Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92001) Móncsa válasza hunaqua (#91986) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Akkor a SHARP még JAPÁN volt!!!

(#92002) gaborm69 válasza bbmt (#91999) üzenetére


gaborm69
aktív tag

Mivel nekem előtte is ips paneles tévém volt(lg42lb650v)nincs bajom a feketével.Már hozzá szoktam.De állítólag a va paneles jobb e téren.Számomra a nagyobb betekintési szög fontosabb.

Samsung Galaxy S20 FE

(#92003) Rolee Papa


Rolee Papa
csendes tag

Telekomnál elfogyott a LG 60UJ634V-as TV :(
Ha valakinek nem kéne 150ért átvenném..

(#92004) V8engines válasza hunaqua (#91986) üzenetére


V8engines
tag

Az se rossz. Te győztél a 27-el. :K Pláne hogy még működő.

(#92005) V8engines válasza #01819392 (#91991) üzenetére


V8engines
tag

:DD A régi szép idők. Adásmentes hétfők. :)
Nem volt ám itt dicsekvés, csak érdekességek gyanánt, szerintem.
Semmi nem tartós manapság, már a tervezésnél is látszik. Én személy szerint legalábbis tapasztalom autóiparban. De most készülnek ki a beltéri LED "izzóim" és neoncsöveim is. Vissza fogok térni a régi, jól bevált (pislákolós) neonra. Pedig pont ez, és (gondoltam én) a spórolás miatt kezdtem lecserélni. Ebből kiindulva akkor mennyire lesz tartós a LED tv világa? :W

(#92006) hunaqua válasza #01819392 (#91991) üzenetére


hunaqua
addikt

.....de én az első tv-ről beszéltem.Nem az előtte lévő Junost vagy Orion dobozról. :D
Hétfőn csak időnként volt a Fórum,ill. dróttal a ruszkik vagy a csehek. :)

Móncsa

Bizony,hogy JAPAN !

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#92007) Móncsa válasza Rolee Papa (#92003) üzenetére


Móncsa
aktív tag

55UK6950-et többen is vettek mát itt a fórumon és azzal nagyon meg vannak elégedve.

60UJ634V van eladó a hardveraprón a jofogáson kb 10 db Telekomosak igaz a legolcsóbb Magic távval 180 000ft

[ Szerkesztve ]

(#92008) Czimby


Czimby
addikt

Ezt a fajta air mouse-t próbálta már valaki?

New Hot W1 Fly Air Mouse Wireless Keyboard 2.4G Rechargeble Motion Sense Mini Remote Control For Smart Android TV BOX
https://s.click.aliexpress.com/e/9Zl41zq

2017-es Tv-hez kellene.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#92009) Taci


Taci
addikt

Adott az LG 60UJ634V tv, amin ugye nincs jack. Viszont a hangfalam jack-es.
Ha az optical digital audio kimenetbe egy ilyet kötök, és abba a hangfal jack-ét, akkor működésre tudom bírni a hangfalamat a tv-vel?

Vagy oda ilyesmi eszköz kell (nyilván nem a optikaiba :) )?

(Ez a hang-téma sajnos nagyon nem az én világom, kárt okozni pedig egyik eszközben sem szeretnék.)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#92011) Franz51 válasza Taci (#91948) üzenetére


Franz51
tag

Szia Taci!

Ezek a beállítások a Te egyéni ízlésed szerintiek, vagy valamilyen szaktanácsot kaptál?
Jobb lett ezáltal?

(#92012) Gyarmati_ válasza Taci (#92009) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szia!

A második képen lévő eszköz jó lesz egy RCA jack átalakító kábellel. Vegyél jó minőségűt, a kábelek csatlakozói legyenek aranyozottak. Azzal tudod minimalizálni a jelveszteséget.
Van olyan D/A átalakító is amit USB-ről is meg lehet táplálni, ha olyan választasz azt a tv usb portja ellátja árammal, így az csak akkor működik amikor tényleg használod.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#92013) Taci válasza #01819392 (#92010) üzenetére


Taci
addikt

Nincs ilyen kimenete, ezért gondoltam, megnézem, át lehet-e alakítani az optikai kimenetet jack-ké, és ezt az eszközt találtam.

(#92012) Gyarmati_: Köszönöm, megnézem!

(#92011) Franz51: Ezeket a korábbi tv-m(hez hasonló tv) prohardveres tesztjében lévő beállítások alapján lőttem be. Aztán persze állítgattam saját ízlés szerint.

(#92014) Franz51 válasza Taci (#92013) üzenetére


Franz51
tag

Kösz Taci!

