Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) nufenen111 válasza #16729600 (#38951) üzenetére


nufenen111
tag

Miért lenne a TV (691-es) lejátszója hulladék? Nekem még semmi gondom nem volt vele. DTS-t tudja, lehet tekerni, léptetni a filmet, megállítani, képet nézegetni, játsza az awi-t mkv-t, mindent. Mivel kellene többet tudnia?

(#39002) Warter válasza nufenen111 (#39001) üzenetére


Warter
őstag

Addig jó, amíg nem tudod, addig nem keresed a hibákat és nem is fogod felfedezni. :)

(#39003) MR!! válasza wattafaka (#38997) üzenetére


MR!!
aktív tag

Az LG és a Samsung vezeti jelenleg az LCD tv-k piacát. Sony a CRT korszakban volt vezető, most szerintem lemaradt tv-k körében. Szeretem a Sony-t, kamerában , telefonban stb, de most a legjobb választás LG vagy Samsung lehet.

Csináltam egy videót, ez lehet kiindulási pont ha még nem láttad milyen képe van. Bár egy Plazmával mértem össze... Én néztem rajta teniszt, kerékpárvesenyt stb (sport tv) teljesen meg voltam vele elégedve.

[LG 42LA620S vs LG 50PS3000 ]

miszter

(#39004) #16729600 válasza nufenen111 (#39001) üzenetére


#16729600
törölt tag

Egy lejátszónál a képminőség a lényeg,hiába játssza le az egy sima egy fordított kötés mintát is a szomszéd Mariska néni norvégmintás sípulcsijából.Az igazán szép képi megjelenítéshez pld lav filtereket célszerű kiválasztani egy mpc hc esetében.( persze nem is kezel minden formátumot,BD ISO és tsa-i a TV) De ha neked megfelelő a minősége ám legyen,csak nem mindenki a béka nyálkás ülepe alól közelíti meg a témát és tekinti azt etalonnak :)

[ Szerkesztve ]

(#39005) Shingen


Shingen
addikt

Hy!

Tapasztalatok szerint 3.5" külső hdd amiknek a fordulatszáma 7200 rmp, normálisan kezeli a Tv-tek?
Már akinek van. Mert úgy hallottam csak 5400 rmp ami stabil.
Állítólag a 7200 leáll az olvasó fej, vagy lefagy a film.

Tapasztalat?
Köszi

風林火山

(#39006) Watt25 válasza Shingen (#39005) üzenetére


Watt25
veterán

"Leállás" attól lehetne, hogy a tévé nem tudja megtáplálni a vinyót, és valóban logikus, hogy általánosságban a 7200-eseknek nagyobb áram kell. Azonban éppen ezért a 7200-es 3,5"-es vinyók szinte mind külső táposok, azokkal ilyen gond nem lehet. (Ha esetleg mégsem az, akkor valóban valós lehet a veszély.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#39007) Warter válasza Shingen (#39005) üzenetére


Warter
őstag

Ha külső tápos, akkor biztos nem lesz vele gond.

(#39008) Nenősüljmeg! válasza LucasGrant (#38995) üzenetére


Nenősüljmeg!
tag

Beszéltem lg Magyarországgal.
Azt mondták nyugodtan elfogadhatom, itthonról nem kuldenek adatot. Ellenőrzöm majd mi megy kifelé és ha lesz bármi gyanús megy a békéltetőhöz a kárigény. :)
Ami nem lesz kevés :)

(#39009) sultansmith


sultansmith
senior tag

Nem tudja valaki, hogy honnan tudnám letölteni az LG Smart Share progiját? Az LG oldaláról 1.8 kbyte/s -el jön lefelé, aztán timeoutol... Nincs meg valakinek, és nem töltené fel nekem valahová?

Vagy esetleg van valami más program, amivel tudnék DLNA-n keresztül streamelni a tv-re?

Előre is köszi a válaszokat!

