Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) stevve válasza Kroni1 (#3850) üzenetére


stevve
nagyúr

Judder lesz, a VGA-k és a tévék többsége még manapság sem képes együttműködni.

(#3852) Kroni1 válasza Mészyke (#3816) üzenetére


Kroni1
veterán

"Aki használja a TotalMedia Theatre 5-t az lécci küldje már el a beállításait, hogy LW5500-sön hogyan tud 3D BD iso-ból 3D filmet nézni gépen keresztül... nekem így hirtelen nem jött össze.."

Nekem meg eleve az 5-ös verzió lefagy ahelyett hogy elindulna a film.. Sokan szivnak vele a forumon, a TMT 3-as megbízhatóbb azzal nézem én a filmeket mostanság, szerintem jobb mint a PowerDVD! Daemonba betöltöm a BD.iso-t és már nyitja is meg a Total Media3.. Ha felteszed ezt a progit, akkor próbáld meg légyszi 1920x1080-on 24Hz-en ha tudod, hogy neked is beakad-e vele, mert nekem igen, pedig 60Hz-en meg tökéletes.

(#3853) beci válasza Kroni1 (#3852) üzenetére


beci
őstag

Na,megnézem én is a 3-ast,mert az 5-ös nekem is ugyanezt csinálja...

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#3854) Kroni1 válasza beci (#3853) üzenetére


Kroni1
veterán

Igen nagyon sokan irták h ez van vele, Win7 alatt, én is csak kipróbáltam, nálam is ment vissza a 3-as..

(#3855) Kroni1 válasza stevve (#3851) üzenetére


Kroni1
veterán

Pedig azt hittem.. De akkor ez a judder dolog nem is kiküszöbölhető?! Trumotion meg a többi term. ugye kikapcsolva..

(#3856) stevve válasza Kroni1 (#3855) üzenetére


stevve
nagyúr

De, egyre jobb eséllyel kiküszöbölhető Nézz át ide, többen használnak PC-t és 24p-t nV és AMD kártyával is. (én leginkább elméletben ismerem a történetet, nincs 24p-s tévém :B )

(#3857) Minimoa válasza Laca0 (#3849) üzenetére


Minimoa
tag

Tényleg rendes tetőantenna kell, vagy a beltéri "botantennák" is fog(hat)ják?

(tetőre nem tennék antennát, nincs előkészítve semmi)

(#3858) beci válasza Kroni1 (#3854) üzenetére


beci
őstag

Na,felraktam,ez tényleg nem fagy,de viszont nem jön ki a 3d egy imax filmből,red-cian szemüveges beállitás van amit nem tudok megváltoztatni a beállitásokban 3d tv-re....
Tudnál priviben beállitásokat küldeni ezzel kapcsolatban?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#3859) Olywer válasza zottidiver (#3845) üzenetére


Olywer
csendes tag

Igen nálam is előfordult, ezen filmek video sávja 5.1-es kódolású.
Át kell konvertálni 4.1-re (a tv ezt ismeri) és máris lejátsza a filemet.
Egy konvertálás kb 10 perc és máris nézheted a filemet.
Én a "ts muxer" és az "mkv merge" programokat használom erre (2 lépésben).
Lehet, hogy van esetleg jobb és gyorsabb megoldás is (ez engem is érdekelne).

(#3860) Kroni1 válasza stevve (#3856) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi a linket megkukkantom! :R

(#3861) beci válasza beci (#3858) üzenetére


beci
őstag

Közben sikerült köszi.:)
Csak film közben nem engedte,lejátszás megkezdése elött igen.:)

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#3862) Minimoa


Minimoa
tag

Ja az Euronics-Cetelem duóhoz az "újaknak":

(moderálva)

Az Euronicsban ingyenes hitelfedezeti biztosításnak mondott elem majd' 1500Ft-omba került....(ugyanis az Euronicsban egy nyomorult díjtáblázat, ÁSZF nem sok, annyi nem volt, hiába kértem. Én meg hittem a macának....)

Számlavezetési díj 250Ft.

Erről sem volt szó....

