Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) DaliBaba válasza Stevenstyle (#47000) üzenetére


DaliBaba
csendes tag

Teljesen be vagyok sózva, mint egy kisgyerek aki a karácsonyi legózást várja :)) :D

(#47002) hadogabi1


hadogabi1
senior tag

Szedtem le 3d-s blue ray-t. Gépről nézném. Power DVD ultra 14-el. A kép ugye sima 2d-s. Van benne bekapcsoló gomb rajta 3d-re. Ok. És a tv-n is aktiválni kell még a 3d-t ott mit kell ilyenkor kiválasztani? A 2d-3d-t? az alul felül és jobb bal oldalt tuti nem. Van még ilyen soronként csíkozások függőlegesen és vízszintesen is de az se csinál semmit. Leszedek 3d-s tartalmat 60 gb-ot és nem tudom élvezni a 3d részét mert nem jön át mint a sima half ou és társánál. Ha valaki használja leírná hogy pontosan hogy jön át teljesen az élmény? Ha privátba egyszerűbb akár oda is jöhet. Köszi előre is.

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#47003) #94529552 válasza LordPorcio (#46996) üzenetére


#94529552
törölt tag

Holnap új akciók, és állítólag BlackFriday is lesz.
DaliBaba Melyikhez van most Soundbar? Le vagyok maradva.

(#47004) DaliBaba válasza #94529552 (#47003) üzenetére


DaliBaba
csendes tag

Emag-nál lesz csak én úgy tudom, az Extreme azt mondta h náluk nem lesz most pénteken, valamelyik nap hívtam őket... aztán ki tudja!

A 730V és a 731V alatt van egy soundbar ami mint tudjuk igazából annyi h csináltak oda egy darab lemezt vagy műanyagot és a hangszóróktól leirányították a tv alá a hangot logikusan nem ott vannak a hangszórók azon az 1 centis kis "soundbar" nevezetű részen!

Én így tudom, de ha nem így lenne javítsatok ki nyugodtan, hisz azért vagyunk itt!

(#47005) eszter23 válasza huncutka1029 (#46995) üzenetére


eszter23
csendes tag

Köszönöm!Most szeretném kicserélni 42lb671-re azon talán jobb a képminőség,és árban is jobb,ha csak a távirányítót nézem akkor is.Köszönöm! :)

(#47006) Jegesbrum


Jegesbrum
csendes tag

Sziasztok 650V-n dlnan keresztül nézem a gépről a filmeket. Leszedtem 1080p-s blueray filmeket amiknek látszólag mkv a kiterjesztésük aztán amikor a tvn akarom lejátszani azt írja hogy ismeretlen formátum. a tvn már mpegts-t mutat kiterjesztésnél.

Segítenétek abban hogy hogyan tudom lejátszani az ilyen fileokat? valamint ha sehogy akkor hogy tudom eldönteni torrent oldalon hogy melyik blueray az amit simán lejátszik és melyik az amelyiket nem?

Valamint másik hiba amivel találkoztam. Letöltöttem filmet amiben több hang van magyar/angol és a gépen simán át tudom állítani. Dlna-n keresztül a tvn autómatikusan az angolt kezdi lejátszani és nem tudom átváltani a hangot itt mi lehet a megoldás?

válaszaitokat előre köszönöm!!!

(#47007) huncutka1029 válasza Jegesbrum (#47006) üzenetére


huncutka1029
addikt

megoldás:

visszaolvasol a fórumban, a hangsáv, vagy feliratváltás kulcsszóra keresett találatokban.

Ha ismeretlen formátumot ír, akkor át kell konvertálni.
TSMuxer, vagy makemkv progival. pár perc, és kész.
De ezekben a progikban, kiválaszthatod az elsődleges hang és felirat nyelvet is.
DLNA-n csak azt játsza le.

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#47008) eszter23 válasza eszter23 (#47005) üzenetére


eszter23
csendes tag

Huncutka!A garanciajegy érvényességéről tudsz valamit?Kaptam,hozzá garanciát,de nem lg.Nem a dobozon volt és lg logonak nyoma sincs a papíron. :F

(#47009) nimfas válasza huncutka1029 (#47007) üzenetére


nimfas
addikt

Goflexnet-em van.... Kérdés, hogy a tv sima Samba megosztásról is tud lejátszani vagy mindenképpen kell a dlna, mert akkor azt is be kell lőnöm benne?

