Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) B_I_G válasza FrankBlack (#10000) üzenetére


B_I_G
tag

a pc-t kell 23hz-re állítani. a tv miután kap egy 60hzes jelet nem fog belőle 24p-t csinálni

(#10002) BlackJack80 válasza Roland76 (#9997) üzenetére


BlackJack80
csendes tag

Lehet lámának nézel, de az hogy lannal kapcsolódik a tv-d a gépedhez azt jelenti kábelen van összekötve a router a tvvel? :F

(#10003) gulyasa válasza FrankBlack (#10000) üzenetére


gulyasa
őstag

Ahhoz, hogy a tévé 24p módba álljon, ahhoz a külső forrásról is "24p-ben" kell jönnie a videónak a HDMI-n keresztül.
Mondjuk én nem használom a PC-t filmnézésre, de a WD Live-om kimenete pont emiatt van 1080p 24Hz-re állítva. Így mindig aktív a real cinema.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#10004) Roland76 válasza BlackJack80 (#10002) üzenetére


Roland76
tag

Távol áll tőlem, hogy bárkit lámának nézzek :)

Igen, azt jelenti. A router a tv-hez kábellel van bekötve, de a pc-m pedig wifi-vel csatlakozik a ugyanahhoz a routerhez. Mivel sajnos csak G-s a wifi is meg a router is, ez azt jelenti, hogy igaz, hogy 54 Mbit/sec-re képes, de a wifi upload sebessége olyan 1.5 Mbyte/sec között megáll, ez pedig fullHD-s anyagokhoz nem elég, ezért akadozik. (ha neked a tv-n van a wifi, akkor ez nem érint, mivel egy G-s wifi letöltése bőven felette van egy fullHD bitrátájának.

(#10005) BloodRay válasza zolynet (#9988) üzenetére


BloodRay
veterán

LS570S ha nem kell a 3D teljesen jó készülék és ahogy néztem a képe is rendben van. Nem mondanám jobbnak 2D-ben az LM620-at.
A 3D egyébként szerintem már kiforrott, maximum elég jó film nincs szerintem. De rövidfilmekből, demókból(amik ugye mutatják mit tud maga a megoldás) igen durvákat találni már.
Nem gyengébb egyébként az Lm széria 3D-je mint az LW-é, sőt. Mindenképp részletesebbnek tűnik 3D módban a képük az újaknak. Csak itt nem szabad össze-vissza állítgatni.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#10006) Roland76 válasza FrankBlack (#10000) üzenetére


Roland76
tag

Szia, nekem is pc-vel van összekötve a tévé, Radeon 4870-es display port-ján keresztül hdmi átalakítóval.
Mikor kiteszem a jelet a tévére (win 7 asztal jobb klikk => képernyőfelbontás) van egy "speciális beállítások" opció. A következő ablaknál klikk az "Üzemmódok" gombra, majd ott ki lehet keresni az 1920x1080 24 hz módot (de lesz ott 30 hz váltott soros és össze létező képfrissítési frekvenciának megfelelő opció)
Így elindítva - én Splash Pro-val nézem a filmet - 1080p 24 Hz-t mutat a tévé is.

[ Szerkesztve ]

(#10007) #75912448 válasza BloodRay (#10005) üzenetére


#75912448
törölt tag

Lesz 47 vagy nagyobb 570S-ből?

(#10008) Watt25 válasza FrankBlack (#10000) üzenetére


Watt25
veterán

Gyakorlati tapasztalatom nincs benne, de szerintem ezen kéne elgondolkoznod: "a bemeneti jel: 1080p 60Hz" :)

Szerk.: Bocsi, most látom, hogy már kaptál választ...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#10009) benjoe1


benjoe1
aktív tag

Aki UPC HD mediacard-ot használ, leírhatná a tapasztalatait.

1. Feldobja-e kiszámíthatatlanul a "You do not have access to this channel." üzenetet 1 másodpercre csatornaváltáskor?
2. Az analóg adás képe milyen, illetve a digitálisak HD és nem HD milyen? Nálam nagyon csúnya az analóg, és a digitálisak között a nem HD-k között is elég nagy a szórás minőség tekintetében.

