Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) mobilizmo válasza Stevenstyle (#57000) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Mondjuk nekem a feleségem elég sokat otthon van. Meglátjuk, hogy a most berakott elemekkel meddig bírja.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#57002) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Üdv
úgy néz ki nemsokára csatlakozok most már csak 2 változó van:
Méret és sorozat 😀
tehát 42" vagy 47" lesz a tvm. De lb671v vagy lb730v lesz.
Mi a különbség a két sorozat között a külső (talpat leszamítva?
Mert 4 lb671v vagy 42lb730v lesz.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#57003) Cooper911 válasza wong kok wah (#56998) üzenetére


Cooper911
senior tag

Igen most így működik a dolog (telefonról), de azért ez egy kicsit vicces, hogy nincs ilyen opció.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#57005) Shingen válasza #46372352 (#57004) üzenetére


Shingen
addikt

Nálam simán ment 6 hónapot egy elem párral, igaz én is csak estefelé használtam.

風林火山

(#57006) balbekk12 válasza mobilizmo (#56999) üzenetére


balbekk12
tag

1 éve vettem és még ugyanaz az elem van benne!

(#57007) dape13


dape13
csendes tag

Sziasztok. Az lg lb 731-ben van 5v tuner táp, a mindig tv-hez, vagy kell neki egy erősítő? Köszönöm

(#57008) nightshadow


nightshadow
veterán

LG will update 2014 TVs with webOS 2.0 features [link]

(#57009) huncutka1029 válasza nightshadow (#57008) üzenetére


huncutka1029
addikt

az ilyen updateket minden évben beígérik.....

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#57010) Lacielvtárs válasza nightshadow (#57008) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

no ez egy jó hír, köszi hogy linkelted...
ha majd megjön és felrakjátok, mindenkinek érdekelni fog majd a véleménye :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57011) wong kok wah válasza mobilizmo (#57001) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Nekem még bírja, 5 hónapja használom.
Viszont lehet amikor nem vagy otthon a feleséged átteszi az elemeket egy másik eszközbe..:)
Ezért merül gyorsan nálatok...

(#57012) Shingen válasza huncutka1029 (#57009) üzenetére


Shingen
addikt

+1 Szerintem itt a pont! :)

風林火山

(#57013) amtibacsi válasza dape13 (#57007) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Egyszer én rákérdeztem, hogy vegyes használatnál (MindigTV és kábeltv egyszerre) kiadja e az 5 Voltot, amikor digi adóra kapcsolok. Azt válaszolták, hogy igen. Kipróbálni nem tudtam, mert lesz nálunk digi kábel, így lemondtam róla. Létezik olyan közösítő, amelyik 5 V hatására átkapcsolja a bemenetet.

(#57014) spiritex válasza pusi1981 (#56988) üzenetére


spiritex
veterán

Max, ha sikerül ugyanabba a FAV listába tenni őket, mint ahogy nekem végülis sikerült a digitális és analóg kábeltv adókat. Igaz, hogy nem fésülte össze, hanem először jönnek a digitális adók, majd utánuk az analógok, de legalább egy listában vannak. Még annyit csináltam, hogy a List-ben csináltam egy szűrést, hogy csak a FAV listát mutassa.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#57015) mobilizmo válasza wong kok wah (#57011) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

abba másmilyen méretű kell :Y

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#57016) dape13 válasza amtibacsi (#57013) üzenetére


dape13
csendes tag

Én nem találtam. STB-t és mindiget használnék, az stb-ben tökéletes, átdugom a tv-ben ott meg nincs jel. Azért érdeklödtem, hogy nincs benne-e?

(#57017) aronpapa válasza mobilizmo (#56999) üzenetére


aronpapa
tag

Nekem a gyári elemekkel 3,5 hónapig ment, S..y elemekkel 6 hónapja nyúzom, és eddig nem kellett cserélni.

(#57018) Balázs1621 válasza nightshadow (#57008) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Reméljük a legjobbakat! A sebességgel kellene valamit kezdeni, mert az finoman szólva hagy némi kívánnivalót maga után.. (LB671)

(#57019) japy


japy
őstag

Segítség! Ha megnyomom az infó gombot a jobb sarokban egy wi-fi-hez hasonló ikon is megjelenik amit nem tudok értelmezni,hogy mi a jelentése. LG 32LB5610 .

