Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) humi1 válasza Re-Tech (#33998) üzenetére


humi1
tag

Dettó! :K

(#34002) menyoronc válasza Re-Tech (#33998) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Amúgy most esik le h amit én linkeltem az microB végű, ergó közvetlenül abba dugnám a külső vinyót :U

[ Szerkesztve ]

Üdv: Gábor

(#34003) chungee


chungee
addikt

Estét!

Van egy ilyen nevezetű LCD TV: LG 32LH 3000. Az inygenes MindigTV-zéshez mit kell vennem hozzá:F Elég egy antanna igaz:F Mert leírás szerint támogatja a DVB-T szabványt. Szal nem kell neki külön "doboz" igaz:F

(#34004) huncutka1029 válasza chungee (#34003) üzenetére


huncutka1029
addikt

Így van semmi nem kell hozzá, csak egy antenna.

Illetve ha akarsz extra csomagot, akkor kell hozzá egy ci modul +bele kártya

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#34005) chungee válasza huncutka1029 (#34004) üzenetére


chungee
addikt

Köszi a választ :R

(#34006) farkas-j válasza chungee (#34003) üzenetére


farkas-j
őstag

Az általad belinket weboldalon is ott a válasz: "A készülék alkalmas a magyarországi földfelszíni, szabad hozzáférésű digitális műsorszórás vételére" Ebből az következik, hogy csak antennára van szükséged. Hogy milyenre, az a környezetedben lévő adó távolságától és teljesítményétől függ. Nálam egy darab dróttal bejön, mert közel vagyok az adóhoz ;)

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#34007) Vanos


Vanos
aktív tag

Beüzemeltem a 47LA660S-em.
A bal alsó sarokban lévő bevilágítás csatornaváltásoknál egy kicsit zavaró mértékű, de emiatt nem fogom visszavinni. Ha megy a műsor én nem veszem észre.

Első benyomásom egyelőre pozitív.

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#34008) HorviGabi


HorviGabi
aktív tag

Azt vettem észre hogy néhány mkv fájnál a film közben mintha villogna a kép. Nem is a kép, inkább a fényerő. De csak néhány jelenetnél. Kikapcsoltam a True motion-t, és mintha megszűnt volna. Remélem így is marad. Valaki tapasztalt már hasonlót? La620s a tv.

(#34009) HorviGabi válasza Horike (#33997) üzenetére


HorviGabi
aktív tag

Nekem egy 42la620s-em van szintén euronics, és 2014 januári gyártás :)

(#34010) menyoronc válasza HorviGabi (#34009) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Én nem vettem észre. Nincs az energiatakarekos funkció vagy valami ilyesmi bekapcsolva? Asszem az állítgatja a fényerőt.. Vagy nem... Majd a szakértők megmondják.

Üdv: Gábor

(#34011) sixpak válasza menyoronc (#34010) üzenetére


sixpak
nagyúr

Vagy a dinamikus kontraszt?

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#34012) Zirowe válasza HorviGabi (#34008) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem az, hogy teljesen fekete képnél teljesen kikapcsol a kép?
Mert olyat csinál és állítólag ez a jó. :D
Szerintem rohadt zavaró.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#34013) HorviGabi válasza menyoronc (#34010) üzenetére


HorviGabi
aktív tag

Nincs bekapcsolva :)

(#34014) HorviGabi válasza Zirowe (#34012) üzenetére


HorviGabi
aktív tag

Valami ilyesmi igen. Mikor sötétebb a kép olyan mintha elhalványulna az egész aztán meg kivilágosodik. Ez egy pillanat alatt lejátszódik, így olyan mintha villogna. Ez gyárilag ilyen ezek szerint?

(#34015) Zirowe válasza HorviGabi (#34014) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen, legalább is én ezt vettem észre la620s-én, ha teljesen fekete a kép, akkor addig lekapcsol.
Ami baromi zavaró és nem tudom hol lehetne kikapcsolni, de állítólag ez jó.
Csak nem nekem. ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#34016) Max6 válasza HorviGabi (#34014) üzenetére


Max6
tag

A " Dinamikus" kezdetű "csodákat" próbáltátok kikapcsolni

(#34017) demonlaci válasza Zirowe (#34015) üzenetére


demonlaci
tag

Mi ebben a zavaró, emiatt nem fogunk harakirit elkövetni. :DD
Kezd ez a topik a kákán is csomót kereső show műsorrá válni. :F
Nálam a régi plazma Panasonic a háttér az LG mögött. :DD

[ Szerkesztve ]

LG 42LA620s, LG 32LG2100, Amiko Alien2, Amiko 8800, LG BD370, Sony BD380, Sony STR-DH500, Panasonic 92cm plazma

(#34018) spengo válasza Zirowe (#33981) üzenetére


spengo
csendes tag

Üdv! ...hát akkor nálam is valami csúnyán el van állítva! (csak nem tudom, hogy mi?) Próbáltam pendrive-ről és külső vinyóról is de a valósághű mozi egyik esetben sem állítható! Lg42la690s Üdv!

