Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68001) Nightman1


Nightman1
tag

Uhd tulajok? http://www.sat.hu/hirek/az-astra-karacsonyi-uhd-ajandeka/3763.html#.VnsCiRCjie4.mailto

(#68002) aram01 válasza olasz69 (#67994) üzenetére


aram01
nagyúr

alapból a 40-re frissít? vagy rá kell rakni? alaplap csere után egyből jött az 1.4 csak nem néztem a végét, esetleg elmondanád hogy miben lett jobb a 40-es? :R

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#68003) forras2 válasza olasz69 (#67994) üzenetére


forras2
őstag

Köszönöm!
És hogyan kell, tudom frissíteni? Mit kell csinálnom?

(#68004) olasz69 válasza aram01 (#68002) üzenetére


olasz69
senior tag

Az enyém magától frissített,de normál esetben usb-ről is felmehet!
Nem vettem észre pozitív,változást (nem azt jelenti,hogy nincs! ) negatív annyi,hogy random megjelenik a simplink eszközöm neve a képen amit aktiválhatnék akár! Kb 5 másodpercre!
Eddig kb 5x jött elő! Szerintem a 15 vagy a 20 végűt is felteheted,ha nem az van fent! Vagy várhatsz is,hogy ezt megjavítsák!

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#68005) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

LG 42LB650V típusú TV-t cserélnek vajon ilyen típusú hibával? [link]

(#68006) rwin5


rwin5
őstag

Sziasztok! Írtam a milyen tv-t vegyek topikba de nem kaptam segítséget, ezért tőletek szeretném megkérdezni:

Egy kisebb szobába szeretnék televíziót vásárolni. Ezzel kapcsolatban igényeimet nem tudom elmondani, maximum annyi, hogy néha néznék rajta filmeket pendrive-ról ha lehetséges HD-minőségben. Magát televíziós csatornának sportcsatornán kívül nem nagyon szoktam. (kb fél éve nem néztem tvt)
A TV és az ágy (fejrésze) között nagyjából 4,5-5 méter van. A tv szélességre maximum 170-180 centi hely van, de szerintem ilyen széles nem kell, de majd Ti felvilágosítotok. Később falra szeretném majd felrakni, tehát olyan modell kéne amely állvány segítségével (lehet mindegyik az nem tudom) majd fel lehetne fúrni. Most ez azért nem kivitelezhető, mert tavasszal lesz belső felújítás falfestés + világítás felújítás.
Ha az lehet kritérium a modell kapcsán, elvileg az m-marktban szeretném megvásárolni, mert ott a garanciáztatás miatt közel vagyok.
Maximum pénzösszeg 200.000Ft.
Szerk: annyi eszembe jutott, hogy a 3D funkció nem érdekel semmilyen szinten.
Köszönöm előre is!

(#68007) TBMC válasza TBMC (#67990) üzenetére


TBMC
addikt

MrBazsi koszonom!
Mas esetleg a fentebbire, hogy megfelelo lesz e az xbox one jatek a tvn? Akadasmentesen fog e futni... :F

markbellus.hu 

(#68008) #94529552 válasza Atesz8 (#67983) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem, ha a beltéri a forrás, akkor nem kell a tévét hangolni. HDMI-vel van átvezetve? Nézd meg az input gombbal, és kapcsold át a HDMI-re . Vagy csatlakozási hiba vagy nem tudom, nyomozd ki.

brugo A Live menüben van szűrő, lehet a Kedvenc A vagy B, C, D-t választani, és ekkor csak azok közt léptethetsz. Vagy lenyitod az összefoglalót, és a leírás alapján ChanSort-tal az elejére pakolod sorban a csatornákat.

(#68009) h1mpi


h1mpi
nagyúr

A WebOS 3-nál is várni kell, hogy bekacsolás után azonnal tudjak csatit váltani?

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#68010) Croaker


Croaker
csendes tag

Sziasztok!

Sikeresen összekötöttem a gépet az LG652V TV-vel, HDMI kábellel.
Gépen beállítom, hogy a monitor az alapértelmezett.
Source-ba kiválasztom a TV-n a Hdmi-t, megjelenik az asztal a TV képernyőn.
Elindítom VLC-t, áthúzom PC ről TV-re a lejátszót, felteszem full screenre a lejátszót és megy.

Gond:
1; Hang a PC hangfalon szól.
2; Néha, mintha szaggatna a TV-n a kép.

Ha átteszem, hogy a TV az alapértelmezett a hang tekintetében, frankón megy a hang a TV-ről. De ilyenkor nem megy a gép hangfala, ergo ha az asszony TV-n nézne valamit a gépről, n meg a gépen mást, csak egy hangforrás van...

