Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) rbriddick77


rbriddick77
csendes tag

Sziasztok!

Olyasmi érdekelne, hogy az miért van, hogy ha a tv-t PC-módba állítva használom, akkor a tv menüjében nem lehet kiválasztani a "levágás nélküli" (just scan) opciót? Tudtommal ez lenne az 1:1 pixel mapping, ami pont pc-re kötés esetén lenne jó.

(#3252) Kroni1 válasza rbriddick77 (#3251) üzenetére


Kroni1
veterán

Nálam ha PC módban van akkor eleve ez a mód van beállítva. És szebb is a kép mint mielőtt megadtam hogy PC van rákötve..

(#3253) rbriddick77 válasza Kroni1 (#3252) üzenetére


rbriddick77
csendes tag

Ez érdekes, mert ha én beállítom a PC módot, akkor automatikusan átugrik 16:9-re, a just scan opció meg inaktív... így meg a kép ronda, a színek meg fakók. Privátban esetleg írhatok ezzel kapcsolatban?

(#3254) Kroni1 válasza rbriddick77 (#3253) üzenetére


Kroni1
veterán

persze..

(#3255) szilu7


szilu7
senior tag

Sziasztok!
Van egy 37LE5300-as TV-m.
A digitális csatornák sorrendjét meg lehet változtatni? Nekem a mozgatás opció csak az analóg csatornáknál látható. Mi a tapasztalat? Köszi előre is!

(#3256) Kroni1 válasza szilu7 (#3255) üzenetére


Kroni1
veterán

nem, csak kedvencek közé tudod betenni a neked fontosakat, hogy ne kelljen mindet átpörgetni, de sorrendet ott se tudsz..

(#3257) honda23


honda23
aktív tag

Sziasztok
Energia takarékos üzemmódot érdemes bekapcsolni?
42LW5590-es tv.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#3258) szilu7 válasza Kroni1 (#3256) üzenetére


szilu7
senior tag

Köszi! A kedvencek OK, de akkor ezek szerint ott sincs sorrend.
És ez csak ennél a típusnál van így, vagy a digitális csatornák sorrendjét más TV-nél sem lehet megváltoztatni?

(#3259) Kroni1 válasza szilu7 (#3258) üzenetére


Kroni1
veterán

más LG-ken se nagyon, sőt nekem a Cisco Settopomon sem.. De más márkát nem tudok megerősiteni..

honda: Attól függ. neked kell eldönteni melyik fényerő a szimpatikus, amugy film módban is elég energiatakarékos..

[ Szerkesztve ]

(#3260) GEO001 válasza honda23 (#3257) üzenetére


GEO001
aktív tag

Nálam minimálisra van állítva. Semmiképpen se tedd automatára, nagyobbra megint nem érdemes mert filmezéshez élvezhetetlenné válik a kicsi fényerő miatt.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3261) benvolio válasza szilu7 (#3255) üzenetére


benvolio
őstag

Meglehet, csak az automata keresés megkezdése előtt van valami "automatikus sorszámozás" vagy valami hasonló opció és ott a pipát ki kell venni. Majd ha vége a keresésnek ugyanúgy rendezhető, mint bármely TV-nél!

(#3262) joocek


joocek
aktív tag

Sziasztok van valahol leirás a szerviz menübe hogy jutok? (lw5500)

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#3263) PLaci58 válasza szilu7 (#3258) üzenetére


PLaci58
őstag

LG 42LV4500-nál lehet a digitális csatornák sorrendjét változtatni, de törölni sajna nem.
Így van 3 db. 1-es csatorna (digit, analóg, digit rádió).
Erre egy félmegoldást találtam, amikor is az analóg csatornák számozását eltolja az ember a digitális csatornák utánira. A digitális rádiók sajnos megmaradnak.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3264) joocek válasza PLaci58 (#3263) üzenetére


joocek
aktív tag

Törölni nem tudod!!!
De van egy olyan hogy átugrás. igy ha lépttsz nem lessz benne a listában.

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#3265) PLaci58 válasza espat (#3250) üzenetére


PLaci58
őstag

:K
Tehát mig a (2x) 960x1080as sbs filmből ~480x540-et látunk, addig a (2x) 1920x540-es tab esetén nem veszik el a függőleges felbontás fele, tehát 960x540-et látunk!

