Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) BloodRay válasza a1connect (#2142) üzenetére


BloodRay
veterán

Megnyugtatnék mindenkit, hogy az 5 év akció folytatódik október 1 és december 31 között is az LG Magyarország hivatalos forgalmazóinál. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2152) PLaci58 válasza BloodRay (#2151) üzenetére


PLaci58
őstag

Erre kell valahogy regisztrálni, mert én netről vettem, magyar LG garancia papírral, de azon 2 év van a TV-kre.

spidersoft!

Felfedeztem még egy szoftverhibát a 42LV4500-nál.
Eddig a problémáim a TXT és a GUID teljes fényerővel történő megjelenítése volt.
Most rájöttem, hogy a dinamikus kontraszt közepes állása sem jó. Leginkább a kikapcsolt állapotra hajaz. Az alacsony és a magas jól működik.

A 2 éves LG plazmánál ilyen hibák nincsenek. Úgy látszik kapkodnak az új szoftverekkel és nem tesztelik rendesen.

A 24p-s megjelenítésnél manapság már csak 2 féle módszert használnak (tudtommal!).
A 3:2 vagy 5:5-ös megjelenítést. Ez annyit jelent, hogy az első képkockát 3x, a másodikat 2x jeleníti meg. Az 5:5-ös minden képkockát 5x ismétel. Hogy ez tényleg váltás legyen azért kell a fekete képkocka. ( A moziban a 24 képkockát 3x takarják ki!). Kicsit számolva kiderül, hogy a 3:2-es 60Hz-es képmegjelenítésnek felel meg, az 5:5-ös pedig a 120-asnak. Ezt a TV magától csinálja. Az információnál mindig a forrás adatait írja ki (1920x1080 , 24p).

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2153) BloodRay válasza PLaci58 (#2152) üzenetére


BloodRay
veterán

Csak LW-s készülékekre vonatkozik a garancia és csak hivatalos forgalmazónál vásároltakra. Nincs hivatalos forgalmazók között netshop. Kivétel extreme digital, de nekik normális bolthálózatuk is van.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2154) GEO001 válasza Kroni1 (#2150) üzenetére


GEO001
aktív tag

Kroni1:
Küldtem egy pü-t feléd.

Üdv.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#2155) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Agyalok majd egy TV vásárlásán rövidebb időn belül.
Nézegettem TVket és külsőre is bejön: LG 37LV szériás TVje, bár látom, hogy ő elég alap de szerintem nekem jó lenne.
Már csak meg kell majd nézni, hogyan is néz ki.
A kérdésem a következő lenne:
Ami tőle drágább tv, azok inkább szolgáltatások terén nyújtanak többet vagy esetleg a panel és sok már hardver is különbözik ezekben!?

(#2156) kirkri válasza rossitibi (#2138) üzenetére


kirkri
addikt

Ezt a jelenséget nekem is produkálja az LW5500 :O

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#2157) rossitibi válasza kirkri (#2156) üzenetére


rossitibi
tag

Szia!
Úgy néz ki ma jön a szervizes hozzám,majd megírom mi volt! :)

(#2158) kirkri válasza rossitibi (#2157) üzenetére


kirkri
addikt

Köszönöm! :R

21 éve a Prohardveren! ™

(#2159) Bélaaaa válasza rossitibi (#2157) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Várjuk!

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#2160) BloodRay válasza 8nemesis8 (#2155) üzenetére


BloodRay
veterán

Szerinten az LV5500-at nézd meg esetleg abban már jóval komolyabb panel van. Még az LV4500 ami alap 100Hz-es led, már ez is jobb kicsit mint az LV3550(ez az egyetlen teljesen matt készülék egyébként).

