Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) pisti0315 válasza Kroni1 (#3988) üzenetére


pisti0315
tag

táblázat

[ Szerkesztve ]

100% pozitív visszajelzés

(#4002) Kroni1 válasza pisti0315 (#4001) üzenetére


Kroni1
veterán

:R

(#4003) hatD válasza huncutka1029 (#3957) üzenetére


hatD
tag

Köszön Neked és(#3959) Attas kollégának is az információt, ezek után már nyugodtan beszerzem, én sem akarok nagyobb kapacitásút, mert csak átmeneti tárolást szolgál majd.
Látom többek hozzászólásából, hogy különböző gyártmányúak szerepelnek, ezek szerint erre nem érzékeny, azért valami alacsony teljesítmény igényűt keresek majd.

(#4004) pigster válasza Kroni1 (#4000) üzenetére


pigster
senior tag

Hali!

Én nem duzzogásból írom, de az Android Marketből nem tudom telepíteni az LG TV Remote progit:
Vodafone Samsung GT-S5360
This item is not compatible with your device.
Vodafone LGE LG-P350
This item is not compatible with your device.

Mindkettő androidos, az LG-t direkt azért vettem, hogy tudjam irányítani vele a TV-t.
Hétfőn érkezik az LG tv-m, rendeltem hozzá Magic Motion távirt is, de az persze sehol sem volt leírva, hogy elfoglal egy USB portot.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#4005) Kroni1 válasza pigster (#4004) üzenetére


Kroni1
veterán

Nekem ugyan műxik, de egyszer kipróbáltam és ennyi. Azóta nem hiányzik! Te konkétan a TV-ról fogsz netezni?! Mert csak akkor kell sztem a Magic M ha nincs PC-d vagy laptopod, más értelmét nem látom nagyon! Ettől eltekintve amugy tényleg hülyeség hogy csak 2 port van.. Nem értem azt sem hogy miért nem kompatibilé ezekkel! DLNA képes teló kell neki?! Sztem csak a wifi a lényeg..

(#4006) Sanyabá válasza PLaci58 (#3969) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Tudom,csak rosszul írtam. :B
Igen,sima tolókapcsoló van rajta 600ft volt.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#4007) Olywer válasza Kroni1 (#4000) üzenetére


Olywer
csendes tag

Én sem duzzogok, csak lóg az orrom.

De azért köszi mindent

Internet csak youtube-hoz kell a TV-n, mert sokkal jobb azon nézni
mint monitoron és a Magic Motion-el nyilván egyszerűbb kezelni.
Ja és a Skype-ot próbálgatnám, ahhoz sem árt a Magic.

Erről jut eszembe, van valakinek Skype tapasztalat LG tv-n ?

[ Szerkesztve ]

(#4008) beci válasza Kroni1 (#3997) üzenetére


beci
őstag

A mappaban volt egy 3D plugin,azt en felraktam.Nelkule nemis probaltam.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#4009) Ats Feri válasza pigster (#3989) üzenetére


Ats Feri
csendes tag

Hello Kron1! Én nézek 3D Full bd isokat pcről LG passzív tvn 1.4 HDMI kábelen kersztűl. Mível én is csak most kezdtem ezzel kisérletezni , mások eredményei is érdekelnének. - Vettem egy GTX 560 kártyát aminek már 1.4 es a HDMI je + 1.4 HDMI kábelt.MÍvel van Nvidia kittem és aktív monitorom is, a HDMI tvkhez lehet használni a kittet és szoftvert de a tvhez a saját szeművegét kell használni. A power dvd 10 em egyenlőre nem akart ezzel együtt működni , úgy hogy a pwd 11 próbaverzióját töltöttem le és azzal már működik. A tvt 24 Hz re kellett állítanom mert a full hd csak akkor jelenik meg valódi 3d ben a leírás alapján. Nekem a powerdvben csak az nvidia 120 Hz tv beállításra állítva produkálja a 3dt a tv. A távírányítón amikor 3dre kapcsolom a tvt 3D re kapcsol de nem jelennek meg a beállítási sbs, tab stb állitási lehetőségek, lehet azért mert a jelet érzékelve már automatikusan a megfelelőre kapcsol. Az nvidia kit színtén csatlakoztatva van a pcm hez .Nekem így működik , nem tudom hogy másnak hogy megy. Ja a TMT5 is lejátsza az egyik full 3dbd filmemet amit meg a powerdvd 11 meg nem .