(#34019) HorviGabi válasza Zirowe (#34015) üzenetére


HorviGabi
aktív tag

Nekem se igazán :) A true motion beállításoknál a törlés az mit jelentene? Van ugye sima, felhasználói, törlés és ki.

(#34020) Zirowe válasza demonlaci (#34017) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Fogy, ha megszokod, hogy minimálisan világít a fekete csík is alul felül, majd a tök sötétben hirtelen minden tök sötét lesz, majd vissza, az nagyon zavaró.
Oké, így akarnak "tökéletes" feketét, de akkor legyen opciónális és kikapcsolható.

Nekem majdnem csak ez az egy bajom van, mert szerencsére direct leddel nincs bevilágításom. ;]
Bezzeg ccfl-en.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#34021) HorviGabi válasza spengo (#34018) üzenetére


HorviGabi
aktív tag

Nekem se lehet bekapcsolni a valósághű mozit ha usb-n keresztül nézek valamit. Nekem se aktív a menüben. De ha kilépek a smart menüből és ott megyek be a beállításokba ott tudom ki be kapcsolni

(#34022) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Egyébként alapból nem kéne, hogy elérhető legyen a valósághű mozi dlna és belső lehatszonál, csak külső forrásnál, de la620s-nél mégis elérhető.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#34023) HorviGabi


HorviGabi
aktív tag

Ti milyen képbeállítást használtok? Valamelyik gyárit vagy sajátot?

(#34024) demonlaci válasza Zirowe (#34020) üzenetére


demonlaci
tag

Ja, ja.

LG 42LA620s, LG 32LG2100, Amiko Alien2, Amiko 8800, LG BD370, Sony BD380, Sony STR-DH500, Panasonic 92cm plazma

(#34025) spengo válasza HorviGabi (#34021) üzenetére


spengo
csendes tag

Azzal nincs gond! Az alap beállításokban nekem is be van kapcsolva a valósághű mozi - de az nem vonatkozik az USB-re!

(#34026) sznoopy1977


sznoopy1977
tag

Sziasztok,

TV vásárlás előtt vagyok, de ezek az LA szériás LG-k nekem visszalépésnek tűnnek az LM szériához képest. Nemrég adtam el 42LM640-et, picit nagyobbat szeretnék, mert szerencsére van hely :)

az egyik:

LG 47LM760s (erre hajlok, 800Hz, két távirányító, 4HDMI, stb)

a másik:

LG 50LA6208s (nagy és németeknek szánták, én pl nem veszem észre hogy 100-200-400-800Hz)

esetleg 47LM660s

(#34027) Dave567 válasza Danika256 (#33958) üzenetére


Dave567
addikt

A 3D-s h264 ill. mkv Full Over/Under formátumú filmeket mennyire viszi jól? Van egy csomó filmem szinte veszteség mentesen átkonvertálva, ezeknek a bitrátája a hanggal együtt olyan 25-30Mbit/s között mozog, hogy hozzák a gyári BD minőségét.

Nem akarlak elkeseríteni, de ez mind mind veszteséges formátumok, kivéve ha nem remuxok, de kétlem, Over/Under az butított 3d.

(#34028) Tékozló válasza spengo (#34018) üzenetére


Tékozló
tag

Nálam is ilyen. Pedig tegnap este újra végignéztem különböző bemenetekről és fájlformátumokkal. Az is érdekes, hogy nem teljesen ugyanaz a menü a képbeállításokon belül az egyes profilok között. Pl. más a mozinál, más a normálnál, és természetesen a haladó beállításoknál is. De azt nem értem, hogy a mozi és a normál között miért nem ugyanazok állíthatóak??
A lényeg, hogy egyiknél sem tudom a valósághűt állítani, mert szürke, míg a szemkímélő valamelyik profilnál állítható volt.
A TV-t októberben vettem, de májusi a hátlap gyártási ideje. Volt egy szeptemberi gyártású és vásárlási 660S-em is, annál is ugyanilyen volt a menürendszer. Mindegyik magyar LG garanciás.

