Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) PLaci58 válasza Cocos (#3150) üzenetére


PLaci58
őstag

Igen, lehetőleg vastag kábelt vegyél. Abban ugyanis vastagabbak a szálak. Az igazi az Y kábel lenne, amit direkt ilyen célra készítenek. Mondjuk azok általában hosszúak.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3152) #16695808 válasza PLaci58 (#3151) üzenetére


#16695808
törölt tag

a csajok is a vastagot szeretik :)

(#3153) Dany007


Dany007
veterán

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy LG 42lv5500-nál mennyire érvényesül a panel lottó jelensége? Csak mert úgy tudom ez IPS panellel szerelt és nekem arra lenne szükségem. Nem kell sem VA sem PVA sem egyéb panelesből... Nem szeretem a zsákbamacskát...

Továbbá olyan kérdésem lenne, ha valakinek van ilyen, meséljen már nekem milyen ennek a tévének a feketéje? Leginkább sötétben... mennyire "világít" a fekete?

Na, még egy utsó kérdés, láttam LG 42LW5500-as típust is, ami már 3D-s. A két típus között nincs olyan rettentő nagy árkülönbség. De megér annyit pluszban? (jelenleg olyan 30-40k plusz)

Még (mindig) csak érdeklődöm... Nem tudom mi lenne a jó választás. HTPC-ről lenne üzemeltetve, tehát a TV egyéb funkciói nem számítanak... Talán még a képfrissítés ami kérdéses, input lag stb...

Előre is köszönöm az infot!

(#3154) Mészyke válasza Cocos (#3139) üzenetére


Mészyke
csendes tag

Nekem is előfordult az elején, de vettem normális USB kábelt és az 1,8 méteressel simán müxik. Érdekes, hogy csak a 250 Samo G2 volt rá háklis, az Adata és a Maxell simán ment a vékony kábellel is.... a többi vinyó külső tápos... :D

(#3155) Cocos


Cocos
tag

Köszi mindenkinek a segítséget :R

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3156) RockCNC


RockCNC
senior tag

Összeszereltem az LW5590 tv-t.
Jó megszo.atott, az oldalán a négy luk nem igazán volt paszentosan helyzetben.
Alig tudtam becsavarozni,a két alsó csavart.
Amúgy überfassza a tv, igaz még csak most kostolgatom.
A tru motiont mikkor érdemes használni?

(#3157) huncutka1029 válasza Mészyke (#3154) üzenetére


huncutka1029
addikt

Az én vinyóm is samu G2 csak 320 Gb-s
Lehet hogy az LG genetikailag kódolja a diszkriminációt a TV-ibe?
:DD

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#3158) beci válasza huncutka1029 (#3157) üzenetére


beci
őstag

Nekem egy 640GB-os Samu van rajt,minden gond nélkül kezeli...

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#3159) Attas válasza Cocos (#3150) üzenetére


Attas
aktív tag

Én az alábbi 2,5" Winyót használok külsőnek. Tökéletes hosszabítóval is. Csak több van mint kellene..:D

[ Szerkesztve ]

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#3160) Cocos


Cocos
tag

3D-Subtitler 2.7.1.0-Valaki próbálta már? Nekem az istennek sem akar összejönni :(

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3161) adabra


adabra
senior tag

Valaki leírná, hogy milyen eszközzel és hogyan lehet legegyszerűbben előcsalogatni a hangot az mkv file-okból.
Korábban valaki írt muxolásról, meg remuxolásról, de sajnos ehhez nem (sem) értek.
pl: LG 3D Demo 1080p Half-SBS AC3.mkv nevű file-ban az audió kodek (vl player szerint):
A52 Audio (aka AC3) (a52 )

Mit tegyek, hogy a TV-n is szóljon a hang? 47LW5590-es modellről van szó.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#3162) Cocos


Cocos
tag

Sikerült konvertálni az srt. file-t a 3D konverterrel.Így kaptam egy sub. file-t. A laptop szépen beilleszti, de ha a tv-n próbálom lejátszani nem jelenik meg a felirat. Pedig a sub.-ot elvileg kezeli nem?

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3163) Mészyke válasza Cocos (#3162) üzenetére


Mészyke
csendes tag

Én pont így jártam... a gépen szépen működik minden, de se a tv-n, se a média playeren nem sikerül előcsalogatni a 3D felíratot... egyedül az Avatar gyári angol forced felírata műxik... ki érti ezt?? Bár valószínű próbálgatni kellene, csak időm nincs rá....

