Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64101) -v- válasza EQMontoya (#64100) üzenetére


-v-
addikt

Ebben egyetértek :K de szerintem ennek ilyen szempontból is rossz az ár érték aránya, én is maximálisan a közöny ellen vagyok, de jóval kevesebb energiabefektetéssel meg saját magad szopatása nélkül szerintem máshol többet lehet tenni, ha ilyen irányban motivált vagy.

[ Szerkesztve ]

(#64102) TheProb válasza EQMontoya (#64093) üzenetére


TheProb
veterán

Már befizettem a csekket, ahogy "Mr. Bimmer kell" mondta, nem éri meg ezzel szarakodni. Ahogy mondod, vannak bajok ezzel az országgal, nem is kevés. De nekem se fölösleges időm,pénzem még inkább arra, hogy bíróságra járogassak, meg ügyvédeket fogadgassak fel 10rugós büntiért. Sajnos ez az idióta bürökratizmus elveszi az ember kedvét az egésztől.

Ha majd tényleg gyakrabban fognak erre járni és megbüntetgetik ezeket a majmokat, akkor már jobb napjaim lesznek.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#64103) focvis


focvis
veterán

Ígértem, hogy beszámolok a Merga C Editionről.

Előre lelövöm a poént; kb. 5% az esélye, hogy megveszem.

Kedden voltam tesztvezetni, nagyon jó ajánlat az autó. :K Azóta beszéltem az értékesítővel, ha nem készletről rendelem, akkor további extrákkal emelkedik az alapfelszereltség (szőnyeg, dönthető üléstámlák, komfort ülések, meg még vmi amire nem emlékszem). Az autóban szinte minden lényeges tétel széria, pár tételt kérnék bele: LED fényszórók, metálfény, febetétek (Mercedesbe szvsz majdnem kötelező), tempomat - ezek közel 1 millával dobják meg az árat, a vége valamivel 9 alatt lenne. Többet nem ésszerű belekérni ha fontos az alacsony értékvesztés, ezekből is lehet húzni.
Nagyon klassz a széria navigáció-előkészítés, ha később meggondolod magad, 200 ezerért kérheted, hogy aktiválják a navit.
Engedményt első körben nem sikerült kapni, nem is harcoltam érte. Az ár tartalmazza 4 évig a szervizköltségeket is.

Az autó igen masszív, kényelmes.

A motorja viszont gyengusnak érződött - bejáratós volt, nem volt szívem parkettázni, de érződött, hogy nincs benne tűz. Ha az 1.4 TSI-m lenne ma, akkor talán nem érezném ennyire gyengének, de abban az 1.4 TSI-ben több volt az akarat, lelkesedés.

Érdekes módon, mikor eladtam dec. 30-án a 220 lovas GTI-t és jan. 2-án vettem az 1.9 dízel + automata, majd 300 kg-mal nehezebb Saabot, akkor közel sem éreztem ekkora erőbeli visszalépést, azonnal szimpatikus volt ahogy a Saab lép. És tetszik mind a mai napig.

Gondolom a Mergát megszoknám 1-2 hét alatt; de boldog nem lennék a teljesítményével. Talán egy csipsz segítene, a C180-ban is ugyanez az 1,6-os turbó van, 156 lóval.

(#64104) barnam_ válasza focvis (#64103) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hány lovas az alapmotor? Meg hány kiló a bodé?

(#64105) rbalint88 válasza barnam_ (#64104) üzenetére


rbalint88
addikt

Keves, sok ;]
122 nyiha, az lofutty ekkora kasztniba.

(#64106) focvis válasza barnam_ (#64104) üzenetére


focvis
veterán

129 LE, a többi kiguglizom mindjárt.

Adatlap: 1320 kg.

A nyomaték csak 210 Nm, ez volt a gond... ez kevés a súlyához. :/

[ Szerkesztve ]

(#64107) Peter.70 válasza focvis (#64106) üzenetére


Peter.70
őstag

Akkor már jobb választás lehet a mazda 6

mazda 3 - nál is meg van a 210 Nm

[ Szerkesztve ]

(#64108) -v- válasza focvis (#64106) üzenetére


-v-
addikt

Ja, ez nem hangzik valami acélosnak :(

1320 kg - hát, a valóságban szerintem az is megvan 1500

[ Szerkesztve ]

(#64109) focvis válasza Peter.70 (#64107) üzenetére


focvis
veterán

Minden tiszteletem a japánautó-hívőké :R , de nem jelentek számukra konkurenciát az autószalonban.

