Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) parkr válasza opeter70 (#47999) üzenetére


parkr
őstag

megmondom, én hogy szoktam: rálehelek és mikroszálassal eltörlöm :D
de gyerkőcök mellett ez lehet nem elég hatékony

(van egyébként 100ml-es is annyiért, sőt én 250-est vettem)

(#48002) #94529552 válasza alisck (#47991) üzenetére


#94529552
törölt tag

Pont az utánad linkelt UHD tv, az LG 40UB800V fehér színű, de még tartalom híján nem annyira ajánlható. Az egy smart tv, 3D nélkül. A legvilágosabb a 670V, mert ott ezüst színű az alsó fémcsík, míg a 671V-nél titánszürke, vagyis kicsit sötétebb.
balbekk12 Ok, te tudod.

Hűtőmágnes Aláhúztam a választ a kérdésedre.

(#48003) opeter70


opeter70
senior tag

Ezt írja a gyári kezelési utasítás:

"A nagyobb szennyeződések eltávolításához törölje le a felületet tiszta vízzel vagy hígított kíméletes tisztítószerrel átitatott ruhával"

Na, ezzel se vagyok beljebb. :N Honnan tudom, hogy mi a kíméletes tisztítószer?
A régebbi tv-met én enyhén mosogatószeres nedves ruhával tisztítottam és bevált, bár annak matt volt a képernyője. Ez a mostani meg fényes.

[ Szerkesztve ]

(#48004) Stevenstyle válasza Hűtőmágnes (#47996) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Ha visszaolvastál volna tudnád, hogy a színe. Akkor még egyszer: LB670V ezüst, 671V titán (sötét szürke), 679V pezsgő.

Szerk.: Látom már válaszoltak előttem..

opeter70: olyan tisztítószerre gondol ami finom, könnyen karcolódó felületre van, nem súrolószer mert az gyönyörű karistokat fog belehúzni.

[ Szerkesztve ]

(#48005) razzorr


razzorr
őstag

Mennyire gyors az LG-knél (normál,nem smart) a csatornaváltás? Egy Sonyt próbáltam tegnap (MM -digi adással) és elég lassúcska volt,kb.2-3mp mire megjelent a következő csatorna.

(#48006) #94529552 válasza razzorr (#48005) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mindig tévénél nekem 1,5 mp. Ha Smart kódkártyával fogod használni, akkor még lassabb lesz mindegyik tv.
opeter70 Jó lesz a régi módszered is, de mikroszálas kendő még jobb lenne.

(#48007) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Multhét szerdán telefonon rendeltem a digitalko-tól egy 42LB730v készüléket. Pénteken rákérdeztem, azt mondták hiány van és nem győzik a megrendeléseket. Hétfőn frissül a beszerzői listájuk és értesítenek. Ma szerda van és semmi. Telefonon nem elérhetőek, a tegnapi mailomra nem válaszolnak. Türelmes vagyok, de ez így csalódás. Állítólag a debreceni mm-ban sem győzik a tv eladásokat.

Pixel 8 Hazel

(#48008) parfish


parfish
csendes tag

Van ilyene valakinek?lg 40ub800v. Tapasztalat? Csak a pc-s része érdekelne irodai munkára lenne se film se játék.(nagy felületre van szükségem nagy felbontással) a 30hz gyakorlatban mit takar? mi a különbség a 60hz-hez képest a fentebb emlitett felhasználási területen?
Valamint addig amig ez a kábel
nem jön ki (én még sehol nem találtam se itthon se külföldi oldalakon :S ) addig használhatatlan lenne 30hz-n? mert ha a kábel meglenne tökéletesen ugy müködne mint a mostani full hd-s tv-m monitorként ha jol gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#48009) sapics válasza alisck (#47991) üzenetére


sapics
csendes tag

LB 870 teljes hátlapja fehér, elölről ezüst.

(#48010) razzorr válasza #94529552 (#48006) üzenetére


razzorr
őstag

Jujjj,akkor nem tudom mi legyen :/ Direkt azért akartam kártyásat és nem beltérit,hogy ne legyen plusz egy ocsmány készülékem,távirányítóval. De így meg lassabb lesz az egész. Grrr. Hihetetlen,hogy egy 21.századi technikai csúcskorszakban,ahol már a tv-k lassan kenyeret is sütnek, 2-3mp mire bejön a következő csatorna. Egy rossz crt ehhez képest gyors mint a villám.