(#3164) RockCNC


RockCNC
senior tag

3D-t be be lehet állitani, ha nem vinyoról hanem pc-ről akarom küldeni?
Vagy ne is erölködjek teljesen esélytelen?

(#3165) Kroni1 válasza RockCNC (#3164) üzenetére


Kroni1
veterán

persze. én csakis arról nyomom.

(#3166) honda23


honda23
aktív tag

Sziasztok
Szereztem egy LG42LW5590-et.
Minden szép és jó, csak egy dologra nem jövök rá.
DVD-t Scarton keresztül csatlakoztatom, akkor a képen minden zöld...
Ha video rca-n, akkor már a színek megvannak, viszont nagyon mosott a kép, és ami a legfontosabb, mindkét esetben csak 50Hz a képfrissítés!
A dvd lejátszó egy Magnavox, kb 6 éves modell.
Csak a hdmi tudja a felkonvertált 1080p-t és a 100 Hz-et?
Magyarul vehetek egy hdmi csatlakozású dvd lejátszót, hogy normális minőségben tudjam lejátszatni a dvd lemezeket?

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#3167) Attas válasza honda23 (#3166) üzenetére


Attas
aktív tag

Hát ha minőségben akarod nézni a DVD lemezeid, mindenképp vegyél egy olyan DVD lejátszót aminek van HDMI kimenete és a felkonvertálást is tudja és egyben média lejátszó is.. Egy ilyen jó DVD nem occó, de sok pénzt ne adj ki, inkább ajánlok egy mádia lejátszót, esetleg egy HTPC.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#3168) beci válasza honda23 (#3166) üzenetére


beci
őstag

Nekem is scarton van csatlakoztatva,de semmi gond nincs vele,pedig nem mai db a dvd lejátszóm.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#3169) Bélaaaa válasza RockCNC (#3156) üzenetére


Bélaaaa
őstag

A tru motiont mikkor érdemes használni?

Leginkább sose... hacsak nem szereted a szappanopera hatást. :K

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#3170) RockCNC válasza Kroni1 (#3165) üzenetére


RockCNC
senior tag

És hogyan müködik nálad 3D half filmek pc-n keresztül??
Rá csatlakoztam hd kábelel a laptopot elinditom media playerel a fimet de a tv-n nem lehet kiválasztani a megosztott képeknél a 3D konvertálást csak a 2-3 d konvertálást.

(#3171) benvolio válasza honda23 (#3166) üzenetére


benvolio
őstag

Ha van rajta kösd össze az "YPbPr" kimenettel, ha van a dvd-n és állítsd át progresszív scan-re, akkor kapsz egy 576p, 50Hz kimenetet, de ez a legjobb lehetőség a hagyományos dvd-nek.

(#3172) RockCNC válasza RockCNC (#3170) üzenetére


RockCNC
senior tag

Közben rájöttem,csak fel kelett húzni a képernyő felbontást a tv-n keresztül és müködik 3d kiválasztás.

(#3173) Cocos válasza RockCNC (#3172) üzenetére


Cocos
tag

Miért nem hálózatról küldöd, és akkor nem kell kötözgetned sem?

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3174) RockCNC válasza Cocos (#3173) üzenetére


RockCNC
senior tag

jó ez igy nem tart semedig összedugni :)
hálózatban nem szokot lagolni a 3d filmek?

(#3175) Attas válasza RockCNC (#3174) üzenetére


Attas
aktív tag

A hálózaton keresztül bizony sok 3D SBS film laggol..

[ Szerkesztve ]

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#3176) tibigsm79


tibigsm79
csendes tag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állok.Örülök,hogy megtaláltam ezt a topic-ot,2 órája olvasgatom,sok mindent leszűrtem belőle.Két tv között filózok: 32LW4500 v. 42LV4500. Jó dolog lehet a 3D,de azt tudni kell,hogy ~2,8-3m távolságból fogjuk nézni.Olvastam,hogy a 32LW4500-nak 1,5-2m az optimális nézési távolsága.Van esetleg valaki,aki konkrétan ezt a típust használja és leírná,hogy Ő milyen távolságból nézi,stb.?Illetve úgy általában segítenétek dönteni,hogy miért válasszam az egyiket,illetve a másikat?Előre is köszi a válaszokat!