Ezt az alapértelmezett dolgot minden egyes filmnézésnél be kell állítani?
Nem lehet a képet és a hangot csak akkor "kérni", ha a TV-n szeretném nézni a gépről indított filmet?

Magyarán, mi van, ha csak a gépen szeretnék dolgozni, nem akarom, hogy eltűnjön az egerem (mivel alapból elindítás után érzékeli a TV-t, mint második monitor, és átmászna ugye oda is az egér).

Vagy hogyan a legegyszerűbb filmet nézni a gépről (ha nem ezzel az áthúzom módszerrel)?

Aki válaszol annak előre is köszi..
és légyszi ne írjátok hogy google stb..Köszi! :R

Boldog Karácsonyt mindenkinek! :))

(#68011) MrBazsi válasza sixpak (#67999) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Na az szép, de ünnepek alatt azért csak lesz időd rá. :D
Nekem csak 2 napja van meg de most szedem csak ez első 4k mozit, eddig csak tesztvidik voltak, majd megírom a filmes tapasztalatokat.
Hát figyeltem az akciókat, és mivel ugye tavalyi széria, nem sok helyen kapni már.

Olasz69: Nem, 49UB820v lett, ub850et nem akartam a régi webos miatt.
egyébként linkeltél itt előbb valakinek lg szoftvert, az su.lge.com ról, én vagyok láma vagy hogy lehet oda beregelni? néznék egy két régebbi szoftot...

(#68012) olasz69 válasza Croaker (#68010) üzenetére


olasz69
senior tag

Miért kell áthúzni,nem lehetne az asztalt a tv-re kiterjeszteni,és úgy használni?Ilyenkor megy a hang is! Esetleg ha fimet néztek a gépről,akkor ne gépezzetek közben? Lehet van még más megoldás is!
Megjegyzem,3D is csak így megy! A PowerDVd -ről! 5.1-ben is.

MrBazsi irok pü-t!

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#68013) szpali


szpali
addikt

Az megvolt, hogy a sima távirányító appon kívül létezik Magic Remote app is? :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#68014) olasz69


olasz69
senior tag

LG webOS Magic Remote

1x
2x

Csak mondta nem linkelte :
1x
2x

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#68015) Diamond500 válasza h1mpi (#68009) üzenetére


Diamond500
senior tag

Az még a jövő titka

(#68016) zluspai válasza Croaker (#68010) üzenetére


zluspai
csendes újonc

Filmjátszás gépről: én DLNA-t ajánlom: a pc-n megosztod a könyvtárakat ahol a filmek vannak és a TV saját lejátszójával a smartshare-en keresztül szépen böngészheted-lejátszhatod a fájlokat.

Nekem eddig mindent lejátszott a 652v amit rádobtam.

DLNA-ról a topic összefoglalóban találsz leírást, a win 10-be épített DLNA is megteszi, de ha felrakod a Plex szervert a gépedre az még jobb: szépen kirakja a filmek képét a tvre.

A megosztás hátránya lehet hogy wifi-n keresztül néha megakadhat - pláne ha nagy a forgalom- illetve egy komoly HD film nem mindig fér át a wifi sávszélességen. A megoldás a kábeles kapcsolat...

[ Szerkesztve ]

(#68017) h1mpi válasza Diamond500 (#68015) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Én csak ezért cserélném a tv-t. Ez hogy várni kell kiakaszt.

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#68018) Croaker válasza olasz69 (#68012) üzenetére


Croaker
csendes tag

Üdv!
Azért szeretném, ha külön lenen kép/hang a TV-től. Mert előfordulhat, hogy az asszony sorozatot nézne ami engem nem érdekel és vica versa, akkor miközben ő TV-n nézi a sorozatot, én a számítógépen tudok mást csinálni. Ha kiterjesztem (klónozom) a monitort, mindkettő kijelzőn ugyanaz van.

A Wifi-n keresztüli kapcsolattal pont az a bajom, hogy levegőben megy (közben nem biztos, hogy oké a letöltés), ezért vettem a HDMI kábelt, kb 2,5 méterre van a gép és a TV, ez így épp jó(nak gondoltam).

HDMI-n keresztül a TV-t vezérelve nem lehetne valahogy megnyitni a gépen lévő file-okat?

Köszi!

(#68019) olasz69 válasza Croaker (#68018) üzenetére


olasz69
senior tag

Természetesen csak egy megjelenítő használatára gondoltam,kizárólagosan a Tv! A klónozásnál két megjelenítő van,és azonos felbontásban,attól függ mit klónozunk a tv-t vagy a monitort! Az asztal kiterjesztést mint fogalmat tévesen írtam,ami pont az áthúzás egyik feltétele! Kérdésed pont innen indult,az asztal kiterjesztéstől,ezzel folytattam,hibásan.....Sajnos nem tudok megoldást,Neked!

