Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Fisha válasza OPiiPO (#1750) üzenetére


Fisha
őstag

Látom a pomi mindenki figyelmét elterelte, mondjuk ebben nagyon jók. :)
Esetleg a többi kérdésre tudtok nekem valami okosat mondani? Nem akarok egy napig telepítgetni, ha utána az egész haszontalan.

(#1752) Biel813 válasza Anaconda (#1425) üzenetére


Biel813
újonc

Szia!

LX790.1 firmware témában találtál esetleg valami infót? Nálam sem látszik semmi, nyilván nincs is frissítés. Fórumokban nem is igazán érzékeltetik, hogy ez két különböző verzió és hogy van köztük eltérés.
Csak furcsállom, hogy forgalmazzák az új verziót bő egy éve, de nem adnak ki frissítést hozzá.
Amúgy nyitottam kérést a supportnak, de arra sem válaszolnak. Csinál még valamit ez a cég vajon? vagy csak a termékeket adja el?

(#1753) MaCS_70 válasza Fisha (#1746) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem bőven nagyon jó lesz az a gép oda.

A nagyobb szigeteket mindenképpen érdemes a határolókábellel bekeríteni.

A négyzet alakú betüremkedésre gondolsz? Az maga a bázisállomás.

A Rivall egyébként engem is eléggé érdekelne, esélyes beszerzendő típus.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1754) OPiiPO válasza Fisha (#1746) üzenetére


OPiiPO
addikt

1. Elegendő, 600nm-re ígérik tiéd 200nm. Lejtés van?
2. Körbe kell keríteni határolóval, azt nézd meg mennyit adnak hozzá.
3. Az a dokkoló.
4. Tacskóval és kandúramcskával tesztelve van az LX790-em, ők túlélték :) Eléggé nehéz azért a vágófelülethez érni működés közben, szerintem nem lesz baj.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1755) raisin68 válasza BullZeye (#1642) üzenetére


raisin68
csendes tag

Engem zavar ez a képviselet... Megnéztem, egy családi ház van a címen, ráadásul vmi céggyűjtőhely a google fotó alapján. Nekem az amazon megbízhatóbbnak tűnik. Nagy területre én is a Luba-ban gondolkodom, csak a honnan a kérdés.

(#1756) jbnd-007 válasza Biel813 (#1752) üzenetére


jbnd-007
tag

Most van némi panasz az FB csoportban 1 év után halott akkura LX790.1-nél. Ettől függetlenül, de nekem is feltűnt már, hogy túl sokat töltöget, csak úgy véletlenszerűen ránézve a dokkolóra jópárszor láttam már, hogy villog a LED.

Például most hétvégén indítottam, mert nem tudott az esők miatt menni hét közben. Szombat délután nyírt egy kört, aztán dokkolt és töltött. Másnap délután indítottam megint és alig 45 perc után már ment is tölteni (normálisan másfél óra felett megy egy töltéssel). Mondom ránézek már a logra. Hát nem csak hogy 24 óra alatt lemerült, hanem még vasárnap hajnalban is újra kellett töltenie az akkut.

Nem tetszik a dolog, tök fölöslegesen növelgeti a töltési ciklusok számát és csökkenti az akku élettartamát. Sajnos az az érzésem, hogy ez nem szoftveres hiba lesz, hanem valami alkatrész túl sokat fogyaszt állás közben is.

Írtam a supportnak, küldtem log-ot, ha válaszolnak valamit, megírom.

(#1757) BullZeye válasza raisin68 (#1755) üzenetére


BullZeye
veterán

már az is nagy szó, hogy BÁRMI van kishazánkban. :)

(#1758) jbnd-007 válasza jbnd-007 (#1756) üzenetére


jbnd-007
tag

Support egyelőre mélyen hallgat. Szerintem pontosan tudják, hogy hibás a termékük. Találtam mások által feltöltött logokat és azok is ugyanilyenek. Rejtély, hogy hogy lehet ennyire elcseszni egy elektronikát, hogy álltában lemerítsen egy 2500 mAh-s akkut. Gyakorlatilag egy órát kell működtetni, se wifi, se BT, semmi.

Van esetleg valakinek a régebbi típusú LX790-esről mentett logja? Kíváncsi lennék, hogy az is ilyen-e.

Illetve LX790 és LX790.1 tulajokat kérdezem, hogy hány évente kellett akkut cserélnetek?

