Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71001) LionX válasza pontyos (#71000) üzenetére


LionX
tag

Van valakinek LG 55UF950V televiziója? Elég jó az ára, a tavaly karácsonyi akciók is magasabbak voltak. Akkor nem vettem meg, de most már nagyon szemezek vele. Szeretném megtudni, esetleg tulajtól, hogy megéri e az árát?! Pl a Color Prime tech érdekelne, valóban észlelehető e a különbség? Sokat mozizok, Blu ray 4k felkonvertálás pl?

Nekem ilyen van és szerintem nagyon jó készülék. Gyönyörű képpel, természetes színmegjelenítéssel, valóban széles betekintési szöggel, nagyon jó hanggal, jó szolgáltatásokkal és ráadásul még gyors is. :C
A Color Prime-ról nem igazán tudok mit mondani, mert ahhoz össze kellene hasonlítanom egy olyan, ugyancsak IPS paneles 55-ös LG Tv-vel, amiben nincs benne ez a technológia. Az LG-nél a Color Prime, a Samsungnál Nano kristály, fogalmam sincs hogy ezeknek a hangzatos elnevezéseknek, egyáltalán van-e bármilyen hozzáadott értéke egy átlagos felhasználó szempontjából! :F
A felkonvertálással sincs gondja, erről itt írtam.
Egy IPS feketéje persze hogy nem olyan mint egy OLED-é, de nekem ezzel sincs gondom.
Amivel problémám volt, az a Dirty Screen Effect. :U
Középtájon 2-3, függőleges sötétebb sávot észleltem, ami homogén képnél volt zavaró egy kicsit. Ez viszont kb. 5-6 nap alatt folyamatosan halványodott, majd teljesen eltűnt, Mostmár teljesen homogén a képe és felhősödést sem tapasztalok. Nem tudom hogy ezt a jelenséget mi okozhatta, lehet hogy a kicsomagolás-összeszerelés-helyretétel procedúránál nem úgy és nem ott foghattam meg ahol kellett volna és kellett neki némi idő, amíg minden visszaáll a helyére?
Az biztos hogy most nem adnám oda semmi pénzért, mert nagyon elégedettek vagyunk vele, főleg annak fényében, hogy egy kicsit bonyolult volt a Tv cserénk, ami pont a karácsonyi időszakra esett. Ha akarod elolvashatod itt és itt.

(#71002) boksz


boksz
senior tag

Lg55ug870v a falra szeretném szerelni, milyen tartót javasoltok ?

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#71003) Pendragon911 válasza #94529552 (#70995) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Köszönöm a választ Pumma!
Innen még a 43LF632V az, ami érdekes lehet, a 49-es már nem fér be, igaz alig 1 centi híja, így éppen nagyobb a kelleténél. A az UF778-nál is csak 43-as lenne a max, az meg már nem olcsó. Nem kizárt, hogy maradunk a FullHD-nál, egyelőre viszont még ott tart a dolog, hogy nem láttam élőben egyiket sem, majd amit látunk, az lesz az igazán döntő.
Arra a kérdésemre még szeretnék választ kapni, hogy 43"-hoz érdemes-e UHD-t választani és a 43UF680V vagy 43UF6907 megérné-e már? Több helyen olvastam, hogy igenis látványosan felskálázza a FullHD filmeket is és gyönyörű képet ad, de persze olyat is olvastam, aki szerint egyáltalán nem éri meg, valahol pedig azt, hogy talán 50" fölött látványos a 4K felbontás. Úgyhogy ebben még mindig tanácstalan vagyok.

Sokszor amiatt gondolkozik az ember 2 típus között, hogy mennyi HDMI és USB csatlakozó van rajta, mert nagyon jó lenne az egyik változat, csak azon 2 HDMI és 1 USB van, a drágábbik természetesen 3-3-mal rendelkezik, igaz egy USB-hub megoldhatja a dolgokat, viszont lehet annak a többletköltsége már majdnem lefedné a 2 TV közti árkülönbséget. Még az USB csak hagyján, de a a HDMI-k számát 2-re hagyni manapság, nyilván ha többet akarsz, vegyél drágább TV-t, de azért mégis.....