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#68020) huncutka1029 válasza Croaker (#68018) üzenetére


huncutka1029
addikt

van routered ugye?
Vegyél egy UTP (LAN) kábelt hozzá, azzal kösd össze a tv-és a routert.
Innentől kezdve az akadozás nem játszik...

HDMI-n keresztül nem lehet megnyitni a fájlokat, az csak hangot/ képet továbbít.
És ilyenkor a DLNA (smartshare) segítségével bármit bármikor nézhetsz, hallgathatsz a tv-n, miközben a pc-n azt csinálsz, amit csak akarsz.
Összefoglalóban van pár tipp DLNA programokra, és beállításukra.

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#68021) huncutka1029 válasza h1mpi (#68017) üzenetére


huncutka1029
addikt

miért akaszt ki?
Láttál már olyat, hogy kb fél évvel a megjelenés előtt kiadja egy gyártó a specifikációját az új termékének?
Pl, új autó, új videókártya, új oprendszer?
Tuti hogy ott is lesz valamennyi boot idő, nem fogsz tudni egyből csatit váltani...
A régi crt tv-n sem ment, csak miután bejött a kép és hang..... :Y
Pc-n is megvárod, hogy betöltsön az oprendszer bekapcsolás utám, mielőtt elindítod a kedvenc játékodat, vagy fórumodat.
Ne idegeskedj, ez nem fog megszűnni. WEBOS2 alatt kb 3-5 mp amit várni kell, míg teljesen feláll a rendszer, és bekapcsol mindent.Ez nem egy égbekiáltóan hosszú boot idő főleg webos 1 hez képest, ahol ennek többszöröse volt. :K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#68022) xabolcsy válasza huncutka1029 (#68021) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

LG 42LF652V
Elég csak a magic távirányítót megvenni vagy kell az a bluetooth kegyere is?

(#68023) dudzsi válasza xabolcsy (#68022) üzenetére


dudzsi
tag

Elég. Bluetooth az mi hez is kell?

[ Szerkesztve ]

(#68024) szpali válasza xabolcsy (#68022) üzenetére


szpali
addikt

vagy androidos telefonra tetöltöd az LG MR alkalmazást :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#68025) aram01 válasza szpali (#68024) üzenetére


aram01
nagyúr

wp-re is van

olasz69: köszi az infót :)

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#68026) olasz69 válasza aram01 (#68025) üzenetére


olasz69
senior tag

Giroszkópos eszközön működik csak!

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#68027) h1mpi válasza huncutka1029 (#68021) üzenetére


h1mpi
nagyúr

engem zavar, ne töltsön :) nekem is webos2 van.

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#68028) aram01 válasza olasz69 (#68026) üzenetére


aram01
nagyúr

520-as lumia az, megy rajta szépen

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#68029) TRob1 válasza h1mpi (#68027) üzenetére


TRob1
veterán

Cseréld le valami crt-re, és minden jó lesz ami neked kell. ;]

(Gondolom épp ezért a telefonod is vmi "ősbutafón", mert hogy ne legyen boot meg várakozás. Vagy épp az ellenkezője, Te vagy az akit beetetnek mindig az újabb és újabb kütyükkel, mert hogy gyorsabb lesz a görgetés meg a menü vagy 3 hónapig, míg nem frissül minden app legalább egyszer-kétszer... :U :DD )

szerk: Bocs, már látom hogy az utóbbi. :))

ui: Ha Webos2-d van, akkor aktualizáld a cuccaidnál a leírást mert az LB731V az nem 2-es.

ui2: Sosem vennék rohadtalmát, a zöldségesnél is csak a szépet és egészet választom. ;]

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#68030) h1mpi válasza TRob1 (#68029) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szeretnéd, ha olyan ősbutafonod lenne, amit nem kell újraindítani csak első bekapcsolásnál és amikor szoftvert frissítesz, ellentétben az androiddal, ami semmire sem jó, mert pont az lassul be 3 hónap múlva..... :U
Látod ezért magasak az elvárások, mert a többi cuccom normálisan működik. Ha androidot használnék még örülnék is, hogy milyen gyors a webOS2.... ;]

Akkor azt rosszul tudtam, azt hittem ez is megkapta, mert történt valami frissítés, ezek szerint, akkor ez csak webOS1

Szerk: rohadt almát ne is vegyél, azt én se szoktam venni ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#68031) TRob1 válasza h1mpi (#68030) üzenetére


TRob1
veterán

Kapott frissítést, gyorsult is elég jól az alap 1-hez képest, de azért nem lett 2 (csak 1.4 :D )

¤ R'n'R ¤

(#68032) h1mpi válasza TRob1 (#68031) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem mondom gyorsabb lett ez igaz, de gondoltam akkor már a 3-ra cserélnék.

