Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) Roland93


Roland93
aktív tag

Smart TV-k milyenek szerintetek?
Samsung vagy LG jobb 3D LED :) -ben?
Egy 82 cm-esem pontosabban EZEN a tv-n is ugyan olyan élvezetesek a 3d-s filmek?

[ Szerkesztve ]

(#3952) Sanyabá válasza edeleny (#3944) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Én is ebben a cipőben járok. Nekem is van analóg kábelem meg egy kábel tv-s kábelem.
Vettem is egy ilyen antenna közösítőt ,melyen kézileg lehet váltani hogy melyiket akarja az ember nézni. Nos ha külön-külön dugom be a tv-be akkor működik ,ha meg a közösítőbe,semmi sincs. :W

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3953) Fapuma77624 válasza Roland93 (#3951) üzenetére


Fapuma77624
tag

[link]
42LW5590.Én ezt vettem meg és egyántalán nem bántam meg.A samu 3D-je elbújhat mögötte az elemes szemcsijével együtt.Pont hasonlítgattam a Euronicsben a tv-ket és mondom az eladónak h ezen a samun nincs 3D hatás.Nézegeti h mi a franc van erre benyögöm neki h valószínű lemerült a szemüveg.Úgy is volt.Hozhatta a gombelemet bele :) Na mondom itt fejeztem be a válogatást és döntöttem az LG mellett.

(#3954) Olywer


Olywer
csendes tag

LG 47LW5590 TV-n a következő problémával állok szemben:

USB IN 1 <--- HDD
USB IN 2 <--- Magic Remote Controller
USB IN ? <--- Video Call Camera (for Skype)

A TV-n CSAK 2 db USB található 3 eszköz számára ?
Szerintetek lehet USB HUB-ot használni ?

Van valakinek tapasztalata ?

(#3955) Kroni1 válasza Olywer (#3954) üzenetére


Kroni1
veterán

Sajnos nem, a HDD-t ki kell huzni ha a kamerát be akarod dugni.. sucks!

(#3956) Fapuma77624 válasza Olywer (#3954) üzenetére


Fapuma77624
tag

iPhone v Android telót és töltsd le az LG remote appot feltéve ha van otthon wifid és akár ha csak a ruterböl egy utpvel összekötöd a tv-d is mennie kell.Nálam megy.Látom a tv-t és párositva tökéletes.
Ha ez megvan akkor dobd el a Magic Remote Controllert a fenébe.iPhonnal használom és tökéletes nálam.Nem kell a rohadt sok betüt sem végig távírányítóznom hanem az Iphone billentyüjével bepötyögöm és kész.

[ Szerkesztve ]

(#3957) huncutka1029 válasza hatD (#3918) üzenetére


huncutka1029
addikt

én egy samsung G2 320 GB usb Hdd-t használok, külső táp nélkül, mindig rá van dugva a tv-re + a másik usb porton lóg a magic motion vevője, és semmi baja, viszi mendkettőt külső táp nélkül.

Sztem az 500 GB még simán elmegy ugyanígy.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#3958) Kroni1 válasza huncutka1029 (#3957) üzenetére


Kroni1
veterán

elmegy.

a Magic Motiont én is eldobnám.. A telós LG TV Remote app kb. ugyanaz ingyen! :D

(#3959) Attas válasza hatD (#3918) üzenetére


Attas
aktív tag

Jómagam 250GB WD 2,5" HDD-t használok, USB kábelhosszabítóval is simán gond nélkül megy külön táp nélkül.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#3960) Attas válasza edeleny (#3943) üzenetére


Attas
aktív tag

Mostani árak mellet sem, de szerintem egy külső HDD méretének bőven elég kell hogy legyen 160-250GB. Hát egy hétig nézheted a filmeket rajta. még ha 25GB MKV-kal rakod is tele az közel 10 film. Ugyan kérem. 1TB külső HDD-nek vagy nagyzolás, vagy ingyen vót, de mindenképpen felesleges. Azt inkább PC-be rakom torrenteknek.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#3961) Roland93


Roland93
aktív tag

Szerintetek melyik a jobb ezek közül?
LG vagy Samsung

A Samsung alakítja a 2d-t 3d-vé? Mert a LG úgy tudom igen. :)

[ Szerkesztve ]

(#3962) Kroni1 válasza Attas (#3960) üzenetére


Kroni1
veterán

Sztem a fogyasztástól függ, megy-e hosszabbítóval vagy sem. Amugy ha ügyes az ember lehet most is ugyanannyiért külső HDD-t venni mint válság előtt, csak jobban körül kell nézni..

