Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60351) kevike576 válasza KRoy19 (#60350) üzenetére


kevike576
senior tag

Ha a fejeden a cucc, akkor tökmindegy mekkora, a súlya kb 800g lesz, ha a felemelt kábel súlyát is hozzászámolod.
Tegnap ráraktam a mérlegre a Q3-at bobovr+akksival kiváncsiságból.

(#60352) KRoy19 válasza kevike576 (#60351) üzenetére


KRoy19
őstag

Azért nem teljesen mindegy a méret és a súlyelosztás. Valahogy azt a bazár első részt látva az az érzésem, hogy egy gyorsabb fej elfordítás következtében 3 szor körbe akarna fordulni a fejemen a headset. :DDD

(#60353) Necc válasza kevike576 (#60349) üzenetére


Necc
addikt

A DIY féle eyetrackVR is támogatni fogja az OpenXR-on keresztüli foverated renderinget, OSC-n keresztül. Egyelőre még csak discordon jelentették be a hírt.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#60354) kevike576 válasza KRoy19 (#60352) üzenetére


kevike576
senior tag

Sztem ott a kábel fogja hátra tolni a súlypontot. Ha nem, akkor még valamit oda kell lógatni :) Komolyra fordítva, a "független" tesztekre én is kíváncsi leszek. Az a durva, hogy ez az új design már egy csökkentett méret. Akkor milyen volt az előző ? :)

@Necc: Thx az infót, erről én sem tudtam

(#60355) kevike576 válasza KRoy19 (#60352) üzenetére


kevike576
senior tag


régi pimax :O

(#60356) kevike576


kevike576
senior tag

https://youtu.be/N7aI_cqSJOQ?si=QttU0CGTVf3ZWc74
Ez a faszi jelentette be az új crystal light-ot, aki 3 hónapja hasonlította össze a G2-t a crystal-al :)

(#60357) Raymond válasza kevike576 (#60356) üzenetére


Raymond
félisten

SweViver evek ot a Pimax-nal dolgozik mint marketinges. Eloszor o is csak az egyik Europai YT-er volt (MRTV es VoodooDE mellett) aztan amikor a Pimax nyitotta/bovitette az Europai irodajat akkor felvettek marketingesnek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#60358) KRoy19 válasza kevike576 (#60355) üzenetére


KRoy19
őstag

És az a durva, hogy még a FOV sem indokolja, hogy ekkora legyen. Mert még azt, mondom, hogy ha lenne egy 160 fokos FOV-ja, akkor oké, hogy ekkora.

(#60359) zpeti2 válasza KRoy19 (#60358) üzenetére


zpeti2
tag

Eredetileg ez a méret a 12K-s verzióhoz lett tervezve, gondolom menet közben rájöttek, hogy a fele felbontást se tudják a mai gpu-k ezért kiadtak egy köztes Crystal fejest a 12K dobozával. 3 éve húzódik a 12K, de ennyi idő alatt sem képesek egy kissebb dobozt tervezni.
Csak az állandó fikázás miatt, lassan egy éve használom csak "simezésre" és nincs bajom a követéssel. (Ugráláshoz biztos nem ezt venném)
A szoftvere se problémásabb mint bármelyik eddigi fejesemnek. De szinte biztos, hogy nincs több nyűgje mint amiket a Questekkel kapcsolatban is olvasok. Igen k..va nagy, de a habkönnyű G2 is ugyan ilyen nyomot hagyott és elmozdult a fejemen hirtelen mozdulatra.
És igen, valóban be..hatja a pimax, elsőre a Light-ot kellett volna kiadniuk normális méretű dobozzal.

