Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) pivi.l


pivi.l
tag

LW5500 tulajdonosok!
Elérhető a 04.04.06 firmware.

(#2052) GEO001 válasza espat (#2049) üzenetére


GEO001
aktív tag

Na tessék. Valaki legalább jobban utána nézett. Köszi a részletes ok kifejtésedet.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#2053) Banyai87 válasza rehotom (#2050) üzenetére


Banyai87
csendes tag

Én igen. Minden oké volt.

(#2054) Banyai87


Banyai87
csendes tag

Sorry, ha láma kérdés. A DLNA hogy működik? Van egy PC és egy TV. Hogy fogják látni egymást?

(#2055) benvolio válasza Banyai87 (#2054) üzenetére


benvolio
őstag

Igy. Szükség van a NeroMediaHome-ra, abból is ajánlott a 4-es verzió.

(#2056) Banyai87 válasza benvolio (#2055) üzenetére


Banyai87
csendes tag

Köszi! És az nem baj ha a router egy másik szobában van? (Kb. 10 méterre a TV-től és a PC-től is)

(#2057) rehotom válasza Banyai87 (#2053) üzenetére


rehotom
csendes tag

Köszi, a weblapjuk és a korrekt és gyors válaszuk alapján nekem is szimpik voltak. És úgylátom árban is versenyben vannak. 1-2 héten belülre igérték a 42LW5590-et, már nagyon várom :K

(#2058) benvolio válasza Banyai87 (#2056) üzenetére


benvolio
őstag

Nekem a TV 10m-re van a routertől, a laptop 15m-re, ez össz:25m UTP kábel! A pc-től meg talán még többre van.

(#2059) Kroni1 válasza pivi.l (#2051) üzenetére


Kroni1
veterán

Tudni rola valamit, miket javitottak benne v miket valtoztattak esetleg?!

(#2060) PLaci58 válasza GEO001 (#2046) üzenetére


PLaci58
őstag

Nem várom el. hogy mindent lejátsszon a TV, de akkor a gyártó pontosan adja meg, hogy mit tud lejátszani, mert az MKV meg X264 az valahogy kevésnek tűnik.
Nem is ezért vettem, de jó szolgáltatásnak tartom. Ma egy dts-es filmet indítottam el és szépen kiírta, hogy a hang nem támogatott (vagy valami hasonlót). Ez korrekt dolog. Azt tudom, hogy az LG nem vette meg a dts licencet ezért nem építheti be a TV-ibe. A sok noname kínai média player meg DVD lejátszó meg simán tudja, pedig azok se hiszem, hogy fizettek érte :D
Ha kicsit belegondolunk, így is többet tud a TV mint szabadna, mert hivatalosan nemigen adnak ki divx-es avi, meg mkv formátumban filmeket :D

Azt az Asust inkább felejtős kategóriába tenném. Egyik ismerősőm kapott karácsonyra egy 3-as verziót. Napjában elég neki 1x újraindítani a lefagyások miatt :D Természetesen csak akkor, ha használni akarja. Kikapcsolva nincs vele gond.

Sokkal inkább zavaró a fényképek megjelenítésénél, hogy kézzel kell minden képnél kinagyítani a teljes képernyőre.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2061) pivi.l válasza Kroni1 (#2059) üzenetére


pivi.l
tag

Annyit vettem észre idáig hogy van skype.

(#2062) GEO001 válasza PLaci58 (#2060) üzenetére


GEO001
aktív tag

Itt a fórumban is jó páran használják, sőt 3D-s tartalmú "konténer" filmek lejátszásához és minden rendben van vele. Elképzelhető, hogy ismerősödnek egyéni problémája van vele. De ezt másik topicban kellene kifejteni.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#2063) komga


komga
csendes tag

LG 47LV5500 "boldog" tulajdonosa vagyok. A problémám az, hogy analóg TV adások esetén (nálunk kizárólag ez van) a képet nem tudom torzításmentesen teljes szélességben megjelentetni. A használati utasítás 14:9-es beállítást javasol, de ekkor két oldalt széles csík van. Ez a TV "hibája", vagy a kábelszolgáltató miatt van így, vagy csak én vagyok béna?

