Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) Lacielvtárs válasza pjen (#59000) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia, hát most körülöttem elég nagy a levegőzéshez a hely...
a tévé mögött az van vagy 35-40 cm a falig...

van még gari, három éves a készülék és igazad van, azok a hőfokokat érezhetjük melegnek...
a fura inkább nekem az hogy nincsen rajta szellőző nyílás :U
okés design és szép, de akkor is :B

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#59002) Beni2360 válasza Lacielvtárs (#58997) üzenetére


Beni2360
félisten

Valahol lenni kell egy trafónak hisz nem 230V-al mennek a panelek.
Szerintem az lesz a melegedés oka.
A szellőző nyílások hiánya tényleg furcsa a plazmámon van bőven, na de ez egy fűtést pótló berendezés.
Majd meglátom, hogy az idei télen mennyivel lesz több a gáz számlám és kevesebb a villany.
Fogd meg egy laptop trafóját ami csak 16".

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#59003) Lacielvtárs válasza Beni2360 (#59002) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia, köszi az észrevételed, pontosan olyan meleg mint egy laptop töltő trafója...
igazad van... de akkor lehet az nem is olyan forró mint gondoltam.
mert hát a laptop trafók is passzívak ha így nézem.
csak az a fura hogy nem közvetlen a táp csatlakozó körül meleg hanem ott ahol jelöltem, de akkor lehet ott van benne a trafó, ahogy mondod is :K
lehet úgy van vele a gyártó hogyha eléggé szellőzne akkor soha nem menne tönkre ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#59004) Shingen válasza HdRew (#58984) üzenetére


Shingen
addikt

Pedig ennek menni kellene.
Gyári kábelével használod, vagy usb hosszabbító?

風林火山

(#59005) Beni2360 válasza Lacielvtárs (#59003) üzenetére


Beni2360
félisten

Nagyobb érvágás volna egy gyártónak ha szidnák egy vacak táp miatt.
A csati elhelyezés a kényelem,praktikusság. A táp meg ahol hely van. Vezetékek elférnek.
Ne legyetek olyan pesszimisták. :DD

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#59006) Lacielvtárs válasza Beni2360 (#59005) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

okés, értettem, nem leszek ennyire pesszimista :B :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#59007) Beni2360 válasza HdRew (#58984) üzenetére


Beni2360
félisten

Bocs de a kép alapján a bemenet nekem nem micro 3.0 USB-nek látszik, hanem mini usb? Ez valószinü egy hibás képfeltevés. :Y

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#59008) aram01


aram01
nagyúr

Képzeljétek most kapcsoltam be a tv-t és vagy 10 percig csak a webOS felírat látszódott, az LG be sem jött az elején, utána ment szépen. Esetleg sunyiba frissített valamit?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#59009) pjen válasza Lacielvtárs (#59001) üzenetére


pjen
félisten

Ott valóban szellőzhetne.Nekem egy 32" LB van és a hátulján van egy sor szellőző furat.Érdekes hátulja van a Tiédnek.Azért nézd meg alaposan hátha mégis szellőzik valahol.

(#59010) Lacielvtárs válasza pjen (#59009) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát én megnéztem alaposan, de sehol semmit nem találtam... :W
de érdekes hogy a kisebbnek van szellőző nyílása, míg az enyémnek nincsen :U
hacsak ez nem az, mert én a hangszóró nyílásnak gondoltam
link

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#59011) pjen válasza Lacielvtárs (#59010) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg felhívhatod az LG ügyfélszolgálatot,hátha mondanak valami okosat. :)

(#59012) Lacielvtárs válasza pjen (#59011) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

no ez is egy jó ötlet, köszönöm :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#59013) vigyori78 válasza Lacielvtárs (#59012) üzenetére


vigyori78
őstag

Szintén ez a tv-m van este majd tesztelem bár eddig nem tűnt fel ,hogy melegedne nagyon.

