Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75101) pető bá' válasza DeFranco (#75099) üzenetére


pető bá'
őstag

nem azért, csak tudod, passzív fórumozó vagyok (legalábbis itt), aztán kivárom, hogy kiderüljenek a kulisszatitkok :D ha benne vagyok a beszélgetésben, én sem szégyenlek kérdezni :) amúgy nyilván nincs összehasonlítási alapom váltók tekintetében sem - az öreg Swift után a D Corsa váltója egy más világ. De ennyi tapasztalattal nem lehet következtetéseket levonni :D

"... and I hope you have a great day!"

(#75102) w333


w333
félisten

de már kezdem megszokni, hogy a stop-nál nem kell megállni, jó a kettes neki

A Stop az Stop ... de majd rá jössz ha kapsz egy komoly pénzbüntetést :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#75103) pető bá' válasza w333 (#75102) üzenetére


pető bá'
őstag

csak itt vidéken, kisforgalmú utakon, ahol a kereszteződés teljesen belátható - mondhatni teljesen indokolatlan a stop - tényleg senki nem áll meg. nyilván vannak olyan helyek, ahol meg KELL állni, hogy meggyőződjünk a forgalmi helyzetről.. a másik kedvenc a stop vonal, 5 méterrel a kereszteződés előtt.. :U

"... and I hope you have a great day!"

(#75104) Dluinet válasza pető bá' (#75103) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Kedvencem:
Be nem látható kereszteződésnél ki kell szállni a kocsiból, kisétálni a kereszteződésbe, meggyőződni, hogy biztonságosan rá lehet hajtani, visszaülni a kocsiba és elindulni.

/Rendőr mondta/

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#75105) w333 válasza pető bá' (#75103) üzenetére


w333
félisten

Ebben teljesen egyetértek veled ... de csak jó tanácsként írtam és mindég légy nagyon figyelmes, én pl. 5-6 évvel ezelőtt Jánkmajtis -ról Csengersima felé szépen átgurultam 5km/h a stop táblán, nem figyeltem és egyből kb. 30m -re ott voltak a rendőrök ... kaptam is a büntetést ha jól emlékszem akkor 10 vagy 15 ezer Ft volt, most fogalmam nincs hogy mennyi lehet, de gondolom sokkal drágább :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#75106) bitpork válasza Dluinet (#75104) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

És mire visszaérsz a kocsidhoz, bekötöd magad, elindítod, máris beláthatatlanul beléd érkezik egy 41 db t72-t szállító vonat. Jól ki van ez találva. :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#75107) Dluinet válasza bitpork (#75106) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem kell minden apróságba belekötni :DDD

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#75108) pető bá' válasza w333 (#75105) üzenetére


pető bá'
őstag

még a kresz oktató is azt mondta, hogy a Stop, mint olyan, az pszichésen is egy ellenérzést kelt az emberben, ellenben például egy szép, dekoratív (virágokkal kirakott, szökőkutas :DDD ) körforgalommal, ahol viszonylag folyamatos az áthaladás..
és értem én: Stop, tökmindegy mi van, meg kell állni - ha nem állsz meg, jogosan megbüntetnek. De ha a kocsi sem akarja..? :O

Dluinet: nyilván, mindenki így csinálja - a rendőrrel az élen :W

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#75109) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Na, ma már nem fog kiderülni, hogy melyik személyautóknak szinkronizálatlan az egyese? ;]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#75110) Dluinet válasza !Overdose! (#75109) üzenetére


Dluinet
nagyúr

dél-korei autóknak például az 1 és az R szinkronizálatlan (legalábbis a 2008 előttiek)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#75111) w333


w333
félisten

Hatalmas 2 db. storym van ... :B

1. Csenger -ből jöttem haza Bp.-re és elfelejtettem lekapcsolni a ködlámpát, rendőr megállít papírok engedélyek stb. mondja ez 20e Ft lesz ... mondom az nagyon sok és nem lehetne olcsóbb ... mondja de igen lefelezhetjük egy 10-re de akkor nem kapok papírt ... mondom ok. megtörtént a dolog, elindultam majd kb. 10 km elteltével jönnek utánam szirénázva ... mondom magamban ezt besz*ptam, megállok majd a kocsihoz szalad a rendőr és ezt mondja : elnézést uram de nálunk maradtak az iratai ... mondom köszönöm, majd végre megnyugodtam ;]