Mondjuk még így is megérte, de ezek miatt a húzások miatt a Cetelem az OTP-vel egy kalapba került nálam.

[ Módosította: Kalandor ]

(#3863) Kroni1 válasza beci (#3858) üzenetére


Kroni1
veterán

3D-s BluRay filmet akarsz lejátszani? Én látod egyenlőre csak sima 2D-s BD isokat akartam de még azzal is szenvedek a 24p-vel.. A 3D filmjeim sajnos mind sbs-ek, amiket a KMPlayerrel néztem eddig, 3D BD-filmeket majd csak most fogok szerintem beszerezni, ugyhogy a 3Ds beállításokat nem ismerem sajna.. A 3d Plugint leszedted hozzá gondolom..

(#3864) beci válasza Kroni1 (#3863) üzenetére


beci
őstag

Igen azt.Beszereztem pár Imax filmet.
De működik faszán.:)
Bár ezt a 24p-t nem igazán vágom,nem tudom mennyiben játsza le.

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#3865) Kroni1 válasza beci (#3861) üzenetére


Kroni1
veterán

ja akkor ez volt a baj csak.. Milyen IMAX 3D Bluray filmjeid vannak?! A 24p elvileg annyi hogy 24Hz-en, eredeti képkockaszámmal megy a film, nincs képismétlés, ergo folyamatosabb a mozgás mint 50Hz vagy 60Hz esetében.

[ Szerkesztve ]

(#3866) Minimoa válasza Olywer (#3859) üzenetére


Minimoa
tag

http://coolsoft.altervista.org/en/h264leveleditor
gyors, mint a villám, nem kell hozzá az átkódolandó filmmel megegyező nagyságú tárterület pluszban.

[ Szerkesztve ]

(#3867) d.tiborz


d.tiborz
aktív tag

Sziasztok!
Ha kérhetném, valaki elmondaná, hogy mit csinálok rosszul?
Ami van:
1. 42LW5590
2. iPhone4 5.00
3. LGTV Remote app
4. TPLink wifi router
Folyamat: elindítom a remote progit, elkezdi keresni a tv-t. Tv bal alsó sarkában megjelenik egy ablak, benne a típusmegjelölés, alatta 5 vagy 6 pötty (gondolom itt lenne a párosító kód).
Rövid keresés után a remote progi telefonon visszaáll a kezdésre, "rescan" gomb látható.
Sokszor próbáltam, csak eddig jutottam el. :O
HELP PLS! :R

(#3868) beci válasza Kroni1 (#3865) üzenetére


beci
őstag

És azt hol állítom be?
Van valami dinoszauruszos,és bogaras.:)
Valamint egy Lord of the dance.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#3869) PLaci58 válasza Minimoa (#3866) üzenetére


PLaci58
őstag

És nem is jó semmire. Csak átírja a fájl fejlécét. A TV azután sem fogja lejátszani. Ha megfigyeled, azokat a fájlokat tudja lejátszani, amelyeknél tud bélyegképet beolvasni a tallózás során. Szerintem a lejátszhatóság nem a fejléc adatain múlik, hanem a TV megpróbálja dekódolni és ha nem sikerül, akkor jön az érvénytelen fájl. Ki lehet próbálni, hogy megváltoztatja az ember a fájl kiterjesztését és úgy is simán lejátssza.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3870) Kroni1 válasza beci (#3868) üzenetére


Kroni1
veterán

Milyen a VGA-d?! Én a HD 6850-es VGA-m beállításaiban (Catalyst) a profilok közé tettem egy 24p-s nevűt, amiben a 60Hz-ről átállítottam a képfrissitést 24Hz-re, és elmentettem egy gyorsbillentyűre Alt+F8, a normál 60Hz-est pedig egy másikra Alt+F7, igy egy kattintással át lehet váltani 24Hz-re. Nézd meg, hogy neked igy megy-e röccenésmenesen! elvileg szebb, folyamatosabb képet kéne kapni.

