Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#203751) szabonagyur válasza RJ45 (#203749) üzenetére


szabonagyur
félisten

De ez az autó pont ellentmond minden résznek amit keresel... :F

Mellé behozott is... Technika színvonalban kb. az első Jazz környékén, alatta lehet dupla pénzért.

Furán gondolkodsz... csak mert kevesebb a km és újabb korban már megéri a 3M-t... :F

Plusz amit kolléga írt... nem kapja vissza mivel ilyen méretű autót nem kap ennyiért, sőőőt. 3M ebből a típusból az is amiben sokkal több a km, akkor itt valami nem okés.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#203752) vzsryl válasza RJ45 (#203749) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Igen, egy autó fenntartása ingyen van. ;]
Olyan árat kér érte, amilyet akar. Majd a piac eldönti.
A Vitara-k és Scross-ok 2-3 éve készlethiányosak voltak, ezért drágábban mentek pár évesen, mint az új áruk, pedig akkor még szó sem volt chiphiányról. ;)

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#203753) RJ45 válasza szabonagyur (#203751) üzenetére


RJ45
junior tag

Persze, hát ezért keresek még mindig. Ha nem mondana ellent akkor nem keresnék tovább. Az ilyesmi az még kvázi új, most ettől jobb nem nagyon van. Már nem ennél a darabnál, hanem úgy egyáltalán kisautó van csak 3 misiért újszerű.
Az rendszeresen van 1-3 év közötti tényleg 20.000 km alatt futott, kvázi új kisautó 2,2m-3m között szórnak, tengernyi. De ezek mind picurka autók. Oldalbordának, mamakompnak.
Csak amikor azt látom, hogy 10 éves autókért akarnak ugyanennyit kérni, akkor hiába kombi érted, óhatatlanul megfordul a fejemben, hogy akkor kifizetem az áruszállítónak minden alkalommal azt a 10-est amikor éppen kombi kéne és lehet, hogy beljebb vagyok, mint a 10 éves kombi javíttatásával.
Egy ilyen kis japán tényleg nem nagyon romlik el, mert ez 1 évesen 3milla. Nagyon nem tudod elhibázni hacsak nem vitte az ár ajtózsanérig be a vizet mi baja lehet? Még a szaga is új.
Egy 2008-as Jazz-ért kérnek 2 millát, lesz benne vagy átlag 130 ezer, ebből meg kb. 2017-est is találsz 2 misiért simán 50ezer alatti futással. Sokkal olcsóbb, mint a Jazz és ugyanúgy nem romlik el.
Most kitalálták a kopaszék ezt a Jazz-t, de az is csak egy az ezernyi városi kisautóból. Nem kell úgy tenni, mintha más nem létezne. Sok van ebből is. Mindig van mióta nézem, de viszik is. Van ebből is öregebb, olcsóbban, meg a másik százból. A Jazz az egy városi kisautó. Nem értem miért kell tőle elájulni. Jó a Honda nagyon, ha Accord. Csak most... oké régen sem volt olcsó az Accord, de most kifejezetten drága szerintem.

(#203754) szabonagyur válasza RJ45 (#203753) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mindegy, feladtam.

Jó matekozást(mert ez bizony nem racinális döntés, hanem számok valós tartalom nélkül - fater is ezt csinálta, meg is szívta) , legyen szerencséd :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#203755) dj79 válasza RJ45 (#203753) üzenetére


dj79
senior tag

Jazz: van egy a családban, 15 éves a gép. Minden kényelmi extra és elektronika működik rajta (még a fejegység is).Az első lenyaklása tavaly ősszel volt, mikor is a hét éves akku megadta magát, illetve idén lett kuplungozva, olyan 220ezer van benne, szóval időszerű volt. De bármikor, bárhová el lehet vele indulni. Volt ennél fiatalabb autónk, kevesebb kilométerrel, ami viszont pár havonta kért random összeget, mert bármi el tudott rajta romlani a két rendszámtábla között… a hondák mindig is magasabb árakon voltak hirdetve, mint európai kategóriatársaik, elég megnézni a faceliftes ufo civicet bármely más alsóközepes autóval szemben. A piac áraz, nem pedig randomvevő, aki azt gondolja, hogy ennyiért csillivilli keveset futott mindenre is jó autót kap. Ha mégis sikerül kifogni az aranyhalat a hahu mocsarából, örülni kell. Ha nem sikerül, akkor pedig pedig érdemes kihúzni a kezeket az éjjeliedényből és frissen felébredve átgondolni a dolgokat, miszerint itt ebben az esetben nem a zsemle a kicsi elvtársak…

[ Szerkesztve ]

(#203756) Gombinyó válasza RJ45 (#203749) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ingyen használta... felejtsük már el ezt a mai hiperinfla meg eu büntetések mellett. Ha 3ért eladja ma, akkor kb 1,5et hozzá kell tennie, hogy hasonló új gépet vegyen. Nyugodtan számolhatsz úgy, hogy pár év alatt elbukta egy jazz árát :DDD ha már napok óta az a közellenség itt.