(#92015) dobolan válasza Taci (#92009) üzenetére


dobolan
senior tag

Az első képen nem tudom mi van, de kizártnak tartom, hogy optikai digitális jelet analóggá alakítson úgy, hogy gondolom a lyukba tolnád a sztereo jack csatit. hely sincs az elektronikának benne.
A második képen lévő akár jó is lehet, ha a másik odalán (input) optikai bemenet van, illetve adni kell neki egyenfeszültséget egy táppal, gondolom ennek is van valahol bemenete.

Így, hogy jobban megnéztem az első egy toslink jack átalakító, de az optikai jelfolyam nem változik. (szerintem vannak olyan optikai bemenetek, ahol nem toslink, hanem jack formátumú a csatlakozó, de nem az analóg!)

[ Szerkesztve ]

(#92016) Czimby válasza Taci (#92009) üzenetére


Czimby
addikt

A második jó lesz, de nem minden Tv-n tudsz hangerőt állítani az optikai kimeneten, szóval vagy próba előtte vagy olyan hangfalra/fejhallgatóra kösd amin lehet hangerőt állítani.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#92017) Taci válasza Czimby (#92016) üzenetére


Taci
addikt

Ezt találtam, ami azért nem annyira drága, hogy nagyon fájjon, ha mégsem működik (tökéletesen).
[link]

(#92019) solties


solties
tag

Erre valaki esetleg?
[91997]

[ Szerkesztve ]

(#92021) Czimby válasza Taci (#92017) üzenetére


Czimby
addikt

Haverom ilyet használ, csak mint írtam hangerőt a 2.1 hangfalon állít ami rá van kötve a Tv-re.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#92022) Gyarmati_ válasza Taci (#92017) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szia!

Ez akár jó is lehet, de biztosan nem egy minőségi darab.
Ehhez még kell egy RCA jack átalakító is.

Én itthonról rendelnék, mert ha nem válik be 14 napon belül visszaküldheted.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#92023) Taci


Taci
addikt

Köszönöm szépen a választ és az ajánlásokat mindenkinek!

Amúgy még ezt találtam:
https://www.amazon.de/gp/product/B01M5IBIXK

2.1-es hangrendszerhez kell, ami azért akkora minőséget nem tud, így az általam linkelt ebay-es is elég lehet; de ki tudja, mi lesz a jövőben, szóval a jakoo által ajánlott is erősen megfontolandó.

Köszönöm még egyszer! :R

(#92024) junior19 válasza solties (#92019) üzenetére


junior19
senior tag

Szerintem ha az az opció inaktív, akkor nem működik, akár azt látod, hogy be, vagy ki. Ez általában akkor fordulhat elő, ha 1080p-t jelet kap a készülék, de alatta a de judder be van kapcsolva.
Ha 1080p24-es jelet adsz ki, s alul kikapcsolod a de judder-t, akkor aktívvá válik, s vagy bekapcsolod, vagy ki.

codec project

(#92025) junior19 válasza Franz51 (#91996) üzenetére


junior19
senior tag

Hali!
[link]
Itt találsz leírást, s anyagot is, hogyan kell az alap dolgokat beállítani, amit szemre lehet. Ez sokkal többet ér, mintha másolgatnál valami talált vagy kapott értéket. Az LG-nél az ISF képmód szokta a legjobban megközelíteni a szabvány értékeit. Ezért érdemes ezt a képmódot kalibrálni, majd a háttérfényt a helyiség fényviszonyaihoz igazítani.
A teljesebb körű kalibrálást(fehéregyensúly, színkezelés) csak colorimeter használatával lehet állítgatni, ezekhez már némi ismeret is szükséges.

codec project

(#92026) solties válasza junior19 (#92024) üzenetére


solties
tag

Köszi, megpróbálom de nem hinném hogy ez lehet a közvetlen ok, a STB 1080i jelet küld, de minden jelforráson inaktív a kapcsoló! Egyedül Szobaantennán nem próbáltam, de megnézem azt is.Emlékszem volt hogy régebben aktív volt, de valamit elállíthattam esetleg (gondolom én) ami összefügg ezzel! Gőzöm sincs, mindent ki be kapcsolgattam, de az összes képüzemmódban inaktív! Nem mint ha szükség lenne rá, csak idegesít a tény hogy nem találom az okát!

