Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) Casterke válasza tome.jr (#44000) üzenetére


Casterke
tag

Inkább az a fontos, hogy legyen egy nVidia GTX 970 vagy 980-ad mert jelenleg csak ezek támogatják a HDMI 2.0-át. Ha ez megvan nem hiszem, hogy lenne neki input lag-ja. Jó természetesen nem annyi mint egy ASUS monitornak hanem azért van egy 5ms.

(#44002) Zsmester89 válasza tome.jr (#44000) üzenetére


Zsmester89
őstag

Jobban jársz monitorral, mint már írtam, magas az input lag az alsókategóriás (kis méretben értsd 500e alatt) 4k-nál. Marad a monitor :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#44003) #94529552 válasza Zsmester89 (#44002) üzenetére


#94529552
törölt tag

A HDMI bemenet PC-re átnevezése, és a játék képmód kiválasztása biztos használhatóvá teszi játékra. Ezeket a trükköket sajnos egyes tesztoldalak nem ismerik.

(#44004) Casterke válasza #94529552 (#44003) üzenetére


Casterke
tag

Igen valóban megszünteti a input lag-ot, de arra mégjobban oda kell figyelni, hogy a most piacon lévő GPU-k csak 1.4-es HDMI-vel vannak felszerelve ami ugyebár 4K@30Hz nem elég játékra!

[ Szerkesztve ]

(#44005) Lefty válasza tome.jr (#44000) üzenetére


Lefty
addikt

TV-ben is nagyobb meretben van es baromi draga. Nem is tudom, hogy 40" korul van-e. Ertelme sincs a 4k-nak olyan meretben. Plusz az se ma lesz, hogy 4k felbontassal jojjon jatek.

[ Szerkesztve ]

(#44006) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!
Van a szüleimnek egy LG 39LB5610 tévéjük. Szeretnék apámnak filmeket és sorozatokat vinni, amihez vennék egy 2.5" hordozható merevlemezt. A WD Passport Ultimate 500GB-ra gondoltam, jó árban is van, megbízható is. Mi a tapasztalat, kezeli az LG tv gond nélkül ezeket a külső merevlemezeket, elég áramot kap az USB-n keresztül? Melyik külső hdd az, ami biztos működik gond nélkül?
Köszönöm!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#44007) laszlo168 válasza gurabli (#44006) üzenetére


laszlo168
senior tag

Jó választás, én is ilyet használok.

(#44008) gurabli válasza laszlo168 (#44007) üzenetére


gurabli
senior tag

És gond nélkül működik? Nem kell leválasztani, stb? Mert nagyon fontos, hogy rádugom és elfelejtem módban működjön, mert nem értenek hozzá a szüleim. Ha a külső HDD-ről akarnak nézni valamit, csak átkapcsolnak a tv-n USB-re és már fel is pörög, lehet válogatni:)?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#44009) brendonka23


brendonka23
tag

Sziasztok!olyan kérdésem lenne hozzátok,hogy adott az invitel netem ami 10megás,adott hozzá egy modem ami wifi-s!"zte"és adott egy tv ami lg42lb650v,kipróbáltam a servio nevü programot és nagyon jó kis cucc mert nem kell kábelezni,igy átvittem a tv-t a melletem lévő szobába,na már most fogja a wifit ott is és a bdrip filmek tökéletesen mennek akadozás vagy megálás nélkül,de a bluray 1080p.s filmek már nem,pedig azt is vitte akadozás nélkül itt ebbe a szobába,de a másikszobába már megál tölt elindul megál tölt elindul!
Mi lehet a probléma?hogy lehetne ezt megoldani?válaszotokat előre is köszi! :R :W

(#44010) tonnni1


tonnni1
tag

Sziasztok!

Vásároltam egy LG 42LB650V-ZN típusú televízió készüléket, de sajnos nem elég részletes a használati útmutatója, próbáltam az LG honlapról letölteni de csak ugyanazt találtam ami a dobozban is benne volt. Tudnátok mondani egy weboldalt ahonnan le lehetne tölteni?

