Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) kifu válasza Bernyó84 (#3900) üzenetére


kifu
tag

3D-s verziókat nem néztem, mert engem hidegen hagy.

De felteszem, hogy ott is ez lehet a különbség.

Asus P7P55D; Intel Core i5 750 + Scythe Ninja 2 Rev.B; 2X2 GB G.Skill 1600 DDR3, Gigabyte 460GTX OC 1 GB; Dell U2311H

(#3902) Roland93


Roland93
aktív tag

Sziasztok!

Azt olvastam, hogy az LG 3D tévék a kétdimenziós tartalmakat is háromdimenzióssá tudják alakítani, jó minőségben, az LG saját fejlesztésű algoritmusával.

Ez hogy lehetséges?
Be rakok pl. egy sima DVD filmet, akkor azt is át tudja alakítani 3D-be, meg a sima TV adásokat is? :)

(#3903) Sanyabá válasza edeleny (#3897) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Ha mindent úgy állítottál be, ahogy mondtad akkor jónak kell lennie. Nem lehet hogy a szemeddel van a probléma? :F

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3904) Bernyó84 válasza Roland93 (#3902) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

Én néztem egy LG 3D TV-t Media Marktban. TV műsor ment rajta elég silány minőségben... azt hiszem NCIS sorozat egy része vagy valami ilyesmi... A lényeg, hogy ki volt téve a távirányító is hozzá és gondoltam kipróbálom... Hát... felsírtam majdnem.... Nagyon rossz volt.... Kicsit utánaolvastam és kiderült, hogy ha rossz minőségű adásnál aktíválod a 2D->3D konvertert, akkor elég silány 3D-t fogsz kapni.... Viszont ha jó/jobb minőségű filmet nézel, akkor egész jól tud konvertálni... (az említett leírás 720p-s filmet emlegetett).

Viszont azt hozzá kell tenni, hogy a 2D->3D konverter úgy alakítja át a képet, hogy több síkban helyezi el a dolgokat. Nincs igazi térhatás, inkább mintha 2D-s papírbábukat néznél egymás előtt/mögött... Bár az is jobb, mintha hátba rúgnának :D

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#3905) Roland93 válasza Bernyó84 (#3904) üzenetére


Roland93
aktív tag

És a rendes 3D-s filmek milyen minőségüek?
Azok tényleg olyanok mint a moziban?
Ezekhez elég csak egy 3D-s TV, vagy kell hozzá 3d-s blu-ray lejátszó is? :)

(#3906) Bernyó84 válasza Kroni1 (#3896) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

Ahogy látom ebben is van DVB-T/C tuner.... Szóval nem igazán értem, hogy mi a különbség... Bár lehet, hogy csak el van írva....

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#3907) Sanyabá válasza Roland93 (#3905) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Azok tényleg nagyon jók,de HDD-ről is ugyan az a minőség.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3908) Bernyó84 válasza Roland93 (#3905) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

Hát... Azok tuti jó 3D-s élményt nyújtanak... azt viszont ne várd, hogy a képkereten kívülre fognak esni a kép egyes elemei... A moziban azért tűnik úgy, hogy szinte benne vagy a jelenetben, mert a látótered nagy részét beteríti a mozivászon... Ez valószínű otthon nem így lesz, mert ha nagyon közelről nézed a 3D-s képet/filmet, akkor olyan, mintha szemüveg nélkül néznéd (látod mindkét képet egyszerre).

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#3909) edeleny válasza Roland93 (#3905) üzenetére


edeleny
őstag

Igen. nekem tetszenek. Idáig a moziba 1 3D-s filmet láttam, de amiket itthon néztem teljesen olyanok.

(#3903) Sanyabá válasza edeleny (#3897) üzenetére
De könnyen lehet, hogy nálam van a bibi.
Anyám ledobta a szemüveget, és elfeküdt az ágyon, mikor a Sammy 2. percében neki ment a sirály??!!

Panasonoc aktív rendszer, Tesco bemutató.Avatar 3D. Nálam az volt az alap, orrba vágott a némber a nyílvesszővel!!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3910) Roland93 válasza Sanyabá (#3907) üzenetére


Roland93
aktív tag

Akkor nem kötelező hozzá blu-ray lejátszó?
Ezt a HDD-t nem nagyon értem.