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#39010) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Ma jött meg a 42ln570s és 32ln575s-hez ebayről rendelt távirányító.
Szempont volt a világítás és a rec gomb, kb ez volt az egyetlen ilyen.
Minden gombja működik rendesen, 55la620s-en is teszteltem, egyedül a premium gombja nem reagál, a home gombra pedig a settings jön elő.
Mivel a két tv, amivel használni fogom nincs netre kötve, így ez nem érint, cserébe világít, ami a nagyszülőknek nagy segítség.

2700ft volt és kb 20nap alatt ért ide, szerintem ennyit bőven megért.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#39011) F_Zolee válasza sultansmith (#39009) üzenetére


F_Zolee
veterán

Itt van plusz még a serviio is ajánlott ha nem működne(mint pl nálam) az LG progi.[link]

(#39012) sultansmith válasza F_Zolee (#39011) üzenetére


sultansmith
senior tag

köszi!

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#39013) Lord Norbert


Lord Norbert
csendes tag

Normális jelenség analóg tv-adásoknál (t-home set top box scart csatlakozóval) a horizontális csíkozás a teljes képernyőn? Homogén felületen nem látszik, csak pl. a képernyőn megjelenő objektumok szélein, főleg betűknél. 42LA660S

[ Szerkesztve ]

(#39015) Zirowe válasza #46372352 (#39014) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Teletext sincs, de van epg. ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#39016) F_Zolee válasza Lord Norbert (#39013) üzenetére


F_Zolee
veterán

Esetleg próbáld ki box nélkül is.

(#39017) farkas-j válasza Zirowe (#39010) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszönöm az infót, rendeltem gyorsan én is egyet az LG 23MA73D-PZ hálószobai TV-mhez. Apropó, van valakinek ilyen TV-je? Ennél a TV-nél is működik a hotel mód. :K Le is mentettem a csatornákat, beállítottam a kedvenceket, majd visszatöltöttem a TV-re. Én a digitális adásokat nézem. Nálam a kedvencek beállítása után a programléptetésnél továbbra is sorba lépteti a összes csatornát, azokat is, amik nincsenek a kedvencek között. :(( Nem veszi figyelembe a kedvenc beállításokat. Ha legördítem a csatornalistát, ott viszont csak azok a programok látszanak amik szerepelnek a kedvencek között. Csak a FAV gombbal tudok úgy léptetni, hogy kizárólag csak a kedvenc csatornákra lépjen. Csak az a gond, hogy ugye így visszafelé nem lehet így lépni. Az LA660-nál ez tökéletesen működik. Másnál nem fordult elő ilyen probléma?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#39018) yodamester10


yodamester10
őstag

Nekem egy olyan kérdésem lenne,hogy használ itt valaki LG 21:9-es monitort setup boxra kötve hdmi kábellal?

(#39020) Zirowe válasza #46372352 (#39019) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ahol a többi cucc a 21. században: fenn a neten. :U

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#39022) retesz147 válasza Zirowe (#39010) üzenetére


retesz147
addikt

folyamatosan világít a távirányító vagy csak amikor megmozgatják? Régebbi Samsunghoz olyan volt, hogy kb 10mp-ig világított majd ha megmozgattuk akkor újra....ez is ilyen?

Xiaomi 13 eu dev...

(#39023) Zirowe válasza retesz147 (#39022) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ha megnéznéd a képet, láthatnád, hogy van rajta egy izzós gomb, azt megnyomva világít.

Ez vmi régebbi tv-hez való, de nem értem, hogy miért nem csinálnak már ilyet többé, kb értelmesebb feature, mint a magic remote.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#39024) retesz147 válasza Zirowe (#39023) üzenetére


retesz147
addikt

a samus távirányítón is van izzós gomb, azzal tudod bekapcsolni, azt hogy mozgásra világítson, ha kinyomod az izzós gombot akkor sose világít, ha megnyomod, akkor mozgásra bekapcsol.....

Xiaomi 13 eu dev...

