Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112501) bolic válasza Borisz76 (#112500) üzenetére


bolic
őstag

Majd ha veszek újat, biztosan 7.5 méter hosszú lesz, majd kiderül. :)

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#112502) creativehun


creativehun
csendes tag

Szevasztok. LG 50NANO76 TV édeyám kapta a fiamtól a régi helyett. Programozás lefutott állítom be a csatornákat és kb. 10-15 csatorna hangja nem magyra-feltételezem eredeti nyelvű..mert pl. a Szárnyát vagy combját Loui de Funes-el az francia nyelven megy..a másik tévén persze nem..egy másik csatorna angolul..persze a másik tévén az is magyar. Sehol nem találok olyan menüpontot ami alapján állítani lehetne. Találkozott már valaki ilyen anomáliával?? Köszönettel..

(#112503) pjen válasza creativehun (#112502) üzenetére


pjen
félisten

Az elejétől kell kezdeni a beállítást, valószínű, hogy nem Magyar országra van állítva a régió.

(#112504) LouiS22 válasza creativehun (#112502) üzenetére


LouiS22
veterán

A hang menüben biztosan van olyan beállítási lehetőség (nem vagyok tévéközelben), ahol megadhatod, hogy mi az alapértelmezett nyelv (és felirat) is.

Egyébként milyen szolgáltatónál vagy? Előfordulhat az is - bár nagyon durva baki lenne - hogy náluk nincs beállítva rendesen a mux-hoz a hangsávok nyelvi kódja, a tévé meg az első értelmezhető sávot tekinti alapértelmezettnek (vagy amihez talál infót). Ha a hibázó csatornákból írsz párat, akkor azzal ránézésre talán még szűkíteni is lehet, hogy esetleg egy "családhoz" tartozó adókról van-e szó. Fura hiba, rég láttam, hallottam ilyet - megkockáztatom látatlanban a Digit :)

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#112505) Borisz76


Borisz76
veterán

Csak egy kis érdekesség a kék LED megalkotásáról :
Derek Muller azaz Veritasium videója : Why It Was Almost Impossible to Make the Blue LED

Magyar felirat bekapcsolható !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#112506) zodo


zodo
nagyúr

Sziasztok!

32LV5590 típusú készülékünk tegnap délután még üzemelt.
Este csak az állapotjelző villant fel pirosból fehér színre de se kép se hang.
Kuka?

Gondoltam a délutáni félálmomba elnyomtam valamit de menü képét sem mutatja.
Maximum be és ki tudom kapcsolni.
Kihúztam a konnektorból, pihent ~10 órát (hátha segít) de most sincs semmi.
Esetleg valami mágikus gomb kombináció ami újra indítja a rendszert vagy engedjem el?

Végül is 2011.12.05.-ei vásárlás, szóval nem lepődnék meg ha vége lenne.

(#112507) Kazasi


Kazasi
tag

Hello mindenki!
Ha valakinek ez segítség lehet, én most cseréltem távirányítót MR18-ról MR22-re, és tökéletesen működik. A tv egy SK8500pla. A párosítás menete: régi táv. HOME+VISSZA gomb nyomva tart amíg nem villan párat a bekapcsoló gombja. Ekkor megszűnik a párosítás. Ezután az új táv. OK gomb nyomva tartásával kiírja a tévé, hogy kész a párosítás.

(#112508) AthlonXP válasza DEXTERke (#112483) üzenetére


AthlonXP
őstag

A gyári MR. távirányítón van...

Temu

(#112509) DEXTERke válasza AthlonXP (#112508) üzenetére


DEXTERke
tag

De ez a 2020 utan gyartott tv-khez mar nem jo, ha jol ertelmezem.

(#112510) Midway válasza AthlonXP (#112508) üzenetére


Midway
senior tag

Ezen nincs . 2021 modell
55nano753

(#112511) AthlonXP válasza DEXTERke (#112509) üzenetére


AthlonXP
őstag

2 éves tvm van, ahhoz ezt adták alapból...