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#68033) Chosen


Chosen
addikt

LF652 miért reseteli minden kikapcsolás után a képbeállításokat? Expert 1-ben állítottam dolgokat, de mindent visszállított. :F

(#68034) zmathe válasza Chosen (#68033) üzenetére


zmathe
csendes tag

Nekem nem csinálja. Amit beállítottam, meg is tartotta. Én https://www.youtube.com/watch?v=7XNolBYfWvE alapján csináltam a beállításokat és egész jó lett a végeredmény. Legalább is nekem tetszik ;)

[ Szerkesztve ]

mz/x

(#68035) w333


w333
félisten

Bevilágításmentes békés boldog karácsonyt mindenkinek ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#68036) xabolcsy válasza dudzsi (#68023) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

Mert a régebi távirányitó (2014) hez kellet az is.
Az ügyfélszolgálat azt mondta wifi+Bluetooth használ a távirányitó.
Gondolhatod vettem 10e egy távirányitót, utánna meg 8e egy bluetooth szart. :W (Bluetooth dongle)
42lb580v volt a tv. A távirányitó AN-MR500.
Konkrétan ez a távirányítót jó lesz a lg42LF652V tvhez?
Met ha igen akkor nem adom a tv hez :(

(#68037) olasz69 válasza xabolcsy (#68036) üzenetére


olasz69
senior tag

Nem jó! Az LF 652V-hez:
. Magic Remote 600! Kell!(an600)
Magic Remote AN-600

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#68038) xabolcsy válasza olasz69 (#68037) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

Köszi!
Akkor kapj.kbe :DDD

(#68039) huncutka1029 válasza xabolcsy (#68022) üzenetére


huncutka1029
addikt

652-ben van bt modul, elég csak a táv.
:K
(#68038) xabolcsy

minden évben variálnak, csak az adott évjárat kütyüjével működik a tv. a korábbiakkal nem.
Sajna az 2011-óta így van. :(

És mindenkinek boldog Karácsonyt!

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#68040) aram01


aram01
nagyúr

Boldog karácsonyt nektek :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#68041) brugo válasza #94529552 (#68008) üzenetére


brugo
aktív tag

Köszönöm szépen .

(#68042) TBMC


TBMC
addikt

Boldog Karácsonyt Kívánok mindenkinek! :)

(elhoztam végül a 43UF7787-t :) szín kalibrálásban tudtok segítnei esetleg? bármiféle, cikk, videó, bármi egyéb)

Előre is köszönöm! :R

markbellus.hu 

(#68043) sixpak


sixpak
nagyúr

Boldog karit mindenkinek. :)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#68044) dirtjumper30


dirtjumper30
csendes tag

Sziasztok!

A napokban vettem egy 42LF652-es készüléket. Eddig egy problémáját tapasztaltam tapasztaltam, hogy a távirányítója 1 frekvencián van az 5.1-ével (Genius 5050 v2) és a mélynyomót összevissza elállítja,meghülyíti a kijelzőjét közbe én csak a tv-n váltok pár csatornát :D Erre esetleg megoldás valaki? Ha nincs más az erősítő kis bütykölésével se lehet? (pl: letörni a vevőegységet ha ilyet lehet :D )

(#68045) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

én is csak bekukk ide és látom nagyon elmélyedtetek az LG világban és a tévékben, és elfeledjük milyen nap is van ma :DDD
Mindenkinek Boldog Karácsonyt kívánok én is mint LG felhasználó, aki épp élvezi a tévéje és családja társaságát :DD
remélem sok szép ajándékot kaptatok-adtatok :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#68046) Medical


Medical
aktív tag

Boldog Karácsonyi Ünnepeket Kívánok, minden fórumozó társamnak!
Link

Huawei P20 pro, ASUS K52F, CPU:i5-450M, Samsung SSD 840 series 240GB +500GB külső vinyó, RAM:8GB, Lumia 640 XL LTE, Win 10

(#68047) Gabisan


Gabisan
tag

Lehetséges az Lg 42LB650V -re rátenni az LG 42LF652V frimware-t? :U
Elméletileg ugyanaz a 2 tv,csak átszámozták ugye. :(((
Valaki próbálta már ?
KELLEMES KARÁCSONYT MINDENKINEK!

Gabisan®

(#68048) #94529552 válasza Gabisan (#68047) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem lehet a generációkat keverni. Frissítsd az LB650-et a hivatalosra, vagy a bétára.
TBMC Nem az UF778V-ről volt szó?

Boldog karácsonyt mindenkinek! :)

(#68049) Beni2360 válasza huncutka1029 (#68039) üzenetére


Beni2360
félisten

huncutka én MERRYNÉM. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#68050) Gabisan válasza #94529552 (#68048) üzenetére


Gabisan
tag

Koszi a gyos valaszt . :R Betara tudsz Linket? :U

Gabisan®

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.