Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:13:31

LOGOUT.hu

Kerti grill és bográcsozó házilag (BBQ, tervek, ötletek, receptek)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) lemmy71


lemmy71
Topikgazda

Jó akcióban van ez a hőmérő esetleg van valakinek ezzel valami tapasztalata. Pár helyen láttam már ezt a márkát, nem panaszkodtak rá. Nekem ez a két tűs bőven elég, egyik megy a rácsra a másik a húsba.

(#2302) Ezekiell válasza lemmy71 (#2301) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nekem pont ilyen van, bár már nem használom a Fireboard 2 mellett (csak nagyon ritkán, ha egyszerre megy a kamado és a szekrény is).
Pontos, jól használható. A lényegi infók jól láthatóan, bár kicsit sok nekem a beállítás/preset amit nem is használok. A hőmérő tűk kicsit vastagok mondjuk, cserébe mágneses a cucc, ami nagyon kényelmessé teszi. Jó hangos, ami néha előny néha hátrány :)

Ennyit simán megér, ennél többet is bőven, ajándék áron van kb.

Edit: megnéztem, én 9800ért vettem itthonról. ~5600ért tényleg nagyon jó deal.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#2303) lemmy71 válasza Ezekiell (#2302) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Köszönöm az információt.
Nekem is csak a főbb adatok a fontosak, az aktuális és a riasztási hőmérséklet. Ahogy nézem a kijelzőn a számok jól láthatók, nem kell mindig szemüveggel vizslatni :DDD
Ahogy számoltam 4000 -be jön ki postával együtt.
Még egy kicsi böngészgetek, mert most nagyon jó akciók vannak az alin. De 99% -k hogy ez lesz a befutó.

(#2304) Mika1227


Mika1227
őstag

Sziasztok! Grillezőt tudnátok ajánlani általában 3 főre lenne a sütés, kinti használatra a max. keret 50k körül. Esetleg ez [link] vagy hasonló?Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#2305) fo_di


fo_di
őstag

sziasztok,
gondolkodok, hogy nem lenne rossz egy kamado (most egy sima buta grillezőm van), csak kicsit bizonytalan vagyok benne, mert az olcsók mind kicsik:
- a 27 centis átmérőjű sütőfelület mennyire limitáló tényező? általában 4 fős családra főzök (ebből kettő még kicsi, de meg fognak nőni, pár év múlva viszont nem vennék még nagyobbat), de néhányszor nagyobb társaság is összegyűlne (8-10 fő) 1-1 sütögetésre
- láttam, hogy időnként aldi/lidlben felbukkan a landmann kisebb kamado akciósan (bár auchanban 50-ért árulják most is), de küldöldi honlapokon azt írják, hogy nyugatabbra eggyel nagyobb méret is szokott előfordulni, ez nálunk is szokott lenni a grillszezon elején vagy itt csak a kicsi szokott lenni? mert azért a 27 centinél nagyobbak már valahol 200 körül indulnak, annyit viszont már nem szívesen szánnék rá (100-120 körül még oké lenne, de annyiért meg ugyanazt a kicsit adják, amiben a landmann 50-60ba kerül)
köszi

[ Szerkesztve ]

(#2306) Ezekiell válasza fo_di (#2305) üzenetére


Ezekiell
veterán

27 centi az nagyon kicsi, rettentően limitalod magad vele, különösen akkor ha mondjuk deflektort is akarsz bele rakni. Szerintem nettó penzkidobas sajnos.

Kereken 200k a konyhatizezercikken most a 43 centis racsatmeros kamado, én inkább ezt venném fogosszeszoritva, mert egy kisebbel nem lesz jó élményed.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#2307) BluEyes válasza fo_di (#2305) üzenetére


BluEyes
őstag

Szia!
Kamadózni jó móka! :K Nekem van minim, a 27 cm átmérő tényleg kicsi sajnos. Kettőnknek símán megsütöm rajta a vacsorát, a rács alatt elfér némi fóliás krumpli is, de valóban korlátozott a használhatósága.
Az eggyel nagyobb az ez [link] 34cm átmérő, még mindig könnyen mozdítható, kompakt méret, de a +7 cm jelentősen komfortosabbá teszi. 4 főnek is elég lehet.
A 8-10 személynek kell a 20" sajnos.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#2308) soldi3r válasza BluEyes (#2307) üzenetére


soldi3r
veterán

Ebben a meretben gondolkozom en is, de iden jobban figyelem az oszi Metros akciokat, ha nem surgos, lehet, hogy megeri varni.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#2309) fo_di válasza Ezekiell (#2306) üzenetére


fo_di
őstag

meg BluEyes: köszi szépen, akkor spórolok meg figyelem az akciókat
itthon a lidl/aldiban elő szokott fordulni nagyobb méret akciósan, vagy csak a minit árulják?

