Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) Csövy


Csövy
tag

Sziasztok!

Tv vásárlás előtt állok és ezt néztem ki: 42LV5500
Valakinek van tapasztalata ezzel a típussal kapcsolatban?
Azért ezt választottam, mert ez még éppen belefér a keretbe ami tv-re szánok.
A 3D nem kell de a smart az jól jön.

Kösz a segítséget.

Privátokra illik válaszolni...

(#3102) GEO001


GEO001
aktív tag

Amúgy az igaz, DVR, HBBTV, nálam az 5590 -esnél nem találtam említésre méltó felhősödést, pedig kitoltam sötétben a vezérlését.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3103) PLaci58


PLaci58
őstag

Ma rájöttem pár dologra.
1, mazohista (mazochista) vagyok;
2, nem értek a TV-hez;
3 nem értek a windowshoz.

Megpróbáltam a netbookot rákötni a TV-re, VGA RGB (D-SUB)- kábellel ( nincs HDMI kimenet).
Összekötöttem és lőn csoda a kép megjelent a TV-n :DDD
DE! A kép torz méretarányú és elég homályos lett.
A Netbook kijelző felbontása max.1024x600. Ezt az összekötés magától visszaváltotta 800x600-ra. A netbook is életlen képet adott, de mindkettő kitöltötte a teljes képernyőt.
Gondoltam semmi, gond, majd finoman rábeszélem a készülékeket az együttműködésre.
Netbookon meg is jelentek a második képernyő beállításai.
A képernyő másolás nem jó, mert abból sosem lesz natív felbontás a TV-n (1024x600 -> 1920x1080). Jöjjön a kiterjesztett képernyő, beállítva Full HD-ra. TV érzékelte, kiírta 1920x1080x60 Hz. DE! 2 kép jelent meg egymáson és kb a képernyő negyedét töltötte ki.
TV- nem tudom állítani ílyenkor a felbontást. Ha visszaveszem a kiterjesztett képernyő felbontását 1280x768-ra, akkor natívban megjelenik a kép és megjelennek a felbontás beállíthatóságok, ahol a max felbontás 1360x768. Ha nagyobb felbontást állítok be a kiterjesztett képernyőnak, akkor is ez a max felbontás a TV-nél.

Na itt adtam fel.
Ha full HD-t állítok be azt felismeri a TV, de rosszul jeleníti meg, egyéb esetben sem tudom kitölteni rendesen a képernyőt.
TV 42LV4500 (no Smart, no LAN, no 3D), bemenet átállítva PC-re, Netbookban Mobil Intel 945 Express Chipset.

Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3104) RockCNC válasza gangura (#3097) üzenetére


RockCNC
senior tag

Én is tarros vagyok.
Milyen tv-d van?
A kártyához még adnak egy átalakitót?
A setboxot adják ingyen azt használhatom egy másik tv-n is?
A kártyát meg az lw5590-hez?
Igy csak egy kártyát kel fizetni a setbox meg ingyenes ha jól tudom.
És így két tv üzemeltethető a modul áráért (10.000 ft a tarnál)
kösz

[ Szerkesztve ]

(#3105) RockCNC válasza GEO001 (#3102) üzenetére


RockCNC
senior tag

Én is most rendeltem meg az lw5590.
A boltba meg akarom nézni mielőtt hazahozom a felhősödést.
Bekapcsoltatom és vegyem le a fényerőt?
Akkor fog látszani?
köszi

(#3106) PLaci58 válasza RockCNC (#3105) üzenetére


PLaci58
őstag

Nem.
Bemeneti jel nélkül (fekete képernyő) feltekert fényerőnél.
Input-nál elvileg ki lehet választani egy üres bemenetet.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3107) RockCNC válasza PLaci58 (#3106) üzenetére


RockCNC
senior tag

Tehát az eladóval bekapcsoltatom.Bemeneti jel persze nincs és feltekerem a fényerőt?
Ha jó akkor mit kel látni? Mindenhol egyenértékü a fényerő?

(#3108) NÓPARA válasza Csövy (#3101) üzenetére


NÓPARA
aktív tag

Helló!