(#112512) DEXTERke válasza AthlonXP (#112511) üzenetére


DEXTERke
tag

Innen vettem az infot:
https://www.lg.com/hu/tv-kiegeszitok/lg-an-mr20ga

Itt a kompatibilis modelleknel 2020 utan gyartottak mar nem szerepelnek. Ezek szerint megis hasznalhatoak a kesobb gyartottakkal is, csak nem tuntetik fel?

(#112513) AthlonXP válasza DEXTERke (#112512) üzenetére


AthlonXP
őstag

Hát ez jó kérdés... A leírás alapján, tényleg nem, de igazából ezt ki kéne próbálni, az lenne a tuti. Ilyenkor lenne jó, ha kölcsön tudna kérni az ember egyet próbára valakitől...

(#112514) sityupityu válasza DEXTERke (#112512) üzenetére


sityupityu
veterán

C1 oled-hez is ezt adták gyárilag. Az is 2020 utáni.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#112515) farkas-j


farkas-j
őstag

Sziasztok! Nem a topik témájához tartozik, de nem találtam megfelelő fórumot a kérdésemhez. Ha tudtok, legyetek szívesek irányítsatok át oda.
Idős nagyszülők vettek a Lidl-ben egy akciós Blaupunkt 40"-os Android Smart TV-t. Sikerült beüzemelnem nekik, de már látszik,. hogy ez nem 80 éves embereknek való. Hogyan lehet az AndroidTV szoftverben beállítani, hogy a TV bekapcsoláskor egyből (magától) a TV app induljon el ne az Android kezdőképernyővel induljon? Kerestem valami autó start beállítást de nem találtam. Van erre valami egyszerű bevált megoldás? Előre is köszönöm!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#112516) pjen válasza farkas-j (#112515) üzenetére


pjen
félisten

Az Lg ben van kezdő kepernyő beállítás. Szerintem valami ilyent keress.

(#112517) pjen válasza farkas-j (#112515) üzenetére


pjen
félisten

[kép]
Szintén droidos Tv philips. Hátha találsz valami hasonlót.

[ Szerkesztve ]

(#112518) farkas-j válasza pjen (#112517) üzenetére


farkas-j
őstag

Sajnos még hasonló sincs :-(

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#112519) pjen válasza farkas-j (#112518) üzenetére


pjen
félisten

Súgó sincs.A kék gombon szokott lenni.

(#112520) LouiS22 válasza farkas-j (#112515) üzenetére


LouiS22
veterán

15 mp google után: [link]

De szinte biztos, hogy van AndroidTV topic, ahol ezt ki tudod tárgyalni.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#112521) blt.62


blt.62
őstag

Sziasztok!
Vettem egy LG 65UR81003LJ 4K UHD tévét. Tudna valaki segíteni,hogy mit és hogyan állítsam be hogy szép legyen a kép de kíméljem a ledeket? Teljesen új nekem a menüje mert eddig Samsung tévéim voltak. Köszi előre is.

MegtorloXp

(#112522) pjen válasza blt.62 (#112521) üzenetére


pjen
félisten

A ledeket mért akarod kímélni, az a dolguk, hogy szép legyen a kép.

(#112523) herdsman12 válasza blt.62 (#112521) üzenetére


herdsman12
őstag

LED kímélés nekem még új, a beállításokhoz nézd át junior19 hsz-it.

(#112524) blt.62 válasza junior19 (#112498) üzenetére


blt.62
őstag

Szio. Írtam privátban.

MegtorloXp

(#112525) blt.62 válasza junior19 (#88359) üzenetére


blt.62
őstag

Írtam privátban

MegtorloXp

(#112526) farkas-j válasza LouiS22 (#112520) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszönöm az infót! Én valami egyszerűbb menüben eldugott és általam nem talált megoldásra gondoltam. De ha nincs, megpróbálom az általad linkelt megoldások egyikét. Még egyszer köszönöm!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#112527) balu.sch


balu.sch
lelkes újonc

Lg tv tulajoknak 3 hónap ingyenes [apple tv+] .

(#112528) LouiS22 válasza balu.sch (#112527) üzenetére


LouiS22
veterán

Tegnap aktiváltam is :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#112529) pjen válasza balu.sch (#112527) üzenetére


pjen
félisten

Nem szívesen adom meg senkinek a kártyám adatait.