(#34029) yodamester10


yodamester10
őstag

Üdv!
Kérésem az lenne,hogy 3,5-es külső tápos 1 terrás vinyót ha rádugok a tévére akkor saját magától leformázza?Csak ott lenne használva.Usb3-at kezeli a tévé? :R

(#34030) Watt25 válasza yodamester10 (#34029) üzenetére


Watt25
veterán

Kérdés nélkül nem formáz particionál. Ha TimeShift-re, PVR-re akarod használni, akkor a HDD feliratú USB portra kell dugni. Ebben az esetben felajánlja, hogy megformázza particionálja, de el lehet utasítani. (De akkor ezekre a funkciókra nem használható.) Akkor is felajánlja, ha megnyomod a felvétel gombot. USB 3.0-ként nem kezeli (értelme nem sok lenne), de 2.0-ként igen.
Külső tápos esetében nem biztos, hogy leáll a vinyó forgása, ha kikapcsolod a tévét, ezért nem annyira ajánlott.
Ezt is fusd át.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#34031) yodamester10 válasza Watt25 (#34030) üzenetére


yodamester10
őstag

Kösz a választ!Igazából azért lesz külső tápos 3,5-es mert kikerül az asztali gépből az 1 terrás/mert már kicsi :D / és eladni nem szeretném,viszont felvenni meg tökéletes lesz.Már csak az a kérdés,hogy mondjuk egy 40 perces adás mekkora méretű lesz?

(#34032) Watt25 válasza yodamester10 (#34031) üzenetére


Watt25
veterán

Attól függ, hogy melyik szolgáltatónál vagy és hogy SD, vagy HD a rögzítendő anyag. Ezt nézd meg. (Egy kis osztás-szorzás és megvan az eredmény.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#34033) orsolyanora


orsolyanora
csendes tag

Sziasztok! Van egy LG 47LM760S típusú TV-m. Jelenleg pendrive-ról nézem a filmeket, de elég kicsi a tárolókapacitása és ezért szeretnék venni hozzá egy külső winchestert. Ki mit ajánl? Személyes tapasztalatok is érdekelnének ezzel kapcsolatban. Előre is köszönöm a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#34034) Watt25 válasza orsolyanora (#34033) üzenetére


Watt25
veterán

Olvasd el ezt.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#34035) babosmiki


babosmiki
addikt

Sziasztok!

Kérdésem lenne, van egy 55LA6608 készülékem.
Az lenne a gondom, hogy a miracast használatával igen lassú az átvitel. ( kép, videó, de minden késik )
De a DLNA is lassú, ez normális? Ha egy 720p-s videót ráküldök a tv-re, kb 10 másodpercenként meg áll bufferelni...
Van befolyása ehhez a routernek amire a tv van kötve?
Van valakinek hasonló tapasztalata erről?
Én egy LG G2-es mobillal próbálkoztam.

"Galaxy Z Fold" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#34036) iviivi75


iviivi75
tag

szép napot,nekem kb 1 honapja nem elérhetö plexem.

valaki tud segiteni mi ilyenkor a teendö,ezelöttig még tudtam használni azota game over.

lg lm660s,2012 es,samsungom is,sony 2013 - as.

bár ez tökmindeggy magát a programot nem tom használni ,mivel képtelenség könyvtár beolvasásáig eljutni.

[ Szerkesztve ]

(#34037) Atla


Atla
senior tag

660S-nél nálatok is van sávosodás?Gondolok itt arra hogy fekete képernyőn ha megjelenik valami világosabb dolog pl kurzor vagy felirat a film végén akkor egy egész sávban világosabb lesz a kép.Kezd idegesíteni.

(#34038) bandi0000 válasza Atla (#34037) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nekem csak ha felülről nézem

helyi fényerőszabályzás be van kapcsolva?

Xbox One: bandymnc

(#34039) dish17 válasza babosmiki (#34035) üzenetére


dish17
csendes tag

Szia!

Én nemrég vettem ugyanilyen tvt, még csak próbálgatom a dolgokat, de amire tudok válaszolok. A routernek persze van befolyása ha DLNA-n nézed a filmet, bár én 2 routerrel is próbáltam és mind2ről vitte még az 1080p-s filmeket is hibátlanul wifin, de ettől simán lehet, hogy az a baj. Mivel kötöd össze? Próbáld ki utp-vel, ha netán most Wifin van.
A miracast nekem is sokat szórakozik, hol megy hol nem, sokszor azt írja h nem lehet kapcsolódni, ha megy akkor minimálisan késik, bár sok hasznát nem látom személy szerint, ezért annyira nem is próbálgattam, de el tudom képzelni, hogy másnak hasznos. Egyébként én Nexus4-el használtam, ami szintén LG, bár a G2 azért gyorsabb lehet, de nem hiszem, hogy a telefon lenne a probléma. Ami nagyon idegesítő az az, hogy widin keresztül is nézhetetlen és lassú a kép, pedig azt azért használnám..

