Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) Remi1234 válasza #16729600 (#19000) üzenetére


Remi1234
aktív tag

Koszi! Kiprobalom otthon

PSN ID: RemiFungus

(#19002) HunGab82


HunGab82
csendes tag

Üdv LG tévé guruk :)

Egy pár véleményre lenne szükségem, ugyan is már hónapok óta semmi mással nem foglalkozom, csak, hogy
milyen tévét vegyek...a tököm tele van :) Szóval full hd, (direct) led nem is kérdés, 42"-es, smart funkció nem
érdekel (2 laptop van a háztartásunkban, ha smart tv-t akarom, akkor átlövöm a képet...) és lehetőleg 150 e Ft
fölé nem szeretnék menni. (először 120 volt ez a határ :) )
Na most ott tartok, hogy 42LM3450...digitális upc amit leginkább néznék rajta és persze jó minőségű (720p) mkv, divx videókat, 3D-s filmeket, BDrip-et stb.
Ezt a tévét jelenleg 150-ért el tudnám hozni az egyik nagy műszaki áruházláncból 4 db szemüveggel, 2 év
gyártói garanciával.. szerintetek van valami oka, hogy ne vegyem meg?

Előre is köszi a válaszokat.

(#19003) cocus007 válasza OldMike (#18965) üzenetére


cocus007
tag

Mondjuk ugy leírás alapján az LS3500 mintha többet tudna, mint az m2232, mégha nekem ugy külsőre nem is tetszik annyira. bár 1 hibája van: nem FullHD. de azért fényerő: 500 cd/m2 sztem az már elég jó adat (lehet) + 100Hz-es.
és azért vannak tv-k amik kisebbek de drágábbak...

esetleg erről tud vki tapasztalatot mondani: Samsung T24B301 ?

(#19004) Hege1234 válasza HunGab82 (#19002) üzenetére


Hege1234
addikt

azt nemtudom hogy jó e vagy sem viszont ez jobb ajánlatnak néz ki

(#19005) pitbull2


pitbull2
csendes tag

Sziasztok a kérdésem a következő lenne. Van 1 LG42LM640s-tv-m és aszt szeretném megkérdezni hogy amikor rá dugom a fülhallgatóba a 2.1-s hangfalszettem miért halk??? Ja meg a tv csatornák is halkak 13-14-s hang skálán kell feltekernem hogy elég jó halható legyen.Gondoltam végül is arra is hogy talán a kábel szolgáltató- nál lehet a hiba.

(#19006) HunGab82 válasza Hege1234 (#19004) üzenetére


HunGab82
csendes tag

a +3 szemüveg és a -9000 Ft mindenképp jobban hangzik, de valahogy tartok a webáruházas témától,
nem tudni melyik a szürkeimport és bolti garanciát sem szeretnék, hanem gyártóit, ergo inkább kicsit
legyen drágább, de megbízható helyről...azért köszi :)

(#19007) Hege1234 válasza HunGab82 (#19006) üzenetére


Hege1234
addikt

ezzel 100%osan egyetértek
akkor viszont ha ez fontos neked akkor a fórumon írták többen is hogy ami 100% "magyar"
az az extrem digital

én sajna nehezebb helyzetben vagyok mivel akkor
így már a tv nem kb 220000ft hanem 280000 :(((
(47lm620s)

ahonnan te veszed tudod hogy "magyar" ?

[ Szerkesztve ]

(#19008) HunGab82 válasza Hege1234 (#19007) üzenetére


HunGab82
csendes tag

Sajnos ami így tele van tömve elektronikával, nagyon sanszos, hogy előbb-utóbb valami elromlik benne,
úgy hogy ez nem is volt kérdés....azt írják, hogy "Gyártói garancia: a terméket hivatalos magyarországi garanciával szállítjuk". Gondolom ez azt jelenti, legalább is remélem :)

(#19009) HarryDEC válasza Indiant (#18980) üzenetére


HarryDEC
tag

Tőled ezt Tudatlan bóknak veszem. A hozzászólásod után kitárgyalták...

Korán keltem, hol az arany?

(#19010) welorex


welorex
csendes tag

Sziasztok!