(#3963) Attas válasza Roland93 (#3961) üzenetére


Attas
aktív tag

Nehogy ezen múljon melyiket választod. A 3D konverziót gyakorlatilag nem fogod használni. Szerintem. El lehet játszogatni vele de élvezetet nem nyújt. A Samsungot nem ismerem. Nem mondanám így hogy jobb az LG. Igaz nekem 5500-öm van és nagyon meg vagyok elégedve vele. De a szomszédom Samit vett (nem a linkelt típust, drágábbat) de nagyon meg van elégedve vele...Szóval nehéz szülés lesz.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#3964) Attas válasza Kroni1 (#3962) üzenetére


Attas
aktív tag

Igen, nyilván a fogyasztás számít, de mivel sokan írták, hogy hosszabbítóról nem megy, gondolom van annak is köze hozzá.
Igen lehet venni biztosan. De akármennyi, egy 1TB teljesen felesleges, ha filmet akarunk róla nézni. Várhatóan tavasz előtt nem is lesznek olcsóbbak.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#3965) Roland93 válasza Attas (#3963) üzenetére


Roland93
aktív tag

Aktív vagy Passzív szemüvegesek a jobbak? Észrevehető a különbség?

(#3966) Attas válasza Roland93 (#3965) üzenetére


Attas
aktív tag

öööö valamint öööö . Mindegyiknek vannak azt hiszem előnyei. Jómagam a passzív mellett tettem le a voksom. Miért? Az aktív szemüvegnél kevesebb fény jön át. Van az a bizonyos villodzás amiről beszélnek sokan. A szemüveg olcsóbb (nincs aksi) szerintem kényelmesebb is. De van ismerősöm aki az aktívra esküszik.(samsungfan).

[ Szerkesztve ]

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#3967) Sanyabá válasza Roland93 (#3965) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Nekem a passzív jött be.Az aktív ugye gombelemekről megy, és mindig akkor merül le mikor éppen filmet nézel.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3968) Roland93 válasza Attas (#3966) üzenetére


Roland93
aktív tag

Csak attól félek, hogy a passzívnak nem lesz olyan szép a képe 3D-ben, mint az aktívnak, mert az ugye full hd-ben megy 3D-ben is. :)

(#3969) PLaci58 válasza Roland93 (#3965) üzenetére


PLaci58
őstag

Samsungot 6500 alatt nem érdemes megvenni.
Nekem a passzív jött be.
Egy boltban néztem mindkettőt, de a samu (55D7000) olyan volt mint régen a 3D-s varázsképek. Csak teljes sötétben használható, és jobb ha nem mozgatja a fejét az ember.
A felezett felbontás ne zavarjon meg, mert a Samuk is csak D7000-től tudják a teljes Full HD 3D-t. Full HD 3D-t csak BD forrásról lehet lejátszani, vagy letöltött BD másolatról PC-n.

Sanyabá! akkumulátorról mennek az aktív szemüvegek, tölteni kell őket.
Milyen antenna átkapcsoló nem működik. Sima tolókapcsoló van rajta?

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3970) Kroni1 válasza PLaci58 (#3969) üzenetére


Kroni1
veterán

egy felmerest olvastam az lg oldalan: nem tom mennyire reprezentativ vagy sem, de az emberek 80%a az lg 3d tv kepet preferalta a samu sony tvkkel szemben szin, kepminoseg, fenyero, szemuveg szempontjabol is.. Pontos tipust nem tom mar..

(#3971) GEO001 válasza Kroni1 (#3970) üzenetére


GEO001
aktív tag

Mondjuk ez érthető, hogy lojálisak a saját termékük irányában. :)

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3972) GEO001 válasza Kroni1 (#3970) üzenetére


GEO001
aktív tag

Ettől függetlenül, elképzelhető, hogy igaz amit ott leírtak.

