Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23451) #95561216 válasza Dr.Zoo (#23450) üzenetére


#95561216
törölt tag

Épp arról szól, hogy ne bukjanak, a pozíciókat zárhatják. Gondold el milyen bolond volt, aki beragadt egy telekom vagy dax shortba, eurhuf longba:)

(#23452) Dr.Zoo válasza #95561216 (#23451) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ja, akkor már értem. És ilyenkor ül valaki a hátuk mögött, és ha rosszfelé nyúlkál, ráver egy hatalmasat a kezére? Vagy hogy kell ezt elképzelni?

Illetve kérdés:

Szerintetek ezt az összeget mennyi idő alatt "sikerült" elbukni? Évek, hónapok, napok?
Azért nem kis pénzről van szó, kíváncsi vagyok, hogy mióta tudhatják, hogy hűbammeg van... :U

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#23453) WiZARD válasza Dr.Zoo (#23450) üzenetére


WiZARD
addikt

Csak a derivatív piacon, és csak zárási jogot kaptak...

Idővel talán kiderül, hogy pontosan mi volt. Addig se az összeg nem biztos, arról meg max találgatni lehet, hogy mit alkottak.
Híresztelnek mindenfélét, a 90es évek óta görgetett adósságtól kezdve. De hogy ebből mi igaz, azt csak ők tudják jelenleg.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#23454) #95561216 válasza viharhozo (#23438) üzenetére


#95561216
törölt tag

Mint látjuk a kényelemnek ára van. No meg azért az indexes videót Miskolcon forgatták, nem Mucsaröcsögén. És ami végképp érthetetlen számomra, hogy önkormányzatok vezetnek számlát takarékoknál...

(#23455) WiZARD válasza #95561216 (#23454) üzenetére


WiZARD
addikt

Ha csak takaréknál vezetnének...
Brókercégnél, brókerként volt ügyfelem önkormányzat. (igaz csak állampapírokat vett)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#23456) #95561216 válasza WiZARD (#23455) üzenetére


#95561216
törölt tag

Na igen, erre lenne értelme létrehozni egy nonprofit állami bankot, önkormányzatok, állami szervezetek számláinak vezetésére, hitelkihelyezés maximum EU-pályázatok önrészéhez. A parkoló betétekből meg közvetlenül államadósságot finanszírozni.

(#23457) concret_hp válasza #95561216 (#23456) üzenetére


concret_hp
addikt

meg hát ugye lenne "meló" hely pár csókosnak :U
tudsz mondani 3 jól működő állami céget? posta? máv? bkv? :DDD mennyit lehetne lopni 1 állami bankból, ahol ott vannak az önkormányzati meg minden más pénzek? :Y (mondjuk jobban belegondolva csodálkozom h még nem csinálták meg :C)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#23458) DopeBob válasza concret_hp (#23457) üzenetére


DopeBob
addikt

nem hiszem, hogy nagyon nagyon tévedek, de a MET (tulajdonosai) a pár év alatt kemény munkával elért profitjából gondolom az első jelentkező lesz, amikor a nemrég államosított bankot 2 év múlva összevonva eladják...

MZ/X

(#23459) #95561216 válasza concret_hp (#23457) üzenetére


#95561216
törölt tag

Naiv vagyok, és hajlamos elfelejteni, hogy hol élünk :O

(#23460) viharhozo válasza #95561216 (#23454) üzenetére


viharhozo
addikt

Evvel nem feltetlen ertek egyet. A Takareknak jellemzoen jobban kell ismernie a helyi viszonyokat, hitelez olyat is, akiket a nagy bankok nem (hogy ez mennyire jo, azon lehet vitatkozni), az onkormanyzatnak igenis illo tamogatnia ot azzal, h ott vezeti a szamlajat. Egyebkent tegnap mar kapaloztak a takarekok, remeljuk, tenyleg igaz is, amit leirtak.

Nyilvan jobb lenne az osztrak modszer, h minden bokorban van Raiffeisen fiok, de nincs. Bar a Raiffeisent elnezve lehet, h ez megse akkora baj.

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#23461) _BM_ válasza viharhozo (#23460) üzenetére


_BM_
senior tag

"Bar a Raiffeisent elnezve lehet, h ez megse akkora baj."

