Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) LAC20 válasza Kroni1 (#6992) üzenetére


LAC20
csendes tag

a videókártya frissitése 60 hz re van állítva
2 ds filmek tökéletesen mennek a 3d film is tökéletesen fut 2d ben a sáv nem látható
amikor 3d módba váltok a próbléma akkor jelentkezik akkor jelennek meg ezek a sötétebb sávok a tv jobb és bal oldalán

(#7002) GEO001 válasza LAC20 (#7001) üzenetére


GEO001
aktív tag

Lehet kérdeztük már, de milyen lejátszó progit használsz? Próbáltál már mást is?

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#7003) Kroni1 válasza LAC20 (#7001) üzenetére


Kroni1
veterán

Nekem is ez volt pontosan!!! de csak 50Hz-nél. 60Hz-en nem jön elő a két halvány csik 3D-ben sem.. :F

(#7004) LAC20 válasza GEO001 (#7002) üzenetére


LAC20
csendes tag

próbáltam már windows mediaplayer, kMplayer , power dvd 12 jelenleg ezt használom
illetve total media theatre 5 ez viszont a monitoron, gépen nem szaggat de ha a tv re kapcsolom valamiért szaggat a film rajta
most próbáltam usb-n keresztül a 3d-t a tv lejátszója tökéletes viszi nem látszanak az oldalsó sávok egy két helyen azért látni szellemképet de nem vészes

(#7005) LAC20 válasza Kroni1 (#7003) üzenetére


LAC20
csendes tag

a képernyőfelbontásoknál (összekötöttem a tv vel) ha az asztalnál nézem 60hz van
ennél nagyobbra nem lehet állítani ha viszont a catalyst control centerbe nézem ott pedig
70hz van

(#7006) Kroni1 válasza LAC20 (#7004) üzenetére


Kroni1
veterán

van olyan h a progi felülirja a frissitést, de ha ennyi félével probáltad nem hinném h az a baj. Olvasd el a HD filmek lejátszása témában az első hsz-t és a linkelt logout cikkeket. Sok hasznosat találtam én is benne, MPlayer Classic-ot meg sokan a legjobb lejátszónak mondják, van leírás ott arról is h hogy kell azt beállitani.

(#7007) GEO001


GEO001
aktív tag

Én is ezért kérdeztem, hogy mit használsz, a beállításait kell valszeg átnézned.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#7008) cotag


cotag
senior tag

Kisváros...
Ilyen hdmi kábel volt csak, www.kabel-assistent.de/00043428/hama-high-speed-hdmi-cable-plug-plug-15-m

Jó lesz a 47LW5590 tévémhez, vagy bebuktam az árát?

(#7009) hallgatag_v válasza Hami33 (#6858) üzenetére


hallgatag_v
csendes tag

A telefonon be van kapcsolva a wifi, megy is rajta a net rendesen...
Ugyan így Wifi-n kapcsolódó laptop látja a TV-t, ezért talán nincs mit még beállítani valamit a routeren.
No mindegy

(#7010) Tomix24 válasza cotag (#7008) üzenetére


Tomix24
addikt

Oda van írva:
3D-Transmission: No

Tehát ha nem akarsz 3D BluRay-t nézni, akkor jó.

(#7011) hallgatag_v válasza LAC20 (#6985) üzenetére


hallgatag_v
csendes tag

Nálam is meg van ez a jelenség, akár a TV USB-jére csatlakozott külső HDD-ről, akár HDMI-n keresztül csatlakoztatott média lejátszóról (EM7080) játszok le 3D-s filmet...

(#7012) LAC20 válasza hallgatag_v (#7011) üzenetére


LAC20
csendes tag

ez a jelenség pedig szerintem nem szabadna hogy legyen
ha a tv usb-jéről játszom le a 3d s filmet (pendrive) akkor nálam nem látszódnak a jobb és bal oldalon lévő sávok ha viszont számítógépről hdmi-n keresztül akkor pedig igen
már próbáltam a lejátszó programokon belül is a beállításokat változtatni de nem vezetett sikerre pedig tuti hogy valamelyik beállítással lesz a gond vagy a windows által kiirt 60hz csak 50hz és ez okozza ezt a jelenséget

(#7013) Kroni1 válasza LAC20 (#7012) üzenetére


Kroni1
veterán

lejátszás közben nymd meg a TV távkap.-án az OK gombot, felül kiirja h mennyi a frissitési freki.

(#7014) RI/OS


RI/OS
őstag

Az MR-200-as távirányítót megveszem az úgy működik? Vagy kell hozzá a wifi adapter?

[ Szerkesztve ]

(#7015) LAC20 válasza Kroni1 (#7013) üzenetére


LAC20
csendes tag

sajna ez se jött be a tv szerint is 60hz-es a freki

(#7016) huncutka1029 válasza RI/OS (#7014) üzenetére


huncutka1029
addikt

a magic motion hoz nem kell wifi,
viszont az RF vevőegysége elfoglal egy USB csatit. :)
Bedugod ,beteszed az elemeket, megnyomod az OK gombot, összepárosítja magát a vevővel, és kész.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#7017) proly01 válasza Kroni1 (#7013) üzenetére


proly01
őstag

Megírnád nekem vagy esetleg adnál egy linket hol találom ezt a media playerekkel kapcsolatos HD bejegyzést amit a 7006 os hozzászólásodban említettél?! :R

....Pr:)ly....

