Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128201) stickermajom válasza jozsi252 (#128197) üzenetére


stickermajom
addikt

A régi akkus ráadásul mintha 12 voltos lett volna. Az a baj, nem vagyok meggyőződve, hogy egy akksival kibírja a négy kereket.

(#128202) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Laptiming
Alfa, honda

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#128203) focvis válasza -v- (#128198) üzenetére


focvis
veterán

1x tankoltam 20 liter táltost a jelenlegi vasba; máskülönben csak a puruttya.

(#128204) hülyegyerek válasza rbalint88 (#128175) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Ha sietek, akkor 150 tempomattal szoktam menni a sógoroknál is, ami valós 144 km/h. Még soha sem kaptam büntit. 100-as szakaszon 110 körül szoktam, az is okés.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#128206) kisza25 válasza HoaryFox (#128164) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az ig-l-es táblákat szigorúan tartsd be, mert azért nagyon nagy büntit osztanak

A 150 lovas duster

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#128207) Csabroncka válasza Qru (#128185) üzenetére


Csabroncka
addikt

100-as pérmiumot nem az oktánszám és nem is a lerakódáseltávolítás miatt érdemes tankolni normál esetben!

"in medias res"

(#128208) stickermajom válasza Csabroncka (#128207) üzenetére


stickermajom
addikt

Akkor miért? Ha nem nézem az oktánszámot és a plusz adalékot, akkor gyakorlatilag 95-ös sima is lehet. :D Marad a dupla pont, mint előny.

[ Szerkesztve ]

(#128209) Csabroncka válasza stickermajom (#128208) üzenetére


Csabroncka
addikt

Viccet félretéve és mert részben szakmám miatt belelátok.

A 100-as benzin előállításához teljesen más alapbenzint használnak, mint a 95-höz. A legfontosabb, hogy oktánszám növelőnek a 95-ös benzinhez elsősorban etanolt használnak. A 100-as benzinhez pedig ETBE-t.

Ha még nézitek (erről korábban már írtam a toyota topikban) mindegyik benzin esetén az E95 rajta van a kútpisztolyon, igen ám de ez a megújuló 5 V/V%-ra utal.

Bio etanol mellett már van bio ETBE -is.

Tehát a kulcs az, hogy a 100-as benzinben nincsen etanol, emiatt magasabb a fűtőértéke, tartósabb és nem vizesedik.

Vegyészként szerintem kinek érdemes tankolnia:
- modern és fiatal szívó vagy turbóbenzines, változó szelepvezérlésű motoroknál (itt tényleg lehet pár decis fogyasztáscsökkenés, a teljesítmény növekedéssel kapcsolatos dolog egy bullshit)
- aki ritkábban használja autóját (pl hetente 1 alkalommal és 1 tank benzinnel akár 1 hónapot is elvan)
- teljesítményre kihegyezett verseny motoroknál (itt inkább az oktánszám miatt)

Azt, hogy a motor ellensége a víz, ezt pedig itt mindenki tudja (szerintem)...

Az hogy ki, pl a Shell hogyan adalékolja a MOL-os 100-as alapbenzint, vagy mi a különbség a Shell 100-as adalékja és a MOL 100-as adalékja között, azt nem tudom, de az adalékot (súrlódáscsökkentő...) ezeket úgy veszik a piacról, nem ők gyártják :)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#128210) stickermajom válasza Csabroncka (#128209) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszi, ezeket nem tudtam. :R

Mondjuk én a kompressziótűrése miatt tankolom a 100-ast, LSPI megelőzésére.

(#128211) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Eddig fostos az ido, szerintetek holnap TENYLEG jo ido lesz?

I humbly and respectfully decline™

(#128212) kisza25 válasza Csabroncka (#128209) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Na mostantól cssk táltost tankolok:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#128213) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Na EQMontoya-val volt minimális kocsi "faszázás"(© báj Saint_ )

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#128214) Csabroncka válasza stickermajom (#128210) üzenetére


Csabroncka
addikt

A vízzel is igazából a baj addig van amíg az olaj és a motor nem üzemi hőmérsékletű. Bármennyire is figyelnek és tisztítják a kőolajat a benzin/gázolaj és a motorolaj is tartalmaz kenet és klórt. Az égés során is keletkezik víz. Alacsony hőmérsékleten a vízzel találkozva a kén és a klór, savat alkotnak és fokozzák a kopást, magán a motoron belül. Értelemszerűen minden attól függ, hogy mennyi víz van jelen az üzemanyagban és a hőfok sem mindegy, hiszen üzemi hőfokon a víz kiforr a motorból.