[ Szerkesztve ]

(#1759) OPiiPO válasza jbnd-007 (#1758) üzenetére


OPiiPO
addikt

LX790: 2 éve van meg, heti ötször minimum másfél órát megy, de sokszor van hogy hétvégén is elindítom, eddig semmi akkumulátor degradációt nem tapasztaltam.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1760) lasse001 válasza jbnd-007 (#1758) üzenetére


lasse001
senior tag

Az enyém idén nyomja a 3. évet. Megy még. Sosem érdekelt mennyit tölt és mennyit megy. De szerintem számottevően nem romlott.

(#1761) jbnd-007 válasza lasse001 (#1760) üzenetére


jbnd-007
tag

.1-es vagy régi alaplapos?

A covid utáni chiphiány után álltak át kényszerűségből másik alaplapra, akkor született a .1-es. De persze nehéz megmondani, hogy meddig volt raktáron az eredetiből.

Sajnos a rajta lévő tábláról nem lehet szerintem eldönteni, csak a logban látszik.

[ Szerkesztve ]

(#1762) bobace


bobace
őstag

Sziasztok!
Bepróbálkozom itt is, hátha tud valaki válaszolni.
Egy Gardena smart sileno 250 gépet telepítenék otthon a hétvégén, és gondolkozom, mi lenne az optimális vezetőszál elhelyezés, hogy a kép jobb alsó sarkában levő beugrást is nyírja (ha nincs ott vezetőszál, nem tudom direktben odaküldeni ugye). 1,55 méter a teljes szélesség, a valós szegélyek közötti távolság csak 1 méter.
Ezen A és B verzióban gondolkozom.Helyezhetem 'A' módon oda az állomást? Mert azt írja a kezelési útmutató, hogy 60 centimétert kell hagyni a bal oldalán a határolótól, de nem igazán jön ki a matek.Határoló 10 cm a szegélytől, onnan 30 cm a vezetőig, onnan 60 a másik határolóig és onnan 10 cm a szegélyig, az már 110 cm sajnos.Vagy lehet ott rögtön ilyen szűk folyosó vágást alkalmazni? Esetleg a vezető egyik oldalán legyen csak 20 és a másik oldalán 60 cm? Vagy 30 és 50 cm is elfogadható?Vagy B opció tud működni egy középre helyezett vezetőszállal, mint a folyosókban?
Köszi!

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#1763) WiZARD válasza bobace (#1762) üzenetére


WiZARD
addikt

Nekem 250es Gardena hasonlóan szűk (160cm) folyosó (10 méter) végén volt elhelyezve középre, ahogy Te is rajzoltad.
Dokkolással sose volt gond.
A folyosót nagyjából rendben tartotta, bár könnyen kiment belőle, és akkor nagyon ritkán talált vissza oda, így nem az volt a legsűrűbben vágott rész.

Mi a baj a 110 centivel? 155 cm helyed van.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1764) bobace válasza WiZARD (#1763) üzenetére


bobace
őstag

Hogy a 150-155 az faltól falig a hely.
Lejön belőle egyik oldalt 25 centi járda, másik oldalt 25 cm szegély. Szóval a füves rész 100 cm. 10-10 centit elhagyok a határolóval, hogy a széléig lenyírja, akkor marad 80 centi a két határoló között.
Ami 10-el kevesebb, mint a minimum, amit kér.

A kérdés, hogy van-e benne 10 cm játék. Mert azt írja, ha nincs meg a 60 centi, már a kalibrálás se megy végig.
Érdekes amúgy, mert külföldi telepítős Gardena videókban nem 30, hanem 20 cm a minimum távolság. :F

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#1765) WiZARD válasza bobace (#1764) üzenetére


WiZARD
addikt

jah, nálam a fű 160 széles...
fal van, vagy járda/szegély amire esetleg fel tud menni? (azokra amúgy is érdemes felküldeni, hogy a széléig levágja a füvet)

A 60 centire tényleg nyűgös, pár centivel nekem is odébb kellett rakni, különben nem ment a kalibrálás.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1766) bobace válasza WiZARD (#1765) üzenetére


bobace
őstag

Na jó, akkor nem ásom le egyből a vezetőt, hanem eljátszok vele, hogy mit bír (elsőre egy 20-60cm bontással a 30-50 helyett), jobb ötletem nincs, főleg az alábbiak miatt:

Vicces ellentmondás nekem, hogy a telepítési videóban 60 centis folyosón is átvezette a vezetőt 40-20cm eloszlásban vagy 30-30-ban..
Illetve a használatiban is azt írja, hogy: Ha az átjáróban van telepítve vezetőhuzal, a határolóhuzaloknak legalább 60 cm/24 hüvelyk távolságra kell lenniük egymástól. Az ilyen átjárókban történő fűnyíráshoz használja a Folyosónyírás funkciót.