(#60360) gulasoft


gulasoft
őstag

Na ez a 64-es update, ez nagyon adja a kamerát. Egy nagyságrenddel jobb lett mint a régi. Látni mit csinálok a telón és tök tisztán, csak bekavar a virtuális ujjam. Kíváncsian várom mit rontottak el, mert olyan, hogy minden jó ritkán van.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#60361) Márton válasza gulasoft (#60360) üzenetére


Márton
nagyúr

akkor mondom: sötétebb a kép és fakóbb is :)
a dinamikatartomány valóban jobb lett.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#60362) gulasoft válasza Márton (#60361) üzenetére


gulasoft
őstag

Eddig túl világos volt a monitor meg a teló, gondolom úgy lőtték be, hogy ezekheza digitális munkákhoz jobb legyen, mert erre volt csak jó az apple air pro, hogy kicsit megrugdossa a piacot, nem iis lehetett q3-at kapni utána hogy rájöt a sok hülye, hogy 500-ért is van jó vr és ar élmény, nem kell +3000-et kiadni egy semmire nem jó túlárazott apple szutyokra.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#60363) bali777 válasza gulasoft (#60362) üzenetére


bali777
aktív tag

Nálam ez nincs a v64ben:
Lying down now on Quest 3
Lying down is now available on Quest 3. Kick back, relax and recline for casual experiences including media playback and stationary immersive gaming. You can enable this feature by going to Experimental in Settings and selecting the toggle next to Use Apps While Lying Down.

Meta Quest 3

(#60364) kiskuplung válasza bali777 (#60363) üzenetére


kiskuplung
őstag

Mindig ezt csinálják, de a Te linkeden is írja a csóka :

Hey everyone! The lying down experimental setting was rolling out separately from the full release, but it should be available to everyone on v64 pretty soon. Thanks for your patience while you wait for it to become available on your device.

Nekem amúgy a héten ment fel a v63 :C

(#60365) bali777 válasza kiskuplung (#60364) üzenetére


bali777
aktív tag

"Mindig ezt csinálják"
Igen tudom :( Meg is lepődtem volna, ha minden tökéletes

"Nekem amúgy a héten ment fel a v63"
Hova kapkodjanak :D

[ Szerkesztve ]

Meta Quest 3

(#60366) gulasoft válasza kiskuplung (#60364) üzenetére


gulasoft
őstag

Jobb későn mint még később :-)

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#60367) kevike576 válasza KRoy19 (#60358) üzenetére


kevike576
senior tag


link
sanszos hogy 1 kg felett marad, ha kábel súlyát hozzáadjuk, és levonjuk a beígért 310g súly csökkentést...

(#60368) Iludka


Iludka
tag

Sziasztok. Quest 2-vel szeretnék játszani Pc-vel Kartkraft a játék amit próbálok, de valamiért a játékban gondol egyet és borzasztóan el kezd szaggatni. majd valamit állítok a grafikán jó lesz. el telik pár perc megint szaggat. mi lehet a gond? Köszönöm előre is a segítséget.

(#60369) a2d2 válasza kiskuplung (#58571) üzenetére


a2d2
addikt

Na, egy-két hónap kihagyás után ebben a vacak időben elővettem a VR-t és ránéztem végre a játékra. Jelentem van végre save slot úgyhogy nekiálltam én is. Bele is raktam egyből 1,5 órát, szerintem szuper lesz. Grafika jól néz ki, buggal nem találkoztam még.
Az biztos hogy élesebb mint volt, textúrát nem tudom hogy kijött-e már amit írtál.
Ránéztem a szoftver verzióra is, 64-es van fent nekem. Végre csináltam hátul a mancave-ben is egy room setupot. Ezen is javítottak pár dolgot. Kamerát én nem láttam jobbnak sajnos. Igaz nem telót/képernyőt néztem.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#60370) a2d2 válasza a2d2 (#60369) üzenetére


a2d2
addikt

Közben utánanéztem, a textúra javítás nem jött még ki, csak a save slotok. Lehet akkor mégis green hell-t viszem tovább ebben az esős időben.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#60371) fatal` válasza Iludka (#60368) üzenetére


fatal`
titán

Milyen GPU?