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2161) mjoy


mjoy
csendes tag

Sziasztok !
Honnan lehet tudni egy mkv. fileről hogy 3D -s ?
A tv átkapcsolható lejátszáskor 3D modba ,de szerintem csak felkonvertál.
A 3D bekapcsolásakor az első három funkciót engedi válsztani .
Az elsőben megy ,nem az igazi .A másik két funkcionál viszont nem lehet nézni a képet.
Köszönöm.

(#2162) a1connect válasza BloodRay (#2151) üzenetére


a1connect
csendes tag

BloodRay az 5 év meghosszabbítás mennyire hivatalos forrásból származik?

Az LW5590 mennyivel tud többet az elődjénél?

[ Szerkesztve ]

(#2163) 8nemesis8 válasza BloodRay (#2160) üzenetére


8nemesis8
veterán

Megnézem. Egyébként mekkora különbség van a panelek között?
Azt láttam, hogy jobb a válaszadás talán 1ms-al gyorsabb.
A Mattot a kávára értetted ugye?

Mert nekem a matt jobban bejön, mint a csillogós, ujjlenyomatgyűjtő...

(#2164) spidersoft válasza mjoy (#2161) üzenetére


spidersoft
senior tag

Ha már le van töltve az mkv, akkor onnan, hogy elkezded PC-n lejátszani :) Ha randamód szellemképesen ugrál, vibrál az egész, akkor FS (~48/50/60FPS), ha egymás mellett, vagy egymás alatt megy kétszer "ugyanaz", akkor SBS/TaB (~24/25/30FPS). Ha efféléket nem produkál, akkor vagy nagyon okos a lejátszód, és csak mint sima 2d-s filmet játssza le, vagy eleve semmi köze a térhatáshoz :)

A 24p-s megjelenítésnél manapság már csak 2 féle módszert használnak (tudtommal!).
A 3:2 vagy 5:5-ös megjelenítést.

Igen, ilyen 120Hz-eket nem vettem számításba :) Tévé átáll óttomatikusan olyanra, amilyen a video (gondolom szól neki a játékos, hogy épp mit etettem meg vele), a számítógépen meg randamód "szaggatnak" a 24p/25p felvételek, lévén 60Hz-en futik a monitorom -- igazából ezen tapasztalatot közöltem tovább, ami elvileg érvényes tévére is, ha nem akar/nem tud 24p-re átállni :)

Most rájöttem, hogy a dinamikus kontraszt közepes állása sem jó. Leginkább a kikapcsolt állapotra hajaz. Az alacsony és a magas jól működik.
A közepes nekem is jóval gyérebb, mint az alacsony... éppezért én jelenleg középen használom, analóg adással, alacsonyon már zsíroshajú brazilok lesznek a tévében, ha meg rákapcsolok egy kis zajszűrést, akkor meg össze is maszatolja a képet, oszt fröccsöntött legóhajú népek lesznek benne... no ez az, aminek nincs értelme, inkább legyen kicsit hangyás mint részletszegény, engem nemigen zavar némi film grain :)

(#2165) Csabusman18


Csabusman18
tag

Sziasztok!
Tv-t vennék LV4500-ast, de melyik méretet? A 37" -es méret milyen, problémás? A 37" és a 42" között vacilálok.
Köszi.

(#2166) mizutani jun


mizutani jun
csendes tag

üdvözletem mindenkinek
a következőbe kérném segítségeteket.kinéztem ezt a tv-t
http://www.digitalplaza.hu/main1.php?mit=10683
vagyis szeretném.
szeretnék ezen persze 3d-s filmeket nézni és playstation 3-as gép menne rajta persze 3d-s játékok is,és milyen 3d szemüveg kell hozzá.Ne haragudjatok a sok kérdésért,de nincs tapasztatalatom.
Kinek mi a véleménye róla illetve van-e tapasztalata?
Segítségetek előre is köszönöm.
üdv:egy amatőr

(#2167) bylow válasza spidersoft (#2139) üzenetére


bylow
aktív tag

De ez amit te itt frankón leírtál :C :R , ez az aktív szemüveggel használható, igaz?
szerintem ez nem érint engem, mert nekem LG tv-m van és passzív szemcsisvel.
De nagyon köszönöm az infókat :R :R