(#203757) outsiders válasza RJ45 (#203753) üzenetére


outsiders
aktív tag

ami még nem.volt talán : 1.6 crdi Kia Ceed vagy Hyundai i30 kombi. Nincs benne dmf és masszív láncos vezérlés van rajta. Megbízható konstrukció és jól fogyaszt.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#203758) RJ45 válasza outsiders (#203757) üzenetére


RJ45
junior tag

Köszönöm, tényleg nézem már a mindent is.

#203755 dj79

Amit emlegetsz már sokadszorra azt Rákosi mondta a csepeli munkásasszonyok küldöttségének. Nőknek, amikor a valóban kisebb zsemléket mutatták meg neki. Később átvette az a talpnyaló kommunista péklegény Marosán is párszor, de egyik türhő tirpák kommunista barom sem abban a kontextusban mondta, amiben te használni próbálod. Inkább örülj neki, hogy nem érted. Ez akkoriban a „kussolj!”-nak volt egy szerintük szellemes és illően szofisztikált formája, amikor valaki jogos és teljesen nyilvánvaló dolgokról próbált beszélni, amit ők panaszkodásnak értékeltek.

(#203759) dj79 válasza RJ45 (#203758) üzenetére


dj79
senior tag

Érts úgy, ahogy Hofi használta.… valamint sok sikert az autóvásárláshoz.

(#203760) Vismajor01 válasza RJ45 (#203753) üzenetére


Vismajor01
addikt

Kicsit késő elkezdeni megérteni a kapitalizmust, és a szabadpiacot, de ne add fel.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#203761) Luck Dragon

Fehérben elég ritka . [link] :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#203762) tboldi válasza Luck Dragon (#203761) üzenetére


tboldi
nagyúr

Bármilyen színben elég ritka. :D

Amúgy kéne, de megfogadtam, hogy a Jazz utódja 🐌-s lesz.

[ Szerkesztve ]

(#203763) Luck Dragon válasza tboldi (#203762) üzenetére

Sajnos igen.
Hmm ,hát teszel hozzá egyet , 2.4 + csiga , mi baj lehet? :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#203764) szabonagyur válasza Luck Dragon (#203761) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezek nem osszkerekesek szoktak lenni?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#203765) Luck Dragon válasza szabonagyur (#203764) üzenetére

Van elsőkerék és 4wd is.

Az elsőkerék hajtáshoz volt hatos kézi váltó és kisebb felszereltség jellemezte , míg az összkerék esetén már CVT váltó volt, jobb hangrendszer , stb. Utóbbiból volt csak kis hazánkban elérhető.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#203766) w.miki


w.miki
veterán

Autó vételnek mi most a pontos menete, és nagyjából a költségei?
2002-es Fabia 1.2 mpi a kinézett típus.
(Ja már kérdeztem, ehhez képest van valami változás? :DDD )
Illetve nagyjából mik lesznek az árak?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#203767) w.miki válasza w.miki (#203766) üzenetére


w.miki
veterán

Union, AEGON, Generali, K&H Biztosító, Allianz lett a sorrend a Mabisz.hu szerint.
Pár 1000 Ft/év az eltérés, van amelyik ajánlottabb?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#203768) Doki16 válasza w.miki (#203766) üzenetére


Doki16
addikt

Elmész adásvételivel megveszed. Kötsz egy biztosítást, majd elmész eredetvizsgára és az összes papíroddal amit kaptál (beleértve a biztosítás visszaigazolást is) elmész egy kormányablakba ahol megkapsz minden szükséges dokumentumot. Itt tudsz kalkulálni egy átírási költséget. [link] Ennyit kell majd fizetned összesen és a tulajdonodba kerül a kocsi :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#203769) Qru válasza w.miki (#203767) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mind jo, a legolcsobbat valaszd.