(#112530) skroy válasza pjen (#112529) üzenetére


skroy
senior tag

Erre való a webkártya.

(#112531) pjen válasza skroy (#112530) üzenetére


pjen
félisten

Őszinte leszek, nem igazán értek ezekhez, se.

(#112532) blakey válasza pjen (#112531) üzenetére


blakey
félisten

Én már a készpénzhez nem értek. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#112533) garga01 válasza pjen (#112529) üzenetére


garga01
senior tag

Akkor ne használd.
Szerintem én már lassan 100-as nagyságrendű webshopon vásároltam kártyával, sose volt gond. Persze mind lekövethető, biztosan valid oldal. Mellette ott a telefonos 2 faktoros jóváhagyás... Pedig nincs virtuális kártyám :D Max ahol lehet Paypal-al fieztek.

Hogy onoptik legyek, tegnap frissült a szoftver az LG 28MT49S kis tv-men, majd a telepítés után nincs jel fogadott a digi kábelen (DVB-C), újra kerestem utána se volt jó (lekeresett mindent, majd keresés után kilépve nincs jel megint), végül a klasszikus konnektorból kihúzás, várakozás visszadug segített. :D Sose jártam még így sw frissítéssel.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#112534) garga01 válasza garga01 (#112533) üzenetére


garga01
senior tag

Ehh elírtam, az a másik kis tv, az újabbon frissült a szoftver, 28TN515S a típusa. (Kb. ugyanaz mint a másik, csak ez az újabb modell.)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#112535) pjen válasza garga01 (#112533) üzenetére


pjen
félisten

Én is vásárolok webshopon, de mindíg házhozszállítással és utánvéttel. Pont most hozott az MPL egy szép nagy párnát.
Nekem most:04.50.53 van. Autómatára van állítva.Neked mire frissült?

(#112536) pjen válasza pjen (#112535) üzenetére


pjen
félisten

Az előző. NANO 793 NE van.
A mult évi oleden:03.30.77 van, szintén autómatata frissítés.

(#112537) herdsman12


herdsman12
őstag

Régebben is előfordult alkalmanként, a napokban többször is, böngészés közben kikapcsolt, bekapcsolt a 75NANO903NA készülék.
Reggeli hírek olvasgatására szoktam használni. Másnál is előfordul ilyen kikapcs-bekapcs?

(#112538) garga01 válasza pjen (#112535) üzenetére


garga01
senior tag

Offoptik, de utánvételes vásárlásra rápakol már sok webshop plusz költéséget. Én meg a hitelkártyás vásárlások után kapok is vissza pénzt, így amit csak lehet azzal fizetek.

A tv-n (28TN515S ) amúgy 05.40.20-as sw van. Nálam ki van kapcsolva az automata sw frissítés, szoktam vele pár napot-hetet, ha esetleg vmi bugos lenne vagy kivennének funkciót (mert ugye volt már ilyenre példa más márkánál) ne menjen fel :D Csak az este mikor már a Youtube-ot böngésztem, persze hogy akkor dobta be a kis ablakot mikor videóra nyomtam volna épp, azt leokéztam...

(De ezt a szoftver frissítés dolgot nem kimondottan neked írtam, csak egy hsz-be raktam mindent, nem akartam pluszt írni erre külön.)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#112539) pjen válasza garga01 (#112538) üzenetére


pjen
félisten

En is csak azért írtam, kiváncsi voltam milyent kaptál.

(#112540) helgi


helgi
aktív tag

Sziasztok, találkozott már valaki ilyennel? Mi lehet ez és főként mitől?

(#112541) regler19


regler19
csendes tag

Sziasztok van egy LG OLED TVm ami HDMI vel csatlakozik a PC hez. Tehát
úgymond monitorként szeretném használni. A PCn beállítottam a screen savert 3 percre mikor ez aktív akkor a TVn megjelenik a "No signal" screen saver ez megy kb 10 percig majd kikapcsol a TV. Azt szeretném be álltani, hogy 10 percről 3 ra csökkenjen ez az idő.
Tud valaki nekem ebben segíteni hogyan tudom ezt meg csinálni?
Esetleg egy szerviz távirányítóval működne?
Ha van esetleg valami leírás hogyan lehet még jobban beállítani a OLED TVt monitorként szívesen elolvasnám (mire figyeljek, tálca elrejtése stb).