(#71004) MTbc


MTbc
senior tag

Üdv, Valaki vett észre valami változást vagy talált információt mit tartalmaz a 04.20.70 frissítés? UF778V-hez.

(#71005) #94529552 válasza boksz (#71002) üzenetére


#94529552
törölt tag

Fali tartót. :D Milyet szeretnél? Van fix, dönthető, forgatható, stb. Neked VESA (300x300 mm)-es felfogatást kell hogy tudjon. Néhány típus [link] , [link]. Fali konzol lapos tévékhez(m) topik.

Pendragon911 Igen, a 43UF778 már 191k. De ezekről olyanokat kérdezz, akik használják.
Érdemes a több csatlakozóst keresni, ha fontos.

(#71006) boksz válasza #94529552 (#71005) üzenetére


boksz
senior tag

fix kellene enyhén ívelt a TV megnézem, köszi :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#71007) ricsip válasza Mr K (#70848) üzenetére


ricsip
addikt

Ez a hsz mehetne a topik összefoglalójába, ha lenne topikgazda aki betenné.

-

(#71008) balintka


balintka
addikt

Az atomtv.hu / tvraktar.hu gyári LG garanciával árulja a tévéket? Tudja valaki?
Az Aqua garija bolti? Mintha régen az olvastam volna.

(#71010) KZP válasza balintka (#71008) üzenetére


KZP
őstag

Szerintem egyik sem gyári garit ad hozzá. :U Az előbbi ráadásul érdekesen értelmezi a 14 napos elállási jogot is, úgyhogy én ott tuti nem venném meg.

[ Szerkesztve ]

(#71011) Black Dragon válasza balintka (#71008) üzenetére


Black Dragon
addikt

Mindhárom bolti garis, az LG oldalán fent vannak az LG partnerek, akiket ott nem találsz meg, mind bolti garit adnak. De nagy általánosságban ahol drágább a tv, ott adják lg garival.(media markt, edigital, stb.)

(#71012) KZP válasza Black Dragon (#71011) üzenetére


KZP
őstag

+a Telekomot is érdemes számításba venni, ha elő van valamelyik szolgáltatása fizetve. Ott kamatmentes a részlet.

(#71014) aram01 válasza balintka (#71008) üzenetére


aram01
nagyúr

Atom tv-t nem eroltetnem. Aqua bolti garis én is ott vettem de beregisztraltam a tv-t az lg-n és Velük intézem a garanciás javítást.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#71015) balintka válasza aram01 (#71014) üzenetére


balintka
addikt

Köszi Neked és a többieknek is a választ. Valószínűleg az Aqua-nál rendeljük meg. A Digitalko-tól rendeltünk, de nincs nekik, 2-3 hét múlva ígérnék, ennyit meg nem várunk egy kifutó modell TV-nél, mert lehet nem is fognak kapni.

(#71016) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

652V-re akadna valami jóféle beállítás? Szép élénk színek stb..

(#71017) Pendragon911 válasza Pendragon911 (#71003) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Kezd kialakulni a végső győztes (LF652V), bár még mindig nem láttam élőben, de esélyessé vált. Az volna a kérdésem, hogy mi kell ahhoz, hogy előfizetéses Digi műsort beltéri nélkül lehessen rajta nézni? Azt hallottam ismerőstől, hogy az alap Digi csomag is tartalmaz HD csatornákat, már csak egy HD-s beltérire kéne előfizetni, gondolom ezt kiváltaná egy erre alkalmas TV is, már csak azt nem tudom, hogy azok a HD csatornák már itt is HD minőségben lennének láthatók? Elég hülye kérdés azért ez gondolom XD

(#71018) sajo13 válasza Pendragon911 (#71017) üzenetére


sajo13
senior tag

DIGI-s vagyok én is, semmilyen beltéri eszköz nem kell, a TV szépen viszi a DVB-C-t, szóval az összes HD adás menni fog (már ami a csomagodban van)
Mindenképp menj el megnézni a TV-t, a képminőségével nem lesz gondod, inkább a sebességet figyeld meg. Kapd ki a boltos eladó kezéből a távirányítót és nyomkodd, játssz vele, mintha otthon lennél: hívd be az EPG-t, a menüt, stb, stb.