Ennyit tudna az LG tv és annak DVB-C tunere? Mert másoknál (Samsung, Sharp, Sony) nincsenek ezek a hibák.

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#10010) Kroni1 válasza benjoe1 (#10009) üzenetére


Kroni1
veterán

Nálam is feldobja sokszor 1mp-re hogy kódolt adás, aztán bejön a kép.. minőségre csak a digitálist tudom, analógot be se kerestem, nem értem az miért kellene, digitálisan megvan minden, legalábbis nekem. A HD szép, az SD közül az rtl elég szép, a többi átlagos, talán van ami gyengébb mint a boxon volt, de nem tudom a tv tunere felskáláz-e 1080-ra SD adások esetén, mert a boxon volt ilyen opció hogy 720p-re vagy 1080ra konvertáljon, a TV ugye 1080as de nem biztos hogy ez is felskáláz, szerintem ezért lehet.

(#10011) Watt25 válasza Kroni1 (#10010) üzenetére


Watt25
veterán

Azért azt valaki elmesélhetné már, hogy ő szerinte hogyan jeleníti meg az 1920x1080 felbontású képernyőn a TV az SD felbontású anyagot ha nem skáláz fel? Mi a francot értetek ez alatt? Nagyon nem értem.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#10012) yello72


yello72
csendes tag

Hali
LG M2762DL (a tv-n ez szerepel) vagy M2762D-PZ (a számlán ez) okosítható-e szervízmenüből xvid lejátszásra?
Köszönöm a választ :R

(#10013) PLaci58 válasza Watt25 (#10011) üzenetére


PLaci58
őstag

Náluk biztos kicsi képek vannak :D

Ha valakinél rosszabbnak tűnik a DVB-C mint boxon keresztül, akkor ideje beállítani a TV-t.
A box manipulálja a jelet (fényerő, kontraszt, színmélység, szaturáció, felbontás).
Szerintem a box sokat ront a képminőségen.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#10014) Kroni1 válasza Watt25 (#10011) üzenetére


Kroni1
veterán

a felskálázás azt jelenti, hogy a képpontok közé kiszámol egy algoritmus segítségével és betesz még annyi képpontot, hogy ne a forrásanyag felbontásának megfelelő, hanem 1920x1080 képpont legyen a kimeneten. Ugyanígy történik a DVD lejátszókon az 576p forrás FHD-re felkonvertálása, és a konzolok, pl. az én XBoxom is így skáláz fel FHD-re, mivel a játékok kivétel nélkül 720p vagy azalatti felbontásúak. Ez a megoldás nem egyenértékű egy eredeti FHD anyag minőségével, mivel csak megsaccolja hogy a képponton mi lehet nagy vszínűséggel, de tapasztalataim alapján sokkal élesebb kép érhető el vele mint konvertálás nélkül.. Na ezt a TV nem tudom hogy csinálja-e, box viszont biztosan.

Ami viszont nálam a mediacard-al az LW5500-on előny, hogy míg a box minden képarány beállításnál 16:9-ben nyújtva jelenítette meg a 4:3 adásokat, a mcard HD-val működik ez a funkció rendesen és tudok zoomolni minden féle módon, ami épp kell.

(#10015) Watt25 válasza Kroni1 (#10014) üzenetére


Watt25
veterán

Nem igazán válaszoltál a kérdésre.
Hogy lesz az SD felbontású képből FHD kép, ha nem skáláz fel?
Mi a különbség a "felskálázott" kép között és a nem felskálázott kép között?
Hogy gondolod azt, hogy nem skáláz fel, mégis egy 1920x1080-as felbontású képernyőt kitölti az SD felbontású anyag? Ilyen esetben mi történik a pixelekkel? Nekem úgy tűnik, hogy hadonászol a szavakkal, de nincs mögötte precíz megfogalmazás. (Biztos csak én vagyok a hülye, mert én így látom...)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#10016) benjoe1 válasza Kroni1 (#10010) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Azért kell az analóg, mert a digital bronze és az analog bronze csomag nem egyezik meg (volt Rubicom település), így vannak olyan csatornák (helyi TV, Univeral Channel, Sport Klub...) analógon, ami nincs a digitálison.
Szerintem nincs felskálázás, ha a képméretet eredetin hagyom, akkor az adás fekete kerettel középen jelenik meg, nem teljes képernyőn.