Az én készülékem pont ilyen. Annyi hiba van benne amit vásrláskor nem néztem hogy a káva és a monitorrész közé lehet papír lapot tenni:( Igaz a működés közben semmit sem gátol. Netről lehet frissíteni a smart részt. Annyira mélyen én sem néztem még az internet részbe de elég sok választék van ugy érzem.Pc-vel is összeköthető és a képe is szép. Esetleg ha valami még érdekel írj és majd válaszolok ha tudok.

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#3109) PLaci58 válasza RockCNC (#3107) üzenetére


PLaci58
őstag

Az lenne az igazi, de olyan nemigen lesz.
Főleg széleknél, sarkoknál bevilágítás (fényesebb részek) és a kérpernyő felületén ne legyenek nagyon eltérő sötétségű felületek.

Ilyenek a Samsung "felhők" :

Az LG fórumokon nemigen panaszkodnak rá. Természetesen az élvilágítás miatt nem teljesen egyenletes a fényerő, de szerintem nem feltűnő.
Az enyém sem egyenletes, de nincsenek sehol feltűnő foltok, még a széleknél sem.

NOPARA! Melyiknél nem lehet papírlapot odatenni?
A kérdés, hogy mennyi fér el. Egy lap vagy egy fél újság :DDD
Ráadásul még mozog is a panel a kávában, ha nyomkodja az ember :D

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3110) GEO001 válasza PLaci58 (#3109) üzenetére


GEO001
aktív tag

Nem kell azt a kávát állandóan nyomkodni, a TV -t tapogatni :N . Csak hamár feltettük a végső helyére élvezzük az általa nyújtott képi látványt........ :DD

Sztem az LCD TV -k többségénél van minimális eltérés a káva és panel között.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3111) #75912448 válasza PLaci58 (#3109) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nekem egy telefonkönyv befér :)

(#3112) Cocos


Cocos
tag

Sziasztok,
Van egy Lw425590-es tv. Ma rákötöttem a laptopot.Elkezdtem lejátszani a filmet a pc-n. be is jött a kép szépen egymás mellett a half SBS felvétel. De a tv-n a 3D beállításnál, csak a 2D-3D alkalmazás lett aktív. Mit kellene állítanom és min? Köszi előre is.

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3113) humax


humax
senior tag

az lg LW 650 vagy 5500, vag vagy 659 amikor netzel rajta , akkor semm teszi ki a tvt pip ben?
koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#3114) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Sziasztok!

Tudna valaki írni egy rövidke összefoglalót a jelenleg kapható LG tévékről? Folyamatosan olvasom a teszteket és a fórumot, de hatalmas az anyag, és szeretnék legalább nagyjából képbe kerülni. Melyik jó széria, melyik hozott lényeges újdonságot, milyen árkategóriában melyik modellt érdemes nézni, egyáltalán mi számít alsó- felső- stb. kategóriának, ilyesmi. Előre is köszönöm, nagyon sokat segítene! :R

(#3115) GEO001 válasza humax (#3113) üzenetére


GEO001
aktív tag

Nem.....

A Home (smart) behívásánál láthatod a Tv adást kis keretben.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3116) HPet


HPet
csendes tag

Sziasztok!

Kinéztem pár tv-t, de nem tudok dönteni. Nekem a legfontosabb az esti film nézés, hd-ben, a lehető legjobb képminőségben. A 3D nem fontos.

A tv-k:

LG42LV5500 - LV5590
Sony KDL40EX710 - EX720
Philips 42PFL7606H
és 1 plazma:
Panasonic TX-P42S30

Köszi.

(#3117) beci válasza Cocos (#3112) üzenetére


beci
őstag

Milyen kábellel kötötted össze?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#3118) woodyka


woodyka
csendes tag

Köszi Mészyke a segítséget az Egreat R6b média játszó tekintetében. Beállítás után tuti.

off (sorry) :B :
Viszont egy hibát fedeztem fel:
Full hd-s filmeket próbálgattam és azt vettem észre, hogy ha a filmbe beletekerek a médiajátszó távjával a hang elcsúszik. Ugyanazok a filmek a TV (42LW5590) beépített médiajátszójával viszont OK, hiába tekerek bele nem csúszik a hang.
Szerintetek rossza média lejátszó? Vagy ez is beállítás kérdése?
Köszi a választ előre is. :R

[ Szerkesztve ]

Amit nem látunk, az nem biztos, hogy nem létezik...