(#47010) Jegesbrum válasza huncutka1029 (#47007) üzenetére


Jegesbrum
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! :)

(#47011) wong kok wah


wong kok wah
senior tag

LB sorozatnál a képbeállításnál mit kell kikapcsolni ahoz, hogy ha van egy amúgy is sőtét kép (mondjuk egy film ahol éjszakai jelenet van) akkor ne sőtétitsen rá még pluszba a TV, mert így élvezhetetlen?

(#47012) huncutka1029 válasza eszter23 (#47008) üzenetére


huncutka1029
addikt

Szia,

Bolti garit kaptál,
semmi baj, regisztráld be a tv-t az sorozat számmal az LG.com oldalán, akkor a márkaszervízben is érvényesítheted a garanciát.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#47013) huncutka1029 válasza nimfas (#47009) üzenetére


huncutka1029
addikt

kell egy router, és egy otthoni hálózat hozzá.
Csak úgy megy a megosztás.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#47014) eszter23 válasza huncutka1029 (#47012) üzenetére


eszter23
csendes tag

Szerinted érdemes kicserélnem a 42lb650v-s televíziót egy 42lb671-re,van érdemi különbség? :F

(#47015) wong kok wah válasza wong kok wah (#47011) üzenetére


wong kok wah
senior tag

A Dinamikus kontraszt, dinamikus szin és az eco mod sincs bekapcsolva....

[ Szerkesztve ]

(#47016) #94529552 válasza eszter23 (#47008) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha 14 napon belül vagy, indoklás nélkül visszaviheted a boltba, ahhoz nem kell az LG.
wong kok wah, Helyi sötétítést vedd alacsonyra, vagy még fekete szint beállítást lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#47017) wong kok wah válasza #94529552 (#47016) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Helyi sötétités Ki van kapcsolva, Fekete szint alacsony.

(#47018) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok,

az LG 42LB731V és vagy 730V mellé adnak gyárilag 3D-s szemüveget ill. magic remotét?

:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#47019) Stevenstyle válasza padi68 (#47018) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Tudtommal igen. 67x-től mindegyik kap.

(#47020) nimfas válasza huncutka1029 (#47013) üzenetére


nimfas
addikt

Routerre van rádugva a Goflexnet-em, ez egy mini Nas, bele van állítva egy 2.5" Wincsi. Gép felé 50MB/s sebességgel másol, csak elég lesz a tv-nek (42LB730) is.

(#47021) Zsmester89 válasza Zirowe (#46993) üzenetére


Zsmester89
őstag

Nem véletlen a szemüveges kép :)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#47022) #94529552 válasza wong kok wah (#47017) üzenetére


#94529552
törölt tag

Akkor nem tudom, esetleg tedd Játék kép módba, HDMI-nél pedig nevezd át PC-re, nálam alacsony helyi sötétítéssel tökéletes a sötétebb jeleneteknél is.Több ötletem most nincs.

(#47023) padi68 válasza Stevenstyle (#47019) üzenetére


padi68
senior tag

:R

mennyi szemcsit adnak?

akkor ezek szerint van remote is a dobozban?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#47024) Zsmester89 válasza padi68 (#47023) üzenetére


Zsmester89
őstag

Remote+2 szemcsi.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#47025) padi68 válasza Zsmester89 (#47024) üzenetére


padi68
senior tag

:R

rendeltem tv-t, de a 731 nem jött meg és nem is tudják mikor jön meg...

viszont 730 van raktáron...

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#47026) wong kok wah válasza #94529552 (#47022) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Jatek modban van, bár nincs átnevezve PCre....

(#47027) encory


encory
tag

Sziasztok, fekete pénteken szeretnék tv-t venni, egy LG 42LB650V és egy Samsung UE40H6200 között vacilálok, van itt vkinek tapasztalata az lg-ssel kapcsoaltban? Azt irták hogy világosban joval szebbnek tűnt a képe... Sötét részek miylenek?
Tudnátok segíteni eldönteni a 2 közül melyik lenne jobb vásár? köszike

(#47028) Cingáriusz válasza encory (#47027) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Én 6200-est rendeltem meg ma. Azért döntöttem a Samsung mellett mert az IPS paneleknek (amiket az LG is használ) rosszabb a feketéje mint a Samsung VA paneljeinek. Konkrét viszonyítási alapom is van, mert jelenleg egy 27-es LG IPS monitort használok és mellette van egy 24-es Benq MVA paneles. A benq feketéje klasszisokkal jobb mint az LG IPS.

