Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89001) Lacielvtárs válasza odipapa (#89000) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Az igen, az hogy lehet?
Nálam amikor ilyen volt a táp durrant el...
Lehet nalad a tularam az utp kabelen ment a készülékbe?

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#89002) T1 Galaxy


T1 Galaxy
csendes újonc

LG 65UK6400PLF jó -e ez? 2018-as modell 65 col.

(#89003) pjen válasza Lacielvtárs (#88998) üzenetére


pjen
félisten

Villám védett hosszabbító,az milyen?Be van téve egy fém ládába?

(#89004) T1 Galaxy


T1 Galaxy
csendes újonc

LG 65UK6400PLF jó -e ez?

(#89005) Lacielvtárs válasza pjen (#89003) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nem tudom, nem én írtam ;] :C
Én is csak 'érdeklődtem'

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#89006) T1 Galaxy


T1 Galaxy
csendes újonc

milyenek az lg tv-k általában, van valakinek 65 colos tv? érdekelnének a tesztek és a tapasztalatok?

(#89007) Lacielvtárs válasza T1 Galaxy (#89006) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jók az lg tvk általában, ajánlottak, főleg ha a smart funkciókat is alapul vesszük.
Tesztekkel tele van a net, guglizz rá szerintem :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#89008) dkaro


dkaro
őstag

A 634V-hez vannak ajánlott kép beállítások vagy a gyári módoknál nincs jobb?

(#89009) Benoe77 válasza Lacielvtárs (#89001) üzenetére


Benoe77
őstag

Nálunk a villám a telefonkábelen jött be egyszer, az csak a hálózatos részeit tette tönkre az eszközöknek. Tehát nem elég csak áramtalanitani.
Most már optikai net van, azon nem tud bejönni.

[ Szerkesztve ]

(#89010) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok,

42LF652V tévén jelenleg 04.05.56 verzió van, amit ha frissíteni próbálok azt írja hogy nincs elérhető frissítés. Viszont az lg honlapján a 24/05/2018 megjelent 04.06.00 is elérhető.

A kérdésem az lenne, hogy tudnám ezt frissíteni?

(#89011) seniman válasza Zoli-bácsi (#89010) üzenetére


seniman
addikt

Usb nem játszik?

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#89012) balintka válasza Zoli-bácsi (#89010) üzenetére


balintka
addikt

Tedd fel USB-ről, én is arról raktam fel tegnap.

(#89013) Zoli-bácsi válasza balintka (#89012) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

és seniman

Igen, ez lett a megoldás. USB-ről simán ment. :R

[ Szerkesztve ]

(#89014) Lacielvtárs válasza Benoe77 (#89009) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nofene, ezt jó tudni, köszönöm az infót :R
Nagyon hasznos amit irsz, mindig tanulok :K
Mondjuk koax kábel nálam nincs bekötve a tvbe, iptv van, azon jön a net a telekomtol.
Ez esetben hogy tudom 'megvedeni' az eszközöket ha nincsenek áram alatt?

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#89015) pjen válasza Lacielvtárs (#89014) üzenetére


pjen
félisten

Kihúzol mindent,hálózatot,utp-t,stb.

(#89016) Lacielvtárs válasza pjen (#89015) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

No az mókás lesz :W
De köszönöm a választ :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#89017) pjen válasza Lacielvtárs (#89016) üzenetére


pjen
félisten

Pedig sajna,más megoldás nincs,és még akkor is bevághat a villám a kéménybe,vagy a tető szerkezetbe,vagy ahová akar.Nincs tökéletes védelem csak egy fém ketrec.Ezért jó a biztosítás.

(#89018) d.tiborz válasza pjen (#89015) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Igen, az teljesen életszerű, hogy mindig kihúzok minden csatlakozót a TV-ből (3 db HDMI, antenna, LAN), koax a modemből, HDMI-t a felvevőből. Plusz a számítógép csatlakozói.
És mindez csak akkor legyen bedugva amikor tv-t, vagy filmet akarok nézni.
Mert ugye napközben is bármikor jöhet egy "villámháború".

(#89019) pjen válasza d.tiborz (#89018) üzenetére


pjen
félisten

Ezt nem mondod komolyan.Én inkább kötöttem biztosítást.

[ Szerkesztve ]

(#89020) d.tiborz válasza pjen (#89019) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Persze, én sem húzgálom ki a vezetékeket. Nekem is van (lakás)biztosításom, remélem nem fogok csalódni.