ByLow #

(#2168) Blueman333


Blueman333
csendes tag

Sziasztok!
Kéne egy kis segítség!
Adott a tv LG 42LW5590 és összekötve 1.4 hdmi kábellel a számítógéphez!
Sima divx átmegy, hang átmegy, de az a 3d-s film, amit a tv külön wincsiről lejátszik, az így a géppel összekötve nem az igazi. 3d-s ugyan, de nem teljes képernyőn, csak egy 4:3 as középen, és valahogy kicsit szellemképes is! A 3d-s gombot kiválasztva a tv- az összes 3d-s lehetőséget felajánlja....
Nem értem, miért nem ismeri fel a sz.gépből kapott jelet?? 1.4-es hdmi nem ezért van??
Sz.gép dupla procis amd, 1G videókártya, tehát nem ezzel van gond. Player program, CyberLink PowerDVD 10.
Mi lehet a baj??

(#2169) tigipuf válasza Blueman333 (#2168) üzenetére


tigipuf
senior tag

lehet a player?
én megpróbálnám ezt inkább:[link]

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#2170) PLaci58 válasza Csabusman18 (#2165) üzenetére


PLaci58
őstag

Egyértelműen 42"-ost vegyél. Az a pár centi hamar megszokható :D
Természetesen csak akkor, ha van akkora hely a lakásban.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2171) klevi1967


klevi1967
tag

Hát eddig nem mértem, de az 55LW650S közép-energia üzemmódban 69wattot eszik. Ez csoda! :C

(#2172) zzola válasza Csabusman18 (#2165) üzenetére


zzola
félisten

Szerintem is 42" vegyél, ha van hely meg pénz, akkor mindenképp!

(#2173) BloodRay válasza a1connect (#2162) üzenetére


BloodRay
veterán

Az 5 év garancia akció meghosszabbítása infó ennél hivatalosabb forrásból nem származhatna biztosíthatlak. :)
LW5590 az alapból bekapcsolt felvétel funkcióval tud többet az LW5500-nál.

(#2163) 8nemesis8 -> Igen, a mattot a kávára értettem és nekem is jóval jobban bejön. :K
A panelek között azért van különbség, főleg már az LV5500-nál.

(#2165) Csabusman18 -> A 42"-t válaszd. Egy 37"-os készülék mindig gyengébb lesz mint ugyan az 42"-ban. Nem a méret miatt, hanem mert a cégek maguk ekkora paneleket nem gyártanak...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2174) kirkri válasza rossitibi (#2157) üzenetére


kirkri
addikt

Infót please, hogy mit mondott a szerelő. :R :R :R

Kíváncsian várom a fejleményeket. :B

21 éve a Prohardveren! ™

(#2175) Kroni1 válasza BloodRay (#2173) üzenetére


Kroni1
veterán

Az h nincs az 5500ban alapbol bekapcsolt felvetel azt jelenti, hogy az 5500asban ez nincs benne egyaltalan, vagy hogy csak nincs alapbol bekapcsolva? Ezt a funkciot nem talaltam ugyanis..

(#2176) kirkri válasza Kroni1 (#2175) üzenetére


kirkri
addikt

Van benne, csak nincs bekapcsolva.

[link]

illetve

[link]

21 éve a Prohardveren! ™

(#2177) edeleny válasza mizutani jun (#2166) üzenetére


edeleny
őstag

Szintén hasonló kérdésem lenne!

Lassan egy éve vagyok igazán boldog tulajdonosa egy LG32LE5500-nek.
Karácsonyra, év végére szeretnék venni egy nagyobbat.
Igazából rájöttem, hogy mindenféle netes kütyü, és médialejátszás nem kell hozzá.
Olcsó legyen, és legyen szép a képe.
A kérdés az lenne, hogy érdemes e venni 3D plazma tévét, vagy inkább LED technológia felé vegyem az irányt, bár az jóval drágább?