:))

(#23462) concret_hp válasza viharhozo (#23460) üzenetére


concret_hp
addikt

mi a baj a ráfázóval?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#23463) _BM_


_BM_
senior tag

Jövő héten osztályoz a Moodys. Szerintetek felminősít? Az eddigi erősödés ezt árazta be vagy csak ezután jön az igazi erősödés? :F

(#23464) Dr.F.E.R.I. válasza _BM_ (#23463) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Nagyon maximum azt tudnám csak elképzelni, hogy stabilból pozitívba raknak, de egy felminősítéshez valami jóval nagyobb durranás kellene szerintem. Legalábbis ha abból indulok ki, hogy GDP-arányosan nem csökkent semmit az államadósság, nominálisan meg nőtt is ugye 1400 milliárddal előző évhez képest. Az utóbbi időben inkább leminősítések voltak Európában, az osztrákokat is most vágta vissza a Fitch, részben az ukrán krízis miatt. A Moodys-t nem tudom, de a Fitch elég szkeptikusan nyilatkozott akkor is, mikor orbánnak ezt a bankadós lépését kommentálta.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#23465) WiZARD válasza Dr.F.E.R.I. (#23464) üzenetére


WiZARD
addikt

Egyetértek, valamint az oroszokhoz húzás, paks2 és társai se feltétlen a pozitív oldalt erősíti.

A bankadó csökkentése pozitív, a devizahitelekből eredő kockázat csökkentése szintén, de ez kevés egy felminősítéshez szerintem.

Én további forint erősödést se várok (sőt ez is sok már szerintem), és napról napra növelem a forint short pozícióimat...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#23466) viharhozo válasza concret_hp (#23462) üzenetére


viharhozo
addikt

Ez.

Mondjuk az arfolyaman is latszik.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#23467) _BM_


_BM_
senior tag

(#23468) #24334592 válasza _BM_ (#23467) üzenetére


#24334592
törölt tag

enron, barings, soc.gen, a komplett banda a válság kirobbanásakor, a lista persze végtelen.

A story mindig ugyanaz. Az emberi kapzsiság...

Két kedvencem a témából a Brókerarcok és a Margin Call

Mindig lesz a sok normális közt pár kapzsi, egoista f*szfej, akik eléggé okosak ahhoz, hogy nyomtalanul tudjanak rombolni egy bizonyos ideig. Ezt semmi sem tudja kiszűrni.

(#23469) viharhozo válasza _BM_ (#23467) üzenetére


viharhozo
addikt

Mit mindenben, ebben is van vmi igazsag (pl. sztem is felesleges volt ot perccel a botrany kirobbanasa utan szazmilliardozni), de azert egy ugy lett volna korrekt, ha leirja, mi az istent kellett volna csinalnia az MNB-nek.

Az egyszeri MNB-s ugyintezo mit mondjon a hataridos ugyletekrol, ha az se tiszta, letezik-e egyaltalan a pozicio, vagy csak az ugyfel latta a Buda-Cash rendszereben.

Dr.F.E.R.I.: azert ha korulnezel, azt tapasztalod, h a hitelminositok besorolasa es a makromutatok kozott neha meglepoen kicsi a korrelacio.

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#23470) _BM_ válasza viharhozo (#23469) üzenetére


_BM_
senior tag

Ha valaki azt állítja, hogy a BudaCash és a DRB bankok felfüggesztése mögött az állam azon hátsó szándéka vélelmezhető, hogy az így keletkezett pánik hatására mindenki vegye ki a pénzét a bankokból és pörgesse a gdp-t, akkor miért várod el tőle, hogy tanácsokat adjon az MNB-nek? :)

(#23471) concret_hp válasza concret_hp (#23311) üzenetére


concret_hp
addikt

naszal mondjuk 125 misi, tegyük fel h amiből megélek, annyi csorog munkából.

ha bp-n v környékén élek, akkor köll 2 panellakást venni 1-et saját 1et asszony nevére. ~ 2*10 misi. (újabb 30-40 misinként venni 1-1 újabb panelt a gyerekek nevére, ha lesznek addigra, így kb. az arányok megmaradnak) bár valszeg nem bp-n élnék, szóval inkább 1-2 üzlethelység vidéken.

részvényportfóliót fullra szétdiverzifikálni, jellemző deviza földrajzi és szektoriális kitettség szerint, azaz usa, nyugat-eu, többi emea, ázsia. a folyamatos növekedési kilátások miatt felülsúlyoznám a gyószeripart és ázsiát picit. szum kb. 50M

maradékból 40ből kötvényeket kéne venni a folyamatos kessáramlás tuti fenttartására + a nagy hullámok enyhítésére, ezt is jól diverzifikálni, szóval nem muszáj ragaszkodni a PMÁK-hoz, bár valszeg tartanék belőle.

10M-et meg meg lehetne forgatni talán mindenféle gyűjteményeken, régiségeken, ilyesmi, ehhez mondjuk nem értek, de ha nyugdíjas vagy ráérsz kitanulni :DDD ill. 1 kis fizikai arany, ezüst, de nem sok.