(#3177) Attas válasza tibigsm79 (#3176) üzenetére


Attas
aktív tag

Mindenképpen a 42" javallom! Bár nekem 42LW5500 van de a méret a fontos, bármit mondjanak is a csajok. Amikor a dobozzal a kocsiba raktam, kicsit szívtam a fogam, hogy talán túl nagyot vettem. De így, hogy már 2 hónapja nézzük...majdnem kicsi is. A 3D meg messziről nézve nem olyan jó élmény.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#3178) Dany007 válasza Attas (#3177) üzenetére


Dany007
veterán

Szeva, elolvasod az én kérdésemet is? :) [link]
Gyakorlatilag u.a. vonatkozhat a te típusodra is :)
Köszi!

(#3179) PLaci58 válasza Dany007 (#3178) üzenetére


PLaci58
őstag

Tudtommal az LG-él nincs "panel lottó". Saját gyártású, IPS panelt használnak.
A fekete sosem lesz teljesen fekete az LCD-nél. 42LV4500, nálam elfogadható. Kicsit magasabb mint a 2 éves LG plazmának, de igazából csak a "sötét" filmeknél látszik.
A kalibrálás (háttérfény, fényerő, kontraszt) sokat javít a dolgon.

Megjegyzem, hogy a plazmánál is csak új korában fekete igazán. kb. 1000 üzemóránként megemeli a fekete szintet az elektronika.
Ebből 1x nagy balhé volt a Pana G20-as TV-nél.

A helyedben 42"-os 3D-ben gondolkodnék.
A 2D és 3D TV panelek eltérnek egymástól!
Amikor vettem a LED TV-t eszembe se jutott a 3D. Azóta megnéztem az LG 3D demóját egy boltban. Beszarás, amikor jön feléd a frizbi és legszívesebben elkapnád a kutya elől :DDD

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3180) Attas válasza Dany007 (#3153) üzenetére


Attas
aktív tag

Hogy kell e é a 3D? neked kell ezt eldöntened. Én úgy választottam TV-t, hogy nem egy évre hanem kb 5-7 évre. A 3D szerintem szuper élmény ha jó a minőség. Egyre több film jelenik meg így. Nekem megérte. HTPC -t akarok én is a közeljövőben építeni. Van valami tanács, tapasztalatod alapján? Már összeraktam fejbe. Mivel kissé maximalista vagyok 70e alatt nem igen fog megállni.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#3181) honda23 válasza Attas (#3180) üzenetére


honda23
aktív tag

Mindenkinek köszi a választ.
Lehet, beruházok akkor egy hdmi-s dvd lejátszóra.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#3182) amol


amol
addikt

Srácok megköszönném ha hozzá tudnátok valamit fűzni ehhez (2 méterről nem túl nagy a 42 col?).
Szeretném megvásárolni még áremelés előtt.
üdv

(#3183) joocek


joocek
aktív tag

sziasztok. Van egy 47lw5500 tv valaki tudja , hogy fel lehet tenni olyan Konzolal mint a samsung extra vékony tartóJa. El bírja a két csavar a tvben. A Konzol tudom többet is bír. De a samsung fel hívja a figyelmet direkt, hogy nem minden típusa alkalmas erre a tartóra.

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#3184) Dany007 válasza Attas (#3180) üzenetére


Dany007
veterán

A 3D-vel kapcsolatban azért vacillálok, mert még nem tudni melyik szabvány terjed el, melyik lesz az általános. Nem akarom, hogy 1,5-2 év múlva kijöjjenek valami új forradalmi dologgal és hasonló...
Másrészt meg egyenlőre fogalmam sincs, hogy gépem miként tud 3D-s jelet küldeni a monitornak. Eddig egyszer próbáltam egy 3D-s film trailerét. Így 2D-ben csak annyit láttam, hogy a kép megvolt felezve és mindkét oldalon u.a. a kép volt. Gondolom ezt már a 3D-s tévé rakja össze.
Amúgy én is min. 5 évre tervezek.

