Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) VateRicsi válasza Katumoto712 (#2346) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

A felbontás az egyik irányból tényleg feleződik, de mivel térhatású a kép és teljesen máshogy néz ki egy film, egyáltalán nem lehet észrevenni. A Shrek 3D egyszerűen gyönyörű, inkább a színekre és a térhatásra koncentrál a néző. Amúgy meg egy 12 GB-os mkv felezett felbontással is nagyságrenddel jobb, mint egy 700 MB-os avi. Az aktív tévék annyira rosszak a szemnek, hogy csakis passzívban érdemes gondolkodni.

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#2352) Karavik válasza VateRicsi (#2350) üzenetére


Karavik
veterán

Nem is állva akarom nézni, csak kísérleteztem a szögekkel. Guggoló helyzetből nézve tűnt el a crosstalk teljesen, ami ugye normál esetben alacsonyabb, mint az ülő pozíció. A kérdésem csak arra irányult, hogy standard (alacsony) TV állványra helyezett TV-vel, fotelben ülve is tapasztalható-e crosstalk 3D műsornál vagy sem, mert nem szeretném falra tenni a TV-t ez miatt. A képátló 47" lesz.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2353) espat válasza Kroni1 (#2348) üzenetére


espat
tag

"Igen, a half sbs-ek de még itt sem veszem észre, gyönyörű a kép. Viszont a full sbs filmek nem 1920x1080asak, hanem 3840x1080-asak, tehát felezés után is fullHD marad."

...de nem a passzív 3D-nél.

Ott ugyanis hiába választja szét a TV a 3840x1080-at úgy ,hogy a bal oldali 1920x1080-at váltogatja a jobb oldali 1920x1080-al, mivel a bal oldali képet a TV kijelzojének páros soraiban ábrázolja csak ,mikozben ugyanebben az idoben a páratlan sorokban meg a jobb oldali képet. Tehát igazából mintha 1080i-t kapnánk.

Az persze tény, hogy a half SBS-nél a tényleges felosztás valójában csak 960x540p, ill. maś felfogásban 960x1080i-nek is vehetnénk....

Persze a LG-nek végig igaza van ,ha azt állítja, hogy 1080 sor jon le a képernyorol egy adott pillanatban. Csak épp szemenként 540 sor az valójában.... de inkább ez, mint a villogás, fejfájás, szédulés (majdnem) tokéletes 3D kép mellett.

(#2354) VateRicsi válasza Karavik (#2352) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

Akkor válaszoltam is az előző hozzászólásommal. Nekem is 47-es van alacsony állványon és teljesen jó a kép. Nagyon ajánlom az LW5500-at, az eddigi legjobb tévém, pedig volt már legújabb generációs Samsung Smart plazma is.

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#2355) Karavik válasza VateRicsi (#2354) üzenetére


Karavik
veterán

igen, az egyik kiszemeltem az amit írtál, pontosabban a 47LW5590 (ez van már helyette) a másik pedig a 47LW659s. 40e. HUF a különbség a kettő közt, nem tudom a 200Hz megéri a plusz kiadást...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2356) doriath válasza BloodRay (#2321) üzenetére


doriath
tag

Igen nem tudtam, ezen én is meglepődtem, nade megoldottam :)) 42LW579S a kicsike

(#2357) VateRicsi válasza Karavik (#2355) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

Azt én sem tudom, nekem az LW5500 is tökéletesen megfelelt. Ebben is olyan technológiák vannak amiket ki sem használok, gondolok itt például a webes tartalmakra. Nagyon jók, de azért inkább számítógépről netezek.

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#2358) espat válasza Karavik (#2352) üzenetére


espat
tag

Én ilyen TV állványt vettem.

Fal nálam szóba sem johetett (bútorzat miatt), viszont alacsony állványt sem akartam. Ez nekem tokéletesen bejon, és látványnak sem rossz így a TV, center hangfal (ami szinte ideális helyre kerulhet ezen az állványon) és a tobbi hozzávaló (sat, erosito, BD, stb...).