Esetleg kiegészítve annyival, hogy rossz az az értelmezés, hogy 2x960x1080 illetve 2x1920x540 as felbontást kapunk. Mindkét esetben összenyomjuk a képet és a végén széthúzzuk. Kódoljuk a 2 képet, belerakjuk 1 képbe, tömörítjük, átvisszük a TV-re, ami kitömöríti, szétválasztja a 2 képet és dekódolja. Így elvileg visszakapjuk a 2 eredeti képet. Ez az egész azért lett kitalálva, hogy a TV műsorszórásnál használt 2D csatornán át lehessen vinni a 3D-s TV műsort. Mindkét esetben teljes felbontású 2 képet kapunk vissza, ami nem lesz azonos minőségű az eredeti 2 képpel. A veszteséges tömörítés mindenképpen minőségromlást fog okozni. Ugyanúgy kell elképzelni mint ahogy a zenét tömörítjük MP3-ba.

Joocek!
Igaz, de ha nem léptet az ember, hanem bepötyög egy számot, akkor minden csatornát felhoz, hiába van "átugorva".

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3266) joocek válasza PLaci58 (#3265) üzenetére


joocek
aktív tag

Na akkor még egy lényeges különbség az 550 és a 4500 között. Mert az 5500 lehet rendezni is. Gyorsan meg néztem a lv 2600 azon sem lehet. :-( .

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#3267) zsebibali


zsebibali
csendes tag

Sziasztok,

Tudnátok segíteni, hogy LG 47LW5590-es TV-hez milyen fali tartók jók.
A felhasználói kézikönyvben az LSW400BG-t írják, de több webshopban az LSW200BG típust írják 47"-es mérethez.
Egyébként nem gyári (LG) de olcsóbb fali tartót tudnátok ehhez a típushoz ajánlani?

előre is köszi.

(#3268) zelacika


zelacika
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vásároltam egy LG 42 LW 4500 tv-t és sajna kicsit sötét és kissé elmosódott a kép rajta. Műholdas digi tv-m van otthon. Segítsetek mi lehet a gond?

(#3269) doriath válasza zsebibali (#3267) üzenetére


doriath
tag

Attól függ hogy dönthetőt vagy fixet akarsz venni, személy szerint a legolcsóbb vesa tartó, oszt csókolom.

(#3270) doriath válasza zelacika (#3268) üzenetére


doriath
tag

Energiatakarékos üzemmód, automatikus fényerőszabályozás?

(#3271) Cocos válasza zsebibali (#3267) üzenetére


Cocos
tag

www.hdplanet.hu

Én itt vettem, kb.8000-el olcsóbban,mint a boltban. Korrekt cég, minden szintem.

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3272) Cocos


Cocos
tag

Nem tudom, hogy vagytok vele, de:
Az LG demoját (mindkét fajtát) végignéztem. Pazar a 3D (még félre is kaptam a fejem a labda elöl :DDD ), mindenhol.Tényleg, mintha a halak is karnyújtásnyira lennének.
De végignézve több játékfilmet is ezt a hatást nem érzékeltem ilyen súllyal.Érezhető-látható a 3D, de nem "ugrik"ki a jelenet (ek) a képernyő síkjából.Most vagy a demo mutatja meg mit lehet kihozni a rendszerből és a filmek ezt nem használják ki, vagy a film ennyit tud? Vélemény?

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3273) zelacika válasza doriath (#3270) üzenetére


zelacika
csendes tag

lehet, hogy az energiatakarékos üzemmód kikapcsolása segít???

(#3274) GEO001 válasza Cocos (#3272) üzenetére


GEO001
aktív tag

Van különbség a 3D-s filmek között elég rendesen. Csak hasonlítsd össze pl. az Avatar-t mondjuk a HP mostani részeivel.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3275) Cocos válasza GEO001 (#3274) üzenetére


Cocos
tag

Az Avatart láttam, a HP.-t nem.
De az Avatar sem volt (igazán a moziban sem) szó szerint " kiugró" film.
Nem tudom érthető-e amit írok, de remélem.
Pl.az LG. demójában amikor az aranyszínű konfetti szóródik pl. az olyan mintha a nappali közepén lenne, vagy a frizbi mindjárt pofánvág. Ilyet igazán filmen még nem tapasztaltam.

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3276) Minimoa válasza Cocos (#3275) üzenetére


Minimoa
tag

Esetleg valaki tud linket/torrentet, ahonnét az LG demó filmjeit le lehet tölteni?

(#3277) zodo


zodo
nagyúr

Sziasztok!

Olyan olcsóbb 32"-os Led 100Hz-es körbe tartozó készüléket keresek (max. 130k-ig ) aminek a képminősége szépnek mondható pl. Digi kábeles adásokkal.
51-es crt tv váltana.

