Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#205051) Qru válasza rbalint88 (#205048) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kombirol vt szo, ahhoz kepest kisebb nem?

#nincsbennetarcsi

(#205052) tresh válasza mycso (#205022) üzenetére


tresh
addikt

Az a rozsdahiszti kb egyszeri 100-150k-s védelem, ha nagyon félsz és utána sose lesz gond vele. De ez a para a 2003-as 6os korszakba kezdődött, ott tényleg szar is volt. A 2,5-ös 195 lovas automatával menni fog bőven, 8 mp alatt szára rántja és fogyasztása is értelmes marad. Szívó benzinként ez szerintem bőven jó. Plusz egész normálisan tud fogyasztani ha nincs taposva. Nyilván valamiből engedni kell de családba a 3. mazdát hoztam be 3 év alatt és a tapasztalat azt mutatja mindenkinek bevált. Igaz mind benzin :) (CX-3 meg az ilyen SUV leszek , ha nagy leszek inkább nem kommentelem, mazda 3 g165 el manuálissal mennél egy kanyart vigyorogva szállnál ki belőle teljesen mása hangolása, mint ezeknek az anyuka, nyugger autóknak.)

(#205053) vzsryl válasza rbalint88 (#205048) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Kombiról volt szó. Az SX4 csomija sokkal rövidebb a kombikénál.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#205054) #TOTTI válasza Ursache (#205024) üzenetére


#TOTTI
őstag

2020-as CX-30 alapból utólagos alvazvedőzve kaptam, 2018-as CX-3 is védett volt, de csak a gyárival. Szerintem ez valamikor 2019 eleje óta igy vannak a magyar mazdák, az uj generació 3/CX-30/MX-30 pedig már tisztább acelból is készül.

(#205055) rbalint88 válasza Qru (#205051) üzenetére


rbalint88
addikt

Sorry, a kombi szon atsiklottam :R

(#205056) Qru válasza rbalint88 (#205055) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Semmi gaz. Inkabb irj vmi jo tippet. 5M-ig kombi 2 gyerek melle ami benzines es nem egy doglott 1.6i motoros. Ja es nem nyugos technika.

#nincsbennetarcsi

(#205057) rbalint88 válasza Qru (#205056) üzenetére


rbalint88
addikt

En is Astrat vagy Leont mondanam, mivel Octavia nem jatszik (amugy azt). Esetleg Golf? Abbol kezivaltos kombibol lett volna olyan, ami nekunk is megfelelt minden mas parameterben, csak mi automata hatchbacket kerestunk :DDD Ezek kozul amelyik jobban tetszik. Auris, Focus szuk a hatso sorban, i30 es Ceed meg az elozo generacio, azokban meg csak szivomotor volt. Az ujakbol meg ami becsuszik ebbe az arba, az fapad es/vagy sokat futott, viszont sztem a VAG-ok jobb autok. :R

(#205058) Qru válasza rbalint88 (#205057) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Octavia nagyon tucat auto es annyit szidtam neki az excehes Skodakat hogy tiltolistas lett nala. Golf/Leon es Kastra a csapasirany. :R

#nincsbennetarcsi

(#205059) szabonagyur válasza Qru (#205058) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez nem tucat: [link] Mar gondoltam ra, hogy ha jo allapot megveszem es atfoliaztatom.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#205060) Qru válasza szabonagyur (#205059) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tetszik, bar a szine elegge typeC.

#nincsbennetarcsi

(#205061) vzsryl válasza Qru (#205060) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Golfot max akkor vesznek, ha már minimum 20 éves, és mindene lóg/rohadt.
Tudod mi a typec? A fekete X6-os, arany felnikkel, arany vintage körbe fóliával és a typec neve rá van írva. Nyáron láttam ilyet Árkád parkolóban Pécsett. Még mindig nem tudtam feldolgozni. :(

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#205062) rbalint88 válasza Qru (#205060) üzenetére


rbalint88
addikt

Eloben rohadt jo ez a szin, egyaltalan nem typeC. :N Egyebkent ez az egyik peldany, amire gondoltam, a masik r-line, meg jobban felszerelt :K igaz az nem fer bele az 5M budzsebe.

(#205063) szabonagyur válasza Qru (#205060) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem minden napi, de nem rossz egynek.