Lehet, hogy volt már szó róla, de nem nagyon találtam...
DVB-C előfizetésem van, emellé szeretném a mindigtv ingyéhd-t nézni. Megoldható-e dvb-t beltéri nélkül valahogyan szerintetek, vagy mindenképp meg kell vennem hozzá azt a vackot?
47LM670s-em van, tuner (elvileg) van benne, csak nemtom a koaxot hogy lehetne összehozni. Simán egy közösítővel menne? Persze ha még az meg is oldódik, akkor még felmerül, hogy hogyan magyarázzam el a tévének, hogy keressen mindenféle frekvencián...
köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#19011) snooze válasza welorex (#19010) üzenetére


snooze
veterán

sajna vagy a mindigtv-t vagy a kábeles digitális adásokat tudod csak keresni,és igy nézni..egyszerre a kettö nem megy..ezt megkérdeztem az lg-töl anno..

GO Gunners!!!

(#19012) HunGab82 válasza HunGab82 (#19002) üzenetére


HunGab82
csendes tag

Nos, LG 42LM3450 vélemények? Szép a képe? Viszi külső meghajtóról a filmeket?

(#19013) welorex válasza snooze (#19011) üzenetére


welorex
csendes tag

(#19014) snooze válasza welorex (#19013) üzenetére


snooze
veterán

????????

GO Gunners!!!

(#19015) welorex válasza snooze (#19014) üzenetére


welorex
csendes tag

semmisemmi, csak így cizelláltabb azt mondani, hogy b..szák meg, h 300.000ért nem tudok kétféle forrást nézni... jól ki van ez találva, fizess, oszt jóvan...

mindenesetre köszi az infót, legalább tudom, hogy ne rugózzak rajta feleslegesen.

(#19016) snooze válasza welorex (#19015) üzenetére


snooze
veterán

hát ja..de ha bezzeg jön párhuzamosan analog kábeladást,azt be lehet állitani.. :)

GO Gunners!!!

(#19017) ForWhhy


ForWhhy
csendes tag

Üdv, holnap érkezik az LG 42 LM640S TV-m, szeretnék dlna szervert beállítani és más egyebet. Mit ajánlatok kezdésként, programok és más egyebekre gondolok. Wifi-n, vagy UTP kábelen ajánlott inkább a streamelés, youtubenak elég a wifi? A netem 100/100 megás (100 mbit), router 150 mbit, mobillal mondjuk csak 54 mbites kapcsolat van. 100%-os jelnél ilyen nettel elérhető-e akár az akadozás mentes streamelés nem youtubera értem, hanem nagyobb méretű filmekre. UTP kábelen 9 MB/S és 12 MB/S közötti sebességgel töltök, ez változó persze. Ajánlott alkalmazások esetleg appstoreból? Firmeware frissitést végezzem el, vagy előbb nézzem meg milyen verzió van és kérdezzem meg tőletek megéri-e frissíteni? Flashből milyen a legújabb elérhető verzió? Ha PC-ről DVI-HDMI kábellel összekötöm a TV-t, és PC-ről elindítok egy 3D BD50 filmet akkor a PC-n vagy a TV-n milyen beállítást kell még alkalmazni?

SMTV

(#19018) huncutka1029 válasza ForWhhy (#19017) üzenetére


huncutka1029
addikt

ha elfogadsz egy jó tanácsot akkor kezdésként olvass vissza a fórumon, a kérdéseid kiváló kulcsszavak, mindenre fogsz több kimerítő választ kapni. :K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#19019) Swifty


Swifty
csendes tag

Sziasztok!

Egy DM2752D-PZ típusú TV/Monitor eszköz tulaja vagyok.
Van benne jelszavas védelem, ami valami oknál fogva zárolt lett.
Az összes olyan jelszót kipróbáltam már, amit szoktam adni...
Az LG support szerint hívjak ki egy helyi szerelőt... :D

Ismertek rá valamilyen menüt, amivel alaphelyzetbe lehetne állítani a készüléket? A 1105-ös kódot már kipróbáltam, de természetesen nem segített... :(

Az installációs menüben a verziószám: v2.23

Köszi!