Ebből pl.: azt is látod, hogy aki sok rövid útra használja az autót (ritkán lesz üzem meleg a rendszer) annak sem ártana....

"in medias res"

(#128215) kisza25 válasza Csabroncka (#128214) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Na akkor megnpláne az kell nekem, nálam sok a rövidtáv

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#128216) Magnum_ válasza bitpork (#128213) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nemá, nem szoltal, hogy itt vagy?

I humbly and respectfully decline™

(#128217) bitpork válasza Magnum_ (#128216) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szöged a plész :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#128218) Csabroncka válasza kisza25 (#128215) üzenetére


Csabroncka
addikt

A MOL-nak vannak tengeri forrásai is, irgalmatlan mennyiségű energiát fordítanak arra, hogy megtisztítsák (klórtalanítsák és kéntelenítsék) a kőolajat!
Minden előítélet ellenére a MOL benzine semmivel sem rosszabb, mint az Osztrák forrás. Igazából a kút az ami megsz..patja a legtöbb embert, azt tényleg érdemes jól megválasztani.

"in medias res"

(#128219) pècsimunkás válasza -v- (#128200) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Vótmá korlátlan :D

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#128220) tboldi válasza Csabroncka (#128214) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

Ez csak megerősített abban, hogy továbbra is 100-as V-Powert tankoljak. Már több, mint két éve kizárolag azt kap az autó. :K

Amúgy a héten jött meg a Netrisk-MOL kártyám (gondoltam, why not?), lehet, hogy kipróbálom az ottani 100-ast legközelebb.

(#128221) stickermajom válasza tboldi (#128220) üzenetére


stickermajom
addikt

Én néha útba ejtem a MOL-t, semmi különöset nem tapasztalok. Mindegyik itthoni táltossal ugyanúgy viselkedik és a fogyasztásban sem látok eltérést. Szóval random szoktam tankolni, néha még az Auchanos 98-as is becsúszik. 95-öt viszont csak akkor látott, mikor átvettem, mert nem találtam jobbat a környéken.

(#128222) Qru válasza -v- (#128198) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

64 literes tankba 48 liter 98-as ment.

Hatareset. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#128223) Csabroncka válasza stickermajom (#128221) üzenetére


Csabroncka
addikt

A legtöbb itthoni benzin a MOL finomítójából jön!

tboldi: én is a Shellnél tankolok, de azért mert a környékünkön megtanultam hol szar és hol jó a kút -csak ezért

Ebben a videóban egyébként a Vezess.hu-n elég jól összefoglalják!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#128224) Qru válasza stickermajom (#128221) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az Auchan 98 az MOL 100-as adalek nelkul, azt is nyomhatod nyugodtan.

#nincsbennetarcsi

(#128225) tboldi válasza stickermajom (#128221) üzenetére


tboldi
nagyúr

Apummal korábban az OMV-nél tankoltunk a WagonR-be (meg a CB500X-be), mert az esett útba, de egy idő után elég vegyesek voltak a tapasztalatok: ugyanazzal a benzinnel egyszer elég lagymatagul, máskor meg tök jól ment az autó (motor). Aztán átszoktunk a Shell-hez, abban még nem csalódtunk, az mindig ugyanolyan jó. A Jazz-zel már nem is kísérleteztem, amióta megvan, csak a kagylóhoz megyek. :D

[ Szerkesztve ]

(#128226) Qru válasza tboldi (#128225) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem meg pont a Shell 95-tol volt hektikus a fogyim.

#nincsbennetarcsi

(#128227) Csabroncka válasza tboldi (#128225) üzenetére


Csabroncka
addikt

Alapvetően kutat válasszatok és ne hálózatot. Ahol mindig friss az üzemanyag ott sok gond nincsen.