Mergához:
Látszik, hogy durván visszavettek a kraftból a C 160-nál:

[ Szerkesztve ]

(#64110) Magnum_ válasza focvis (#64103) üzenetére


Magnum_
nagyúr

azt ugye tudod, hogy a betege lennél a kocsinak és kereshetnél ügyvédet a válóperhez? ;]
btw nekem is tetszik. nem is kicsit.
de inkább 1998-as clk-t vegyél 900.000,-Ft-ért :D

I humbly and respectfully decline™

(#64111) brumi1024 válasza Peter.70 (#64107) üzenetére


brumi1024
veterán

Más, nem hiszem, hogy valaki a C osztály megnézése/konfigolása után a Mazda 6 mellett döntene.

(#64112) barnam_ válasza focvis (#64109) üzenetére


barnam_
nagyúr

És ehhez a 129 lóerőhöz turbó kell az 1.6-os motortól? :U
Amúgy szerintem a GTI meg a Saab után érződik gyengének, ha igaz a 210 nyúlmókus 1200 rpm-től, az nem rossz azért. Igaz, a lovak meg csak későn jönnek meg, s valószínűleg az Euro6 norma is lefojtja.

szerk.: amúgy durva mennyit változott a világ, 22 évvel ezelőtt a turbó nélküli 3 literes dízel tudott 210 nm-t 136 le mellett az ennél is nehezebb E osztályban.

[ Szerkesztve ]

(#64113) Qru válasza TheProb (#64102) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Legutóbb mikor ilyen csekket adtunk fel a megjegyzésrovatba beírtam nekik: KBF :DDD

Amúgy pont erre játszanak, hogy az emberek 90%-a nem megy tovább és beletörődik. Mondjuk én elpereskednék velük mert van ügyvéd a családban tehát ingyen lenne de ha nem lenne én is tejelnék és mennék tovább könnyebb szívvel pénztárcával.

#nincsbennetarcsi

(#64114) Richard!


Richard!
addikt

Felkerült nekem is a nyári garnitúra :))

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#64115) focvis válasza Magnum_ (#64110) üzenetére


focvis
veterán

Nem nagyon lesz ebből vásárlás. :N

A Saabbal még bőven tudok foglalkozni:
- A beltere 2 hét múlva lesz olyan, hogy késznek tekinthetem; 27-én megyek a bőröshöz a vezetőüléssel, utána azt az egy ülést még kiganézom és pipa.
- A külsejével elbohóckodom mondjuk 2 napot a tavasszal - "fényesítés".
- Esetleg elszórakozom az olajcsöpögéssel (hátsó főtengely szimering), a füstöléssel is lehetne kezdeni vmit.

Nyáron főleg csak használni szeretném már. :)

Ősszel meg kitalálom, hogy mi legyen. Nagyon tetszenek a Mercedesek, csak sajnos az eddig próbáltak mind túlságosan nyugodtnak érződtek.

(#64116) focvis válasza barnam_ (#64112) üzenetére


focvis
veterán

Vissza van fojtva; a C180-ba ugyanezt a motort szerelik 156 lóval és 250 Nm-rel, de az is fojtott lehet.
Az Euro 6 kétségtelenül nem a fékevesztett lendületről szól, de turbóval nem lehetne gond, a GTI is Euro 6 volt, az 1.4 TSI meg Euro 5.

Attól tartok, hogy szándékos Mercedes fícsör lesz a nyugodt gázreakció... amikor elvettem a gázt, a motor olyan tunyán ejtette a fordulatszámot, mint a leglustább szívómotorok az Euro 4 bevezetésekor.

(#64117) footy válasza barnam_ (#64112) üzenetére


footy
addikt

És ehhez a 129 lóerőhöz turbó kell az 1.6-os motortól? :U
Nem, a turbo a nyomatekhoz kell.

(#64116) focvis
Akkor viszont ennek is csak egy chips kell ;]

[ Szerkesztve ]

(#64118) TheProb válasza Qru (#64113) üzenetére


TheProb
veterán

Nem rossz ötlet :D
Csak itt így is tele volt a megjegyzésrovat az azonosítókkal.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#64119) EQMontoya válasza TheProb (#64102) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ezt a 22k-t egy maillel vertem ki a biztosítóból, ennyit szerintem igenis mindenkinek meg kell tennie, és utána talán nem néznek ennyire birkának. Szentbeszéd off. :)

Holnap indulunk Berlinből Brnoba, majd kikormolom kicsit. Idefelé sötétben 200 fölé nem mertem tolni.