[ Szerkesztve ]

(#3871) PLaci58 válasza Kroni1 (#3870) üzenetére


PLaci58
őstag

Érdekes ez a 24p PC-s lejátszás. Elvileg a videokártya 60Hz-en megy. Ehhez a PC-nek a 24p-ből 60p-t kell csinálni. Ehhez 2,5 szörözni kell a frame-eket. Ezt a 3:2 vel tudja megoldani (első képkockát 3x, a másodikat 2x ismétli (egyszerűsítve)). A 100 (120)Hz -es TV egyszerűen minden képkockát 5x játszik le (5:5). Ehhez nem kell nagy teljesítmény és sokkal szebb lesz a végeredmény, pláne ha tesz közé rövid fekete kockákat. Ha a PC röcög, akadozik, akkor kevés a teljesítménye, vagy lassú a videókártya a 60Hz-es művelethez.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3872) beci válasza Kroni1 (#3870) üzenetére


beci
őstag

Ugyanilyen kártyám van.
Sajna nem magyar a Catalyst,igy ez nekem arab.:)

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#3873) Kroni1 válasza PLaci58 (#3871) üzenetére


Kroni1
veterán

A Trumotion 100Hz-es TV-k a 60Hz-es PC-ről érkező adásból nem tudnak 100Hz-et csinálni, csak az 50Hz-esből, nekem az LW5500-on legalábbis csak 50Hz-nél lehet a Trumotiont bekapcsolni.. (120Hz-esnél más lenne a helyzet.)

Mivel 24képkocka/sec sebességgel vették fel eredetileg a filmeket a legjobb az lenne, ha nem lenne képismétlés, tehát 48 vagy 96Hz-es gyorsítás lenne ideális, de 50 és 100Hz-en bizony van képismétlés! Igaz a 100Hz-en már elég szép a kép, de én néztem eredeti 24p-t és 100Hz-et is, és az első szebb, nem annyira "mű" érzésre, legalábbis szerintem!

(#3874) Kroni1 válasza beci (#3872) üzenetére


Kroni1
veterán

Akkor csak annyit próbálj ki, hogy belemész a catalystba:

Asztalon jobbgomb -> AMD Vision Control Center

itt baloldalt desktop management -> refresh rate 60Hz- állítsd 24Hz-re. Csak a teljes képernyős BluRay 1080as filmnézést csekkold, mást ne vegyél figyelembe, mert a többi más tevékenység ilyenkor csúnyán, akadozva jelenik meg a desktopon.

Aztán állits vissza 60Hz-re.

(#3875) honda23 válasza Minimoa (#3866) üzenetére


honda23
aktív tag

Ez a program nem jó semmire, egyik 5.1-es film sem indul el vele, amit elméletben átírt 4.1-re...

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#3876) PLaci58 válasza Kroni1 (#3873) üzenetére


PLaci58
őstag

Szerintem nincs olyan, hogy 100 vagy 120Hz-es TV. 60, 120, 240Hz-es paneleket gyártanak.Nálunk az 50i miatt természetesen ezek 50 (100)Hz-en mennek, de 24, 30, 60Hz-es jelet is le kell tudniuk játszani a 25 és 50Hz-es mellett.
A TV ezt automatikusan váltja. Felismeri a bemenő jelet és aszerint jelenít meg. Beszarna az elektronika, ha egy 60i-s NTSC DVD-ből 50i-t kéne csinálnia :D
A True Motion az más dolog. Ott új képet kell beillesztenie. 24p-nél nem tud, mert páratlan számmal kell szorozni. Amikor PC-ről hajtja az ember 50 vagy 60Hz-el, az megint más, ott csak kétszereznie kell. Hogy 60Hz-nél letiltották a True Motion-t az szerintem csak az európai szoftverben van benne. Ugyanazt a HW-t gyártják Európába és Amerikába, csak eltérő szoftot tsznek rá. A kikapcsolt szolgáltatásokkal lehet olcsóbb és drágább verziót előállítani egyszerűen :D

ui. a 48 és 96 kép is sokszorozással készül. A moziban is 3 "fekete képet" illesztenek be (3x takarnak ki egy képkockát), így a 24 kockát 72-vel játszák le.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3877) Kroni1 válasza PLaci58 (#3876) üzenetére


Kroni1
veterán

érdekes ez a 72-est nem is tudtam..