Bár ez törve volt, ha minden igaz, szerintem ezért meg a szín miatt van ennyire áron alul (vagyis inkább ez van árban a többi túlárazva).

Bár Ózd mint helyszín, lehet azért gondoltad, hogy typec ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#205064) barnam_


barnam_
nagyúr

Mi a vélemény az Opel 2 literes turbó benzines motorjáról (260 le)?
Link
(Nem feltétlenül ez a cél, csak ezek is benne vannak a találatban.)

(#205065) barnam_ válasza vzsryl (#205061) üzenetére


barnam_
nagyúr

31-es busz vonalán, a Csömöri úton vagy Fogarasi úton a buszmegálló mellett van egy kívülről lerobbant állapotú ház, előtte parkol fixen két suv, egyik valami vakító piros Merci meg valami BMW is. De ilyen igazi typec-s ízléstelen :DDD
Kerestem utcaképen, de nem találom :)

(#205066) dj79 válasza szabonagyur (#205059) üzenetére


dj79
senior tag

Ez tetszik, bírom a nem mindennapi árnyalatokat meg a kretén színeket. Ha nem volt nagyon komoly kasztnismunka vele, érdemes lehet megnézni.

(#205067) Ursache válasza #TOTTI (#205054) üzenetére


Ursache
senior tag

Ez nem a ujjallehúzomviaszréteg? Rendes dinitrolosrücsitéma? Gyárilag?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#205068) #TOTTI válasza Ursache (#205067) üzenetére


#TOTTI
őstag

Ez a képem van csak, még a 2018-as CX-3 ami mindegyiken van, és a CX-30-ason pedig a viaszos is.

(#205069) footy válasza Qru (#205036) üzenetére


footy
addikt

Igaz nem kombi, de baromi praktikus egy C4 Picasso is. 1.2PTvel 2017 masodik felerol.
Esetleg egy Zafira 1.4T vagy 1.6Tvel

[ Szerkesztve ]

(#205070) szabonagyur


szabonagyur
félisten

2 dolgot nem értek igazán:
1. Azokat akik 6M körül árulják az 1-2 éves SCROSS-Vitara modelleket (még csak nem is 4WD GLX, sima GL+)--> új SCROSS 6,3M körül elhozható és arra még lízing is könnyen megy
2. Ugyanezen autókban van 6-12e km, utóbbi a 2 évesekben, ilyenkor kinek vagy minek vesz új autót :F

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#205071) Gombinyó válasza szabonagyur (#205070) üzenetére


Gombinyó
őstag

Kapható új Scross? Mármint van raktáron/legyártják belátható időn belül? Ha igen, akkor tényleg passz. Nekem a hyundai i10-re minimum 1 évet mondtak, ezért le is tettünk róla, hogy új autót kapjon asszonyka.

[ Szerkesztve ]

(#205072) tboldi válasza szabonagyur (#205070) üzenetére


tboldi
nagyúr

Arra építenek, hogy újat nem nagyon kapsz mostanság, vagy ha éppen vesznek is fel rendelést, akkor marha sokat kell rá várni. A használt meg azonnal elvihető.

(#205073) szabonagyur válasza Gombinyó (#205071) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahaa, van.

Január közepén érdeklődtem telefonon, hogy mik az opciók, akkor azt mondták február 10-re nálam lehetne egy automata váltós, a kívánt színben.

Rá 2 napra hívtak, hogy ha gondolom van is egy kinézett szín+felszereltség ha gondolom menjek be írjuk alá és vigyem.

Manuálist is legkésőbb márciusra ígértek, mert most automata gyártás fut.

#205072tboldi: ezekből pont, hogy kapsz, sőt ha szín nem számít még készletes is van az országban, de még az előző szériás SCROSS-ból is találni.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#205074) tboldi válasza szabonagyur (#205073) üzenetére


tboldi
nagyúr

Valóban? :F
Vagy csak erre a mislenyi kereskedésre vonatkozik? :D

[ Szerkesztve ]

(#205075) vzsryl válasza szabonagyur (#205073) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Akkor itt a megoldás. Hozz el egy Scross-t, amíg van. Ha megunod/találsz jobbat, akkor eladod drágábban perceken belül, és veheted azt, ami tényleg tetszik. Még marad is pénzed mittomén' bitcoinra vagy befektetési aranyra... :DDD

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#205076) szabonagyur válasza tboldi (#205074) üzenetére


szabonagyur
félisten

3 hete néztem, nem most ez tény.

