Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) PLaci58 válasza stilo18 (#2493) üzenetére


PLaci58
őstag

Nekm is olyan TV-m van. Van hozzá új szoftver az LG oldalán, de még nem tettem fel, mert gondolom törölné a csatornalistát, azt meg lusta vagyok újra rendezni, meg beirogatni az analóg csatornák neveit :D

Az MKV-kat jól lejátsza, de válogatós. Hiába level 4.1 a kodek. Nekem a 1080-as Avatart nem fogadja el (pedig azt meg akarom nézni rajta), de a 1080-as Piratot simán lejátszotta.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2502) Kispósi


Kispósi
aktív tag

Mit kell beállítani hogy a távirányítón keresztül tudjam használni a szövegbevitelt? Nekem mindig csak a számokat írja, menü gombokkal meg nem valami nagy élvezet bepötyögni vmit...

Másik: LW5500 + médialejátszó: Ha van valakinek ilyen összeállítás az mondja már meg nekem hogy ha a médialejátszón keresztül streamel 3d-s filmet hálóból akkor megy-e szaggatás mentesen. Vagy a 20Mbitps feletti film csak közvetlen vinyóról élvezhető?
Köszi!

(#2503) PLaci58 válasza PLaci58 (#2501) üzenetére


PLaci58
őstag

Módosítanom kell: volt az LG oldalán szoftver. Már én sem látom.
Mondjuk azért is nem tettem fel mert a fájlnévben semmi nem utalt az LV4500-ra.
Valami LV25 és LV2513 volt benne.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2504) klevi1967 válasza PLaci58 (#2501) üzenetére


klevi1967
tag

Az LW650s-emen a pirátét 2 napig kódoltattam át, az avat@rt 1 napig kínoztam. Most jól megy.

(#2505) klevi1967 válasza VateRicsi (#2490) üzenetére


klevi1967
tag

Ugye, hogy csak a youtube alkalmazásnál nem működik a betűbevitel telóról? Amúgy wifi router van elérésként? Nem acces pointra van beállítva? Meg fogom én is próbálni wifistick nélkül. De amúgy jövő héten megpróbálok egy vezetéknélküli billentyűzetet a youtube-hoz egy Euronicsban. Csak kell vigyek 10 méter hálókábelt a tv-ig. :DD

(#2506) stilo18 válasza PLaci58 (#2501) üzenetére


stilo18
addikt

Bepoccent az agyam, nem kiserletezgetek tovabb, rendeltem egy medialejatszot...a tegnapi nap szerintem agysorvadast kaptam a sok konvertalastol, ide masolok oda masoloktol, meg persze a vegeredmenytol, hogy nem ment....:)
Fateromek 5-os samsungja persze nevetve vitte mindet...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#2507) gangura válasza klevi1967 (#2505) üzenetére


gangura
csendes tag

Én az xboxal egyszer már befürödtem a vezeték nélküli dologgal, nem akarta játszani a filmeket, úgyhogy most nem kockáztattam és inkább behúztam a 10 m-es kábelt a tévéig. Tökéletesen játsza a 10-20 gigás mkv-kat is. Nekem a filmek közül egyedül a Riot nem játsza le, Avatar magyar linket meg nem találtam, de angolul tökéletes..

[ Szerkesztve ]

(#2508) PLaci58 válasza stilo18 (#2506) üzenetére


PLaci58
őstag

Szerintem hívd a szervizeseket, hogy csináljanak vele valamit. Tegyenek rá új szoftot. A reklámban azt írják, hogy le tudja játszani az MKV-t, akkor játssza is le!
Nekem eddig még kevés fájlt nem játszott le és nem konvertálgatok. Igyekszem 1080-as filmeket nézni, hogy ne kelljen a TV-nek nagyítani.

gangura!
A 15 GB-os magyar Avatarral van gondom (extended collecors editions).
A Rio-t csak DVD-ről tudtam lejátszani, mert nem tudtam az ISO-ból kibontani a fájlokat és a lemezről sem tudtam átmásolni a VOB-okat ( "talán megtelt a lemez?" hibát írt).