(#2064) espat válasza rehotom (#2050) üzenetére


espat
tag

Pár éve ott vásároltam az erositomet. Semmi gond nem volt veluk. Másnapra jott a futár...

(#2065) mjoy


mjoy
csendes tag

Sziasztok !
Köszönöm mindenki segitségét,tegnap megrendeltem a Tv-t az Eur...-nál .
LG 47LW 659 S 5 év garancia és party pack járt hozzá.
Jövő héten érkezik!

(#2066) nilrem válasza rehotom (#2050) üzenetére


nilrem
tag

2009 Decemberben vettem ott erősítőt. Korrekt pontos cég.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#2067) pezo00 válasza PLaci58 (#2044) üzenetére


pezo00
tag

Asus O! Play Mini (14.500Ft) Nekem eddig mindent gond nélkül vitt és nagyon meg vagyok vele elégedve. Kimenetet FULL HD-ra át kellett állítani és ezután a 3D-s filmeket is tudtam nézni.

(#2068) kirkri válasza pivi.l (#2061) üzenetére


kirkri
addikt

Végre beletették a Skype-ot? :C :C
Már csak azt lenne jó tudni, hogy milyen kamera kell hozzá? :F

21 éve a Prohardveren! ™

(#2069) Banyai87


Banyai87
csendes tag

Az LV4500 és LV5500 tényleg csak a net tartalomban különbözik?

(#2070) doriath


doriath
tag

Az lg.hu oldalon frissültek a tv-k, végre feltették a 9-es sorozatot. A régieket meg levették :P

(#2071) espat válasza kirkri (#2068) üzenetére


espat
tag

Az egyeduli LG kamera Skype-hez (kamera nélkul a Skype el sem indul): ANVC200.

Ára kb 100 € (USA-ban szállítás nélkul 99 USD).

[ Szerkesztve ]

(#2072) kirkri válasza espat (#2071) üzenetére


kirkri
addikt

Az iránymutatásod alapján szétnéztem és úgy tűnik, hogy VC100, -200, -300 modellek léteznek, de nem igazán lehet itthon kapni, sőt ez eBay-en is csak egy eladónál találtam a 200-ast. (és nem postáz Magyarországra) Remélem több TV típusba is bekerül mostanában a Skype, így leesik ezeknek a kameráknak az ára.

21 éve a Prohardveren! ™

(#2073) klevi1967


klevi1967
tag

Röhhely, lehet, hogy megveszem a kamerát, majd kiderül, hogy műsornézés közben nem működik a skype-bejelentkezés? :D A wifi-stick sem működik okostelefonnal, csak ha internetre van kábelesen csatlakozva...amúgy jó, csak néha nem akar működni... :U
Bár a DTS pass through-ot oldották volna fel. A fülhallgató kimenet/hangszóró letiltásáról meg ne is beszéljünk... :U

(#2074) tibtibx


tibtibx
csendes tag

Egyre erősebb a gyanúm, hogy a LG forgalmazók kartellba tömörülve tartják ki a keresett LW 5500-as árát. Mi a fenéért nem csökken még a 42" modell ára jelentősen, amikor a konkurencia 6100-asa már 180eFt.

(#2075) ako001


ako001
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Pár hete bekapcsoláskor a tv egyik fele jóval világosabb mint a másik,majd pár perc múlva elmúlik.Valaki találkozott már ilyennel.Mitől lehet?

A tv egy 55"le 8500
A választ előre is köszi!

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#2076) klevi1967 válasza ako001 (#2075) üzenetére


klevi1967
tag

Lehet, főpanelcsere? Egy 30cm x 30cm paneltől csodákat nem kell várni, habár az lw650-esem egy csoda, ahogy egyelőre megy. :DD

(#2077) rehotom


rehotom
csendes tag

Hát az AVPlanet nem nyert, úgylátom az Edigital elszállt áraival operál...

Itt már vásárolt valaki?
https://www.elektrolimit.hu/szorakoztato_elektronika/video/3d_televizio/lg_42lw5590

Elég jók az árak.

Azért az vicces, hogy egy 230-250k körüli TV-nél hogyan lehet 20eFt eltérés egyes boltok árai között...