(#2310) Pityesz1010


Pityesz1010
friss újonc

Szia!
Most tervezek hasonló tűzrakót építeni, mondjuk én csak bográcsozáshoz. Az lenne a kérdésem, hogy a bográcstartó állványt, hogyan építetted be, illetve van az építési folyamatról több képed? Hőálló habarcsot hadználtál, ha igen tettél bele valami pulszt a tapadás etősítése végett? Gondolok itt kis cement, vagy vízüvegre.
Válaszod előre is köszönöm.

(#2311) Ezekiell válasza fo_di (#2309) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ott még nem láttam sose nagyobb Kamadot. Metroban szokott lenni néha nagyobb (most is volt, de az már sokkal nagyobb és drágább volt)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#2312) fo_di válasza Ezekiell (#2311) üzenetére


fo_di
őstag

a metroban most 46 centis van 220ért a hónapban, ez kb a konyhatízezercikkes 200asnak tűnik

[ Szerkesztve ]

(#2313) BluEyes válasza fo_di (#2312) üzenetére


BluEyes
őstag

Lidl/Aldi csak a minit árulja, viszont a legjobb áron tudod megvenni náluk. A nagyobbakat a Metroban, illetve a szakirányú boltokban lehet beszerezni. Akciókra érdemes lehet várni.
A Metros 46,5 centis kicsit nagyobb (+1-2 inch) mint amaz, a +20k reális.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#2314) soldi3r válasza BluEyes (#2313) üzenetére


soldi3r
veterán

Tavaly elott szezon vegen 160-ert akciozta a Metro ezt a meretet.

E30 (oo=[][]=oo)

(#2315) lemmy71 válasza Pityesz1010 (#2310) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Hello.
Mit akarsz építeni ( tégla, terméskő, mészkő, stb.). Ha nagyjából vázolod az elképzelésed, akkor könnyebben jön a segítség ;)

Az enyém pl. Ilyen meszkőlapokból összeragasztott és belül kikent. Akár egy egyszerű tűzrakásra, bográcsozásra, tárcsázáshoz, grillezéshez is tökéletes.

(#2316) barizo


barizo
tag

Sziasztok

Megpróbálom, hátha nem olyan inger szegény a társaság mint én
A képen látható “nyári konyha “ beépítése Sütő alkalmatoságokkal az idei projekt feladat
Sorba (preferencia szerint) alábbi funkciókat kellene megvalositani
-bogracs
grill/tarcsa
ha marad hely és kedv (💵) akkor kemence (ez már csak valami mobil )
A képen látható szembe fal mentén lenne elhelyezve. Teljes szélesség 3,5 m
ahol alacsonyabb a fal ott ~2,4
Ha L alakban el hozom a konyhát azzal meg kb 1 méter lenne a plussz
a Sütő rész mellett ugye kellene hely egy hűtőnek, egy mosogatonak
De legnagyobb dilemma hogyan alakítsam ki a grillt, hogy itt tudjak kényelmesen bogracsozni/tarcsazni is
Nem vagyunk magasak, így max 85 cm magasság ami meg ideális a bogrács tetejének magasságában ….ahogy mértem.
Valakinek került már elő hasonló feladat, megoldás?
Ranezesre nagyon bejövősek az argentin grill (parrallia) dolgok, de csak ránézésre

(#2317) barizo válasza barizo (#2316) üzenetére


barizo
tag

Ja, és a kép
Itt megjegyezném még, hogy maradt jó adag Patio téglakövem , ebből gondoltam (plussz ha kell kis méretű bontott tégla ) megépíteni a sütögetőt.
Némi gondolatom támadt, hogy valahiogy ha megoldanám, magának a tűztér magasságának állíthatóságát, akkor talán egy készülékben kivitelezhető lenne a projekt.
Előre is köszönöm a segítséget