Amugy az én TV-mnél:
60Hz nincs Trumotion
24Hz van Trumotion

Érdekes, hogy 60-nál nincs, és 24nél igen, de ez van..

(#3878) espat válasza honda23 (#3875) üzenetére


espat
tag

A fájl fejlécében az 5.1-es érték átírása 4.1-re csak akkor eredményes LG szemszogbol, ha maga az 5.1-es video levelben tortént kódolás paraméterei nem haladják meg a 4.1-es levelre eloírt maximális értékeket és lehetoségeket.

Egyszerubben fogalmazva: a 4.1-es video encoding level megszab bizonyos felso határértékeket, az 5.1-es level pedig ennél magasabb határértékeket és lehetoségeket szab meg. Ha az enkódolás során 5.1-es level lett kiválasztva, de a lehetoségek nem a maximumon lettek használva, hanem beleférnek a 4.1-es normába is, akkor egy egyszeru headercserével lejátszhatóvá teheto az 5.1-es levelbe kódolot film.

Persze itt elsorenduleg nem csak a lehetséges magasabb adatfolyamra kell gondolni 5.1 esetében a 4.1-hez képest, hanem 5.1-nél használhatók olyan más kódolási "algoritmusok" is, amiket a 4.1-es szabvány nem támogat még. Ebben az esetben akkor sem segít a headerben az átírás, ha esetleg az adatfolyam beleférne a 4.1-es szabványba.

[ Szerkesztve ]

(#3879) Kroni1


Kroni1
veterán

Érdekes módon a Powerdvd11 lejátssza nekem gond nélkül a filmeket mindenféle akadás nélkül, 24-50-és 60Hz-en egyaránt, mig a TMT3 néha megakad 50 vagy 24p-ben. Pedig azt jobban kedveltem, de legalább már megy a BD.iso lejátszás gond nélkül. megijedtem hogy vennem kell majd mediaplayert lassan a 3d Bluray lejátszáshoz, de ezek szerint nincs ilyen veszély..

(#3880) pampallini


pampallini
csendes tag

Sziasztok!

Most tervezek egy 42LW5590-es vételét. Az eladó azt mondta a boltban, hogy visszavittek már egy párat, közöttük olyan problémával, hogy csak a Blu-ray 3D filmeket lehet lejátszani rajta, a többi formátumban lévő 3D-ket nem.
Szívesen fogadnék egy kis segítséget, hogy mit hogyan lehet lejátszani (külső hdd, médialejátszó)
Köszönöm

(#3881) d.tiborz válasza pampallini (#3880) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Szia!
Vedd meg nyugodtan, nekem is olyan tv-m van.
Médialejátszó ajánlott, HDMI kimenetet FullHD-re állítani, SBS vagy TAB filmek gond nélkül nézhetők.

(#3882) pampallini válasza d.tiborz (#3881) üzenetére


pampallini
csendes tag

Szia!
Köszi a megnyugtató választ. Médialejátszóból milyet?

(#3883) d.tiborz válasza pampallini (#3882) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Igazándiból a pénztárcád mondja meg, de ha jót akarsz, Sigma vagy Realtek chip legyen benne. Itt olvasgass:[link]

(#3884) kolosszus87


kolosszus87
senior tag

Nos, egy kis segítséget szeretnék kérni tapasztaltabb emberektől tv vásárlásban!
LG 37LV4500 vagy Samsung UE37 D5000?
Egy árban van kb. a 2 tv, mindkettő edge led.
Amit tudok, hogy a samsung jobb médialejátszásban, de engem ez nem igazán érdekel, mert van egy nagyon zsír kis média playerem. Az LG valódi 100Hz, míg a Samu csak led villogtatós kamu 100Hz, de nekem ez sem igazán lényeg, mert elsősorban filmnézésre lesz használvaés PS3 konzolhoz, ezeknél pedig ha jól tudom ki kell kapcsolni a 100Hz-et!
A lényeg, ezek tudatában: Melyik ad jobb képminőséget és melyiknek kisebb az input lagja, szóval melyik lehet jobb választás PS3-hoz?