(#44011) Dave567 válasza SzlobiG (#43987) üzenetére


Dave567
addikt

Segítek kicsit, A Direkt VS. Edge LED, egy és ugyan az, más helyen helyezkednek el a ledek, de ugyan úgy felhős, bevilágítás meg a hasonló problémák meg vannak, a Direkt-nek elvileg jobbnak kéne lennie, DE NEM, ne várj többet tőle...

(#44009) brendonka23: Wifin keresztül ne várj csodát, még kábelen se nagyon akar menni, 3GB-os sorozataimat elviszi még valahogy, de a 22gb REMUX BD-k már megizzasztják, pedig 1m-es kábellal van össze kötve.

[ Szerkesztve ]

(#44012) Zirowe válasza Dave567 (#44011) üzenetére


Zirowe
nagyúr

25gb-s is megy bőven wifin megfelelő körülmények esetén, kábelen is.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#44013) mazacar válasza Dave567 (#44011) üzenetére


mazacar
tag

Nekem tokeletesen megy kabellel az emlitett formatum..:)
Wifin az elejen szokott kicsit tolteni..nekem 20 megas invitel net uzemel...:)

(#44014) laszlo168 válasza gurabli (#44008) üzenetére


laszlo168
senior tag

Gond nélkül működik, nem kell leválasztani, de ha rajta marad nem tudom ki kapcsol e, én mindig kihúzom a tv -ből.

(#44015) tonnni1


tonnni1
tag

LG 42LB650V-ZN típusú televízión hogy tudom beállítani, hogy amikor lépek egy csatornát akkor ne csak a nevét írja ki, hanem azt is hogy milyen műsor megy és annak melyik szakaszában tart a műsor?

(#44016) Dave567 válasza Zirowe (#44012) üzenetére


Dave567
addikt

és (#44013) mazacar:

Persze, olyan routerrel megy, de nekem a cisco routerral amit UPC-től kaptam, nem mindig megy rajta, pedig nekem 250/20-as netem van.
Meg amúgy se ajánlott a beépített lejátszót használni...

(#44017) #94529552 válasza tonnni1 (#44015) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem ezt egy tévé se tudja. Csatornaváltás után az info gomb megnyomása szükséges.

(#44018) dugomc


dugomc
tag

Használ valaki LB650v tv-t vagy ha azt nem akkor ilyesmi tv-t CL modullal? OLyan gondom van hogy a Műsorfüzetben amikor kiírja mi megy akkor az ékezetes betüket mindenféle más betüvel pótolja szinte olvashatatlan.

(#44019) tonnni1


tonnni1
tag

Köszönöm a választ, egy az enyémhez hasonló Sony tudja, azért gondoltam hogy ez is tudhatja..

(#44020) Zirowe válasza Dave567 (#44016) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Upc hgw-jei elegge hulladekok, bar a cisco meg a jobbak koze szamit.

Nekem ubee van, de rogton ment bridgebe, onnan wdr3600, amire a filmes/letoltos hdd van kotve.
Most gondolkodom egy rt-ac68u-n.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#44021) mazacar válasza Dave567 (#44016) üzenetére


mazacar
tag

Servioo-t hasznalok..:)

(#44022) F_Zolee válasza brendonka23 (#44009) üzenetére


F_Zolee
veterán

Szerintem a legutóbbi frissítéssel valamit elszúrtak, mert nekem is töltöget állandóan és előtte meg nem volt gond semmilyen HD-s film átvitelnél wifin. Nem változott a helyzete a tv-nek.

Meg most ha frissítésre akarok keresni a tv-n akkor pár százalék után kilép belőle, minden menüből és médiakártyás üzenettel fogad, hogy hívjam a UPC-t...aztán visszadob a tv csatornára.

