel (#75326) üzenetére


boogie84
veterán

Köszi!

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#75328) Kornel válasza fefe9 (#75324) üzenetére


Kornel
veterán

legfeljebb egy-két japán kivétel akad
ezért kell olyat venni.

Mindenesetre ha itt és most választanom kéne, hogy új autóból benzinest vagy dízelt, a legtöbb típusnál a dízelre szavaznék.

ebben van valami, 5 év és 100000 km garival simán vennék dízelt (ha addig van gáz, ingyen megcsinálják, utána meg szívjon vele a 2. gazdája), de ha most mindenki ezt teszi, mi lesz a használt autó piaccal x év múlva? oké, hogy a 2. tulaj kicseréli a szokásos dolgokat, mert még használja egy darabig majd, de a 3. 4. 5. tulaj hol fog egy tizen-huszonéves kocsiba a kocsi akkori értékénél drágább alkatrészeket cserélni? ergo ezek a kocsik tizen x évesen mennek a roncstelepre, amivel megint csak nem a környezetet kíméljük. köszönjük emese :W

[ Szerkesztve ]

(#75329) -v- válasza Kornel (#75328) üzenetére


-v-
addikt

"a 2. tulaj kicseréli a szokásos dolgokat"

Szerintem azt kell megérteni, hogy a szokásos dolgok már nem azt jelentik, mint korábban. Lehet, hogy az új, bonyolult technikájú motoroknál pl. a koxosodás kipucolása egy "szokásos" karbantartási folyamat lesz a közvetlen befecskendezés miatt... nincs ingyen ebéd, a kisebb fogyasztásnak, károsanyagkibocsátásnak, nagyobb teljesítménynek stb. ez az ára... bonyolultabb technika, nem is az örökkélvalóságnak tervezik, sokkal kényesebb, vigyázni kell rá, karbantartás igényesebb, néha 1-2 drága cuccot cserélni kell benne. Én is kíváncsi leszek, mi lesz 10 év múlva a használtautó piacon ...

[ Szerkesztve ]

(#75330) fefe9 válasza -v- (#75329) üzenetére


fefe9
tag

"...vigyázni kell rá, karbantartás igényesebb..." jól mondod, szerintem ezt a részt kellene mindenkinek (vagy többeknek) szem előtt tartania, és akkor nem kéne annyira aggódni a használt autók miatt.

Persze ez soha nem fog megvalósulni.

#75328 kornelka: igen, sokak számára megfontolandó lehet manapság a dízel, főleg megfelelő használat mellett.
Nálam nem téma, évi 3-5 ezer km, annak jelentős része rövid táv, reggel gyerkőccel oviba, onnan munkahelyre, délután ugyanez vissza, alkalmanként kisebb vidéki kiruccanás, erre a jelenlegi 14 éves 1,3-as régi Swift tökéletes (lenne), ha nem álmodoznék én is kicsit újabb, biztonságosabb, modernebb autóról. (konkrétan klímás, 2005 utáni benzines Swift-ről.) Remélem, előbb-utóbb meg is tudom valósítani ezt az álmot...

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#75331) Kornel válasza -v- (#75329) üzenetére


Kornel
veterán

részben egyetértek, de!
szerintem pistike, aki most 200-250k között keres még működőképes kocsit, szerinted 10 év múlva hol fog több százezret költeni arra, hogy elkokszolódott a motor... sehol, ezek mind a roncstelepre kerülnek majd.
jelenértéken szerintem az egymillió körüli használt autók még gazdaságosan fenntarthatóak lesznek, ami az alatt van, ott meg többe lesz a leves, mint a hús.
személy szerint kötelezném a gyártókat a fő részegységek várható élettartamának közzétételére, illetve a várható költségek nyilvánosságra hozására.

(#75330) fefe9: gyerkőccel vegyél inkább egy liana-t, van belőle M13A meg M16A is, jóval nagyobb, mint a swift2, és made in japan. viszont csúf, én ezért nem vettem ilyet :K

[ Szerkesztve ]

(#75332) -v- válasza Kornel (#75331) üzenetére


-v-
addikt

Valószínűleg ezt jól mondod :K

(#75333) fefe9 válasza Kornel (#75331) üzenetére


fefe9
tag

Gondolkodtunk a Liana-n, de a forma, és a csekélyke használt választék engem is eltérít.

No meg annyit nem cuccolunk, hogy igazán meg tudnék indokolni egy nagyobbat, mint a Swift II.
Van még időm nézelődni, az anyagiak miatt valószínűleg csak jövőre lesz halovány esélyünk a cserére.