(#3911) GEO001 válasza Roland93 (#3902) üzenetére


GEO001
aktív tag

2D -->3D konvertálás inkább csak paraszt vakítás. Nagyon nincs mit érezni rajta.
FullHD filmeknél jobban tud a TV trükközni, tehát jobban megtudja határozni, számolni, hogy melyik kép részlet lehet hátrébb vagy előrébb elhelyezkedve és ott csal egy kicsit, tehát lesz egy kis mélység érzet, ennyi.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3912) hatD válasza RockCNC (#3894) üzenetére


hatD
tag

Remélem ez ügyben az utolsó kérdésem, ez az 500GB HDD csak az USB-ről kap táplálást,
vagy van külön tápegysége is?
Gondolom, hogy csak USB-s, körülményes lenne a külön táp kezelése.

(#3913) Bernyó84 válasza Roland93 (#3910) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

HDD -> Winchester
Külső adathordozó, ami lehet egy külsö vinyó is, vagy USB-s pendriver

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#3914) Sanyabá válasza Roland93 (#3910) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Külső winchester-re másoljuk a filmet és arról játszuk le.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3915) Sanyabá válasza hatD (#3912) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Szerintem egy tv USB portja sem ad le annyi ampert ami egy 500GB HDD kezelésére szükséges 500mA,csak annyit ami egy pendrive-hez elégséges.

[ Szerkesztve ]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3916) Roland93 válasza Sanyabá (#3914) üzenetére


Roland93
aktív tag

Értem.
Körülbelül hány GB-os egy ilyen 3D-s film?
Ezt a tv-t néztem ki.

USB csatlakozó van rajta, szóval rá másolok a pendrive-ra egy ilyen 3d-s filmet, és azt akkor már le is játssza igaz? :)

(#3917) Sanyabá válasza Roland93 (#3916) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Általában 13GB-26GB-ig,de csak 40GB-tól játsza le . Ezért én is egy 500GB-os külső áramforrással
ellátott HDD-t használok. Nekem 47 LW579S-em van. :K :K
Jó amit kinéztél,én is szemezgettem vele,de én abban az árban kaptam meg a 47-est.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3918) hatD válasza Sanyabá (#3915) üzenetére


hatD
tag

Ezért keresem azokat akik sikeresen használnak külső táp nélküli HDD-ket, és bízom ennek sikerében mert az egyik USB csatlakozó kiegészítő jelölésű "HDD IN", talán ez utal a magasabb teljesítmény átvitel képességre.

(#3919) Roland93 válasza Sanyabá (#3917) üzenetére


Roland93
aktív tag

Akkor a lényeg, hogy 40 Gb feletti adat tározón legyen, a megítélésem szerint, azért megéri beruházni egy 3d blu-ray lejátszóra is. Jól gondolom?
Samsung vagy LG 3D TV-ék jobb szerinted/szerintetek? :)

(#3920) Sanyabá válasza hatD (#3918) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Van egy 32GB pendrive-m,amiről a sima filmek lejönnek,de nem látom értelmét hogy 3Dfilmet tegyek rá,hisz jóformán csak 1 fér rá. De elvileg le kell jönnie annak is.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3921) GEO001 válasza Roland93 (#3919) üzenetére


GEO001
aktív tag

Vannak kombinált megoldások is, persze kicsit más árkategória, média player beépített BD lejátszóval, valamint plusszban bővíthető HDD -vel is. De lehet még mindig jobb megoldás, mint külön venni média playert és még BD lejátszót is esetleg.

[ Szerkesztve ]

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3922) Sanyabá válasza Roland93 (#3919) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Igen. Ha blu ray lemezeket akarsz használni akkor igen. De olcsóbb a külső HDD. ;)
LG! :K

[ Szerkesztve ]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3923) Laca0 válasza hatD (#3918) üzenetére


Laca0
addikt

Nekem van egy 500GB-os PQI külső winyóm, 2 partíción vannak rajta a filmek. Az első egy bigFat, mert az USB-s DVD felvevőm az NTFS-t nem kezeli, a másik meg NTFS az MKV-k miatt.
Eddig még minden lejátszó, tv olvasta akadozás nélkül a saját, kb. 20cm-es kábelével.
Bármilyen más kábellel próbálkoztam, nem működött.
A gond az, hogy a tv-k felső harmadában vannak az usb portok, így nem tudok mást csinálni, minthogy írott irodalomból bábeli tornyot építek... :DDD

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3924) Roland93 válasza Sanyabá (#3922) üzenetére


Roland93
aktív tag

Veszek egy külső HDD-t, és közvetlen rádughatom a TV-nek az USB-jére és kész is?
Mert akkor tényleg felesleges a blu-ray lejátszó :)

(#3925) Sanyabá válasza Roland93 (#3924) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Szerintem igen,én legalább is így csinálom.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3926) GEO001 válasza Roland93 (#3924) üzenetére


GEO001
aktív tag

Teljesen más a kategória (minőségben) a két megoldás között, amit nyújt.