(#19020) panses válasza Swifty (#19019) üzenetére


panses
aktív tag

0000? :F

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#19021) e90lci válasza welorex (#19010) üzenetére


e90lci
senior tag

Helló
ugyan abban a frekvenciatartományban szolgáltat a kábelszolgáltatód,meg a földi digitális műsorszolgáltatás,kár kinlódni vele mert nem lesz jó,viszont egy diplexerrel megoldható a műholdas sugárzás és kábeltv.

(#19022) Hege1234 válasza e90lci (#19021) üzenetére


Hege1234
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#19023) Swifty válasza panses (#19020) üzenetére


Swifty
csendes tag

Sajna ezt már próbáltam :D

Valami szervíz menü kellene...

(#19024) a1connect válasza Swifty (#19019) üzenetére


a1connect
csendes tag

Szia! Opció/Gyári beállítás nem veszi le a kódot?

(#19025) Swifty válasza a1connect (#19024) üzenetére


Swifty
csendes tag

Szia!

Ahhoz is kéri a kódot... :-(

(#19026) Lacinavi válasza pitbull2 (#19005) üzenetére


Lacinavi
tag

A hangerőt tekerd fel a 2.1 rendszeren és a tv máris hangosabb lesz.

(#19027) Indiant válasza ForWhhy (#19017) üzenetére


Indiant
addikt

isedora ami pofon egyszerű. Igazából nekem a wifi gyorsabbnak tűnt mint a kábeles. Elég. Appstore passz. Fw-el sztem várj, míg nem létszükség. (menüben kapcsold ki) A 3D-s filmek a pc-ről a mozgalmas jeleneteknél, sűrűn megállnak és töltenek. Én még nem találkoztam BD50-es filmmel, de az vagy sokkal gyorsabb, vagy diavetítés.
Valamint még 1 dolog amire én a napokban jöttem rá. A képernyő alja kb 20 cm magasan el voltak mosva a betűk. A 3D-s film után ki kell kapcsolni a 3D-t mert a tv ezt nem teszi meg. :W

(#19028) OldMike válasza pitbull2 (#19005) üzenetére


OldMike
őstag

Szia!
Nyilván függ az aktív hangfalad teljesítményétől is. Az enyém 2x6+18W, ezzel teljes hangerőre állítva, a tévén 10 körüli hangerő jó nappal. Sajnos az egyes csatornák hangereje nagyon eltér (van amit 20 fölötti hangerővel kell használni), a kábelszolgáltató szerint ez ilyen, nem tudnak rajta változtatni.
A fejhallgató aljzatot használva minden audió beállítás inaktív, ezért például nem tudsz egyenletes hangerőt sem választani, ami pedig esetleg segítene valamennyit.

42LM660S

(#19029) Petyus1 válasza ForWhhy (#19017) üzenetére


Petyus1
tag

Nekem ugyan 660-am van, de sanszos, hogy a 640-ben is ugyanaz a wifi modul van, ami egy kalap fos kategória. Akadás nélkül nem fog menni a youtube kliensed.
Vagy kábelezel, vagy megveszed ezt, ami ugye egy röhej kategória, hogy wifis tévére wifi gatewayt vegyek, de ez van. Pár hete ez itt ki lett tárgyalva.
Nekem azóta ezzel műxik.

Netgear WNCE2001

(#19030) Remi1234 válasza Petyus1 (#19029) üzenetére


Remi1234
aktív tag

Nekem is 660-as TVm van. Nalam a BD25-os film is akadsmentesen ment at DLNAn, mondjuk a router kb 1.5m-re van a TVtol.
Szoval nekem meg nem volt szuksegem kabelezesre.

PSN ID: RemiFungus

(#19031) laccy88 válasza HunGab82 (#19012) üzenetére


laccy88
senior tag

nekem ilyen tv-m van :) előzetesen annyit, hogy előbb egy másik, újabb, kisebb tv-t akartam(32lm620). Pontosan ebben a webshop-ban érdeklődtem, és vagy azért hanyagoltam, mert nincs normális garancia, vagy nem voltak képesek rendesen kommunikálni...ezt már nem tudom. :U
Végül az extreme-digitálban megrendeltem ugyanezt a 620-ast, ami nem lett(szerencsére :D) mert kétes volt a beszerzés ideje. Megvettem a 42lm3450-et, ami ugyan nem smart, és régebbi is talán, lehet hogy technikailag is(az okosok majd mondják biztosra :)), de ez látszik az árban is. Nekem bejön, egész korrekt ebben az árkategóriában. A belső lejátszóját még csak dlna-n keresztül próbáltam. eddig mindent lejátszott, amit kell neki, kivéve ugye a DTS filmeket. A 3D-vel kicsit meggyűlt a bajom, mármint a br iso-val(a tv-t hdmi-n pc-vel összekötve), de lehet, hogy csak mert zöldfülű vagyok :) fentebb talán olvashatod.
Úgysem csak az én véleményemre hagyatkozol! de szerintem árában megéri :) nem 200e Ft. nem tud annyit, ennyi. A minőséggel(külső, belső) nekem nincs gondom. :R