HTPC-ről annyit, hogy szerintem nem érdemes kifejezetten HTPC alkatrészeket keresni. Az én HTPC-m végülis egy sima asztali PC beépítve a tv szekrénybe. Arról megy a tévé (tuneren keresztül), filmek, net, zene, rádió, játék, szóval minden.
Sima PC-s alkatrészekből meg jóval olcsóbban össze lehet rakni egy ilyen gépet, mint mondjuk ha megvennéd a htpc-hez való mini itx-es alaplapot, procit, tápot.
Persze fogyasztásban még mindig a htpc a nyerő, de nincs akkora különbség, hogy megérje.
Amúgy a 70k egy egész reális összeg. De lehet még olcsóbban is kijönne.
Ha most raknék össze gépet, akkor tennék bele egy 4 magos i5-öst az energiatakarékos verzióját, 4gb ramot, meg valami alap-középkategóriás vga-t. Szintén ügyelve a fogyasztásra. 1 terrás vinyót, meg esetleg egy HD-s Tv tunert.
Van egy multimédia progi, az xbmc. Van róla részletes leírás itt a PH!-n. Az teljesen megfelelő arra, hogy távirányítóval komplett multimédiát (tv, filmek, zenék, képek) vezérjel a htpc-ről. De azért szerintem nem árt egy vez. nélküli bill+egér.

(#3185) PLaci58 válasza Dany007 (#3184) üzenetére


PLaci58
őstag

Nem akarom, hogy 1,5-2 év múlva kijöjjenek valami új forradalmi dologgal és hasonló...
Pedig ki fognak jönni. A gyártók évekre előre tudják, hogy milyen TV-ket fognak gyártani és mivel csábítják el a vevőket :D

A 3D lejátszás jelenleg aktív vagy passzív. A gyártók azon dolgoznak, hogy szemüveg nélkül is jó legyen a 3D TV. Már tudják a megoldást :D
Van is ilyen TV, csak nem szabad elmozdulni az optimális nézési helyről.
A passzív talán jelenleg jobbnak tűnik (kevesebb a hátránya).
A 3D-s filmeket mindegyiknek le kell tudni játszani!
Gyanítom, hogy 2-3 év múlva már a 4K-s felbontású TV-ket fogják reklámozni :D

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3186) RockCNC válasza Dany007 (#3184) üzenetére


RockCNC
senior tag

Szerintem a mostani szabvány sokáig jó lessz.
Eddig az összes 3D filmet le tudtam játszani és remélem még jó pár évig így is lessz!
Az összes pasziv vagy aktiv szemüveges gyártó erre a szabványra van kihegyezve.
Egy újab 3D technologia kifejlesztése meg nem mostanában lessz.
Ha tévedek akkor javítsatok ki.

(#3187) Füleske válasza RockCNC (#3186) üzenetére


Füleske
addikt

Ha a kifejlesztés helyett elterjesztést írsz azt talán elfogadnám. Már tavaly teszteltek Magyarországon szemüveg nélküli 3D adást . [link] Akkor gondolhatod mikor lett kifejlesztve...

(#3188) fefe42


fefe42
csendes tag

Sziasztok,

Lenne egy kérdésem. Pár napja vettem egy 47 LE 5500 tv-t és főleg alul egy kb 8-10 cm-es részen ( ha fekete csíkos a műsor) nagyon határozottan , már már zavaróan látszik a bevilágítás. Kérdezném, hogy ez természetes vagy valami probléma van a tv-mel. (gondolom az edge led megvilágítás miatt ilyen) Maga a led világítás egyébként kikapcsolható?

[ Szerkesztve ]

(#3189) d.tiborz


d.tiborz
aktív tag

Sziasztok!
Bocs, hogy ide is beírom, de hátha valakit érdekel:
[link]

(#3190) Kroni1 válasza Attas (#3175) üzenetére


Kroni1
veterán

Arról nem is beszélve, hogy hálózaton feliratot se lehet betölteni meg ha jól tudom a nyelvet sem lehet választani több hangsáv esetén..

(#3191) Attas válasza Dany007 (#3184) üzenetére


Attas
aktív tag

Jómagam a passzív 3D-re tettem le a voksom. Van ismerősöm, akinek aktív 3D samsung van, de kicsit már megbánta. Szemet bántó a villogás... egy filmet nem lehet végignézni fejfájás nélkül. +költség lehet a szemüveg és az aksija is töltést igényel. De azt mondják az aktívnak is megvan az előnye. Mindenesetre nekem a passzív jó választás volt. Az AVATAR-t végignéztem 3D-ben, ugyan azért éreztem a szemem de nem fájt a fejem. a srácaim pedig a SAMY NAGY KALANDJA mesét nézték 3D ben és ha nekik jó, fejfájás mentes élmény volt, akkor engem tuti meggyőzött a technológia.

A szabványról meg annyit, ha nem fejlesztenének a gyártók, nem lennének versenyképesek, tehát természetesen jönnek majd újabb és újabb technológiák, de hogy megéri e várni? Hisz azokat is letolja majd a jövő. Akkor mindig csak várnál.