[ Szerkesztve ]

(#4010) espat válasza Olywer (#4007) üzenetére


espat
tag

Szerintem Skype tapasztalat nagyon kevésnek adatott meg, mivel LG-s kamera nélkul meg sem mukkan, az meg aranyárban van...

(#4011) edeleny válasza Ats Feri (#4009) üzenetére


edeleny
őstag

Én nem fogom a hálóba cipelni a PC-t, ha jól tudom 25 m-i bergman csőbe húzható HDMI kábelt meg még nem találtak fel. :(

Azt kérdezném, hogy médialejátszóval is lehetnek e ilyen gondok?
(nem biztos hogy sok BD ISO-t játszanék le)
Illetve 3D élmény szempontjából van e különbség:

- ha a TV játssza le, illetve valami külső lejátszó (ugyan azt a fájlt)

- cirka 15 gigányi .mkv 3D film, illetve 40 gigás 3D Blue-ray film.
Tényleg csak 3D megjelenítés!

Illetve a 3D beállításoknál lehetne olyat állítani, hogy 3D mélység, ez mikor lenne aktív, mert még soha nem lehetett állítani!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#4012) TomDog


TomDog
tag

Én nézek mindenféle- fajta 3d-s nem 3d-s bd filmeket teszkos hdmi kábellel mini pc-ről.
Egy picit többe kerül mint egy média lejátszó de cserében mindent tud, csendesZotacHozzátávirányitó hogy tényleg kényelmes legyen ;)

[ Szerkesztve ]

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

(#4013) CSorBA


CSorBA
őstag

Sziasztok!

Ezek az olcsóbb tévék, pl

LG 42LV3400
LG 42LV4500

mennyire jók? Szorít kicsit a keret, és ezek egész tűrhető árban vannak.
Nekem nem kell sem 3D, sem irtó jó hangzás. Csak a képe legyen viszonylag normális, ps3 lenne rákötve, meg gépről film. Még tévét sem néznék rajta :)

Köszi.

(#4014) Kroni1 válasza CSorBA (#4013) üzenetére


Kroni1
veterán

Akármire is használod, de a 4500-asnak jobb a panelje, azt venném!

(#4015) Olywer válasza espat (#4010) üzenetére


Olywer
csendes tag

November 21-30-ig az Euronics-ban ajándékba adták a TV-hez a kamerát.

(#4016) PLaci58 válasza CSorBA (#4013) üzenetére


PLaci58
őstag

42LV4500 egészen használható. A hangja rettenetes, mint ezeknek a vékony TV-knek általában. A kép jó, 100Hz-es. USB-ről szépen játssza a filmek nagy részét.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#4017) Attas válasza edeleny (#3973) üzenetére


Attas
aktív tag

Vágom és elfogadom amit mondasz. Nekem a megosztás a prió1. Az most, hogy hetente egyszer le kell vennem a 250GB a tv-ről és lecserélem kb 10 perc alatt a filmeket, az kényelmesebb. Én az 1TB ki sem használnám mobil megoldásként. De mondom ez szubjektív.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#4018) bacsi84


bacsi84
csendes tag

Sziasztok Szakik!!!
Egy kis segítségeteket kérném. Vettem egy 42lw5590-et. Hozzá egy 500gb os mobil vinyót. Erre én a tv-vel leformáztam mert ezt kérte. Persze utánna derült ki számomra, h digitális adást nem is vesz fel. Erre én nem baj majd másolok rá filmeket meg miegymást. Rádugtam a gépre és nem ismerte fel, mivel valamilyen más formátumra átformázta :W :W :W .
Hogyan tudnám visszacsinálni az egészet? mivel így használhatatlan!!. Gépen nem tudtam (vagy nem értek eléggé hozzá) mivel nem rendelt hozzá meghajtót ezért nem is tudom formázni... :O
Ebben kérném segítségeteket mert már szét*asz az ideg :B
Előre is köszönöm....