2. Míg nem laktam Bp.-n elég nehéz volt a közlekedés forgalom stb. szállodában voltunk párommal (Istenhegy 12. ker. Sas Club szálloda) éjszaka a Pesti oldalon valahol eltévedtünk a Lánchíd és Erzsébet híd között az alsó rakparton, állítólag valahol átmentem a pirosan de nem vettem észre rendőrök persze egyből villogtak a hátamnál, szintén büntetés ezúttal nem akarták megmondani hogy mennyi lesz, mondom eltévedtem és keresem a 12 ker. Istenhegyet, korrektek voltak mondta hogy felejtsük el a büntetést csak egy rekesz sört kérnek, mondom ok. kaptak 5e Ft -t majd mondták hogy kövesem őket majd ők elvezetnek a szállodáig ... mondom ok, szirénázva előttem 80-90-100 km/h haladva szépen odaértünk a szállodáig :D

Szerencsére eddig még csak pozitív tapasztalataim vannak, ismerőseim mondták hogy a motoros rendőröktől jobban kell félni (szerencsére még nem találkoztam velük) ... van még egy hasonló Story -m akkor sima rutin ellenőrzés volt, annyira jó fejek voltak a rendőrök hogy az autókról beszélgettünk legalább 20 percet, elmagyarázták hogy milyen jók ezek az Octavia rendőrautók :))

Gondolom kicsit gyanús volt nekik a nagy bordó 520i sötétített üvegekkel és olasz rendszámmal :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#75112) neduddki válasza Dluinet (#75110) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na akkor felkerjuk NagyfuluSajtzabbancsot hogy nyilakozzoon a emaban addig is varom a bizonyitekot Toled

udv

neduddki

p.s. Jozsi bacsi aszonta megf aszmeszed az nem bizonyitek... fel akrtam sorolmi miben ultem es egyikben sem volt aszinron egyes de azt majd kesobb

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#75113) neduddki válasza neduddki (#75112) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

cska nem birom ki.... 1991 Pony

udv

neduddki

p.s. en tobbet nem fogok keresni aki az ellenkezojet karja bozomyitnai az hozzon bozonyitekot

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#75114) neduddki válasza !Overdose! (#75109) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

amugy de jo hog elokerultel: mi baja van a multkor linkelt merci v6os dizlene hogy moitort kellett cserelneiu?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#75115) zsid válasza neduddki (#75093) üzenetére


zsid
senior tag

Most úgy csinálsz mintha te nem tudnál mondani egyet sem... na mindegy :U

<tRucKdriFteR>

(#75116) footy válasza neduddki (#75113) üzenetére


footy
addikt

Itt nem az a tévedés oka, hogy valamelyik autót csak állóhelyzetben lehet egyesbe rakni, másokat pedig már alacsony sebessegnél is?

[ Szerkesztve ]

(#75117) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Srácok mi most Pesten a helyet az időjárással? Délután mennénk haza M3 felől, állítólag ónos eső esik mindenhol... Pest, Fót, Gödöllő, Mogyoród hogy áll?

(#75118) DeFranco válasza footy (#75116) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Sok minden tévedés van most, azért kértem, hogy rakjuk rendbe, ha valaki értelmesen el tudja mondani A-tól Z-ig hogy mi van ezzel a kérdéssel.