(#3119) Yogi Bear


Yogi Bear
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy 2,5 méteres nézési távolsághoz mekkora képátlójú televíziót érdemes venni?
Az 55" már nagyon sok?

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#3120) PLaci58 válasza Yogi Bear (#3119) üzenetére


PLaci58
őstag

Az 55"-os HD TV-nek a minimális (optimális?) nézési távolsága 2m. Szerintem a 2,5 m optimális. A Panasonic szerint a képátló 2-3 szorosa az optimális távolság.
Ha közelebb is tudsz ülni, akkor megfelelő lesz :DD
Nincs nagy TV, csak kis szoba!
A nézési távolságot egyébként az emberi szem felbontása határozza meg. Ez kb. 1-1,5 ' (szögperc).
Olyan közel kell ülni, hogy a pixeleket már éppen ne lássuk. Ez nem azt jelenti, hogy távolabb nem lehet ülni, csak akkor elvesznek a részletek.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3121) Minimoa válasza PLaci58 (#3120) üzenetére


Minimoa
tag

az ideális nézési távolság függ a tartalomtól is.

Egy FullHD tartalom közelebbről jó különben nem jönnek ki a részletek. Ellenben egy SD tartalomnál ha nem mész kellően távol, irtózatosan sz@r élményben lesz részed.

Úgyhogy olyan, hogy ideális nézési távolság nincs, csak olyan, hogy ideális nézési távolság SD tartalomra, ideális nézési távolság HD tartalomra.

Jól jöhet egy gurulós kanapé. :D :))

(#3122) Yogi Bear válasza Minimoa (#3121) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

ja, meg egy tolható fal is... :DD

Azért kérdeztem, mert a múltkor az egyik üzletben megnéztem egy 47LW5590-est.
Az LG demo film teljesen jó volt kb. 2 méterről is, de amikor ráakasztották a set top box jelét (pedig állítólag egy felkonvertált jel volt) akkor elég ratyi volt a kép még 3 méterről is.
Több helyem meg sajna nincs.

off: jövő év első felére ígérik az LG passzív 3D projektorát.

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#3123) Steven


Steven
addikt

lg tvkre vannak modositott fwk? pl nekem 42lw4500m van es a 3ds mkvkat sajna nem jatsza le... az asus o play meg igen:(

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#3124) PLaci58 válasza Minimoa (#3121) üzenetére


PLaci58
őstag

Feltételezi az ember, hogy Full HD TV-n, ha már "nagyot" vesz az ember, akkor Full HD anyagot néz :D
Akkor legyünk precízek :

forrás : Plazma topic

És hogy teljes legyen a dolog, itt egy tesztábra is : Ha el tudja olvasni az ember a betűket, akkor ok a nézési távolság :

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3125) Yogi Bear válasza PLaci58 (#3124) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

ez teljesen jó.

csak kár, hogy magyarországon az SD adások aránya még mindíg magas.
ráadásul állítólag még a digitális átállás-t is eltolták 2015-re.

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#3126) torma1981 válasza PLaci58 (#3124) üzenetére


torma1981
veterán

Melyik betüket? A nagyokat? Vagy a legapróbbat?

(#3127) PLaci58 válasza Yogi Bear (#3122) üzenetére


PLaci58
őstag

A "felkonvertálás" nem javít a képminőségen. Én ezt inkább az LG-re bíznám mint az STB-re.
Néztem már 480x272-es filmet is USB-ről. Élvezhető volt.
Azért elég jól be lehet állítani ezeket az LG TV-ket.

Yogi Bear! A digitális átállás nem segít sajnos. Attól az adások még SD-k maradnak, ráadásul a földi (DVB-T) HD adás sem az igazi. Csak 1440x1080-as felbontás. Mindenesetre jobb mint az SD és sokkal jobb mint az analóg. Bár megjegyzem, hogy amikor feltettem a DVB-T antennát, akkor azzal ugye bejönnek az analóg csatornák is. Igencsak összemérhető a digitálissal. Amit az ember az analóg kábelszolgáltatótól kap az meg egy nagy rakás ...
Még műholdról is bőven lehet fogni nagyon gyenge TV csatornákat.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3128) PLaci58 válasza torma1981 (#3126) üzenetére


PLaci58
őstag

Kinek melyiket :D
Szemüvegeseknek a nagyokat, normál szemhez az ABC-t :DDD

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3129) xpike


xpike
tag

ez az 5 év garancia, ez tényleg ilyen lényegi kérdés? mert ezért a garanciaidőért elég sok pénzt elkérnek...
Mekkora a kockázata hogy valami baj derül ki ezeknél a TV-knél úgy általában pl 1 év után?
Vannak hírek arról hogy nagy arányban szervízigényesek 1 év után?