[ Szerkesztve ]

(#4019) beci válasza bacsi84 (#4018) üzenetére


beci
őstag

Nem biztos,csak itt a fórumban pár hozzászólásból következtetve,ezentúl,ha tv-vel megformáztad,már csak a tv-ből való felvételre lesz alkalmas.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#4020) pivi.l válasza bacsi84 (#4018) üzenetére


pivi.l
tag

Szia.

Start menü > vezérlőpult > felügyeleti eszközök > számítógép-kezelés > lemezkezelés

A listában megtalálod az usb merevlemezt, jobb klikk formázás NTFS re.

(#4021) Minimoa válasza bacsi84 (#4018) üzenetére


Minimoa
tag

Fdisk-kel újra particionálod a winyót. Előtte letörlöd a tv által létrehozottakat

(#4022) pivi.l válasza pivi.l (#4020) üzenetére


pivi.l
tag

Bocs

Nem formázni kell, hanem először kötet törlése majd új létrehozása.

(#4023) espat válasza bacsi84 (#4018) üzenetére


espat
tag

A 4020-as hozzászólásban leírt muvelet végén ne felejts el betut rendelni a meghajtóhoz a lemezkezelésen belul, kulonben nem fogja látni a PC-d, még akkor sem, ha már NTFS-re lesz formázva.

[ Szerkesztve ]

(#4024) pivi.l válasza espat (#4023) üzenetére


pivi.l
tag

Köszi, ez kimaradt.

[ Szerkesztve ]

(#4025) Lauda válasza GEO001 (#3449) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi az infokat! :) Tesom nagyon ra van kattanva a latottak utan erre a passziv 3d-re, valoszinu le fogja cserelni a tv-jet nemsokara. Ezek az lg-k kulso vinyorol jatszak az mkv fileokat?

PLaci58 :R

(#4026) meoindil válasza Lauda (#4025) üzenetére


meoindil
aktív tag

Szia!

Az olvasottak alapján csak korlátozott mértékben: DTS hangot nem kezelik, a video kódolását pedig 4.1-ig kezelik. Az ennél magasabb verziót szintén nem tudják lejátszani.

(#4027) Lauda válasza meoindil (#4026) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Huha, az nem a legjobb akkor. Mert azon agyalt, hogy mivel a regi gepe nem jatsza le az mkv-kat (akad rajta), ezert nem vesz mar kulon lejatszot, hanem rakoti a tv-re a vinyot es meg is van oldva. De ezek szerint mas megoldas utan kell neznie. Koszi! ;)

(#4028) hatD válasza bacsi84 (#4018) üzenetére


hatD
tag

Mit értesz azon, hogy digitális adást nem is vesz fel?
Nincs digitális tartalom a bemeneten?
Szerintem a Készülék rendelkezik DVR funkcióval, a felvételnek működnie kell.

(#4029) meoindil válasza Lauda (#4027) üzenetére


meoindil
aktív tag

Minden tévé mellé ajánlott a médiaplayer, de ez nem azt jelenti, hogy a tévék saját lejátszója használhatatlan lenne.