5M viszonylag likvid eszközökben, ha van valami tuti biznisz, akkor ne a likviditás hiány miatt maradjak le.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#23472) BÁ Nutrition válasza concret_hp (#23471) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"tegyük fel h amiből megélek, annyi csorog munkából"
nem nyugdijrol volt szo?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#23473) concret_hp válasza BÁ Nutrition (#23472) üzenetére


concret_hp
addikt

kvázi nyugdíj, mondjuk így, de igazából mindegy, mert a leírt portfolió biztosít folyamatos cashflowt, szóval ha van ami csorog mellé, akkor vagyonnövelés, ha nincs akkor szinten tartás / kisebb növekedés.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#23474) BÁ Nutrition válasza concret_hp (#23473) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

en lehet belevagnek vmi olyasmibe egy nagyobb osszegbol amit elvezek csinalni. ill legalabb egy 6 lakas menne kiadasra.

nincs meg a megfelelo penzugyi ismeretem/sem bizalmam ahhoz hogy tozsden vagy a bankok ajanlatai kozott boklasszak. (pedig van kozgaz diplomam.. ;] jol mutat a fiok aljan)

foldek is erdekelnenek, csak most mar nem nagyon lehet foldhoz jutni

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#23475) adalbert1 válasza concret_hp (#23471) üzenetére


adalbert1
veterán

Engem inkább az a kérdés foglalkoztat, hogy miként jussunk el a 125 milliós megtakarításig? Mert ha csak munkabérből származik jövedelmünk, ez eléggé lehetetlennek látszik első blikkre (még ha egy itthon jónak mondható fizetésünk is van), a legtöbb szimpla vállalkozásba meg szerintem bele se vágna az emberek nagy része a bizonytalan környezet és az idiótábbnál-idiótább szabályozások miatt.

(#23476) BÁ Nutrition válasza adalbert1 (#23475) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

munkaberbol otthon lehetetlen. tobb mint 1 millios netto kell hozza hogy belathato idon belul osszejojjon( ~10 ev) olyan meg nem nagyon van. (mondjuk elmesz gyozikenek es a gyokerek felmillot adnak fellepesenkent ;] )

de ha mar van csalad, megnonek az igenyek akkor meg jobban kitolodik.

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#23477) _BM_ válasza BÁ Nutrition (#23476) üzenetére


_BM_
senior tag

Megnézném azt az embert, aki havi 1 milla nettóval kuporgató életmódot folytat 10 éven keresztül. :K

(#23478) Dr.Zoo válasza _BM_ (#23477) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Van ilyen. Én ismerek párat személyesen is. ;)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#23479) Kombat


Kombat
őstag

Sziasztok!

Lenne jelenleg 2MFt-om amit félre tudnék rakni.
Egyik felét életbiztosításba raknám (+ havi 10kFt), a másik felét szeretném jobban kamatoztatni.
Előreláthatóan 3-5 évig nem nyúlnék hozzá és hajlandó vagyok alacsony vagy közepes kockázatot vállalni.
Mit ajánlotok?

(#23480) Ra3 válasza Kombat (#23479) üzenetére


Ra3
őstag

Szerintem az életbiztosítást messziről kerüld el, egy kis olvasnivaló.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#23481) -v- válasza Kombat (#23479) üzenetére


-v-
addikt

Biztosítást hagyd, én a helyedben nyitnék MÁK-nál számlát és betenném prémium állampapírba az egészet tbsz-re és kész. Egyszerű, biztonságos, értelmes hozam ..

[ Szerkesztve ]

(#23482) _BM_ válasza Dr.Zoo (#23478) üzenetére


_BM_
senior tag

"Van ilyen. Én ismerek párat személyesen is."

És koplal és fiatal az illető?
Én is ismerek, de az idősebb korosztályból.

(#23483) Dr.Zoo válasza _BM_ (#23482) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nem, jellemzően az idősebb korosztályból.
De ismerek olyat is, aki egy 13 éves lexussal mászkál, meg van neki még egy céges opel astra-ja.
És úgy egyébként milliomos. Többszörös. De rendkívül szerény, nagyon művelt, és ha beszélgetsz vele, nem mondod meg, hogy Ő bizony kőgazdag. Pedig De. :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#23484) -v- válasza Dr.Zoo (#23483) üzenetére


-v-
addikt

Na de a "kuporgató életmód" meg az, hogy szerény ill. nem érzi szükségesnek új autó vásárlását, mert elégedett a 13 éves lexusával is, az nem ugyanaz ...