Amúgy az egész készülékház egy fém hűtőborda azért nincs lyuk :DDD

(#59014) Lacielvtárs válasza vigyori78 (#59013) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

okés, előre is köszönöm :R
fém lenne a burkolata?
vagy csak fémhatású műanyag...
mondjuk én nem bírtam eldönteni, mert ha fém a háza akkor az máris már dolog.
mert akkor a hőleadás miatt nem biztos hogy szükséges a nyílás, szerintem...
de azért írtam az LG supportjára egy e-mail, nem hívogatom én őket, annyira nem égetően fontos a kérdésre a válasz.
amúgy ez a hő kérdés nekem is az elmúlt hetekben tünt fel ahogy lecseréltem a külső HDD-t egy 2,5-es laptop hdd-re és többet nyúlkálok az usb port közelében, előtte nekem sem tünt fel :B

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#59015) vigyori78 válasza Lacielvtárs (#59014) üzenetére


vigyori78
őstag

Fém :K 1 lemezből van préselve mintára.

Amúgy pont a proci van azon a részen amit bekarikáztál "kép" , hsz_45001-45050 itt lefele találsz pár érdekes képet.

[ Szerkesztve ]

(#59016) Lacielvtárs válasza vigyori78 (#59015) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

köszönöm az infót...
nem vagyok egy mérnök zseni, de azért kicsit nagyobb hűtés is mehetne r, de akkor ez tuti a proci hője, amit érzek...
azt meg láttam - nem tudom ezekben milyen vagy melyik cpu van - hogy ezeknek a max üzemi hőfoka elérheti akár a 100 fokot is, akkor lehet nincs értelme az aggodalmamnak :K :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#59017) aram01 válasza Lacielvtárs (#59016) üzenetére


aram01
nagyúr

egy vízhűtést verjél bele :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#59018) vigyori78 válasza Lacielvtárs (#59016) üzenetére


vigyori78
őstag

Nem kell aggódni :N
Most teszteltem kb.: 30-40 percet és nekem is meleg azon a részen ,de ez üzemi hőfok tehát semmi gáz.

Most néztem nem csak a háta hanem az elején a káva is fém :K

aram01 : Mondjuk egy ilyen elférne benne LINK vagy LINK

[ Szerkesztve ]

(#59019) Lacielvtárs válasza vigyori78 (#59018) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értelek, hát ha fém akkor nincsen gond, majd akkor teljes felületen cserél hőt :D
köszönöm a virtuális segítséged :R

aram01: lehet az kellene bele ;]
vagy naponta nyakon öntöm egy vödör vízzel :DDD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#59020) #94529552 válasza Lacielvtárs (#59016) üzenetére


#94529552
törölt tag

Alig van hőtermelése ezeknek a tévéknek, ezért nem kell rá 1000 db rács, és így porral se megy tele legalább.

(#59021) Lacielvtárs válasza #94529552 (#59020) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

no a Te érvednek is +9999, mert ebben van rációs és van igazság alapja :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#59022) SP!T


SP!T
addikt

Ha külső hangszóróra állítom az LG TV-t, nem tudom többet a TV-n állítani a hangerőt a távirányítóval. De miért? Ha fejhallgatóra állítom tudja állítani, de valahogy nem olyan erőteljes a hang. Mintha kevés kraftot kapna a hangszóróm.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#59023) aram01 válasza SP!T (#59022) üzenetére


aram01
nagyúr

ja, ez ilyen. A másik amit én is észrevettem ( lehet hogy már volt róla szó) ha megy valami anyag film, youtube, ilyesmi. Nem tudom megnyitni a bemeneti listát a magic távon, csak ha visszaváltok tv adásra :F

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#59024) #94529552 válasza SP!T (#59022) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen, mert ilyenkor a külső eszközön, pl. egy hm-erősítőn szabályozhatod a hangerőt. Fejhallgatóra szerintem elég a hangerő, vagy milyen eszközről van most szó.

aram01 Megnyomod a Magic-en a házikót(smart gomb) és tudsz bemenetet váltani.