Same rules apply!

(#64120) Snoop-y válasza focvis (#64103) üzenetére


Snoop-y
veterán

febetétek (Mercedesbe szvsz majdnem kötelező) :W

Nagyon keves autotol eltekintve a legmoslekabbul kinezo dolog amit valaha autoba raktak :U

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#64121) barnam_ válasza focvis (#64116) üzenetére


barnam_
nagyúr

Áh így már értem.
Gondolom ha meg megcsipszelik, ugrik a garancia.

Attól tartok, hogy szándékos Mercedes fícsör lesz a nyugodt gázreakció
Az enyém is ilyen, lassan pörög fel, de lassan is ejti a fordulatot, így magasabb fokozatban nincs nagy motorfék, lehet gurulni. szerk.: igaz ez dízel, ami a motoralkatrészek súlyából adódóan is valszeg nehezen pörög fel.

footy: jogos.

[ Szerkesztve ]

(#64122) brumi1024 válasza barnam_ (#64121) üzenetére


brumi1024
veterán

Meg az "ingyenszerviz" is esélyesen.

[ Szerkesztve ]

(#64123) Snoop-y válasza Snoop-y (#64120) üzenetére


Snoop-y
veterán

A mai autokban kb ugy nez ki mint ha egy szobaban lenne 8k led tv 10 millios hifi meg ultramodern design aztan a vegere hogy feldobjad kicsit bebaszarintanal egy kolonial szekrenysort

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#64124) aero. válasza Snoop-y (#64123) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ez igaz volt 10 éve, mikor a max felszereltség fekete belsőből meg klasszik műszerfal fabetétből állt. Ma már szerencsére jobban tudják, mi a jó.

vs ma

[ Szerkesztve ]

(#64125) Qru válasza barnam_ (#64121) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen akkor ugrik. :K

#nincsbennetarcsi

(#64126) Snoop-y válasza aero. (#64124) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez ugyanugy hanyas csak nem kolonial szekrenysor van benne hanem egy kerti deck a Homebase-bol :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#64127) gzbotii


gzbotii
veterán

2012-es Opel Astra SportTourererrol mik a velemenyek? Egy ismeros akarna ilyet venni.
Kerulendo motor, hibak, stb...tudtok ezekrol valamit?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#64128) kisza25 válasza aero. (#64124) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

szerintem régen is gusztustalan volt, meg most is az :P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#64129) Qru válasza Snoop-y (#64126) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

+1

Én is hányok a feabetéttől.

#nincsbennetarcsi

(#64130) aero. válasza Qru (#64129) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Mondjuk a Saab-ban én is alig vártam, hogy lecseréljem.

Szét kellett bombázni a műszerfalat teljesen, de megérte. :D
A merciben nem zavar egyáltalán, pedig az a tipikus barokkos fa műszerfal. Gondolkoztam, hogy lematricáztatom, de nem találtam rá boltot.

(#64131) Snoop-y válasza aero. (#64130) üzenetére


Snoop-y
veterán

Na hat miert cserelted le azt a gyonyoru nagyon elegans luxust es izlest sugallo kolonial FA betetet :F

Hidd el par ev mulva ugyanilyen groteszkul fogod nezni azt a hajopadlo takolmanyt a merciben is. (En mar most hanyok tole mondjuk de hat a te kocsid lesz :D)

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#64132) aero. válasza Snoop-y (#64131) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Mert szar, de írtam az előbb is, hogy 10(+) éve voltak ilyen szar fabetétek. :K A mostaniak nekem spec. amiket linkeltem, bejönnek.

szerk.: Nem meggyőzni akarlak

[ Szerkesztve ]

(#64133) Snoop-y válasza aero. (#64132) üzenetére


Snoop-y
veterán

A masik is ugyanolyan szarul nez ki csak kicsit modernebb szar. De szar ;)
Az a resz ahol a szep android ikonok vilagitanak kifejezetten jol mutat faval keretezve :C

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#64134) focvis válasza Snoop-y (#64120) üzenetére


focvis
veterán

Nem állok neki ízlésen vitatkozni. :N
Főleg nem olyan - amúgy mélyen tisztelt - fórumtársakkal, akik képesek távol-keleti autóra izgulni. :P

Mergába kell fabetét; Hondába, Opelbe, VW-be, stb. tilos.