(#7018) cotag válasza Tomix24 (#7010) üzenetére


cotag
senior tag

Akkor a t-home stb-hez jó lesz.
Pc-Tv közé kell egy 10méteres 1.4-es....

(#7019) Márton


Márton
nagyúr

HI
valaki játszik passzív LG 3D TV-vel PC-ről
3D vision-nel, de nem 1.4 hdmi-n keresztül,
hanem natív interleave módban?
(pl. Zalman monitor edid-jére kicserélve az eredetit)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#7020) Kroni1 válasza proly01 (#7017) üzenetére


Kroni1
veterán

a forumban keress ra a hd filmek lejatszasa topicra, asszem az elso hozzaszolasban van a link..

(#7021) storm4


storm4
aktív tag

Sziasztok
Itt lehet megtalálni a HD filmek lejátszásáról szóló oldalt:
http://prohardver.hu/tema/hd_film_azaz_mkv_lejatszasa/hsz_1-50.html

[ Szerkesztve ]

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#7022) yanagawa35


yanagawa35
csendes tag

Sziasztok! Nekem egy 42lw570s van, és az elővarázsolt DVR funkció miatt most már kevés a 2db usb port. (Inicializált külső winyó + Filmekkel megrakott külső winyó + Magic Motion vevő). Vettem az Auchan-banegy silver-line usb elosztót 890pénz, viszont a tv nem támogatja. "Gondolom sokaknak tűnt már kevésnek a 2bd usb" Talált valaki megoldásta problémára?

(#7023) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Mostani akcio kereteben 150K ert lehet hozzajutni egy 47LK530hoz igy elbizonytalanodtam a 47lv550-ven veteleben. Ha smart funkcioktol eltekintunk, jobb annyival a lv5500-as kepe, valamint egyebb parameterei, szolgaltatasai, hogy megerje 75k-val tobbet kiadni? Sajnos nincs modom oket eloben megtekinteni.

Valaszaitokat elore is koszonom.

(#7024) #03969024 válasza dni (#7023) üzenetére


#03969024
törölt tag

Ha kell a LAN, akkor LV, ha nem, akkor egyértelműen az LK.

(#7025) dni válasza #03969024 (#7024) üzenetére


dni
őstag

Köszi.

(#7026) Giovanny


Giovanny
őstag

Engem is érdekelne az USB HUB dolog,valszeg nekem is csak egy usb lesz a TV-n,szóval létezik olyan elosztó ami kompatibilis az LG tv-kel?

Zero Defect.No Compromise !

(#7027) huncutka1029 válasza Giovanny (#7026) üzenetére


huncutka1029
addikt

Olvass vissza,
#5483 HSZ :K

Szervízmenüben bekapcsolod a hub modot 0-ról 1 re.
tool options 6-ban találod
utána kezeli a hub-ot.

Akik próbálták azt írják, a magic motion nak és a felvételre szánt vinyónak 1 USB porton kell lenni, és külső táp kell a vinyóhoz. másként nem megy a felvétel.

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#7028) Giovanny válasza huncutka1029 (#7027) üzenetére


Giovanny
őstag

Ok,köszi :) Majd ha meglesz a tv-m (március végén) visszatérek a szervízmenü belépéséhez módjáról stb.., most csak infókat gyűjtök,és még nem nagyon tudom melyik típusú tv lesz :)

Zero Defect.No Compromise !

(#7029) cotag


cotag
senior tag

Az Onkyo SKS-HT528 5.1 hangfalszettet néztem ki az LW5590 mellé.
Esetleg van tapasztalata valakinek?

(#7030) kenand válasza cotag (#7029) üzenetére


kenand
veterán

5.1-et nem tud meghajtani felesleges.
Inkább kicsit költs többet és vedd meg Onkyo-erősítős csomagban ugyan azt, úgy már lesz 5.1-es hang, megfelelő hangerővel.

(#7031) cotag válasza kenand (#7030) üzenetére


cotag
senior tag

Miért, így milyen lesz??
Azt hittem az erősítő benne van a cuccban :W
Hiába, én nem értek ehhez..

(#7032) Cocos válasza cotag (#7031) üzenetére


Cocos
tag

Szerintem sima sztereo.A tv kimenete nem csinál 5,1-et.

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#7033) cotag válasza Cocos (#7032) üzenetére


cotag
senior tag

Mi csinál 5.1-et?