(#89021) onkelz


onkelz
aktív tag

Sziasztok

Olyan problémàm lenne, hogy egy 32 collos LG led (32LD650) egyik pillanatról a màsikra megmakkant.
A kép lefagyott, kikapcsolàs utàn pàr perc múlvabekapcsoltuk, de semmi.
UPCmedia card van benne, bekapcsológombra reagàl, be is kapcsol, ezenkivül se hangra se semmire.Adás nincs, egy csatorna sem jön be, hang sincs.
Àramtalanitottam màr, kàrtya ki-be de semmi csak az lg logo bekapcsolàskor... Van ōtletetek? Kōszōnōm szépen.

(#89022) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Hazahoztam az új 4K IPS tévémet, de vannak aggályaim. Jelesül nem tűnik IPS-nek a betekintési szögek alapján, sokkal inkább tűnik VA-nak. Pedig mindenhol IPS-nek hirdetik. A monitorom, az biztosan IPS, ennek megfelelően mindenhonnan nézve ugyanolyan a képe, és van glow is rajta.

Lehetséges, hogy két féle panellel szerelik ugyanazt a típust? 49UJ6307

Honeste vivere, neminem laedere, suum cuique tribuere.

(#89023) Alex91 válasza Hegyirabló (#89022) üzenetére


Alex91
félisten

A fuggoleges betekintesi szoge tenyleg csapnivalo, vizszintesen mar jobb a helyzet. LG IPS-sel szerel.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#89024) Fuvaros válasza onkelz (#89021) üzenetére


Fuvaros
senior tag

LB650-nél történt ez nálunk 1 hónapja....

Aztán a váratlan áramszünet megjavította, és már indul rendesen mindig...

Előtte sokat baszakodott mire elindult, fél órát...

Alaplapi flash memoria hiba állítólag, alaplapcsere 70e, mert nem javítható másként.

De az LD más tipus, de gondolom hasonló a baj, néha csinálj hirtelen árammegszakítást, lehet elindul az is egyszer.

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#89025) olivera88


olivera88
veterán

Nem akar működni a radióra váltás gomb távirányítón, annyi történik h kimutatja az infósávot fent milyen csatornán van. Nem rég óta van meg tévém, de ilyennel még nem találkoztam.
Mi lehet az oka ennek? Valami beállítás kérdése?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#89026) Hegyirabló válasza Alex91 (#89023) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Kö-ösz!

Honeste vivere, neminem laedere, suum cuique tribuere.

(#89027) pubos


pubos
tag

sziasztok.
Helyzet a következő.Van egy Lg tv már amivel nagyon meg vagyunk elégedve.Többnyire ezt nézzük de van vagyis volt egy másik helyiségbe is azt nem is nevezném meg milyen márka.Mivel az behalt szeretnék venni helyette valamit.Igazábol nem szeretnék sokat szánni rá ezért használtba néztem ki egy LG 32LN5406 masinát.Erről valakinek valami tapasztalat esetleg?Vagy felejtős.Köszi

(#89028) onkelz válasza Fuvaros (#89024) üzenetére


onkelz
aktív tag

Köszi, kipróbálom.Alaplapcsere szóba se jöhet kategória, inkàbb nézek helyette egy újat.Youtubeon mindenféle videókat làtni, hogy az alaplapot beteszik sütöbe....ennek értelme mi?

(#89029) balazs1022 válasza onkelz (#89028) üzenetére


balazs1022
őstag

Nekm is ilyen TV-m. Mar lassan 10 eves. A tied mennyi idos?
Probaltad az arammegszakitasos dolgot?

USB hack-et csinaltal?
Sutoben azert sutik, h ha a BGA forrasztasok elengednek akkor ezzel a modeszerrel "ujraforrasztodnak". Sztem csekely esely van arra h ezzel hosszabb tavra megoldodik a problema. ..De ki tudja. A semminel több :D

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#89030) lezuvius


lezuvius
őstag

Sziasztok!

Szuloknek keresgelek tv-t es EZT talaltam a neten.
-Nanocell kijelzo, 4K, WebOS amirol sok jot olvastam es jopofa mozgaserzekelos taviranyito van hozza+ adnak melle egy egesz kis pofas Soundbart ajandekba+ 5év garival.
Megeri ennyiert vagy van valami megjobb ajanlat?

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#89031) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Nincs egy hetes az új tévém, 49UJ6307, és azt veszem észre rajta, hogy néha egy kicsit dadogni kezd a kép, de csak a kép, a hang nem, egy-két másodpercig. Aztán elmúlik. Sima koaxos digitális tévé adás alatt.

Mitől lehet ez?

A másik meg az, hogy kikapcsolás után csetteg-pattog a tévé. Ez normális? Előző tévé nem csinálta.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Honeste vivere, neminem laedere, suum cuique tribuere.