[ Szerkesztve ]

(#59025) Zsolesz7603 válasza TRob1 (#58981) üzenetére


Zsolesz7603
csendes tag

Ez nekem is hasznos volt!!! Köszönöm!!! :R

(#59026) SP!T válasza #94529552 (#59024) üzenetére


SP!T
addikt

Egy Logitech 2.1-es rendszer, de nincs hozzá sajnos távirányító. Mindent szeretnék egy távirányítóval használni, de valami gond mindig akad...

Samsung TV is van a házban, ahhoz képest iszonyat csiga lassú és átgondolatlan a menürendszere. :) Pedig az is smart.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#59027) Lebowski válasza baaka (#58966) üzenetére


Lebowski
tag

Már írtam erről korábban: #52305
A neten rengeteg video van, ahol megnézhető, hogyan lehet szétszedni az összepattintott távirányítókat, telefonokat stb. Én először elemeket, csavarokat kiszedem (ha vannak), majd jöhet a pengető... A lényeg, hogy óvatosan, mert könnyű eltörni, görbíteni a rögzítő pöcköket.

[ Szerkesztve ]

(#59028) aram01 válasza #94529552 (#59024) üzenetére


aram01
nagyúr

na így még nem próbáltam, haza érek tesztelem

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#59029) aram01 válasza SP!T (#59026) üzenetére


aram01
nagyúr

gondolom erősítő van a 2.1-ben,másik: akkor miért nem a samsungra kötöd ?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#59030) SP!T válasza aram01 (#59029) üzenetére


SP!T
addikt

Mert az enyém az LG?! :) Azt használom. De hiába van benne erősítő. Még is olyan tompa lesz, ha fejhallgatóként kezeli az LG.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#59031) HdRew válasza Beni2360 (#58985) üzenetére


HdRew
őstag

Köszi a segítséget, igazad volt!

Viszont megpróbáltunk felvenni a tv-ről műsort, de nem igazán sikerült, a vinyón nem található meg, ez esetben mi lehet a probléma?

(#59032) Lebowski válasza HdRew (#58982) üzenetére


Lebowski
tag

2 éve használok a 42LA660S tv-vel egy 1TB WD My Passpot-ot. Igaz, csak filmnézésre, nem felvételre. NTFS-re van formázva, lévén a HD filmek nagy méretűek. Ez USB3 csatolófelületű, a hozzá adott rövid kábellel van az USB1/HDD feliratú csatiba dugva. Fontos, hogy még így is alacsony fogyasztású HDD legyen, mivel a TV azért nem ad korlátlanul nagy áramot ki az USB-re.
Az LA sorozat kizárólagosan használja a HDD-t felvételre/TimeMachine szolgáltatásra, a felvett anyag sehol máshol nem nézhető/szerkeszthető. Linux alatt látszik, de ott sem lehet mit kezdeni vele. Az LB sorozat (WebOS) már elfogadta a particionált HDD-t is ilyen célokra. A lényeg, hogy a rögzített anyag jogvédelmi okokból még másik ugyanolyan tv-n sem nézhető vissza.
A TV által formázott HDD windows alatt a Lemezkezelőben formázható újra, ezután már látszik az intézőben is :D
A 35000 ... 40000 közötti hozzászólásokban gyakran előkerült a HDD használat, PVR, TimeMachine, ott érdemes még keresgélni. Ugyan régi dolog, de még ez is érdekes lehet PVR

geeks.hu: LA sorozat - "USB-s meghajtó csatlakoztatása után lehetőség van arra, hogy a digitális tuneren keresztül érkező tévéadást rögzítsünk és/vagy az élőadást megállítsuk. A rögzítéshez használt meghajtót teljesen a tévéhez kell rendelni, azaz nem lehet rajta más, és a felvételeket sajnos nem fogjuk tudni PC-n lejátszani, mert az adást kódolva rögzíti a tévé. Figyelembe kell venni továbbá, hogy a csatlakoztatott adattároló sebessége meghatározza az elérhető szolgáltatásokat is; egy lassú USB stickkel például nem működik a timeshift. Felvételi időzítőt használhatunk, az LG nem épített viszont dupla tunert a készülékbe, így felvételkészítés közben nincs lehetőség másik csatornára kapcsolni."