Az LV csak 2D.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2509) Attas válasza gangura (#2507) üzenetére


Attas
aktív tag

Az Avarta 3D 22GB-változatát egy torrent oldalról szedtem le és tökéletesen viszi a TV külső winyóról. A film DTS és 5.1 dolbyt is tartalmazott így hang is volt. NAgyon szép minőség volt..

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#2510) tigipuf válasza klevi1967 (#2398) üzenetére


tigipuf
senior tag

Köszönöm a segítséget meg a hangfájlt :R ,sikerült is egyből belépnem a menübe minden okés is volt.
Csak kicsit benéztem 42LW4500-nál nincs dvr funkció :U

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#2511) humax


humax
senior tag

LG 47LW650S megeri 310,000 forint?
vagy inkab mas?
passiv 3D csak LGnel van?
fontos nalam a 3D, meg passiv szemuveg.

igazabol samsung akartam venni, de nagyon roszak a ledeses a sam bol.
remellem LG ledesek jobbak.

koszonom

[ Szerkesztve ]

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#2512) kirkri


kirkri
addikt

A Media Markt-ban a 42LW579S 239.900 HUF holnapig. [link]

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#2513) Kroni1 válasza kirkri (#2512) üzenetére


Kroni1
veterán

Mekkora átverés hogy a többi 2D-s TV-t is 3D-snek árulják! És hibásan ehhez is odaírják hogy piros-kék szemüveg kell hozzá! Ennyi erővel a régi CRT-k is 3D-sek, mert azokhoz is ilyen szemüveg kell.. Botrány!

(#2514) gangura válasza Kroni1 (#2513) üzenetére


gangura
csendes tag

a piros kék szemüveg nem a tévéhez kell, hanem ha rákattintasz, ahhoz a képhez. nem átverés, nincs botrány ;)

(#2515) Attas válasza gangura (#2514) üzenetére


Attas
aktív tag

:DDDDD Kicst elnézte...Lol..

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#2516) Kroni1 válasza Attas (#2515) üzenetére


Kroni1
veterán

Tényleg benéztem! De valamiért azt hittem, hogy 2Ds a több tv és a TV-kez írják azt a szemcsit.. Hehh :U

(#2517) kirkri válasza Attas (#2515) üzenetére


kirkri
addikt

Gondolom, veled nem fordult még elő hasonló, azért röhögöd ki ilyen jóindulatúan... :U :(

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#2518) klevi1967 válasza klevi1967 (#2505) üzenetére


klevi1967
tag

NE VEGYETEK WI-FI STICKET, HA WI-FI-s routeretek van! Nekem is működik Androidos telefonról a távirányítás. Nem tudom, hogy csinálja, de örülök neki 2 hdd usb-foglalása mellett. :C Kidobtam tízezer forintot a mostmár nem használatos stickre. :W

[ Szerkesztve ]

(#2519) PLaci58 válasza PLaci58 (#2508) üzenetére


PLaci58
őstag

Na sikerült találni egy "jó" 2D-s Avat@rt, 1080-as, 5.1-es hanggal. Simán megy penről.
Egy érdekes dolog tűnt fel, hogy a kép 16:9-es. A moziban gondolom nem ilyen volt. Teljesen kitölti a képernyőt. Jól néz ki :D

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2520) Kroni1 válasza PLaci58 (#2519) üzenetére


Kroni1
veterán

Van 1080p-s 3D-s is amit visz a TV mediaplayere, és DD szinkronos!

(#2521) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Sziasztok ! Lehet nem ide illő kérdés, de végülis itt megy a legjobban a 3d téma...
ISO fájlt hogy játszak le úgy hogy 3d legyen ? Daemon + PowerDvD 11 nem játsza le mert hogy sérült, az m2ts-t pedig az mpc csak 1 képpel játsza. Valami ötlet ?

A játék az nem játék!

(#2522) birooo


birooo
tag

Erre tudja esetleg valaki a megoldást?