Igaz vertikális dontést nagyon nem enged, de alapból sincs messze az ideálistól, és pár alátéttel a Vesa konzolrésznél abszolút megelégedésig korrigálható a dolog. Oldalirányú forgatás meg verhetetlen a gyári talphoz képest (asszony konyha felé fordítja kisujjával konnyedén).

[ Szerkesztve ]

(#2359) Karavik válasza espat (#2358) üzenetére


Karavik
veterán

jól néz ki, de sajnos nálam nem alkalmazható, mert a center sugárzóm a TV felett, fali konzolon helyezkedik el. Szóval ki van számolva a hely a TV-nek a centersugárzó és az tv állvány között.

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2360) Kroni1 válasza espat (#2353) üzenetére


Kroni1
veterán

"de inkább ez, mint a villogás, fejfájás, szédulés (majdnem) tokéletes 3D kép mellett" egyet értek!

(#2361) VateRicsi válasza Kroni1 (#2360) üzenetére


VateRicsi
aktív tag

Csatlakozom. Teljesen egyértelmű, hogy nem normális ha az ember látását másodpercenként pár tucatszor blokkolja valami. A passzív technológiánál még a szemüvegek is annyira hétköznapiak, hogy előfordult már hogy valakinek sima napszemüveget nyomtam véletlenül a kezébe és nem értette miért nem látja a 3D-t. :)

[ Szerkesztve ]

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#2362) klevi1967


klevi1967
tag

Valaki használta már a Hama Entertainment Wireless-Tastatur 2,4GHz (53800) billentyűzetet a tv-hez? Csak a saját usb-csatolójával működik? Vélemények vannak róla?

(#2363) #16695808


#16695808
törölt tag

Újra és újra felmerül bennem egy kérdés ami mostanában foglalkoztat:
a 32LD350-es tv-men gyárilag!!! benne van az a menű (DVB-T-n) hogy szóljon ha kezdődik a műsor (emlékeztető ) és a másik meg a MŰSOR FELVÉTELE. ha erre nyomok nyilván semmi sem történik hisz nincs hova mentse a műsort, de ha a tv-vel formázok mondjuk egy pent akkor működhet ez a funkció, valaki próbáltam már?

(#2364) rossitibi


rossitibi
tag

Sziasztok!
Volt 1 kis gond az lw 5500-asommal,kaptam 1 cserét,mivel lem volt más lw659s-lett helyette kis ráfizetéssel!
Olyan furának látom a képét,mintha nem bírná követni az eseményeket,és kicsit mosódik! És a bal alsó sarka feltűnően világos! Lehet hogy csak valamit kéne állítanom rajt?

(#2365) BloodRay válasza tigipuf (#2340) üzenetére


BloodRay
veterán

Rossz napod volt? :)

(#2337) Katumoto712 -> Itt csak szubjektív véleményeket olvashatsz majd valószínű.
Egyébként az EX720 szerintem nem egy kategória a Samsunggal és LG-vel árban ha jól emlékszem. A passzív 3D technológia miatt én az LG-t választanám, ha kell a 3D. Ha nem kell akkor meg minek választanál ezek közül ugye... :)
Egyébként a Sony aktív 3D-je a leggyengébb szerintem.
A Samsung már nem rossz. A korlátozott netes képességgel tud többet az LW4500-nál. Cserébe utóbbi ledvezérelt.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2366) klevi1967 válasza BloodRay (#2365) üzenetére


klevi1967
tag

Üdv! Használtad a hama (53800) billentyűzetét már? A wifi-stick nekem annyira nem jött be, egy S@msung G@l@xyt II-t hoztam össze vele, de a betűk bevitele ezzel sem könnyű Youtube alatt. A billentyűzettel legalább egyenesen betűt írnék be vele. Esetleg, hol lehet ilyet vásárolni? Néztem, a Hamának van olcsóbb, 2,4gHz-es billentyűzete. Azzal működne?