[ Szerkesztve ]

(#47029) huncutka1029 válasza eszter23 (#47014) üzenetére


huncutka1029
addikt

szia,
igen van érdemi különbség.
A 671-ben már van helyi sötétítés is, (micropixelcontroll) azzal szebb feketét jelenít meg, kevesebb foltosodással.
A 671-hez már van magic remote is a csomagban, a hagyományos táv mellett.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#47030) Zsmester89 válasza encory (#47027) üzenetére


Zsmester89
őstag

Az lg feketéje nincs olyan szép, de az új lb szériája már nem marad el sokkal. Viszont a színei szebbek és mélyebbek, továbbá passzív 3D előny (nálunk) és sokkal jobb a betekintési szöge, erősebb a fényereje, nappal jobban látni :)
Egyéni mérlegelés kérdése.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#47031) huncutka1029 válasza nimfas (#47020) üzenetére


huncutka1029
addikt

úgy igen j lesz.
arra figyel, hogy a routerben a tűzfal átengedje, és a nas-on is a tv kapcsolódási kérelmét.
Routertben úgy kell a DHCP forwardingot beállítani, hogy minden csatlakozó eszközt egy közös hálózatra fűzzön fel, mert különben nem fogja látni a tv a megosztott tartalmat. Samba serverrel úgy tudom megy a megosztás, de lehet hogy kell a nas-ra egy DLNA klienst telepíteni majd. Mediashare, vagy universal mediaserver ( én ezt használom)

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#47032) direwolf válasza huncutka1029 (#47029) üzenetére


direwolf
őstag

De a foltosodás pont nem sötét képeknél van, ahogy ezt már kismilliószor kitárgyaltuk.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#47033) mazacar válasza huncutka1029 (#47031) üzenetére


mazacar
tag

írtam pm-et..:)

(#47034) huncutka1029 válasza wong kok wah (#47011) üzenetére


huncutka1029
addikt

fényerőt emeld meg egy kicsit.
Eco módon kívül van még egy intelligens érzékelő (energiatakarékos mód beállításban)a ami a környezethez igazítja a fényerőt.
ergo ha felkapcsolod a villanyt, akkor jól leveszi a fényerőt.

azt állítsd minimálisra, vagy kapcsold ki.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#47035) huncutka1029 válasza direwolf (#47032) üzenetére


huncutka1029
addikt

igen tudom.
DE
akkor foltos, ha nagyobb fényerő kell mert a kép világos,
de van olyan terület, ami fekete lenne.
A micropixel kontroll pont azt csinálja, hogy itt kapcsolja ki a háttér világítás blokkjait.
eredmény: homogénebb világos háttér, feketébb kép.
ezt is kitárgyaltuk ugyanennyiszer. ;)

És a 650-ben ilyen opció nincsen, a 670-ben meg már van....

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#47036) szaboger


szaboger
tag

Sziasztok !

a Holnapi Black Friday akció az emagnál valamint a mall.hu -nál lesz, illetve én most kaptam üzenetet, hogy az electrostore is akciózik. Mit lehet róla tudni gari és megbízhatóság tekintetébe, egy 42 LB671V-t néztem ki már most is jó áron van de megvárom a holnapot, sajnos a másik kettőnél vagy nincs vagy jóval drágább, jó lenne ugyanennyiért 140 garikiterjesztéssel megcsípni még ha bolti is :) tudnátok infót adni a boltról? Köszi Joker

(#47037) g0dl


g0dl
addikt

Ma azt mondja az LA620, hogy új sw van 04.25.05 verziószámmal. Tudunk erről valamit?

(#47038) mazacar válasza huncutka1029 (#47031) üzenetére


mazacar
tag

szia

Van egy zte H168N típusu routerem...rádugom külső wincsit..beállítom a dhcp-t de csak mappát látja tartalmat sajnos nem..:(
mit nem állítok be rendesen?

(#47039) huncutka1029 válasza szaboger (#47036) üzenetére


huncutka1029
addikt

vélemények

céginfó

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#47040) szaboger válasza huncutka1029 (#47039) üzenetére


szaboger
tag

huncutka1029 Köszi a segítséget, magyar székhely máris pozitívum (nem Bukarest mint az emag)

(#47041) pubos


pubos
tag

üdv.Valaki el tudná magyarázni nekem hogy tudom a tv -vel megkeresni a notimon lévő filmes mappát.
a tv 42lb650
erre a DLNA dologra gondolok.
csak fogalmam sincs mit kell állítani a tv vagy hol kell keresni.meg a gépen szintúgy. ha valaki megtenné hogy elmagyarázná vagy valami segítség hogy induljak el.
Wifin megy mindkettő.
köszi

(#47042) OldMike válasza padi68 (#47025) üzenetére


OldMike
őstag

Ugyanaz a kettő, csak a keret (és talán a talp) színe tér el.