(42"-t 120 környékén már találtam.)

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#2178) G.Gaben


G.Gaben
csendes tag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni!Van egy Lg 42lw4500 tv-m plusz egy Asus Hdp-r1-es média playerem.A kérdésem az volna,hogy miért van az,hogy egy jó pár 3D film nem teljes 16:9?Alul felül van egy fekete sáv.De másoknál viszont teljes képernyős.(pl. Karib4,ez a torrent video nfo-ja:Video resolution..: 1920 pixels x 1080 pixels 16:9)De mondjuk a Sanctum vagy a Maci laci az meg teljes(ugyan olyan felbontás mellet)
Tudna valaki segíteni,hogy mi lehet a baj?Előre is köszönöm!

(#2179) Kroni1 válasza kirkri (#2176) üzenetére


Kroni1
veterán

Kosz, ezt nem is tudtam.. bar egyenlore nem vennek ilyen taviranyitot, van kulso pvr-unk de azt se nagyon hasznalom. Viszont ha lemondjuk lehet, hogy jol jon majd! Amugy hdmi-rol is lehetne felvenni, vagy csak sajat tuner adast?

(#2180) tco99 válasza Kroni1 (#2179) üzenetére


tco99
csendes tag

Ez jó kérdés, engem is érdekelne a válasz. Meg, hogy mire tud felvenni. 8GB-os pendriveomra azt mondja: "Az USB-eszköz nem támogatja az Időgép funkciót" Lehet,h csak merevlemezre tud?
Nekem elvileg aktiválnom sem kell a dvr funkciót, 42LW5590-em van.

(#2181) kirkri válasza Kroni1 (#2179) üzenetére


kirkri
addikt

Nekem van két asztali HDD-s íróm is, így engem sem mozgat meg a lehetőség. :N

21 éve a Prohardveren! ™

(#2182) rossitibi válasza kirkri (#2174) üzenetére


rossitibi
tag

Na azért nem írtam mert folyamatban van a dolog!
Egyenlőre annyi történt hogy kijött a szerelő,azt mondta rendel bele 1 új panelt. Másnap megjött,kicserélte,a jelenség ugyanaz,nincs jel a pc-nél amíg ki nem húzom a kábelt,+szar a t-home-os boxom is,+azóta nem keresi meg a tv adásokat,még úgy sem hogy az antennakábelt közvetlenül a tv-re csatlakoztatom! :(
Most az van hogy hétfőn be kell vinnem a szervízbe,megnézik meg próbálgatják,és ha nem sikerül megoldani akkor cserélik!
Nektek hogy van? Csak a pc szarakodik,vagy bármi amivel összekötitek? Nekem most egyenlőre csak a pc csinálja,de előtte a ps és a laptop is ilyen volt!

(#2183) kirkri válasza rossitibi (#2182) üzenetére


kirkri
addikt

Nekem egy BD lejátszóval csinálja, de csak időnként. Aztán rémlik, hogy médialejátszóval is produkálta már, de nem vagyok most biztos benne, de ezután figyelni fogok rá.

Köszi a választ, kérlek majd a folytatásról is tájékoztass minket.

Köszi :R :R

21 éve a Prohardveren! ™

(#2184) 8nemesis8 válasza BloodRay (#2173) üzenetére


8nemesis8
veterán

Majd elmegyek nézelődni , úgyis az adja meg az igazságérzetet :)
Köszi a segítséget, ha lesz kiszemelt jövök még kérdezni/olvasni...:)

(#2185) G.Gaben


G.Gaben
csendes tag

2178

Nem tud valaki rá megoldást??
HELP!!!!