[ Szerkesztve ]

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3973) edeleny válasza Attas (#3960) üzenetére


edeleny
őstag

Hát nálam fordítva van.
Az 1 terás van kívül, és egy 500-as villámgyors belső vinyón van a rendszer.
Ha TV-n akarom nézni akkor felesleges a gépen tárolni, egy idő után úgy is kiveszi az ember a torrentből
Meg ha minden igaz nemsokára megy a terás a NAS szerveres médialejátszóba.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3974) Kroni1 válasza GEO001 (#3972) üzenetére


Kroni1
veterán

szerintem is igaz lehet.. blama lenne ha kiderulne h kamu

(#3975) PLaci58 válasza Kroni1 (#3970) üzenetére


PLaci58
őstag

Jövőre kiderül, hogy mennyire állnak át a gyártók a passzív 3D-re.
Már nagyon közeledik az OLED. Állítólag olcsóbb az előállítása mint az LCD-é. Tintasugaras nyomtatóval fogják nyomtatni a TV kijelzőket :D

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3976) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!

Megszületett a döntés!
Ma egész délután az üzleteket jártuk. Mindent megnéztünk, kipróbáltunk.
A Sony 3D-je sokkal jobb volt, mint a Samsung-é vagy Panasonic-é. Az aktív szemüvegek vibrálása már 2 perc után zavarni kezdett, megfájdult tőle a szemem. Ez mindegyikre igaz volt.
A LG poláros megoldása is közel ugyanazt az élményt hozta. Itt is észrevettem viszont egy érdekességet: a 42LW5590-en és egy nagyobb LG-n ugyanaz a 3D film ment. A 42"-ost nézve vibrálást érzékeltem. Pár perc után az is elkezdett egy kicsit zavarni. Nem annyira, mint az aktív szemüveg, de mégis...
A nagy LG-t (talán 47"-os) viszont elnéztem volna egész nap! A méret miatt a 3D effektek is sokkal élménydúsabbak voltak!!! :C

Úgyhogy eldöntöttem, hogy nem jött még el az én 3D-s időm és meg is rendeltem a kiszemelt 42LV5500-ast!

Köszönöm mindenkinek a segítségét és tanácsát! Legközelebb akkor jelentkezem, ha megjött a kis drágám... ;)

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3977) micky46


micky46
csendes tag

Tegnap vettem egy LG42LW5590-et. Fekete képernyő az itt látható módon néz ki. Szerintetek ez így normális?

[ Szerkesztve ]

(#3978) RockCNC válasza Laca0 (#3976) üzenetére


RockCNC
senior tag

Nem mindegy hány méteről nézed.
4-4,5 méteről nem észlelek vibrálást 42lw5590-en

(#3979) RockCNC válasza micky46 (#3977) üzenetére


RockCNC
senior tag

Abszolut nem normális.Nálam egy csöp felhősődést se lehet kiszürni.
Vid vissza ahonént veted,ki fogják cserélni

[ Szerkesztve ]

(#3980) micky46 válasza RockCNC (#3979) üzenetére


micky46
csendes tag

Köszi a választ. Igazából elég lehangoló, hogy vihetem is vissza. Mi a garancia, hogy a következő nem lesz ilyen? Nem tudnál esetleg egy képet csinálni a tiédről, hogy hogy néz ki?

(#3981) Kroni1 válasza micky46 (#3980) üzenetére


Kroni1
veterán

Azért ez nem hiszem hogy olyan vészes. Milyenre van állitva a fényerő? attól is függ. Energiagazd kikapcsolva ez normális, akkor lehet kisebb felhősödés ha lejebb veszed.. De én olyan LED TV-t nem láttam - lehet az csúcskategóriás is - ami nem felhősödik.. Ezért nem fogják visszavenni, max ha valahol van egy nagyon élesen elhatárolható rész! az enyim ennél is fehírebb max brightness-en, de adás közben ez sose zavart..

(#3982) schmidtgabi


schmidtgabi
csendes tag

Elég sokan panaszkodnak arra,hogy felhősödik a panel az új készülékben.
Vásárlás előtt állok és én is ettől félek.
Van aki azt írja,hogy vissza kell vinni és kicserélik,van aki azt,hogy ezért nem cserélik.
Elfogadom,hogy minden LED TV felhősödik de nem mindegy milyen mértékben.