(#3130) torma1981 válasza PLaci58 (#3128) üzenetére


torma1981
veterán

Normál szemhez?? :D Nemár. 30 cm-ről alig látom. Pedig jó a szemem. :) Majd kiteszem otthon nagyba a tv-re.

(#3131) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

A szeriak miben ternek el? Az LW a legujabb 3D, az LV a legujabb "natur" szeria? Az LX es az LE micsodak?

(#3132) amol


amol
addikt

Sziasztok!

Látom nemrég pont volt itt szó róla, nem tudom eldönteni milyen méretű matt kijelzős smart tv-t vegyek min. 2, max. 2,8-3 méteres távolságra. LV570S-et néztem ki 37-esben ill 42-esben, árban alig van különbség (10k). Egyelőre sima analóg kábel+talán műhold.
Nyilván jobb a nagyobb de ha nagyon szétesik a kép akkor kevésbé élvezhető.

Egyébként jónak találjátok a választásom? 3D addig nem érdekel amíg nem oldható meg szemüveg nélkül. Konzolom nincs, gépet ritkán kötnék rá, elsődlegesen a sima tv adás menne rajta illetve NAS-ról hálózaton osztott tartalom. Ezek főleg sima avi filmek, eddig nem volt értelme nagyobb felbontásúakat gyűjtenem. Ezután lesz.
Jelenleg egy 72cm-es képcsöves van, ha jól számoltam ennek a magassága a 82-esének felel meg, annál azért nagyobbat szeretnék.
Nagyon tetszenek a Philips 40 colosai (pld. 40PFL6626H vagy egy ambilightos) de nem tudom bízzak-e bennük, gondolom ebben a topicban erről nem akartok meggyőzni :)

Illetve még egy kérdés: levet velük tallózni a megosztott mappákban vagy csak DLNA-val tudnak lejátszani?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#3133) BloodyEddie válasza BloodyEddie (#3131) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Illetve meg egy gyors kerdes, a led, led plus es nano led miben ter el?

(#3134) PLaci58 válasza torma1981 (#3130) üzenetére


PLaci58
őstag

Lehetőleg Full HD TV-re tedd ki :D

BloodyEddi!

Megpróbálom megválaszolni a LED-es részt (ha sikerül)
LED EDGE : élvilágítás, általában két oldalon elhelyezett LED-ek.
LED EDGE PLUS : ua, csak a hátérvilágítást több részre osztják (pl. 16, 32..) és a részek fényerejét külön vezérlik
NANO LED: a kis méretű LED-ek hátul az LCD mögött helyezkednek el és egyenként szabályozzák a fényerejüket (akár több száz is a 8-16 LED helyett).

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3135) torma1981 válasza PLaci58 (#3134) üzenetére


torma1981
veterán

Több mint 2 méterre ülök és el tudom olvasni még a kis abc-t is.

(#3136) patyi81


patyi81
csendes tag

http://systemini.hu/spd/SH-54494/3D_TV_LG_Electronics_42LW5500_FullHD_100Hz

(#3137) Kroni1 válasza Yogi Bear (#3125) üzenetére


Kroni1
veterán

"ráadásul állítólag még a digitális átállás-t is eltolták 2015-re."

Ezt hol hallottad?! :Y

(#3138) GEO001


GEO001
aktív tag

Nálam az LW5590 -t ha teljesen áramtalanítom időnként, úgy óránként a káva alján lévő állapot jelző fény (fehér) felvillan. Éjszaka ez elég zavaró, mintha vaku fény villnna fel. Valaki felfigyelt erre, vagy csak nálam jelentkezik ez. Egyáltalán ez normális jelenség szerintetek? :F

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3139) Cocos


Cocos
tag

Eddig sajna egyik kérdésemre sem érkezett válasz, de még megpróbálok egyet.Van egy ASUS 30GB külső HDD. Ha rácsatlakoztatom a tv-re 42LW5590, akkor csak villog rajta a led ,de nem olvassa be a filmet. Ha ugyanezt 4GB pendrive-vel teszem pillanatok alatt bejön, és játszhatom a filmet.A pc-n működik.Tipp??