(#39026) #16729600 válasza #46372352 (#39025) üzenetére


#16729600
törölt tag

A TV okosságát ?? :) A párom pár napja kipróbálta a netezést MR el és kb .5 perc után visszamenekült a laptopjához és közölte,hogy előbb vágná le lombfűrésszel érzéstelenítés nélkül a kezét,mint hogy a TV vel netezzen :)

(#39027) Gicz válasza #16729600 (#39026) üzenetére


Gicz
addikt

Csatlakozom. Az egyetlen értelemes smart feature szerintem az, h telefonon megnyitott youtube videó "átküldhető" a TV-re. Minden másra 10000x jobb egy tablet vagy laptop, főleg böngészésre.

(#39029) Zirowe válasza #46372352 (#39028) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én a tv-t filmnézésre használom, esetleg pc-n keresztüli játékra, sőt, olykor becsöppen egy youtube videó, aminek a kiküldése kb az egyetlen kényelmes és okos feature az egész "smart" listában.
Tudom, proli dolog, de minden másra ott a telefonom, a tabletem meg a pc-m. :U

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#39031) #16729600 válasza #46372352 (#39030) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nálam ebből az a konklúzió,hogy hagyományos távval a netezés felér egy akasztással,esetleg méreginjekcióval,MR el csak kerékbetörés, élve megnyúzás és ez ha jobban megnézzük,valóban nem elhanyagolható különbség,szóval ezennel,ha kell megkövetlek :) :R

(#39032) sixpak válasza #16729600 (#39031) üzenetére


sixpak
nagyúr

Akkor netezz telefonról, miracast-tal. Úgy nagyon gyors.
Én próbáltam, de azon kaptam magam, hogy a telefont bámulom, hiába volt a tévén tükrözve a kép.
Úgyhogy ez sem jött be. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#39033) Zirowe válasza sixpak (#39032) üzenetére


Zirowe
nagyúr

De ha már eleve ott a telefon, akkor minek miracast netezéshez?
Ott van a kezedben, használd ott, a tv meg maradjon meg a háttérbe.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#39034) Watt25 válasza yodamester10 (#39018) üzenetére


Watt25
veterán

Leírhattad volna inkább a valós kérdést, de én sejtem és mondom is a választ: a monitornak tudnia kell a HDCP-t.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#39036) Gicz válasza #46372352 (#39035) üzenetére


Gicz
addikt

ez akkor lehetne így, ha egyáltalán nem lenne smartos, mert akkor az egész fejlesztést, meg a támogatás (sok szerver fenntartás stb) meg lehetne spórolni. Ha lenne olyan, én azt vettem volna. legyen rajta 3-4 HDMI, meg egy DVT-C-S tuner és kész. 3D szemüveg sem kéne, meg úgy a 3D általában sem, LAN, wifi sem, sőt még hangszóró sem :)

[ Szerkesztve ]

(#39038) #16729600 válasza #46372352 (#39035) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nekem nem kell sehová se mennem,mert a TV a monitorom, a pc meg 24/7 be megy.Csak egy dedikált bemenet választó gomb kellene a távon,hogy ne kelljen a menüben turkálni a váltáshoz.Nekem se kellene semmilyen smart okosság,se 3D,sőt hangszóró sem.Inkább forrásanyag legyen a 4K-s LG mhez,vagy megfizethető árú DVGA amivel lehet 4K ban játszani,mert jelenleg egyik sincs.4K-s TV adásokról nem is beszélve.Ráadásul a win 8 is tré nagyfelbontáson.Magyarán ne vegyetek még 4K-s Tv-t egy ideig,mert tök felesleges ( bár az a másfél film ami elérhető rá,az valóban szemkápráztató :)

(#39039) szente


szente
addikt

Sziasztok!

Ha PC-ről szeretnék filmet indítani HDMI-n keresztül és a házimozim optikán keresztül csatlakozik a TVhez, akkor akkor is be kell kapcsolnom majd a házimozit ha csak simán TV-zek? Az 5mes optikai kábel nem biztos, hogy elér majd a géptől a házimoziig....