(#60372) Csokifalo válasza a2d2 (#60369) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Én is csak közelről látom nem elmosódottnak, sok változást nem látok azt hittem valami exra lesz, igaz led izzók vannak mindenhol, lehet azért?

(#60373) Csokifalo


Csokifalo
aktív tag

No, megjött tegnap az új dedikált router a Meta3-nak ( AX5400 az AX88U Pro mellé ). Később fejleszteném majd a gépemet amit 2 SeriesX mellett eddig újabban csak filmezésre használtam. Most átmentem két Ps5-re, pc-n továbbra sem játszanék. Viszont a család kezdi megszeretni a VR-t, így a gépet is illene fejleszteni lassan. Amúgy VD-t használok a pcvr-hez. Jelenlegi gépem 5-10400F, RTX 4060 GAMING OC 8G, és 32 Gb.ram. Merre induljak, egy jelentős minőség javulás érdekében ha csak a VR a cél? VGA csere felé, CPU csere felé? Mindkettő, vagy egyik se? Pl amit játszanék majd az Alien Isolation, Robocop, ilyenek, család beat saber, job vacation stb, napi 1-2 órát, mert esti programnak meg feleségemmel megy a COD party Ps5-el, szóval a szemcsi csak amolyan kiegészítő cucc :) Köszi

[ Szerkesztve ]

(#60374) a2d2 válasza Csokifalo (#60372) üzenetére


a2d2
addikt

Nálam is led-es izzók vannak. Nem hiszem hogy számít, vagy ha igen akkor az baj mert gondolom mindenhol azok vannak már. Mindegy, sok kicsi sokra megy. Remélem ez is olyan lesz mint anno a Quest 2, hogy kijött viszonylag fapadosan, aztán 3 év alatt annyi extra funkciót meg sebességnövekedést kapott szép lassan hogy beszarás.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#60375) Aki21 válasza Csokifalo (#60373) üzenetére


Aki21
aktív tag

Én ezzel a configgal vrozok és ez így szerintem olcsobban jön ki ha nem csak azokat az cuccokat akarod venni amit küldtél hanem uj configot akarsz link

(#60376) Csokifalo válasza Aki21 (#60375) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Mondjuk ez nem értem homályosíts fel :) az alaplap ás proci kombód drágább vagy legaláb is ugyanannyi mint amit én linkeltem és még csak nem is húzható a proci, plusz jóval gyengébb 2.5 GHz 3.5 GHz helyett...147 amit linkeltem I7, amit Te I5 az lap+ proci 160... VGA valóban karcsúbb egy százassal, de ha már csere, akkor nagyobb ugrást érdemes a 4060-tól sztem mint az. Ettől persze nem rossz konfig, de én ha belerakok most 500-at, akkor nem annyira jó bolt szerintem

(#60377) gulasoft válasza Csokifalo (#60373) üzenetére


gulasoft
őstag

Azt láttam, hogy az i9 11900kf a 4070ti mellett unatkozott, ugyanis nagy felbontásnál (ugye a q3 közel 4k) már a videókártya a szűk keresztmetszet. Ha tehát főleg VR-ra kell, akkor mindenképpen a 4070ti super vagy a 4080super felé menj, aztán majd meglátod mennyire kell a cpu-t cserélni.
Én már a videókártya cserével megvárom az év végére igért 5090/5080 sorozatot.
[link]

[ Szerkesztve ]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#60378) Hiei555 válasza Csokifalo (#60376) üzenetére


Hiei555
tag

"2.5 GHz 3.5 GHz helyett" ez fájt
Ez mind 2 nek csak az alap órajel amit te linkeltèl az 5 ghz ig boostol a másik meg 4.6 talán

(#60379) Csokifalo válasza Hiei555 (#60378) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Jó azért szerintem egy 2.5-ös alap hajtása közel 5-re azért nagyobb mutatvány mint 3.5 hajása... a másik meg amit linkelt az F-es, nem K-s így nem húzható... szerintem ne keverjük a boost-al a overclock-ot, de ez az én véleményem

(#60380) Csokifalo válasza gulasoft (#60377) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

Igen amikor PC-n toltam játékot én 3 éve nekem is I9 mellé volt valami VGA, de 4K-s játékoknál a VGA szétpörögte magát, a proci valóban 60% körül ment...