Ami fontos lenne hogy valamilyen úton módon össze tudjam kábelezni a pc-el ami kb. 12 méter hosszúságú kábellel lenne lehetséges vagy nagyobb pendrive/külső hdd segítségével játszható/nézhető legyen az adat ill. rca csatival erősítőre tudjam küldeni a hangot.
(gondolom ez utóbbi alap)
Smart funkciók, 3D nem szükséges.

Melyik típus(oka)t ajánlanátok és milyen megoldásokat az adatátvitelre?

(#3276) Minimoa

Csak tippelek hogy ez az oldal: Link

[ Szerkesztve ]

(#3278) RockCNC válasza Cocos (#3272) üzenetére


RockCNC
senior tag

A demok erre vannak kiélezve :)
sammy kalandját látad?
vagy ez is ütős:
[link]

(#3279) Minimoa válasza zodo (#3277) üzenetére


Minimoa
tag

frankó a link, amit küldtél. Ez kellene.

Hol lehet letölteni?

(#3280) drstupid válasza RockCNC (#3278) üzenetére


drstupid
tag

Demo
legújabb demo-k

[ Szerkesztve ]

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#3281) RockCNC válasza Minimoa (#3279) üzenetére


RockCNC
senior tag

lg demo itt is van..
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3282) zodo válasza Minimoa (#3279) üzenetére


zodo
nagyúr

Azt nem tudom de ezt a linket találtam a topikban én csak most készülők tv venni.

[ Szerkesztve ]

(#3283) rossitibi


rossitibi
tag

Sziasztok!
Mekkora a maximum külső merevlemez amit támogatnak a tv-k? LW széria!
(659s)

(#3284) tigipuf válasza RockCNC (#3278) üzenetére


tigipuf
senior tag

Szerintem,meg ízlés kérdése,nekem például a Sammy kalandja már túl "erős " 3D-ben,sokszor bandzsítanom kellett,hogy fókuszálni tudjak.
Az avatar nálam etalon,kellemes térhatás,nem fárasztja a szemet,mégis látványos.
Bőven elég mondjuk a shrek vagy az ice age nyújtotta 3D,nekem a sammy helyenként túlzó,bár vannak benne nagyon jól eltalált részek.
(kíváncsi vagyok nagyon az Alice csodaországban"-ra,már 2D-ben is látványos volt)

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#3285) rossitibi válasza tigipuf (#3284) üzenetére


rossitibi
tag

Én láttam moziban az Alice-t és hát ki voltam akadva mert ennyi erővel 2D-ben is megnézhettem volna! Pénzt ne adj érte mert csalódni fogsz!

Cocos igazad van!
Sok mai 3d olyan mintha tv-vel konvertálnám! Engem pl hidegen hagy hogy van 1 kis mélysége a filmnek! Azért vettem a tv-t hogy itt játszódjon előttem minden! Mint a sammy-ben! Felháborító ha az ember megvesz 3d blu-ray- lemezt sok ezerért aztán kap egy majdnem 2d-s filmet! Avatar Sammy le a kalappal,a többiért nem érdemes szemüveget rakni! Sokszor felemelem hogy hol a 3d és majdnem éles képet látok! Nevetséges! Itt egy link érdemes megnézni: http://realorfake3d.com/
Én szívem szerint még sokat áthúznék a jobb oldalra!

[ Szerkesztve ]

(#3286) Cocos válasza tigipuf (#3284) üzenetére


Cocos
tag

Sajna a Sammy-t nem találtam letöltésre, ami nagyobb méretű lenne. Az Avatar jó volt (persze az általam hiányolt ugrásokkal) tetszett. Az Alice-t majd ma nézem meg. A Sanctum nem jött be. (már ami a 3d-t illeti)

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3287) Attas válasza zodo (#3277) üzenetére


Attas
aktív tag

A csatlakozást mindenképp HDMI kábelre bíznám.Pl erre A külsőre egy kisebb 2,5" merevlemez nagyon jól használható. egy 160-250GB bőven elég. A pendrive felejtős. Elunod az életed mire egy 15GB mkv- rátolsz. Persze ha beruháznál ekkorára. JA és Zodo..köcce az alaplapos linket a másik topicban

[ Szerkesztve ]

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#3288) Cocos válasza rossitibi (#3285) üzenetére


Cocos
tag

Ja pl. tegnap néztem az említett Sanctum-ot. Mondom a feleségemnek, hogy nem húzol szemüveget. Azt mondja erre, hogy most pont úgy látja mint a normál filmet kontaktlencse nélkül. :D
Levettem a szemüveget és a kis elmosódáson kívül nem láttam különbséget.

Más! Mire való a 3D állítások közül a jobb-bal korrekció??

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3289) #88471552 válasza rossitibi (#3283) üzenetére


#88471552
törölt tag

Nekem egy samsung 3.5 1.5tb-s van azt szépen viszi.