(#89032) jilian


jilian
addikt

Helló!

Adott egy LG 47LA690S Led Tv.
A párom felhivott délután, hogy egyszerűen csak kikapcsolt.
Táp ki-be semmi.
Ha áramot adok neki csak a tv-n található embléma világít. Semmi más.
Se kép se hang. A képernyő be se kapcsol.
A manuálba se találtam semmit, csak az áramot írja, de az van....

Valami ötlet? Hard reset, ilyesmi létezik?

A Tv-t kb akkor vettem mikor megjelent, gondolom gari már nuku... :(((

(#89033) lajoss18


lajoss18
csendes tag

Sziasztok!

Van bárkinek tapasztalata ezzel a modellel kapcsolatban?
LG 55UK6100PLB

Idei friss ropogós modell, úgyhogy hosszas keresgélés után se találtam épkézláb tesztet, értékelést erre a modellre. Hátha van itt valaki, aki már látta közelről, kipróbálta, netalántán ilyenje van otthon.
Emag-on most elég jó áron adják, ráadásul most jár hozzá az LG féle 5 év gondoskodás is.

Csak nekem tűnik jó ajánlatnak?

(#89034) dorika87 válasza lajoss18 (#89033) üzenetére


dorika87
őstag

Én is ezzel szemezek. Eddig nem is néztem idei ajánlatokat, de rájöttem, hogy tulajdonképpen ki lehet fogni akciókat a 2018-as szériából is. Nagyon érdekelne mások véleménye, mert 55-ös méretben nagyon jó ára van.
Eddig főként 49-50-es méretben néztem tavalyi tv-ket amik ilyen árban vannak.
Az 5 év garancia miatt az LG-hez húz a szívem, no meg azért is, mert remekül szuperál egy 2013-as LA620S modell a nappaliban, ami átkerülne a hálóba és egy 55-öset szeretnék a helyére.

Ha jönne vélemény, hogy megéri akkor lecsapnék rá én is :)
IPS-t ismerem, mivel LG-m van most is, DLNA, (NAS-ról média lejátszás) Bluetooth hangfal vagy soundbar csatlakozás érdekel, és így kipróbálnám a 4K-s videókat is.

[ Szerkesztve ]

(#89035) T1 Galaxy


T1 Galaxy
csendes újonc

LG 60 SJ850V jó e sportot nézni?

(#89036) nightshadow


nightshadow
veterán

Az idei összes 50"-es UK tévé VA paneles + a 70UK6950 is. A többi méret pedig IPS.

(#89037) myk74 válasza lajoss18 (#89033) üzenetére


myk74
senior tag

Igen jó áron van. Nem tudom meddig tart az akció. Kuponnal 142470 ft.
Nincsenek extra igényeim, nappaliba 2.5 méterről néznénk legfőképpen sport és mese adásokat, illetve ps3 /ps4 lenne rákötve. Ennyiért lehet bevállalok egyet.5 év gondoskodás is csábító.

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#89038) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

A HDMI with Ethernet kábel jó PC és TV összekötéséhez?
2018-as AMD konfig, és egy 2017-es LG 32JL500V TV-hez kellene egy jó kábel.

(#89039) mclaren1818


mclaren1818
csendes tag

Sziasztok,

látott már valaki ilyet? Ez a kép van ha bármilyen mozgóképet akar megjeleníteni a tv. Menü, appok működnek. Hang van a kép alatt. Youtube-nál, netflixnél is ugyan ez van. A kép nem mozog, olyan mintha sok színes pontból állna.

Uf8509

Köszönöm,
Gergő

i7 6800k + ARCTIC Liquid Freezer 240 + Asus X99A II + 32 GB DDR4 Corsair Vengeance LPX + Thermaltake 530W

(#89040) T1 Galaxy


T1 Galaxy
csendes újonc

LG 65UK6400PLF jó e? 2018-as modell

(#89041) tomyka74


tomyka74
senior tag

üdv.
olyan kérdésem lenne,hogy a sima sd és mondjuk a upc FHD adást ,hogy jeleníti meg egy 4K-s tv. vagy esetleg van FHD és 4K funkció "váltó" lehetőség a menüben?
azért kérdem mert ugye boltban hiába lesem a promóciós videókkal természetes,hogy fajin de nem akarok pofára esni mikor haza hoznám és bedugom a upc boxot és infarktus,hogy itthon nagyon nem ilyen a képe!