42LM660S

(#47043) DaliBaba válasza szaboger (#47040) üzenetére


DaliBaba
csendes tag

Electrostorenál európai garancia van és nekik a zuglói Cobra Szervíz KFT. végzi a javításokat!

Én is tőlük rendeltem volna, mert jó pár éve vásárolt édesapám egy 160as samsung plazmát náluk. viszont annál nem volt garis javítás mert azóta is tökéletesen működik a tv... A hivatalos magyar LG gari miatt én másik céget választottam!

(#47044) huncutka1029 válasza pubos (#47041) üzenetére


huncutka1029
addikt

Itt a varázslat:

Olvasd végig a HSZ-ekben minden le van írva. :K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#47045) pubos válasza huncutka1029 (#47044) üzenetére


pubos
tag

köszi nagy segítség vagy.gondolom ha te nem tudsz valamit átolvasol ezer oldalt igaz?ja nem te okos vagy bocs.
meg kicsit huncutka.

(#47046) szaboger válasza DaliBaba (#47043) üzenetére


szaboger
tag

Köszi DaliBaba! De a napokba az lett kitárgyalva hogy az LG 2 év akkor is él nem? Vagy most megint bementem a málnásba.

(#47047) padi68 válasza OldMike (#47042) üzenetére


padi68
senior tag

:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#47048) DaliBaba válasza szaboger (#47046) üzenetére


DaliBaba
csendes tag

Én felhívtam az LG-t is és az Electrostore-t is!

Na most az LG azt mondta nekem kb 3 alkalommal különböző napokon más ügyfélszolgálatos, picit biztosra akartam menni :)) hogy persze él a garancia ők vállalják ha megvan az Európa uniós számla :D következő nap már elég volt a magyar számla stb ahány ügyfélszolgálatos annyiféleképpen ment a dolog!

Aztán az Electrostorenál a sokadik alkalomra letisztáztuk, hogy az LG hiába ad pl CSERE igazolást a készülékedre, ha bedöglik az Electrostore nem fogadja el! Csak úgy hogy ők javíttatják a készüléket a Cobra Szervíznél mert velük vannak szerződésben! Az AVPlanet is velük van ugyanúgy kapcsolatban!

Ezért én azt mondom h inkább magyar garis az a biztos! Nem akarok még1x úgy járni mint például a Samsung Plazmámnál h európai garis votl a TV és 1 hónapig utazott össze is karcolták a 2-3 cm keretet a tv-m körül :W én políroztam ki belőle a karcokat stb, mert h újabb 1 hónapot várjak egy keret miatt vagy bármi inkább megcsináltam és azóta is együtt élek vele, szóval ezt a hónapokig nincs tv témát megpróbálom elkerülni, inkább kiadok többet érte és akkor hivatalos magyar garis... Én most + 3 év teljes körű garit is kötök, pár nap múlva érkezik a TéVém! :DD

[ Szerkesztve ]

(#47049) wong kok wah válasza huncutka1029 (#47034) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Nem találtam ilyet.
Viszont most ráállítottam ECO képmódra, kikapcsoltam a helyi sőtétítést és úgy tünik jó lett...
De ez rohadtul nem jó , abszolut nem logikus ebben a képbeállításban semmi sem...

(#47050) 5ent1nel


5ent1nel
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég csatlakoztam a csoporthoz egy 42LB731V készülékkel. Eddig nagyon meg vagyok elégedve vele, de azért van egy érdekes jelenségem.
Megpróbáltam lejátszani két 3D-s filmet is SmartShare-en keresztül úgy, h a fájlok a PC-men voltak és azt ismertettem fel mint tárolót wifin keresztül. Minden ment is elsőre, meg is nyitotta, a 3D is tök jó volt... kb az 5. percig! Onnantól 1-2 percenként megállt "bufferelni" pár másodpercet és csak utána ment tovább a film - nézhetetlen volt. :( Pendrive-ról viszont simán működik a dolog, semmi gond vele, gondolom egy külső vinyóról lejátszva is tökéletes lenne...
Ez megszokott jelenség vagy esetleg én állítottam el valamit? Vagymostmivan? :W

Köszönöm a válaszokat előre is! :R

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.