[ Szerkesztve ]

(#34040) babosmiki válasza dish17 (#34039) üzenetére


babosmiki
addikt

Szia, és köszi a választ!
Hát a routerem az már ezer éves, akkor lehet az a lassú.
De nem értem, a mobil nem közvetlen a tv-vel csatlakozik? Hisz abban is van wifi nem? :F

[ Szerkesztve ]

"Galaxy Z Fold" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#34041) Zirowe válasza babosmiki (#34040) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#34042) babosmiki válasza Zirowe (#34041) üzenetére


babosmiki
addikt

Na ezt sem tudtam!
Érdekes megoldás, akkor ezek szerint router nélkül a tv vezeték nélküli szolgáltatásait nem is lehet használni.

"Galaxy Z Fold" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#34043) kmarci25 válasza babosmiki (#34042) üzenetére


kmarci25
veterán

Érdekes megoldás, akkor ezek szerint router nélkül a tv vezeték nélküli szolgáltatásait nem is lehet használni.

Ez alatt mit értesz pontosan? :F

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#34044) Madwe válasza babosmiki (#34035) üzenetére


Madwe
nagyúr

Valószínüleg a routered csak g-s szabványt tud, n-esen tudná átvinni rendesen az adatot, azon még a bdiso is átfér :)

az is lehet hogy n-es a routered, de csatlakozik egy g-s készülék is a hálózatra, ekkor visszabutul g-re, hogy minden rá csatlakozó készüléket kiszolgáljon... Ebben az esetben vagy nem mész fel akkor a hálózatra a g-s készülékkel, vagy ha dual bandes a router, akkor az 5ghz-es hálózatot állítod be tv-n, s n-only-re állítod, minden régebbi g-s készüléked pedig a 2.4ghzesre csatlakoztatod. Esetleg kábelesen rákötöd a tv-t a routerre, ha az csak g-s s normálisan meg tudod oldani a kábelezést.

(#34045) babosmiki válasza Madwe (#34044) üzenetére


babosmiki
addikt

Köszi az infókat! Azt, hogy g-s van n-es egy készülék ( pl. laptop) azt hogyan tudom csekkolni?

#kmarci25:

Ahogy írtam.
Akkor router nélkül nem tudom a tv-hez csatlakoztatni a mobilom.

"Galaxy Z Fold" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#34046) arboczd


arboczd
tag

Sziasztok egy érdekességet fedeztem fel minap az LG Remote app-ban! Ugye az sem a HDMI-n érkező sem usb-ről lejátszott tartalmakat nem tudja megjeleníteni a telefon kijelzőjén (cáfoljatok meg ha nektek igen, mert akkor érdekelne, hogy nekem mért nem) Viszont ha nyomok egy képernyőképet akkor mégis lefotózza nekem a film aktuális képkockáját! Ha utóbbit tudja mért korlátozzák vissza?

(#34047) Zirowe válasza babosmiki (#34042) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem tudom hogyan gondoltad a működést, a router szolgáltat egy hálózatot, arra csatlakozik a tv és a telefon is, akkor hogyan lenne szerinted a direkt kapcsolat?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#34048) Zirowe válasza arboczd (#34046) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Szerintem ezen szabvány miatt.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#34049) dish17


dish17
csendes tag

babosmiki: olyankor is átmegy minden a routeren, mondjuk én is úgy gondolnám, h akár közvetlenben is megoldhátnák, jólenne, de sajnos mégsem.

arboczd: ez tényleg érdekes, majd kipróbálom, sokszor a tv jelet sem adja ki nálam, de ha megnyomom a képernyőmentést lementi..

egyébként nektek, bárkinek, nem szokott "lefagyni" a magic remote? nekem kb minden nap legalább egyszer csinál olyat h 1-2 percig, vagy akár ki be kapcsig nem reagál semmire, pedig néha csak a csatornákat váltogatom..

(#34050) dish17


dish17
csendes tag

Ha már szóba került a sebesség dolog, kicsit off, de esetleg erre van valakinek ötlete?:

Van egy WD MyCloud-om, alapból a tv és a nas kábelen van kötve a routerre, 5 ghz-es router. Jelenlg a legnagyobb mkv filmem 17 giga 1,5 órás, ez a nasról simán fut, akkor is, ha a tvt nem kábelen kötöm hanem wifin csatlakozik, nincs akadás, semmi, ergo úgy gondolom a wifi sebessége elég kell legyen hozzá. De ezt csak próbaként néztem meg, a tvt nem gond kábelen kötni.
Viszont a laptopomon nincs utp csatlakozás, így azt csak wifin tudom csatlakoztatni szintén 5ghz-en, de ha így akarom lejátszani a gépről (serviio-val) ugyanazt az mkv-t akkor már akad.Külön érdekes, hogy akkor is nagyjából ugyanott és ugyanannyit akad, ha a gépre másolom a filmet és onnan indítom, magyarul egyszer megy át a wifin és akkor is ha a nasról file megosztással szedi a serviio és onnan megy vissza a tvre (tehát itt kvázi kétszer megy át a wifin). Ennek mi lehet az oka?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.