(#48011) Digital51 válasza DaliBaba (#47666) üzenetére


Digital51
újonc

Hi!
Az igért képek. Sajnos még nem jött meg az RGB led,( boltban szállítólag rajta van a számlán, el nem adták, de nem találják :W ), ezért most csak ezeket teszem fel. A vezérlő ára (6A-os 2300Ft, a 12A-os 3300Ft).Az összes szinnek lehet szabályozni le-fel a fényerejétt. A jobb oldali programok teljes fénnyel mennek, ekkor a sebességet lehet állítani. Hálózat megszünése esetén is megtartja a beállított programot. A szalag ára 3000Ft métere, drágább mint a vezérlő. :Y A keretre rászerelt aluidomnak 1250Ft métere.Ennek van egy félkör mü. burkolata is.Természetesen csak talpon álló 42LB650V-hez jó a keret, mivel a falikeret rögzítő csavarokat használtam fel. De szerintem a fali keretre is lehet készíteni opciót.A többi képet akkor teszem fel, ha kész vagyok vele.


(#48012) nimfas válasza Digital51 (#48011) üzenetére


nimfas
addikt

Bocs, de ez a vezérlő nagyon tré'.... (nagyon piacos a hatása) továbbá infrás nem rádiós, tehát a kis szemét is látható helyre kell tenni. Miért nem ilyet vettél (tudom drágább, de a szoba dísze lett volna)Rádiós vezérlő

továbbá a szalag is elég drága...
60 ledes RGB szalag
30 ledes RGB szalag

Kíváncsi leszek a kész rendszerre :D Mindenképp tölts fel képeket!

Szerk: én kínából szoktam rendelni a ledes cuccokat... szalag a töredékéből (US $9.54 az 5 méter 2400 Ft kb.) megvan a vezérlő kint is drága...

[ Szerkesztve ]

(#48013) nimfas válasza Linkh (#47998) üzenetére


nimfas
addikt

Te lennél a tv-szerelők álma... volt már ilyen hibával tv a szervízben.
Válasz a szerelőtől: "Nem próbálta úgy, hogy a folyadékot nem a kijelzőre spricceli, hanem a rongyra és úgy törli át vele?" :DD

Hiba: beázott és zárlatos lett a tv.

(#48014) #94529552 válasza razzorr (#48010) üzenetére


#94529552
törölt tag

El lehet viselni, inkább mint egy gyors CRT-t. Ha alaptípust veszel [link], az lehet hogy gyorsabb.
eszter23 Van már Tv?

[ Szerkesztve ]

(#48015) Zsmester89 válasza Digital51 (#48011) üzenetére


Zsmester89
őstag

Ez durván lehúzás, ugye tudod?
Ugyan ezek a termékek csomagban olcsóbbak és egy csomó helyen kaphatóak. Pl itt 6500-ért, bár tegyük hozzá, hogy ingyenes szállítással 2700-3000ft körül meg is lehet rendelni szintén ugyan azt.
Keret minek? Nem öntapadós a ledsor, amit rendeltél? Amúgy olyan könnyű, hogy egy csomag ragaccsal megoldható simán. :) És már spóroltál volna majdnem 20e ft-ot :D

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#48016) DaliBaba válasza Digital51 (#48011) üzenetére


DaliBaba
csendes tag

Nem rossz nem rossz! :)

A falitartóshoz is simán jó mivel a csavar eleve hosszabb a konzolhoz tehát alá / elé be lehet ezt tenni simán szerintem, viszont alulra is kéne egy megoldás nem? vagy csak két oldalt és felül lesz ledszalag? A távirányítója tényleg fura viszont itt a keret volt a lényeg h h néz ki, én amúgy azon is gondolkodtam h csak felragasztom a tv hátuljára a ledszalagot körbe :Y ;]

De egyelőre még nem barkácsoltam össze a kis 65" öst :DD :DD

(#48017) razzorr válasza #94529552 (#48014) üzenetére


razzorr
őstag

Alaptípus alatt a nem smartosat érted?
Amúgy pont ez az 5610-es a legszimpatikusabb.

[ Szerkesztve ]

(#48018) Digital51 válasza nimfas (#48012) üzenetére


Digital51
újonc

Bocs, itt válaszolok mindenkinek.