(#44023) taknyí


taknyí
senior tag

Nos sokat olvastam a bevilágításról, a felhősödésről, a piszkos sarkakról, de alapvetően ez egy színes tv, és nem homogén háttereket nézegetünk vele. Ha megnézzük, hogy azok a hibák milyen speciális helyzetekben zavaróak, akkor szerintem akár al LA, LB széria megállja a helyét, engem a szép színek bőven kárpótolnak. Ezt csak azért írom, hogy ha valaki ide téved, nehogy azt higgye, hogy óriási problémákról van szó. :B

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#44024) tonnni1


tonnni1
tag

Ne haragudjatok, hogy ennyit kérdezek, de nem találtam részletes leírást. Amikor beállítottam a tv.t, kiírta hogy talált 113 DTV és 58 Tv csatornát, a DTV csatornák megvannak, de a másik nincs, és így hiányzik 1- 2 csatorna...

(#44025) Zsmester89 válasza Dave567 (#44011) üzenetére


Zsmester89
őstag

Felhősödés és bevilágítási problémák direkt lednél? :D Melyik márkánál tapasztaltad? :) Én még képet is szúrtam be, de ha kell előkeresem megint itt a fórumon, hogy nem látszik semmilyen bevilágítási probléma (direkt lednél meg hogy? :D amúgy meg..), felhősödés meg szintúgy hiányzik belőle. lb730v

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#44026) ozzy711 válasza taknyí (#44023) üzenetére


ozzy711
őstag

Ez nagyon szubjektív! nekem pl. óriási probléma, hiszen nem diavetítőnek veszem a tévét, fontos a mozgásmegjelenítés, az pedig kritikán aluli ( LA széria ).

(#44027) apszi válasza ozzy711 (#44026) üzenetére


apszi
őstag

Kritikán aluli? Mi baj van a mozgásmegjelenítéssel az LG-nél? :F

(#44028) brendonka23


brendonka23
tag

ahány ember annyi vélemény bármi féle tévéről legyen szó!Aki megteheti és vásárolni akar,célszerübb elmenni és sajátszemmel megnézni mit akar venni,összemérne több tvvel is persze a pénztárca is számit!Ha meg messze lakik a boltól és marad a net,akkor maradhatnak a vélemények,de akkor is a pénztárca fog dönteni,hiába van egy 170ezres tv amihez többet irnak jót,mikor nincs csak 150ezer forintja az illetőnek,úgy is a z mellet fog dönteni,de azért már 150ezer forintól nem hiszem én hogy nem lehet kapni egy valamire való márkás tv-t!:) nekem ez a meglátásom!

(#44029) direwolf válasza Zsmester89 (#44025) üzenetére


direwolf
őstag

Bevilágítás tényleg nincs, de felhősödés igen. Világos homogén képernyőn szépen kirajzolódnak a ledek holdudvarai. Nem vészes, de egyértelműen látható. Hihetetlen, hogy képtelenek egy normális diffúzort belepakolni :W

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#44030) #94529552 válasza Zsmester89 (#44025) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem veszed észre hogy csak provokálnak? ozzy711 fórumtársról tudjuk hogy plazmás, és mióta mellényúlt azóta itt offol és szidja a tévéket. Hogy mi a célja nem tudom. Pedig a plazma topicban tárt karokkal várják.

brendonka23 Az alap, hogy aki tudja az élőben is nézze meg a tévéket, de akkor jönnek a tanácsok, hogy neontengerben nem érdemes, meg ott üzleti módban mennek a tévék, vagy teljesen elállítgatva. Tescóban pl. egy eladó se foglalkozik velük, agyonhasznált, kukába való scart csatlakozókat használnak.
Én történetesen úgy vettem tévét, hogy szétnéztem egy üzletben egy szórólap hatására. Egy tavalyi modell tetszett meg belőle, az üzletben sem volt kifogásom ellene, csak az hogy sokkal többért adnák, mint a webshopokban. 3-4 hét fórumozás után egy másik és nagyobb tévét vettem meg online, és jól jártam vele. Az LB671V-t, és nem felhősödik, még bevilágítási hibák sincsenek. Szép képe van, a böngésző az elejétól kezdve jól működik, 3D-ben is jó stb. Hihetetlenül kevés áramot eszik, és a hangja is szépen szól.

direwolf Vannak akik az egyszínű homogén háttérképeket nézegetik, míg a többiek tévéznek, meg filmeket néznek. ;) Másik márkáknál, pl.Sonyról is írták, hogy ilyen üres háttérnél felhős, de műsorok alatt nem.