(#10013) PLaci58
Milyen beállítást javasolsz?
Én a geeks.hu-n lévő cikk alapján állítottam be a tv-t kis változtatással (100 Hz TruMotion be van kapcsolva: DeJudder 1; DeBlur 5 értékekkel; próbáltam kikapcsolt állapotban is).

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#10017) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok. Tudna írni valaki egy imput lag értéket mondani 620/660-as tvhez? Van valakinek mer ilyen?

Köszi.

(#10018) PLaci58 válasza benjoe1 (#10016) üzenetére


PLaci58
őstag

A geeks beállítás egy adott (általában sötét) környezethez készül.
Azok a mért beállítások a gyakorlatban kicsit színtelennek tűnnek.
Természetesen lehet úgy is beállítani és nézni, de a TV minden bemenete más beállítást kíván (más a bemeneő jel minősége). A nomál TV adások a HDMI bemenethez képest nagyon rossz minőségűek.
Nem tudok neked beállítást mondani. Saját szemhez és környezethez érdemes állítani.
Ha jól tudom abban a TV-ben is van már beállító program (képvarázsló).

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#10019) c3pio válasza nightshadow (#9170) üzenetére


c3pio
csendes tag

Pár napja tulojdonosa vagyok ennek a TV-nek (LM660S). A TruMotion-t lehet ki es bekapcsolni, sot 10 fokozatban lehet beállitani. A Képuzemmodban van 5 elore bedefinalt kepminoseg, itt nem lehet állitani a TruMotiont, és 2 lehetoség Haladó uzemmódban. Ezekben lehet a Kepbeállításban a TruMotiont állitgatni és kikapcsolni is. Itt 4 lehetoseg van Torles (7/10 fokozat), Ki (0/10 fokozat), Sima (3/10), és Felhasználó ahol magad valasztod a fokozatot 0-10 kozott.

(#10020) c3pio válasza nightshadow (#9170) üzenetére


c3pio
csendes tag

Pár napja tulojdonosa vagyok ennek a TV-nek (LM660S). A TruMotion-t lehet ki es bekapcsolni, sot 10 fokozatban lehet beállitani. A Képuzemmodban van 5 elore bedefinalt kepminoseg, itt nem lehet állitani a TruMotiont, és 2 lehetoség Haladó uzemmódban. Ezekben lehet a Kepbeállításban a TruMotiont állitgatni és kikapcsolni is. Itt 4 lehetoseg van Torles (7/10 fokozat), Ki (0/10 fokozat), Sima (3/10), és Felhasználó ahol magad valasztod a fokozatot 0-10 kozott.

(#10021) Kroni1 válasza Watt25 (#10015) üzenetére


Kroni1
veterán

Látom nem akarod megérteni a dolgot. Neked ha van vagy volt dvd lejátszód, akkor az a dvd-ket középen szokta kockában megjeleníteni a tv-den, vagy teljes képernyőn?! Gondolom teljes képernyőn.. Ettől függetlenül létezik felkonvertálós és sima lejátszó is, mint írtam előbbinek szebb a képe, nekem is van ilyenem, tapasztalatból mondom. Az SD adást is teljes képernyőn megjeleníti a TV-d, ugyanúgy minth amikor a PC-ről nézel bármilyen kisebb felbontású anyagot, pl. egy 576-os felbontású dvd-t, vagy 320-as mobiltelefonos videót a FullHD megjelenítőn. Itt szintén van lehetőség az adást teljes képernyőn nézni, felkonvertálás nélkül, csak széthúzva. A felkonvertálás egy technológia, ami javít a megjelenítésen, és nemcsak szétnyújt, de megsaccol és betesz köztes képpontokat is, ezáltal élesebb lesz a kép, mintha csak simán megjelenítenéd az SD adást egy FHD kijelzőn. Ennél érthetőbben nem tudom elmagyarázni..

benjoe1: Sejtettem, hogy ez áll a háttérben, nálunk ugyanazok jönnek be ezért analóggal nincs tapasztalatom. Szarabb a képed Mcard HD-val analógban mint a box-al?! Sajnos az a tapasztalatom, hogy az analóg tunert nagyon lesz@rják a mai tv-kben. Az újabb DVB-T-s Samsung LED TV-nken is csúnyább az analóg, mint a régi, DVB-T nélküli, csak analóg tuneres LCD-nken volt.. A képarány nyújtási lehetőségeket ne keverjük bele a konvertálási kérdésbe, az más dolog, csak a különböző képarányú TV-k, és adások miatt szükséges. A geeks.hu beállítás kiindulási alapnak jó, de saját szemedre hagyatkozz sztem is.