[ Szerkesztve ]

(#71019) Watt25 válasza Pendragon911 (#71017) üzenetére


Watt25
veterán

mi kell ahhoz, hogy előfizetéses Digi műsort beltéri nélkül lehessen rajta nézni?
Nem derült ki, hogy műholdas, vagy kábeles Digire gondolsz.
Kábeles esetén olvasd el itt a téma összefoglalót.
Műholdas esetén annyi a különbség, hogy DVB-S2 tuner kell (ez is van a tévédben) és minden csatorna kódolt, tehát mindenképpen kell a SmartCAM.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#71020) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Samsung UE50H6400 és LG50LF652V között vacillálok, ha jól látom, érdemi különbség nincs köztük, nagyon hasonló tudásúak.

Ez eladó azonban nagyon rá akart beszélni a 4K tévékre, 200-250 ezer közötti összegűeket mutatott. Szerintetek van értelme 50 col esetén a 4K-nak, ha azt leginkább 3 méterről nézem? És 4K felbontású filmet nem fogok letölteni, az 100%, a full HD-s videó 4K-s tv-n a felskálázás miatt sztetek érezhetően jobb minőségű lenne, mint egy full HD-s tévén nézve? Vagy ebben az esetben teljesen felesleges 4K-s tv-t venni?

Nem szeretnék parasztvakítás áldozata lenni és jó minőségű, ár/érték arányú TV-t szeretnék venni. Köszönöm a segítségeteket!

(#71021) mobilizmo


mobilizmo
Topikgazda

Valaki segítsen, itt írnak benne DVB-C tuner-t. Itt viszont csak a számomra érthetetlen DTV tunert írnak. Telekom területen nem sokára kivezetik az analóg adásokat, de a tévével még mindig nem találom a digitális csatornákat. Van benne DVB-C vagy nincs?

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#71022) Beni2360 válasza mobilizmo (#71021) üzenetére


Beni2360
félisten

Full HD TV beépített DTV tunerrel

Az M50D beépített DTV tunerével teljes HD-minőségben élvezheti a HD TV-adásokat, hiszen támogatja az MPEG4, DVBC, DVBT és egyéb digitális formátumokat, valamint a digitális TV-adások hagyományos jeleit.
Bármilyen DVB-C tuneres box ó lesz hozzá nem lesz kódolva.
De ne várd a HD adásokat, mert az analóg adás fog jönni és csak a C tunerrel fogod tudni fogni.
Tehát egy sima kábel TV lesz a DVB-C csatornán vagy hogy is nevezzem, de jobb minőségben mert nálunk látom a különbséget.
Ide kukucskálj be.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#71023) #94529552 válasza mobilizmo (#71021) üzenetére


#94529552
törölt tag

Rossz link, de ezek szerint van: Az M50D beépített DTV tunerével teljes HD-minőségben élvezheti a HD TV-adásokat, hiszen támogatja az MPEG4, DVBC, DVBT és egyéb digitális formátumokat, valamint a digitális TV-adások hagyományos jeleit.. Itt írja a digitális kábeles hangolást.

kalapacsolok Szerintem 3 méterre nem érdemes UHD-t venni, vagy ha mégis, akkor egy nagyobb, és jobb minőségűt, mint a a 850V, esetleg 778V. FHD-ben itt a 652V[link] a legjobb, és ráadásul gyári garival is lehet még venni egy két helyen.

(#71024) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Kíváncsi vagyok akinek van uf85xv tv-je, hogy milyen a 4k felskálázás sd illetve hd adásokról? Nemrég olvastam a 950v-ről, hogy ott elég jűl dolgozik. Főleg azért lennék kíváncsi, hogy 49 vagy 55" válasszak kb. 2,5-2,7m-re. Most tényleg azok véleményére lennék kíváncsi akik napi szinten használják és nem boltban láttam tapasztalatuk van.

Előre is köszönöm.

(#71025) drady


drady
csendes tag

sziasztok, van egy LG LF 652V-s TV-m, megprobálnák egy nem tul uj - szoval kb 8 éves Philips házimozi rendszert rákotni toslinkes optikai kábellel, hogy azon keresztul hallgassam a hoangot. Lehetséges ez? Ugyanis már rákotottem, de valahogy nem tudom rábírni, hogy lejátssza a hangot... csondben van, mégcsak nem is duruzsol a kis szemét...