[ Szerkesztve ]

(#59033) HdRew válasza Lebowski (#59032) üzenetére


HdRew
őstag

Nagyon szépen köszönöm, akkor szerintem az lesz, mivel a TV végre látja az NTFS formázás által a vinyót, ezért maradunk annál, hogy laptopról ráteszem ami kell a szülőknek, úgysem ők vesződnek vele. :) :D

Gyors válasz volt, köszönöm, elég jó ez a fórum. :) :R

Látom szerkesztetted, igen, 2 partíciót csináltam, egy a filmeknek, egy pedig a tv-nek, ami jelenleg teljesen üres. Sajnos a TV nem az enyém, hanem a szülőknél van, így még egy olyan kérdésem lenne, hogy tudom teljesen hozzárendelni a tv-hez az adott meghajtót? :)

[ Szerkesztve ]

(#59034) Boost3er


Boost3er
tag

Sziasztok!
Szeretném telepíteni a PLEX alkalmazást, egy LG 32LB57 tv-re és mikor kéri a pin code-ot be is írom,de azt írja, hogy kell hozzá plex pass és nem enged tovább. Valaki tudja, hogy ezt, hogy lehetne feltelpíteni anélkül, hogy ne keljen hozzá plexpass? A samsung tv-n hibátlanul működik. Köszönöm előre is a válaszokat.

Esetleg ha a PLEX nem járható, akkor van más megoldás, hogy külső hálóról elérje a NAS-t és filmet játsszon le róla?

[ Szerkesztve ]

(#59035) Lebowski válasza HdRew (#59033) üzenetére


Lebowski
tag

A PVR funkcióhoz az LA tv nem fogad el particionált HDD-t, a tv-n kell formatálni ekkor csak ez a tv látja a tartalmat, más tartalom nem tehető rá. Én nemhasználom felvételre, egy NTFS partíció van, de több mappa, ebben vannak a filmek csoportosítva.

[ Szerkesztve ]

(#59036) Lebowski válasza Boost3er (#59034) üzenetére


Lebowski
tag

serviio?

(#59037) Boost3er válasza Lebowski (#59036) üzenetére


Boost3er
tag

Serviio-t tudom úgy használni, hogy másik hálon van a NAS azon vannak a filmek és hogy egy másik hálon tudjam nézni?

(#59038) Lebowski válasza Boost3er (#59037) üzenetére


Lebowski
tag

ezt nemtudom, nekem azonos hálón működik.

(#59039) Boost3er válasza Lebowski (#59038) üzenetére


Boost3er
tag

És azt, hogy lehet beállítani, hogy a NAS mappája legyen streamelve? Vagy neked az sincs külön?

(#59040) #94529552 válasza SP!T (#59026) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hát, akkor idővel majd érdemes lesz lecserélni azt a 2.1-est, és valami házimozi jellegű, HDMI/optikaival ellátott hangcuccot beszerezni helyette. Olyant, ami egyúttal használható a tévéhez, PC-hez, vagy máshoz is. Jobb ötletem nincs.

(#59041) Lebowski válasza Boost3er (#59039) üzenetére


Lebowski
tag

serviio-t használok, de "csak" egy pc mappáit osztom meg az otthoni hálózaton.

(#59042) papp_no1 válasza #94529552 (#59040) üzenetére


papp_no1
senior tag

Sajnos nekem is a régi panasonic 5.1-em is ez miatt lesz cserélve.. Nincs rajta hdmi , és ha átkötöm a jack dugóra akkor nagyon gatyrán szól. :(