(#7034) kenand válasza cotag (#7031) üzenetére


kenand
veterán

Mélynomóban van külön erősítő, de az kevés, az csak a subot hajtja és nincs benn dts, dd dekóder sem.
Kell egy házimozi erősítő, pl a kiválasztott hangfalszett és egy Onkyo erősítő van az Onkyo 5405-ös csomagban. (vannak helyek ahol van ugyan az az erősítő jobb hangfalakkal sub nélkül ugyan annyiért - pl av shop)

TV nem tud 5.1-et,abban max sztereó erősítő van az is a gagyibb fajtából.
5.1-es hanghoz kell egy 5.1-es erősítő, kb 50 000Ft-tól indul és egy 5.0-ás (ha kell sub akkor 5.1es) hangfalszett. (olyat amit néztél pl). ha olyan erősítőt veszelami támogatja az ARC módot akkor mehet a hang a HDMI kábelen a TV-ből az erősítőbe,ha nem akkor kell még egy optikai kábel is.

Ha olcsóbban akarsz kijönni akkor egy CD+erősítő kombi cucc, de az felejtős szerintem

Ha egy kicsit jobb hangot akarsz a TV-d nek, de nem akarsz erősítőt,akkor vannak 30 000 körül un. sound barok. az csak 2.0, de trükkel van egy kis térhatás szimuláció, a hangja pedig azért jobb, mint a TV saját hangszóróinak.

[ Szerkesztve ]

(#7035) Cocos válasza cotag (#7033) üzenetére


Cocos
tag

Erősítő!

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#7036) Cocos válasza kenand (#7034) üzenetére


Cocos
tag

Így-így! Ha olcsóbban akarod, akkor nézz használtan körül bizományikba.Nagyon jókat lehet kifogni olcsón is!

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#7037) kenand válasza Cocos (#7036) üzenetére


kenand
veterán

Használtan 20 000 körül jó erősítők vannak, a újaknak akkor van előnye ha több dolgot kötsz a TV-hez pl. xbox CD/BD lejátszó, media player stb, mert azokat hdmi-n az erősítőhöz kötöd és onnan már csak egy hdmi kábel kell a TV-hez.

(#7038) Cocos


Cocos
tag

http://www.argep.hu/popup.asp?pid=160958860&pnr=10001&foto=1
Ha már LG :C
És ebben van 3D Br.lejátszó. Persze nem tudni mennyire akarsz vájtfülü lenni.

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#7039) cotag válasza Cocos (#7038) üzenetére


cotag
senior tag

60-at szántam rá, de ez a +18.000 már nem vág földhöz :R

Az lesz amit linkeltél :R

(#7040) Cocos válasza cotag (#7039) üzenetére


Cocos
tag

Azért valahol próbáld meghallgatni.Lehet nem tetszik majd.Vagy várj egy kicsit.

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#7041) kenand válasza dni (#7023) üzenetére


kenand
veterán

Szia vegyél 42lw5590-et, az nem sokkal drágább, ugyan kisebb. Képe jobb és többet is tud.
Én is 47-est akartam, de inkább vettem egy okosabb 42-est

(#7042) Bigjoe01 válasza Cocos (#7038) üzenetére


Bigjoe01
csendes tag

Szia.
Én azt vettem ami a linken van. Brutál hangja van. Megéri az árát.

(#7043) huncutka1029 válasza cotag (#7039) üzenetére


huncutka1029
addikt

Szerintem EZ is szóba jöhet, valaki írta a fórumon, néhány hete hogy ilyet vett, és nagyon jó
ITT kicsit többet írnak róla

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#7044) huncutka1029


huncutka1029
addikt

Jujj,
felcseréltem a két linket,
a zEZ link alatt írnak többet, és az ITT link alatt jobb áron van.
Bocsi mindenkitől

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#7045) Hami33 válasza cotag (#7039) üzenetére


Hami33
aktív tag

Nekem Yamaha yas- 101 hangprojektor van 68 ezer volt és álom a hangja szerintem akinek kell köthet rá plusz aktív mélyládát de nélküle is szépen szól ..Mozog alattam így is a kanapé;)) tiszta szèp hang és gyönyörű.. Az Lg soundbarnak nem jó hangja van.

[ Szerkesztve ]

(#7046) Hami33 válasza Hami33 (#7045) üzenetére


Hami33
aktív tag

Nem fogod megbànni szerintem 2 optikai bemenete van egyikbe ps3 másikba a upc box .Nekem bevàlt nagyon.22 w a fogyasztása ami töredéke egy erősítőnek...

[ Szerkesztve ]

(#7047) Hami33


Hami33
aktív tag

Volt egy régi Samsung 5.1 házimozim de attól jobb térhatást produkál föleg ha dolby d jelet kap;) nem gondoltam hogy normális térhatást produkál de kellemes csalódás volt...

(#7048) Hami33


Hami33
aktív tag

Aki nem akar falat bontani a hangerővel de minőségi hangot akar annak tökéletes.

(#7049) gazoli10


gazoli10
csendes tag

Tegnap vettem egy LG42 LW5590 csodát. Letöltöttem az Avatár 23G változatát, külsö merevlemezen csatlakoztatva elindul de mindig ugyan ott,fél percnél meg áll.Viszont a 7G hasolo formátomut viszi. Minden segitséget elöre is köszönök!

(#7050) vidap válasza gazoli10 (#7049) üzenetére


vidap
tag

Ezt a változatot keresd meg:
Avatar.2009.Half-SBS.3D.1080p.REPACK.BluRay.DTS.x264.HuN-TRiNiTY
23,7Gb

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.