Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76501) Zsombe válasza Mágus2 (#76498) üzenetére


Zsombe
senior tag

Hasonlítgatás tekintetében részben igazad van, de azért ne felejtsd el, hogy:
- Accord 2003-ban jelent meg, Golf VI 2008-ban. Tehát VW újabb fejlesztés
- Accord esetében 1.458 kg-ra jut 140LE és 340nm, Golf esetében 1.239 kg-ra jut 105LE és 250nm nyomaték. Azért arányaiban nem beszélhetünk túlzott alulmotorizáltságról Golf esetében (10,4 LE/kg vs 11,8 LE/kg), ami indokolná a többletfogyasztást. Ráadásul 5. sebesség Golfban hasonlóan hosszú, mint Accord 6. fokozata.

Tény, hogy túl van árazva, de szerencsére milliós nagyságrendet sikerült anno alkudni. Talán ez az egyetlen pozitívum. :DDD
VW nem prémium kategória, tudom. Nem is azért hoztam fel a témát, csak arra reflektáltam, hogy sokan képesek ajnározni ezt a márkát és überwagennek beállítani, pedig közel sem az. Ja és Golf az a kategóriateremtő, non plusz ultra, pedig közel sem az, vannak tőle sokkal jobb alternatívák. VW felett eljárt az idő.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#76502) Mágus2 válasza Zsombe (#76501) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Anyuuuu,a hondások már megint szidják a vw-t. ;] Megmondlak ha nem hagyod abba. :DDD

(#76503) TaaT válasza Zsombe (#76501) üzenetére


TaaT
veterán

"Golf VI 2008-ban"

A golf VI egy erős golf V facelift.

Give them hell Ukraine!

(#76504) joshua7 válasza Zsombe (#76501) üzenetére


joshua7
veterán

Ja és Golf az a kategóriateremtő, non plusz ultra, pedig közel sem az, vannak tőle sokkal jobb alternatívák. VW felett eljárt az idő.

Ha már ilyet bedobtál, igazán kifejthetnéd, hogy szerinted mi az etalon akkor. A japánok termékei például (mínusz Mazda), akiknél 10 éve megállt az idő autófejlesztésben?

Semper Fi

(#76505) Zsombe válasza !Overdose! (#76499) üzenetére


Zsombe
senior tag

A kategórián belül szűk hátsó lábtér szerintem adottság, amivel a user még vásárlás előtt tisztában van, nem pedig hiba.
Nekem hátsó fékbetétet 90 ezer km környékén kellett cserélni. Legutóbbi éves szervizen (110 ezer km-nél) azt mondták az első fékbetét még legalább 5k km-t kibír.
DMF-fel szerencsére még nem gyűlt meg a bajom, remélem egyhamar nem is fog.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#76506) Zsombe válasza joshua7 (#76504) üzenetére


Zsombe
senior tag

Nem érzem úgy, hogy japánoknál megállt volna az idő autófejlesztésben. Nem hiszem, hogy minden autógyártónak követnie kellene a downsize-ing baromságot és mini turbós motorokat gyártani á lá VW. Honda kifejlesztett és piacra dobott 2 nagyon jó dízel motort az elmúlt 10 évben: 2,2 i-ctdi (díjat is kapott) és nemrég az 1-6os dízelt. Sikerült egy olyan kisautó platformot kifejleszteniük, ami kategóriáját meghazudtolóan tágas, kényelmes és jól variálható (Jazz). Toyota élen halad a hibrid kocsik fejlesztésében és elterjesztésében.

Nem etalon, de ha alsó-közép kategóriából választanom kellene, akkor az alábbi trióból választanék: Honda Civic, Mazda3, Kia C'eed.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#76507) Nem3sys válasza hobizoli (#76493) üzenetére


Nem3sys
tag

:P

Annyira nem vészes. Télre lemezen 215 55 16 nyárra pedig 235 45 17 van rajta.

Seat Ibiza 1.9TDi 200+++

(#76508) !Overdose! válasza joshua7 (#76504) üzenetére


!Overdose!
őstag

Megállt az idő? A Skyactive akkor mi? :F Vagy az a tény, hogy jelenleg 2 gyártó tud Euro6-os dízelmotort gyártani AdBlue és egyéb hülyeségek nélkül, a Honda és a Mazda.