"Valaki tudja, hogy kell finomhangolást végezni, ha a jel AV-n keresztül érkezik a tv-be? Ilyenkor a csatorna menüpont nem él, így oda nem jutok be. Viszont a kép az meg csíkos rendesen"

(#2523) PLaci58 válasza Kroni1 (#2520) üzenetére


PLaci58
őstag

Nekem csak 2D-s a TV-m :DDD

birooo!
AV-n (Scart, RCA) nincs hangolás, mivel nincs mit hangolni.
Közvetlenül kapja a TV a video és hangjelet, nem tuneren keresztül.
Ha csíkos, akkor kábel vagy csatlakozó hiba lehet. Érdemes megmozgatni a scartot, mert nem mindíg érintkezik rendesen. Ha esetleg "kapcsolós" (in-out) a scart, akkor a kapcsoló szokott szarakodni.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2524) Kroni1 válasza Lézerparaszt (#2521) üzenetére


Kroni1
veterán

Ez most Blu-Ray iso? Arcsoft TotalMedia Theatre?

(#2525) Lézerparaszt válasza Kroni1 (#2524) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Igen Blu-Ray iso, köszi, megpróbálom

A játék az nem játék!

(#2526) Kroni1 válasza Lézerparaszt (#2525) üzenetére


Kroni1
veterán

a 3-assal próbáld ha lehet, az 5-ös nagyon instabil..

(#2527) birooo válasza PLaci58 (#2523) üzenetére


birooo
tag

Köszi!

Nem scart, hanem RCA. Megnézem, de félek, hogy a digi tányéros ennyit tud + a szar beltéri ami hozzá jár.

(#2528) PLaci58 válasza birooo (#2527) üzenetére


PLaci58
őstag

Az RCA is lehet kontaktos, de ott érdemes megnézni, hogy jól van-e összedugva, esetleg kipróbálni scarttal. A Digi képminősége nem a legjobb, de csíkosnak nem kéne lennie. A műholdvevők tápegysége nem szokott erős lenni, könnyen meghalnak. Esetleg valami elektromos zavar is lehet.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2529) Lézerparaszt válasza Kroni1 (#2526) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Kipróbáltam ezzel is, ugyanúgy csak 1 kép van benne, és sehol nem találok 3d -re utaló gombot :s

A játék az nem játék!

(#2530) birooo válasza PLaci58 (#2528) üzenetére


birooo
tag

Össze van (volt) kötegelve legalább 10 kábel (xbox, kinect, beltéri, dvd stb) szétvágtam és sokkal jobb a kép. Lehet az antenna kábelét külön rendezem majd, majd valamit nem szeret.

(#2531) Kroni1 válasza Lézerparaszt (#2529) üzenetére


Kroni1
veterán

Akkor ez most egy eredetileg 3D-s film, vagy egy 2D-s film amit 3D-ben akarsz nézni? mert ha 3D-s akkor a MediaTheaternek vinnie kéne... Melyik TV-d van amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#2532) Lézerparaszt válasza Kroni1 (#2531) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

3d -s film eredetileg, és 42LW5500 van.
De nem a tévé a baj, hanem hogy eredetileg is egy képet ad, és így a tévé csak 2d-3d -be tudja konvertálni. A BR neve amúgy: Ice Age:Dawn of the Dinosaurs 2009 3D Blu-ray 1080p AVC DTS-HDMA7 1

A játék az nem játék!

(#2533) Kroni1 válasza Lézerparaszt (#2532) üzenetére


Kroni1
veterán

És nincs a menüjében valami olyan hogy 3D-be kapcsolás? Fura, mert mintha a filmmel lenne akkor a gond.. Legalábbis nekem úgy tűnik.

(#2534) Lézerparaszt válasza Kroni1 (#2533) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Mondjuk lehet, mert nincs melléírva hogy sbs

A játék az nem játék!

(#2535) RockCNC


RockCNC
senior tag

Az ebolt-ról van valakinek jó vagy rossz véleménye?Ott elég barátságosak az árak.

(#2536) Gonosz15


Gonosz15
aktív tag

Sziasztok!

LG 37LV3550 - Vélemény róla? Ez tudja a valódi 100Hz -et?