(#4030) Laca0 válasza bacsi84 (#4018) üzenetére


Laca0
addikt

Az 5590-es rendelkezik DVR (PVR) funkicóval.
Pont hogy digitális TV adást lehet vele rögzíteni, analógot nem.
Hülye kérdés, de a kézikönyvet áttanulmányoztad?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4031) Bernyó84


Bernyó84
aktív tag

Ha veszek egy ilyen LG 42LW5500 vagy 42LW5590 TV-t, akkor elképzelhető, hogy ha frissítek majd idővel rajta szoftvert akkor kezelni fogja az újabb kódolású filmeket is (amiket jelenleg még nem tud lejátszani)? Vagy ilyenbe ne is gondolkodjak? Ennyire még nem okos az okos TV? :D

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#4032) meoindil válasza Bernyó84 (#4031) üzenetére


meoindil
aktív tag

A lehetősége meg van, semmi nem akadályozná, viszont kérdés mennyire gyakorlat az LG-nél az ilyen frissítések kiadása. Ezt talán a régebbi típusok használói tudnák megmondani.

(#4033) Bernyó84 válasza Bernyó84 (#4031) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

Az LG Tv-kbe beépített böngésző tényleg nem támogatja a Flash-t?

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#4034) PLaci58 válasza Bernyó84 (#4031) üzenetére


PLaci58
őstag

A helyzet az, hogy elég jól kezeli az MKV-kat. Mióta megvettem a TV-t a Divx-es DVD lejátszót be se kapcsoltam :D

A probléma igazán nem is a Level5.1-es tömörítéssel van. Ezt az 1920x1080-nál nagyobb felbontásokra találták ki, amit a TV nem tud lejátszani.
A gond ott van hogy pár L4.1-es filmet sem tud lejátszani. Ahogy elnéztem az újabb kódoló programmal készülteket, vagyis ezzel:
"mkvmerge v5.0.1 ('Es ist Sommer') built on Oct 9 2011 11:55:43;libebml v1.2.2 + libmatroska v1.3.0". Úgy vettem észre, hogy a v1.0.0 vagy régebbi kódkönyvtárral készülteket simán lejátssza a TV. Még az is lehet, hogy a "ref" értékkel van baja. A 4-5-ös értéket felismeri, de a nagyobb pl. 11-essel már gondja van. (A ref érték azt jelenti, hogy hány képkockánként van teljes képkocka betömörítve, a köztes képkockáknál csak az eltéréseket tárolják el.

De az is lehet, hogy butaságokat írkálok :D Ezt csak a TV készítői tudnák igazán megmondani.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#4035) nilrem


nilrem
tag

[link] Erre senkinek nincs ötlete?

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#4036) Attas válasza hatD (#4003) üzenetére


Attas
aktív tag

Szívesen. 5400rmp-st vegyél. Halkabb és a fogyasztása is kisebb.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#4037) Cocos


Cocos
tag

Kicsit a tv. védelmére, és a tájékozatlanok félretájékoztatása ellen ne beszéljetek butaságokat az mkv.-lejátszással kapcsolatban. Nagyon jól kezeli az mkv-t. csak a dts-ami gáz, de az nem mkv függő ugye. Ami nem megy (L4.1 felett az egy 10 perces plusz idővel muxolható. Én eddig 1-2 db-ot kellett,hogy átalakítsak.

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#4038) edeleny válasza Cocos (#4037) üzenetére


edeleny
őstag

Leírnád hogyan, mert van pár dolog ami nem megy, és át szeretném nyomni!

A DTS-AC3 konverziót megtudom csinálni, van már pár ilyen filmem

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#4039) GEO001 válasza Lauda (#4027) üzenetére


GEO001
aktív tag

Sajnos amit meoindil kolléga hozzáfúzött igaz. Ha tesód nem akar külső lejátszót venni, még egy opcióra van lehetőség, a 4.1 levelnél magasabb kódolású filmek átkódolásával (kb.10-15 perc), utána a TV boldogul velük.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#4040) GEO001 válasza Bernyó84 (#4031) üzenetére


GEO001
aktív tag

Több mint valószínű, hogy nem lesz olyan sw frissítés a TV -re, amival már a többi formátum, illetve kódolású médiákat is letudná játszani.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#4041) TA68 válasza edeleny (#4038) üzenetére


TA68
senior tag

Például az mkvmerge progival is meglehet csinálni. Az "Extra options" menüben a Compression-t none-ra kell állítani a képnél és a hagnál is!