(#19032) laccy88


laccy88
senior tag

18978.
SENKI? :U :(((

(#19033) panses válasza laccy88 (#19032) üzenetére


panses
aktív tag

Egyszer próbáltam de nem ment HDMI 1.4 hiányában! A lényeg, hogy legyen a számítógépen 1.4-es HDMI kimenet, meg hozzá jó kábel. Cyberlink Power DVD program nekem tökéletesen működik mint lejátszó és ráadásul még a DLNA-t is tudja...

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#19034) laccy88 válasza panses (#19033) üzenetére


laccy88
senior tag

olyan segítségére lenne szükségem, akinek jól működik a dolog, és nem sajnálja megosztani velem a részleteket, tanácsokat, tapasztalatokat :U
de azért köszi, legalább reagáltál :R

[ Szerkesztve ]

(#19035) OldMike válasza Remi1234 (#19030) üzenetére


OldMike
őstag

A BD25-ös film milyen formátumban van? A korábbi hozzászólások szerint a tévék lejátszója az ISO-t nem eszi meg. Gondolom ez a DLNA-ra is érvényes, mert ott nem a PC, hanem a tévé lejátszója teszi a dolgát.

42LM660S

(#19036) laccy88 válasza OldMike (#19035) üzenetére


laccy88
senior tag

jó a kérdés :D

(#19037) lucifer0013


lucifer0013
csendes tag

Sziasztok!

Esetleg nem tudjátok, hogy az egyes boltok lg tv típusának végén az aee mit jelöl? Már háromszor is kérdezték/kérdeztük de eddig nem jött válasz.

Így néz ki: LG 42LM660S.AEE

(#19038) kmarci25 válasza lucifer0013 (#19037) üzenetére


kmarci25
veterán

Hát, ha már háromszor nem érkezett válasz, akkor lehet, hogy - ahogy írod is - esetleg nem tudjuk ;] Próbáltam utánanézni, de semmi eredmény. :(

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#19039) welorex válasza e90lci (#19021) üzenetére


welorex
csendes tag

Köszi, de nem értem, ez miért lenne jó nekem...
Műhódról is tudok mtvhd-t nézni? A kábelcég havi 1700ft-os hd csomagját nem szeretném fizetni, de ha némi barkácsolás árán hd-ben tudnám nézni a forma1-et, annak nagyon örülnék...

Ha már műhold, hadd dobjak fel egy erősen offtopic kérdést, hátha valaki...
Ha az Intelsat 10-02-re hangolt tányéromat (digis voltam, de már elmúlt) átforgatom a Hotbirdre, akkor fogom tudni nézni a Sky Italia Eurosportját? A tévé integrált tunerén kívül nincs semmi vasam hozzá az antennán kívül.

(#19040) welorex válasza lucifer0013 (#19037) üzenetére


welorex
csendes tag

ha az amerikai multicégeknél használt - nem tévés - rövidítésekből indulunk ki, akkor Africa Eastern Europe
De ez csak egy feltételezés...

(#19041) Fang válasza lucifer0013 (#19037) üzenetére


Fang
aktív tag

Esteleg érdemes minden webáruháznak írni egy emailt hogy mit is jelent ez, ha meg csak zagyválnak akkor keresni egy olyat ahol nincs ez a megjelölés. Egyébként a régió jelzés nem elképzelhetetlen...