[ Szerkesztve ]

(#2367) BloodRay válasza klevi1967 (#2366) üzenetére


BloodRay
veterán

Sajnos még nem volt módom kipróbálni, de elvileg több Hama multimédiás, vezeték nélküli billentyűzet is jó az LG-khez.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2368) Kroni1


Kroni1
veterán

A MagicMotion távirányító jól használható cucc? Apósom olyat akar a TV-jéhez! Tud valaki ilyet jó áron esetleg?

(#2369) tigipuf válasza BloodRay (#2365) üzenetére


tigipuf
senior tag

Köszönöm a válaszod. :R
Igen valóban rossz napom volt,elnézést ha valakit megbántottam volna,de tényleg számomra már elég nagy beruházás egy ilyen árfekvésű tv,és szerettem volna kapni egy kis támogatást a döntésben.
Ja és előtte már vagy 3 lcd-s topikban is hiába érdeklődtem,és még egyszer KÖSZI :)
És mivel nem vagyok akkora ökör,hogy ne tudnék egy lcd-t kiválasztani magamtól,a fórumbeli esetleges tanácsra invitáló kérdéseim abból fakadnak,hogy nálam vásárláskor nagyban befolyásol a PH-s tagok véleménye!(pozitív tapasztalataim miatt)

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#2370) huncutka1029 válasza Kroni1 (#2368) üzenetére


huncutka1029
addikt

Hali,
én kaptam egyet ajcsiba a TV-hez a webáruháztól ahol vettem,
kicsit szokni kell, a mozgását, mert ha kiviszed a kurzort a képernyő szélére, és a távirányítót tovább fordítod akkor a vissza irányú mozgásnál mire kigyenesíted a csuklódat, máris a túlsó sarkán jár a kurzor.

néhány óra után megszokható, nekem nagyon bejött, tökéletesen dolgozik minden funkcióval, ha leteszed pár másodperc mulva eltűnik a menü és a kurzor, is nem zavar a tv nézésben.
Csak akkor aktiválódik újra, megnyomod valamelyik gombot rajta.

Hátránya :
Elfoglal egy értékes USB portot :DD

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#2371) Attas


Attas
aktív tag

Sziasztok! Boldog tulajdonosa vagyok 1 hónapja már egy LG 42LW5500 3D cinema tv-nek. A DLNA kezdeti problémám is firmware-val megoldották. Naon meg vagyok elégedve. A DTS hang lejátszása hiányzik. Egy media lejátszóra akarok beruházni, de ha már veszek, akkor olyat akarok ami lejátsza a Full side-by-side illetve a Half side-by-side 3D mkv fájlokat. Ha erről van tapasztalat azt nagyon megköszönném. Amit kinéztem az ez Western Digital TV Live HUB Media Player 1TB médialejátszó. Köszönet a válaszokért amik jöhetnek privibe is. :C

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#2372) espat válasza Attas (#2371) üzenetére


espat
tag

Half side-by-side (ill half top-and-bottom) 3D mkv-t lejátszik minden médialejátszó ami tud mkv-t...

Full SBS mkv film meg ritka, mint a fehér holló...

(#2373) Attas válasza espat (#2372) üzenetére


Attas
aktív tag

A lejátszó processzor nem lehet gyenge pont? Úgy értem egy 20.000ft is ugyanúgy lejátsza mint amit belinkeltem?

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#2374) GEO001 válasza espat (#2372) üzenetére


GEO001
aktív tag

Hali!
Küldtem PÜ-t.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#2375) Karavik válasza Attas (#2371) üzenetére


Karavik
veterán

Szerintem a kulcs az, hogy olyan médialejátszót kell választani, ami rendelkezik HDMI 1.4 kimenettel a 3D tartalmak megfelelő megjelenítése érdekében. Az ilyen médialejátszó viszont elég ritka. Ezért én úgy döntöttem, hogy megvárom az Asus BDS-700-at. Ez szó szerint full extrás lesz minden tekintetben...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2376) Attas válasza Karavik (#2375) üzenetére


Attas
aktív tag

Azért már most is vannak a piacon 1.4 HDMI-s lejátszok, igaz elég drágák. Ami elérhető nekem az kb Western Digital TV Live HUB Media Player 1TB de nézegettem a Egreat EG-S900 3D WIFI + Dual OS is csak az naon sokba kerül. De ha itt tapasztalatok alapján azt írnák hogy bőben elég egy olcsóbb is..akkor lehet megelégednék valami olcsóbbal is..