A TV-re felragasztás nálam nem jött be, pedig zsírtalanítottam elötte a keretet. Már másodszór engedi el a 3D ragasztó.
Alulra felesleges a ledsor, így is elég a háttérfény.( korábban feltett kép).
A led és vezérlő árak. Igen, átbaszás! Sajnos vidéken ( megyeszékhelyen is) ez a módi.Mert egy 40e Ft-s termékből hogy lessz 52900Ft, amikor a futár hazza a boltnak szinte ingyen, a boltból sem kell kimozdulnia?Tudom hogy nem a legjobb minőség a vezérlő, de erre a célra tökéletesen megfelel. A keretet magam készítettem, kb. 3eFt-ból kijött. Élettartama viszon örök plusz 1 nap.Ha kész leszek meglátod hova "rejtettem" a vevőfejet. Ezek szerint az 5m-es sornak lenne reális ára a 3e Ft. Lásd mellékelt kép. A 3e után az a bigyó a folyóméter jelölése.

U.i.: A boltos szerint az IP20-as sor is ennyibe kerül! :Y

[ Szerkesztve ]

(#48019) szaboger


szaboger
tag

Sziasztok ! Garanciakiterjesztés és biztosítást, honnan érdemesebb megrendelni ha van a honlapon, vagy külön a árvilágnál ( van más egyáltalán), egy akciós bolti 2 év garanciás BF -es pénteken elhozott LG 42LB671-ről lenne sz ( 125 E Ft electrostore). Köszönöm előre is.

(#48020) huncutka1029 válasza Digital51 (#48018) üzenetére


huncutka1029
addikt

teljesen jó ez a vezérlő,
Én 3 ilyet építettem be itthon 2 a nappaliban egy polc rejtett világítása lett, a 3 ik a gyerekszobába ment
Az 5 métert távval, hálózati csatival, adapterrel 5500-ért vettem a vaterán / darab természetesen.
Pár kép, még a takarólécek felszerelése előtt.
A "szemének fúrtam egy 4mm átmérőjű lyukat, és oda ragasztottam be a fal síkjába, nem is feltűnő.
Pár kép róla:


[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#48021) huncutka1029 válasza pgemil (#47977) üzenetére


huncutka1029
addikt

Esélytelen, a netcast nem módosítható.
Hardweresen sem biztos hogy bírná :(

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#48022) huncutka1029 válasza madle (#47960) üzenetére


huncutka1029
addikt

nincs közöttük akkora különbség, hogy érdemes legyen a kisebbet megvenni. :K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#48023) madle válasza huncutka1029 (#48022) üzenetére


madle
őstag

Meggyőztél, akkor mindenképpen a nagyobb lesz! :C

(#48024) vj0c1 válasza madle (#48023) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Előre is üdv a klubban! :C

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#48025) LucasGrant válasza petya2012 (#47969) üzenetére


LucasGrant
aktív tag

Az idei EC930-ba már webOS van.

(#48026) #94529552 válasza huncutka1029 (#48020) üzenetére


#94529552
törölt tag

Oda jó lenne ez a webos-os tv: LG 65EC9700 4K OLED :R
razzorr Nem, alaptípus=fapados. Full extrás= Smart rendszer +3D +wifi +stb.

(#48027) nimfas válasza Digital51 (#48018) üzenetére


nimfas
addikt

Itthon azért drágább mert bár azokat is Kínában gyártják, de ha rászámolod a vámot, áfát, importőr-nagyker-kisker hasznát már minimum 2x-es árnál tartunk...

(#48028) razzorr válasza #94529552 (#48026) üzenetére


razzorr
őstag

Jaja én is ezt értettem. Nem smart=alap,mint pl.5610, a Smart meg a csilli-villi :)
De ahogy nézem,nincs túl nagy választék 100cm körüli "fapados" változatban.

(#48029) alisck válasza parkr (#47994) üzenetére


alisck
tag

Jah és nem írtam le, hogy 400 hz-nél rosszabbat nem nagyon akarok... Ez 47LA740S szimpi lenne, de akkor már inkább az új 671-es, azt tudnak szerezni nekem 170be...Az ugy csak nem olyan rossz. Bár mondom a fehér a bajom :( :W

(#48030) alisck válasza sapics (#48009) üzenetére


alisck
tag

köszi, de az sajna túl drága, annyit már nem ér meg nekem az egész... valahol 200ig lőném be az árat maximumra, annál nincs értelme többet költenem egyenlőre...