(#23485) Dr.Zoo válasza -v- (#23484) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Hidd el, hogy ahhoz képest, "szerényen" éldegél. :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#23486) concret_hp


concret_hp
addikt

én azért ismerek 1-2 embert, akik a fizetésük töredékéből élnek, nyilván nem minimálbér esetén.
de ja a nevezett összegig még egész sok hiányzik mindnek :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#23487) BÁ Nutrition válasza concret_hp (#23486) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

en nem mondanam h kuporgok de nem szorok el tobb penzt mintha 250k-t keresnek havonta. viszont igy is tiz ev mire osszejon a targyalt osszeg. max annyival kevesebb hogy egy ido utan mondjuk 5 ev mar gyorsulhat annyival amit 50-60 milliobol ki lehet hozni evente. amit ugye hozzatehetsz vagy eletszinvonalat valtasz.

5 evet meg be lehet vallani szerintem, mivel korabban sokkal tobbet is kenytelen voltam fizetes nem leven(max 200 ehber)

ennel komolyabb fizuk max ilyen furotornyos allasoknal ismerek, vagy valami nagyon extreme mernoki, vagy komoly orvosi melo kulfoldon.

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#23488) daniel2121 válasza zsoltee10 (#23309) üzenetére


daniel2121
senior tag

Helo hogyan alakulnak a befektetéseid?

(#23489) deedee


deedee
őstag

üdv

erről mi a vélemény?
túl jól hangzik a kamat :F 7,5 %

[link]

(#23490) Dr.F.E.R.I. válasza deedee (#23489) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Nem kamu, csak 3 évvel ezelőtti a sztori.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#23491) deedee válasza Dr.F.E.R.I. (#23490) üzenetére


deedee
őstag

akkor ezért nem találtam meg a honlapon :DDD

(#23492) concret_hp


concret_hp
addikt

holnap van az egyik pmák kamatfizetése, 17-ben lejáró 5évesé.

úgy nézem a 17 év végéig tartó tbszemre, 2018-ban lejáró 3 éves PMÁKot kell vennem, a 17es lejáratúak ilyen 1% körül vannak, ez meg infla +3%, ami még nem lenne vészes, de voltam olyan okos, hogy annak idején 3 éves PMÁKot is raktam tbsz-re az meg 2 hét múlva jár le és abból is ez lesz :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#23493) Kombat válasza -v- (#23481) üzenetére


Kombat
őstag

Köszönöm, akkor ez lesz.

(#23494) Petya25 válasza concret_hp (#23492) üzenetére


Petya25
addikt

Ezek szerint akkor te inkább a biztos % felé tereled a pénzed PMÁK/TBSZ vonalon?

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#23495) VÁMpír válasza concret_hp (#23492) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

nyugodtan megveheted a 2020-ban lejáró PMAK-ot, annyi fog történni, hogy amikor lejár a TBSz-ed akkor dönthetsz, hogy meghosszabbítod még 3 vagy 5 évvel, vagy sem.

Ha nem, akkor pedig áttranszferálják (ingyen) a sima értékpapírszámládra és onnantól kell majd kamatadót fizetni azok után a kamatok után, amit a kötvény a TBSZ lejárata után termelt.

[ Szerkesztve ]

(#23496) concret_hp válasza Petya25 (#23494) üzenetére


concret_hp
addikt

1 részét :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#23497) Kombat válasza -v- (#23481) üzenetére


Kombat
őstag

Van valami lényeges különbség hogy a MÁK-nál vagy az OTP-nél nyitok tbsz-t?

(#23498) -v- válasza Kombat (#23497) üzenetére


-v-
addikt

MÁK-nál ingyenes (meg minden más is), OTP-nél asszem 2k / év a TBSZ

(#23499) Kombat válasza -v- (#23498) üzenetére


Kombat
őstag

Köszi!

(#23500) zsoltee10 válasza daniel2121 (#23488) üzenetére


zsoltee10
addikt

Épp nézegettem, csak a két OTP-s alap van mínuszban, de az annyira, hogy az egész portfólió mínuszban van. Citadella lassan +6%, a Columbus és a You Investem is 2-3%-os pluszban van. Supra vastag mínuszban, EMDA pedig 1-5% mínusz körül ugrál, de 1-2 napon belül. Érdekes.
Az egész portfólió jelenleg 2,3%-os mínuszban van, ha a befektetési egységek árfolyamát nézem, a vételi jutalékokkal együtt pedig -3,6% a kezdéshez képest, de január 15-én ez csúnyább volt, akkor a supra zuhanása -6,25%-al vetette vissza az egész befektetést.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.