(#112542) garga01 válasza regler19 (#112541) üzenetére


garga01
senior tag

Szintem a PC-d előbb kapcsolja le monitorra a képet, mint hogy a képernyővédő elindulna.
Nézd meg az energiagazdálkodás menüben, mennyire van állítva a képernyő kikapcsolás. Ezt több időre rakd, mint a képernyővédőt.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#112543) regler19 válasza garga01 (#112542) üzenetére


regler19
csendes tag

Igen jól mondod így van beállítva csak rosszul rtam, egyáltalán nincs screen saver, hanem képernyő kikapcsolás van. Csak TVn megy sokáig ez a fránya nincs jel felirat

(#112544) regler19


regler19
csendes tag

Megoldva!
egy program segítségével a neve Color Control

(#112545) garga01 válasza regler19 (#112544) üzenetére


garga01
senior tag

Egyébként még a bemenet címkéjét/típusát ha átrakod PC-re, lehet akkor sem marad sokáig ott a nincs jel felirat. Nekem az LG tv/monitor kombón a HDMI bement van pc-re állítva, ha nincs jel kb. 10 mp és kikapcsol. Ha meg bekapcsolom a gépet, automatán visszakapcsol készenlétből.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#112546) TZ1 válasza helgi (#112540) üzenetére


TZ1
csendes tag

Szia! Ez sajnos szerintem nem javítható.Kijelzőhibának látszik. Meg lehet próbálni a vezérlő modulról a kijelzőre menő vezetékek csatlakozóinak tisztítását, hátha szerencséd lesz.

(#112547) regler19 válasza garga01 (#112545) üzenetére


regler19
csendes tag

Ohh ezt jó tudni köszönöm

(#112548) Extremex


Extremex
tag

Sziasztok!
Van egy régebbi 55uj6307 tv-m.
Már nem a leggyorsabb a rendszer rajta.
Esetleg van valami újabb fw amit rátehetnék?
Nem talál a tv frissítést már

(#112549) yvsmad válasza Extremex (#112548) üzenetére


yvsmad
őstag

Ha lassú a hardver, azon a frissítés nem segít.

(#112550) Extremex válasza yvsmad (#112549) üzenetére


Extremex
tag

Disney és az hbo max lassú.A többi okes

(#112551) AthlonXP válasza Extremex (#112550) üzenetére


AthlonXP
őstag

Vegyél vmi olcsó androidos tv okosítót és használd azzal. Én Temuról vettem 1500 pénzért egy X96Q cuccot és tökéletes. Bár én csak próba miatt vettem, mert a tv-men gond nélkül mennek ezek az alkalmazások, de ennyi pénzért muszáj volt megvenni, kíváncsi voltam, mit tud ennyiért. :)
Tudja a 4k-t is.

(#112552) classic B


classic B
aktív tag

Sziasztok!
55"-os LG-ből van most jófajta, ami nem OLED? 250k-ért nagyjából.
Vagy melyik az a típus, ami kerülendő?

(#112553) szzcsicsi


szzcsicsi
csendes tag

Van valami tenni valóm vele azon kívűl,hogy kibontom és beüzemelem?

[ Szerkesztve ]

(#112554) skroy válasza szzcsicsi (#112553) üzenetére


skroy
senior tag

Tegyél elemet a távirányítóba. :K

(#112555) pjen válasza szzcsicsi (#112553) üzenetére


pjen
félisten

A talpát is rá kell még szrelni, vagy a fali tarót. Én hívnék valakit segíteni.