(#48031) alisck válasza #94529552 (#48002) üzenetére


alisck
tag

Köszike, de a 40es az kicsi... Régi fajta LG-m volt még a nagy keretes 47"os lcd, arról leszamolod a keretet meg ilyeneket, akkor ha a 40est nézed, az kicsi hozzá képest... Bár egy barátom azt mondja, hogy ezeket az UHD tvket nem érdemes megvenni 4-500 ezer alatt, mert csak butítottak.... Ez mennyire lehet igaz? Elgondolkoztam valami kisebb UDH-n is esetleg, de nem favorizálta a barátom az olcsóbbakat... Valakinek valami vélemény az olcsóbb UHD-s tvkről?

(#48032) #94529552 válasza parkr (#47994) üzenetére


#94529552
törölt tag

Te hiszel ennek az elektroshop.unas.hu-nak, mert már más üzlet nem forgalmaz ilyen tévéket, meg sok másik kifutott darabot sem. Szerintem ezt valami trükkös bujtatott reklámozásra használják, hogy rákattanjunk a weboldalukra. :W

(#48033) parkr válasza #94529552 (#48032) üzenetére


parkr
őstag

nem tudom, nem ismerem :F

(#48034) Papi86 válasza nimfas (#47840) üzenetére


Papi86
csendes tag

Én lassan egy hónapja várom a 47-es lb730-at....de kezd elfogyni a türelmem. Nem szeretnék káromkodni, de ez az euronics (Székesfehérvár alba Plaza) is nagy sz*r. Egy hónap alatt már a ferdeszeműek is elküldték volna vagy haza is gyalogolhattam volna vele Ázsiából....

(#48035) Zsmester89 válasza alisck (#48031) üzenetére


Zsmester89
őstag

55" fölött éri meg az uhd, ott már látni lehet a különbséget, ha viszonylag közelről nézed. Ahogy többen is írták, ezek az 500e alatti uhd-k még edge ledes próba cseresznyék :) Nem éri meg, már a tartalom hiánya miatt sem. Az oled 4K-k már jók lesznek 1-2 év múlva, én is addigra időzítem majd a cserét, nyugodtan vegyél full hd-t, abból is jobbat. LB470-től 730-ig.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#48036) nimfas válasza Papi86 (#48034) üzenetére


nimfas
addikt

Engem tegnapelőtt hívtak hogy tegnapra meglesz a TV.... Tegnap be is mentem hozzájuk, a főnök mutatta az e-mailt amit kapták 16:18-kor. "nem tudjuk szállítani"
Közben én megrendeltem a ledtvplazaból is, ők szombatig ígérték a szállítást, még jó hogy nem mondtam le! Úgyhogy most verseny van....

(#48037) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Az Euronics-ot és barátcégeit hanyagolja mindenki. Káosz, ami ott van!
Konkrétan a black friday/családi hétvége alatt ott rendeltem, de mivel nem tudtak szállítani---->nem akarnak szerintem, buktam 4-5K-t. A másik bolt (mall.hu) másnapra szállította, ingyen futárral.

Ja és hülyének nézik a vevőt és kárpótlásként egy ingyen szállítást tudtak adni, amikor amúgy is ingyenes volt... GG! :U

Amúgy csak -10%-ot szerettem volna egy másik tv árából, de kiröhögtek gyakorlatilag. Gondolkoztam, hogy feljelentem ezt a tróger céget, mert visszaigazolás esetén teljesíteniük kell, de energia hiányában nem foglalkoztam velük.

[ Szerkesztve ]

(#48038) madle válasza h1mpi (#48037) üzenetére


madle
őstag

220Volt-ot illetve a MAll.hu-t néztem ki én is esetleges üzleti partnernek, akkor ezek megbízható boltok ezek szerint?

(#48039) Sify válasza madle (#48038) üzenetére


Sify
senior tag

Én a 220volt boltban vettem pénteken a TV-met. Semmi gond nem volt velük. A kiválasztott TV-t csütörtökön megrendeltem (volt raktáron) pénteken már át is vettem. Azóta is kitűnően működik. :-)

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#48040) TaylorPro válasza Papi86 (#48034) üzenetére


TaylorPro
addikt

A digitalko-ba a héten érkezett 47LB730. 42LB730 is még megjöhet szombatig. Onnan tudom hogy beszéltem velük. Ők csak és kizárólag al LG Magyarországtól hozzák a készülékeket. Ki is tartok mellettük.