(#75119) !Overdose! válasza footy (#75116) üzenetére


!Overdose!
őstag

Szerintem is ez az ok. :K

neduddki: Milyen Merci? :F

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#75120) Typhoon47 válasza DeFranco (#75117) üzenetére


Typhoon47
őstag

Pest autózható, persze óvatosan. Itt most elállt az eső(városból kifele jövet), kezd olvadozni.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#75121) boogie84


boogie84
veterán

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#75122) neduddki válasza footy (#75116) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

regn valoban aszinkron volt az 1 es mert az anyagmoniseg v. nm alat rendelkezesre v. tul draga volt,
ugye a szinkronizacionak van idoszukseglete, mert surlodasalajan mukodik, egyik fejleszto cimbormke terveztek egy spec valtot aminke az elso futtaaskor az 1es szikron idoszuksegeltes ~18sec volt, ezt faradtak le ~1.5sec-re amit elkeszites utan is tdta, mindeki oda volt azert avaltoert, de soha nem jelen meg
teherautokbensokkal tovabbig fel lehjeetett fedezni az 1es aszinkront, pl az avia meg a 80as evek vegenis ugy jott ki

udv

neduddki

mod: over: bof

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#75123) DeFranco válasza Typhoon47 (#75120) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kösz, most úgy látom a radaron, hogy jó felé fújja a szél, majd még dél körül egyszer jövök kérdezni, hogy mi a helyzet :)

(#75124) Dluinet válasza neduddki (#75112) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Saját:
Chevrolet Spark 2008 800cm3, 9,5k km, nem lehetett 1-be 10km/h felett berakni, két kuplung után lehetett R-be rakni

Hyundai Accent 2001 1500cm3 120k km nem lehetett 1-be 10km/h felett berakni, két kuplung után lehetett R-be rakni (ennek lehet visszatekerték az óráját, de az is lehet, hogy nem)

Daewoo Nubira 2002 60k km nem lehetett 1-be menetközbe, álló helyzetben két kuplung után lehetett R-be rakni

A többi csak elmondások alapján.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#75125) -v- válasza DeFranco (#75117) üzenetére


-v-
addikt

Autókon vastag jégpáncél van itt, este esett az ónos eső rendesen ... hazafele hanyatt is basztam magam a járdán :D Ahol fel van sózva az úttest ott nincs ráfagyva.

(#75126) !Overdose! válasza neduddki (#75114) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nem tudom mire gondolsz, nekünk csak sor 5-ös és sor 6-os dízel Mercink volt. Nem rég a céges Boxerben kellett motort cserélni, mert elrepedt a hengerfej és rombolt a viz a blokkban.

Dluinet: ez még nem jelenti, hogy aszinkron. Késöbb nézek hozzá katalógust és utánanézek.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#75127) neduddki válasza Dluinet (#75124) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

megnyugtatlak egyik sem aszinkronos csak szar, tessek szipenkenegetni es olajozni opel mintara /lasd vissza/ erdeme slitiumos olajat/zsirt hasznani
elmelteket meg ne tessek gyartani:- )))

udv

neduddki

mod: over: me hajtas zmint a zallat:- ))) bocsika aszittme mercien kipben vagy, most gondokozhatok ki van mercinel...

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#75128) DeFranco válasza neduddki (#75127) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kérdés1: bowdenes váltón mit kensz?
Kérdés2: minek 10km/h felett 1-esbe rakni?

(#75129) neduddki válasza DeFranco (#75128) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

1. mindetr amit ersz:- )
2 probj eg egy cr-es joszaggal 2krpm allat kiugrani
3 amgy meg teeskemegtanulni rendesn a zaszoinkrov vlatast nagyon jol fog jonni

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#75130) -v- válasza neduddki (#75113) üzenetére


-v-
addikt

Micsoda véletlen lenne, ha jövő héten megjelenne egy cikk a totalcaron a váltókról ... :C

(#75128) DeFranco: én még 50-nél is egyesbe toszom vissza, ha hirtelen haladásra van szükség :))
Szívóbenya = nincs nyomaték.