(#112556) bolic válasza pjen (#112555) üzenetére


bolic
őstag

Talppal együtt kb. 42 kg-ot nyom! :C Természetesen hívni kell segítőtársrát, legalább 2-4 ember szükséges. :K

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#112557) szzcsicsi válasza pjen (#112555) üzenetére


szzcsicsi
csendes tag

Nem volt velegond, lányom segített🙂 Viszont van hozzá IR blaster. Pontosan mire jó? Láttam róla videot-leírást,de ki az a h...lye aki a tv elé tesz egy váza virágot ami kitakarja a táv infráját .? A kérdésem mégis mire való?

[ Szerkesztve ]

(#112558) pjen válasza szzcsicsi (#112557) üzenetére


pjen
félisten

Gratulalok hozzá. Én az 55" ost egyedül oldottam meg, többször majdnem frászt kaptam.

(#112559) DEXTERke válasza pjen (#112558) üzenetére


DEXTERke
tag

Hogyhogy csak majdnem? Elfogyott kozben? :)

(#112560) pjen válasza DEXTERke (#112559) üzenetére


pjen
félisten

Kötöttem rá baleset biztosítást, de mikor rászereltem a talpat egy darabig csak találgattam hol fogjam meg, nehogy ketté törjem.

(#112561) Midway


Midway
senior tag

43UM7100 tv- hez jó lehet a későbbi magic távirányító is ?
mr19 lenne hozzá eredetileg.

Pl mr20 vagy mr21?

[ Szerkesztve ]

(#112562) LouiS22 válasza skroy (#112554) üzenetére


LouiS22
veterán

:C

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#112563) Astery


Astery
senior tag

Hátha vkit érdekel ... kínából rendeltem ezt a távirányítót tartaléknak (pontosabban az eredeti a tartalék) - tökéletesen működik minden funkciója (pointer, hangvezérlés, stb.).

(#112564) simonjoe válasza Astery (#112563) üzenetére


simonjoe
senior tag

:R

Joe

(#112565) donjohnson válasza szzcsicsi (#112557) üzenetére


donjohnson
addikt

vannak olyan hülye üzletek, és hülye rendezvények, ahol a hülye szervezők építenek 2x2, 3x3, 4x4 darab tv-t egymás alá, fölé, mellé és olyankor kitakarja a tv infravevő részét a másik, olyankor jön jól, ha ki van vezetve egy másik helyre, ahol érzékel.
meg biztos láttál már olyan üzletet is, ahol körbe van gipszkartonozva a keret és úgy van beépítve a falba a tv.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#112566) boksz


boksz
senior tag

Sziasztok,
Van egy 5 éves LG OLED65CX3LA-m. Mostanában észrevettem, hogy ha elindítom a pixelfrissítőt, másnap - és egész addig míg ki nem kapcsolom - kiírja, hogy nem sikerült befejeznie, illetve random kikapcsolt állapotban a piros helyzetjelző hol világít, hol nem.
Plusz néha bekapcsolás után se kép se hang vagy csak forog a betöltésjelző míg nem áramtalanítom.
3 hónapja van ez kb. Mi lehet ?
Esetleg lehet full resetet csinálni, segíthet

Köszi

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#112567) blakey válasza boksz (#112566) üzenetére


blakey
félisten

Miért indítod el a pixelfrissítőt? Értelmetlen és felesleges, 4 óránként automatikusan lefut. Gyári visazasllitas sok mindenre megoldás lehet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#112568) boksz válasza blakey (#112567) üzenetére


boksz
senior tag

Régen gond nélkül ment...
Tudod hogy lehet gyári visszaállítást csinálni?

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#112569) blakey válasza boksz (#112568) üzenetére


blakey
félisten

Beállítások/Általános/Rendszer és a legalsó sor lesz, legalábbis nálam, gondolom CX-en is így van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#112570) boksz válasza blakey (#112569) üzenetére


boksz
senior tag

Köszi, megnézem ;)

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#112571) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Érdeklődni szeretnék, hogy valaki lcd háttér világítást cserélt-e már? Ha igen honnan érdemes és melyik gyártóét rendelni? AliExpress-t néztem már. Egy lg 60UJ634V- hez kellene.

Köszönöm! :R :R

(#112572) cseze válasza Gtaati (#112571) üzenetére


cseze
csendes tag

Szia.Én cseréltem,keres vissza 65uj634-re.YT videót azért nézz meg előtte.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.