#205075vzsryl: nem sietős annyira, hogy egyáltalán belevágjak ebbe sem :D Ha tavasz/nyár lenne talán, de még most vegyek rá egy téli gumi szettet is áh nem.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#205077) #TOTTI válasza vzsryl (#205075) üzenetére


#TOTTI
őstag

Még másfél éves sincs a Mazdám, de legalább 2 millióval volt olcsóbb, mint most a használtatón a legolcsóbb használt/új/bármilyen.

(#205078) tresh válasza #TOTTI (#205077) üzenetére


tresh
addikt

Most minden beteg áron van...mazda 3-at amikor vettem németből 4éve 1,5 volt átszámolva 2008-as szinte full felszereltségű. Most anyámnak nézegettem ezeket HAHU-n kíváncsiságból hát jókat mosolygok. (igaz 2012-13-ast keresek de vicc)

(#205079) szabonagyur válasza tresh (#205078) üzenetére


szabonagyur
félisten

Most minden beteg áron van...

És így is fog maradni, szóval akinek most kell vennie teljesen irreleváns mi volt 4 éve. A helyzet max akkor javulna, ha a forint többet érne, amire esély szintén nem sok.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#205080) tresh válasza szabonagyur (#205079) üzenetére


tresh
addikt

Nincs ezzel bajom ha úgy nézzük hogy egy 3-4 éves használt autó árat megtoljak a piacon mert nincs új autó. De pl egy 10éves autó ára azért vicces hogy, ugyan azon a szinten van mint pl 2-3 éve..és az idő alatt nem lett újabb se jobb állapotú.

(#205081) barnam_ válasza szabonagyur (#205079) üzenetére


barnam_
nagyúr

Kánaán már* sose lesz, max az irreálisan drága használt autók ára fog lejjebb menni ha lehet helyette venni értelmes időn belül új autót.

* az, hogy eddig volt-e, mindenki döntse el maga :D

(#205082) vzsryl válasza #TOTTI (#205077) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Jobb befektetés, mint a kripto. :DDD

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#205083) szabonagyur válasza tresh (#205080) üzenetére


szabonagyur
félisten

Persze, ez egyértelmű, de a forint nem annyit ér mint 2-3 éve, így számokat nézve ugyanannyiba kerül, gyakorlatban mégsem.

Alig várom, hogy itt is viccesen nagy ára legyen mindennek, múltkor találtam pont egy képet amikor nagyanyám vagy jó 20-25 éve hozott Romániából valami ajándékot és ára valami 1 vagy 10 millió LEJ volt.. :(

#205081: szerintem ez nem nagyon fog bekövetkezni. Ha lesz is új autó rövid időn belül fixen akkor annak az ára lesz a használt fölé igazítva, és max egy fizetés hozzáigazítás jelenthet valós fejlődést.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#205084) tresh válasza szabonagyur (#205083) üzenetére


tresh
addikt

Szerintem lassan pukkanni fog a lufi és ha nem is jelentősen, de normalizálódni fog az árazás. Bár aztán lehet tényleg az nyer akinek 5 autója van és abban tartja a pénzt ;] ;]

#205085KoVee84: a belével szerintem nehezebben lehet megbarátkozni.

[ Szerkesztve ]

(#205085) KoVee84 válasza Qru (#205056) üzenetére


KoVee84
senior tag

Ha a fenekével meg tud barátkozni, akkor egy ilyen civic kombi 1.8 elég élhető tud lenni.

(#205086) tboldi válasza KoVee84 (#205085) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tarcsi ebben sincs. :(

(#205087) JackFeryll válasza tresh (#205080) üzenetére


JackFeryll
őstag

Ellenben reálértéken jóval olcsóbb lett. Azóta 14+%-os árfolyamveszteség és volt ez több is, durva infláció évek óta.
A versenyképesebb szektorokban a fizetések is nőttek. Nálunk kb 40%-ot. (most mindent 2018-hoz mértem)

Aki tudott befektetni még a biztonságosabb nagy ETF-ekben is minimum 100% profitban van azóta.
Nem szabad névértéken árakat hasonlítgatni.