(#2078) klevi1967 válasza rehotom (#2077) üzenetére


klevi1967
tag

Hát nem tudom, nálunk helyben az €vronicsnál kilencvennel olcsóbban vettem meg az 55-öset. Üdv!

(#2079) nilrem


nilrem
tag

Sziasztok,

WD tv live-om van. LG 42 LW5500 v. LW5590 Tv-t szeretnék.
Érdeklődnék, hogy a live jól megbírkózik-e a 3d-s MKV fileokkal.
HDMI 1.3 rajta, erősítömön is 1.3. Olvasom valahol, hogy 1.4 nem ártana. Máshol azt hogy viszi az 1.3 az új verzió az csak arra jó, hogy megy a kábelen az info eleve, hogy milyen 3D film érkezik side by side stb...

Ilyen téren milyenek a tapasztalataitok? Megy vele a TV-n a 3D vagy nem?

WD tv live HUB-on már 1.4 a HDMI, de ezért nem váltanék, (erősítőt semmiképp)

Köszi az infókat.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#2080) espat válasza nilrem (#2079) üzenetére


espat
tag

Na akkor egy kis teória:

Alapjából véve kétfajta (jó, legyen négyfajta) 3D mkv létezik.

1. Full side-by-side
2. half side-by-side
3. full top-and-bottom
4. half top-and-bottom

De mivel a 3-as és 4-es nagyon ritka, vlaszeg találkozni sem fogsz vele.

A full side-by-side 3D formátum képmérete 3840x1080, tehát a két szemnek szánt két kulonbozo képkocka egymás mellett helyezkedik el, ezért dupla a vízszintes sorban elhelyezkedo pixelek száma.

A half side-by-side esetében a végtermék képfelbontása pont a fele az elozonek, tehát egyenlo a hagyományos FullHD felbontással ,azaz 1920x1080. Ebbe a képkockába van bepréselve a két szemnek szánt két képkocka, amibol logikusan kovetkezik, hogy az osszemosott végterméknek az effektív képfelbontása valójában csak 960x1080.

Namármost az 1.3-as HDMI a szabvány szerint max. 2560x1600 képfelbontással birkózik meg. Ebbol logikusan kovetkezik, hogy ha full side-by-side formátumú a 3D mkv (ilyennel még nem találkoztam személyesen), akkor annak lejátszása valszeg lehetetlen lesz olyan berendezéssel, aminek kimenete max. 1.3-as HDM szabványnak felel meg.

A half side-by-side 3D mkv viszont az 1920x1080-as képfelbontásával egy klasszikus 2D FullHD-nek felel meg, tehát itt semmi gond nem várható, azon felul, hogy a képminoség gyengébb lesz..

Tudni kell, hogy nem csak a képfelbontás limitálja a 3D mkv lejátszhatóságát adott berendezésen, hanem maga a dekóderchip fajtája is. Dupla akkora felbontásnál az adatfolyam valszeg szintén dupla akkora lesz, mint a sima FullHD esetében, és ezzel meg is kell tudni birkóznia a dekóderchipnek.

Nagy valószínuséggel tehát ha egy mediaplayer kimenete 1.4-es, akkor izmosabb a dekódere is, kulonben feleslegesen van 1.4-es HDMI kimenete (és most hagyjuk az ethernet lehetoségét HDMI-n keresztul ,ami csak az 1.4 sajátossága).
Ha viszont csak 1.3-as kimenet, akkor nagy valószínuséggel a full side-by-side 3D mkv-t el lehet felejteni.

U.I.
Halkan megjegyzem ,hogy a 3D blu-ray lejátszók frame sequentila módszert használnak, azaz egymás után felváltva kuldik a TV felé a két szemnek szánt két képet felváltva, logikusan egyazon idotartamon belul, tehát itt is dupla adatfolyamról beszélunk azonos ido belul, mint egy 2D film esetében.

[ Szerkesztve ]

(#2081) rehotom válasza klevi1967 (#2078) üzenetére


rehotom
csendes tag

Az euronics szórólapján a 42LW4500-as 230eFt. Ez alapján azthiszem az 5590-est ennél sokkal drágábban adnák csak.

Most kialkudtam velük, hogy a telephelyen kipróbálhatom a TV-t, azthiszem megrendelem náluk, ők a legolcsóbbak.