(#92027) blakey válasza solties (#92026) üzenetére


blakey
félisten

Azokon inaktív is marad hiszen nem 24p-s jelet küldenek. Médialejátszó, Blu-ray lejátszó és egyéb médailejátszásra alkalmas eszközök esetén lesz aktív és akkor ha jelet küldenek. TV esetén inaktív.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92028) ironbed


ironbed
aktív tag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állok és tanácsot szeretnék kérni.
Az LG WebOS miatt mindenképp a márkát választanám.
2 kérdés merült fel a sok olvasás és tesztnézés után:
- 43 vagy 49/50 col? (3-4 méteres távolságból használnánk) (Ennél nagyobb nem fér el.)
- IPS vagy VA panel? (az 50-es méret ezért is merült fel. mert csak 43-asban gondolkoztam) (elsősorban házimozi, filmnézés lenne hangsúlyos)

Köszönöm előre is a segítséget!

(#92029) amtibacsi válasza ironbed (#92028) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

A nők szerint nem a méret a lényeg, csak minél nagyobb legyen :) Ez vonatkozik a tévére is :) Nekünk van mindkét féle panellal. Ha sokan nézitek egyszerre, akkor mindenképp IPS, ha szemből és egyedül vagy ketten, akkor VA.

(#92030) ironbed válasza amtibacsi (#92029) üzenetére


ironbed
aktív tag

Esti mozizásnál mennyire érzékeny az IPS a sötét jeleneteknél?

(#92031) blakey válasza ironbed (#92030) üzenetére


blakey
félisten

Ha jóféle akkor nem zavaró, ezt csak akkor tudod megállapítani ha személyesen szemügyre veszed, sajnos.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92032) ironbed válasza blakey (#92031) üzenetére


ironbed
aktív tag

Hát akkor sajnos nem kerültem előrébb :D
Azt gondoltam hátha valaki el tud billenteni erre vagy arra... ;)

(#92033) Patice válasza amtibacsi (#92029) üzenetére


Patice
nagyúr

Asszonyom miután megnézte egymás mellett a 49 és 55 méreteket boltban, akkor egyértelműen azt mondta, hogy LEGALÁBB 55-ös legyen az új TV - a hálószobába. :))

A következő TV-m szerintem már minimum 65 vagy nagyobb lesz pár év múlva. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#92034) Czimby


Czimby
addikt

AirMouse-t vagy vezetéknélküli billt+egeret ajánljatok légyszíves 2017-es Tv-hez ami tuti jól működik!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#92035) gaborm69 válasza ironbed (#92032) üzenetére


gaborm69
aktív tag

amtibacsi megírta a tutit.Minél nagyobb annál jobb.Vicc nélkül.Illetve ha inkább szemből nézed akkor va panel.Ha fontos hogy szögből nézve is jók legyenek a szinek akkor ips.Én utóbbit vettem.

Samsung Galaxy S20 FE

(#92036) IG55


IG55
senior tag

Üdv!

A Cast (vagy Google Cast, nem tudom pontosan az elnevezését. Az, amikor pl. mobilról a Cast szolgáltatással átküldöm a médiát a TV-re Youtube-ból vagy bármi más appból, ami támogatja) csak Androidos TV-n működik, vagy van más OS is, ami támogatja?

(#92037) ironbed válasza gaborm69 (#92035) üzenetére


ironbed
aktív tag

"Értem én hogy gőzgép, de mitől működik?" :D

Félretéve a tréfát, az oldalról láthatóság romlása VA panelnél vajon hol kezdődik a 4 méteres távolságból nézett tévénél? persze nem cm gondolkodom, meg lehet nézni a tesztvideókat, de személyes vélemény jobb lenne....

(#92038) junior19 válasza ironbed (#92037) üzenetére


junior19
senior tag

50 UK 6300 -as teljesen használható 3,5 m távolságból a tévével szemben egy 3 személyes kanapén. Ez illetve az összes 50UK VA paneles, ami sokkal jobb azokra amit írtál, mint az IPS panelesek. Ha filmnézés, házimozira lenne használva, akkor gondolom nem ülnek oldalt kanapén, mert akkor már a hang sem az igazi.
Én ugyanilyen felhasználásra vásároltam, nálam még az is szempont volt, hogy nálam sötét van a helyiségben, így az ips-ek ki is estek.

codec project

(#92039) ironbed válasza junior19 (#92038) üzenetére


ironbed
aktív tag

Köszi, amit leírsz pont megfelel elrendezésnek és használatnak, ami nálunk van. :R
Így nyugodt szívvel merem megvenni a VA paneles LG-t.

(#92040) ironbed


ironbed
aktív tag

Még 1 kérdés: A 6300 - 6470 - 6500 - 6950 között mi a különbség?(a Magic Remote-tól eltekintve) Ha nincs az egyik vagy másik, akkor "csereszabatosak"?