(#57020) ativga


ativga
csendes tag

Sziasztok!
CRT-ről váltanék, 13 éves....
Kb. 250 ezer Ft a keret, min. 49" az igény.
Smart funkciók, 3D legyen, de 3D nem alapvető.
Filmnézésre esetleg némi PC-s játékra lenne használva, ne legyen elmosódott a kép a gyors mozgásoknál, sportműsor, vagy játék közben.
lb671v, lb730v, ub850v ezeket nézegettem.
Melyiket ajánlanátok, vagy esetleg másik típust?
UB850v tulajoktól kérdezem, hogy a digitális, de nem HD adások képe tényleg rosszabb, mint a HD TV-ken?
Ki lehet-e kapcsolni a 4K felkonvertálást?
A felkonvertált 4K szebb képet ad, mint a HD?
A HD 3D-s filmeket felkonvertálja 4K-ra? Ilyenkor a 2160 sort felezi meg vizszintesen? Vagyis a 3D FHD-ben nézhető?

Köszi!

(#57021) membrandj válasza ativga (#57020) üzenetére


membrandj
nagyúr

49 UB 850 van nekünk.
Nem hd adás képe nem szép annyira,de azért nem csúnya. Ide már nagyon kell a hd adás.

Ki lehet-e kapcsolni a 4K felkonvertálást?
Hogy lehetne? A felbontás azt jelenti,hogy annyi pixel. Ha full hd-ra leveszed, akkor a kép felét jelenítené meg kb tömörítve.
A felkonvertált 4K szebb képet ad, mint a HD?
Valós hd képnél sehogy nem ad szebb képet a felkonvertált.

A HD 3D-s filmeket felkonvertálja 4K-ra? Ilyenkor a 2160 sort felezi meg vizszintesen? Vagyis a 3D FHD-ben nézhető?
Mindent fel kell konvertálnia, mert az a tv felbontása.
A 4k 3d lenne felezve full hd közeliben nézhető,de 4k 3d nincs még.

Annak éri meg ez, aki javarészt hd adásokat néz, full hd filmeket ( jó minőségűt ).

Van amúgy géped a 4k-hoz? Mert itt szintén nem úgy megy,hogy leveszem a felbontást, mert akkor a 49"-ból lesz 20. 4k-ra vga gtx 970 a minimum kb.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#57022) lukgab válasza ativga (#57020) üzenetére


lukgab
tag

Mit akarsz és milyen messziről szeretnél játszani rajta? Itt olvashatsz róla dolgokat:

http://prohardver.hu/tema/lg_led_tv-k/hsz_56183-56183.html

A SMART funkció szerintem top1, míg a 3D filmeknél nálam mindenki azt mondta, hogy ez sokkal-sokkal jobb mint az aktív megoldás és hogy ilyen távolságból vagyis inkább közelségből jobb mint a moziban. Én ha nem 55ub850V-t vettem volna akkor 55LB731V ra esik a választásom, ott jobb volt papíron az input lag, most még sem volt gondom egy GTAV el, csak az, hogy 65fps helyett ( FHD ) 35fps em lett ( 4K ). Vagyis picit visszavettem a grafból, hogy legyen 45fps és onnantól ki sem akarod kapcsolni.

Az esti juve-real meccsnél senki sem panaszkodott a SPORT1HD adásra :DDD A meccs vége fele tettem át SPORT módba, majd kb. 1 perc múlva vissza Eredeti kép beállításra. :R Ez úgy jó, ahogy kitalálták. A sima adásoknál a régi samu FHD tv vs új 4k lg tv hozza nálam ugyanazt a szintet kép minőségre, de még is valahogy más. Ha egymás mellé tudnám tenni a két TVmet, akkor is a 37 vs 55 col különbség miatt én szívesebben nézném az 55 ösön az adásokat, még ha szemre jobbnak is tűnik 37 colon az FHD. Viszont 5 perc nézés után szerintem mind1 hogy 4K vagy FHD felbontásról nézed az SD adást.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5900X + TUF x570 + RTX 4090 // LG C2 // LG CX // ZyXEL 326 NAS