#nincsbennetarcsi

(#203770) w.miki válasza Qru (#203769) üzenetére


w.miki
veterán

( közben elvitték a Fabia-t, amíg tipródtam )

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#203771) Vismajor01 válasza Doki16 (#203768) üzenetére


Vismajor01
addikt

Ez a kalkulátor dolog aranyos, zöldrendszám kedvezményeket pl nem veszi figyelembe. Csak sima szgjvel lehet kiválasztani vagy tisztán elektromos. Enyém ugye PHEV mint a tied, szal kalkurátor szerint 130 ezret fizetek, közbe meg 12-ot.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#203772) Kickass válasza w.miki (#203770) üzenetére


Kickass
őstag

Ne bánd, majd más alatt lesz motorhibás. :D

(#203773) w.miki válasza Kickass (#203772) üzenetére


w.miki
veterán

:DDD pedig úgy tudtam a Fabia 1.2 mpi motor megbízható.
Meg legalább rozsda nem (nagyon) volt alatta.
Most megint ott vagyok, hogy akkor mit? :F

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#203774) Kickass válasza w.miki (#203773) üzenetére


Kickass
őstag

1.2 MPI is 3 henger? Wiki szerint a motorkód ugyanaz az MPI-nél és a HTP-nél. Egy kérdést megérhet a VW topikban hogy van-e különbség és ha igen akkor mi.
Én 1.4 MPI-vel venném ha mindenképp Fabia.

(#203775) Doki16 válasza w.miki (#203773) üzenetére


Doki16
addikt

Kollégám pont most szívta meg nagyon vele. Elment az olajnyomás, szétkopott minden. Komplett bontott motorcsere lett, 350-be ált meg a vége. Csak azért csináltatta meg, mert még így is jobban jött ki mintha megint venne egy másik ismeretlen kocsit.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#203776) molnarpeter válasza w.miki (#203766) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Fabia/Polo/Ibiza 1.9 SDI az ultimate choice, kivéve ha 500 méterekre van használva, úgy lemerül az akku :D

(#203777) w.miki válasza molnarpeter (#203776) üzenetére


w.miki
veterán

Melóhely- otthon, napi 10 km kellene kb.
Néha messzebbi városba menni.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#203778) molnarpeter válasza Kickass (#203774) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ugyanarról a motorról beszélünk, csak a bicikliláncos, szelep beégős rém volt ezekben.
1.4 MPI szintén nyűg, hobbija hengerfejesedni.
1.4 16V majdnem jó, de magasabb futással olajnyomás gondok jönnek, vezérműtengely fészek fémszórással mondjuk javítható (minden javítható... :D).
1.6 meg minek, sokat eszik ;] néha olajat is.
Végén kiderül, hogy a 2.0 talán a legjobb? Mindegy, még többet eszik, SDI kell. ;]

[ Szerkesztve ]

(#203779) molnarpeter válasza w.miki (#203777) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Akkor képzeletben adjunk hozzá a vételárhoz egy szivargyújtós fűtött üléshuzatot, hőérzet kedvéért, aztán jóidő. Adagolós faék technika, 4-5 literrel világból kimegy, minden sarkon tudják javítani, egyetlen számottevő tétel fenntartásban talán a szíjas vezérlés cseréje 5-8 évente szett függvényében. Rosszabb esetben plusz adagoló tömítésszett, 20 év után egyszer belefér. Váltó ugyanaz, mint benzineseken, abból volt egy szegecs hibás széria, de ennyi év/150-200e km után már vagy javították vagy cserélték már, öntvények illesztésénél paszta árulkodó lehet, hogy már orvosolták.

[ Szerkesztve ]

(#203780) w.miki válasza molnarpeter (#203779) üzenetére


w.miki
veterán

Benzinest szeretnék, nem fogom megvárni, hogy a dízel bemelegedjen.
Szegény kis autó igénytelenül lesz tartva, kint az utcán.
Melyik 2000 körüli autó bírja ilyen szempontból az esőt, melyik hajlamos legkevésbé a rozsdára?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#203781) dj79 válasza w.miki (#203780) üzenetére


dj79
senior tag

Pl a kettes clio.

(#203782) BigBlackDog válasza w.miki (#203780) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Megane I PH2, Clio és Thalia jutott nekem is az eszembe (ha nem voltak törve, akkor rohadást nem nagyon láttam rajtuk).