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#75334) Kornel válasza -v- (#75332) üzenetére


Kornel
veterán

amúgy én már eldöntöttem magamba a következő évek autóvásárlását.
a splash-et megtartom, ez lesz a jolly joker, ez nem nagyon fog otthagyni sehol, asszony megkapja, én meg veszek valami nagy dízelt, pl. mondeo, ha lefekszik, akkor még mindig ott lesz ez tartaléknak, amíg szerelik azt :D

(#75333) fefe9: swift2 is jó választás, váltóval lehetnek gondok, de más típushiba nincs. ha elég a kis csomagtér, akkor jó választás, bár a liana sokkal jobb minőség, meg kell nézni élőben. swift2-t 1 milla körül érdemes nézni, minimum glx cd ac felszereltséggel, viszont kicsivel többért kapsz (fiatalabb) splash-t is, ami az újabb motornak köszönhetően kevesebbet eszik, méretre meg kb. egyformák, hiszen ugyanaz a padlólemez, futómű, stb.

[ Szerkesztve ]

(#75335) Damage401


Damage401
senior tag

Sziasztok,

Kérlek ne nevessetek ki. De mi a véleményetek az új Dacia Loganról? Külsőleg tetszik.

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#75336) DeFranco válasza Damage401 (#75335) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A véleményem az, hogy egy korrekt igásló, ha megfelel az igényszintednek (ami tök legális) akkor nem rossz választás.

Tapasztalatom nincs vele.

(#75337) Kornel válasza Damage401 (#75335) üzenetére


Kornel
veterán

én simán vennék, de csak dízelt, és 5 év garival, ha még van ilyen akció, múltkor biztos volt.
addig használod, utána eladod :K
minőségben sokra ne számíts, kopogós műanyagok, stb. stb., de ezt az ára is tükrözi.

(#75338) MunezXBK válasza Damage401 (#75335) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szerintem meg egy talicska. :D

(#75339) Kornel válasza MunezXBK (#75338) üzenetére


Kornel
veterán

persze, vegye meg inkább tőled az A4-et ;]
akkor is, ha újat akar :P
mert az audi :DD

mod: sry :C

[ Szerkesztve ]

(#75340) MunezXBK válasza Kornel (#75339) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Hol írtam ilyet? :U

Ne keverj össze senkivel.

(#75341) Kornel válasza MunezXBK (#75340) üzenetére


Kornel
veterán

mondtam, hogy sry.
csak muszáj volt beszólni ;]

(#75342) Tankblock válasza Damage401 (#75335) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello,

menj el egy szalonba próbáld ki, és ha meg tudsz barátkozni vele belülről is akkor vedd meg nyugodtan.

Ha van nagyon kis köbcentis benzines vagy turbós benzines, na azt nem ajánlom.

Szerk, mert nem tudni magyart....

[ Szerkesztve ]

Release the Beast....

(#75343) tresh válasza Kornel (#75339) üzenetére


tresh
addikt

Azért abba az ódiba még anyag van meg minőség szemben a "dácsiával" :U

(#75344) Kornel válasza tresh (#75343) üzenetére


Kornel
veterán

ezt senki sem kétli, rajtam kívül még vagy ketten elmondták.

(#75345) szőröscica válasza tresh (#75343) üzenetére


szőröscica
addikt

Ha látnád Romániában mit kapnak a Lógánok, akkor nem tennél szemforgatós smileyt. Szar utakra itthonra jó. Bár én használtan vennék egyet, mert fájna kidobni az értékvesztését.

(#75346) w333 válasza szőröscica (#75345) üzenetére


w333
félisten

+1 én már párszor alánéztem ... brutálisan erős futómű van alatta :K

Tessék ezt megnézi Link ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#75347) Typhoon47 válasza MunezXBK (#75338) üzenetére


Typhoon47
őstag

:))

"Education is important but big biceps are importanter"

(#75348) tresh válasza szőröscica (#75345) üzenetére


tresh
addikt

Nem egy kategóriáról beszélünk pusztán azért ment a szemforgatós smiley ;)

Semmi bajom a géppel főleg hogy rönó motor dübörög bennük, de minőség az pl számomra nem elfogadható és tudom nem annyi az ára mint más pl Ódinak vagy vw-nek de akkor annyi pénzért inkább ülök egy használt régebbi Lagunába vagy Ódiba mint sem egy dácsiába. De ez is csak az én véleményem mindenkinek más az igénye :))

kornelka: nem is azért mondtam :)

[ Szerkesztve ]

(#75349) runner 125 válasza w333 (#75346) üzenetére


runner 125
nagyúr

Baszki, az a mérnöki csomagtérnyitó "mechanika". Nah az... nem találok szavakat.

Nagyapámnál annó vidéken hasonlóan volt megoldva a hidasajtó, ennek úgy 20 éve.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#75350) #10726912 válasza runner 125 (#75349) üzenetére


#10726912
törölt tag

:D Nagyapád már 20 évvel ezelőtt is loganokat tákolt össze? :U Azért bírják azok annyira a magyar meg a román utakat. A csomagtérnyitó mechanika miatt. Éljen a kátyúfutó hidas ajtó mechanika. LOGAN-t a népnek, semmi cicó!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.