[ Szerkesztve ]

(#205088) pècsimunkás válasza tboldi (#205086) üzenetére


pècsimunkás
addikt

És még ronda is :( .
Az 5 ajtós 9.gen. viszont szerintem mai szemmel is jól néz ki :) .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#205089) tboldi válasza pècsimunkás (#205088) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem nincs vele bajom, ami a dizájnt illeti. Viszont inkább dízellel venném, abban van 🐌. :D

(#205090) Gombinyó válasza JackFeryll (#205087) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ez is igaz, de azért lássuk be a magyar lakosság jelentős része nem fektetett 2018ban ETF-ekbe (jó esetben ha van megtakarítás legalább valami állampapírba berakták és nem a számlán parkol), se cryptoba, stb, ezért fáj és fájni is fog, hogy minden drágul, az autóknál pedig ez milliókban mérhető.

(#205091) #TOTTI válasza JackFeryll (#205087) üzenetére


#TOTTI
őstag

Ebben van valami, mert igazából sokkal szélesebb réteg tud akár új autóhoz jutni, ehhez a bérek növekedésén felül hozzájárul az a mesterséges jólét amit az ilyen babaváró, meg egyéb juttatások, de akár az szja visszatérítés is biztosít.

(#205092) footy válasza szabonagyur (#205079) üzenetére


footy
addikt

Nem eleg ha javul a forint. Az autogyartok beszallito lancai is atalakulas alatt vannak es a chiphianyt is meg kell oldani.
A nemet osztrak piacokon is dragulas van. 10-15% a 15-20ezer euros autoknal.
En ugy latom hogy leghamarabb nyaron lesz javulas. (>ertsd megall a dragulas(az osztrak piacon mintha most megallt volna, de lehet hogy ez csak a szokasos eveleji gyer kereslet miatt) es utana egy nagyon enyhe csokkenes indul a hasznaltautok araban)

(#205093) tresh válasza JackFeryll (#205087) üzenetére


tresh
addikt

Persze durva infláció van, de én ezt inkább tudom be a jó kis gazdasági játéknak amit pl a covidra is rá lehetett húzni. Természetesen semmi se lesz olcsóbb, de a 10 éves vasak ára hogy, ugyanolyan százalékba ugorjanak el mint pl egy pár éves használt vagy akár új autók ára az azért nem normális szerintem. Példának okáért Franciaországba is volt ebből affér hogy, a márkakereskedő felvásárolta a pár éves dacia suv-okat a userektől majd magasabb áron kínálat mint az új listaár, mert ez itt van az meg sose érkezik meg kb.. :( Tehát itt nem az van hogy rádobb x %-ot az inflációra és reáláron eladja hanem ahogy jól esik mert kényszerbe van a vásárló ha autó kell neki. De persze ez van el kell fogadni és autót ha nem s.o.s akkor nem most kell venni hanem ha picit normalizálódik a piac.

[ Szerkesztve ]

(#205094) pècsimunkás válasza tboldi (#205089) üzenetére


pècsimunkás
addikt

:D

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#205095) tboy93 válasza tboldi (#205089) üzenetére


tboy93
nagyúr

140le-vel arrébb lehet már állni. 9,5s 0-100, gyakran gangolgatós motorkarakterisztika az tény. Cserébe elég megbízható típus, én meg tudom érteni aki ilyet vesz, használtan nem egy aknamező a típus. Automata váltóval simán élném.

(#205096) tboldi válasza tboy93 (#205095) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csakhogy ez az 1.8 nem olyan, mint a 8genben, ezt az Euro normáknak köszönhetően leszedálták, még döglöttebb. :D

(#205097) vzsryl válasza tboy93 (#205095) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Tudomásom szerint ez az 1.8-as borzasztóan gyenge alul. Nagyon nem olyan, mint a 2.0 Accord-od. :(

Szerk.: 2mp-et késtem...

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#205098) BigBlackDog válasza tboy93 (#205095) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Csak ne i-Shift legyen az az automata. ;]

(#205099) szabonagyur válasza tboy93 (#205095) üzenetére


szabonagyur
félisten

Használtan akkor vennem, ha ismert előélete van. Sajnos a Honda legenda miatt sokan az alap szervizt is elfelejtik. Hétvégén néztem meg egy 2018-ás Civicet és a tulaj nem cserélt benne meg olajat, mert hat alig futott és Honda ez nem romlik el. :W

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#205100) tboy93 válasza tboldi (#205096) üzenetére


tboy93
nagyúr

& vzsryl

Kár érte :(

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.