HTPCről. 4magos i5 proci nagyon drága és felesleges gy HTPC-be. ez az AMD bőven elég, ezzel az alappal. A többi már csak járulékos. 1.4 HDMI-. megy a 3D is. No de ez másik topic

[ Szerkesztve ]

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#3192) huncutka1029 válasza honda23 (#3181) üzenetére


huncutka1029
addikt

sokat ne költs rá!

Én vettem a Tesó-ban egy technika hdmi upscaling képes gagyit.

Világbajnok!

mindenféle lemezt eszik, és baromi szííp képe van.
7900 Ft ha nem akciós...
mivel ez a Tesó saját márkája, ha elromlik, a gari időn belül, szó nélkül cserélik, nem szarolnak a szervízzel.

Blueray lejátszók még elég drágák, azt még megoldom HDD-ről némi konvertálás árán.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#3193) tibigsm79 válasza Attas (#3177) üzenetére


tibigsm79
csendes tag

Köszi,akkor a 42" már tuti.Közben bejött a képbe a 42LK530-as.Láttam,hogy pár napja már volt téma a 42LV4500 vs. 42LK530.Persze nekem is a 42LW4500 tetszene,de szerintem az 530 lesz,mivel lakást is újítok fel/rendezek be egyszerre,így kénytelen vagyok kompromisszumokat kötni,de ahogy néztem,az 530 is igen jó TV.
Más: Lehet,hogy már volt téma,de nem találtam,hogy mi az ideális TV nézési szög?Szemmel vízszintesen,kicsit lentről vagy kicsit fentről nézni?(A TV állvány miatt fontos :) )

(#3194) Cocos


Cocos
tag

Nem tudom, hogy mennyibe kerül egy ilyen occo Tescos gép, de aki vesz egy-akár led, akár 3D-s tv-t nem nagy beruházás szerintem egy 27.000-forintos 3D Bluray lejátszó, ami szintén viszi amit kell. De persze csak szerintem. :DD

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3195) d.tiborz válasza Cocos (#3194) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Sőt! Valahol láttam 23E környékén is 3D BluRay játékost. Viszont amíg 10E Ft egy 3D lemez (az a pár db), addig (legalábbis nálam) tökéletesen jó a "Download Records" által kiadott film. :DD

(#3196) Cocos


Cocos
tag

Persze Én a jövőre gondolva veszek most egy LG 3D Bluray-t 27E-ért. Ami van lejátszóm, nem viszi az mkv-t, és ugye a tv nem boldogul a dts-el (és néhány mkv-val sem). Gondoltam a multimedia lejátszóra is, de ezen az áron már van az említett Br. és ha minden igaz be tudok szerezni lemezeket is. (és akciósan már a 3D-lemezek is elérhető áron vannak).

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#3197) PLaci58 válasza tibigsm79 (#3193) üzenetére


PLaci58
őstag

Más: Lehet,hogy már volt téma,de nem találtam,hogy mi az ideális TV nézési szög?Szemmel vízszintesen,kicsit lentről vagy kicsit fentről nézni?(A TV állvány miatt fontos )
Az LCD TV-t szemből érdemes nézni. Lehetőleg szemmagasságban legyen a képernyő közepe. 3m távolságról nézve már 0,5m eltérés is jól látható minőségromlást okoz!

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3198) GEO001 válasza d.tiborz (#3195) üzenetére


GEO001
aktív tag

Azért a BD filmeket meglehet úszni kisebb kiadásból is (500Ft).....

Persze egy kis ügyeskedéssel.

[ Szerkesztve ]

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3199) GEO001 válasza amol (#3182) üzenetére


GEO001
aktív tag

A 42" nem fog túl nagynak tűnni 2-3 méterröl. Ha messzebb néznéd, már a HD részletességeit nem is vennéd észre.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#3200) gangura


gangura
csendes tag

páran szenvednek itt azzal, hogy hogyan tegyünk magyar hangot külföldi sbs-re. az avatarral első körben nekem sem sikerült, de a Harry Potter 7/2-vel most elsőre kb 10 perc alatt. Viszont nem a tsMuxer nevű progival, hanem az MKVtoolnix nevűvel. Gond nélkül ráhúzta a magyar hangsávot az angol és török mellé, ráadásul a kiterjesztés sem lett ts, hanem maradt mkv. Mindenkinek ajánlom.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.