(#2186) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Vettem egy analóg erősítőt egy LG42LW5500-hez. Ezt csak a fülhallgató kimenetre tudom kötni(?). Ekkor sajnos eltűnik a menükből az Audió beállítási lehetőség. Van arra mód, hogy a magas-mély kiemelések elérhetőek legyenek?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#2187) PLaci58 válasza Bélaaaa (#2186) üzenetére


PLaci58
őstag

A Scart csatlakozóra kéne kötni, nem a fülhallgatóra.
A hangszínszabályozást csak a végfoknál szokták használni. Sem optikai, sem scarton nem érvényesül. Az érdekes, hogy fülhallgatón sem. Még nem dugtam bele. Kipróbálom holnap.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2188) Bélaaaa válasza PLaci58 (#2187) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Részlet a kezelési könyv 121- oldaláról :W :W :W :

A Scart-ról, hogy lehet levenni a hangot?

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#2189) huncutka1029


huncutka1029
addikt

Sziasztok,
olvasgattam a hsz-eket, de nem igen találtam az enyémhez hasonló roblémát.

tegnapelőtt vettem egy 42LW5500 Tv-t , és a hálózattal vannak gondjaim.
1 nem frissíti a firmwaret. 03.07.07. van, látja 04.00.18. ast, elkezdi a letöltést, de kb 10 perc után kilép,a folyamatjelző végig 0% ot mutat.utána azt írja nincs frissítés
2 a böngésző, és a kereső nem aktív, ha rákattanok akkor kiírja, hamarosan! és kidob,
3 DLNA hálózaton látja a nero home ot és a megosztott gépet is, de amikor egy almappába lépek, akkor lecsatlakozik a hálózatról :W

Win 7 64 bit op rendszert használok,+nero media home essential
5 Mb es T-home adsl netem van
TP link wdr 340GD routerrel
a TV LAN kábellel van csatlakoztatva, mert wifi sticket nem vettem.
Egyébként a tv nagyon király,csak ezek a bosszantó dolgok ne lennének.
Ha valaki tud segítsen, bármilyen ötlet jó.
firmwaret lehet pendriveról feltenni? esetleg hol lehet letölteni?

Előre is köszi
Huncutka1029

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#2190) klevi1967 válasza Bélaaaa (#2188) üzenetére


klevi1967
tag

A scartról csak a TV-adások hangját lehet levenni (nekem eddig csak ez sikerült, majd feladtam)! Egy olyan "átmenő scartot" használok, amelyikből kijön két audio din-es kábelen lógó piros-fehér színű csatlakozó vég, illetve van rajta egy kapcsoló, hogy melyik irányból szeretném használni a hangot. Így a műholdvevő hangját is ki tudom rakni egy kattintással a rádiós fülhallgatóra. Különben nagyon bosszantó, hogy nem lehet kikapcsolni a H/P (headphone-fülhallató) sense (érzékelés) szoftveres funkcióját.

[ Szerkesztve ]

(#2191) klevi1967 válasza huncutka1029 (#2189) üzenetére


klevi1967
tag

Szerintem router hiányosság lesz. Lehet, nem engedi ki a megfelelő porton a netre.

(#2192) kovsol


kovsol
titán

sziasztok!

LG 32LV3400 TV ről valakinek van már tapasztalata? xbox360 ra szeretném rákötni, és arra lennék kíváncsi milyen az input laggja ?
másik esélyes TV az egy samsung 32D5000, szerintetek az LG annál jobb? papíron jobbnak tűnik, de a valóságban ?

May the Force be with you!