[ Szerkesztve ]

(#44031) brendonka23 válasza #94529552 (#44030) üzenetére


brendonka23
tag

na örülök hogy sikerült jó tévét vásárolnod!nekem az lg 42lb650v nincs felhősődés és nincs ilyen bevilágiási valami,csak néha a fekete részek szürkések ezt nem értem!egy szar technika tv-n olyan szép volt a fekete hogy eszméletlen,a 127 centisen!ezen az lg-n meg h-t az az 1 ami nem tetszik!beálitás kérdés?

(#44032) taknyí válasza #94529552 (#44030) üzenetére


taknyí
senior tag

+1 ezért nem is reagálok az ilyen megjegyzésekre...

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#44033) direwolf válasza #94529552 (#44030) üzenetére


direwolf
őstag

Most akkor felhős vagy nem? :D Nem azt írtam, hogy zavar, hanem hogy felhős. Mint tényt. És azt, hogy fillérba..ás, hogy nem tudnak normális diffúzort tenni bele, mert az ezt is megoldaná. És akkor nem motoszkálna a tudatalattiban az a kur.a kisördög. :P

De amúgy... csak halkan jegyzem meg, hogy látszik az akkor is, ha gyorsan svenkel a kamera, mert az emberi agy olyan kis hülye, hogy simán szétszedi a statikus tartalmat a dinamikustól a mozgóképen ;]

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#44034) Zsmester89


Zsmester89
őstag

A friss kérdezőknek fogom csak elmondani ezentúl a véleményemet :) Egy csomóan úgy jönnek ide, hogy látta a sonyt vagy a samsungot, meg plazmát, meg az ismerőse mondta, meg olvasta...és .zar az egész. :) Hát így nem lehet véleményt alkotni.
1. Én nem látok felhősödést, pedig tudom mi az, nem az első lcd tv-m.
2. Nincs oldal bevilágítás a direkt lednél, nem is lehet, más technika
3. Aki nem hiszi, keressen rá itt "Bosszúállók" és ott van egy kommentem, amiben vannak xperia z-vel készített képek a tv-ről, nem a legjobb minőség, de a lényeg látszik.

A többi hitetlen nem érdekel :) itt az élő példa és kész, lehet hogy vannak hibás darabok, akkor nekem szerencsém volt.

Aki meg plazma vagy másik gyártó fanboy, az kéretik átfáradni annak az adott topicjába :) THX

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#44035) direwolf


direwolf
őstag

Én sem válaszolok a fanboyoknak ( ;] ), csak beszúrok ide egy képet, amit már régebben is megtettem az 50LB650-esemről:

Ezt egy homogén monitoron megnézve látszik aminek látszani kell.
És ez nem egyedi eset, minden tesztben megemlítik az LB széria "alaptartozékaként"

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#44036) brendonka23 válasza direwolf (#44035) üzenetére


brendonka23
tag

ez mit is jelent most akkor?

(#44037) Zsmester89 válasza brendonka23 (#44036) üzenetére


Zsmester89
őstag

Ez azt jelenti, ha leülsz percekig homogén képet nézni, akkor lehet hogy észreveszed, hogy nem teljesen tiszta a kép :) Amúgy azért ajánljuk a 671-et a 650 helyett, mert abban több a képjavító eszköz, pl szebb a feketéje :) stb.. szóval most megköszönhetjük, hogy a kolléga az alsó osztályból linkelt egy homogén képet...de én azt mondom, hogy jobb a plazma full szürke, fehér, fekete, stb.. képek nézegetésére :) további jó tévézést kívánjunk neki :D

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#44038) #94529552


#94529552
törölt tag

Most olvastam vissza, direwolf is csak károg az LCD-kre, közben egy nagy plazmafan. Inkább menjenek az ilyenek a plazma topicba. A kultúrálatlan káromkodókat én se veszem figyelembe. Nincs itt valahol egy modi?