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#2377) Karavik válasza Attas (#2376) üzenetére


Karavik
veterán

Az Asus BDS 700 decemberben jelenik meg itthon, remélem 60e. HUF megállítja...

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#2378) csak1ember


csak1ember
csendes tag

Sziasztok !

Azon agyalog már egy ideje, hogy van-e értelme az LW570s modell helyett, inkább az LW579s-t választani. Ahogy néztem laikus szemmel, a különbség mindössze a 579s-nél a PVR megléte.

Az LW570S ára kb 230ezer ,de kaptam ma egy webshop-os ajánlatot 2év garival ,7 szemcsivel, 217ezer-ért!

Az LW579S-es ára kb 250ezer 5-év garival (edigital)

Mi tévő legyek, lassan itt a szülinapom és döntenem kellene.....

(#2379) pezo00 válasza Karavik (#2375) üzenetére


pezo00
tag

Szerintem felesleges az 1.4-es HDMI kimenet media playeren. Én vettem egy ASUS O! PLAY Minit-t (15k-ért) és az eddigi kb. 40 filmből amit letöltöttem 3D-ben mindet gond nélkül lejátszotta tökéletes hanggal és képpel.

(#2380) Rolikaaa válasza Bird (#2319) üzenetére


Rolikaaa
csendes tag

Bird,nekem is kellene a demonstráció :))

(#2381) BloodRay válasza tigipuf (#2369) üzenetére


BloodRay
veterán

Ebben a topikban szerintem nyugodtan lehet kérdezni, ha tudnak segítenek a tagok.

(#2378) csak1ember -> Valóban ennyi a két modell között a különbség, illetve ugye annyi, hogy az 579S amit néztél hivatalos magyarországi készülék, a másik meg szürkeimporttos. Én a jobb garancia miatt fizetnék egy kis pluszt. Kérdés ez neked megér-e ennyit?

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2382) GEO001 válasza csak1ember (#2378) üzenetére


GEO001
aktív tag

Azt hogy a további 3 év garancia mennyit ér, csak Te tudod magadnak igazolni, eldönteni.

Én személy szerint azt a 20-30k -t biztos ráfordítanám. Esetleg nézz be az Eur...cs -ba, ott lehet még kedvezőbb ajánlatot is kaphatsz.

Ps: Amúgy meg boldog szülinapot és sikert a leendő Tv- hez.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#2383) csak1ember válasza GEO001 (#2382) üzenetére


csak1ember
csendes tag

Köszönöm szépen ! :))

(#2384) klevi1967


klevi1967
tag

Van Valakinek Veszprém-Várpalota környékén univerzális távirányítója LW-készülékhez programozásra (szerviz menühöz)? Nem kérném el, csak vinném az enyémet egy tanításra.

(#2385) kola99 válasza csak1ember (#2378) üzenetére


kola99
tag

A 9-es 90-es végű modellek PL :
LG-nél 5590 , 579 , 659
Samsungnál 65** / XZG végződésű / 7090 ,8090
Toshiba RL838 ,TL 838 , TL868
nem csak a PVR /felvétel tv adás/
funkcióban különböznek , hanem a HBB TV is fogható rajtuk !

[link]

(#2386) GEO001 válasza kola99 (#2385) üzenetére


GEO001
aktív tag

Ez így van.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#2387) doriath válasza csak1ember (#2378) üzenetére


doriath
tag

Bemész az €nics-ba és azt mondod hogy van 230 kilód az 579S-re. Oda adják, mert az a minimál áruk. (Gondolom 42-esre gondoltál, mert azt nem írtad)

[ Szerkesztve ]

(#2388) TomDog


TomDog
tag

Ha valakinek gondja lenne a tv média lejátszóval, szeretne egyszerűen torrentet tölteni,hálózaton keresztül filmet nézniBluePanther Syvio-200A eladó

[ Szerkesztve ]

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

(#2389) Terrorista


Terrorista
senior tag

Ti melyiket választanátok?