(#2318) lemmy71 válasza barizo (#2316) üzenetére


lemmy71
Topikgazda


Nekem egy ilyen van tervbe véve, az alap és a bazaltkő placc kész. Talán ősszel ha lesz időm akkor folytatom :U
Amúgy rengeteg meló és anyag egy ilyen sütögető sziget megépítése. Hála istennek az anyagot évek alatt összegyűjtöttem :))

(#2319) barizo válasza lemmy71 (#2318) üzenetére


barizo
tag

Remélhetőleg anyag az lesz elég
Mar nem is emlékszem, de azt hiszem olyan 260 db vető tégla, tartaléknak 116 bontott kisméretű
Van nagyméretű is, de azt nem akarom itt felhasználni
Igazából maga csak a grillezo, illetve a későbbi bútor korpusza(lábai) lennének ebből kirakva
A pult meg kérdőjel hogy mi lenne
Elosnek vajudjam meg a sutogetot

(#2320) lemmy71 válasza barizo (#2317) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Nekem is hasonló féleresz alá kerül majd a sütősziget, a régi tüzifa tárolómat áldozom majd be. A tetőt kell még megtoldanom, cirka 170 centivel :U

(#2321) lemmy71 válasza barizo (#2319) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Hát nem tudom, de az biztos hogy sok tégla kell majd.
Én 900db régi nagymeretűt, 1000db bontott cts és 800db hagyományos bontott kisméretű téglát gyűjtöttem a projekthez. Plusz cirka 1,5 m³ 10x10 pattintott bazaltot. Van még pár darab öntöttvas tűztér rácsom és egy komplett sparhelt platnim.

(#2322) lemmy71 válasza barizo (#2319) üzenetére


lemmy71
Topikgazda


Egy átlagos kemence, anyagszűkséglete.

(#2323) barizo válasza lemmy71 (#2321) üzenetére


barizo
tag

Mit te szeretnél ebből építeni?
Várat, templomot? :D
Szerintem te nagyobb volumenben gondolkodsz

(#2324) lemmy71 válasza barizo (#2323) üzenetére


lemmy71
Topikgazda

Tudom egy kissé megalomán vagyok :DDD De nálam minden teglából lesz és még egy füstölőn is agyalok. De az még a jövő zenéje :U

(#2325) koxkids válasza BluEyes (#2313) üzenetére


koxkids
őstag

Most éppen néztem, megint lesz a Lidlben, és akciós is lesz. De sajnos ez is a kicsi 27-es.

(#2326) fo_di válasza koxkids (#2325) üzenetére


fo_di
őstag

tegnap elővettem a metro gazdaságos grillsütőmet (48x28 cm), aztán egy 27 centis kerek tányért és kis számolgatás után rá kellett jönnöm, hogy jó, ha feleakkora rácsterületem lenne, szóval tényleg nem igazán pálya ez a kis méret :( (4 szelet húst nem tudtam már felrakni a tányérra átfedés nélkül)

(#2327) barizo


barizo
tag

Sziasztok
Aki épített már grillezőt/sütőgetőt téglából azoktól kérdeznék
Megmaradt Leier Patio beton falazókőböl szeretném megépíteni a saját grillezőmet
Ami ugye, nem hagyományos tégla hanem tulajdonképpen beton
Az pedig egész jól viszi a hőt…
Kerdesem, hogy a tűz teret elegendő hőálló (samott )habarcs+vizüveg kombóval kikenni vagy az a biztos ha kap az alja és oldala is samotttéglát ?
Esetleg még magát a samott téglát is célszerű a fenti habarcs keverékkel át húzni?
Ha kellene a samottegla is, az milyen vastagságban lenne célszerű alkalmazni?
Masik félelmem, hogy a sutogeto hátulja már fel van falazva ugyan ebből a Patio kőből
Az építmény falazata (Patio) pedig ragasztva van Baumit Flex Top ragasztoval (gyakorlatilag a sutogeto hátulja már az építmény falazata lesz)
Szoval ezt a meglévő falat /ragasztast a keletkező hő nem bántja majd?
Mit érdemes ide tennem(a fal elé) ami nem túl vastag, de megvédi az extrém hőtől?

(#2328) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok!

Tudja valaki hol tudnék venni Kamado D47hez deflektort és osztott sütőteres betétet?
Picigurmann-ban hetek/hónapok óta nincs készleten.. a többi webshopban meg kisebb a rács és a deflektor..

[link]

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.