(#71026) mobilizmo válasza #94529552 (#71023) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

és Beni köszi.
HD adásokat nem is várok, anyukámnak annyira nem lényeges.
Ami zavaró, vagy félrevezető, hogy automatikus hangolásnál, amikor ugye mindent keres, írja is, talált analóg és digitális csatornák. Csak a folyamat végén a digitálisnál egy nagy nulla van.
Megpróbálom akkor a manuális hangolással.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#71027) Watt25 válasza mobilizmo (#71026) üzenetére


Watt25
veterán

Miért félrevezető az, hogy kiírja, hogy nem talált digitális csatornát?
Azért van ott, mert keresi, de nem találja, tehát az eredmény 0 digitális csatorna...
Egyébként a leírásban ez van:
Ha nem Finnországban, Svédországban, Dáni-
ában vagy Norvégiában szeretne DVB-C műsort
nézni, válassza a '- -' lehetőséget az Ország lehetőségnél
az OPCIÓ menüben.
Az Auto. hangolásnál választhat az Egyéni mód
vagy a Teljes módot közül.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#71028) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Rég jártam erre, meg rég foglalkoztam a témával.
Tesomnak van egy LA620 Tv-je, laptop képét kellene kitenni a tv-re.
Csak hdmi-vel lehet megoldani?

Lényeg az indavideon akar vmi sorozatot nézni a tv-n, de hiába van a net rákötve a tv-re a Tv böngészője nem fogja bírni az online lejátszást mert mindig memória problémára hivatkozva úgy is kifagy.

風林火山

(#71031) sixpak válasza bozsozso (#71024) üzenetére


sixpak
nagyúr

A felskálázott anyag soha nem lesz még csak hasonló sem, mint a valós 4K kép. Ez nem feltétlen a tv hibája.
Nagyon sok múlik azon, hogy milyen a forrás, amit nézel.
Nálam több mint 30 hd adó van, már évek óta, de ezeknek sem egységes a minősége. Van ami tényleg gyönyörű és vannak kevésbé minőségiek.
Amúgy a 850 és a 950 közti különbség kimerül a Color Prime technológiában és a jobb hangrendszerben.
1080 soros felbontásnál az ideális nézési távolság 55 inch-es képernyőnél 2,2-2-3 méter....én a nagyobbat venném.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#71032) Pendragon911 válasza Watt25 (#71019) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Műholdas Digi előfizetés van, de ahogy nézem, Digi Mini, tehát ebben az esetben lényegtelen az egész, mivel az a csatorna nincs HD-ban, ami érdekelne. Köszi a választ!

(#71033) Watt25 válasza Pendragon911 (#71032) üzenetére


Watt25
veterán

Bocs, hogy beszólok, de azért meggondolandó, hogy ha már veszel egy rendes tévét, akkor havi 1600Ft-ot (ennyivel kerül többe most a már egyetlen Digi csomag, amit lehet választani, ami tartalmaz egyébként mindent) rászánhatsz arra, hogy nézhető minőségben lásd a csatornáknak legalább egy részét. (Ugyanis LCD tévén a műholdas Digi SD csatornái nézhetetlenek. Főleg, ha még SD beltérit is használsz hozzá, még rosszabb lesz...)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#71034) bozsozso válasza sixpak (#71031) üzenetére


bozsozso
őstag

Azt tudom, hogy nem lesz olyan a felskálázott anyag, de mégis mennyire használható. Nem is feltétlenül szeretnék UHD-t, de nem vagyok kibékülve a 652v-vel, ezért is jött képbe a 49" az ára miatt. :(