(#203783) tboldi válasza w.miki (#203780) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem túl komoly ajánlás, de Audi A2. :))

Ebből az 1.4 PDTDI a jobb választás, szar a hangja (3 hengeres "kle-kle-kle"), de jobban bírja a gyűrődést, mint bármelyik benzines ebben a kasztniban.

(#203784) b4zsi- válasza tboldi (#203783) üzenetére


b4zsi-
őstag

VW POLO 9N is van bőven a piacon 1.4 PDTDI-vel 70LE és 80 LE változatban. Esetleg VW Lupo, ha még jobban szeretné mérsékelné a fogyasztást.

(#203785) Luck Dragon válasza tboldi (#203783) üzenetére

Szerintem nincs rossz hangja , szerintem ez teljesen szubjektív . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#203786) vzsryl válasza b4zsi- (#203784) üzenetére


vzsryl
nagyúr

De az A2 alumínium kasztnis, tehát nem rohad. ;)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#203787) Gombinyó válasza vzsryl (#203786) üzenetére


Gombinyó
őstag

A kasztni. :)
Azt leszámítva meg minden más ugyanúgy rohadhat.

(#203788) w.miki válasza vzsryl (#203786) üzenetére


w.miki
veterán

De drága, és csúnya is :DDD
300e-700e körül nézelődök, nálam eddig képben van a
Clio2, Fabia, Stilo, Focus, Ibiza, AstraG
Ha esetleg többért van jobb: Megane2, Corolla, Civic, C4.
C4 valamiért tetszik formára, pedig azt nem dícsérik. :F
Swift2 tetszik még, de az 1millió alatt már nem nagyon van :(
Inkább vegyek olcsóbbat, és a maradékot költsem a szervizre, vagy egy drágábbat, ami talán jobb, és nem viszem szervizbe? Rozsdától félek.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#203789) footy válasza w.miki (#203788) üzenetére


footy
addikt

A fabia eddigi autoim kozul a legrosszabb volt, egy Punto2 sokkal jobb en azt neznek.
Ha felsz a rozsdatol akkor a Focust es a Civicet huzd is ki. A Stilobol csak FL utanit, a Megane2 es C4 nekem ebbol az idoszakbol(az adott arert) problemasnak remlik.
Esetleg Corolla, vagy megtoldani es Swift, bar en maradnek a Punto2nel.

(#203790) dj79 válasza w.miki (#203788) üzenetére


dj79
senior tag

Megane2 nem, csak facelift utánit szabad.
Megane1 ph2 az ami jónak mondható.

(#203791) tboldi válasza b4zsi- (#203784) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ahogy írva lett, a kasztni alu, annyival is kevesebb dolog, ami rohadhat. :)

(#203792) tboldi válasza Luck Dragon (#203785) üzenetére


tboldi
nagyúr

Azért a 4 hengeres, common rail digódízel finomabban jár. :D

(#203793) Tothgera30 válasza w.miki (#203788) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Kicsit kibővítve a keretet egy 1.4 szívó C3, Fiesta vagy 206 ideális lenne. C4 az inkább 1m fölött, alatta szutyok van.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#203794) Luck Dragon válasza tboldi (#203792) üzenetére

Csak nem egy 1.3 Mjet amire gondolsz? :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#203795) tboldi válasza w.miki (#203788) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha egy kicsikét hozzá tudnál még tenni, akkor ez szerintem megérne egy megnézést. :)

(#203796) tboldi válasza Luck Dragon (#203794) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hogy találtad ki? :DDD

(#203797) Luck Dragon válasza tboldi (#203795) üzenetére

Ebben az ötös váltó igen hosszú áttételes . Ebből a szempontból jó .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#203798) Luck Dragon válasza tboldi (#203796) üzenetére

Homlokodra van írva . :P

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#203799) Gombinyó


Gombinyó
őstag

[link] Ebben a Smartban az 1.33-as Yaris motor lehet, ami kényes az olajcserére? Mintha valahol olvastam volna, hogy Toyota technikát pakoltak ezekbe.
Az az automata váltó milyen lehet? Még mindig keresem az automata Swift alternatíváját, hátha lenne valami olcsóbb megoldás is. Ez a ForFour pedig még jobban is tetszik a feleségemnek.

(#203800) tboldi válasza Luck Dragon (#203797) üzenetére


tboldi
nagyúr

Vezettem már egy Ypsilont ezzel a motorral-váltóval (konkrétan ezt), nem volt rossz, csak az autó többi része vérzett több sebből. :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.