Balupapa: Ez nem a VW topik. :C

Egyébként sem kéne Honda vs. VW vitát indítani, mert mindkét gyártónak kiváló termékei is vannak. A célközönség pedig más és más igényű.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#76509) Balupapa válasza Zsombe (#76506) üzenetére


Balupapa
senior tag

feltünt melyik topikban vagy? :DDD
mi se járunk át köpködni a rizs szart :U

_-=*WheelWhores*=-_

(#76510) Qru


Qru
MODERÁTOR

Csak a gázolaj ára nő egy keveset: [link]

mod:

rvilike: Csalódás lenne az ST után. Én már nézegetem a WRX-eket. Pl ezt: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#76511) Balupapa válasza !Overdose! (#76508) üzenetére


Balupapa
senior tag

úgy látszik nekem nem tűnt fel :DDD :B

_-=*WheelWhores*=-_

(#76512) joshua7 válasza !Overdose! (#76508) üzenetére


joshua7
veterán

mínusz Mazda

Értő olvasás?
Másrészt nem én írtam be, hogy a Vw a sz@r, a japó meg az isten...

Zsombe:
A Mazdát írtam én is. A Kia, hmm... Nagyon jó kocsi persze, simán előzi a japánokat már..
A Honda Jazz etalon a maga nemében, igen.
Motorok terén egyértelműen futnak a konkurencia után. Lásd mikor jöttek ki a cdti dízelekkel. A downsizing meg bármennyire is baromság, a japánok épp ezt csinálják most a benzines turbóknál is. :D Csak itt is x éves lemaradásban. Lásd Nissan, Hyundai-Kia, vagy az új 1-1.5-2 literes Honda benzines turbók. Illetve a Honda motorok még nem is elérhetők. ;) A hibridek tényleg jók, de pont a Honda a rossz példa ott is. Mivel az Insight meg a CR-Z a kutyát nem érdekli, ki is vonják őket Európából. Usákoknál mondjuk az Insight-ot gondolom viszik még. A Toyota hibrid sztori meg '97-ben indult, vagy 17 éve.

Semper Fi

(#76513) Zsombe válasza Balupapa (#76509) üzenetére


Zsombe
senior tag

És Neked feltűnt, hogy ez nem is a védjük meg a VW-t topik?
Nem hinném, hogy köpködtem volna, csupán tényekkel alátámasztva elmondtam, hogy számomra miért csalódás a VW és miért tartok más márkákat jobbnak nála.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#76514) Balupapa válasza Zsombe (#76513) üzenetére


Balupapa
senior tag

sírva kérlek, nyugodj meg, ne idegeskedj. :K elhisszük hogy Te igy látod és minden jogod megvan hozzá!

njah, és 1 betüvel nem védtem a vw-t. :U

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#76515) Qru válasza Zsombe (#76506) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mazda3 helyett inkább Jazz, az tágasabb.

#nincsbennetarcsi

(#76516) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Szerintem a Megane a legjobb autó szerintem. (na meg az ólródkotró). :U

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#76517) DeFranco válasza neduddki (#76472) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tudod mit bátya, igazad van. a focus egy szar pénznyelő, ellentétben a kuvikkal. mit bánom én.

nem fogok itt elkezdeni vetíteni, hogy milyen faszán nem költök semmit a kocsira, mert nem érdekel mások véleménye, meg attól nem lesz több pénz sem a zsebemben, hogy mások elismerően biccentenek

volt egy rugótörés - balszerencse, 33k
volt egy megfáradt kipufogó flexitag - tudtuk vásárláskor 18k
volt egy szoftveres beállítás - 4k rezsiórában

ezen kívül vezérléscsere, meg a folyó-szűrő-kopó alkatrészek

ez az első év termése

jó szar vagyok nyilván, nem néztem meg rendesen.