(#2193) huncutka1029 válasza klevi1967 (#2191) üzenetére


huncutka1029
addikt

próbáljak másik portot?
mit javasolsz, kicsit láma vok a routerekhez, nem rég óta használom.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#2194) spidersoft válasza G.Gaben (#2178) üzenetére


spidersoft
senior tag

Nézd meg valami értelmes lejátszóval, hogy *valóban* annyi-e a videostream felbontása. Ha annyi, akkor valszeg nagyítanod kell a képet a tévével (valamelyik nagyítás funkcióval), mert összenyomott fejű emberek fognak a filmekben szaladgálni... Ha ez áll fenn, akkor a többi alant számodra (valszeg) lényegtelen, ugyorhatsz. Ha nem, akkor olvass tovább ;)

Ha jó a képarány, akkor viszont az 1080p-s fogalomzavar áll fenn, ami nem a te hibád, hanem magáé a definícióé :)

Nekem is meg kellett tapasztalnom, hogy az 1080p nem azt jelenti, hogy 1080 képsorból áll a video, hanem azt, hogy egy 1080p-s 16:9-es kijelzőn 1:1 pixelleképezéssel (a monitoroknál megismert natív módon, így éles képpel, és nem a többé-(vagy inkább)kevésbé sikerülő interpolálással) lejátszható, azaz 16:9-es képarányig 1920 pixel széles, aztán attól függően, hogy milyen képarányú a film más-más lesz a magassága. 16:9 aránytól "keskenyebb vásznú" filmeknél meg nyilván 1080p magas, és valamennyi kevesebb pixel széles (ilyennel eddig egyetlen eggyel találkoztam, valami négyharmad szabványú Olympus géppel készített amatőr film vót)...

Ennek az oka egyébként annyi, hogy ha 1080p lenne a képsorok száma egy mondjuk régebbi (hangsávot nem tartalmazó) CinemaScope filmnek (2.55:1), akkor 2754 pixel lenne a szélessége, amit egy az, hogy nem tudnak megjeleníteni a tévék/lejátszani a játékosok a sok pixel miatt, másik meg, hogy csak akkor tudnád kihasználni a függőleges felbontást, ha nagyítanád a képet, így annak széltében kábé harmadát levágva... Vannak sokkal szélesebb vásznú tévék (21:9 (2,37:1) -- 2560x1080), de áruknál fogva még szerintem nem túl sok embernek van ilyen... :)

A telikockás 16:9 képaránya 1,78:1-hez, a mozikban ettől gyakran szélesebbet alkalmaznak. A 16:9 eredetét nem ismerem, de úgy sejtem, hogy azért hozhatták be ezt a képarányt (és nem valami sokkal szélesebbet, valamelyiket azok közül, amit a mozikban sokszor láthatsz, illetve a szélesvásznú filmeknél tapasztalhatsz), mert katódsugár csöveket nem lehet bármilyen méretben készíteni, úgy az ideális, ha minél inkább közelít az 1:1 képarányhoz, és a 16:9 már elég messze van tőle :) Nyilván CRT tévékkel jött be a 16:9 (én valamikor a kilencvenes évek elején láttam ilyet először), s csak azután örökölték meg a szabványt a plazma tévék, majd később a monitorok, LCD tévék. Az 1,85:1-hez képarány eléggé elterjedt volt, és a 16:9 majdnem pont akkora (1m széles (és nem átlójú) kép esetén 21mm az eltérés). Lehet a jogdíjfizetést akarták elkerülni a valamennyivel magasabb képpel, nem tudom.

Rengetegféle felbontás van, sokuk azért alakult ki, hogy alacsonyabb legyen egy képkocka, s így kevesebb milliméternyi filmszalag kelljen hozzá, másokat azért, mert hirtelenjében a hangnak is el kellett férnie a filmszalag szélén, így a mozikban egyszerű trükkel oldják meg a "képernyő" oldalányának belövését: ha nem elég széles a film, akkor nem húzzák szét teljesen a függönyt :) Ezt nyilván tévéknél nem tudjuk megoldani...

Pár példa az 1080p-s (mkv) filmek közül:
A gyűrűk ura: 1920 x 800 (Panavision -- 2,4:1)
Csillagok háborúja: 1920 x 816 (CinemaScope -- 2,35:1)
127 óra: 1920 x 1040 (US standard -- 1,85:1)

Itt egy lista a gyakrabban használt képarányokról (angol):
[link]

(#2195) G.Gaben válasza spidersoft (#2194) üzenetére


G.Gaben
csendes tag

Köszi az infokat!