(BTW: az LG honlapján azt írják _minden_ augusztus 1 és szept 30 között vásárolt TV-re 5 év garancia van.)

Egyébként tudtok adni nekem valami tesztvideót amit pendrive-ról tuti lejátszik? Csak azt szeretném kideríteni vele, hogy van-e pixelhiba. (mondjuk ehez ráteszek egy pár fullHD-s kék, piros, zöld, fehér tömörítetlen JPEG-et)

(#2082) nilrem válasza espat (#2080) üzenetére


nilrem
tag

Igen nagyrészt half side by side-ot láttam és szedem le. Akkor nagy valószínűséggel menni fog a dolog.
Ha jövőben látok max cserélek WD TV Live HUB-ra és közvetlenűl kötöm a TV-be az 1.4-et és nem az erősítőbe. Oda csak a hang megy WD TV-ből optikain. Így DTS-t mindent hallgathatok.

Teória így helyes?

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#2083) espat válasza nilrem (#2082) üzenetére


espat
tag

Igen.

(#2084) doriath válasza rehotom (#2081) üzenetére


doriath
tag

Szvsz 4500-ast már nem fogsz kapni, én már nem tudtam az Euronicsban venni.

Sőt már csak a 9-es sorozatot lehet rendelni.

Egyébként 5590 240k
579S 250K, én ilyet vettem, illetve jönni fog a jövő héten.

(#2085) illusion1112


illusion1112
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!

Tv készülék vásárlása előtt állok, de már teljesen elvesztem a rengetegben.

Minden fajta gyártót végig zongoráztam már, igazából a megbízhatóság lenne a fő szempont.

Lg lv5500-at néztem ki végső soron magamnak, mert nem mind1 a fogyasztás sem és minden képpen LED-es tv-t szeretnék. Kíváncsi lennék a véleményetekre, akinek Lg-tv van otthon és több éve megy, mik a tapasztalatok. Mennyire megbízható maga a márka? vagy Melyiket ajánlanátok Ti?

(#2086) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Üdv, segítsetek lécci!

Valami jó kis multimedia lejátszót vennék. 2 termék közül kéne kiválasztani a megfelelőt:

WD TV Live Hub vs. Asus O!Play Gallery HD+1TB lemez.

Az áruk egyforma, mindegyik 52.000 környékére jön ki. Melyiket éri meg megvenni egy 42LW5500-hoz?

Köszi!

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#2087) fairlane75


fairlane75
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Ma takarítás közben észrevettem, hogy mozog a kijelző!!(42LW5500)-
Ez normális ezeknél a készülékeknél?Volt már valakinek hasonló problémája?

[ Szerkesztve ]

(#2088) spidersoft


spidersoft
senior tag

Üdv!

Még mindig LV4500

Valahogy a nagyítás funkció beállításait nem lehet memorizáltatni? Nálam 3x le, 5x Y nagyítás mellett van középen és 1:1 arányban a kép minden csatornánál... egyébként alul ujjnyi fekete sáv, Y-ban összenyomott kép van. Köszi! :)

(#2089) komga


komga
csendes tag

47 LV5500 esetében a használati utasításban leírtak ellenére a képaránynál kizárólag a Mozinagytásnál lehet nagyítani a képet. Analóg adásoknál ez azonban torz. Így a 4:3 adásoknál vagy torz lesz a kép, vagy arányos, de két oldalt széles fekete csík van. Ez nálatok is így van? A neten lévő LG tesztek dícsérik az aprólékos nagyítási lehetőségeket. 4.00.18 a firmware. A képarányoknál nálam nem is szerepel olyan opció hogy Nagyítás!

(#2090) sz_gabor


sz_gabor
tag

Mi a különbség a 42LW5500 és a 42LW5590 között? A 42LW5590-nál DVR funkciót is írnak a LG weblapján de nem minden országba használható.A 42LW5500 használati utasításában is van DRV de csak néhány országba lehet használni, nálunk nem.