[ Szerkesztve ]

(#75131) neduddki válasza -v- (#75130) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Fetegla szeritnmed aze vna ijjen csendben me mar rja a csikket? gyanus nagyoin gyanus:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#75132) DeFranco válasza neduddki (#75129) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem tudok aszinkron váltani, hátramenet sem recseg soha... de most beszéltük meg, hogy az 1-es nem aszinkron ;)

(viszonylag kevés autóban ültem, de emlékeim szerint sehol nem volt vaj a egyes mozgás közben (corsa, vectra, mazda6, focus biztos))

[ Szerkesztve ]

(#75133) neduddki válasza DeFranco (#75132) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en tobet nemkeresek, keressgelj javitasikezikonyveket es trasmission gerbox kornyekn fox tlalani:- ) en tob ido erre ahujjesegre nem veszetegetek
attol hogy a lukvercet be tuddod rakni meg nemjentoi azt hogy tucc aszinkrnt valtani, vizsga feladat 2>3>4>3>2 kupliung nelkul ha ez megy recseges es rangatas nelkul akkorelhiszem

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#75134) Dluinet válasza neduddki (#75133) üzenetére


Dluinet
nagyúr

How to shift without the clutch

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#75135) tomcsi23 válasza -v- (#75130) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nemszívónál is lehet azért - 10 km/ó, az kb alapjárat a kettesnek. Fain kis nemkívánatos terheléseket kap ilyenkor pl kigyorsításkor.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#75136) lsebestyen válasza lsebestyen (#75012) üzenetére


lsebestyen
addikt

Sokszor írjátok, h van kedvezményetek a Bárdinál..Akinek van rám írna egy privit? És lehetőleg pesti :)
szerk.: vagy ha van olyan hely ahol olcsóbbak a cuccok azt is szívesen hallgatom, ezekben nem vagyok otthon.

Akksi kéne, feltöltöttük, de egyfolytában esik a feszültség...

[ Szerkesztve ]

(#75137) -v- válasza tomcsi23 (#75135) üzenetére


-v-
addikt

Igen.. dízelnél se túl jó, ha nagyon alapjáratról padlózgatja az ember, kettős tömegű nyeli be az összes rezgést ... meg persze semminek nem jó semmilyen autóban, inkább vissza 1-esbe.
Nekem mondjuk a hosszú kettes is belejátszik, 40-nél még csak kb. 2500-at forog ... mondjuk mióta rajta a tuning, 1800-tól tök szépen megy, most majdnem olyan alul mint egy 1.6-os dízel :K

(#75138) tomcsi23 válasza -v- (#75137) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mármint a hangja? ;]
Mondjuk azért 50-nél már nem tolom vissza, mert haladós a kettes is (ja, meg kicsivel 60 fölött van az egyes vége :D), de ilyen 20-30-nál simán.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#75139) -v- válasza tomcsi23 (#75138) üzenetére


-v-
addikt

Nekem most olyan 70-nél van az egyes vége, szóval 50-nél még bőven jó :))
Bár városban nem szoktam racsingelni szóval igazából ilyen ritkán van. Leginkább akkor ha valami fasz miatt berágok, és elborul az agyam :D Vagy ha fullig van az autó, nehezek vagyunk és muszáj ..

(#75140) !Overdose! válasza lsebestyen (#75136) üzenetére


!Overdose!
őstag

Szia! Akkut olcsóbban kapsz akkuboltban, mint autósboltban. Tudnék segíteni, de egész jövőhéten szabin vagyok. :(