Ui.: most mentem bőrkárpitot ganézni...

[ Szerkesztve ]

(#64135) Snoop-y válasza focvis (#64134) üzenetére


Snoop-y
veterán

Volt mergank nem is egy. Mindegyikben undorito volt a fabetet (mar amelyikben volt)

Manapsag a mercedes az nagyon tavol all a luxustol plane egy c osztaly szoval a fabetet az amellett hogy ugy nez ki ahogy meg kicsit eroltetett is.
A tavolkeleti autoknak is megvan a varazsa es nem mondtam hogy azert szeretem oket mert belulrol szepek :D

ui: helyes :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#64136) -v- válasza focvis (#64134) üzenetére


-v-
addikt

(#64137) BigBlackDog válasza -v- (#64136) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:C Hát igen, a naponta látott dolgok könnyen felidézhetőek! :D

(#64138) Snoop-y válasza -v- (#64136) üzenetére


Snoop-y
veterán

:C :R

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#64139) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Egyik kollégám vett egy kis méregzsákot :D .
Peugeot 208 GTi-t. 200 paci a 3 ajtós kisautónál ... :D
2 éves, 20000 km , 14000 euró volt . Fekete az autó , szép felnikkel . Gratuláltam az autójához . Nem nagyon lesz gond még a német autópálya tempóval sem ;) !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#64140) -v- válasza focvis (#64134) üzenetére


-v-
addikt

A kipu pucolás se maradjon ki! ;]

(#64141) focvis válasza -v- (#64140) üzenetére


focvis
veterán

Kipu retkes még:

Bőr már tiszta, most jön a kence:

(#64142) MunezXBK válasza TheProb (#64066) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Itt vagy elviszik, vagy lekapják érte a rendszámot.

Focis: nem annyira tiszta az még. :B

[ Szerkesztve ]

(#64143) rbalint88 válasza MunezXBK (#64142) üzenetére


rbalint88
addikt

nem láttad milyen volt :) ez tiszta. nagyon :D meg sajnos a festése is sérült már, "öreg autó"...

(#64144) Integrale válasza aero. (#64124) üzenetére


Integrale
veterán

Matt fa szerintem az egyik legjobb beltéri elem, persze csak abba a járgányba, amelyikben nem idegen, pl egy Civic-ben bután nézne ki, de egy Audiban, Maseratiban kifejezetten ízléses tud lenni.

Telefonom hátlapja is az. :D

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#64145) focvis válasza MunezXBK (#64142) üzenetére


focvis
veterán

Örömmel fogadom a jótanácsokat! :)

A pillangót festeni kellene, lehet, hogy megcsináltatom a TC-s bőremberrel a komplett vezetőülést.

Most 2 rétegben lekentem ápolóval. Még 1x majd késő este.

@Integrale: nekem is volt fahátlapos Moto X, meg kevlár Razr. 👍

[ Szerkesztve ]

(#64146) molnarpeter válasza focvis (#64145) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Van PH-s bőrös is, küldjek kontaktot? :)

(#64147) !Overdose! válasza molnarpeter (#64146) üzenetére


!Overdose!
őstag

Fényezőnk is van? Egy hűtőmaszk lenne az áldozat...

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#64148) focvis válasza molnarpeter (#64146) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm, már beszéltem 4 bőrössel: Zegen javítják a szivacsozást és varrják a repedést 27-én.
A festést viszont a TC-s srácra bíznám.

(#64149) molnarpeter válasza !Overdose! (#64147) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Autóápolós topikban dodi72 (polirmasters)?

focvis: [link] festenek is :) Cégnél volt egy vaj váltógomb, ami elkopott. Gyári csere ~30k, festés 5k :D

[ Szerkesztve ]

(#64150) Qtya123


Qtya123
őstag

Kaptam egy sms-t a korábbi baleset vonatkozásában a vétkes fél biztosítójától, amiben azt írják, hogy X Ft kártérítési összeg kiutalását elindították és a javítási számla alapján a különbözetet megtérítik.

Ez mi akar lenni? Jól gondolom, hogy valamiféle előleg (anyagköltség a javításhoz, stb...)?
A másik érdekes az, hogy mit értenek kiutalás alatt? Postán küldik majd? Ugyanis bankszámla számot én nem adtam meg nekik.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.