Pixel 8 Hazel

(#48041) alisck válasza Zsmester89 (#48035) üzenetére


alisck
tag

Jaja igazad van, a barátom is azt mondta, hogy inkább az olyan 50-60" felett érdekes az UDH és pont ahogy mondod még gagyik az olcsóbbak, csak parasztvakítás... :W Meg én mindenképp LG-t fogok venni, bár elég sokan esküsznek a samsungra, de az nekem valahogy nem jön be.... Szerintem az LG-nek szebb és jobb képe van. A szolgáltatás meg nekem aztán tökmind1, ha netezni akarok meg ilyenek akkor arra ott a gép v laptop azt cső, mit nyomkodjam állandóan a tv távirányítót... :Y

(#48042) alisck válasza h1mpi (#48037) üzenetére


alisck
tag

ÚÚÚ hallod ilyen helyeken abszolút nem szabad vásárolni... Adnak 10% kedvezményt, ha 40%-os hitelre veszed meg náluk a tvt vagy bármit, meg csodakártyára meg ilyenekre... Nem szabad, ilyen elcseszett bunkó begyöpösödött cégeknél venni semmit. Na meg a másik a szakértelem, hát azt inkább hagyjuk is... :W

[ Szerkesztve ]

(#48043) ron8


ron8
senior tag

HY!
Valakinek tapasztalat 42LB 620V felől?

(#48044) h1mpi válasza madle (#48038) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ha boltok:

Számtech cuccok+egyéb: 220volt, iPon, Aqua, MM és most újoncként a mall.hu és az emag. Ezek gyorsak voltak nem kérdeztek csak szállították a megrendelt cuccot.

220Voltnál rendeltem 2 db elírt árú GTX980-at, persze nem szállították, de adtak bármelyik két termékre -10% kedvezményt. Ez korrekt.

(#48045) razzorr


razzorr
őstag

A Mall.hu-val valakinek van garanciális tapasztalata? Nem gyengén adócsaló cég egyébként, de kíváncsiságból kérdezem, hogy küldözgetni kell a cuccost, ha elromlik vagy van szervize az LG-nek és lehet velük kapcsolatot felvenni ha gond van?
Illetve, hogy ha jól látom a 42lb5610 típusnál nincs fülhallgató kimenet. Ilyen létezik? Vagy csak félreolvastam valamit? :)

(#48046) vj0c1 válasza razzorr (#48045) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Az LG oldaláról: "Side connections/Headphone (3.5mm) OutputYes (1)"

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#48047) razzorr válasza vj0c1 (#48046) üzenetére


razzorr
őstag

Akkor az 5500-ban nincs :B [link]

(#48048) nimfas


nimfas
addikt

Úgy néz ki, szombaton jön a 42LB730 tv a ledtvplaza-tól.

De mivel nem leszek itthon így apámék veszik át, másik címen.
Kérdésem az lenne, hogy mi a helyzet ha vasárnap be üzemelem, csinálok 1920x1080-as felbontású képeket:
fehér,fekete,piros,kék,zöld színben és pixelhibás a kijelző? Esetleg foltos mint az állat?

LG-nél hogy van a pixelhiba? Van rá garancia, vagy csak x darab felett?

Valakinek bárminemű ilyen tapasztalata?

Előre is köszönöm, csak gondoltam a kisördög nem alszik :D

(#48049) Papi86 válasza TaylorPro (#48040) üzenetére


Papi86
csendes tag

Az a baj, hogy 10 hónapra szeretnénk venni a tv-t és itt Fehérváron az euronicsbe adnak kamatmentes áru hitelt. :-/ Még hétfőig várok, aztán ha nem jön akkor össze gyűjtjük kpba. De ha tudtok jó feltételeket valahol máshol, akkor szívesen várom a válaszotokat. Csak 47lb730 jöhet szóba, arról már nem mondunk le.

(#48050) alisck válasza Papi86 (#48049) üzenetére


alisck
tag

Auchanban esetleg? Ott is szoktak lenni elég jó 10 havi konstrukciós "ingyen hiteles" akciók, csak 1 törlesztővel kerül többe, de faterék ott vettek még nyáron azt hiszem...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.