[ Szerkesztve ]

(#92041) kew


kew
senior tag

Sziasztok!

55-ös méretben melyik típust szerelik VA panellel? 180k-ig mennék el, hirtelen őket néztem:

55UK6300MLB, 55UK6500MLA, 55UK6470PLC

köszi :)

(#92042) ironbed válasza kew (#92041) üzenetére


ironbed
aktív tag

Tudtommal az mind IPS paneles.
Ahogy egy korábbi posztban elhangzott az idei 50 és 70 colosak VA panelesek

(#92043) kew válasza ironbed (#92042) üzenetére


kew
senior tag

Jah, én is úgy látom :( Kicsit félek a kontraszttól... Vagy nem kell? :)
Illetve a Te kérdésed részemről is áll, vajon a káván, a lábon és a távkapcson kívül van ezek között különbség, vagy tök ugyanaz mindegyik? :U

[ Szerkesztve ]

(#92044) Gyarmati_ válasza ironbed (#92028) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szia!

Nemrég vettünk egy LG 50UK6950PLB modellt.
Nagyon elégedettek vagyunk vele, kb 3 méterről nézzük. Árban is megfelelő és a webOS magic remote-val nagyon kényelmesen használható.

[ Szerkesztve ]

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#92045) ironbed válasza Gyarmati_ (#92044) üzenetére


ironbed
aktív tag

Köszi a visszajelzést! A Magic Remote-on kívül nem vagyok biztos benne hogy annyival többet tud, hogy kiadnék érte plusz 60-70 ezret..... Ha annyit rászánnék, akkor egy 49SK8100-as lenne a kiszemelt

(#92046) junior19 válasza ironbed (#92040) üzenetére


junior19
senior tag

Talp, keret anyaga, talp anyaga, pár csatlakozó és a magic remote a különbség.
Én is azért vettem a 6300-ast, mert a falra ment, így mindegy milyen a talpa és a kerete. Analóg hangcsatlakozóra megint nem volt szükségem, a magic remote-ot én utálom, s akkor 70 ezerrel volt drágább a 6950-es.

codec project

(#92047) kenwood


kenwood
veterán

Webos 3.5
A pc vezetekesen megy a halora. a tvben van utp is meg a wifit is beallitottam.
valamiert nem tudom kirakni a pc kepet a tvre.
nason levo fileokat sikerult megosztani ums-ben,de ott meg az a baj,hogy a gyari video app a tvn nem latja az mkvban talalhato hangsavokat,feliratot.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#92048) blakey válasza kenwood (#92047) üzenetére


blakey
félisten

Ha csak a médialejátszás lenne a cél akkor Serviio, Plex, Emby, ezekkel lát minden hang- és feliratsávot. Plexet és Embyt telepíteni kell a gépre (szerver) és a TV-re (kliens) és akkor minden működni fog.

valamiert nem tudom kirakni a pc kepet a tvre. - tükrözni vagy mit szeretnél?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92049) kenwood válasza blakey (#92048) üzenetére


kenwood
veterán

Koszi,a plex nagyon jo.
Baromi intutitiv,sokkal logikusabb az ums-nel.

1080p lement egyetlen akadas,buffer nelkul.

par zavar volt :

- Tekeres. Taviranyitoval nagyon nehez atugrani a sorozatok elejen az elozo reszek tartalmat. Ha egymas utan nezed a reszeket,akkor sem az,sem a focim nem fog erdekelni.
Erre jo lenne a tukrozes (ami nem megy), mert akkor pcn inditanam a filmet,es radios egerrel tudnek tekergetni a pcn futo vlcben.

- Az egyik kis felbontasu videonal a felvaltva volt jo es baromi kockas.
Amikor kockas volt,akkor meg a felirat is hibasan jelent meg. Ez lehet a plex konvertalasi hibaja,vagy valami a tvn.
- Hozzaadtam a nas gyokeret. 100-150 mappa,program telepitok,excel filek ,zenek,videok.
Par videot a gyokerbol beolvasott, egyet mappabol is,aztan homokora,varok 10-15 percet, ujrainditas utan sem talalt tobbet.
Kivettem a gyokeret,egyesevel,manualisan valogatva pillanatok alatt beolvasta a videos mappakat.
Lehetne olyan intelligens,hogy a videot nem tartalmazo mappakat par sec utan atugorja.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#92050) Taci válasza kenwood (#92049) üzenetére


Taci
addikt

A Screen Share-t elindítottad a tv-n?

http://kr.eguide.lgappstv.com/manual/w17_mr/dvb/Apps/w3.5_mr_e05/e_hun/share.html --> Számítógép megtekintése

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.