De sajnos 3D módban nem tudok nagyítani!De ha ténylegesen az áll fenn,hogy nem stimmel a pixel akkor másoknál miért nincs ez a hiba?

(#2196) spidersoft válasza G.Gaben (#2195) üzenetére


spidersoft
senior tag

Hm, a 3d elkerülte a figyelmemet :)

Ott úgy oldják meg a képarányt, hogy egy 1920x1080-as videoba (vagy egy 1280x720-asba) vagy leszabják a képet 16:9-re így kitöltve a teret, de veszítve a kép széleiből, vagy eleve úgy tárolják le a videostreamet, hogy körben valahol fekete sáv fog látszani, és ekkor a felvételnek megfelelően minden adat rajtamarad a filmen, és nyilván ahányféle rögzítési mód (ld. fentebb), annyiféle méretű csíkot hagy feketén. Ennek oka valószínűleg az lehet, hogy ne kelljen a tévének/játékosnak skálázni a videot, mivel nálad is látszik, hogy nem tudják :)

Ha nem tojás/laposfejűek az emberek a filmekben (tehát jó a képarány), akkor a fenti jelenség áll fenn (a filmben eredendően benne van valamennyi fekete keret), de ha torz a képarány, akkor meg kell próbálni valami beállítást a lejátszóban, ha már a tévében nem lehet, hátha helyrehozza... Próbáld PC-n lejátszani a filmet sima 2d módban (valami lejátszóprogrammal), és kiderül, hogy van-e rajta fekete sáv.

[ Szerkesztve ]

(#2197) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Milyen LG LED-es tv ajánlott 40"-42" méretben? Persze FULL-HD kell:D 3D nem fontos:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2198) doriath


doriath
tag

Srácok nincs valakinek egy fölös gyerek méretű passzív szemüvege, adnék helyette felnőttet vagy vennék. 1db kellene. Dobjatok privátot. Bocs, hogy ide írok, de aprón nem találtam.

(#2199) spidersoft válasza spidersoft (#2196) üzenetére


spidersoft
senior tag

Mivel nem írtad, hogy torzított-e a képed, így feltételezem, hogy nem :P

Ebben az esetben alkalmaznám a fentebb írtakat 3d-s (pontosabban sztereoszkóp) filmekre is:

Bizonyítékként íme pár shot 3d (halfSBS) filmekből. Hogy le tudjam shotolni 25%-os méretben jeleníttettem meg őket (Stereoscopic Player-rel), így egy pixel a shoton négy pixelt jelent a filmen: a kimentett képek 960x270 pixelesek, így a film 3840x1080, tehát egymás mellett két FullHD aspektus.

Jöjjenek a kimentett képek, valamint a felső+alsó fekete szegélyt levonva a hasznos képsorok száma (katt a valamivel nagyobb képért):


Az őrzők legendája -- 960x204, tehát 816p, ami 1920/916=2,35:1 (CinemaScope)


Alice csodaországban -- 960x270, tehát 1080p, ami 1920/1080=1,78:1 (16:9)


Narnia krónikája: A hajnalvándor útja -- 960x270, tehát 1080p, ami 1920/1080=1,78:1 (16:9)


Polar Expressz -- 960x200, tehát 800p, ami 1920/800=2,4:1 (Panavision)


Jégkorszak 3: A dínók hajnala -- 960x260, tehát 1040p, ami 1920/916=1,85:1 (US standard)

[ Szerkesztve ]

(#2200) spidersoft válasza spidersoft (#2199) üzenetére


spidersoft
senior tag

javítás: Az őrzők legendája -- 960x204, tehát 816p, ami 1920/816=2,35:1 (CinemaScope) -- bár ez a végeredményt nem befolyásolja

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.