[ Szerkesztve ]

(#2091) spidersoft válasza komga (#2089) üzenetére


spidersoft
senior tag

Az LV4500-nál ilyen nagyítási lehetőségek vannak:
- 16:9
- levágás nélkül
- eredeti (Y mozgatással)
- teljes szélesség (Y mozgatással)
- 4:3
- 14:9 (Y mozgatással)
- nagyítás (Y mozgatással és Y nyújtással)
- mozinagyítás (Y mozgatással és arányos nagyítással, nyújtás nélkül)

...etéren nem volna szabad butábbnak lennie az LV5500-nak sem, sőt...

[ Szerkesztve ]

(#2092) komga


komga
csendes tag

Ezek szerint az én újabb sorozatú 5500 tv-m valóban "butább" mint a Te 4500-d! Cserélünk? :((( Esetleg ha van még itt valaki akinek szintén 5500-ja van, az övé is ilyen?

(#2093) spidersoft válasza komga (#2092) üzenetére


spidersoft
senior tag

Még egy dolog: bemenetfüggő is, hogy melyik nagyítási mód érhető el. Pl. nálam a "levágás nélkül" mód nem érhető el analóg antennajelnél, de HDMI-nél igen, a "teljes szélesség" mód pedig pont fordítva. A többi mindkettőnél aktív...

(#2094) Kroni1 válasza komga (#2092) üzenetére


Kroni1
veterán

nekem 5500on mozinagyításnál lehet 1-16ig megadni a mértékét, és fel le is lehet csúsztatni a képet...

(#2095) spidersoft válasza Kroni1 (#2094) üzenetére


spidersoft
senior tag

Ez eddig oké, viszont nyújtani nem tudsz abban a módban, csak a "nagyítás"-ban (lévén az analóg 4:3 adást valamiért összenyomva mutatja a tévé), ami állítólag nincs az 5500-ban... (nekem a 4500-ban viszont van)

(#2096) Kroni1 válasza spidersoft (#2095) üzenetére


Kroni1
veterán

Az analóggal nincs tapasztalatom...

(#2097) jooker82 válasza illusion1112 (#2085) üzenetére


jooker82
nagyúr

Nekem 2 éve van és hibátlan....Mintha a médiába azt láttam volna,hogy 5 év garanciát ad most az LG a LED TV-kre.....
Szóval én tudom ajánlani....

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#2098) komga válasza spidersoft (#2095) üzenetére


komga
csendes tag

Köszönöm az infót. Most már biztosan tudom hogy a drágábban vett LV5500 gyengébb szoftverrel rendelkezik mint a régebbi LV4500. Valószínűleg az LG-nél az újabb típusok esetében már kevesebb figyelmet fordítottak az analóg adások fogyasztóira, meg kell elégednünk azzal, hogy a műsort "gyászkeretben" nézzük. Sajnos úgy tűnik ez most nekem nem jött be...

(#2099) spidersoft válasza komga (#2098) üzenetére


spidersoft
senior tag

A jövőre kiadott tévék meg gondolom nem fogják majd venni a VHF csatornákat... amiből ugye az következne, hogy nem tudnád fogni a magyar egyest. Nevetséges.

Kábé 40 byte lett volna *bennehagyni* a firmware-ben a számodra elégedettséget nyújtó nagyítás funkciót. Ennyit arról, hogy a vásárlók kedvében járnak... Kiadsz kéthavi fizetést egy tábla ganyéért...

A teletext hiányossága miatt némiképp (elvileg nem tud mix vagy egymás melletti megjelenítést), illetve a DVBT átrendezhetetlensége miatt meglehetősen kiábrándult vagyok magam is.

A megszokott, bevált funkciók kiszedése szerintem valami ördögi iprrlista fogás lehet, így biztosan csak az én elavult szemléletem diktálná, hogy ha gyártok valami valamelyest jót, akkor a következő tudja mindazt, mint az előző, de egy kis plusszal...

Próbáltad már hálózatra dugni? Firmware-t nem akart frissíteni? Hátha...

(#2100) spidersoft


spidersoft
senior tag

Tényleg, az LV4500-at hogy lehet szoftverfrissíteni? Pendrive-ról? Főbb kérdés inkább az, hogy honnan lesz rá meg az update. Menüben van olyan, hogy "szoftverfrissítés" és lehet ki-s-be kapcsolászni, de ennyivel ennyi... gondolom nem az éterből nyeri a frissebb tudatot magának :D

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.