Qru: szerintem a fogyasztás nem lehet ilyen pontosan mérni, 50 literes tank esetén 10%-os abszolút eltérés +-2,5 liter, ez még mérhető, de például 1%-os hiba ami +-250ml már nem.
Látatlanba szerintem 500ml alatt volt az eltérésed....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#128228) Qru válasza Csabroncka (#128227) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

64 literes tanknal +/-0.5 liter/100 km. Pedig mindig ugyanott tankoltam. Most sokkal kiegyensulyozottabb. Nem baj, most raporbalok erre a 100-as/98-as temara meglatjuk. Ez amit irtal vizesedes most betalalt mert decemberben tankoltam utoljara. Nem akarok gozost csinalni a verdabol... :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#128229) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Szóval röviden: 130-ra ragasztott mutató és táblák figyelése és akkor nem lehet gond. Értem :D

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#128230) stickermajom válasza Qru (#128224) üzenetére


stickermajom
addikt

A mért értékek alapján volt egy ilyen sejtésem, hogy más kúton kicsit adalékolva az a 100-as. Próbáltam ezt elmagyarázni a K Astrás csoportban, persze én voltam a hülye. "Akinek van pénze majomra..", "Szutyok Auchanos benzin" és hasonló kommenteket kaptam. :D

(#128231) Csabroncka válasza Qru (#128228) üzenetére


Csabroncka
addikt

Az mérési pontatlanság, hidd el!

Ez a prémium benzin téma egyébként érdekes dolog. Szerintem egy tizenöt, húszéves benzinesbe teljesen felesleges beletenni (bár mondják, hogy takarít) de szubjektív véleményem szerint lóf..sz... mit akarsz kopást védeni egy olyan motoron ami már az olajat is meg-meg csipegeti - persze a normális olaj kell...

stickermajom: amíg a MOL a forrás addig nagy baj nincsen

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#128232) Qru válasza Csabroncka (#128231) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Oregecskedo MPi szivobenzin, amibe 91 oktan a minimum eloiras, szoval nem megy jobban a 100-astol de telente sokat all. Emiatt lehet erre az idoszakra majd kap 100-ast amugy meg a normal 95-el is rendben van a fogyim.

Stickermajom: Nincs baj az Auchan benzinnel, standard Mol-os benzin Battarol (az Aldi is onnan veszi ha jol tudom). Viszont az FSi fele motorokba azert jobb ha valami adalekos cucc megy, attol lassabban kormolodik le. Auchan 98-ban nem nagyon van adalek mert igazabol az a draga (kifejleszteni) nem maga a 100-as nyal.

#nincsbennetarcsi

(#128233) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Azt kb be lehet loni egy ujabb nemet auto(audi, mercedes, bmw) eseteben, hogy az automata valtojuk mennyi kilometert bir el, komolyabb baj nelkul? Nem tudom bizhatok-e azokban a pl 2015 koruli mercikben, amikben minimum 150e km van, es automatak..
Elore is koszi a segitseget :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#128234) Csabroncka válasza Qru (#128232) üzenetére


Csabroncka
addikt

Persze ezzel teljes mértékben egyetértek.

Más: srácok van valakinek ilyen árnyékolója

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#128235) molnarpeter válasza DrDobos (#128233) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Konkrét típus, motor, váltó? Van sok verzió, elég nagy a szórás :)

(#128236) F_Zolee válasza Csabroncka (#128223) üzenetére


F_Zolee
veterán

Shellnél tankoltam párszor mostanság 95ös csóró benzint, mert nem esett útba a Lukoil, hogy 95"prémiumot" tankoljak de azt észrevettem, hogy előbbinél érezhetően más szaga van amit kipufog. Fogyasztásban nem tapasztaltam eltérést de mintha az olcsóbbtól hangosabb lenne a motor.

(#128237) bitpork válasza DrDobos (#128233) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!
A válasz alapvetően hogy nem lehet belőni. Az előélet tökéletes ismerete nélkül nem lehet megmondani mit lehet várni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#128238) DrDobos válasza molnarpeter (#128235) üzenetére


DrDobos
őstag

Nem tudom mennyire kell konkretizalnom, de Mercibol C osztalyt nezegettunk, foleg az 1.6 110Le dizel motorjait, a bmwbol 5os sorozat, audibol a4/6, mindketto 2000cm3 koruli motorokkal. Vagy konkretizalnom kene jobban?:)

Samsung Galaxy A55 5G

(#128239) Qru válasza F_Zolee (#128236) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az adalekos jobban keni az injektort, azert szokott halkabb lenni.