(#39040) Gicz válasza #46372352 (#39037) üzenetére


Gicz
addikt

az a baj, hogy ezt már sosem tudjuk meg. Mindenesetre ha mondjuk csak 10 ezerrel kevesebb lett volna a tv-m, már megérte, hiszen ezeket a funkciókat szökőévente 1-szer használom rajta.

(#39041) #16729600 válasza szente (#39039) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ez a pc ről való film indítás nem értem,hogy függ össze a házimozira kötött optikai kábellel tv adás nézésénél?
Akkor nem kell bekapcsolni az erőlködőt,ha 2 HDMI-s megoldást csinálsz pc ről a DVGA val.Egyik megy az ARC-be,másik meg jellemzően DP-n közvetlenül a TV be,így nem kell bekapcsolni a házimozit.Illetve TV adásnál választhatod a TV hangszóróit.Vagy nagyon reggel van és félreértettelek..:)

[ Szerkesztve ]

(#39042) szente válasza #16729600 (#39041) üzenetére


szente
addikt

Arra voltam kiváncsi, hogy ha bedugom az optikai kábelt a TV-be, akkor fixen azon jön ki a hang, vagy lehet állítani, hogy a TV hangszórója szóljon, vagy a házimozi.
De akkor ezek szerint lehet. :)

(#39043) BandiHUN


BandiHUN
veterán

Kérdés:a 42LA660S-t néztem ki a családnak,sajnos a 47 már nem fér...
De lenne kérdés,most,hogy olcsósodnak a tévék,mennyire éri meg felfelé menni erről?
Max.olyan 230 volt a keret...viszont jobbára mezei tévézés,smartozás szüleimnek,tyúb,kép,videó,ilyesmi.
De ahogy nézem,hogy dual core plus legyen,elég nagyot kéne árban ugrani.
Úgy általánosságban mennyire romlik az ár/érték a 660 felett,vagy nyugodjak bele,hogy csak kis pénz spórolás,és maradjon a 660S?

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#39044) #16729600 válasza BandiHUN (#39043) üzenetére


#16729600
törölt tag

Smart funkciókban az ugrás ezredét éri,mint a nagyobb képátló ( a dual core plus meg ugyanolyan csövver benne,mint ha egy pentium 1 essel lenne szerelve kb ) :) Annyi,hogy nem 135 perc alatt nyit meg egy weboldalt,hanem csak 125,a menüje ugyanolyan kínkeservesen vánszorog elő )

[ Szerkesztve ]

(#39045) _q


_q
addikt

Sziasztok!

Van egy LG620S tv-m. Egyszer felléptem vele wifire, így azóta is felcsatlakozik automatán, sajnos amit én nem akarok, de tudtommal nincs mit tenni nem lehet kikapcsolni. Ki van kapcsolva rajta, hogy wifin lehessen rácsatlakozni telefonnal, wifi direct és másik ilyen wifis lehetőség is. Tehát elvileg kizárható, hogy bárki fellépjen a tv-re és babrálja. Na most ennek ellenére még is néha mikor nézek egy sorozatot laptoppal összekövetve kábelen keresztül, akkor random átvált youtube-ra. A legújabb néhány hetes frissítést is felraktam rá, de nem változott a random átváltás, de olyan is van hogy vagy 1 hétig nem jelentkezik ez a probléma.
Valaki találkozott ilyennel, tudja mi lehet a gond?

(#39046) Danika256


Danika256
aktív tag

Sziasztok,

Csak egy kérdés, Az LG La660 és 690-es széria között mi a különbség? Mert a műszaki adatok között nem találtam..

Köszi!

(#39047) huncutka1029 válasza Danika256 (#39046) üzenetére


huncutka1029
addikt

kereső a jobb felső sarokban
;)

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#39048) csaba12242 válasza Danika256 (#39046) üzenetére


csaba12242
tag

Csak a kinézete más, exkluzívabb.

(#39049) farkas-j válasza Gicz (#39027) üzenetére


farkas-j
őstag

Azért az HBO GO sem rossz ;)

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.