(#3290) Cocos


Cocos
tag

Hát igen! Érdekes a lista! :((

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3291) tigipuf válasza Cocos (#3286) üzenetére


tigipuf
senior tag

Tózse!
A sanctum szerintem is gyenge,pedig cameronnal reklámozták ha jól emlékszem.. :F
A jobb-bal korrekció értelmét majd észreveszed olyan 3D-s filmeknél ahol nagyon zavar,és bántja a szemed valamiért a kép,akkor váltsál korrekciót

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#3292) zodo válasza Attas (#3287) üzenetére


zodo
nagyúr

Hát úgy gondoltam hogy vagy vagy szóval vagy összekötöm a pc-el vagy külső vinyó.
Úgy vélem mint tudatlan hogy talán a külső vinyós megoldás a kézenfekvőbb mert annak tartalmát talán látom a tv képernyőjén.
HDMI-el összekötve úgy gondolom nem látom a pc-n lévő tartalmat max. el tudom indítani a lejátszandó anyagot de ezenfelül még vezérelni/irányítani sem tudom. :F

Hogy van ez?

Szerk: jah és nincs mit. :)

[ Szerkesztve ]

(#3293) Cocos válasza tigipuf (#3291) üzenetére


Cocos
tag

Köszi!

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3294) Attas válasza zodo (#3292) üzenetére


Attas
aktív tag

Azt hittem a PC az HTPC-ként fog üzemelni. Na de akkor ugorjunk neki. A legtöbb tévé abban a kategóriában amit Te szeretnél (ár/érték) azért nem egy kimondott medialejátszó. Pl az LG LW5500 (de szerintem a többi LG is) nem kezeli le a DTS hangot. Valamint azért akad olyan film amibe beletörik a bicska. Na de ha kibékülünk ezzel akkor a külső winyó tényleg ideális. Viszont ha esetleg olyan TV -t veszel aminek van LAN portja és ismeri a DLNA szabványt, akkor a PC-d megosztott mappáit, látni fogja, ergo lejátsza a médiákat úgy is. Negatív ebben, hogy a PC nek mennie kell és magas bitrátáju filmek beakadozhatnak. Azért én mégis csak a külső HDD-re voksolnék. Persze legideálisabb egy médialejátszó. Amúgy azt hittem a képek amiket linkeltél épp egy ilyen HTPC. (itx kivitel közel a tv-hez..a képen legalábbis.)

De ha már összekötöd HDMI-vel akkor a PC-d kiválló médialejátszó is lehet. ld. XBMC

[ Szerkesztve ]

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#3295) Cocos


Cocos
tag

Ti szedtek le rar.filmeket? Ha igen, hogyan csináljátok előfizettek, vagy végigvárjátok azt a bazi sok időt?

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3296) brandyke


brandyke
csendes tag

Hello.

Lenne egy kérdésem. Az miért lehet, hogy egy-két mkv-t érvénytelen formátumnak ír ki a tv-m? Sok mkv-t lejátszottam már vele, USB-ről, eddig nem volt probléma, most viszont 2 filmnél is ezt írta ki. LG37LV3550 a típus.

(#3297) gangura válasza brandyke (#3296) üzenetére


gangura
csendes tag

5.1 hang? muxolj :D

(#3298) PLaci58 válasza zodo (#3277) üzenetére


PLaci58
őstag

RCA hang kimenetet ne keress a TV-n, mert nincs. Optikai kimenet van és kis ügyeskedéssel a Scart-ról lehet leszedni a sztereó hangot, de csak a tunerekét. Optikán minden megjelenik sztereóban.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3299) a1connect válasza gangura (#3297) üzenetére


a1connect
csendes tag

Az 5.1-es AC3 hanggal nincs gond. A Level 5.1-et nem szeretik az LG TV-k, ami a videó tömörítés paramétereit szabályozza.
Cars2 3D-t sikerült a tsMuxer-el becsapni (Level 4.1-re átállítani), de már
találkoztam olyan filmmel, ahol ez nem jött be. (maradt a több 10 órás valódi újrakódolás)

A DTS hang hiánya végett döntöttem egy olcsó médialejátszó beszerzése mellett. (WD TV Live, remélem B-rad firmware-el jól teljesít majd.)

(#3300) Cocos válasza a1connect (#3299) üzenetére


Cocos
tag

Hadd kérdezzem meg, amit már előrébb sem értettem: miért vesztek ennyiért médialejátszót, amikor ezért a pénzért 3D bluray lejátszó lehet venni ráadásul LG-t?
A kérdés komoly és nem kötekedő!

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.