[ Szerkesztve ]

(#10022) Bass83


Bass83
csendes tag

Tehát a 660 és a 670 között semmi különbség, csak a talp színe? Ha semmi, akkor már rendelem is a 660-ast. :) (LG oldalán az összehasonlításban azért néhol van különbség, de valszeg csak elírhatták)

(#10023) BiP válasza Kroni1 (#10021) üzenetére


BiP
nagyúr

Kis segítség a megértetéshez:
(nem pont így, de szemléltetésnek jó, hogy 3 variációról van szó)
Eredeti: (éles, de adott esetben pici, és van, akit zavar a kihasználatlan, fekete keret)

Nagyítás: (simán kitölti a pixeleket mindenféle extra számítás nélkül, viszont kockás)

Felskálázás: (ez adja a legélvezhetőbb képet)

[ Szerkesztve ]

(#10024) Kroni1 válasza Watt25 (#10015) üzenetére


Kroni1
veterán

"Upscaling is a process that mathematically matches the pixel count of the output of the DVD signal to the physical pixel count on an HDTV, which is typically 1280x720 (720p) or 1920x1080 (1080p)."

Itt még bővebb infó róla, hogy mi az a felkonvertálás, mely nem azonos a teljes képernyőn való megjelenítéssel! Nem tudom, hogy a TV-m konvertál-e, de a box biztosan, és kicsit szebb is volt a képe SD forrás esetén..

BiP: Köszi a képet, talán ezzel érthetőbb, amit mondani akartam.. :R

[ Szerkesztve ]

(#10025) Gergőke88


Gergőke88
addikt

"Május 20-tól a Június 30.-ig minden Cinema Screen formatervezésű LG Cinema 3D Smart TV-hez LG BP420 Smart 3D Blu-ray lejátszót adunk ajándékba.

Ezen felül egyes készülékek dobozában akár 10 szemüveg is található, és - ha ez még mindig nem volna elég - a május 5. és június 30. között vásárolt készülékekhez még 5 év gondoskodás is jár."

(#10026) Kroni1 válasza Gergőke88 (#10025) üzenetére


Kroni1
veterán

komoly ajánlat! :C

(#10027) Watt25 válasza Kroni1 (#10024) üzenetére


Watt25
veterán

Röviden a lényeg, ami a bajom. Te a felskálázás kifejezést úgy használtad, mintha az jelentené a most "felkonvertálás" kifejezésként említett dolgot. Azonban pont az angol szövegben is az van (amit te másoltál be), hogy önmagában a felskálázás csak azt jelenti, hogy valamilyen módon elkészíti az adott felbontású kép nagyobb felbontású képét. De ezt MINDENKÉPPEN megteszi vagy a DVD lejátszó, vagy a TV, mert ha nem tenné meg egyik sem, akkor a képernyő közepén A4-es lap méretében jelenne meg az SD kép egy 102cm-s TV-n.
Amiről eredetileg szó lehet, az az, hogy ezek a felskálázó algoritmusok különböző minőségű eredményeket hoznak. Vagyis valóban elképzlehető, hogy egy DVD szebben skálázzal fel a képet, mint a TV, de a TV is MINDIG felskáláz! (Ha SD anyagot kap.)
Vagyis, az a bajom, hogy azt mondod, hogy "nem tudom a tv tunere felskáláz-e 1080-ra SD adások esetén". Ez biztos, hogy hülyeség, hiszen ha nem 1080-ban jelenítené meg a képet, akkor nem töltené ki a teljes képernyőt. (Most szakadjunk el attól, hogy az eredeti forrás 4:3, vagy 16:9 és alul-felül van-e fekete csík, vagy nincs. Azt meg már csak úgy mellesleg írom, hogy a tuner biztos, hogy nem skáláz sehova, annak ehhez semmi köze.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#10028) BiP válasza Gergőke88 (#10025) üzenetére


BiP
nagyúr

Gondolom ez csak az *digital-ban van. Az LG honlapon csak az 5évet írják.
Kár, hogy csak 660-tól felfelé van, ami meg min. ~300e ft 42-es méretben.
De mindenképp nagyon jó ajánlat, aki ilyenben gondolkodik.