LG 42LK530 vagy 42LV5500. Esetleg tudtok valami más alternatívát?

(#2390) Bélaaaa válasza Terrorista (#2389) üzenetére


Bélaaaa
őstag

42LW5500 inkább, ha van rá keret.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#2391) Terrorista válasza Bélaaaa (#2390) üzenetére


Terrorista
senior tag

Ez a 3D-n kívül miben jobb még? A panel jobb az LV5500-asénál?

Igaz nem írtam, de a 3D-t nem tartom fontosnak, sőt... Viszont akkor gyorsan leírom mire kéne leginkább.

-PS3
-HD mozi (gépről)
-Digihez

Néztem most egy videót az LV5500-ról és a net-es dolgok tetszetősek, na meg a magic wand remote.. :)

(#2392) rehotom


rehotom
csendes tag

Sziasztok,

Ma feladtam az elektrolimitre várakozást és elmentem az ED-be megvettem a 42LW5590-et :)

Próbálgatom miket játszik le és azt látom, hogy az .mkv fájlokkal nem boldogul. Elkezdi lejátszani, majd 1mp után kiírja, hogy érvénytelen fájl. Van ötletetek?

(#2393) PLaci58


PLaci58
őstag

(42LV4500)
Este HDD-ről megnéztem a Pirate 4. részét. mkv, 1080p.
Néha akadozott. Lusta voltam visszatekerni, hogy fájl hiba-e. Eddig nem tapasztaltam se HDD-ről, sem pendrive-ról ilyen akadozásokat. Külső tápot használok a HDD-hez.
A kérdésem annyi lenne, hogy külső táp nélkül, ha sokat eszik a vinyó, tönkre mehet a TV USB csatlakozója, vagy van benne valami védelem?

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2394) Kroni1 válasza PLaci58 (#2393) üzenetére


Kroni1
veterán

Nem nagyon tudja tönkretenni, max a hdd nem megy ha kevés a kraft neki...

(#2395) G.Gaben


G.Gaben
csendes tag

Hali!
Nem tudja valaki,hogy 3D iso filet hogyan tudnák lejátszani egy Asus Hdp-r1-en?

(#2396) v!ct0y válasza rehotom (#2392) üzenetére


v!ct0y
veterán

Hali!
"Sajnos az új funkciók a médialejátszó alapvető képességeit nem bővítették ki, így az a DTS hangsávok kezelésére illetve a 4.1-es szintnél magasabb beállítással tömörített H.264 kódolású videók kezelésére nem alkalmas – univerzális lejátszóként tehát a beépített szoftver nem lesz használható. "

Ez az lW5500 ra volt de gondolom ugyanaz teljesen a két típus.

Én holnap akartam venni egy ilyet....

(#2397) Kroni1 válasza v!ct0y (#2396) üzenetére


Kroni1
veterán

nekem az LW5500as tvm spdif kábelen rá van kötve az erősítőre és a DD5.1et kiadja gond nélkül.. Legalábbis ugy vettem észre.

(#2398) klevi1967 válasza klevi1967 (#2384) üzenetére


klevi1967
tag

Sikerült beindítanom a DVR-t, egy hang file-val. Laptop hangszóró kimenetére tettem egy infra ledet (átlátszó, régi távkapcsolóból szedtem ki), teljes hangerő (mixer+főhangerő) mellett egyből vette, majd csak a 0413-at kellett beírnom, menü3-ban a DVR-nél a nullát átírtam 1-re. Csak a hang file-t nem tudom hogyan csatoljam ide, akinek kell, megküldöm. :D

(#2399) Bélaaaa válasza klevi1967 (#2398) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Ezt nem értem. Minek ide a laptop?

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#2400) Kroni1 válasza Bélaaaa (#2399) üzenetére


Kroni1
veterán

Akinek pl. nincs uni távirányítója, annak igy is elő lehet hozni a szervizmenüt a DVR bekapcsoláshoz..

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.