[ Szerkesztve ]

(#3983) BÁ Nutrition válasza Laca0 (#3976) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nem tudom hogy hogy vibrált neked a passzív 3d :F mert nem váltakozva nyomja a jobb és bal szemre a képet hanem egyszerre :U
nekem LG42LW5500 van és volt már hogy 10 órán keresztül néztem 3d-ben mégse volt semmi negatívum

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#3984) Kroni1 válasza BÁ Nutrition (#3983) üzenetére


Kroni1
veterán

Nekem sem. lehet h valami a jellel volt, boltban nem mindig van minden tökéletesen beállítva..

(#3985) BÁ Nutrition válasza Kroni1 (#3984) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ha a passzív vibrál akkor az 2d-ben is vibrál

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#3986) nilrem


nilrem
tag

42LW5590 tegnap jött meg. Minden szép és tökéletes. Egy kérdés csak: Smart funkcióknál, hogy kell beregisztrálni új app. beszerzéséhez? Regisztrációra menve valami olyasmi jön be, hogy "Szolgáltatási feltételek betöltése sikertelen. Később próbálja újra" Amúgy a net minden tökéletesen megy a tv-n.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#3987) Kroni1


Kroni1
veterán

Na gyerekek megpróbáltam lejátszani az első 3D BD filmet amit sikerült megszereznem, de azt irja ki a TMT3 hogy a gépem nem támogatja a 3D lejátszást.. A kártyám 1.4-es, ugyhogy akkor a kábellel lehet baja?! Pedig direkt ugy vettem, hogy 3D-re kell! :(

LIDL-ben lehet kapni most elforgatható áron jónak tűnő aranyozott csatisat, amire ha jól emléxem az van ráírva hogy 4096x2160@24Hz és 3860x2160@30Hz-et tud! Ez mit jelent, nem lehet tdni ebből hogy 1.4.-es vagy sem? Vagy ahhoz tudnia kéne ezt a felbontást 60Hz-en is?

[ Szerkesztve ]

(#3988) Kroni1


Kroni1
veterán

Modnjuk a HDMI.org honlapján ez van:

Same resolution as many state of the artdigital theaters
Up to 4 timesthe resolution of 1080p
3840x216024Hz |25Hz |30Hz
4096x216024Hz

Akkor ezekszerint ennyit tudnak a HDMI 1.4a kábelek?! Van aki PC-ről néz 3d BD-t a tv-n?

(#3989) pigster


pigster
senior tag

Az LG TV Remote app-ot próbáltam volna telepíteni egy Samsung Galaxy Y-ra, de azt írja ki, hogy nem kompatibilis. Van valami megoldás?

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#3990) PLaci58 válasza Kroni1 (#3988) üzenetére


PLaci58
őstag

Az 1.4-es és 1.3-as kábel nem tér el semmiben!
Ugyanazt a sávszélességet kell átvinniük. 10,2 Gbps (340MHz).
Az 1.4 a formátumban tér el. Nagyobb felbontást engedélyez kisebb képsebességgel.
Nem hiszem, hogy kábel problémád lenne. Eleve a számítógép írja ki, hogy a TMT3 nem tudja lejátszani.

Elvileg a LIDL-s kábel is jó, ha jól emlékszem 10,2 Gb/s van a reklámban.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3991) Kroni1 válasza PLaci58 (#3990) üzenetére


Kroni1
veterán

Aha, hát az érdekes. Akkor nem értem mi lehet a gond.. A PowerDVD lejátssza de csakis 2D-ben viszont a TMT 3D-ben akarja inditani, és azt irja ki h valamelyik komponens elbukott a teszten ezért nem indul, tehát nemis a progival van gond sztem! Szerintem ez csak a kábel lehet, a 6850-nek tudni kell a 3D Bluray lejátszást, a konfigom többi HW-je meg nem lehet a szűk keresztmetszet, mindenem megfelel a 3D rendszerkövetelményeknek elvileg.. Na de akkor mi lehet mégis :F

[ Szerkesztve ]

(#3992) Kroni1 válasza pigster (#3989) üzenetére


Kroni1
veterán

Fura, nekem Defyvel tökéletesen megy..