#nincsbennetarcsi

(#128240) Csabroncka válasza F_Zolee (#128236) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szerintem (de ez most szubjektív) ha megfelelő oktánszámú a benzin az más hangot nem fog eredményezni, még az oktánszámok között sem (pl egy prémiumbenzintől nem lesz halkabb a motor, vagy nem jár a 100-as oktánszám miatt egyenletesebben), ellenben például a motorolajjal, aminél már egy sima olajcsere után érdekes dolgokra figyelhet fel az ember, olajváltásról ne is beszéljünk :K

Qru: ebben is lehet valami, de azért azt ne gondoljátok, hogy a Dynaflex vagy az EVO között óriási különbségek vannak - az is meglehet hogy ugyan azokat az adalékokat használják, csak kicsit megváltoztatva az arányokat ;]

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#128241) molnarpeter válasza DrDobos (#128238) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Audi, Mercedes ezekben duplakuplungos (vagy multitronic CVT), az 5-ösben hagyományos ZF van, az talán tartósabb, ha cserélik rendesen az olajat benne, ott inkább a motorra kell figyelni (N47, tartósabb a vezérműlánc, de nem örök élet).

(#128242) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Megjártuk Bécset oda-vissza, 8,5 lett a fogyi (BC szerint 8,1). Hazafelé jobb a fogyasztás (lejtő).
Asszony tudott vásárolni, Ha Ő Boldog én is az vagyok. :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#128243) MunezXBK válasza Csabroncka (#128240) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

13 éves a szarom. 98-as a gyári előírás, V Power 100-at tankolok.

Próbáltam 95-tel és dadog alapjáraton, prémiumtól nem. :U

Ezt mivel magyarázzák az okosok?

(#128244) F_Zolee válasza Tsebacsi (#128242) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha még így is 8,5 a fogyi most add el. :(

;]

(#128245) Csabroncka válasza MunezXBK (#128243) üzenetére


Csabroncka
addikt

"98-as a gyári előírás" - most ezt komolyan kérdezed?

Ezt mivel magyarázzák az okosok? Azt hogy a kézikönyvbe bele van írva, hogy az előírtnál ne használj kisebb oktánszámút...

Persze, hogy dadogott a 95-tel örülj neki ha nem kopogott...

"in medias res"

(#128246) dnelb


dnelb
veterán

A sorrend omv100, mol100, shell 100. Legalábbis tfsinel omvel lehet legjobban eltolni az elogyujtast, az a legjobb minőség. MOL szorosan mögötte, shell az elég sz*r.

(#128247) DrDobos válasza molnarpeter (#128241) üzenetére


DrDobos
őstag

Koszi:)

Samsung Galaxy A55 5G

(#128248) sumsang válasza Csabroncka (#128223) üzenetére


sumsang
aktív tag

Ennek van alapja , vagy csak parasztvakítás vs marketing fogás a Shell részéről. Hitelesebb lenne a történetet, ha egy független cég hosszútávú tesztelés eredményét írnák le erről a Shell V Powerről. Mivel már kb 2 éves a termék már lehet bőven tapasztalat róla, de sajnos csak félinformációk vannak róla.[link]

[ Szerkesztve ]

(#128249) tboldi válasza Csabroncka (#128227) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egy kúton szoktam tankolni, konkrétan ennél. Sőt, ha lehetséges, akkor mindig a 2-es oszlophoz állok. :D

(#128250) Manitou válasza F_Zolee (#128236) üzenetére


Manitou
addikt

Én shellnél szoktam általában tankolni sima 95-öst. Egy párszor próbáltam 95 V-Powert,, ez még csak nem is 100-as benzin, aztán azt vettem észre mintha hangosabb lenne a motor, vagy olyan furábban járna alapjáraton, de lehet csak beképzeltem. Miután visszatértem a sima 95-re, elmúlt ez a jelenség. Lehet a jobb minőségű benzin feloldotta a benzinszűrőben lerakódott szennyeződést és amiatt volt, ezen is agyaltam már. Aztán lehet a kutya se tankolta azt a 95 V Powert rajtam kivül, lehet ott állt már régen a kúton. Úgyhogy részemről maradok a sima 95-nél:)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.