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#3885) edeleny válasza pampallini (#3880) üzenetére


edeleny
őstag

Nekem gyönyörűen megy szinte minden.
Szinte.
A letöltött 3D .mkv fájlok 90% lejátszotta.

Persze ha külső médiáról játszod, akkor az határozza meg.

A TV játszaná a Blue-ray 3D filmeket??
Tudtok erről valamit??

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3886) Bernyó84


Bernyó84
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretné kkérni LG LED TV vásárlásban.

Mi a különbség a 42LV5500 és a 42LV5590 között?
És miben más a 42LV570s? Más panel vagy mi?

Azt már vágom, hogy a LW-k a 3D-sek az LV pedig a normál... Így gondolom a 42LW5500 ugyanazt tudja mint a 42LV5500 csak tudja még a 3D-t is... Ugyanígy a többi típusra is.

Köszi a segítséget!

Üdv,
Berci

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#3887) Laca0 válasza Bernyó84 (#3886) üzenetére


Laca0
addikt

A 90-es végű a DVR képességet jelzi, de a sima 5500-nál is be lehet kapcsolni ezt a funkciót service menü hack-el. Én is ilyet készülök holnap venni.
Az "s" végű azt jelzi, hogy SAT tuner is van benne.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3888) Kroni1 válasza Laca0 (#3887) üzenetére


Kroni1
veterán

Még annyi hogy a 3D paneleseknek kicsit jobb a képe 2D alatt is..

(#3889) hatD


hatD
tag

Pár napja tulajdonosa vagyok egy LW659s típusú készüléknek
Nagyon sok hasznosat olvastam itt a fórumon keresgélve, de azért maradt még kérdezni valóm.
Itt a fórumon és a kezelésiben is azt olvasom, hogy a DVR felvétel céljából csatlakoztatott külső merevlemeznek
"Biztosítsa a külső tápellátást igénylő USB tárolóeszköz tápellátását. Ha ezt elmulasztja,előfordulhat, hogy a készülék nem ismeri fel az eszközt."
Itt vagyok zavarban, mert a külső tápot igénylőnek ez természetes, de ha csak USB tápos 2,5"-os lemezről van szó az megy-e vele zavartalanul?
Én külső táp nélkülit szeretnék használni, kérem az ezzel kapcsolatos tapasztalatokat.
A második kérdésem talán elhamarkodott, mert használat közben talán megoldódik, de azért felteszem.
A kezelési 86 oldalán ezt írják:
"Ha felvétel közben a készüléket kikapcsolják, akkor az éppen rögzített felvétel mentése
esetleg nem történik meg. Ezért érdemes előbb megnyomni a STOP ( ) (LEÁLLÍTÁS)
gombot, ellenőrizni foglalt, illetve felvételi listát, és csak ezután kikapcsolni a készüléket."
Ez így elsőre furcsa, mert talán azért akarom a műsort rögzíteni, mert távozom és a készüléket ki akarom kapcsolni, de a felvételt nem akarom leállítani.
Gondolom mindezek megoldottak, csak a kezelésiből nem érthetőek, hiszen az időzített felvétel is feléleszti a TV szükséges funkcióit.
Mindenkinek köszönöm a segítségét.

[ Szerkesztve ]

(#3890) RockCNC válasza hatD (#3889) üzenetére


RockCNC
senior tag

Usb 2,5 colos táposrol müködik.
A felvételt kikapcsolt álapotban is müködik
Egy gond van a felvételnél,hogy nem tudsz csatornát váltani,mert leál a felvétel de kikapcsolni ki lehet a tv-t és vesszi tovább a megadot időig.

(#3891) Kroni1 válasza RockCNC (#3890) üzenetére


Kroni1
veterán

még nem probáltam a felvételt, de gondolom figyelmeztet mielőtt elkapcsolnál.. A HDMI-re és másik bemenetre át lehet kapcsolni csak a tuneren nem ugye?!