Ez a 60 centi a kalibráláshoz csak a vezeték elején (X méter?) kell, hogy meglegyen, és utána már nem érdekli?

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#1767) bobace válasza WiZARD (#1765) üzenetére


bobace
őstag

Közben írtam a Gardenának és már válaszoltak is, nem is reméltem.

A töltőállomás elhelyezésénél fontos, hogy a vezetőszál mentén a közlekedési folyosó oldalon(Szembe állva a töltőállomással a vezetőszál bal oldala – narancssárgával jelöltem) a töltőállomás előtt min 1 m-ig biztosítsuk a 135 cm szabad területet, hogy a kalibrációt a készülék megfelelően el tudja végezni, illetve a vezetőszál a töltőállomás előtt min 1 m-es vonalon egyenes irányban fusson.

Így a másik, eredeti képen B-vel jelölt variációt javasolja kicsit eltolva.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#1768) WiZARD válasza bobace (#1766) üzenetére


WiZARD
addikt

Igen, csak a dokkolóhoz közel kalibrál.
Amikor nem ment a kalibráció, akkor is működött, de akkor mindig ugyanazon a nyomvonalon ment dokkolni. Kalibrálás után kicsit variálta, hogy ne járja ki annyira.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1769) bobace válasza WiZARD (#1768) üzenetére


bobace
őstag

Áhháá! Szóval a kalibárció nélkül is működik amúgy. Jó tudni!! Köszi!

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#1770) lasse001 válasza jbnd-007 (#1761) üzenetére


lasse001
senior tag

Szerintem ez még régi.

(#1771) jbnd-007 válasza lasse001 (#1770) üzenetére


jbnd-007
tag

Ha egyszer lesz időd, kukkants már bele légyszi a logjába. Csak egy régi pendrive-ot kell beledugni. Nem tudom, a régi is írja-e percenként a V = akku feszültséget így (óránként egyet szedtem ki belőle):

#05226 - 21/04/2024 03:30:00 - Yaw: 39.26,Pitch: 3.99,Roll: 178.73 T:10 V:20.12
#05167 - 21/04/2024 04:30:00 - Yaw: 39.32,Pitch: 3.99,Roll: 178.75 T:8 V:19.60
#05108 - 21/04/2024 05:30:00 - Yaw: 39.35,Pitch: 4.02,Roll: 178.76 T:6 V:19.47
#05050 - 21/04/2024 06:30:00 - Yaw: 39.36,Pitch: 4.01,Roll: 178.76 T:6 V:19.34

Vagy hogy vannak-e bejegyzések éjszakai töltésről. Valami "charge" szöveg biztos lesz akkor. Az enyémben például ilyen sorok vannak:

#05257 - 21/04/2024 03:12:00 - The Battery need recharge!!
...
#05247 - 21/04/2024 03:12:01 - Active Charge 18.68Volt

(#1772) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Május 2-ától a Lidlben Parkside robot.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1773) süti5 válasza MaCS_70 (#1772) üzenetére


süti5
őstag

Pont néztem, tavaly éppen sikerült vennem egyet, de nagyon elkapkodják... Viszont szerintem nagyon megéri, változatlan ár, 3 év garival.

(#1774) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Erről vélemény?
https://www.obi.hu/funyiro-tartozekok/skana-hatarolo-kabel-2-5-mm-x-50-m/p/4975512

Legalább 100m kellene. Pár évet birjon ki...

(#1775) OPiiPO válasza noorbertt (#1774) üzenetére


OPiiPO
addikt

Azt itt senki nem fogja tudni megmondani neked hogy mennyit bír, nekem az első gyári kábelezésem nem bírt ki 2 évet se :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1776) noorbertt válasza OPiiPO (#1775) üzenetére


noorbertt
őstag

Amint elküldtem tudtam hogy hülyeséget kérdezek :)
Megveszem a legolcsóbbat és majd lesz valami :D persze ezt csak rendelni lehet sajnos

(#1777) jbnd-007 válasza noorbertt (#1774) üzenetére


jbnd-007
tag

Ennyiért kapsz sokkal vastagabb tömör rézvezetéket is akár, ott sokkal kisebb az esély, hogy elszakadoznak a szálak.

(#1778) gorbep válasza noorbertt (#1776) üzenetére


gorbep
senior tag

Enyém is behalt 2 év alatt... ha megint behal, zománc szigetelésű trafóhuzal lesz.... olcsó és örökös....

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#1779) MaCS_70 válasza gorbep (#1778) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mennyire örökös az az örökös? Nekem, őszintén szólva, vannak kétségeim a szabadtéri, különösen a földön történő felhasználásával kapcsolatban, de csak távoli emlékek alapján.

Hol kapható?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.