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#2537) Kroni1 válasza RockCNC (#2535) üzenetére


Kroni1
veterán

Nekem pozitív! Logitech Harmony 650-et rendeltem, de kicsit kételkedtem először hogy azon az áron tudnak szerezni, mert messze a legolcsóbb volt, iponnál pl. 7e ft-al került volna többe!!! Időben, korrektül megjött, (az ilyen kisebb cuccokat asszem átvételi pontokon is lehet, TV-t nem hiszem, de egyszerű az átvétel, és így hozzád közel eső helyen is átveheted) Számla benne volt, minden okés velük sztem!

(#2538) Kroni1 válasza Gonosz15 (#2536) üzenetére


Kroni1
veterán

Nem, a 4500 tudja.

(#2539) GEO001 válasza Lézerparaszt (#2534) üzenetére


GEO001
aktív tag

Persze hogy nincs. Az a BD film alapból szekvenvciálisan jeleníti meg a 3D-t. A menü az elején felkínálja a választást (2d vs 3D).

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#2540) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Honnan tudja az ember, hogy melyik univerzális távirányító jó a TV-hez?

Ha bemegyek a Tecskóba, van legalább 30 fajta.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#2541) #16695808 válasza Bélaaaa (#2540) üzenetére


#16695808
törölt tag

pl: melliconi fully 8 (médiamarkt)

(#2542) Rem-X


Rem-X
senior tag

Sziasztok!

Azt vettem észre mostanában, hogy a BDRIP-es aviknál (nem tudom máshol is van-e), ahogy halad előre a film egyre inkább csúszik el a hang a képtől... 42LE5300-as tv....

Tapasztalt valaki már ilyet? Tud valaki rá megoldást?

Try again, fail again, fail better!

(#2543) v!ct0y


v!ct0y
veterán

LV 3400 as van valakinek ?

(#2544) PLaci58 válasza Rem-X (#2542) üzenetére


PLaci58
őstag

Gondolom azért mert külön tették a filmre a magyar szinkront és nincs teljesen szinkronban.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2545) sz_gabor


sz_gabor
tag

Van egy lw579s készülékem. Műholdról ,HDMI-ről nem rögzít adást,UPC digitalt nem rögzíti mert AV-ról nem rögzít , kábelről nem rögzít mert analóg, de akkor mire lehet használni a felvételi funkciót? Ezenkívül a TV nagyon jó.

(#2546) Kroni1 válasza sz_gabor (#2545) üzenetére


Kroni1
veterán

A saját digitális tunerének adását tudja venni.. pl. DigiTV kábelest. De amíg a UPC-hez külön Box kell addig azt nem. Majd talán 2012től nem kell.

(#2547) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Na megint én vagyok :D
Szgépről próbálnék játszani a tévén, hdmi kábellel. A tévén viszont így késik az egérmutató, és az egész olyan mintha a tévé átváltana alacsonyabb felbontásra mint a monitor és a képfrissítés is leesne kb 30 Hz-re. Volt már valakinek ilyen hibája ?
A másik, hogy ha be van dugva a hdmi akkor a játékok a monitoron is max 30 hz-en működnek, hiába váltom vissza, semmit nem változik. De amint kihúzom a kábelt egyből működik minden megint. A tévé most frissítette magát délután, szal nem hinném hogy frissíteni kéne. A késés meg azért fura, mert a régebbi LG tévémmel meg simán ment.
A mostani: 42LW5500
Valami ötlet mi lehet ?

A játék az nem játék!

(#2548) PLaci58 válasza Lézerparaszt (#2547) üzenetére


PLaci58
őstag

Nem kell a hdmi-t cimkézni? Talán be lehet állítani a PC-t mint forrást.
Az Opciók menüben nincs olyan, hogy Bemenet cimkéje?

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2549) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

De, most hogy így mondtad be is állítottam PC-re, meg is jelent a számítógép ikon a listában.
De ez mit is csinál pontosan ?

A játék az nem játék!

(#2550) PLaci58 válasza Lézerparaszt (#2549) üzenetére


PLaci58
őstag

Azt csak a gyártó tudhassa :D
Olvastam valahol, hogy átváltja a bemenetet és kikapcsol minden felesleges dolgot, de fogalmam sincs, hogy miket..

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.