[ Szerkesztve ]

(#3892) hatD válasza RockCNC (#3890) üzenetére


hatD
tag

Köszönöm a válaszodat, ez a kikapcsolás utáni "tovább működés" személyes tapasztalatod?
Így kell lennie, csak zavaró amit a kezelésiben írnak.
Jó lenne valami kompatibilitást ismertető listát találni, Te milyent HDD-t használsz?
A csatorna váltás tilalmát értem egy tuneres, ha a digitális vételnél még helyes ez a szóhasználat

(#3893) Attas válasza espat (#3833) üzenetére


Attas
aktív tag

Bevallom tévedésem. Teljesen jogos. Inkább arra céloztam, hogy az átlagos felhasználó ritkán, vagy nem is találkozik olyan magas kódolással, aminek a lejátszása az USB port sebességén csúszna el. Persze van ilyen. Jómagam ezért (is) használok inkább HTPC-t. De mint mondottam volt espat igazad van és jogos a javítás.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#3894) RockCNC válasza Kroni1 (#3891) üzenetére


RockCNC
senior tag

Igen figyelmeztet még akkor is ha kikapcsolod mrgkérdezi,hogy folytatod a felvételt?
Ha másik bemenetre is kapcsolsz akkor is feljön egy figyelmeztető ablak,hogy leál a felvétl ha átkapcsolsz.
Tehát ha felvételt inditasz végig kel nézd a műsort vagy kikapcsolod a tv-t. :((
Viszont a dvr funkcióban ami jó hogy megálitod az élő adást és visza tudsz pörgetni. 3percenként automatán rak egy képkockát

hatD- most vettem egy 500Gb Emtecet 17.000 huf
A kikapcsolás után veszi szépen az adást miután befejezte a vinyó is kikapcsol (nem világit)

[ Szerkesztve ]

(#3895) Bernyó84 válasza Kroni1 (#3888) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

Köszi az infóket. SAT tunerrel mit tudok csinálni? Ha az 570s ugyanaz mint a 5500 csak még van benne Satellite Tuner is , akkor miért nem az a neve, hogy 5500s, miért 570s?

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#3896) Kroni1 válasza Bernyó84 (#3895) üzenetére


Kroni1
veterán

hogy meglegyen a 4 karakter.. :D Az S-es végüek Satellite tuneresek, ha DVB-T-t vagy -C-t használsz akkor semmi szükséged rá..

[ Szerkesztve ]

(#3897) edeleny


edeleny
őstag

Továbbra is az a gondom, hogy nem jön ki előre a film.
A Sammy nagy kalandja, nagyon ott van, ott néha az az érzése az embernek, hogy a mese betölti a szobát.

Két kérdés.
1, amikor ki lehet választani a 3D akkor csak a jobb-bal, fenn-lenn aktív, van ott még két opció, ami inaktív, azok mik lennének?

2, film közben 3D beállításoknál lenne olyan, hogy 3D mélység, ami szintén inaktív. ezt mikor lehetne aktiválni? Külső lejátszó kell hozzá?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3898) GEO001 válasza edeleny (#3885) üzenetére


GEO001
aktív tag

Ez nem igaz. A TV beépített médiakezelője nem ismeri fel a BD struktúrát, tehát a BD3D filmeket sem tudod HDD-ről indítani. Itt vagy BD - média player vagy PC jöhet képbe.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3899) kifu válasza Bernyó84 (#3895) üzenetére


kifu
tag

Mert LED EDGE Plus a panel az 570S-nél (Van local dimming), míg az 5500 nem local dimminges és "csak" LED EDGE a panel.

Hogy a gyakorlatban ez mekkora különbség, azt nem tudom, de én is most tervezek TV-t venni és a 42LV5500 és a 42LV570S között vacillálok.

Mondjuk az 570S így ránézésre designosabb. :)

Asus P7P55D; Intel Core i5 750 + Scythe Ninja 2 Rev.B; 2X2 GB G.Skill 1600 DDR3, Gigabyte 460GTX OC 1 GB; Dell U2311H

(#3900) Bernyó84 válasza kifu (#3899) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

Akkor gondolom a LV5500/LV570s és az LW5500/LW570s között is ez a különbség.... vagy tévedek?

Sokkal jobb egyébként a 3D-s TV-k 2D-s képe?

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.