(#3993) Laca0 válasza RockCNC (#3978) üzenetére


Laca0
addikt

Lehet, hogy túl közelről néztem... kb. 1,5-2m-ről... 2D-ben nem próbáltam, mert nem volt ott a távirányítója.
Elképzelhető, hogy tényleg a távolság volt a gond, mert a nagyobbik lg legalább fél méterrel távolabbra volt téve.
Szomorú, hogy mennyire nem figyelnek oda a tv-k elhelyezésére a boltokban. Itt sem tudtam távolabb menni, mert tele volt pakolva minden.
A legszörnyűbb a tacsko gazdaságos volt (oda nem tv miatt mentünk, de ott is megnéztem a választékot). A legszarabb sd anyag ment minden tv-n, még a képarány sem volt beállítva. Az egyiken középen volt egy kis csík, a másikon nagyobb volt, de torz... Ha valaki az alapján választ tv-t, akkor biztosan nem lcd-t vesz...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#3994) PLaci58 válasza Kroni1 (#3991) üzenetére


PLaci58
őstag

Szerintem a program nem tudja tesztelni a kábelt. Ott valami más gond lesz. Vagy kodek, vagy beállítás, vagy valami még hiányzik a programnak.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3995) Kroni1 válasza PLaci58 (#3994) üzenetére


Kroni1
veterán

aha, de akkor a powerdvdnek es a tmt nek is hianyzik valami!? azt hittem ezek mindent tudnak ami kell a 3d bd lejatszashoz..

(#3996) beci válasza Kroni1 (#3995) üzenetére


beci
őstag

Ugyanilyen kártyám van,tmt simán viszi a 3d bd-t.

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#3997) Kroni1 válasza beci (#3996) üzenetére


Kroni1
veterán

Szerintem is simán vinnie kéne.. :( Beállítottál valamit?! Én végigrágtam de sok lehetőség nincs erre.. Plugin kellett hozzá vagy vmi?

[ Szerkesztve ]

(#3998) Olywer válasza Kroni1 (#3958) üzenetére


Olywer
csendes tag

Köszi a jó tanácsokat !

Összegezve tehát:

Dobjam el a Magic Motion-t amit vettem pézé,
Vegyek egy andorid-os telefont pézé,
Ha nem volna itthon wifi-s routerem, akkor azt is vegyek pézé,
és máris feltolhatom a telóra a LG remote progit, ami inygen van.

Hurrá, hogy ez nekem nem jutott eszembe :C

[ Szerkesztve ]

(#3999) kolosszus87


kolosszus87
senior tag

Sziasztok!

Tv vásárlásban szeretnék egy kis segítséget kérni:

Nem tudom eldönteni, hogy Samsung le37 D5000-es vagy LG 37 lv 4500-as vegyem-e?
Sőt most megláttam a Panasonic L37E3-as modelljét amire most 5 év teljes körű garit adnak és garantáltan IPS alpha panelos.
Az usb médialelejátszási képesség nálam nem szempont, mert van egy nagyon jó media playerem. Árban a 3 tv kb. megegyezik.

Elsősorban filmnézésre lenne használva és PS3 konzolhoz, ti melyiket ajánlanátok?

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#4000) Kroni1 válasza Olywer (#3998) üzenetére


Kroni1
veterán

Nem kell, de azért írtam ezt mint egyszerű megoldást, mert azt hittem neked is, mint az emberek jelentős részének ezek alapból megvannak.. A másik amit írtam, hogy a HDD-t csak akkor dugd rá ha kell. Én csak az egyik portot használom ugy h egy 50cm-es hosszabbítót kivezettem a tv állványig, és abba azt a HDD-t vagy Pendrive-ot dugom amit épp használni akarok, és ha nem kell lehuzom még igy is, feleslegesen ne pörögjön.

Vagy még egy ötlet: Add el a Magic Motiont pénzé, tegyél hozzá még és vegyél iphone-t vagy androidos telót belőle! De felőlem duzzoghatsz is tovább, hogy miért nincs több port a TV-n. :DD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.