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#19042) lucifer0013 válasza welorex (#19040) üzenetére


lucifer0013
csendes tag

Köszönöm. Remélem csak ennyi :)

(#19043) OldMike válasza lucifer0013 (#19042) üzenetére


OldMike
őstag

Csak egy adalék: Az én - egyébként egy hét után visszavásárolt - LM620S tévémnek ez volt a dobozon található modellszáma
37LM620S-ZE.BEUWLJP
Ez a készülék csak a nyugat európai régió 14 országát tartalmazta. A tippem szerint az EUW betűk ezt jelenthetik. Ezért nem kizárható, amit a korábbi hozzászólásokban írtak.

42LM660S

(#19044) OldMike válasza OldMike (#19043) üzenetére


OldMike
őstag

Elnézést, de közben lejárt a szerkesztési idő. Azért, hogy tovább bonyolítsam a helyzetet:
A mostani LM660S tévém gyári száma
42LM660S-ZA.BEEWLJP
A tippem erre: Europe East West. Ebben 33 európai országot lehet látni.
Viszont van egy másik cimke, amiből kiderül, hogy importálja az LG Magyar Kft. tehát nem szürkeimportos. Itt viszont típusszámként ez szerepel: 42LM660S.AEE
No comment

Utóirat: sajnos ezeket az információkat csak akkor lehet látni, amikor átveszi a vásárló :(

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#19045) #20844032 válasza OldMike (#19044) üzenetére


#20844032
törölt tag

Áh, marhára nem. Úgy emlékezem abban ilyen szinten régió nem jelenik meg. Most melóban vagyok, valahol otthon megvan a historyban az megfejtőképlet, de azt pl. biztosan tudom, mert ez lényeges, hogy a 4. helyen lévő W jelenti, hogy a panelt az LG gyártotta (W - LG Display Co.Ltd. S-IPS).
Naszóval azok a számok sokkal inkább típusra/modellévre/sorozatra utaló kódok.

(#19046) lucifer0013 válasza OldMike (#19044) üzenetére


lucifer0013
csendes tag

Köszönöm OldMike! :R

Egyébként én webshopból rendeltem a tv-t (LG 42LM660S.AEE) még múlt héten. Az oldalukon azt hirdetik, hogy hivatalos magyarországi garanciával. Kérdésemre, hogy mi van ha meghibásodik a tv? hova vigyem? az ügyintéző hölgy azt mondta, a magyarországi LG-hez. Ezek reménykedésre adnak okot, bár még az LG Magyarországnak nem írtam. Megkérdeztem tőle is, hogy mi az AEE jelzés, nem tudta... :)

(#19047) snooze válasza lucifer0013 (#19046) üzenetére


snooze
veterán

"A mostani LM660S tévém gyári száma
42LM660S-ZA.BEEWLJP"

ez nem gyári szám,hanem termékkod..ugy is tüntetik fel,hogy product code..
az én 42ls570-en ez van: 42LS570S-ZB.BEEDLJG

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#19048) OldMike válasza snooze (#19047) üzenetére


OldMike
őstag

Nos az elnevezés valóban az én találmányom (az LG honlapján modellként írnak az egyes gyártmányokról), ugyanis a csomagoláson lévő vonalkódos cimkén ezen kód mellett egy leheletnyi megnevezés sincs, az sem amit írtál. A serial number esetében azért kiírják, de itt most nem erről van szó.
A tippelgetést abbahagyjuk, reméljük, hogy Moby megadja a megfejtést.
Viszont találtam egy érdekességet a fenti cimkén: Sales suffix: AEE (értékesítési utótag a Google fordító szerint).
Valaminek azért csak kellene arra utalnia, hogy melyik égtájra készült?!

42LM660S

(#19049) snooze válasza OldMike (#19048) üzenetére


snooze
veterán

a tv hátulján jobb oldalt neked nincs cimke?mert én onnan vettem az adatokat..ott rajta van,hogy hol ,mikor készült,gyári szám,tipus,termékkod..

GO Gunners!!!

(#19050) #20844032 válasza OldMike (#19048) üzenetére


#20844032
törölt tag

No, hát a frankót nem találom :( csak ez van meg. Viszont ez hiányos.
De ami a lényeg: a ZA.x##xxxx a lényeges(tehát a 2. és 3. karakter), mert az ott a célrégió, ahogy az nagyon helyesen megsejtette OldMike. A többi már tapasztalati alapon megoldóképlet nélkül is menni fog: EU - nyugateu, EE - keleteu.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.