(#71035) sixpak válasza bozsozso (#71034) üzenetére


sixpak
nagyúr

Mondtam már...szarból nem lehet várat építeni, illetve lehet, de az akkor is csak szar marad.
Jó minőségű forrásanyagnál jelenthet pluszt a felskálázás.
De ez az egész tök szubjektív, ha ez érdekel a legjobban, akkor egy pendrive-al le tudod tesztelni bármelyik boltban.
Én hiába mondom, hogy nagyon szép az uhd, mert lehet neked mások az igényeid.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#71036) szasanyi válasza bozsozso (#71034) üzenetére


szasanyi
félisten

A felskálázott anyag azért tud szebb lenni mert a kijelzők natív felbontáshoz vannak optimalizálva. A gond az, hogy a felskálázás minősége nem lesz uo. egy ~300k és egy 500k árú UHD tévén, mert a benne lévő elektronika nem ugyan azt tudja / nyújtja. De az árkategória miatt a képminőségben is lesz eltérés, mert az is lényeges ám nem csak a felbontás.
Sokan pont azért nem vesznek / vettünk 4k tévét, mert a jelenleg csekély tartalom és a magas ár együtt nem igazán inspiráló. Konkrétan mi a baj(od) a 652V-vel?

(#71037) Pendragon911 válasza Watt25 (#71033) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Alapjába csak a Digisport miatt lett még annak idején megrendelve a Digi Mini, mert azon ment a BL, de most már nem ott van, így lényegében nem is használjuk a Digit, csak a T-Home-t, ott megvan minden, amit akarunk, HD-ban is, kivéve a Eurosport2. Csak azért kérdeztem ezt a Digis megoldást, mert azt gondoltam, hogy akkor majd azon nézzük a Eurosport2-t HD-ban, viszont az csak most jutott eszembe, hogy a mi csomagunkban nincs HD, úgyhogy elviseljük még az SD adást az IPTV-n, előbb-utóbb megint lesz ott is HD és akkor meg is van oldva a gondunk. A Digi vész esetére nincs lemondva, elfér még a polcon ;)

(#71039) OldMike válasza drady (#71025) üzenetére


OldMike
őstag

Az optikai kábel bedugása nem váltja át automatikusan a hangkimenetet. Ha megtetted akkor bocsi, de a tévén a menüben ki kell választani a megfelelő hangkimenetet. Esetleg még a Philipsen is szükség lehet a bemenet kiválasztására.

42LM660S

(#71043) aram01


aram01
nagyúr

Sziasztok fejlemény a javítással kapcsolatban: szerdán vagy csütörtökön jön meg a kijelző a szervízbe, utána hívnak hogy mikor jönnek ki. Itt tartunk, magyarán ott ahol elkezdtük. :))

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#71046) KZP


KZP
őstag

Szerintem ezen teljesen feleslegesen vitatkoztok.
Nekem is elbaszarintotta a külső vinyóm fájlrendszerét a TV (42LF652V), amikor rádugtam, aztán sok idő elteltével sem történt semmi, majd le lett kapcsolva a tévé, de utána már olvashatatlan lett a vinyó tartalma PC-n is. Egy helyreállító progival sikerült csak megmenteni. Sajnos, ez a tévé ilyen, végigszkenneli az összes fájlt. (De gondolom, a többi típus között is akad hasonló.)
Azóta inkább nem dugom rá ezt a HDD-t. De ettől függetlenül szuper a tévé! :)

(#71047) drady válasza OldMike (#71039) üzenetére


drady
csendes tag

termeszetesen a Philipsen kivalasztottam a TV/AV-t de ugy nez ki a TV.n meg nem sikerult beallitanom a megfeleot, de szoval lehetseges az osszekotes, ugye?

(#71048) aram01 válasza drady (#71047) üzenetére


aram01
nagyúr

Nekem egy Z-906 van rákötve optikán, és megy szépen.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#71049) OldMike válasza drady (#71047) üzenetére


OldMike
őstag

Nem tudom milyen ez a Philips, de a többféle bemenetet tudó eszközöknél van valamilyen input kiválasztási lehetőség. Általában - ez esetben persze nem biztos - az AV bemenet az RCA csatlakozós (analóg) videókábelt szokta jelenteni. Az optikai bemenethez inkább ilyesmi tartozna: Optical In, esetleg Toslink In, vagy valami Digital (akármi) In. Nem az aljzatra gondolok, hanem valamilyen gombra, vagy menüben kiválasztható lehetőségre.

Például a fórumtárs eszközén a 11. pont szerint.

[ Szerkesztve ]

42LM660S

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.