[ Szerkesztve ]

(#10029) SamS20


SamS20
senior tag

mennyire igaz az hogy 2 percnél tovább nem ajánlatos álló képet hagyni az lcd tv-n ?
az lg honlapjára van írva, csak azért kérdezem mert monitornak is használom a tv-t és nem szeretném hogy bele égjen a kép.

(#10030) Kroni1 válasza Watt25 (#10027) üzenetére


Kroni1
veterán

Akkor ezt másképp gondoljuk, mert bizony én úgy tudom, hogy nem történik meg MINDENFÉLEKÉPPEN, ugyanis csakis HDMI bemenetnél lehetséges! A nagyítás (scan) szerintem csak teljes képernyőre kitétel, aránytartó széthúzás ha úgy tetszik, ekkor nincs plusz pixelek közbeiktatása. A felskálást (upscaling) értem felkonvertálás alatt, (lehet h hibásan) de a lényeg hogy ekkor történik (közbeiktatott metódussal) módosítás az eredeti képminőségen, ez csakis HDMI-n történik, tehát AV kábelen, vagy Scarton pl. nincs semmi ilyesmi, ott csak a csúnya SD képet láthatod kinagyítva. Ahogy a BIP által linkelt képen is látszik, csak upscaling esetén van módosítás a képminőségen.

Ahogy írtam a TV-n rosszabb az SD képminőség mint boxon, ezért is írtam, hogy a TV-m nem tudom, hogy csinálja-e.. De majd talán valami okosabb topiklakó, pl. Bloodray megmondja.. :D

SamS20: ez a plazmáknál van így, LCD nem beégésre érzékeny..

[ Szerkesztve ]

(#10031) BiP válasza BiP (#10028) üzenetére


BiP
nagyúr

No meg már megvettem az LW5590-et, így már csak irigykedek azokra, akik igénybe tudják venni ezt a másik akciót, mert ez nagyon kedvező.

Tényleg, az nagyon gáz, hogy nem találom a blokkot? Múlt héten vettem, Saturnos, 5év garanciás akció, és írják, hogy az érvényesítés feltétele a vásárlási blokk. minden más megvan, számla (rajta pecsét, hogy fizetve) A szállításról persze megvan a blokk, csak a tévéről nincs.

Tényleg, majd írok rövid véleményt a tévéről is (még Bloodray kérte), de eddig sajna nem volt időm sokat birizgálni.
Elsőre a nagy vágyakozás, várakozás után kicsit vegyes érzelmeim voltak 1 nap után, de tegnap megnéztük az Avatar-t 3D-ben (SBS), és elszállt minden kétségem :)

(#10032) Watt25 válasza Kroni1 (#10030) üzenetére


Watt25
veterán

A saját magad által idézett szövegnek mondasz ellent:
"Upscaling is a process that mathematically matches the pixel count of the output of the DVD signal to the physical pixel count on an HDTV"
A felskálázás egy olyan algoritmus, amely lévén a DVD kimeneti pixelszámát megnöveli a HDTV fizikai pixelszámára.
"csak teljes képernyőre kitétel, aránytartó széthúzás ha úgy tetszik, ekkor nincs plusz pixelek közbeiktatása"
Ha nem rak be plusz pixeleket, akkor mitől lesz az SD felbontású kép 1920x1080-as felbontású? (Hiszen annyinak kell végeredményben lennie, hiszen a TV képernyőjén ennyi képpont van.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#10033) BloodRay válasza #75912448 (#10007) üzenetére


BloodRay
veterán

Nem, 42" a legnagyobb.

(#10022) Bass83 -> Egy széria különböző színvariációi. LM670 mindenütt ezüstszínű(nem csak a talp, 660 pedig mindenütt fekete.