(#59043) W1 válasza #94529552 (#58995) üzenetére


W1
senior tag

Köszi, eléggé szeretem eddig, féltem a mérettől, hogy kicsi lesz, kikötés volt, hogy az ágyból jól lássam szemüveggel, jó részletességgel, mivel xboxozni is lesz részben, de eddig nem félek tőle, hogy kevés lesz. Rájöttem, hogy a 4k felesleges e-penis növelés lett volna, cserébe pedig fele annyit költöttem rá, ami új autóvásárlás előtt nem hátrány! :D
Egy barátomnak az LB650-hez van a mini MR, megpróbálom elkérni tesztelésre. Ha működik, akkor kell valamit konfigurálni, hogy felismerje, vagy Plug & Play?
Ill ő használ valami iOS appot, ami helyettesíti, ezzel esetleg tapasztalat? A legelsőt, amit az App Storeban találtam, nem ismerte fel és a manuális konfignál sem volt ez a típus, aztán fel is adtam.
Ettől féltem, valami programot még próbálok azért keresni, amivel ki lehetne küszöbölni, ha éjjel jól olvastam, létezik valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#59044) #94529552 válasza papp_no1 (#59042) üzenetére


#94529552
törölt tag

Optikai sincs az erősítődön?

W1 Nem tudom, esetleg LG Remote Webos-re keress rá.

(#59045) huncutka1029 válasza HdRew (#59033) üzenetére


huncutka1029
addikt

úgy tudod hozzárendelni, hogy a menüben bekapcsolod advr funciót, amikor elindítod, akkor a tv szólni fog, hogy az első használat előtt a HDD-t "inicializálni kell akarod e?"
ha leformázza, akkor utána használható timeshiftre.
A felvételeket a bemeneti listában eléred közvetlenül, egy REc feliratú kis filmtekercs a jele.
A home gomb smart kezdőoldalán is be lehet tallózni, jobbra vidd a kurzort, Kis tv kép-->prémiumtartalmak listája--> felvételi lista

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#59046) papp_no1 válasza #94529552 (#59044) üzenetére


papp_no1
senior tag

Nincsen, mert nem egy mai darab :( :O

(#59047) huncutka1029 válasza W1 (#58993) üzenetére


huncutka1029
addikt

szia,

AzMR500 (2014-esekhez) csak azzal az évjárattal kompatibilis.
Alapfunkciók fognak működni, ki-be kapcs, hang és csati váltása lényegi dolgok nem
Ahhoz az új 2in1 magic kell.
imádni fogod, nem érdemes a tavalyival tökölni, mert nem fogod elérni azokat a funkciókat, vagy nem úgy fogod elérni, ahogy kellene.
2-ik kérdésedre válasz a lenti képen.
A lejátszó eszköznél a második opciót jelöld,
akkor a hdmi, és az rca/ jack kimenet két külön hangforrást játszik
Pl filmet tolod, a tvre, HDMI-n megy a hangja, fülesen meg webrádiót hallgatsz. ;]

Ehhez mondjuk a hangkártyának tudnia kell a paralell hangkimenetet :K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#59048) yvsmad


yvsmad
őstag

Nem lehetne megoldani valahogy, hogy ezek a tévék a műsorújságot belső memóriában vagy USB-n tárolják?
Amikor megnyomom a Guide gombot, szerencsétlen tévé vagy fél percig szüttyög azzal, hogy beolvassa az kábelről az öszes csatorna tartalmát egy hétre előre. Inkább a műsorújságot kellene automatikusan frissítenie (akár kikapcsolt állapotban is) mintsem a FW-t.
Van egy Pana BD-felvevőm, az ahogy megnyomom a Guide-ot, abban a pillanatban kirakja a műsorújságot, nem gondolkozik egy pillanatig sem. A beépített HDD-n tárol mindent, naponta egyszer frissít valamikor éjszaka vagy hajnalban. A tévére is valami ilyen kéne.

(#59049) huncutka1029 válasza papp_no1 (#59046) üzenetére


huncutka1029
addikt

van megoldás a problémádra, de nem olcsó:
toslink adapter

Tv optikai kimenetet átlövi RCA-ra. (ez 5.1 et ad ki, két optikai bemenettel, két eszközt is ráközthetssz.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#59050) huncutka1029 válasza yvsmad (#59048) üzenetére


huncutka1029
addikt

meg kell írni az LG customer service-nak, talán komolyan veszik.
Az ötlet nem rossz! :K :K :K
Csak sajna ahány szolgáltató, annyi féle képpen streameli a guide infót.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.