[ Szerkesztve ]

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3927) Roland93 válasza GEO001 (#3926) üzenetére


Roland93
aktív tag

Ezt hogy érted?

(#3928) hatD válasza Laca0 (#3923) üzenetére


hatD
tag

A HDD lejátszással nekem sincsen gondom, az 1TB HDD-t szépen lejátsza, ez külső tápos.
Én a DVR felvételhez keresem a külön táp nélküli HDD használatáról az információt, nem szeretnék egy időzített felvételhez, akár napokig is csatlakoztatni egy külső tápos merevlemezt.

(#3929) GEO001 válasza Roland93 (#3927) üzenetére


GEO001
aktív tag

Úgy, hogy a TV beépített lejátszója amit tud kezelni, az max a profile 4.1 kódolású konténer média anyagok, itt ugye már osztott (felezett) a video felbontása. Míg azért a FH BD3D médiák képminőségben jobbak, full HD felbontásuak, amit BD playerrel tudsz csak (leglábbis még most) lejátszani.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3930) Roland93 válasza GEO001 (#3929) üzenetére


Roland93
aktív tag

Akkor ha letöltök egy full hd 3d-s filmet, felrakom HDD-re, akkor jobb minőséget produkál, ha media player usb-jére dugom be, mint ha a TV-nek az USB-jére dugnám?

(#3931) benvolio válasza hatD (#3918) üzenetére


benvolio
őstag

Én az LG TV-mhez ilyen 500GB Maxell-t használok film nézésre, szimpla 1méter hosszú USB kábellel összekötve. A gyári kábele csak 20cm, ezért használom a PDA-mhoz kapott 1méteres kábellel, egyébként probléma mentesen.
Üdv!

(#3932) GEO001 válasza Roland93 (#3930) üzenetére


GEO001
aktív tag

A full hd bd3d minősége adott, azt a TV USB portjára bedugott bármilyen külső adathordozóval nem fogod tudni lejátszani, mivel a TV nem ismeri azt a média szabványt.
Tehát más (külső) média lejátszó, akár PC is kell hozzá.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3933) hatD válasza benvolio (#3931) üzenetére


hatD
tag

HDD lejátszással nekem nincs gondom, 7 méteres kábel van az 1 TB-os külső tápos HDD és a TV között, engem az érdekel, hogy az Általad említett 500GB Maxell külön tápos-e, vagy elég neki az USB nyújtotta táp

(#3934) benvolio válasza hatD (#3933) üzenetére


benvolio
őstag

Pont azért írtam, hogy "szimpla" kábel. /Nincs se külön táp, se "Y" kábel/

(#3935) Laca0 válasza GEO001 (#3929) üzenetére


Laca0
addikt

Ezt hogy érted, hogy "osztott (felezett) a video felbontása"?
A tömörítésre célzol? Mert a felbontása biztos nem más.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3936) beci válasza Sanyabá (#3915) üzenetére


beci
őstag

Hát nekem egy 640gigás külső usb-s vinyó van a tv-mre dugva,semmi gond vele...

Kroni1! Holnap megnézem neked.

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#3937) GEO001 válasza Laca0 (#3935) üzenetére


GEO001
aktív tag

Az osztott képpel rendelkező konténer anyagok felezett felbontásúak.
De pontosabbat itt találhatsz, Placi58 megtalálta ezt a kifejtést ezt már korábban. A megadott linken lejjebb olvasható amire gondoltam.

[ Szerkesztve ]

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3938) Laca0 válasza GEO001 (#3937) üzenetére


Laca0
addikt

Jaaa! De akkor te 3D-s tartalomról beszélsz, én meg normálról... :)

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3939) GEO001 válasza Laca0 (#3938) üzenetére


GEO001
aktív tag

Hát igen.....

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3940) Olywer válasza hatD (#3918) üzenetére


Olywer
csendes tag

Én USB 1TB-os 2.5" WD HDD-t használok LG 47LW5590-el, +tápellátás nélkül.