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3140) gangura válasza Cocos (#3139) üzenetére


gangura
csendes tag

ötletem nincs, de nekem jó véleményem van a kis asus vinyóról. egy wii-hez csináltam meg egyet, pedig azok aztán nem nagyon komálják a külső táp nélküli vinyókat, de ezt megette gond nélkül.

nem lehet, hogy vmi formázási gondja van?

(#3141) Cocos válasza gangura (#3140) üzenetére


Cocos
tag

Mivel a tv-n elég hülye helyen van az usb csati (plusz a tv falon van és mellette a házimozi hangszóró) ezért egy usb hosszabbítóval próbáltam. Mivel azzal ment a kicsi pendrive nem gondoltam, hogy az gond lehet. Most kipróbáltam a vezeték nélkül (hát nem volt könnyű rádugni) és azzal simán ment.Ezek szerint nem mindegy milyen a vezeték??

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3142) Yogi Bear válasza Kroni1 (#3137) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

Több helyen is találákoztam vele, pll. itt:

http://www.hwsw.hu/hirek/45863/dvb-t-digitalis-atallas-torveny-mediatorveny-mindig-tv-televizio.html

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#3143) huncutka1029 válasza gangura (#3140) üzenetére


huncutka1029
addikt

nekem nem szerette, ha nem a saját USB kábelével dugtam a tvre a hdd-t

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#3144) PLaci58 válasza Kroni1 (#3137) üzenetére


PLaci58
őstag

Nem a digitális átállást, hanem az analóg adók lekapcsolását akarták (ják) kitolni, hogy ne kényszerítsék a háztartásokat nagy kiadásra (STB, új TV).

Most éppen régi F1 versenyeket nézek műholdról, 16:9-ben egy HD Ready "régi" (2 éves), 42"-os LG plazmán, igaz 3m-ről, ráadásul scarton keresztül, de nekem nagyon tetszik :DDD

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3145) gangura válasza huncutka1029 (#3143) üzenetére


gangura
csendes tag

az usb csati pedig nekem is ki van hozva, hogy ne kelljen minden cserénél kiszabni a tv-t a falból. egy kb tizenvalahány centis félmerev hosszabbítóval, és abba dugom a vinyót, usb-t, mikor mit. ez pont kiér a tv széléig, és ha nem kell, akkor lehajtom. eddig mindent felismert, ebbe nem futottam bele.

(#3146) koenig64 válasza Cocos (#3139) üzenetére


koenig64
csendes tag

Szia!

Úgy emlészem 40 GB HDD az alsó határ amit kezel a tv.Lehet hogy ez a baj.

Üdv.

(#3147) Yogi Bear válasza PLaci58 (#3144) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

Ez igaz, de amíg nem terjed jobban a digitális műsorsugárzás (vagyis amíg nagyobb arányban vannak az analóg televíziózást használók), addig nem is nagyon fog beindulni a jobb minőségű (HD) tartalmak tömeges gyártása és sugárzása sem.

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#3148) Kroni1 válasza Cocos (#3141) üzenetére


Kroni1
veterán

nem mindegy, sajna USB2.0 ilyen. Minél hosszabb a kábel annál kevesebb esély van rá hogy felpörget egy hdd-t. Meg az adott winyó fogyasztási értéke is befolyásolja. Tehát ami nem megy hosszabbíton azt meg kell probálni közvetlen bedugni!

[ Szerkesztve ]

(#3149) TA68 válasza Yogi Bear (#3142) üzenetére


TA68
senior tag

Itt azt írják, hogy 2012 december végén lekapcsolják az analóg sugárzást.

"Figyelem! Fontos információ!
2012. december 31-én lekapcsolnak Magyarországon minden analóg tv adót, vagyis megszűnik az analóg adás." [link]

(#3150) Cocos válasza Kroni1 (#3148) üzenetére


Cocos
tag

A hosszabbító nélkül valóban frankón működik. A hosszabbító egyébként kb.50cm volt. Lehet kapni egészen rövidet is? (mondjuk már 10 cm elég lenne a szopatás megelőzésére)?
Van amire figyelni kell vásárláskor?

[ Szerkesztve ]

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.