(#44039) brendonka23 válasza Zsmester89 (#44037) üzenetére


brendonka23
tag

akkor nem éri meg a pénzét a 650v?

(#44040) Lefty válasza brendonka23 (#44039) üzenetére


Lefty
addikt

De, ennyi penzert, amit nyujt ez a tv, az nagyon jo szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#44041) brendonka23 válasza Lefty (#44040) üzenetére


brendonka23
tag

nekem is bejön minden téren,csak a fekete nem

(#44042) Zsmester89 válasza brendonka23 (#44039) üzenetére


Zsmester89
őstag

Ahogy a kolléga mondja, annyi pénzért megéri. Ha viszont van rá lehetőség, hogy 671-et vegyél, akkor ajánlottabb azt venni :)
730v fekete

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#44043) laszlo168 válasza Zsmester89 (#44042) üzenetére


laszlo168
senior tag

Nekem az LA 660 ugyan ilyen, a plazmám nem tud ilyet, az csak olyan szürkés...

(#44044) #94529552 válasza brendonka23 (#44041) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem a 42LB650V a legjobb ár-érték arányt képviseli ebben a kategóriában, és nagyon jó tévé. Keresni kellene valamilyen otthoni kalibrálási-beállítási útmutatót, ha abszolút nem értesz hozzá, vagy cseréld le 671V-re.

(#44045) brendonka23 válasza #94529552 (#44044) üzenetére


brendonka23
tag

nem minden részen amúgy rossz a fekete ezt nem értem miért?van olyan film ahol vagány a fekete!:)

(#44046) Zsmester89 válasza brendonka23 (#44045) üzenetére


Zsmester89
őstag

Milyen anyagokat nézel rajta? (BD, avi..?)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#44047) brendonka23 válasza Zsmester89 (#44046) üzenetére


brendonka23
tag

a full hd filmeknél jó,amúgy a sima tv adásoknál szükrke a fekete máshol nem annyira

(#44048) LÁZ


LÁZ
addikt

üdv, szert tettem egy 42LB671V-re, a kérdésem az, hogy a csatorna keresés miképpen működik, hogy tudom megoldani, mert a magic remote-al vmiért csak 2 csatornát tudok váltani, a upc-s beltéris távirányitóval megy rendesen, de szeretném normálisan rendezni őket.

Illetőleg ha van esetleg csatornarendező progi, melyik lenne az?

köszöntem :R

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#44049) Dave567 válasza Zirowe (#44020) üzenetére


Dave567
addikt

Hát annyira nem izgat ez router dolog, mert média lejátszom lesz majd, addig meg elvagyok PC-Tv-vel. :)

(#44021) mazacar: Szintén azt használok, nem rossz progi, csak valamiért a frissen letöltött filmeket nem ismeri fel azonnal a TV.

(#44050) sweetsour válasza brendonka23 (#44009) üzenetére


sweetsour
tag

Ebben az esetben az Invitel netnek semmi jelentősége. A wifi jel nem elég erős a másik szobában. Ha jól értem, amikor egy szobában volt a TV a routerrel, akkor minden film simán ment.

Ha most az Invitel modem egyben a Wifi router is, akkor lehet egy rendes Wifi router jele már elég erős lenne. Pl. egy több antennásnak. Ha cserélhető az antenna rajta, akkor rátehetsz nagyobbat.

Megoldás lehet még Wifi jelismétlő (másnéven Wifi repeater vagy Wifi jelerősítő) elhelyezése a router és a másik szoba között félúton.

Megpróbálhatod a mostani routert is valami nyitottabb helyre tenni, ahonnan könnyebben eljut a jel a másik szobába.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.