Hibátlanul működik. (USB hosszabbítóval is)

Ha nem ragaszkodik az ember a blueray filmekhez, felesleges BD player.
Szerintem elégséges a konténeres mkv 3D filmek minősége,
na de persze ez mindenkinél ízlés kérdése. Kinek elég, kinek nem.
A tv-be beépített player a 4.1 kódolású filmeket gond nélkül lejátsza,
mediaplayer sem szükséges.
Ha nem indul el a lejátszás "Érvénytelen fájl" üzenettel, akkor valószínűleg
5.1 kódolású a film. Ezt viszonylag rövid idő alatt átkonvertálhatjuk 4.1-re
valamely muxer programmal és máris "viszi" a tv.

[ Szerkesztve ]

(#3941) GEO001 válasza Olywer (#3940) üzenetére


GEO001
aktív tag

Nálam van különbség a tömörített konténer médiák és a BD3D alapúak között, részletesebb, kontúrosabb a kép, valamint én szívesen tárolom kedvenc filmeimet, blu-ray lemez korongokat megfestve tokban, menüvel, esetleg kiegészítő extrákkal is. Plánel a server házikómba betuszakolt HDD-k kapacitás limitjei eléggé a vége felé közelednek általában, tehát kiírom őket. De ez tényleg teljesen szubjektív.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3942) drstupid


drstupid
tag

Wi-Fi stick eladó

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#3943) edeleny válasza Olywer (#3940) üzenetére


edeleny
őstag

Itt van a válasz a problémátokra!!

3,5" hagyományos PC vinyó csak külső tápellátással megy!
Nekem egy Spire külső házam van, táppal, abban cserélgetem a vinyókat.
Az LE5500-ról van egy éves tapasztalat. Simán vitte a Samsung 500 gigásat, WD 1 terásat, és a régicske Hitachi 80-t is. 1 m -s USB kábelem van.

Ha külső táp nélkül akarod használni, akkor laptop vinyó kell, 2,5"-os. Egy ilyen használt vinyó beszerzésén gondolkodom én is.
A mostani árak mellett szóba se jöhet 1 terás új!

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3944) edeleny


edeleny
őstag

1.
Most is frissített valamit a szoftver! ez már nem kéri az újraindtítást, (ki be kapcsolást?)
Jól látom, tölthetek le alkalmazásokat a TV-re? Magyar nyelvűt találni?

2
Ismét az antenna.
Az analóg csatornáim meg vannak + az antennás Mindig TV. Viszont lenne kábelen is pár darab digitális csatorna.
Na vagy a kábeles digital, vagy mindig tv. a kettőt nem tudtam összehozni.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3945) klevi1967 válasza edeleny (#3944) üzenetére


klevi1967
tag

2-re: nagy baj lenne, ha közösítenéd a kettőt (az antennádat a kábel tv-vel)? Bezavarják egymást?

(#3946) Kroni1 válasza edeleny (#3943) üzenetére


Kroni1
veterán

Akinek a TV-hez uj, 2.5"-os kulso HDD kellene a valsag ellenere igen jo aron tudok LG-t! 500gb - 1tb hivj a reszletekert vagy erdeklodj pü-ben!

(#3947) edeleny válasza klevi1967 (#3945) üzenetére


edeleny
őstag

Most össze van, és zavarják egymást.

A 32LE5500-n marad a zavarás, meg a mindig TV, ott nem látszik annyira, a 42LW5590-en meg a szimpla kábel. (a padon kell kötözgetnem csak.)

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3948) JSHammer


JSHammer
tag

hello
venni akarok egy tv-t ami valójában monitorként fog szolgálni, kb 92 cmes re gonoltam,játékra kellene, ami megüti valamennyire a dell ultrashap 2412 m szintjét(szépség), a betekintési szög annyira nem feltétel!viszont 1080-at tudja nem kell gagyi hd ready:D
max 120 ezerig gondolkodom Remélem tudtok segíteni!:)

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#3949) klevi1967 válasza edeleny (#3947) üzenetére


klevi1967
tag

Sajnos, ilyenkor jönne egy jó elektronikus, aki csinálna két áteresztő szűrőt a mindig-tv-nek... ami szerintem nem egyszerű. passz.

(#3950) hatD válasza Olywer (#3940) üzenetére


hatD
tag

Köszönöm a számomra megnyugtató válaszodat.

Ugyancsak köszönöm benvolio kolléga második kiegészítő válaszát is.

Én a táp nélküli HDD-csak időzített TV felvételre akarom használni, ott nem akarok még egy plusz tápot is kerülgetni.
Egyéb esetekre van külső HDD-m és egy Popcorn A 210 lejátszóm.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.