[ Szerkesztve ]

(#89042) odipapa válasza tomyka74 (#89041) üzenetére


odipapa
senior tag

Nyugodt lehetsz otthon nagyon nem olyan lesz a képe mint a promó videókon. ;]
A tévékben nincs olyan lehetőség amilyet te szeretnél.

(#89043) tomyka74 válasza odipapa (#89042) üzenetére


tomyka74
senior tag

köszönöm akkor marad a FHD 3D, csak nagyobbat nézegetek! :)

(#89044) Harkovz válasza TaylorPro (#88973) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Nekem 42 ben van ez. Rákeresek akkor a frissítésre. Mi az újdonság?Jól működik? Te szoktál vissza állítást nyomni frissítés után?

(#89045) ttpityu válasza Attas (#88910) üzenetére


ttpityu
csendes tag

Szia
Én is ilyet vettem, pont az említett akcióban a MM-ban 199-rt. Bár rá akart beszélni az egyik eladó a Sony-ra, de egy másik viszont pont az LG-t dícsérte. :) Nekem ez az első ilyen TV-m, szinte minden alap beállításon megy, nekem nehézkes ez a Smart távirányító.
Szeretnék egy kis segítséget kérni. A csatornákat hogyan tudod szerkeszteni, sorbarakni, meg ilyenek, mert nálunk DigiTV kábeles van, aztán tegnap is áttették a Viasat6-ot máshová, majdnem vége lett a csillagkapunak, mire rájöttem, hogy nem nincs, csak máshol. A hangot hogyan kell állítgatni? Nekem csak a Surround ki-be van, legalábbis ennyit találtam .. :(
Azt nem tudod, vagy nem próbáltad, mekkora pendrive-ot vagy külsö hdd-t tud kezelni? Wifin nézek PC-ről filmet, sorit, de néha beszaggat, ha egyéb nagyobb nethasználat van.

[ Szerkesztve ]

(#89046) Zegyed


Zegyed
újonc

Sziasztok! Adott egy LG lh630 webos tévé. Eddig a bongeszojebol néztem a Mediaklikk.hu ma a vébé indulasaval kiirta, hogy a dmr védett tartalmat nem jeleníti meg. Az LG azt mondta hogy nincs olyan böngésző, amiben meg tudnám nyitni az M4-et. Létezik megoldás?

(#89047) Out


Out
addikt

Sziasztok!

Elromlott a TV-m és vettem egy újat (LG 43UJ620V) és olyan problémám van, hogy a mediacard elakad az "Authentication is in progress, please wait." feliratnál. Beraktam egy másik TV-be, de ott is ezt csinálja. Az ügyfélszolgálatot már felhívtam, frissítették a kártyát, de a felirat nem tűnt el. A TV-t alaphelyzetbe állítottam, de az sem segített.

A kérdésem az lenne, hogy a mediacard elromolhatott-e a TV-vel együtt?

Előre is köszi a segítséget! :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#89048) TeeJay


TeeJay
félisten

üdv a szakiknak

vett fater egy LG 55UJ670V TV-t amit be is üzemeltünk
viszont a képbeállításokban elvesztem...
hozzáértő módban van kétféle, egyik világos szoba másik sötét
bármelyikre nyomom tök sötét a kép és olyankor nem lehet háttérvilágítás erejét állítani
élénk módban kell használni a TV-t a nappaliban hogy látszódjon

néztünk este tök sötétben egy 4K filmet HDD-ről az gyönyörű és szépen megy
viszont ott is kellett kis idő mire sikerült benyomni a HDR beállítást

az lenne a kérdésem hogy tudnátok adni egy tuti képi beállítást TV adáshoz meg filmnézésre?
és miért van az hogy nem lehet háttérvilágítást állítani?
illetve másik kérdésem hogy van egy régi LG házimozi rendszerünk is de sajnos az még HDMI ARC-t nem tud így csak RCA L és R kábellel lehet rávinni hangot, nyílván csak sztereót de az is jó lenne
viszont a TV-n meg csak optikai kimenet van

na most ahhoz vennem kell valami kütyüt ami optikai audio-ból csinál RCA sztereo kimenetet és rá tudom kötni a régi hangrendszert?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#89049) UberMutant válasza TeeJay (#89048) üzenetére


UberMutant
őstag

nézd meg, hogy nincs-e bekapcsolva a szemkímélő mód, vagy az energiatakarékos mód,
mindkettő korlátozhatja a fényerőt.
biztosan lehet állítani a háttérvilágítást az általad próbált üzzemódokban. szóval kísérletezz,

(#89050) dorika87


dorika87
őstag

LG UJ6307 és UJ634V között mi a lényegbeli különbség a lábakon és a tv színén kívül?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.