Részemről a Micronix-et ajánlanám Yuasa akkura vagy Taat linkelt nemrég egy boltot, ahol elég korrekt áron volt az Exide Premium. Keress rá!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#75141) bitpork válasza neduddki (#75131) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Féltégla azért van csendben mert nagyon ki van idegileg :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#75142) hobizoli válasza footy (#75116) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nemhiszem, mert azok valtok amiket, 1-sbe nem tudod siman visszatenni, azt amugy barmelyik masik eloremeneti fokozatba berakod gurulva, csak 1-sbe nem (meg R-be) sot, a 2-3-4-5-hoz akar meg kupplungolni sem fontos
vagy 1-sbe is akkor, ha elotte kicsit behuzod 2-sbe a kart, nem teljesen a fokozatba, csak felé, akkor athuzva 1-sbe mar beveszi nemelyik gurulva is az 1-st

amugy lehet van ott szinkrongyuru, csak nem er semmit, kb mintha ott sem lenne = nem_szinkronizalt

na meg akarhogy nezzuk nagyjabol barmelyik autot fel lehetne valtani 1-sbol kihuzatva 5-be, mert megy annyit 1-sben kiforgatva, amit alacsony fordulaton 5-ben is tud, es 1-bol 5-be felrakod akar kupplung nelkul is, de 5-bol 1-be nem tudod
egyebkent felreertes ne essek a szinkrongyuruket persze nem azert talaltak ki, hogy kupplung nelkul is lehessen valtani :U

több drón kell ;P

(#75143) DeFranco válasza neduddki (#75133) üzenetére


DeFranco
nagyúr

igyál egy pohár vizet, csapjál le egy pókot a falon vagy guggolj hármat, engem nem érdekel, de ne rajtam éld ki a frusztrációt :-)

kérdeztem valamit, tisztelettel, értelmesen. lehet neked egyértelmű, nekem nem, meg úgy látom itt a túlnyomó többségnek sem, mert azért nem tombol az infóláz. persze minden legális, kivéve hogy rajtam ereszted ki a gőzt

[ Szerkesztve ]

(#75144) neduddki válasza DeFranco (#75143) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ma megint tulpsirazod ah wen rajtad engednemk agazt mar eszrevetteds vona:- )))
amugy ha jol melxdem jo par eliras volt mar aszinkronugyben, de szoks szeritn tok fdoloslegsen mod: me szokas szern a kutja ne olvasta
itt egy leiras lezo kutfobol ahogy nezem

udv

neduddki

mod: vizsgfeladatal mi ahejzet?

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#75145) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Ez vállalható lenne, van esetleg véleményetek? Köszönném szépen mert a jövő héten mindenképp kell választanom!

(#75146) DeFranco válasza neduddki (#75144) üzenetére


DeFranco
nagyúr

majd ha ideadod a hondat gyakorolni akkor megmondom ;) az en valtomat nem fogom ezert ledaralni

anno amikor beszeltuk a kuplung nelkuli valtast akkor kiprobaltam 3-4-3 megy, ennyi eleg a jatszasbol. 2-ben elindulok, onnan 3-4 veszuzemmel eleg

(#75147) neduddki válasza DeFranco (#75146) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na prsze gyongyiot a disznok ele....:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#75148) Balupapa válasza #TOTTI (#75145) üzenetére


Balupapa
senior tag

ha a jövőhéten mindenképp kell választanod valszeg vmi sza*t fogsz venni :DDD

_-=*WheelWhores*=-_

(#75149) -v- válasza DeFranco (#75146) üzenetére


-v-
addikt

Semmi értelme ilyet megtanulni... focusnál én olyat még nem hallottam, hogy a kinyomócsapágy megzuhant volna egyik percről a másikra.. a felső munkahenger szintén nem száll el előjel nélkül, észreveszed ha csöpögni kezd.

(#75150) fenergie84 válasza #TOTTI (#75145) üzenetére


fenergie84
addikt

Én is szemeztem a Mondeóval egy féléve, de nem találtam normálisat.
A 1,8TDCI helyett inkább a 2.0TDCI-ket nézegetnék, az, ha jól tudom Peugeot motor, amit jobbnak mondanak. Valamint 4 ajtósat felejteném, mert semmi értelme, ha létezik ebből 5 ajtós változat.
Ja, és az előttem válaszolónak igaza van, nem szabad elkapkodni :N

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.