(#10031) BiP -> A számlának is elégnek kell lennie. Garanciapapír is gondolom megvan.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#10034) bere


bere
csendes tag

Sziasztok,
nagyobb nappaliba vennék 55 colos LED LCD-t. Az egyik jelöltem az LG55LW5590.
Elsősorban filmnézésre és xbox-ra használnám.
A képminőségével elégedett vagyok, láttam már kiállítva, igaz,47-est.
Mi a véleményetek a készülékről műszaki minőség, megbízhatóság, tartósság szempontjából?
Input lag-tól kell tartani?
Pixelhibák mennyire jellemzőek?

Hol érdemes inkább vásárolni: nagyobb áruházban (Auchan hirdeti most), vagy kisebb (megbízhatónak értékelt) webshopban? Nem ár szempontjából kérdezem, hanem inkább a papírmunka szempontjából (garancialevél, ügyintézés, stb.)

(#10035) BiP válasza BloodRay (#10033) üzenetére


BiP
nagyúr

Ami a dobozban volt LG garancia, az megvan. Ami a Saturnos akciós 5évről pedig adtak egy színes A4-es papírt. Inkább reklámnak néz ki, de neve alapján Garancia tanúsítvány.
Ill. azt írja alul, hogy "... a garancia érvényesítésének feltétele a vásárlást igazoló értékesítési bizonylat bemutatása".

Ha ezalatt a számlát értik, nem a blokkot, akkor megnyugodtam.

(#10036) Fang


Fang
aktív tag

Sziasztok!

Olvastam egy tesztet az LG 47LM765S tévéről a geeks.hu-n és számomra elég meggyőző volt.
[link]

Sajnos ez a típus már túl van a számomra megfizethető határon, ezért a kérdésem az lenne, hogy a 47LM660S milyen lényeges pontokban tér el a fenti modelltől? LG honlapon átnéztem a specifikációt, de sajna nem lettem okosabb.

köszi

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#10037) Cocos válasza bere (#10034) üzenetére


Cocos
tag

Használd a keresőt.Sok dolgot megtalálsz. :U

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#10038) Juliano


Juliano
tag

Sziasztok!

Van 1 nemrégi LG "42" tv-m. Az a gondom illetve azt furcsálom, hogy egyik napról a másikra megváltozott az energiatakarékos üzemmód "terhelése". Akinek ilyen tévéje van ismerős neki a jelölés gondolom. Naszóval például ha eddig "maximális energiafelhasználás"i üzemmódban volt akkor 3 egységet jelölt az ismert sávon. Most meg mindenféle beállitás, átálltás nélkül 4 egységet mutat. EZ inkább a "KI" energiafelhasználás"i üzemmódban tünt fel most mert a maximum 10-es egységet mutatja amikor is eddig 7-8 egység volt a maximum. Ez a változás mi miatt állt be a készülékben?

(#10039) benjoe1 válasza Kroni1 (#10021) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Nem tudom hogy milyen box-al, mivel most történt a Rubicom -> UPC váltás és most fizettem elő digitális kábeltv-re (most vettem a tv-t is), szóval nincs összehasonlítási alapom.
De majd kérek egy ismerőstől box-ot és kipróbálom azzal.

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#10040) Arthuro_Adam válasza Gergőke88 (#10025) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Kitalálhatták volna kicsit korábban is :(

(#10041) Kroni1 válasza Watt25 (#10032) üzenetére


Kroni1
veterán

ahha! igy már tudom, hogy mit nem értesz..

(#10042) Gergőke88 válasza Arthuro_Adam (#10040) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ilyenkor mikor "még drágák" az idei modellek így csábítják vásárlásra az embert.
De ezeket nem lehet kiszámítani.

(#10043) Mimik007


Mimik007
csendes tag

Hello,

Nem tudtok Budapesten egy olyan helyett ahol még lehet kapni LG32LW4500 tévét kapni kamat mentes hitelre? Ha igen akkor írjátok meg és hogy mennyibe kerül.