(#57023) Cooper911 válasza ativga (#57020) üzenetére


Cooper911
senior tag

4k-ról egy cikk amit még érdemes lehet elolvasni:
http://www.hwsw.hu/hirek/49630/uhd-4k-ultra-high-definition-tv.html

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#57024) ativga válasza Cooper911 (#57023) üzenetére


ativga
csendes tag

Köszönöm a linket, és a részletes válaszokat (#57021) membrandj-nak és (#57022) lukgab-nak is!
Üdv.

(#57025) Danesz94 válasza #94529552 (#56891) üzenetére


Danesz94
senior tag

Köszi! ;)

(#57026) lafaty80


lafaty80
őstag

Sziasztok,

42" méretben a jelöltjeim lb670,lb671,lb679, de most melyiket, edigital-nál az ár ugyanannyi a 3 tv-re, lg oldalán meg nem igazán találtam (csak olyan sorokat, ahol az egyiknál ki volt valami töltve a másiknál meg nem)

Szerintetek? Köszi

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#57027) Stevenstyle válasza lafaty80 (#57026) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Oszt összefoglalót tud-e olvasni kend? Szín a különbség amúgy :)

(#57028) lafaty80 válasza Stevenstyle (#57027) üzenetére


lafaty80
őstag

Tudtam hogy valamit kihagytam, de pótoltam közben :) De igazából ott sem találtam volna a kérdésemre választ ;] Komolyan csak a szín? :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#57029) cidalain válasza lafaty80 (#57028) üzenetére


cidalain
veterán

Dehogynem:
"LB67X Full HD 3D Smart TV (WebOS), Direct LED, 700Hz MCI, Wifi, 2.1 hangrendszerrel"
X helyébe bármit írhatsz akkor is ugyanaz igaz rá. De tény hogy szájbarágósan nincs leírva hogy LB670=LB671=LB679
komolyan csak a külső más.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57030) lafaty80 válasza cidalain (#57029) üzenetére


lafaty80
őstag

Vazz, még LG oldalán is szemezni kellett hogy észrevegyem elsőre a különbséget, nem is figyeltem ilyenre, gondoltam a számozás csak jelent valami nagyobb dolgot is :DDD :C

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#57031) kelepce


kelepce
tag

Valami megindult? Az LG 55UB850V magyar oldalán a Terméktámogatás/súgótárba tegnap felkerült az áttérés leírása a webOS2.0-re.

(#57032) Lacielvtárs válasza kelepce (#57031) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

tényleg fenn van a leírás, no akkor remélem hamarosan lesznek bátor szellemű ifjak és frissítenek :)
kíváncsi lennék a tapasztalatikra majd :)

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57033) *H* válasza kelepce (#57031) üzenetére


*H*
aktív tag

Ez más típusnál is, illetve a főoldalon a támogatás/súgótár alatt is megtalálható a LED Tv-k alatt. Egy általános FAQ. Nem az újabb 2.0-ás verzióra való frissítést szemlélteti, hanem megmutatja, hogyan kell a menüben megtalálni az update lehetőséget (WebOS 2.0 alatt).

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#57034) ilyenezalaci


ilyenezalaci
tag

A 679-nek a hátulja és a talp hátsó fele is fehér, ami oldalról is látszik. Ez sok embernek kizáró ok. Nekem is ilyen van, mikor vettem, csak ebben a színben volt egy elfekvő darab. A párom viszont nagyon ki volt akadva a fehér szín miatt, mert a bútorok sötétek. Az lett a vége, hogy falra került, így ugye nincs talpa sem.

(#57035) Kuter válasza Pampipapi (#56785) üzenetére


Kuter
senior tag

55lb650v digi tv hd csatornái brutálisak.
Ips panel van benne.
Hiba eddig nincs,remélem nem is lesz.
LG AN-MR500 Magic Motion távirányító tökéletesen megy és nem kell külön vevő egység hozzá.
Esetleg akinek ilyen tvje van égy kép beállitási paramétereket leírhatna.Mert van amit azt sem tudom mit jelent.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#57036) Shingen válasza ilyenezalaci (#57034) üzenetére


Shingen
addikt

Ennyi........... :))
Meg lett oldva.