(#4042) andy70


andy70
csendes tag

Sziasztok!
Tv vásárlás előtt rengeteg infót szereztem ebből a topikból, ezért köszönet minden hozzászólónak. Most is egy kis segítséget kérnék a hozzáértőktől. 3 hete használok egy LG 47 LW 5590-est és egy LG 670-es BD lejátszót (a képe tökéletes 3d lemezekkel - az LG promo anyaggal is -, de a tv adások is jobbak, mint amit vártam - Mindig Tv). A gondot a hang átvitele okozza.
1. Van egy Samsung házimozi rendszerem, amelyet már minden létező kábellel összekötöttem a tv-vel is és a BD lejátszóval is (két dugós kábel - a pontos nevét nem tudom, talán komponens - és optikai kábel), illetve minden beállítást végigzongoráztam, de sem a tv-ről, sem a lejátszóról nem tudom átküldeni a hangot a házimozira.
2. A másik problémám, hogy gyári műsoros DVD lemezt a BD-n lejátszva angolul azonnal megy a film, azonban ha a nyelvet átállítom magyarra el sem indul a lejátszás. Érdekes módon írott lemezekkel ilyen problémám nincs. :F

(#4043) GEO001 válasza andy70 (#4042) üzenetére


GEO001
aktív tag

A kompozit kábel a leggyengébb minőséget produkálja kép minőség terén, mindenképpen hdmi javasolt. Ami a hangot illeti optikai kábelezéssel összekötve meg kell hogy indítsa az erősítőt, feltéve ha nem DTS hangcsatornát tartalmaz az érintett film.

[ Szerkesztve ]

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#4044) andy70 válasza GEO001 (#4043) üzenetére


andy70
csendes tag

A BD lejátszó HDMI 1.4-el van összekötve a tv-vel, a tv-n van is hang, csak a házimozira nem bírom továbbítani. Ha a házimozin indítom el a filmet, akkor természetesen van 5.1 hangom, de az csak DVD-t játszik le, HDMI csati nincs rajta (8 éves). Azt nem tudom - annyira nem vagyok profi a hanganyagok terén - hogy a filmek milyen hangot küldene tovább, de a tv hangját véleményem szerint mindenféleképpen továbbítania kellene (különösen optikai kábelen).

(#4045) Lauda


Lauda
félisten

Koszonom az infokat az mkv-val es a dts-el kapcsolatban, meg is emlitem Tesomnak feltetlenul. Most akkor a dts hangal mit csinaltok Ti? ;) Valahogy azt ki lehet csalogatni, vagy mindenkeppen kulso lejatszo kell?

[ Szerkesztve ]

(#4046) Cocos válasza Lauda (#4045) üzenetére


Cocos
tag

Átkódolás AC3-ba :C

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#4047) GEO001 válasza andy70 (#4044) üzenetére


GEO001
aktív tag

Esetleg nézd meg a simplink -nél a TV forrásnál mi van beállítva (TV hangszóró vs. házimozi hsz). A filmek hanganyagait megtudod nézni a mediainfoval.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#4048) GEO001 válasza Lauda (#4045) üzenetére


GEO001
aktív tag

Hát lehet decodolni pl. ezzel, elég egyszerű, de ha nem akar vele vacakolni célszerű lehet egy olcsóbb media player beszerzése (k.17k), ami többnyire megeszik mindent.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#4049) PLaci58 válasza andy70 (#4042) üzenetére


PLaci58
őstag

Mi a tipusszáma annak a Samsung házimozinak?
A régi berendezéseken nemigen volt optikai bemenet, csak kimenet (természetesen lehet kivétel).

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#4050) andy70 válasza PLaci58 (#4049) üzenetére


andy70
csendes tag

A típusszáma HT DS900, akkoriban elég jó minőségnek számított, álló hangfalakkal. Az optikai csatlakozója fölött "digital in" felírat szerepel.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.