(#60381) kevike576


kevike576
senior tag

Q3 Bobovr M3 pro strap-hez van már valakinek letesztelt/jóváhagyott tok javaslat ?

redditen ilyeneket javasolnak
[link]
[link]

(#60382) Necc válasza gulasoft (#60377) üzenetére


Necc
addikt

~4K render resolution quest3-hoz?? Ez biztos? Nekem van ~5K HMD-m és picivel ~3K feletti render resolution bőven elég szokott lenni.
Ennyit számít hogy a questben el van forgatva a kijelző?

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#60383) fatal` válasza Necc (#60382) üzenetére


fatal`
titán

Ott valami nem stimmel, nem egy szemre számolod te azt a 3k-t? :)

A lencse torzítása miatt a natív felbontás kb. másfélszerese a kijelző natív felbontásának, így a Q3 sem 4k, hanem magasabb.

Már a Q2 natív felbontása is 5408x2736.

Az elforgatott kijelző semmit nem számít, vagy minimálisan.

[ Szerkesztve ]

(#60384) Necc válasza fatal` (#60383) üzenetére


Necc
addikt

Render resolutiont szemenként értettem, hiszen steamVR-ban is így állítható be, míg HMD esetén a teljes felbontással számoltam :R

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#60385) gulasoft válasza Necc (#60382) üzenetére


gulasoft
őstag

Én csak saccoltam lehet, azért tettem oda a közel 4k-t és érzékeltetni akartam, hogy itt a grafikus kártya az mainek irtó combosnak kell lenni.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#60386) Raymond


Raymond
félisten

A felbontasokhoz.

4K = 8.3Mpix es @60Hz = 498Mpix/s

A Q3-nal ertelmes max kb. 3K oldalankent es szemenkent az kb. 10Mpix, ket szemre 20Mpix es ez @90Hz 1800Mpix/s tehat jelentosen tobb mint a 2D-nel elvart teljesitmeny. Meg 4K@144Hz is "csak" 1200Mpix/s.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#60387) fatal` válasza Necc (#60384) üzenetére


fatal`
titán

Ott szemenként állítod, de attól még a render resolution valójában két szemre értendő, azt kell renderelni. Oculuson pl. azt is kell állítani, ez igazából csak szoftveres kérdés. :)

De akkor végülis ugyanarról beszélünk.

(#60388) Aki21 válasza kevike576 (#60381) üzenetére


Aki21
aktív tag

link én innen és ezt vettem és a bobovr m3-al simánjó

(#60389) Aki21 válasza Csokifalo (#60376) üzenetére


Aki21
aktív tag

Írtam is ha nem csak ezeket akarod venni. Am nyílván az i7erősebb de viszont az a prime alaplap nem biztos hogy a legjobb választás lenne ha húzni is akarod. Másik ez csak én véleményem de alza aztán jol összerakja az alkatrészeket. Egy hasonló gépet néztem ott mint ami nekem van csak már ott gyanus volt mikor láttam 550W-os táp volt a gépbe 4070 kártyával mivel ennek a kélártyának a minimum táp a 650W.

(#60390) kevike576 válasza Aki21 (#60388) üzenetére


kevike576
senior tag

Köszi, jó ára is van, ez volt az egyik amit kinéztem :)
A kontrollereket jól le tudod rögzíteni, nem képesek beütni a lencséket ?

[ Szerkesztve ]

(#60391) kevike576 válasza kevike576 (#60390) üzenetére


kevike576
senior tag

(#60392) Aki21 válasza kevike576 (#60390) üzenetére


Aki21
aktív tag

Igazábol én egy 3méteres kábelt még rászoktam a controllerekre tenni és így már nem is mozognak szinte. A gumis pánt jol tart

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.