(#76518) -v- válasza Qru (#76510) üzenetére


-v-
addikt

Milyen szempontból... biztos finom kis gép az :K Menni ez se megy :C Jó, biztos sokkal puhább, de hát nem is racsingolásra van az kitalálva... én az új sti-kkel szimpatizálok :) Nem is tudtam, hogy lehet állítgatni a központi diffit. 60 hátul 40 elöl az jófélének tűnik ;]
Ez a sima wrx is jó masina lehet mondjuk :)

[ Szerkesztve ]

(#76519) Kornel válasza Qru (#76468) üzenetére


Kornel
veterán

kéne az a c5.
mindig is tetszett, de ezek után még jobb vételnek tűnik.

(#76520) DeFranco válasza DeFranco (#76517) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(for the record minden gyári alkatrész szerelő által beszerezve, szerelve, garantálva a flexitagon kívül, az uni)

(#76521) -v- válasza Kornel (#76519) üzenetére


-v-
addikt

Mondjuk egy pont ilyen :K

(#76522) neduddki válasza Typhoon47 (#76496) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

at az nyilvanvalo hogy a 10+eves korosztajjban a mondeJO a legkisebb kocseggel talpontartharo ojiszag:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#76523) neduddki válasza joshua7 (#76512) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem az a tribomokusok mongyak:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#76524) neduddki válasza DeFranco (#76517) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

senki nem eztmondta es nemkellma megoint a semmir megsertodni, nem iszem hogy atbasztak v esznelkul koltez a kocira, hanme korektula megsertodesnelkul hasonlicsuk ossze ket hasonlo adaotsagu joszag fenntartasi kocsegeit, hajol tevedek mind a Tied mind az enyem az elerheto elgjobb allapotu joszag volt a vetelkor a piacon, nezzuk meg a honda mivel is dragabb

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#76525) Kornel válasza -v- (#76521) üzenetére


Kornel
veterán

szerintem ilyen lesz a következő autóm, ha minden úgy jön össze, ahogy tervezem. a kombi nem tetszik, bár sokkal praktikusabb.
a mostani meg megy asszonynak :D

(#76524) neduddki: ezzel azt mondod, hogy a hondában nem törhet el a rúgó? mert mennyivel költött rá többet, mint te? kb. annyival :K

[ Szerkesztve ]

(#76526) bitpork válasza mycso (#76516) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Na igen, és én már csak egy kávét kérnék :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#76527) footy válasza DeFranco (#76517) üzenetére


footy
addikt

Tiszta gáz még költeni kell az autódra ;]

Amúgy nekem is most volt rugótörés. 400euro Wilkommen in Österreich :)

[ Szerkesztve ]

(#76528) Qru válasza -v- (#76518) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a baj, hogy a 2,5i bekér 10 litert a 2,5GT (WRX) 15 litert az STi meg.... Azért az már húsbavágó fogyi eléggé.
Én elvagyok most 8,7-ből de alig megyek vele a városban.

Új STi nekem is tetszik meg az új Legacy is, bár az etalon nálam a 2006 után Legacy akkor is.

#nincsbennetarcsi

(#76529) -v- válasza Qru (#76528) üzenetére


-v-
addikt

Jaja nekem is az mk4 legacy a das auto :K Csak a 6 hengeres boxerrel :B
Az is iddogál :DDD

(#76530) hobizoli válasza Zsombe (#76506) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Jazz-l egy qrva nagy baj van, hogy nincs benne motorvalasztek meg extra, es relativ draga is

Van ket fele finggyenge motor meg osszesen ket felszereltseg, par extra lehetoseg es szia.
Meg a karcsibb szivo 1.4-s kavedaralo motorral a nem fapad szinten mar majdnem 5M

Hat ennyiert mas gyartobol veszel belul ugyanekkorat, de az ennyiert mar "megy" is.

több drón kell ;P

(#76531) bitpork válasza DeFranco (#76517) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Kolléga. Maga pár hónapja borzasztóan érzékeny. Iszik eleget? Vagy csak eseti rosszullétei vannak? Néha egy kis hangulatingadozással, meg dagadt csuklóval-bokával? Terhes? :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#76532) Typhoon47 válasza neduddki (#76522) üzenetére


Typhoon47
őstag

Én nem ezt mondtam, csak annyit, hogy 50kkm szervíz tapasztalat az ne legyen már mérvadó : )

"Education is important but big biceps are importanter"

(#76533) bitpork válasza Typhoon47 (#76532) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Oszt allroad project teljesen lelőve? Esetleg kúhét?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#76534) Typhoon47 válasza bitpork (#76533) üzenetére


Typhoon47
őstag

áhh. w251 felé hajlok nagyon most : ) (r-klasse) pofátlan jó áron vannak.