Ha már nem lehet így beszerezni, akkor milyen TV ajánlotok helyette?
Elvárások: -32-es LED tv.
-internet nem szükséges
-3D funkció jó lenne
-PC-vel szeretném összekötni, filmek, sorozatok lejátszására lenne, (játékra nem)
-valódi 100 Hz-es lenne vagy jobb.
-ingyen hitellel szeretném mindenképp
-140-150 e Ft-ból max.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#10044) BiP válasza Mimik007 (#10043) üzenetére


BiP
nagyúr

Euronicsban lehet cetelem kártyára venni, (ekkor van 10% kedvezmény a vételárból is.) és ha kb. 45napon belül kifizeted, akkor kamatmentes hitel volt. Ekkor van 10% kedvezmény a vételárból is.
(Igaz, amúgyis kamatmentesnek hívják a cetelemes hitelt, ha többhónapos, de költsége akkor viszont van).
Viszont kérdés, hogy van-e ilyen típus náluk ill. 1 hónapra kell-e csak a hitel, vagy hosszútávra.

[ Szerkesztve ]

(#10045) RockCNC válasza BiP (#10031) üzenetére


RockCNC
senior tag

az avatar, már letölthető dd5.1 hu bd 25- ben is.
sokal jobb mint a half sbs

(#10046) Paserák Gőcs válasza Roland76 (#9996) üzenetére


Paserák Gőcs
csendes tag

c) Köszönöm szépen a linket, de idáig én is eljutottam. Azért szerettem volna, ha valaki néhány (keresetlen) szóban leírja az LM660S és az LM670S közötti különbséget, mert ezek a táblázatos összehasonlítások többnyire megtévesztőek. Elég pl. máshogy nevezni egy szolgáltatást, és egészen más sorba kerülnek a táblázatban. Ez különböző márkáknál tipikus, de sajnos azonos gyártó eltérő gyártási évű modelljeinél sem ritka.
Visszatérve a linkelt táblázatra, ha a különbségeket emelem ki, ott többnyire az egyik oszlopban nincsen semmi. Márpedig ez nem jelenti azt, hogy különbség volna, csak hogy hiányos a specifikáció: Most higgyem el például, hogy az LM660S-re nem igaz, hogy "A készülék alkalmas a magyarországi földfelszíni, szabad hozzáférésű digitális televíziós műsorszórás vételére." csak mert az ő oszlopából ez kimaradt?

Mellesleg: tényleg nincsen rajtuk fejhallgató kimenet? Szükségem volna valamilyen olcsó megoldásra a késő esti filmnézéshez.

(#10047) Mimik007 válasza BiP (#10044) üzenetére


Mimik007
csendes tag

Több hónapra 10-15 hónapra gondoltam, most edigitálnál van 0%-os hitel akció de ott nincs a LG32LW4500-as tévé... a Saturnban még múlt héten volt a tv de ott nem volt ilyen ingyen hitel. A média markban elvileg most van ingyen hitel az újságban de újságban nem szerepel ez a tv. Gondoltam megkérdem hátha valaki tud ilyet...

(#10048) benvolio válasza Juliano (#10038) üzenetére


benvolio
őstag

Hát ez a háttérfény beállított értékétől függ nagyban a képbeállításnál, szerintem azon állíthattál.

(#10049) BiP válasza RockCNC (#10045) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem volt sok időm eddig szórakozni a tévével, beállításokkal. Gyorsan összedugtam a hétvégén, aztán eddig csak 3d filmet próbáltam bd25-ben a hétvégén, de azzal valahogy nem sikerült a 3D. (úgy tűnt mintha bekapcsolta volna az opciót, de nem volt 3d-s).
Aztán tegnap filmnézés előtt nem akartam variálni, mkv sbs, oszt' hadd szóljon. A minősége így is jobb volt, mint számítottam.

(meg az elsőnél az ISO-val is szórakozni kellett, ki kell másolni a tartalmát, mert a TotalMedia Theater 5 nekem nem bírja lekezelni az iso-k nagy részét. Bár lehet, hogy a PowerISO a ludas.)
Ti milyen progikat használtok 3D nézéshez?

[ Szerkesztve ]

(#10050) RockCNC válasza BiP (#10049) üzenetére


RockCNC
senior tag

egyszerü mediaplayer clasicot az sbs-hez. A bd25 re a power dvd11 de általában a bd25-öt kiirom lemezre és a házimozin.
nézd meg a samy kalandjait.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.