(#57022) lukgab Biztos király lehet GTA-zni egy 55" Tv-n. :)

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#57037) melan


melan
senior tag

Sziasztok!
Kacérkodom a gondolattal, hogy beruházok egy UHD TV-re. 50" re gondoltam, max 55". Elsősorban LG, mivel össze akarom kötni egy LG hangprojival, és van lehetőség optikai kábelen történő automatikus felélesztésre (bár most Samu TV-m van, amivel meg vagyok elégedve).
Szóval alapvetően a megfelelő képminőségen kívül 2 elvárásom van: LAN csatlakozási lehetőség, illetve , ami hab lenne a tortán, hogy tudjon hálózaton keresztüli lejátszásnál hangsávot váltani. Nem tudom, hogy ez egyáltalán lehetséges e? Egy NASról érem el a filmeket minidlna-n keresztül, de van PLEX is.
Köszönöm a tanácsokat előre is!

(#57038) membrandj válasza melan (#57037) üzenetére


membrandj
nagyúr

49UB 850V vagy ugyanez 55"-ban.
Full hd filmek szépek, hd adások szépek, nem hd adások nem szépek annyira.

"hogy tudjon hálózaton keresztüli lejátszásnál hangsávot váltani."
Ezt a részét passzolom.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#57039) Stevenstyle válasza melan (#57037) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

A hangsáv váltás DLNA-n keresztül nem fog menni sajnos.

(#57040) blakey válasza Stevenstyle (#57039) üzenetére


blakey
titán

Plex-szel működik a hangsávváltás ill. Serviioval is elindítható a megfelelő hang vagy felirat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57041) O_L_I válasza #14121216 (#56962) üzenetére


O_L_I
őstag

Gondolom USB-ről csináltad. Mi a könyvtár neve ami be kell másolni a letöltött firmwaret?

(#57042) Lacielvtárs válasza Stevenstyle (#57039) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1, nálam sem megy ha a LG saját progiját használok és wi-fin megy a film, viszont én úgy szoktam megoldani hogy az mkvmerge (ha jól emlékszem) progival kiszedem az eredeti hangsávot az mkv-ből és így egyértelműen LAN esetén csak magyar hanggal indul a film :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57043) O_L_I válasza Kuter (#57035) üzenetére


O_L_I
őstag

(#57044) blakey válasza Lacielvtárs (#57042) üzenetére


blakey
titán

Plex-szel menni fog, miért nem telepíted? A tv-den elérhető és az egyik legjobb DLNA kliens/lejátszó. Nem kell semmit csinálnod, borítód is lesz és minden platformon működik, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57045) luckyman válasza blakey (#57044) üzenetére


luckyman
aktív tag

Plex lejátszó kliens nincs a magyar lg tárban csak külföldön elérhető, fizetős. Valahogy fel lehet eszkábálni állítólag, csak macerás.

[ Szerkesztve ]

(#57046) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok. LG 42LB5500 megér most 80k-t? Semmi extra nem kell csak a hálóba Tv-nek. Néha usb-ről sorozat, film. Elég kecsegtető az ára. Milyen a képe?

(#57047) Shingen válasza luckyman (#57045) üzenetére


Shingen
addikt

Úgy ahogy mondod, mások UK állították a TV-t aztán ott vették meg.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#57048) vigyori78 válasza luckyman (#57045) üzenetére


vigyori78
őstag

Ha már itt tartunk, ami az LG oldaláról letölthető Plex-Media-Server-v0.9.502-en-US ez valami korlátozott vagy trial vezsön ?

(#57049) *H* válasza luckyman (#57045) üzenetére


*H*
aktív tag

Magyarországra állítva is van Plex az LG tárban, ha erre gondoltál:

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#57050) szaszura


szaszura
csendes tag

Sziasztok!!Szerintetek mennyi a reális eladási ára ennek az Lg tv-nek??
Jó állapotban van 2012 májusában lett vásárolva!!
Köszi előre is!!
[link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.