[ Szerkesztve ]

"Education is important but big biceps are importanter"

(#76535) bitpork válasza Typhoon47 (#76534) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én is nézegettem, de annyira nem volt olcsóbb az allroadnál. Pláne a megfelelően extrázott.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#76536) Qru válasza -v- (#76529) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vhol azt olvastam (talán az autonavigátron?), hogy annyira nem megy. Háát 245 ló szűk 1500 kg-ra... Nem tudom akkor mihez van szokva a cikk írója. :D

#nincsbennetarcsi

(#76537) Typhoon47 válasza bitpork (#76535) üzenetére


Typhoon47
őstag

Mobile-n fele/harmad annyit futottak vannak ugyannyiert. Jobban extrazottak, az airmaticel szereltekben meg plane rengeteg extra figyel. Plusz joval komolyabb a helykinalat ugye.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#76538) -v- válasza Qru (#76536) üzenetére


-v-
addikt

Ja tudom emlékszem arra :) Persze, megy az mint a disznó, csak ugye szívó, a hátbabasz a turbó feeling nincsen, csak egyenletesen megy leszabályzásig :) De azért a 6.8-as 0-100 az már elég fürgécske :K

(#76539) Qru válasza bitpork (#76533) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vigyázz jön a konkurencia: [link] :D

mod:

rvilike: Hát az nagyon jó, ha megnézed az még ma is odaveri a sportosabb verdákból a mezőny nagy részét ([link]).
Az enyém azt hiszem 8,6 alatt van százon. Múltkor egy 1,4 TSI majdnem odavert bakker állórajtból. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#76540) -v- válasza Qru (#76539) üzenetére


-v-
addikt

8.2 a tiéd (0-62pmh), 7.9 a 0-60mph ... 1.4 tsi is 8 fél körül lehet szerintem ...
Persze, 3.0R az megy tisztességesen :K

(#76541) runner 125 válasza Qru (#76539) üzenetére


runner 125
nagyúr

..akkor már XC70. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#76542) Qru válasza -v- (#76540) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja, pariban vannak, amit nyertem azzal, hogy neki elpörgött az elején (nekem meg nem) azt elvesztettem azzal, hogy nem 4000-ről indítottam a támadást. Ezt még kicsit gyakorolnom kell vmi yard mentes övezetben. :))

Runner: Csak az Outback. :D

#nincsbennetarcsi

(#76543) bitpork válasza Qru (#76539) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szép-szép, és biztosan nem is rossz, de hogy az allroadnak reszketnie kellene, az inkább vicz :B

(#76537) Typhoon47: A belső helykínálata jó, de az R classe olyan mint egy kisbusz a külső méreteit tekintve. Szeretem a helyet bélül, de ne kelljen mán egy kamionparkoló ha valahol meg akarok állni!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#76544) tomcsi23 válasza Qru (#76542) üzenetére


tomcsi23
veterán

Plusz ott volt gondolom, hogy nehogymá' egy egynégyes fosvágen elverjen - elég ide az alapjárat is. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#76545) neduddki válasza Typhoon47 (#76532) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

meg mindoig mervadobb mint 5-10Mm

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#76546) Typhoon47 válasza bitpork (#76543) üzenetére


Typhoon47
őstag

Persze, ez az ara a nagysagnak. Az allroad joval kompaktabb, de nem is egy kategoria.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#76547) bitpork válasza Typhoon47 (#76546) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én beérem Domival :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#76548) hdman válasza bitpork (#76547) üzenetére


hdman
őstag

Én is beérném :))

Sopron city :)

(#76549) #10726912 válasza bitpork (#76547) üzenetére


#10726912
törölt tag

Igénytelen vagy, mint a kecske röfröf :D
Pardon :B

(#76550) Typhoon47 válasza bitpork (#76547) üzenetére


Typhoon47
őstag

Persze, ha csak magamnak venném, nem lenne kérdés : ))

"Education is important but big biceps are importanter"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.